HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 09:00.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 5169 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 207  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 02 pro 2019, 18:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Citat:
Novi ruski helikopteri stigli u Beograd (FOTO)

Četiri nova helikoptera "Mi 35M" koje je Srbija kupila od Rusije sletjela su na Aerodrom "Pukovnik Milenko Pavlović" u Batajnici, saznaje Sputnjik.

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=360503


slika

slika

:zivili

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 02 pro 2019, 19:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Zastarjela letjelice, kad smo mi prasili arkanovce, pantere i vukove sa ruskim helikopterima.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 02 pro 2019, 19:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
DrMag je napisao/la:
Zastarjela letjelice.


Sve što je dobro Rusima dobro je i nama.
Mi smo skromni.


_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 02 pro 2019, 22:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Vama ce sluziti samo za vucicevo paradiranje. Na kosovu ih necete upotrijebiti, a ni u bosni.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 02 pro 2019, 22:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
DrMag je napisao/la:
Vama ce sluziti samo za vucicevo paradiranje. Na kosovu ih necete upotrijebiti, a ni u bosni.


Nadamo se.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 04 pro 2019, 18:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Naručene Super Pume :zivili


11:00

slika

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 04 pro 2019, 19:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Koja je svrha istovremeno nabavljati ruske mil17 i superpume, potpuno slicni helikopteri????

Vi ste gori od nas po pitanju nabave, umjesto da se sve standarizira mi skupa stvaramo sebi buduce neodrzive troskove.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 04 pro 2019, 21:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Zato što ih Gruzija prodaje ekstra jeftino. Inače da, unificirana flota Mi-17 ili Super Puma bi bilo puno bolje rešenje od ovog kupusa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 05 pro 2019, 10:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pogrešio sam. Znam da ih je Gruzija prodavala za male pare, pa smo bili zainteresovani, ali to nije to.

Kupujemo nove od Airbusa za MUP, pošto MUP voli da se vozi samo na zapadnim helikopterima. Ugovor će biti potpisan u julu prilikom posete Makrona Srbiji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 05 pro 2019, 10:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Pa bio je Makron u julu u Srbiji.
Vjerovatno je tad potpisano.
Vučić reče da su već poručeni, dakle čeka se isporuka.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 05 pro 2019, 10:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Uz to, Srbija je s Airbusom potpisala ugovor o kupnji policijskih srednje transportnih helikoptera H215 Super Puma, dok će obuka policijskih letača i mehaničara započeti u jesen 2021. godine. Prve srpske 'Super Pume' trebale bi stiću u nama susjednu državu početkom 2022. godine.

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/v ... a-20191115

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 05 pro 2019, 10:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
novovrijeme je napisao/la:
Pa bio je Makron u julu u Srbiji.
Vjerovatno je tad potpisano.
Vučić reče da su već poručeni, dakle čeka se isporuka.

Ne, tad su potpisane Mistral 3 rakete. Ovo se potpisuje sledećeg jula.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 05 pro 2019, 10:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
novovrijeme je napisao/la:
Uz to, Srbija je s Airbusom potpisala ugovor o kupnji policijskih srednje transportnih helikoptera H215 Super Puma, dok će obuka policijskih letača i mehaničara započeti u jesen 2021. godine. Prve srpske 'Super Pume' trebale bi stiću u nama susjednu državu početkom 2022. godine.

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/v ... a-20191115

Šta "uz to"? To je to, nema ništa uz.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 09 pro 2019, 14:01 
Offline

Pridružen/a: 01 pro 2019, 16:22
Postovi: 269
Najavljuje se ponovo uvođenje obaveznog vojnog roka, ne sumnjam da su budući "fazani" oduševljeni vestima iz Generalštaba.

_________________
"Босански интелектуалац је оксиморон." — Радован Дамјановић


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 09 pro 2019, 14:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pa i treba. Omladinci moraju da budu obučeni. Vojska od 30.000 ljudi je na ivici ozbiljnosti.

Nadam se samo da neće da ih mešaju sa profesionalcima. Posebne kasarne i nikakav kontakt sa profesionalnim vojnicima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 09 pro 2019, 15:46 
Offline

Pridružen/a: 01 pro 2019, 16:22
Postovi: 269
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pa i treba. Omladinci moraju da budu obučeni. Vojska od 30.000 ljudi je na ivici ozbiljnosti.

Nadam se samo da neće da ih mešaju sa profesionalcima. Posebne kasarne i nikakav kontakt sa profesionalnim vojnicima.


Profesionalne jedinice bi trebalo minimalizovati. Biti srpski vojnik mora ponovo postati čast, a ne eufemizam za robiju...

Kako stvari stoje, Šutanvčevo životno delo odlazi niz slivnik. Katastrofalan ministar odbrane beše.

_________________
"Босански интелектуалац је оксиморон." — Радован Дамјановић


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 09 pro 2019, 15:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Profesionalne jedinice bi trebalo povećati. Bar za još dve brigade.

A regrute držati što dalje od njih, jer će da ih pokvare drogama i alkoholom. Napraviti sistem da se nikada ne sretnu ni u prolazu. Jedan profesionalni vojnik vredi kao 30 regruta (i ovu brojku nisam lupio, nego tako stručnjaci kažu).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 09 pro 2019, 16:02 
Offline

Pridružen/a: 01 pro 2019, 16:22
Postovi: 269
Carmello Šešelj je napisao/la:
Profesionalne jedinice bi trebalo povećati. Bar za još dve brigade.

A regrute držati što dalje od njih, jer će da ih pokvare drogama i alkoholom. Napraviti sistem da se nikada ne sretnu ni u prolazu.


Da li si siguran da je segragacija srpskih vojnika od srpskih vojnika dobra ideja? Pa nisu ni profesionalni vojnici svi imuni na "doping".

_________________
"Босански интелектуалац је оксиморон." — Радован Дамјановић


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 09 pro 2019, 16:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Nisu, ali je mnogo, mnogo ređa pojava.

Ja sam služio vojni rok i ne sećam se da sam ijedan dan bio trezan (osim tri meseca na KiM, dok je trajalo bombardovanje). Ili droga ili alkohol. I ne samo ja, nego 90% čete. Regrutna vojska je golo sranje, regrut je poluvojnik, ali bar nek nauče da rasklope pušku i opale par metaka u metu, da imamo bar kakvu takvu rezervu ako izbije rat.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 09 pro 2019, 19:35 
Offline

Pridružen/a: 01 pro 2019, 16:22
Postovi: 269
Carmello Šešelj je napisao/la:
Nisu, ali je mnogo, mnogo ređa pojava.

Ja sam služio vojni rok i ne sećam se da sam ijedan dan bio trezan (osim tri meseca na KiM, dok je trajalo bombardovanje). Ili droga ili alkohol. I ne samo ja, nego 90% čete. Regrutna vojska je golo sranje, regrut je poluvojnik, ali bar nek nauče da rasklope pušku i opale par metaka u metu, da imamo bar kakvu takvu rezervu ako izbije rat.


I ja sam bio vojnik Treće armije, ali u mesecima nakon Kumanovskog sporazuma. Ne čudi me to za regrute, tada su i vojna lica često imala razne anomalije ličnosti koje rat sa sobom donosi. Od nezainteresovanosti za posao do besmislenog psihičkog iživljavanja nad vojnicima. Ali kada uzmem u obzir šta su sve morali da gledaju, izdrže i prežive, glupo je i žaliti se. Bili smo izloženi nezapamćenoj agresiji.

_________________
"Босански интелектуалац је оксиморон." — Радован Дамјановић


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 09 pro 2019, 20:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ma ne shvataš to za regrute. Njihova pešadijska obuka traje tri meseca, posle toga, ako nisu pešadija, idu na još tri meseca specijalističke obuke. Ostatak vojnog roka ili drže stražu ili šišaju travu po krugu kasarne. To je *** od obuke.

Profesionalni vojnik trenira svaki dan. Za jedno prepodne ispuca više metaka u metu nego što si ti za ceo vojni rok. Ne mogu da se mere uopšte. Zato su stručnjaci i izračunali da jedan profesionalni vojnik vredi kao 30 regruta. Regrut gleda samo kako da uhvati krivinu, *** od vojnika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 09 pro 2019, 20:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Štaviše predomislio sam se. Ne treba ponovo uvoditi vojni rok, jer i to košta, a umesto toga zaposliti još 10,000 ljudi za te pare i napraviti još dve profesionalne brigade. Uz sistem aktivne rezerve koju već imamo, to je mnogo bolje rešenje od 80.000 pijanih i drogiranih regruta koji će ispaliti jedan okvir u metu za ceo vojni rok, a ostalo vreme biti baštovani ili čistačice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 09 pro 2019, 21:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ili ako će stvarno opet da uvode vojni rok, a izgleda da hoće, obuka mora da traje svaki radni dan tokom celog vojnog roka, a ne samo tri meseca, inače je to sviranje kurcu.

I ponavljam, potpuna izolacija od profesionalaca, ne smeju da budu na pet kilometara jedni od drugih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 09 pro 2019, 21:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 srp 2015, 10:48
Postovi: 618
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ili ako će stvarno opet da uvode vojni rok, a izgleda da hoće, obuka mora da traje svaki radni dan tokom celog vojnog roka, a ne samo tri meseca, inače je to sviranje kurcu.

I ponavljam, potpuna izolacija od profesionalaca, ne smeju da budu na pet kilometara jedni od drugih.


S delom se slazem ali sa vecinom ne

Potpuno shvatam tvoje razocarenje u prethodni sistem obuke regruta i na zalost do ukidanja vojnog roka 80% ljudi su imali vrlo slicna iskustva.malo obuke,par okvira,ostatak vojnog roka okopavanje mekog pojasa,cirka i duvka...Npr,moj pasa sa kojim sam istovremeno sluzio vojni rok 2002 je vecinu vremena proveo kuci praveci akvarijume za staresine

Dok sam ja imao 7 bojevih gadjanja(2 nocna),bacanje bombe na poligonu 50km od kasarne,7 dana terena na Pasuljanskim livadama,pucanje iz wbr-a i haubice...i svaki drugi dan petosatne vezbe na poligonu 5 km od kasarne pod punom ratnom opremom...Sve to za 6 meseci...Ostala 3 meseca su bas onakva kako si ti opisao...Sa jedne strane sam pizdeo jer smo samo mi najebavali dok je ekipa iz ostale dve kasarne u Kraljevu se skoro ceo vojni rok zajebavala...dok sa druge strane sam imao cast da budem deo 252.oklopne brigade...samo mi i jos jedna kasarna u Vojvodini smo davali 7-satnu borbenu gotovost za celu Srbiju-nadam se da znas sta je to...i bas zato je i obuka bila zajebana

Ja sam za da se vrati vojni rok...Sin mi ima 20 god i da nije naseg forsiranja da trenira razlicite sportove i malo teretane bio bi zgoljavko koji jedva hoda i drezdi uz komp kao vecina njegovih drugara...
Kad bi bilo pameti da se napravi plan da vojni rok ne bude sprdnja...da bude optimalan da se zaista generacija obuci da rukuje pesadijskim naoruzanjem a kasnije po vesovima i za neke druge sisteme..neka bude i 4,5 meseci al da bude intezivno,vojsci interesantno,da ih motivises...da se vrati ljudima osecaj da je odlazak u vojsku cast a ne smaranje...onda bi imalo smisla.Kroz selekciju moze da se od nove vojske probere ekipa-pojedinci i da im se ponude profi ugovori a ne kao sad da je osnovni motiv da budes profi vojnik..kakva takva plata

Ne razumem tvoje insistiranje da se komplet razdvoji profesionalna vojska od ostalih..Pa ko ce tu vojsku da obucava,koga ce ta nova vojska da gleda i upija znanje..od par nemotivisanih instruktora?i kako bi se u slucaju rata te dve razlicite ekipe ukomponovale i verovale jedni drugima ako su i za vreme obuke razdvojene...Koliko se ja secam profesionalni vojnici imaju radno vreme,,u 3h kuci..ostane dezurni staresina,dof i jos par ljudi..Nemoj mi reci da oni svi samo to cekaju da piju i duvaju sa obicnom vojskom...

Ako su razdvojeni onda obuka i vojni rok nemaju smisla jer u slucaju nekog sranja sve ce pasti na ledja samo i iskljucivo profi vojske..a sam si rekao da je njih...malo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 09 pro 2019, 22:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Obuka par sati dnevno, tipa auto škole - da.
Klasična regrutacija, tipa zatvora - ne.

I ne znam koji roditelj moze pozeliti da mu sin u najljepšem periodu života ode u zatvor.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 5169 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 207  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 76 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO