HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 01:59.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 233 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Detuđmanizacija
PostPostano: 29 stu 2019, 22:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4442
Lokacija: Grobnik
Kaftanzoglio je napisao/la:
NiceBoyZg je napisao/la:
Kako smo utvrdili, nitko od nas ne zna neke slovenske ili mađarske pjevače, a dobro je i Kaftanzoglio rekao su ovi zapadni dijelovi bili bliže Italiji u SFRJ no danas, tada se voljelo talijanske pjevače i puno ih slušalo, danas ništa. Nešto kao cro dance kao autohtoni hrvatski fenomen je bilo fenomen 90tih, ali je iščezlo davno prije, nema to veze s politikom. Jednostavno, ljudi su se okrenuli regionu još davno, ovo što spominjem 2005. je samo kad je isplivalo posve u mainstream.



Ne samo Rijeka i Istra, koliko je Hrvatska bila zapadno orijentirana u glazbi za vrijeme SFRJ sjetio sam se po tome što smo imali kazete kod nas od Tomislava Ivčića i Mladena Grdovića gdje su kompletno pjevali na talijanskom.

Istarske pjevače neću ni spominjati, od njih je to i za očekivati, ali ova dva su poslije perjanice hrvatstva i siguran sam da Grdović više ne bi pjevao na talijanskom , a vjerojatno ni Ivčić da je živ.

Isto tako su jedno vrijeme bili popularni i meksički pjevači i filmovi. Negdje sam pročitao da kad je igrala Mama Juanita u Zagrebu, pali su svi rekordi prodanih ulaznica u kinima.


Danas ne patimo za Zapadom kano nekad, jerbo smo danas i sami Zapad, ter osim vrlina znamo i mane Zapada i više nam on nije neki krajnji ideal. To što su nekad ljudi u tolikoj mjeri patili za Zapadom, samo je dokaz da smo bili zatvoreno i diktatorsko družtvo...

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Detuđmanizacija
PostPostano: 04 pro 2019, 13:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1682
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Robbie MO je napisao/la:
NBZ, sto su po tebi, bez političke korektnosti, 3 najbolje stvari koje su rezultat Tudjmana?


Ja nikad ni ne robujem istoj. Pa evo recimo domislio se 3 stvari. Ali prije nego počnem, samo da napomenem da o ovome što ću reći nema smisla kontemplirati bi li netko drugi mogao bolje. Nije bilo drugog nakon 1990. jer je te godine HDZ na računu već imao 6 milijuna dolara. Račan, Savka i ostali nisu imali šanse tu.

1. Ishod, a time umnogome i vođenje rata, barem u RH (ne bih komentirao niti toliko znam BIH, jednostavno ne znam dovoljno koliko se moglo postići nešto bolje za Hrvate tamo za razumnu cijenu - to bi trebalo godine i godine istraživanja da se utvrdi, a vjerojatno i rađena neka već) - uništio je RSK karcinom, vratio istočnu Slavoniju bez borbi - to je jedino što se nakon 25 god računa u tom pogledu. Neke operativne greške u samom vođenju rata su davno zaboravljene.

2. Pomirenje - Omogućilo dobivanje rata i kakvu-takvu slogu do sredine devedesetih, s nekim iznimkama (ono pismo da odstupi 1993, Paraga itd). Hrvatska je danas izrazito ideološki podijeljena, mislim da ovako desnijih ima malo više, ali da ima i više antifašista od baš fašista. Tu podijeljenost vidimo i na ovoj temi (iako se mene optužuje za gluposti jer nisam uopće lijevo ali dobro) ali bolje nego da se nasilno nametnulo jedno tumačenje bilo koje strane.

3. Hoćeš nešto baš politički nekorektno? To što je 1991/2 uglavnom potamanio ustaše ! :D

Onu divlju ekipu koja je izvukla top ispred Gradske knjižnice i sramotila nas kao novorođenu državu pred svijetom. Je da ih je u normalnim okolnostima trebalo trebalo izvesti na sud, ali država za to tada nije imala snage pa je ovako bilo najbolje. Tuđman ih je tu dobro prikačio, znam da će se neki ljutiti na ovo ako pročitaju, ali eto, pišem slobodno, ako hoćete circlejerk od foruma kažnjavajte me i brišite.

Nažalost, osim ove 3 stvari teško se i domisliti ičega. Ne znam što bi bilo četvrto, peto...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Detuđmanizacija
PostPostano: 04 pro 2019, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6886
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Mar-kan je napisao/la:
NiceBoyZg je napisao/la:
A oko toga kako koristim riječ "fašizam", a mislim to je samo riječ. Vi kad čujete fašizam odmah zamišljate Hitlerove trupe i njihove goose steps. Nije to uvijek tako. Fašizam dolazi u raznim oblicima, Tuđmanov je režim bio neki vrlo razblaženi oblik.

:nono
Hodaš po tankoj žici...


ovo ti je tipična fraza hercegovačkih Bošnjaka pa ti gledaj... :neznam

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Detuđmanizacija
PostPostano: 04 pro 2019, 14:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1682
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
A onda me banirajte, ne znam. Evo, rekao koje mu dobre strane. Baš ste vi hercegovački Hrvati najveći fanovi FT jbt neš vas usrećio. Da vam je dao HB onda ok, razumio bih. Ovako baš i ne.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Detuđmanizacija
PostPostano: 08 pro 2019, 19:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
https://www.youtube.com/watch?v=5QMXjpaIhmc

Tunjo Filipović: Tuđmanova politika bila je pomirenje ustaša i partizana. A jedino što se desilo je da se samo on (Tuđman) pomirio sa ustašama. Za njega se ne može reći da je bio ustaša, ali se okružio ustašama, pa kad je umro, ostale su samo ustaše.

Lucidno od Tunje. :D Mada, možda mu je prejaka tvrdnja.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Detuđmanizacija
PostPostano: 08 pro 2019, 19:40 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
aleksije radicevic je napisao/la:
https://www.youtube.com/watch?v=5QMXjpaIhmc

Tunjo Filipović: Tuđmanova politika bila je pomirenje ustaša i partizana. A jedino što se desilo je da se samo on (Tuđman) pomirio sa ustašama. Za njega se ne može reći da je bio ustaša, ali se okružio ustašama, pa kad je umro, ostale su samo ustaše.

Lucidno od Tunje. :D Mada, možda mu je prejaka tvrdnja.


Jedna od najvećih budalaština koje sam ikad čuo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Detuđmanizacija
PostPostano: 08 pro 2019, 20:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
NiceBoyZg je napisao/la:
A onda me banirajte, ne znam. Evo, rekao koje mu dobre strane. Baš ste vi hercegovački Hrvati najveći fanovi FT jbt neš vas usrećio. Da vam je dao HB onda ok, razumio bih. Ovako baš i ne.

Ja nisam hercegovački Hrvat. Ne razumiješ jer gledaš stvari kroz prizmu svog "znanja" i svog razumijevanja. Tanka ti je prizma ili kao što kažu kod nas još ti pure moraš pojest'... Znamo mi odlično tko je bio FT i što je učinio za nas, a i za vas. Lako je danas srati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Detuđmanizacija
PostPostano: 09 pro 2019, 13:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1682
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
NiceBoyZg je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
NBZ, sto su po tebi, bez političke korektnosti, 3 najbolje stvari koje su rezultat Tudjmana?


Ja nikad ni ne robujem istoj. Pa evo recimo domislio se 3 stvari. Ali prije nego počnem, samo da napomenem da o ovome što ću reći nema smisla kontemplirati bi li netko drugi mogao bolje. Nije bilo drugog nakon 1990. jer je te godine HDZ na računu već imao 6 milijuna dolara. Račan, Savka i ostali nisu imali šanse tu.

1. Ishod, a time umnogome i vođenje rata, barem u RH (ne bih komentirao niti toliko znam BIH, jednostavno ne znam dovoljno koliko se moglo postići nešto bolje za Hrvate tamo za razumnu cijenu - to bi trebalo godine i godine istraživanja da se utvrdi, a vjerojatno i rađena neka već) - uništio je RSK karcinom, vratio istočnu Slavoniju bez borbi - to je jedino što se nakon 25 god računa u tom pogledu. Neke operativne greške u samom vođenju rata su davno zaboravljene.

2. Pomirenje - Omogućilo dobivanje rata i kakvu-takvu slogu do sredine devedesetih, s nekim iznimkama (ono pismo da odstupi 1993, Paraga itd). Hrvatska je danas izrazito ideološki podijeljena, mislim da ovako desnijih ima malo više, ali da ima i više antifašista od baš fašista. Tu podijeljenost vidimo i na ovoj temi (iako se mene optužuje za gluposti jer nisam uopće lijevo ali dobro) ali bolje nego da se nasilno nametnulo jedno tumačenje bilo koje strane.

3. Hoćeš nešto baš politički nekorektno? To što je 1991/2 uglavnom potamanio ustaše ! :D

Onu divlju ekipu koja je izvukla top ispred Gradske knjižnice i sramotila nas kao novorođenu državu pred svijetom. Je da ih je u normalnim okolnostima trebalo trebalo izvesti na sud, ali država za to tada nije imala snage pa je ovako bilo najbolje. Tuđman ih je tu dobro prikačio, znam da će se neki ljutiti na ovo ako pročitaju, ali eto, pišem slobodno, ako hoćete circlejerk od foruma kažnjavajte me i brišite.

Nažalost, osim ove 3 stvari teško se i domisliti ičega. Ne znam što bi bilo četvrto, peto...



Ovome bih dodao i 4. kako je i sam uvijek ponavljao, "jedinstvo iseljene i domovinske Hrvatske". Usko povezano sa točkom 2, jer sada nemaš više ustašku dijasporu koja se protivi vlasti u Zagrebu, a nije se stvorila ni nikakva partizanska dijaspora. Ali to možda može i spadati u točku 2 jer kad je država takva da nije isključiva ni na jednoj strani onda se nema tko protiviti kakva god vlast bila taj čas..

Inače pokušat ću odg na neke stvari koje nisam, shvatite da mi ovo nije prioritet i da imam puno posla i drugih problema.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 233 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 28 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO