HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 17:21.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2487 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 100  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 28 pro 2019, 20:45 
Online

Pridružen/a: 05 lis 2019, 13:55
Postovi: 4895
Još jedan fini primjer “koalicije” muslimana i komunista. I jedni i drugi sanjaju svjetsku dominaciju, i ovim savezništvom se pokušavaju te dominacije i dočepati. Ta koalicija je i pomalo prirodna. Od komunizma je jedino Islam iza sebe ostavio više žrtava kroz prošlost. Doduše islam je imao i više vremena za taj pothvat. Ali imaju taj jedan “problemčić”- ni jedna od ove dvije političke ideologije ne namjerava na kraju dijeliti vlast s onom drugom. Inače meni su skroz zabavni, pogotovo mi je zanimljivo gledati videa sa feministicama koje viču Alahu Ekber po Zapadnoj Europi. Dakako jedino zabavnije od toga je gledati komuniste ili ljevičare,šta god već jesu kako šutke jedu *** kad im se “saveznici” sa Istoka malo povampire - što se događa na dnevnoj bazi...doduše to ih ne sprečava u njihovom naumu. I na kraju krajeva,će biti “ili mi ili oni”, to je garantirano.

_________________
Ode sve ovo u helać


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 29 pro 2019, 12:42 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Ne kuzite vi onu sliku menscini.

Ona jeste ideoloski ofarbana i banalizira stvar ali se radi vise o tome da su nam se ljudi zahvaljujuci upravo onom sto nam se odozgo jos od kraja Hladnog rata propagira pretvorili u sebicnjake. I na tom sebicluku bazira strah da ce nam onaj "crnjo iz Afrike" uzeti i one mrvice koje su spale sa stola "poslodavca" (kako samo odvratna rijec, usporediti s "posloprimcem", onim koji ga prima, ne). Ta novotarija vam ne smeta, jelda? A smeta gendering i politicka korektnost.

A ove zavjerenicke gluposti o "koalicijama muslimana i komunista" uopste i ne treba komentirati. Mislim stvarno..

Stavise, njemacka Anfita je primjera radi velikim dijelom antipalestinski nastrojena, tokom AlQuds marsha vazda imaju kontrademo sa sve cionistickim zastavama i slicno. Samo jedan dio, i oni su za mene prava Antifa, su i dalje kao tokom sedamdesetih i osamdesetih godina na strani Palestinaca (skladno politici V.Pakta). Nemate jednostavno pojma.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 29 pro 2019, 12:49 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Cinjenica je da trenutno, citiracu Slavoja Zizeka, imamo masu nacionalisticki nastrojenih desnicara na vlasti sirom istocne Evrope, a i dalje, koji istovremeno odlicno funkcioniraju unutar globalisticki uredjenog ekonomskog sistema.

Sve ko fol go patriJota, dizali bi se zidovi, granice, bodljikave zice..postavljala bi se minska polja, a vamo bizMis nek tece da bi se punili dzepovi nekolicine. Ustvari ko fol antiglobalisti koji su zahvaljujuci globalizaciji puni ko brod.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 29 pro 2019, 13:01 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ah, dokle god su protiv migrantskig okota neka kradu. Pitanje prioriteta jbg. Nek slobodno pljačkaju i počinju ratove, samo neka drže to najveće zlo svijeta što dalje.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 29 pro 2019, 13:02 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Dupli

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 29 pro 2019, 13:24 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Bobovac je napisao/la:
Ah, dokle god su protiv migrantskig okota neka kradu. Pitanje prioriteta jbg. Nek slobodno pljačkaju i počinju ratove, samo neka drže to najveće zlo svijeta što dalje.



Potvrdjujes upravo ovo sto sam napisao.

I to kod tebe cijenim. Nema uvrtavanja, hardcore ultradesnicar, i stojis iza toga. Nazalost.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 29 pro 2019, 17:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
KASAP je napisao/la:
Potvrdjujes upravo ovo sto sam napisao.

I to kod tebe cijenim. Nema uvrtavanja, hardcore ultradesnicar, i stojis iza toga. Nazalost.

Kad ćeš se ti prestat skrivat iza maske i fino priznat da si za kalifat ?

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 29 pro 2019, 18:36 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Graničar18 je napisao/la:
KASAP je napisao/la:
Potvrdjujes upravo ovo sto sam napisao.

I to kod tebe cijenim. Nema uvrtavanja, hardcore ultradesnicar, i stojis iza toga. Nazalost.

Kad ćeš se ti prestat skrivat iza maske i fino priznat da si za kalifat ?



Cim se osunetis i izgovoris shehadet.

Btw. duzan si mi ostao odgovor na temi o Crnoj Gori.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 29 pro 2019, 20:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30065
KASAP je napisao/la:
Ne kuzite vi onu sliku menscini.

Ona jeste ideoloski ofarbana i banalizira stvar ali se radi vise o tome da su nam se ljudi zahvaljujuci upravo onom sto nam se odozgo jos od kraja Hladnog rata propagira pretvorili u sebicnjake. I na tom sebicluku bazira strah da ce nam onaj "crnjo iz Afrike" uzeti i one mrvice koje su spale sa stola "poslodavca" (kako samo odvratna rijec, usporediti s "posloprimcem", onim koji ga prima, ne). Ta novotarija vam ne smeta, jelda? A smeta gendering i politicka korektnost.


Poanta je da su ljevičari mentalni bolesnici. U tome se prepoznaju sa islamistima pa su onda prirodni saveznici.

Ne postoje mrvice na stolu. Svaku mrvicu treba zaraditi. Radnik dobije onoliko koliko zaradi. Ako mu je malo keksa, treba povećati svoju vrijednost na tržištu rada a ne slušati đavla na lijevom ramenu koji mu kaže da mu je netko dužan keks.

Naravno da radnik treba gledati svoj sebični interes, nego čiji drugi? Da ne bi možda trebao gledati interes partije?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 29 pro 2019, 20:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30065
KASAP je napisao/la:
Graničar18 je napisao/la:
Kad ćeš se ti prestat skrivat iza maske i fino priznat da si za kalifat ?



Cim se osunetis i izgovoris shehadet.


Ima smisla, kad postane musliman onda mu više ne moraš takijati.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 29 pro 2019, 20:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
KASAP je napisao/la:
Btw. duzan si mi ostao odgovor na temi o Crnoj Gori.

Pogledaj još jednom,pa ćeš vidjet da nisam. Nisam musliman da izjegavam odgovore.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 29 pro 2019, 21:23 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Naša Kvačica je napisao/la:
KASAP je napisao/la:
Ne kuzite vi onu sliku menscini.

Ona jeste ideoloski ofarbana i banalizira stvar ali se radi vise o tome da su nam se ljudi zahvaljujuci upravo onom sto nam se odozgo jos od kraja Hladnog rata propagira pretvorili u sebicnjake. I na tom sebicluku bazira strah da ce nam onaj "crnjo iz Afrike" uzeti i one mrvice koje su spale sa stola "poslodavca" (kako samo odvratna rijec, usporediti s "posloprimcem", onim koji ga prima, ne). Ta novotarija vam ne smeta, jelda? A smeta gendering i politicka korektnost.


Poanta je da su ljevičari mentalni bolesnici. U tome se prepoznaju sa islamistima pa su onda prirodni saveznici.

Ne postoje mrvice na stolu. Svaku mrvicu treba zaraditi. Radnik dobije onoliko koliko zaradi. Ako mu je malo keksa, treba povećati svoju vrijednost na tržištu rada a ne slušati đavla na lijevom ramenu koji mu kaže da mu je netko dužan keks.

Naravno da radnik treba gledati svoj sebični interes, nego čiji drugi? Da ne bi možda trebao gledati interes partije?



Ja bih rekao da si ti ipak malo zakacio nogom u Srednjem vijeku posto se osim tipicno kapitalistickih fraza (nebi me zacudilo da si kakav privatnik) sluzis i retorikom svojstvenoj svakoraznim crkvama, uz sve djavole i demone..

Da, na taj nacin se dugo, dugo vladalo masama. Dok nisu progledale jednog dana. E sad, to sto je historijsko pamcenje kod vecine ljudi na razini prosjecno inteligentnog vrapca je vec tema za sebe.

Kad su kapitalisti radili sta su htjeli, naime tokom 19. i jednog dijela 20. vijeka, zna se kakvi su rezultati bili. Radni dan od 16 i vise sati (manchester capitalism and so on), manipulacija masama do te mjere da su manje vise s pjesmom na usnama usle u rovove 1. SR. Naravno, pjesma im je vrlo brzo prisjela pa se malo mucnulo glavom i uz pomoc socijalistickih partija sve ono dostiglo, ili barem dio (dio je izboren nakon 2.SR), sto bi danas nazvali socijalnom drzavom (penzije, socijalno osiguranje, "besplatno" zdrastvo i skolovanje..da ne nabrajam).

Ali znam, ti bi radje dva tri bosanska brdska konja sto tegle i cute.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 29 pro 2019, 21:27 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Graničar18 je napisao/la:
KASAP je napisao/la:
Btw. duzan si mi ostao odgovor na temi o Crnoj Gori.

Pogledaj još jednom,pa ćeš vidjet da nisam. Nisam musliman da izjegavam odgovore.



Vidi nesto, meni s tim stalnim potenciranjem islama ne mozes nista. Dakle ni sekunde me ne dotices. Samo pokazuje da si primitivan seljak koji je zaglavio u dvije, tri fraze, kojima krasis gotovo svaki post bez stvarnog sadrzaja i poruke, sem stereotipa i mrznje..kulturrasizma.

Pogledacu jos jednom. Moze biti da mi je promaklo.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 29 pro 2019, 21:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
KASAP je napisao/la:
slika

U sustini na ovom principu bazira sva mrznja prema izbjeglicama (kako od rata, tako i od ekoloskih promjena) i tkzv. ekonomskim migrantima.


Jadni siroti Islamista i vjernik mira... :crying
Srce mi se steže...
Nadam se da će ga naše merahamehatli komšije čuvati i paziti. :palacgore2

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 29 pro 2019, 21:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
KASAP je napisao/la:

Vidi nesto, meni s tim stalnim potenciranjem islama ne mozes nista. Dakle ni sekunde me ne dotices. Samo pokazuje da si primitivan seljak koji je zaglavio u dvije, tri fraze, kojima krasis gotovo svaki post bez stvarnog sadrzaja i poruke, sem stereotipa i mrznje..kulturrasizma.

Pogledacu jos jednom. Moze biti da mi je promaklo.

Šta si nervozan ba ? Svi Srbi i Hrvati na forumu primitivni i na nivou srednjeg vijeka,jedino ti takijaš moderan ?

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 29 pro 2019, 21:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Primitivni nego sta.
Ne razumijemo nase Vjernike mira.
A oni su tako merahamehatli i dobri... :crying

slika

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 29 pro 2019, 22:00 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Graničar18 je napisao/la:
KASAP je napisao/la:

Vidi nesto, meni s tim stalnim potenciranjem islama ne mozes nista. Dakle ni sekunde me ne dotices. Samo pokazuje da si primitivan seljak koji je zaglavio u dvije, tri fraze, kojima krasis gotovo svaki post bez stvarnog sadrzaja i poruke, sem stereotipa i mrznje..kulturrasizma.

Pogledacu jos jednom. Moze biti da mi je promaklo.

Šta si nervozan ba ? Svi Srbi i Hrvati na forumu primitivni i na nivou srednjeg vijeka,jedino ti takijaš moderan ?



Nisam nervozan, naprotiv, da elektronski impulsi mogu prenositi i emocije bez koristenja smajlica, primjetio bi da sam savrseno smiren. Vec mi samo dosadjujes s tim stalnim islamsranjima..kad god ti procitam ime vec znam kakva ide strofa a kakav refren.


I ne moras sad da se krijes iza "svih". Nisi ti ni kao pojedinac za baciti. Moras samo jednom poceti vjerovati u to. Snaga vjere, sto bi rekli vjernici. Eto pitaj Kvavicu, on je sigurno veliki vjernik i pobozan covjek.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 29 pro 2019, 22:13 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
novovrijeme je napisao/la:
KASAP je napisao/la:
slika

U sustini na ovom principu bazira sva mrznja prema izbjeglicama (kako od rata, tako i od ekoloskih promjena) i tkzv. ekonomskim migrantima.


Jadni siroti Islamista i vjernik mira... :crying
Srce mi se steže...
Nadam se da će ga naše merahamehatli komšije čuvati i paziti. :palacgore2


Prije će biti ovako

slika

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 29 pro 2019, 22:37 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30065
KASAP je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Poanta je da su ljevičari mentalni bolesnici. U tome se prepoznaju sa islamistima pa su onda prirodni saveznici.

Ne postoje mrvice na stolu. Svaku mrvicu treba zaraditi. Radnik dobije onoliko koliko zaradi. Ako mu je malo keksa, treba povećati svoju vrijednost na tržištu rada a ne slušati đavla na lijevom ramenu koji mu kaže da mu je netko dužan keks.

Naravno da radnik treba gledati svoj sebični interes, nego čiji drugi? Da ne bi možda trebao gledati interes partije?



Ja bih rekao da si ti ipak malo zakacio nogom u Srednjem vijeku posto se osim tipicno kapitalistickih fraza (nebi me zacudilo da si kakav privatnik) sluzis i retorikom svojstvenoj svakoraznim crkvama, uz sve djavole i demone..

Da, na taj nacin se dugo, dugo vladalo masama. Dok nisu progledale jednog dana. E sad, to sto je historijsko pamcenje kod vecine ljudi na razini prosjecno inteligentnog vrapca je vec tema za sebe.

Kad su kapitalisti radili sta su htjeli, naime tokom 19. i jednog dijela 20. vijeka, zna se kakvi su rezultati bili. Radni dan od 16 i vise sati (manchester capitalism and so on), manipulacija masama do te mjere da su manje vise s pjesmom na usnama usle u rovove 1. SR. Naravno, pjesma im je vrlo brzo prisjela pa se malo mucnulo glavom i uz pomoc socijalistickih partija sve ono dostiglo, ili barem dio (dio je izboren nakon 2.SR), sto bi danas nazvali socijalnom drzavom (penzije, socijalno osiguranje, "besplatno" zdrastvo i skolovanje..da ne nabrajam).

Ali znam, ti bi radje dva tri bosanska brdska konja sto tegle i cute.


Opet ljevičarske parole. Sve krasno i u oblacima. Nikakve zamjerke, osim jedino što je laž. :zubati

Naravno da sam privatnik, ne bih sam sebi dopustio da budem član sindikata jer imam ljudsko dostojanstvo.

Tri brdska konja što tegle i šute, opet ljevičarska parola na koju padaju ljenčine i ljudi slabog karaktera. Meni trebaju slobodni ljudi sa mozgom koji se razvijaju a ne konji. Konje mogu isprogramirati i radit će bolje od tih paćenika. Trebaju mi ambiciozni ljudi željni rada, učenja i naravno napredovanja. Ne trebaju mi kukadžije koje su zadnju stručnu knjigu pročitali u školi. Inače radim 5 (pet) sati dnevno i garantiram da je to sasvim dovoljno. Bajka o 60 satnom radnom tjednu je samo bajka za kukavice koje ne prihvaćaju izazov. Radnicima ne mjerim vrijeme i nemam pojma kad rade, niti me zanima.

Mene zanimaju kako sam ih nazvao fluidi. Da sve operacije teku glatko od klijenata, preko radnika, suradnika, proizvoda, problema. Ako sve teče glatko i svi su sretni, uspjeli smo. Odakle ti ideja da nezadovoljan namrgođen radnik može napraviti klijenta sretnim.

Kako uspiješ napisati toliku gomilu zabluda u tako malo teksta? Pročitaj nešto korisno, po mogućnosti od nekog tko je nešto stvorio u životu, a ne samo preljevanje šupljeg u prazno i čekanje socijalne pomoći.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 29 pro 2019, 22:40 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30065
Bobovac je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Jadni siroti Islamista i vjernik mira... :crying
Srce mi se steže...
Nadam se da će ga naše merahamehatli komšije čuvati i paziti. :palacgore2


Prije će biti ovako

slika


Bravo Bobovac!

Evo vidimo iz prve ruke kako su migranti oplemenili USK. Sve procvjetalo. Samo ne znamo tko je ovaj sa keksima, je li Bakir? :zubati

Ovaj s jednim keksom je glasovao za Komšića pa mi ga nije žao. :biceovodobro

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 29 pro 2019, 22:44 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Pišete ovdje kao da ste zastali jedno 50-60 godina unazad. Ovaj bijeli na slici već dugo nije zainteresiran za teške poslove od 1500 eura nego želi raditi na kompjuteru za plaću od 5-6000 eura.

Tako da taj sukob oko dobivanja posla više i ne postoji, sukobi postoje samo zato što imigranti prave probleme po ulici, inače da se svi ponašaju mirno zapadnjaci ne bi imali ništa protiv da ih dođe još milijardu čistiti njihovo smeće za 1000 eura.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 29 pro 2019, 23:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35589
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Pih ova slika jedino može vrijediti kod nas, upravo tako nekako, na slici SDA gazda s kolačima, desno Komšićev glasač i lijevo Novi musliman kako ih nazva IZ.
Bome u Hrvatskoj odavno od Hrvata nitko neće u građevinske radnike, ovi su stvarno zapeli u oktobarskoj revoluciji.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 30 pro 2019, 14:29 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Naša Kvačica je napisao/la:
KASAP je napisao/la:


Ja bih rekao da si ti ipak malo zakacio nogom u Srednjem vijeku posto se osim tipicno kapitalistickih fraza (nebi me zacudilo da si kakav privatnik) sluzis i retorikom svojstvenoj svakoraznim crkvama, uz sve djavole i demone..

Da, na taj nacin se dugo, dugo vladalo masama. Dok nisu progledale jednog dana. E sad, to sto je historijsko pamcenje kod vecine ljudi na razini prosjecno inteligentnog vrapca je vec tema za sebe.

Kad su kapitalisti radili sta su htjeli, naime tokom 19. i jednog dijela 20. vijeka, zna se kakvi su rezultati bili. Radni dan od 16 i vise sati (manchester capitalism and so on), manipulacija masama do te mjere da su manje vise s pjesmom na usnama usle u rovove 1. SR. Naravno, pjesma im je vrlo brzo prisjela pa se malo mucnulo glavom i uz pomoc socijalistickih partija sve ono dostiglo, ili barem dio (dio je izboren nakon 2.SR), sto bi danas nazvali socijalnom drzavom (penzije, socijalno osiguranje, "besplatno" zdrastvo i skolovanje..da ne nabrajam).

Ali znam, ti bi radje dva tri bosanska brdska konja sto tegle i cute.


Opet ljevičarske parole. Sve krasno i u oblacima. Nikakve zamjerke, osim jedino što je laž. :zubati

Naravno da sam privatnik, ne bih sam sebi dopustio da budem član sindikata jer imam ljudsko dostojanstvo.

Tri brdska konja što tegle i šute, opet ljevičarska parola na koju padaju ljenčine i ljudi slabog karaktera. Meni trebaju slobodni ljudi sa mozgom koji se razvijaju a ne konji. Konje mogu isprogramirati i radit će bolje od tih paćenika. Trebaju mi ambiciozni ljudi željni rada, učenja i naravno napredovanja. Ne trebaju mi kukadžije koje su zadnju stručnu knjigu pročitali u školi. Inače radim 5 (pet) sati dnevno i garantiram da je to sasvim dovoljno. Bajka o 60 satnom radnom tjednu je samo bajka za kukavice koje ne prihvaćaju izazov. Radnicima ne mjerim vrijeme i nemam pojma kad rade, niti me zanima.

Mene zanimaju kako sam ih nazvao fluidi. Da sve operacije teku glatko od klijenata, preko radnika, suradnika, proizvoda, problema. Ako sve teče glatko i svi su sretni, uspjeli smo. Odakle ti ideja da nezadovoljan namrgođen radnik može napraviti klijenta sretnim.

Kako uspiješ napisati toliku gomilu zabluda u tako malo teksta? Pročitaj nešto korisno, po mogućnosti od nekog tko je nešto stvorio u životu, a ne samo preljevanje šupljeg u prazno i čekanje socijalne pomoći.




Slutio sam. Hercegovac, privatnik, vjernik..nekako su ti i stavovi u tom fazonu..fale jos samo merdza i bijele carape. :D

Zezam se.

Vidi nesto, ti ocigledno radis u digitalnom sektoru, i pohvalno je to sto saradnike tretiras na fin nacin (ako je istina, a nemamo ovdje razloga da lazemo..valjda), ali ne mozes svoj mali svijet kao shablonu preslikavati na cijelu planetu. Koliko ljudi su danas zaposleni u digitalnom sektoru a koliko rade "klasicno" po firmama, fabrikama, itd.? Za njih su sindikati, po kojima ti pljujes, izborili ustvari sve. Nista nije bogom dato, niti je to privatnik velikodusnosti radi. Nadam se da ne moram ovdje sad postavljati istorijat sindikalne borbe sirom planete - to je nesto sto je opstepoznato. To sto je tebi super ne mora znaciti da je svakom i da svako zaista ima iste mogucnosti.



Citat:
Bajka o 60 satnom radnom tjednu je samo bajka za kukavice koje ne prihvaćaju izazov.


Ne, to je stvarnost za mnoge. U Austriji uveden prosle godine od strane desno-konzervativne vlade (koja je btw. pukla). I tu se pokazalo na cijoj su strani desnicari (mislim na ove iz FPÖ) kojima su puna usta bila austrijskih radnika (dakle ono "prvo nasi", austrijski drzavljani), da bi ih potom prodali uz malo nekog tuc muc tamo vamo..i uveli taj zakon po kojem je dopusteno raditi 12 sati dnevno. I sad, vidi nesto, to mene licno ne dotice (imam uglavnom gotivne poslove) ali masa ljudi u turizmu, na fabrickim trakama, ce ispastati to - ne ljevicarska raja koja je ionako dobrim dijelom viseobrazovana i ima ok poslove.

Uvodi se manchester capitalism na mala vrata. Mic po mic, zakon po zakon, i ljudi gube ono sto je najvaznije, a to je socijalnu drzavu (nakon pravne, nadajmo se da pravnu nece zakaciti). A zasto je socijalna drzava bitna? Pa zato sto osigurava socijalni mir za ustvari vrlo male pare (hoces da vidis kako izgleda austrijski budzet i koliko otpada na socijalne usluge?). Dok desnica istovremeno samo prodaje maglu i skrece paznju s ovih za nase svakodnevne zivote n a j b i t n i j i h tema, istovremeno sireci neslogu i mrznju..ugrozavajuci ionako labilan socijalni mir jos vise. Ovo sto se radi ustvari nije nista drugo no vracanje na stanje od prije sto i vise godina: Vrijeme kad je radnik bio obicna stoka za izrabljivanje, bez sindikata, bez radnickih prava, bez ikakvog osiguranja..cisto izrabljivanje. I onda su dosli sindikati i slicno - doslo se do odredjene tacke, i sad se tocak vraca polako unazad (to ide na mala vrata kao sto rekoh, korak po korak).


A na kraju krajeva, mi ljudi smo socijalna stvorenja, mi evolucionarno nismo bili tako uspjesni zbog toga sto smo jaci ili inteligentniji od nasih predaka iz praistorijskog doba (simpanze su primjera radi 2-3 puta jaci od homosapiensa, pojedinacno), vec zato sto smo kao kolektiv bolje saradjivali..organizacija. Organizacija koja je prije svega bazirala na solidarnosti izmedju jedinki, na pocetku u malim grupama, a onda ukrupnjavanje pa sve do Evropske Unije, ako tako hoces. To su procesi. Ljudski. Ono sto ti propagiras je zakon jacega, socijaldarvinizam, friss oder stirb (zderi ili umri).





I ovo je interesantno. Karikatura iz Njemacke pocetka 20. vijeka. Vi desnicari ste sebi umislili da ste vi otkrili toplu vodu kad kazete "uskoro ce Evropa ionako biti islamizirana, porcnjena", "bijelci ce nestati", bla bla..pa ljudi moji to je spika koju desnica siri vec preko stotinu godina.

slika

Gore: Vernegerung Frankreichs in 100 Jahren (rijec "vernegerung" je cisti rasizam.
Tesko za prevesti, uglavnom "pocrnjavanje Francuske za 100 godina". Ovo "pocrnjavanje" na nasem ne prenosi adekvatno prezir i rasizam koji u sebi nosi rijec "Vernegerung")

A dole: Zadnji bijeli Francuzi kao atrakcija u pariskom zoloskom vrtu.



I sta bi? Prodje 100 godina a bijelci u Francuskoj i dalje ubjedljiva vecina.

Ali vako cete vi jos 100 godina guslati. I 1000 ako treba. A moze vam se jer ljudi pamte kao vrapci a istorija im je uglavnom dosadan skolski predmet.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 30 pro 2019, 14:33 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
A u medjuvremenu:

slika


I zbog toga i ne samo zbog toga nam je potrebna jaka ljevica:

slika

"Svi koji su tu, su odavde"

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 30 pro 2019, 19:26 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30065
KASAP je napisao/la:
Slutio sam. Hercegovac, privatnik, vjernik..nekako su ti i stavovi u tom fazonu..fale jos samo merdza i bijele carape. :D

Zezam se.

Vidi nesto, ti ocigledno radis u digitalnom sektoru, i pohvalno je to sto saradnike tretiras na fin nacin (ako je istina, a nemamo ovdje razloga da lazemo..valjda), ali ne mozes svoj mali svijet kao shablonu preslikavati na cijelu planetu. Koliko ljudi su danas zaposleni u digitalnom sektoru a koliko rade "klasicno" po firmama, fabrikama, itd.? Za njih su sindikati, po kojima ti pljujes, izborili ustvari sve. Nista nije bogom dato, niti je to privatnik velikodusnosti radi. Nadam se da ne moram ovdje sad postavljati istorijat sindikalne borbe sirom planete - to je nesto sto je opstepoznato. To sto je tebi super ne mora znaciti da je svakom i da svako zaista ima iste mogucnosti.


Ne, to je ok. Slažem se da ne mogu svi raditi sve. Ja npr. ne bih mogao biti doktor, odvjetnik, učitelj i sl. Čovjek treba iskoristiti svoje talente. Samo se postavlja pitanje što sa onim koji ne želi raditi? Učlaniti ga u sindikat? Ok, do neke granice mi čak ne smeta. Mislim da je korisno kad elektroprivreda i telekom ili državne institucije imaju viška radnika, tako smiruju društvo, nisu svi ni za rada vjerojatno, ok. Samo to ne može biti kičma ekonomije. Ono što drži zemlju mora biti na osnovama kapitalizma, pa će onda jaka država moći izdržati određeni dio parazita koji eto nisu stvoreni za puno napora, ali ok, svi smo različiti.


KASAP je napisao/la:
Citat:
Bajka o 60 satnom radnom tjednu je samo bajka za kukavice koje ne prihvaćaju izazov.


Ne, to je stvarnost za mnoge. U Austriji uveden prosle godine od strane desno-konzervativne vlade (koja je btw. pukla). I tu se pokazalo na cijoj su strani desnicari (mislim na ove iz FPÖ) kojima su puna usta bila austrijskih radnika (dakle ono "prvo nasi", austrijski drzavljani), da bi ih potom prodali uz malo nekog tuc muc tamo vamo..i uveli taj zakon po kojem je dopusteno raditi 12 sati dnevno. I sad, vidi nesto, to mene licno ne dotice (imam uglavnom gotivne poslove) ali masa ljudi u turizmu, na fabrickim trakama, ce ispastati to - ne ljevicarska raja koja je ionako dobrim dijelom viseobrazovana i ima ok poslove.

Uvodi se manchester capitalism na mala vrata. Mic po mic, zakon po zakon, i ljudi gube ono sto je najvaznije, a to je socijalnu drzavu (nakon pravne, nadajmo se da pravnu nece zakaciti). A zasto je socijalna drzava bitna? Pa zato sto osigurava socijalni mir za ustvari vrlo male pare (hoces da vidis kako izgleda austrijski budzet i koliko otpada na socijalne usluge?). Dok desnica istovremeno samo prodaje maglu i skrece paznju s ovih za nase svakodnevne zivote n a j b i t n i j i h tema, istovremeno sireci neslogu i mrznju..ugrozavajuci ionako labilan socijalni mir jos vise. Ovo sto se radi ustvari nije nista drugo no vracanje na stanje od prije sto i vise godina: Vrijeme kad je radnik bio obicna stoka za izrabljivanje, bez sindikata, bez radnickih prava, bez ikakvog osiguranja..cisto izrabljivanje. I onda su dosli sindikati i slicno - doslo se do odredjene tacke, i sad se tocak vraca polako unazad (to ide na mala vrata kao sto rekoh, korak po korak).


To što si nabrojao vam uvode upravo zato jer prekomjerno uvozite imigrante. To sam već napisao na prethodnim stranicama. Čista ekonomija. Dovođenjem jeftinijih radnika opadaju plaće. Radnik postaje manje vrijedan. Kao manje vrijedan onda mu smanjuju prava. Svega toga ne bi bilo bez navale jeftinih radnika.

Sve što si napisao upravo radi ljevica. Bolje rečeno tzv. ljevica jer se ljevica odavno ne bavi pravima radnika nego rodnom ideologijom, dovođenjem imigranata, i općenito upravo bogaćenjem tajkuna dok ovamo priča o slobodi i pravima.

Ljevica nije protiv bogataša. Niti su bogataši protiv ljevice.

https://www.politifact.com/truth-o-mete ... tic-party/

Citat:
Of those 22 billionaires, 13 -- or more than half -- gave predominantly to liberal groups or groups affiliated with the Democratic Party.


Većina milijardera u USA podržavaju Demokratsku stranku. Ukratko konstantno pričaš parole, laži i besmislice. Istina je da bogataši bez morala podržavaju "ljevicu" i koriste je za smanjenje prava radnika. Nemoj biti ljevičar, budi čovjek.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2487 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 100  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, iprodano, Naša Kvačica, nesorta, Robbie MO i 295 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO