HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 23:37.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 36947 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 640, 641, 642, 643, 644, 645, 646 ... 1478  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 07 pro 2019, 20:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
bobanovski je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Pa ne voli ni vas.
Niko ne voli nikog na Balkanu.
Osim Muslimana... Muslimani vole sve kad su slabi, tolike ljubavi i takije svijet nije vidio.
Jebem ja onog koga opet zatakijaju, za njegovo dobro.

Slažem se s tim da nas mrze svi ali on je krenio prvi s tim da nas više mrze, Muslimani vas mrže više od nas a nas mrze najviše na svijetu i broje svako dijete koje nestaje po Bugojnu ili Sarajevu dok bi vas da mogu pobili sve do zadnjega.

Jedina je razlika što vama ne mogu ništa tj opekli su se i svjesni su da nemaju šanse pa se iživljavaju nad nama.


Naravno.
Pogledaj ti samo ove takije.

Citat:
I sjećam se koliko je samo pojedincima bilo neugodno zbog jačanja srpskog šovinizma i radikalizma pod Miloševićevim režimom. Tačno im se u očima to vidjelo, neka tuga, samo su slijegali ramenima i kao da su htjeli dati do znanja da je to zlo jače od njih i da ne mogu ništa učiniti da ga zaustave, ali da ga se istinski srame.


Ljigavo da ljigavija biti ne može. Bolje je i cjenjenije biti Ustaša, Hitler, Zombi... nego ovakva ljiga.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 07 pro 2019, 20:13 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
novovrijeme je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:
Slažem se s tim da nas mrze svi ali on je krenio prvi s tim da nas više mrze, Muslimani vas mrže više od nas a nas mrze najviše na svijetu i broje svako dijete koje nestaje po Bugojnu ili Sarajevu dok bi vas da mogu pobili sve do zadnjega.

Jedina je razlika što vama ne mogu ništa tj opekli su se i svjesni su da nemaju šanse pa se iživljavaju nad nama.


Naravno.
Pogledaj ti samo ove takije.

Citat:
I sjećam se koliko je samo pojedincima bilo neugodno zbog jačanja srpskog šovinizma i radikalizma pod Miloševićevim režimom. Tačno im se u očima to vidjelo, neka tuga, samo su slijegali ramenima i kao da su htjeli dati do znanja da je to zlo jače od njih i da ne mogu ništa učiniti da ga zaustave, ali da ga se istinski srame.


Ljigavo da ljigavija biti ne može. Bolje je i cjenjenije biti Ustaša, Hitler, Zombi... nego ovakva ljiga.

:D koja takija, pribaci se 100 puta tako da se i izgubiš


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 07 pro 2019, 20:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
bobanovski je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Naravno.
Pogledaj ti samo ove takije.



Ljigavo da ljigavija biti ne može. Bolje je i cjenjenije biti Ustaša, Hitler, Zombi... nego ovakva ljiga.

:D koja takija, pribaci se 100 puta tako da se i izgubiš


Puca na tebe puskom 1992-95.
Nakon toga sakrije se iz VP i puca na dugi način preko Esdauna, Haprilskog paketa, ukidanja institucija, ukidanja proslava... nema čega ne pa do ovog ANP... ispromašiva se... mi prezivimo... on ostane bez metaka... kud će šta će dođe kod tebe i kaže ti... "Dragi moj jarane brate Srbine dobar si čovjek znaš kako si ti meni bio tužan kad je pobjedio Milošević." Pa jebem ti mater u pičku! :thumbup

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 07 pro 2019, 20:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30418
aleksije radicevic je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

To je tako, pa Bihać i Goražde su najviše glasovali za Komšića. Bihać kojeg su spasili Hrvati i Goražde gdje Hrvata nisu vidjeli uživo. Ali mrze Hrvate. To je u softveru. :kava


Bata Kvako, ima tu prostora za razmišljanje. Ne znam kako da ti to kažem, ali ima nešto neobično u vama Hrvatima... :D
Uzmi npr. Amiđu i mene. Iz istog kraja smo u kome je u dva rata bilo uzajamnog mlaćenja. Teočak je bio jako ustaško uporište, i stari su mi pričali da smo se namučili dok smo ga oslobodili. Devedesetih smo lako zauzimali gradove, ali sve ofanzive na Teočak su propadale. Iako su bili sa tri strane opkoljeni. Ni Srbi ni muslimani nikada ni u ratovima nisu imali probleme sa Hrvatima u tom kraju. Ali vama je nekako uspelo da Amiđa ni ja nismo za vratove, nego smo se nekako obojica više okrenuli prema vama.
Kako to objasniti?
Ili, utakmica plufinala EP, Hrvatska gubi od Turske, Bošnjaci euforično slave. S druge strane, ista drama, polufinale SP u košarci Srbija gubi od Turske. Ali Bošnjaci se ne rugaju.
Ili ono kad su vas Slovenci provocirali na Evroviziji pozdravljajući Beograd sa "Dobro veče braćo Srbi" :D
Italijanima ni današnjim Mađarima, čini mi se, da niste prirasli srcu.
Može biti da ja umišljam, a možda se iza toga krije neki fenomen. Recite vi. ;)


Pa sad, kako bi ti onda objasnio sve ono demoniziranje Srba u zadnjih 20-tak godina, nakon onako dobre pozicije iz 2. svj. rata, Holivud vas je nakon 90-tih u filmovima predstavio kao dežurne loše momke i zlikovce, pa presuda međunarodnog suda za genocid, NATO vas bombardirao, oteli vam Kosovo itd. Među nama govoreći znamo se, ne valja ni jedna od sukobljenih strana ali je na Srbima se nekako slomilo i ispali ste krivi za sve. :zubati

Tko je kome "prirastao srcu", kad pogledam ovo sve što sam nabrojao ne bih želio da se nama dogodilo. To što neki pojedinac gunđa na blogu, nije lijepo ali je relativno lakše za podnijeti.

A kakvi su Hrvati, pa mi uopće nismo komplicirani. Tko nas napadne, gledamo kako mu vratiti. Iz ovih gore postova, izgleda muslimani Brčkog, Bihaća i Goražda misle da je zezati Hrvate besplatno. Nije besplatno, to se sve obvezno naplati prije ili kasnije. Mogu i Srbi posvjedočiti ako treba.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 07 pro 2019, 20:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
novovrijeme je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:
:D koja takija, pribaci se 100 puta tako da se i izgubiš


Puca na tebe puskom 1992-95.
Nakon toga sakrije se iz VP i puca na dugi način preko Esdauna, Haprilskog paketa, ukidanja institucija, ukidanja proslava... nema čega ne pa do ovog ANP... ispromašiva se... mi prezivimo... on ostane bez metaka... kud će šta će dođe kod tebe i kaže ti... "Dragi moj jarane brate Srbine dobar si čovjek znaš kako si ti meni bio tužan kad je pobjedio Milošević." Pa jebem ti mater u pičku! :thumbup


Barem nismo nikad počinili genocid i masovno protjerivanje nad vama.
Mi jesmo neprijatelji, ali postoje granice, a kod vas ne postoje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 07 pro 2019, 20:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30418
aleksije radicevic je napisao/la:
Ljudi imaju utisak da ne znaju na čemu su kad je reč o Hrvatima. Moje iskustvo od juče. Grunf otvori temu o merama za napredak Hrvatske. Ja se stvarno potrudim, predložim paket mera. A onda me Inkvi baniše do Božića. Srpskog.
I šta čovek da misli. :D


Haha, čuj to, e jbg ne znam što si predložio, imam neki osjećaj da nije bilo bez razloga. :zubati

Ajde iskopiraj ovdje da ja pogledam, pa ti javim gdje je problem.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 07 pro 2019, 20:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30418
novovrijeme je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
Evo kako je jedan musliman opisao svoje iskustvo sa narodima u JNA. Možda se u tome krije odgovor na pitanje koje sam postavio.

http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=63764

Ljudi imaju utisak da ne znaju na čemu su kad je reč o Hrvatima. Moje iskustvo od juče. Grunf otvori temu o merama za napredak Hrvatske. Ja se stvarno potrudim, predložim paket mera. A onda me Inkvi baniše do Božića. Srpskog.
I šta čovek da misli. :D


Moje iskustvo i sa jednim i sa drugim.
Muslimani i Hrvati su uzeli pusku i pucali po Srbima.
Priča završena za sva vremena.
I od jednih i od drugih me interesuje samo potpis o razdruzivanju, nista vise.


Meni Srbi dali pušku. Točnije rečeno prodali. :sega

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 07 pro 2019, 20:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
Naša Kvačica je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Bata Kvako, ima tu prostora za razmišljanje. Ne znam kako da ti to kažem, ali ima nešto neobično u vama Hrvatima... :D
Uzmi npr. Amiđu i mene. Iz istog kraja smo u kome je u dva rata bilo uzajamnog mlaćenja. Teočak je bio jako ustaško uporište, i stari su mi pričali da smo se namučili dok smo ga oslobodili. Devedesetih smo lako zauzimali gradove, ali sve ofanzive na Teočak su propadale. Iako su bili sa tri strane opkoljeni. Ni Srbi ni muslimani nikada ni u ratovima nisu imali probleme sa Hrvatima u tom kraju. Ali vama je nekako uspelo da Amiđa ni ja nismo za vratove, nego smo se nekako obojica više okrenuli prema vama.
Kako to objasniti?
Ili, utakmica plufinala EP, Hrvatska gubi od Turske, Bošnjaci euforično slave. S druge strane, ista drama, polufinale SP u košarci Srbija gubi od Turske. Ali Bošnjaci se ne rugaju.
Ili ono kad su vas Slovenci provocirali na Evroviziji pozdravljajući Beograd sa "Dobro veče braćo Srbi" :D
Italijanima ni današnjim Mađarima, čini mi se, da niste prirasli srcu.
Može biti da ja umišljam, a možda se iza toga krije neki fenomen. Recite vi. ;)


Pa sad, kako bi ti onda objasnio sve ono demoniziranje Srba u zadnjih 20-tak godina, nakon onako dobre pozicije iz 2. svj. rata, Holivud vas je nakon 90-tih u filmovima predstavio kao dežurne loše momke i zlikovce, pa presuda međunarodnog suda za genocid, NATO vas bombardirao, oteli vam Kosovo itd. Među nama govoreći znamo se, ne valja ni jedna od sukobljenih strana ali je na Srbima se nekako slomilo i ispali ste krivi za sve. :zubati

Tko je kome "prirastao srcu", kad pogledam ovo sve što sam nabrojao ne bih želio da se nama dogodilo. To što neki pojedinac gunđa na blogu, nije lijepo ali je relativno lakše za podnijeti.

A kakvi su Hrvati, pa mi uopće nismo komplicirani. Tko nas napadne, gledamo kako mu vratiti. Iz ovih gore postova, izgleda muslimani Brčkog, Bihaća i Goražda misle da je zezati Hrvate besplatno. Nije besplatno, to se sve obvezno naplati prije ili kasnije. Mogu i Srbi posvjedočiti ako treba.


I mi smo slični, valjda isto podneblje. :yes
BiH nije Hrvatska.
Ovdje se i dijele i primaju udarci.
Upravo BH Hrvati obilato i dijele i primaju udarce.
Ja bih rekao čak i da više dijele, no primaju, osobito u odnosu na Bošnjake.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 07 pro 2019, 21:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Genuine je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Puca na tebe puskom 1992-95.
Nakon toga sakrije se iz VP i puca na dugi način preko Esdauna, Haprilskog paketa, ukidanja institucija, ukidanja proslava... nema čega ne pa do ovog ANP... ispromašiva se... mi prezivimo... on ostane bez metaka... kud će šta će dođe kod tebe i kaže ti... "Dragi moj jarane brate Srbine dobar si čovjek znaš kako si ti meni bio tužan kad je pobjedio Milošević." Pa jebem ti mater u pičku! :thumbup


Barem nismo nikad počinili genocid i masovno protjerivanje nad vama.
Mi jesmo neprijatelji, ali postoje granice, a kod vas ne postoje.


Vidi ga što je sladak.
Pričaj mi još malo o sebi.
Kakva je to takija od dvije rečenice.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 07 pro 2019, 21:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
novovrijeme je napisao/la:
Genuine je napisao/la:

Barem nismo nikad počinili genocid i masovno protjerivanje nad vama.
Mi jesmo neprijatelji, ali postoje granice, a kod vas ne postoje.


Vidi ga što je sladak.
Pričaj mi još malo o sebi.
Kakva je to takija od dvije rečenice.


Nemam kad. Sutra je nedjelja, sveti dan za mene.
Ja sam barem imao i još imam život i imam o čemu da pričam, a o čemu ćeš ti da pričaš kao papiga ponavljajući stvari živeći među srpskim polusvijetom u BiH. Bezličan kao bezbrojni klonovi srpskog nacionalizma. Izigravaš terminatora ovdje i prosipaš svoju sociopatiju i psihopatiju i to još prodaješ pod srpsko rodoljublje.

POSTOJI SPECIJALAN RAZLOG ZAŠTO JA UBACIM PONEŠTO O SEBI. A TO JE STALNA DEHUMANIZACIJA BOŠNJAKA. PODSJEĆAM VAS DA SMO IPAK LJUDI, I DA JE SAMIM TIM TO ŠTO RADITE I GOVORITE POGREŠNO.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 07 pro 2019, 21:27 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Genuine je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Vidi ga što je sladak.
Pričaj mi još malo o sebi.
Kakva je to takija od dvije rečenice.


Nemam kad. Sutra je nedjelja, sveti dan za mene.
Ja sam barem imao i još imam život i imam o čemu da pričam, a o čemu ćeš ti da pričaš kao papiga ponavljajući stvari živeći među srpskim polusvijetom u BiH. Bezličan kao bezbrojni klonovi srpskog nacionalizma. Izigravaš terminatora ovdje i prosipaš svoju sociopatiju i psihopatiju i to još prodaješ pod srpsko rodoljublje.

POSTOJI SPECIJALAN RAZLOG ZAŠTO JA UBACIM PONEŠTO O SEBI. A TO JE STALNA DEHUMANIZACIJA BOŠNJAKA. PODSJEĆAM VAS DA SMO IPAK LJUDI, I DA JE SAMIM TIM TO ŠTO RADITE I GOVORITE POGREŠNO.

Ti vest point voliš da pišeš o sebi.Pisao si jednom o tome kako si redovno posjecivao sarajevske bioskope odnsno gledao filmove osamdesetih.Ali neću o tome da te pitam.Pitaću te kako si doživio odnosno opazio sudjenje Aliji i pripadnicima njegove organizacije 1983 godine?

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 07 pro 2019, 21:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Genuine je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Vidi ga što je sladak.
Pričaj mi još malo o sebi.
Kakva je to takija od dvije rečenice.


Nemam kad. Sutra je nedjelja, sveti dan za mene.
Ja sam barem imao i još imam život i imam o čemu da pričam, a o čemu ćeš ti da pričaš kao papiga ponavljajući stvari živeći među srpskim polusvijetom u BiH. Bezličan kao bezbrojni klonovi srpskog nacionalizma. Izigravaš terminatora ovdje i prosipaš svoju sociopatiju i psihopatiju i to još prodaješ pod srpsko rodoljublje.

POSTOJI SPECIJALAN RAZLOG ZAŠTO JA UBACIM PONEŠTO O SEBI. A TO JE STALNA DEHUMANIZACIJA BOŠNJAKA. PODSJEĆAM VAS DA SMO IPAK LJUDI, I DA JE SAMIM TIM TO ŠTO RADITE I GOVORITE POGREŠNO.


Nikakvi ste vi ljudi. Sami sebe zatakijali pricom o djenosajdu. Cim izgubis argumente - djenosajd. Jebo te djenosajd.
Sta znaci majki Srpkinji jel joj Mujo ubijo dijete u genocidu ili nije? Sta meni znaci jel Jasenovac genocid ili nije? Znam ja sta je, ne treba mi drugi naziv za ubijanje Srba.
To samo znaci vasim babuskarama kojima Bakir placa eksurzije jer se nadao da ce pricom o djenosajdu ukinuti RS. Ukinucete ***.
Sad kad nikog ne boli *** za vasim djenosajdom meni takijas o djenosajdu. Jebo te djenosajd.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 07 pro 2019, 21:53 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
novovrijeme je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:
:D koja takija, pribaci se 100 puta tako da se i izgubiš


Puca na tebe puskom 1992-95.
Nakon toga sakrije se iz VP i puca na dugi način preko Esdauna, Haprilskog paketa, ukidanja institucija, ukidanja proslava... nema čega ne pa do ovog ANP... ispromašiva se... mi prezivimo... on ostane bez metaka... kud će šta će dođe kod tebe i kaže ti... "Dragi moj jarane brate Srbine dobar si čovjek znaš kako si ti meni bio tužan kad je pobjedio Milošević." Pa jebem ti mater u pičku! :thumbup

:D hahahahaha


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 07 pro 2019, 23:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20748
Genuine je napisao/la:
Srbi, e Srbi ... daleko površinski najsrdačniji, emotivci žestoki, mogu te voljet kod brata (ako padaš na to), ali kad rat dođe, mrtav si čovjek. I to od svog najboljeg "prijatelja", jer tako "mora". Što jedna od mojih prvih cura Biljana ladno reče, volim te do rata, a u ratu svako sa svojim narodom. Tako je i bilo. Stav cure od 16 godina, pa ti vidi. Sa Srbima nisam bio blizak nikad, jer sam iskren i ne mogu sad vako, sad nako, niti da mijenjam prijatelje i žene kako rat naiđe.

I tako nakon Biljane puče ljubav s braćom Srbima. :crying
E crna Biljana što uradi.... :D

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 08 pro 2019, 01:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18542
Genuine je napisao/la:
Nisam bio u JNA, ali sam odrastao u Sarajevu od vrtića do gimnazije ultra miješano društvo, susjedi, sportski klubovi, kontakti preko roditelja na poslu, druženja itd.

Malo ga ovaj za Hrvate pretjera. Hrvati uopće nisu enigma, već ljudi koji žele da svoje vrijeme provedu sa nekim ko im je sličan i ko ih ne mrzi, i ja im ne zamjeram na tome. I sam sam takav. Odatle ta enigma, i možebiti rezerviranost ako procjene da im nisi naklonjen, ili da im tvoja etnička grupa nije naklonjena, pa neće ljudi da se druže. Jednostavno su dovoljno kulturni da ne pokazuju napadno da te vole, mrze ili im je svejedno. Daleko bolji nego što im je reputacija. Sad ne vole Bošnjake, ali ja im ne zamjeram. Vrijeme će sve pokazati. Prihvaćam naš dio krivice za to.

Slovenci, doista svijet za sebe, profesionalni i korektni do bola, distanca, to je pogodio. Crnogorci ljudine, čojstvo i junaštvo uživo, nema između i pretvaranja. Takve volim i poštujem i kao prijatelja i kao neprijatelja. Makedonci onak izvan naših odnosa i mržnje, ali ne vole Albance i traže saveznika u tome. Albanci su zatvoreni, čestiti i imaju kodeks časti ko Cosa Nostra, cijenim to, ali to je drugi svijet. Ako naučiš albanski njihov si, ako ne, zaboravi.

Srbi, e Srbi ... daleko površinski najsrdačniji, emotivci žestoki, mogu te voljet kod brata (ako padaš na to), ali kad rat dođe, mrtav si čovjek. I to od svog najboljeg "prijatelja", jer tako "mora". Što jedna od mojih prvih cura Biljana ladno reče, volim te do rata, a u ratu svako sa svojim narodom. Tako je i bilo. Stav cure od 16 godina, pa ti vidi. Sa Srbima nisam bio blizak nikad, jer sam iskren i ne mogu sad vako, sad nako, niti da mijenjam prijatelje i žene kako rat naiđe. Imam otprilike stav kao Hrvati, samo u bošnjačkoj verziji.

Podvrsta Srba, Vojvođani bez korijena u novijoj kolonizaciji. Daleko najkulturniji i najmiroljubiviji Srbi, lale, možda jedini normalni Srbi koji postoje. Za njih ne važi ovo gore što sam rekao.


U pravu si za Hrvate. Ipak mi Srbi preterujemo nekada u familijarnosti, oni ipak drže do neke nenapadne finoće.

Međutim, ne znam zašto Srbima zameraš osobinu: u miru kao braća, a u ratu smrtni neprijatelji. To samo znači da treba izbegavati rat. A vi ste želeli da nam gurnete prst u oko igrajući se oko države nam. Mi to baš, ali baš, ne podnosimo.
Ono što je rekao Radovan u skupštini "autostrada pakla i stradanja", svi smatraju da je rekao pretnju, ali to može da izgleda kao vapaj, da se ne desi rat, jer mi ne želimo da muslimani, ili bilo koji drugi, stradaju. Tim pre što je on slično govorio u onom uhvaćenom telefonskom razgovoru sa Miloševićem, gde takođe pokazuje brigu da ono što muslimani rade može da odvede stvari tamo gde ih je odvelo.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 08 pro 2019, 02:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
chubura je napisao/la:
Gradonacelnik Brckog Sinisa Milic porucio SDS-u da prestane svadjati srpski narod.SDS,posebno brcanski,gori od kuge.Gori od svih neprijatelja zajedno.
http://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=361153

Sinisa Milic (SNSD) je imenovan za gradonacelnika Brckog zahvaljujuci SDS-u kao pobjedniku opstinskih izbora u Brckom i to ne samo pobjedniku u konkurenciji srpskih stranaka, vec i u konkurenciji svih stranaka u Brckom! Prljavom igrom, SNSD u Brckom je u medjuvremenu izbacio SDS iz vlasti, tako da srpska komponenta u Brckom funkcionise na krnji nacin (oslabljena je) zahvaljujuci upravo SNSD-u i njihovoj politici, tako da ko o cemu, baba (tj. djed Sinisa) o ustipcima. SDS ce nesumnjivo iz ovoga izaci kao pobjednik, a anti-demokratska igra SNSD-a u Brckom i SNSD-ovog gradonacelmika u tom gradu bice porazena na predstojecim opstinskim izborima, koji slijede u oktobru naredne godine.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 08 pro 2019, 08:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
aleksije radicevic je napisao/la:
Genuine je napisao/la:
Nisam bio u JNA, ali sam odrastao u Sarajevu od vrtića do gimnazije ultra miješano društvo, susjedi, sportski klubovi, kontakti preko roditelja na poslu, druženja itd.

Malo ga ovaj za Hrvate pretjera. Hrvati uopće nisu enigma, već ljudi koji žele da svoje vrijeme provedu sa nekim ko im je sličan i ko ih ne mrzi, i ja im ne zamjeram na tome. I sam sam takav. Odatle ta enigma, i možebiti rezerviranost ako procjene da im nisi naklonjen, ili da im tvoja etnička grupa nije naklonjena, pa neće ljudi da se druže. Jednostavno su dovoljno kulturni da ne pokazuju napadno da te vole, mrze ili im je svejedno. Daleko bolji nego što im je reputacija. Sad ne vole Bošnjake, ali ja im ne zamjeram. Vrijeme će sve pokazati. Prihvaćam naš dio krivice za to.

Slovenci, doista svijet za sebe, profesionalni i korektni do bola, distanca, to je pogodio. Crnogorci ljudine, čojstvo i junaštvo uživo, nema između i pretvaranja. Takve volim i poštujem i kao prijatelja i kao neprijatelja. Makedonci onak izvan naših odnosa i mržnje, ali ne vole Albance i traže saveznika u tome. Albanci su zatvoreni, čestiti i imaju kodeks časti ko Cosa Nostra, cijenim to, ali to je drugi svijet. Ako naučiš albanski njihov si, ako ne, zaboravi.

Srbi, e Srbi ... daleko površinski najsrdačniji, emotivci žestoki, mogu te voljet kod brata (ako padaš na to), ali kad rat dođe, mrtav si čovjek. I to od svog najboljeg "prijatelja", jer tako "mora". Što jedna od mojih prvih cura Biljana ladno reče, volim te do rata, a u ratu svako sa svojim narodom. Tako je i bilo. Stav cure od 16 godina, pa ti vidi. Sa Srbima nisam bio blizak nikad, jer sam iskren i ne mogu sad vako, sad nako, niti da mijenjam prijatelje i žene kako rat naiđe. Imam otprilike stav kao Hrvati, samo u bošnjačkoj verziji.

Podvrsta Srba, Vojvođani bez korijena u novijoj kolonizaciji. Daleko najkulturniji i najmiroljubiviji Srbi, lale, možda jedini normalni Srbi koji postoje. Za njih ne važi ovo gore što sam rekao.


U pravu si za Hrvate. Ipak mi Srbi preterujemo nekada u familijarnosti, oni ipak drže do neke nenapadne finoće.

Međutim, ne znam zašto Srbima zameraš osobinu: u miru kao braća, a u ratu smrtni neprijatelji. To samo znači da treba izbegavati rat. A vi ste želeli da nam gurnete prst u oko igrajući se oko države nam. Mi to baš, ali baš, ne podnosimo.
Ono što je rekao Radovan u skupštini "autostrada pakla i stradanja", svi smatraju da je rekao pretnju, ali to može da izgleda kao vapaj, da se ne desi rat, jer mi ne želimo da muslimani, ili bilo koji drugi, stradaju. Tim pre što je on slično govorio u onom uhvaćenom telefonskom razgovoru sa Miloševićem, gde takođe pokazuje brigu da ono što muslimani rade može da odvede stvari tamo gde ih je odvelo.

Meni nije jasna ova njihova iluzija sa Vojvodinom. 500 puta su veće šanse da će dobiti batine u Novom Sadu, nego u centralnoj Srbiji, Beogradu pogotovo. Mada su šanse i jednog i drugog jako male, tako da je 500%.od sitnog i dalje sitno. Posebno muslimane, koje niko u Srbiji ne mrzi, ali baš baš niko, ogromna većina ljudi jedva da znaju da postoje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 08 pro 2019, 15:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
Carmello Šešelj je napisao/la:
Meni nije jasna ova njihova iluzija sa Vojvodinom. 500 puta su veće šanse da će dobiti batine u Novom Sadu, nego u centralnoj Srbiji, Beogradu pogotovo. Mada su šanse i jednog i drugog jako male, tako da je 500%.od sitnog i dalje sitno. Posebno muslimane, koje niko u Srbiji ne mrzi, ali baš baš niko, ogromna većina ljudi jedva da znaju da postoje.


Zato što među Hrvatima i Bošnjacima-Muslimanima postoji mit da su Lale "drugačiji" Srbi od ostalih, finiji, kulturniji, tolerantniji, napredniji, koji u biti ne žele biti dio Srbije itd. Oni jednostavno nisu imali pravi kontakt s njima, već tu vrstu priče nećeš čuti od vojvođanskih Hrvata (domicilnih) koji na svojoj koži znaju da su Lale zajebane, sremački Srbi su jedini izvršili osvetu nad lokalnim Hrvatima zbog NDH ali zanimljivo Hrvati, iz nekog razloga, baš o tome puno ne govore.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 08 pro 2019, 16:28 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6285
Poreska uprava RS od januara prikupila 2,28 milijardi KM
https://www.klix.ba/biznis/poreska-upra ... /191208034

Direktni porezi su u tom periodu naplaćeni u iznosu 437,2 miliona maraka, što je za pet posto manje nego u istom periodu prošle godine.

Najveće smanjenje naplate bilo je kod poreza na dohodak, koji iznosi 173,2 miliona KM ili 40,3 miliona maraka manje u odnosu na uporedni period.


Međutim, porez na dobit je u prvih jedanaest mjeseci ove godine naplaćen u iznosu 222,7 miliona KM, što je za 15,4 miliona maraka ili sedam posto više.

Što se tiče poreza na nepokretnosti, naplata je iznosila 26 miliona KM, što je povećanje za jedan posto.

Doprinosi su u periodu januar-novembar ove godine naplaćeni u iznosu 1,43 milijarde KM, što je za 53,1 milion KM ili četiri posto više nego u istom periodu prošle godine.

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 08 pro 2019, 18:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18542
Diablo je napisao/la:
Poreska uprava RS od januara prikupila 2,28 milijardi KM
https://www.klix.ba/biznis/poreska-upra ... /191208034

Direktni porezi su u tom periodu naplaćeni u iznosu 437,2 miliona maraka, što je za pet posto manje nego u istom periodu prošle godine.

Najveće smanjenje naplate bilo je kod poreza na dohodak, koji iznosi 173,2 miliona KM ili 40,3 miliona maraka manje u odnosu na uporedni period.


Međutim, porez na dobit je u prvih jedanaest mjeseci ove godine naplaćen u iznosu 222,7 miliona KM, što je za 15,4 miliona maraka ili sedam posto više.

Što se tiče poreza na nepokretnosti, naplata je iznosila 26 miliona KM, što je povećanje za jedan posto.

Doprinosi su u periodu januar-novembar ove godine naplaćeni u iznosu 1,43 milijarde KM, što je za 53,1 milion KM ili četiri posto više nego u istom periodu prošle godine.


Za nas koji ne znamo finansije, je li ovo dobro ili loše?
Tj. koliko je dobro ili loše, i kako je u poređenju sa FBiH?

Carmello, Zlatko! Ima kod Bošnaka sklonost da namerno jedan deo naroda (Srba ili Hrvata) proglase za loše momke a drugi deo za dobre.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 08 pro 2019, 18:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
aleksije radicevic je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Poreska uprava RS od januara prikupila 2,28 milijardi KM
https://www.klix.ba/biznis/poreska-upra ... /191208034

Direktni porezi su u tom periodu naplaćeni u iznosu 437,2 miliona maraka, što je za pet posto manje nego u istom periodu prošle godine.

Najveće smanjenje naplate bilo je kod poreza na dohodak, koji iznosi 173,2 miliona KM ili 40,3 miliona maraka manje u odnosu na uporedni period.


Međutim, porez na dobit je u prvih jedanaest mjeseci ove godine naplaćen u iznosu 222,7 miliona KM, što je za 15,4 miliona maraka ili sedam posto više.

Što se tiče poreza na nepokretnosti, naplata je iznosila 26 miliona KM, što je povećanje za jedan posto.

Doprinosi su u periodu januar-novembar ove godine naplaćeni u iznosu 1,43 milijarde KM, što je za 53,1 milion KM ili četiri posto više nego u istom periodu prošle godine.


Za nas koji ne znamo finansije, je li ovo dobro ili loše?
Tj. koliko je dobro ili loše, i kako je u poređenju sa FBiH?

Carmello, Zlatko! Ima kod Bošnaka sklonost da namerno jedan deo naroda (Srba ili Hrvata) proglase za loše momke a drugi deo za dobre.


Vijest je sa muslimanskog sajta pa je namjerno nerazumljivo napisano.
Naravno da je pozitivno. :zivili

Citat:
Nastavljen pozitivan trend u naplati javnih prihoda

Poreska uprava Republike Srpske je u 11 mjeseci ove godine na račun javnih prihoda Srpske prikupila ukupno 2,28 milijardi KM, što je za oko 48 miliona KM ili dva odsto više u odnosu na isti period prošle godine.

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=361284

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 08 pro 2019, 18:44 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
U Muslimana postoji nevjerovatna sklonost za vjerovanje u teorije zavjere.Posebno u slučajevima smrti istaknutijih Muslimana.Dok običan Musliman,tu i tamo, može da umre prirodnom smrću ,istaknutiji Musliman jednostavno ne može.Sve istaknutije Muslimane ubili su Srbi.Ništa rezultati obdukcija koju vrše stručnjaci takodje Muslimani,ništa zaključci muslimanskih organa vlasti.Znaju oni da na primjer čovjek od 65 godina ne može da umre od infarkta :smijeh
http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=49584
"Njegovo ime može se već sada dodati sve dužoj listi ubijenih Bošnjaka, na kojoj su r. Mehmed Spaho, Džemal Bijedić, Hamdija Pozderac, Fuad Muhić, Irfan Ljubijankić, Hakija Turajlić i mnogi, mnogi drugi. Očigledno je da je rah. Redžić žrtva slične zavjere, koja eliminiše ili nepovratno odnosi sve one koji na bilo koji način zasmetaju neprijateljima Bošnjačkog jedinstva i neprijateljima jedinstvene BiH."

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 08 pro 2019, 19:34 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6285
novovrijeme je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Za nas koji ne znamo finansije, je li ovo dobro ili loše?
Tj. koliko je dobro ili loše, i kako je u poređenju sa FBiH?

Carmello, Zlatko! Ima kod Bošnaka sklonost da namerno jedan deo naroda (Srba ili Hrvata) proglase za loše momke a drugi deo za dobre.


Vijest je sa muslimanskog sajta pa je namjerno nerazumljivo napisano.
Naravno da je pozitivno. :zivili

Citat:
Nastavljen pozitivan trend u naplati javnih prihoda

Poreska uprava Republike Srpske je u 11 mjeseci ove godine na račun javnih prihoda Srpske prikupila ukupno 2,28 milijardi KM, što je za oko 48 miliona KM ili dva odsto više u odnosu na isti period prošle godine.

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=361284

Nisu ni Dodikovi mediji nesto objektivno, neutralno :zubati . Imate upisane konkterne podatke pa prosudite sami...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 08 pro 2019, 20:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18542
Diablo je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Vijest je sa muslimanskog sajta pa je namjerno nerazumljivo napisano.
Naravno da je pozitivno. :zivili


Nisu ni Dodikovi mediji nesto objektivno, neutralno :zubati . Imate upisane konkterne podatke pa prosudite sami...


Gosn Diablo, ili nam rastumači, ili priznaj lepo kao ja da nemaš pojma o finansijama.
Bata Novovrijeme je barem rekao da je dobro, a ti ni toliko. :neznam

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 08 pro 2019, 20:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
novovrijeme je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Za nas koji ne znamo finansije, je li ovo dobro ili loše?
Tj. koliko je dobro ili loše, i kako je u poređenju sa FBiH?

Carmello, Zlatko! Ima kod Bošnaka sklonost da namerno jedan deo naroda (Srba ili Hrvata) proglase za loše momke a drugi deo za dobre.


Vijest je sa muslimanskog sajta pa je namjerno nerazumljivo napisano.
Naravno da je pozitivno. :zivili

Citat:
Nastavljen pozitivan trend u naplati javnih prihoda

Poreska uprava Republike Srpske je u 11 mjeseci ove godine na račun javnih prihoda Srpske prikupila ukupno 2,28 milijardi KM, što je za oko 48 miliona KM ili dva odsto više u odnosu na isti period prošle godine.

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=361284

Citavih 2 odsto. Vaistinu pozitivno. :smajl007

Veci je rast bio poslije rata, tokom 90-ih, nego sto je sad. :D

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36947 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 640, 641, 642, 643, 644, 645, 646 ... 1478  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Patriota i 225 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO