HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 13:59.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 117 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 11 stu 2019, 14:11 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4138
dudu je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Tvrda granica je samo između S. Makedonije i Albanije (mada ni za to nisam siguran). Ostale granice zemalja CEFTA se prelaze sa ličnom kartom.

Kada su političari kao glavni cilj ove inicijative naveli "priznavanje diploma jedni drugima", onda ti je jasno koliko je priča ozbiljna i kako je ustvari bila samo izgovor da se sretnu, ispričaju i slikaju za medije sa izrazom lica da su napravili nešto epohalno.


Tvrdu granicu sam spomenuo u kontekstu Hrvatske prema BIH.

Dakle nema nikakvih novina, možda ovo o radnim dozvolama i dužem radnom vremenu fitosanitarnih inspekcija na granicama.

Zašto je onda Crna Gora a priori protiv inicijative?

Smanjuje im broj radnika na administraciji tj manje carinika i granične policije. Diskutabilno je kako će sve ovo funkcionisati između Srbije,Crne Gore i Albanije. Javna je tajna da se preko luke Bar uvozi meso zadnje klase iz Brazila. Kako će to riješiti sanitarne inspekcije pitanje je.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 11 stu 2019, 14:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
dudu je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Tvrda granica je samo između S. Makedonije i Albanije (mada ni za to nisam siguran). Ostale granice zemalja CEFTA se prelaze sa ličnom kartom.

Kada su političari kao glavni cilj ove inicijative naveli "priznavanje diploma jedni drugima", onda ti je jasno koliko je priča ozbiljna i kako je ustvari bila samo izgovor da se sretnu, ispričaju i slikaju za medije sa izrazom lica da su napravili nešto epohalno.


Tvrdu granicu sam spomenuo u kontekstu Hrvatske prema BIH.

Dakle nema nikakvih novina, možda ovo o radnim dozvolama i dužem radnom vremenu fitosanitarnih inspekcija na granicama.

Zašto je onda Crna Gora a priori protiv inicijative?

Ne znam. Verovatno su, ispravno, shvatili da je to obično medijsko proseravanje bez ikakvih praktičnih posledica. CEFTA (bescarinska trgovina) postoji, prelaz granice bez pasoša, postoji. Šta tu još pa treba.

Uostalom, sama izjava koji je glavni i najveći cilj inicijative : "da države jedne drugima priznaju diplome", ti dovoljno govori o koliko se ozbiljnoj stvari radi.

I onda se javi gomila krezubih pacijenata ovde da prebrojava koliki će ko da ima udeo u procentu stanovništva u toj novoj državi koju pravimo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 11 stu 2019, 14:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Lutorčina je napisao/la:
dudu je napisao/la:

Tvrdu granicu sam spomenuo u kontekstu Hrvatske prema BIH.

Dakle nema nikakvih novina, možda ovo o radnim dozvolama i dužem radnom vremenu fitosanitarnih inspekcija na granicama.

Zašto je onda Crna Gora a priori protiv inicijative?

Smanjuje im broj radnika na administraciji tj manje carinika i granične policije. Diskutabilno je kako će sve ovo funkcionisati između Srbije,Crne Gore i Albanije. Javna je tajna da se preko luke Bar uvozi meso zadnje klase iz Brazila. Kako će to riješiti sanitarne inspekcije pitanje je.

Kakvih carinika kad nema carine? Osim one lučke koja pregleda brodove iz trećih zemalja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 11 stu 2019, 15:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Vujadin je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Kakav paradoks, Srbija se ujedinjuje s Albanijom, a isto to ne može s RS-om, odnosno priključenje BIH je na dugom štapu kao i sve drugo.



Još veći paradoks će biti kad se Lištica i Duvno jednog jutra probude u carinskoj uniji sa Zaječarom i Ohridom, te sa još tvrđom granicom prema Hrvatskoj.


Glupane. Za hrvatske putovnice nema čekanja i postoji brza traka. I granični prijelazi samo za "EU" putovnice.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 11 stu 2019, 15:45 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
dudu je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Tvrda granica je samo između S. Makedonije i Albanije (mada ni za to nisam siguran). Ostale granice zemalja CEFTA se prelaze sa ličnom kartom.

Kada su političari kao glavni cilj ove inicijative naveli "priznavanje diploma jedni drugima", onda ti je jasno koliko je priča ozbiljna i kako je ustvari bila samo izgovor da se sretnu, ispričaju i slikaju za medije sa izrazom lica da su napravili nešto epohalno.


Tvrdu granicu sam spomenuo u kontekstu Hrvatske prema BIH.

Dakle nema nikakvih novina, možda ovo o radnim dozvolama i dužem radnom vremenu fitosanitarnih inspekcija na granicama.

Zašto je onda Crna Gora a priori protiv inicijative?

Crna Gora je protiv jer smatra da je najdalje odmakla u procesu pristupanja EU i da ce je ova inicijativa usporiti.Ne zele da prihvate realnost da nema od prosirenja EU nista do 2030 god. u najboljem slucaju,a najverovatnije nikada.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 11 stu 2019, 15:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
CG je protiv jer bi morali odbijati migrante. Ovako ih samo puste u BiH. Bezkarakteran narod bio i ostao. To njihovo neko "čojstvo" i "čast" su obična prdimahovina.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 11 stu 2019, 16:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
BBC je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:


Još veći paradoks će biti kad se Lištica i Duvno jednog jutra probude u carinskoj uniji sa Zaječarom i Ohridom, te sa još tvrđom granicom prema Hrvatskoj.


Glupane. Za hrvatske putovnice nema čekanja i postoji brza traka. I granični prijelazi samo za "EU" putovnice.


Smiri živce matori. Pametnije bi vam bilo da aktivno krenete u proces raspada BiH, u suprotnom ostajete odvojeni od Hrvatske na izuzetno izuzetno dugačak period.
Al vi nemate muda za to.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 11 stu 2019, 16:52 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Vujadin je napisao/la:
BBC je napisao/la:

Glupane. Za hrvatske putovnice nema čekanja i postoji brza traka. I granični prijelazi samo za "EU" putovnice.


Smiri živce matori. Pametnije bi vam bilo da aktivno krenete u proces raspada BiH, u suprotnom ostajete odvojeni od Hrvatske na izuzetno izuzetno dugačak period.
Al vi nemate muda za to.

Raspad trebate zapoceti vi, a mi da krenemo vasim stopama. Drugacije nece ici, pametan si znas i sam...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 11 stu 2019, 17:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
To je tačno. Nego, šta ako iz Zagreba stigne naputak da ni slučajno ne krećete našim stopama?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 11 stu 2019, 17:05 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Carmello Šešelj je napisao/la:
To je tačno. Nego, šta ako iz Zagreba stigne naputak da ni slučajno ne krećete našim stopama?

To prepustite nama, samo vi krenite... :zubati Ako mi krenemo prvi, a vi se budete pravili budale tada je ishod svega svima jasan...

Kljuc raspada bih je u vasim rukama a na nikad "vojno jaci Zagreb" i netreba skretati paznju...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 11 stu 2019, 17:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Carmello Šešelj je napisao/la:
To je tačno. Nego, šta ako iz Zagreba stigne naputak da ni slučajno ne krećete našim stopama?

Nema tog naputka koji nas može natjerati da u slučaju raspada prepuštamo 51% BiH Muslimanima, odnosno da mi ne dobijemo ništa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 11 stu 2019, 18:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Matica first, Srbija na Uni bad i argumentacija tog tipa u naporu da vas nagovore da ponovo vežete zastave sa njima i oduprete se četničkoj agresiji. Ne bi me tako nešto nimalo čudilo od njih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 11 stu 2019, 18:58 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Carmello Šešelj je napisao/la:
Matica first, Srbija na Uni bad i argumentacija tog tipa u naporu da vas nagovore da ponovo vežete zastave sa njima i oduprete se četničkoj agresiji. Ne bi me tako nešto nimalo čudilo od njih.

Rak dobio ko bi s njima opet zastave vezao !!!

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 11 stu 2019, 19:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Nisam baš siguran da je to većinsko mišljenje u matici.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 11 stu 2019, 19:13 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Carmello Šešelj je napisao/la:
Nisam baš siguran da je to većinsko mišljenje u matici.

Slazem se s time, no to mi nebi predstavljalo neki problem da sam na vasem mjestu. Nije nitko od njih lud da gine zbog vukojebina u bosni dok je njegova zemlja sigurna. Bilo bi tu par stotina fanatika i to je sve...

U svakom slucaju valjalo bi pricekat jos 4-5 godina, da netko dodatno oslabi...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 11 stu 2019, 21:04 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Jedini ko bi kmečao protiv samostalnosti je Mesić, Kosorica i Pusicka i nitko drugi.
Oni i danas podržavaju Muslimane jer imaju one koji ih plaćaju, u slučaju raspada kvota 99 posto je sukob Hrvata i Muslimana.

To ti je kao Jugoslavija, vi bi izašli prvi kao Slovenci a mi bi imali teži put


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 12 stu 2019, 00:33 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4138
Carmello Šešelj je napisao/la:
Lutorčina je napisao/la:
Smanjuje im broj radnika na administraciji tj manje carinika i granične policije. Diskutabilno je kako će sve ovo funkcionisati između Srbije,Crne Gore i Albanije. Javna je tajna da se preko luke Bar uvozi meso zadnje klase iz Brazila. Kako će to riješiti sanitarne inspekcije pitanje je.

Kakvih carinika kad nema carine? Osim one lučke koja pregleda brodove iz trećih zemalja.

I mi da vjerujemo Crnogorcima i njihovim carinicima lučke kapetanije. Jedino da se ta carina u luci Bar rotira i da bude multietnička iz svih zemalja članica. Prepustiti njima je katastrofa za nas. Onda kokain više u Beogradu neće biti gram 80€ već 30€. Njihova lučka kapetanija je ispostava njihove vlasti i pušta sve i svašta. Pored narkotika koji uveze preko luke Bar,svi znamo da oni uvoze krepale krave iz Brazila i Argentine. Nikad lošije meso nisam jeo nego kod njih. Sutra kad se ukine granica vrlo lako možemo jesti krepalu kravu u našim mesarama pod oznakom geografskog porijekla Durmitorska govedina. I eto kao neki pogodak uspješne privrede. Pa sa granicom kod Bijelog Polja uspjeli su prokrijumčariti smrznutu govedinu do naših seljaka i onda su neki naši privrednici pravili Užički pršut sa brazilskom govedinom. Sreća pa su pohapšeni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 12 stu 2019, 00:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
To sve što si nabrojao, funkcioniše tako već 16 godina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 12 stu 2019, 11:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20461
Carmello Šešelj je napisao/la:
Matica first, Srbija na Uni bad i argumentacija tog tipa u naporu da vas nagovore da ponovo vežete zastave sa njima i oduprete se četničkoj agresiji. Ne bi me tako nešto nimalo čudilo od njih.

Ta fora s Srbijom na uni je argument koji koriste protivnici podjele BiH. U slučaju da se vi odvojite mi više ne bi imali izbora i bili bi prisiljeni spasiti što se spasiti da. Zagreb bi najrađe da ovako ostane zauvijek ali ako se situacija promjeni sigurno ne bi ostavili muslimanima cjelu federaciju. To je čak i Milanović rekao. Dakle tu se slaže 90% Hrvatske političke scene, onih 10% dušebrižnika nema nikakav utjecaj.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 12 stu 2019, 13:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Carmello Šešelj je napisao/la:
Nisam baš siguran da je to većinsko mišljenje u matici.

Šta je da je, većinsko mišljenje sigurno nije da se veže zastave sa Muslimanima, a još sigurnije nije da se pere ruke od BiH i našeg naroda tamo.

Ta vlast koja nešto od ovoga 2 prihvati bi najvjerovatnije bila obješena na banovu trgu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 12 stu 2019, 22:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Raskol među Albancima.

Citat:
Albanski premijer Edi Rama izjavio je da političari u Prištini ugrožavaju spoljnu politiku Albanije zarad svojih unutrašnjih političkih interesa.

Kako je rekao, oni to rade suprotstavljanjem zajedničkoj inicijativi za stvaranje balkanskog "mini-Šengena",

Rama je za albansku televiziju Top čenel rekao da je dugo objašnjavao Aljbinu Kurtiju, lideru Samoopredeljenja i kandidatu za premijera privremenih prištinskih institucija, u čemu je značaj procesa "mini-Šengena" i da bi bio veoma iznenađen ako on to ne razume, jer je, kako je dodao, Kurti dovoljno inteligentan.

"Ako se pretvara da razume ili ne razume, to je njegov izbor, ali izgleda da se spoljna politika sa Albanijom koristi za unutrašnju politiku. Ne verujem da je to najbolje, imaćemo vremena da razgovaramo i produbimo diskusije", rekao je Rama.

Povodom izjave Kurtija o otvaranju granica između Albanije i Kosova, rekao je da takvo nešto ne može da se učini bez pristanka Srbije.

"Ako Kurti želi da otvori granice, onda se mora složiti sa svim državama", rekao je Rama.

Albanski premijer je naveo i da ga rukovodstvo u Prištini nije pitalo za mišljenje kada je odlučilo da uvede takse na robu iz Srbije, ali da je on tu odluku iskreno podržao, pre svega kao akciju koja bi trebalo da ima politički, a ne ekonomski rezultat.


https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1616258


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 13 stu 2019, 00:15 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4138
Realno Albaniji više odgovara ovo nego Kosovu. U Albaniji ranije sazrijeva jagoda,lubenica voće i povrće. U aprilu na pijacama u Beogradu 1kg jagoda košta od 3 - 5 eura. Jagoda je brzo kvarljivo voće i ona se mora brzo transportovati. Lubenice proizvedene oko Skadarskog jezera su ukusnije nego naše. Teško da se može naša lubenica porediti sa ulcinjskom ili dračkom koja ranije sazrijeva i daleko ukusnija . Na Kosovo što se tiče agrara je skoro 0 ili možda 0,05 +. Tako da je Kosovarima svejedno


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 13 stu 2019, 01:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Mi sa Albanijom imano bescarinski režim trgovine već 16 godina. Kao i sa Crnom Gorom, Makedonjom i BiH. Zašto pišeš postove kao da si pao s Marsa, i ovaj i onaj o crnogorskim carinicima u Luci Bar. Mi sada ne stvaramo bescarinski prostor sa ovim zemljama, bescarinski prostor postoji već deceniju i po. Koji je tebi *** jbt pa mora da ti se opet ponavlja ista stvar. Ne ukidamo carine zato što su carine odavno ukinute.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 13 stu 2019, 02:47 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4138
Carmello Šešelj je napisao/la:
Mi sa Albanijom imano bescarinski režim trgovine već 16 godina. Kao i sa Crnom Gorom, Makedonjom i BiH. Zašto pišeš postove kao da si pao s Marsa, i ovaj i onaj o crnogorskim carinicima u Luci Bar. Mi sada ne stvaramo bescarinski prostor sa ovim zemljama, bescarinski prostor postoji već deceniju i po. Koji je tebi *** jbt pa mora da ti se opet ponavlja ista stvar. Ne ukidamo carine zato što su carine odavno ukinute.

Ti samo površno pročitaš post i to je to. Kad naručiš recimo robu iz Albanije ona putuje preko Crne Gore ili Kosova. Valjda ima granica između tih novonastalih država.. Svaki kamion je pregledan da se utvrdi šta se u toj prikolici prevozi. Onda carinik traži masu paprilogije kamiondžije. Jeste sve ove zemlje su u Cefta i ne carini se ništa 0%,ali postoji sistem kontrole šta se prevozi u tim kamionima. Nedavno sam gledao na Tv da auto prevoznik iz Sremske Mitrovice do Bijeljine provede 10h putujući između ta dva mjesta koja su udaljena možda 50 km. Znam ljude koji rade na granici sa CG i HR i to mi pričaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Mali Šengen"
PostPostano: 13 stu 2019, 10:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
I odakle ti informacija da se ta kontrola ukida?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 117 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, Tomba17 i 301 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO