HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 11:39.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Sud u Livnu osudio 8 pijanih mladića zbog vjerske mržnje, razdora i netrpeljivosti
PostPostano: 29 vel 2020, 06:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69022
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Citat:
VJERSKA MRŽNJA, RAZDOR I NETRPELJIVOST: Osmorici mladića uvjetne kazne zatvora

Općinski sud u Livnu u ponovljenom postupku protiv osmorice mladića, optuženih za kazneno djelo “Izazivanje narodnosne, rasne i vjerske mržnje, razdora ili netrpeljivosti”, ponovno je donio osuđujuću presudu.
Tomislav Pavković (1987), Ante Tokić (1989), Ivan Petrović (1987), Jako Jakovljević (1988), Marko Gavran (1992), Mario Zlomislić (1991), Slavko Ivanković (1990) i Josip Pavković (1990) osuđeni su uvjetno na godinu dana zatvora s rokom kušnje na dvije godine što znači da neće u zatvor ukoliko u dvije godine ne počine neko novo kazneno djelo.
Riječ je o ponovljenom postupku budući da je Županijski sud u Livnu po žalbi obrane, ukinuo presudu kojom su spomenuti bili osuđeni.
Na takvu presudu žalila se obrana optuženih koju zastupaju odvjetnici Perica Babić, Nada Dalipagić, Jozo Ćurić, Jerko Gavran i Zdravko Rajić.
Županijski sud je ukinuo prvostupanjsku presudu, jer je utvrdio da prilikom donošenja prvostupanjske presude nisu konkretizirane radnje svakog od optuženih. Također, sud je utvrdio da su provedena nezakonita vještačenja plinske boce koja je bila predmet izvršenja kaznenog djela. Zbog svega navedenog, Županijski sud je predmet vratio prvostupanjskom sudu na novo odlučivanje, odnosno ponovljeni sudski postupak. Isti je proveden i donesena je nova odluka.
Prema navodima iz optužnice, ova grupa mladića je u noći 14./15. kolovoza 2015. godine konzumirala alkohol u većem broju ugostiteljskih objekata na području Posušja, a potom su se dogovorili da odu u selo Omerovići kod Tomislavgrada kako bi ‘dignuli džamiju u zrak’ i prestrašili tamošnje stanovnike. Kupili su bocu plina koja se koristi u domaćinstvima i potom su se s dva vozila uputili ka Omerovićima. Zaustavili su se ispred džamije te su ispred ulaznih vrata dvorišta džamije ostavili plinsku bocu iz koje su povremeno ispuštali plin. U međuvremenu su staklenom bocom razbili zadnje vjetrobransko staklo na vozilu Passat u vlasništvu Seme Nuhić, a nakon toga su se vozilima odvezli ispred kuće Zajima Đulića. Uz galamu, mještanima su psovali “****** majku” te im upućivali prijetnje govoreći “gotovi ste”.
Napali su Zajima i Zijada Đulića te razbili vjetrobransko staklo na vozilu Mercedes vlasništvo Zajima Đulića. Dalje su u svom pohodu razbili prozor na kući Alije Rahmanovića.


Lijepo je vidjeti profesionalnost sudstva u Hercegbosanskoj županiji i zaštitu manjina.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Općinski sud u Livnu osudio 8 pijanih mladića zbog vjerske mržnje, razdora i netrpeljivosti
PostPostano: 29 vel 2020, 07:49 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Uvjeta kazna!!! Bože sačuvaj, dođu krkani iz Njemačke i idu s plinskom bocom pred zoru prijetiti rušenjem džamije. Sjećam se ovoga, a znam i hodžu, baš mi je bilo neugodno, malo mi je manje bilo kad sam čuo da su Posušaci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Općinski sud u Livnu osudio 8 pijanih mladića zbog vjerske mržnje, razdora i netrpeljivosti
PostPostano: 29 vel 2020, 09:09 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6285
Evo i ja sam iskreno zaprepasten, ne mogu doci k sebi od šoka. Muslimani miroljubljiv narod, privit ih na ranu a mi ovako kvarimo idilicne odnose...

Stvarno uvijek i u svemu moramo prvi započet sa sranjima...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Općinski sud u Livnu osudio 8 pijanih mladića zbog vjerske mržnje, razdora i netrpeljivosti
PostPostano: 29 vel 2020, 09:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kao olakotna okolnost je bio Komšić.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Općinski sud u Livnu osudio 8 pijanih mladića zbog vjerske mržnje, razdora i netrpeljivosti
PostPostano: 29 vel 2020, 11:39 
Offline

Pridružen/a: 12 pro 2019, 00:14
Postovi: 780
Diablo je napisao/la:
Evo i ja sam iskreno zaprepasten, ne mogu doci k sebi od šoka. Muslimani miroljubljiv narod, privit ih na ranu a mi ovako kvarimo idilicne odnose...

Stvarno uvijek i u svemu moramo prvi započet sa sranjima...


Ovo je stvarno odvratno zgrožen sam!!! Fuj sramota me što sam Hrvat!!! Je suis Hodža iz Omerovića!

Naše ubijaju, kolju, pljačkaju, uništavaju im imovinu, skrnave grobnice, prijete, zastrašuju itd. zadnjih 30 godina gdje god okreneš, i to domicilni muslimani ne dijaspora, pa redovito nikom ništa. Naša sramota je da je ovo djelo dijaspore a ne odgovor domaćih jadnika. Domaći jadnici bi i dalje plaćali harač da je do njih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sud u Livnu osudio 8 pijanih mladića zbog vjerske mržnje, razdora i netrpeljivosti
PostPostano: 29 vel 2020, 14:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Te džamije su sitting ducks. Uvijek ih možemo srušiti. Do daljnjeg nek stoje sve dok njih tu više nema i stalno iseljavaju.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sud u Livnu osudio 8 pijanih mladića zbog vjerske mržnje, razdora i netrpeljivosti
PostPostano: 29 vel 2020, 15:13 
Offline

Pridružen/a: 12 pro 2019, 00:14
Postovi: 780
Muslimani poznaju samo silu i zakon jačeg. Što si bolji prema njima to se shvaća kao veća slabost i sve više ti se uzima. Tako je u islamu od visoke politike do zadnjeg krnjavog čobana. Ako netko misli da će Muslimani više iseljavati ako ih se ne dira taj je odvojen od realnosti i ne zna kako stvari funkcioniraju kod njih. (Ne predlažem ja ništa samo kažem. :D ) Srbi su s njima igrali grubo (ne mislim samo na rat nego cijelo ovo postratno razdoblje) i kao rezultat imaju islam free RS. Mi igramo nice guys i držimo se one tko tebe kamenom ti njega kruhom, rezultat je taj da dotični najviše prosperiraju gdje god žive sa nama a sebe smo sveli na nacionalanu manjinu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sud u Livnu osudio 8 pijanih mladića zbog vjerske mržnje, razdora i netrpeljivosti
PostPostano: 29 vel 2020, 15:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Pa "diramo ih". U Livnu ne mogu disati od hrvatskih obilježja i hrvatske atomsfere. Zbog toga i sele.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot], mrnjav, Naša Kvačica, Navodni Poslanik, VBA2024 i 411 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO