HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 23:30.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 36838 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 675, 676, 677, 678, 679, 680, 681 ... 1474  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 04 svi 2020, 14:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
karadzic je napisao/la:
Vlado Rus misli da imam više nikova na forumu :) Bolest napreduje :)

Naravno da imaš više nikova. Odalo te pisanje tj. psovka koju si prije neki dan uputio Tulkasu u diskusiji sa njim. I prije sam znao da si to ti, samo sada sam i 100 posto siguran da si to ti Kačamak i njegovi klonovi, od kojih svi su pod trajnim banom.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 04 svi 2020, 15:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
karadzic je napisao/la:
Legionnaire je napisao/la:
Ne kontam likove kojima Vucic smeta zbog ogranicene slobode medija, a zbog istog razloga im Dodik ne smeta ?

RTRS i ATV su glasilo vlasti u Republici Srpskoj.

Ja podrzavam Dodika. U RSu nema boljeg, realno, a ni u Srbiji. Al da se razumije, ne slazem se mnogo tim, pogotovo time sto ce njegovi mediji pokriti propuste vlasti. Za neke od “afera” saznajem iz muslimanskih medija, pa im ne mogu vjerovati, jer u vecini slucajeva (vjerovatno ne u svim) to se radi da se nasteti RSu.

BN TV, nije slobodan medij, to je glasilo pro-muslimanskog SDSa. Steta sto je SDS zasao u te vode, bilo bi fino da imamo razumnu opoziciju.

Jedini medij slobodan od vlasti, koji nije pro-muslimanski nastrojen su Nezavisne novine.


Dodik ne ograničava slobodu medija. U RS postoji bolesni antidodikovski mediji, koji po nalogu Amera i Muslimana sprovodi najodvratniju kampanju linča protiv Dodika, goru čak i od kampanje linča koju Vučić sprovodi nad političkim protivnicima.

Reći da nema boljeg za neuračunljivog psihopatu koji uništava Srbiju u svakom mogućem pogledu je zaista zabrinjavajuće.
Za početak, osnovna dužnost vlasti je da štiti suverenitet države, a on je ukinuo suverenitet Srbije na Kosovu. Kancelarije MUP-a Srbije su pre Vučića bile u pregrađu Prištine, na sever Kosova šiptari nisu smeli da kroče, jednom su 2011. pokušali pa su ih kforovci helikopterima spašavali. Sve to je AV ukinuo, praktično proširio Veliku Albaniju do Pančićevog vrha.

Dodik ne ograničava slobodu medija, a samo je 2010. izvršio upad u BN televiziju i nekoliko godina kasnije preko Bakira izvršio upad u prostorije portala Klix, dok u Srbiji pod Vučićem je nezamislivo da policija uđe u prostorije N1 televizije i Nove S, pošto u tom slučaju odmah bi nastao Treći svjetski rat saopštenjima kako u Srbiji pod Vučićem vlada medijski mrak i diktatura, s tim da i bez toga poražene snage u Srbiji vide medijski mrak i diktaturu. Osim toga, nije to vrijeme tih istih poraženih snaga u Srbiji, koje su, dok su bile na vlasti, upale u prostorije BK televizije, tako da ako ćemo o medijskom mraku u Srbiji, moraćemo da se vratimo u vrijeme kada je vlast slala policiju na medijske radnike, dok u RS pod Dodikom, nivo medijskih sloboda je srozan i postao je čak i veoma opasan, s obzirom da su Dodikovi batinaši prebili jednog novinara. Toliko o boljem položaju RS pod Dodikom i lošem položaju Srbije pod Vučićem.

Sigurno je da postoji neko bolji od Vučića, pošto uvijek ima neko bolji, samo što je taj bolji sam sebe je pobjedio i završio na klupi za rezervne igrače i tako već 8 godina usljed svoje megalomanije bez pokrića, tako da ga je pobjedio čovjek koji nudi konkretan napredak i sve bolji standard, umjesto zemlje jeftine radne snage, koja je sve jeftinija. Tu je Vučić pobjedio i moguće je da će opet pobjediti. Što se tiče "Velike Albanije do Pančićevog vrha", temelje za to postavili su Vučićevi prethodnici, a ne Vučić i to upravo 2011, kada Vučić nije bio na vlasti, kao i 2008, kada je formirana misija EU zvana EULEX, koja je gurnula u drugi plan UN-ovu misiju UNMIK, koja posluje u skladu sa rezolucijom 1244, dok EULEX, koga su "žuti" donijeli na Kosovo, posluje u skladu sa planom Martija Ahtisarija, koji tretira Kosovo kao nezavisnu državu, tako da nezavisno Kosovo je još 2008 faktički priznala tadašnja vlast na čelu sa Borisom Tadićem, tako da se zna ko je stvorio "Veliku Albaniju do Pančićevog vrha".

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 04 svi 2020, 15:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Srpsčanin je napisao/la:
karadzic je napisao/la:
Vlado Rus misli da imam više nikova na forumu :) Bolest napreduje :)

Siroma Vladmira treba jednostavno ignorisati.

Draga gospodo Dodikovi botovi sendvičari. Srdačno vas molim da me već jednom jednostavno ignorišete, kao što ste me već godinama dosad jednostavno (ne)ignorisali. :)))

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 04 svi 2020, 15:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Srpsčanin je napisao/la:
LakePlacid je napisao/la:

Prošlo ljeto mu je neko pljesku zaljepio u kafeu Boa u Brčkom, i valjda mislio da sam ja i ako me ne poznaje licno, danima prijetece poruke slao sa klon profila dok ga huja i bijes nisu prošli, što je najgore ja ga zvao par puta na kafu par mjeseci prije :zubati

Nema vlado vremena za kafu.On je svoje "radno" vrijeme a to sve vrijeme kad je budan, podijelio na BN,Klix,BL Forum,brojne druge forume i portale a ovaj forum mu je najteži.Ne ostaje mu mnogo vremena a ni novca jer on se siroma protiv Dodikove diktature i zločinačke i kriminalne vlasti bori bez naknade.Bosić,Šarović,Borenović čak i ne znaju za njega.Možda bi mu oni da znajuza njega ponedak platili kafu. Ne i više od toga

Poštovani Srpsčanine, kako sendvič napreduje kojeg ti je tvoj gospodar Dodik vidim i danas podario. Nadam se da je bio mek i da si ga sa slasti pojeo. Vođa Dodik je veliki. Svima koji su za prasiće i jagnjiće omogućio je da svi stanu pod jedan šator i uživaju u njegovom muzičkom repertoaru, na tvoj račun. Ti plaćaš, a on se gosti i časti.

Pošto si i ove godine si bio uzoran sljedbenik svoga vođe Dodika, isti je za tebe obezbjedio, pored sendviča i vreću brašna, litru ulja, zajedno sa već spomenutim prasećim i jagnjećim fondom pred izbore, ako glasaš za njega.

Ovom prilikom tvoj vođa Dodik želi da ti se za(h)vali na dosadašnjoj saradnji, u nadi da će moći i dalje da ti da malo, a uzme mnogo više i još pritom da ga slaviš i misliš da je on Bog.

Samo Sendvič Srbina Spasava.

Srpska po mjeri Dodika i njegovih (SNSD-)ovaca.

:)))

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 04 svi 2020, 15:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
karadzic je napisao/la:
"Logika" mu je da ispamuje i obesmisli sve teme o RS nizom identičnih, nebuloznih komentarima o Dodiku.

Ne, to je vaša logika. Moja logika je da pišem u skladu sa onim što ima, a ne da pravim od ove teme poligon za lični napad na jednog forumaša (u ovom slučaju mene), a Dodika spominjete vi, dok ja se samo nadovezujem na vaše nebuloze nudeći kontrargument.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 04 svi 2020, 15:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
LakePlacid je napisao/la:
karadzic je napisao/la:
Vlado Rus misli da imam više nikova na forumu :) Bolest napreduje :)


Prošlo ljeto mu je neko pljesku zaljepio u kafeu Boa u Brčkom, i valjda mislio da sam ja i ako me ne poznaje licno, danima prijetece poruke slao sa klon profila dok ga huja i bijes nisu prošli, što je najgore ja ga zvao par puta na kafu par mjeseci prije :zubati

A da pritom nikad nisam bio u spomenutom kafiću, niti mi je iko ikad zalijepio pijesku u bilo kom kafiću. To si ti nekog drugog pljesnuo ili je neko drugi tebe pljesnuo pa sad pričaš kako si nekom dao batine, a ne dobio i prijetio meni, za šta su te moderatori već "skidali", s tim da si nastavio i juče u tom "stilu", a evo i danas. Bolest ne bira, ni mjesto, ni vrijeme.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2020, 05:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8080
Lokacija: Na rubu egzistencije
https://hrcak.srce.hr/index.php?show=cl ... zik=345135

THE ORIGINS, GENESIS AND NATURE OF THE SECESSIONIST RHETORIC IN THE REPUBLIC OF SRPSKA

Bosnia and Herzegovina (BiH) is a complex state union composed of two entities and three constituent peoples. This fact is a consequence of the 1992-95 civil war, which changed the ethnic structure of BiH. From the institutional perspective, the two entities were given in Dayton a high level of political autonomy. The so-called “entity veto” was created in Dayton, and it is implemented by many key political bodies – from the House of Peoples and the House of Representatives of the Parliamentary Assembly of BiH to the Presidency of Bosnia and Herzegovina. Beside that, it is argued that BiH lacks the “internal recognition” and many of the political actors advocate radical constitutional changes which would disrupt or even completely change the “Dayton” architecture of BiH. Because of that it is not surprising that secessionist rhetoric exists in BiH’s political sphere. The secessionist rhetoric in the Republic of Srpska (RS) will be analysed in this paper and possible secessionist strategy will be described. The aim of this paper is to determine whether secessionist arguments, rhetoric and possibly politics represent an integral strategy and coherent political platform, or whether they are just generated for daily political purposes. Authors will also try to determine whether this secessionist rhetoric is “institutionalised”, i.e. whether it is present in official documents of RS institutions and/or major political parties, or just in the activities of social movements and/or individual political subjects.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2020, 11:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Rezultat ankete pokrenute od strane Banjaluka24 portala.

slika

:)

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2020, 12:02 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6793
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Vladimir RUS je napisao/la:
Srpsčanin je napisao/la:
U Srbiji mediji i novinari lično jesu pod pritiskom vlasti uključujući i prijetnje i jesu nadirektnije angažovani u korist Vučića ne samo na način da glorifikuju Vučića nego i što na vrlo neprimjeren načina napadaju opoziciju.
Mediji pod Dodikovim uticajem se u tom pogledu ne mogu porediti sa Vučićevim medijima.Uz to ne stoji uz SDS i PDP samo BN nego i svi muslimanski mediji iz Fedaje koji su dostpuni građanima Srpske pa se ne može govoriti o nekakvom monopolu. Čak bi se moglo govoriti o prezastupljenosti tih stranaka u medijskom prostoru Srpske.

U Republici Srpskoj samo je jedan čovjek, koji smije da vrijeđa novinare i daje neprimjerene komentare na račun istih, a to je Milorad Dodik iza kojeg je serija napada na novinare i novinarsku profesiju, tako da isti je poznat po psovanju majke direktoru jedne televizijske stanice, psovanju uživo na televizijskom programu, vulgarnom i neprimjerenom izražavanju pred ženama novinarima, kao i vođenju višečasovnog, često nepovezanog monologa punog pogrbnih riječi, fraza i izraza u skupštini RS, koji se prenosi na televiziji i kojeg gledaju i ambasadori stranih zemalja, koji ne mogu da se načude čudu kakav čovjek vodi jedan narod. Da ne spominjem Dodikove batinaše, koji su prebili jednog novinara usred Banja Luke metalnim šipkama. Malo je falilo da ga ubiju nasmrt. Da nije od bolova počeo da jauče, ovi bi ga i dalje tukli. Da ne spominjem ubistvo Davida Dragičevića, koje ni nakon više od dvije godine nije razjašnjeno, kao ni ubistvo vlasnika Sector Security-ja, koji je zapošljavao nekoliko hiljada ljudi, a koje je takođe nerazjašnjeno, kao i ubistvo Milana Vukelića, koje već 13 godina je nerazjašnjeno, a iza kojeg stoji građevinska mafija koja je povezana sa Dodikom. Srpska je kombinacija Sjeverne Koreje i Meksika što se tiče slobode, koja u RS postoji samo za kriminalce, da mogu da rade šta hoće i da pritom prođu nekažnjeno, na čelu sa Dodikom kao čovjekom koji je na vrhu te kriminalne piramide.

:evotigana

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2020, 12:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Citat:
Fabričko podešavanje: Košarac na putu od tvorca Ustava BiH, četnika sve do iftara?!

Dugo je trajao put i preobražaj aktuelnog ministra spoljne trgovine BiH Staška Nestaška, od četnika-početnika koji brani napaćeno srpstvo podižući tenzije umjesto krsta na Zlatištu sa pobratimom Branislavom Dukićem, napuštanja sjednica parlamenta i napada na Šefika Džaferovića zbog mudžahedina i stradanja Srba na Vozući, do stalnog isticanja BiH zastave, probosanske politike, čekanja pucnja topa i iftara u sarajevskim restoranima.

slika

Piše: Nebojša Vukanović

Staško Nestaško tako se uspio preobratiti od tvrdokornog srpskog nacionaliste, koji je godinama lažno srbovao kao pravi populista, napadao političko Sarajevo, Bakira, Bošnjake, deklaracije SDA, najavljivao sa svojim šefom referendume i nezavisnost Srpske, do snishodljivog i poslušnog sarajevskog ministra, Bakirovog i Šefikovog partnera, prave raje sa Čaršije koja iftari po sarajevskim restoranima, troši ministarsku reprezentaciju kako bi se dodvorio i popravio imidž nestašnog dječaka.

Sudeći po sinoćnjoj obilnoj trpezi, Staša je bio baš ogladnio, odužilo mu se od ićindije, a vjerujem da su tradicionalne bosanske sevdalinke i ugodna atmosfera sarajevske Čaršije dodatno pojačale apetit pa je morao zapaliti jedan čibuk duvana kako bi pao u potpuni sevdah.

Dok je bio običan smrtnik i izbjeglica u Višegradu smotalo bi se ponekad i malo škije u rizlu, a sada se dimi i puši tompus jer treba biti na nivou, kakav zaslužuje položaj ministra.

Nadam se da samo nije ponio svoju brlju, koju prodaju pod voćnu rakiju, jer kažu da baš udari u glavu, a ne valja piti rakije tokom ramazana, to je valjda naučio do sada.

slika

Sve do prošle godine Staško Nestaško bi se krišom došunjao do Baščaršije i Želje kako bi pojeo omiljenu porciju ćevapa, a sada su mu, kao pravim pripadniku džet-seta, sva vrata otvorena.

Po mojim saznanjima Radmanović je sinoć nakon skandala i akcije sarajevske policije, koja je Staši i ekipi napisala kazne i prekinula Korona žurku u doba pandemije, zvao Dodika i tražio da se nestašni Staša smijeni, ali ko još pita nešto Radmanovića i Dodika.

Važno je da se Bakir ne naljuti, stavi veto na Lučića i zatraži smjenu Košarca, onda bi bilo gusto, jer Bakirova je zadnja, mora se poštovati. Povlačenje Božovića pred Bakirom pokazalo je ko je glavni u Sarajevu, koga moraju da slušaju Dodik, Staša, Radmanović, Stevandić i ostala crvena reprezentacija.

slika

Skandali Staška Nestaška uskoro će pasti u zaborav ako mu se u ministarskom tandemu pridruži još mlađani Lučić, nestašni dječak koji je jedva, sa sto muka, nekako sa popravnim završio srednju školu, ali je prošao Nešićevu brzu obuku i postao prekaljeni kadar DNS-a.

Ako Bakir ne da veto, tek će onda biti žurki, afera i mesa za žutu štampu i tabloide.

slika

Drago mi je da se Staško Nestaško vratio na svoja fabrička podešavanje i rane početke, u 2005. godinu kada je predlagao izmjene Dejtona, ukidanje Republike Srpske i pravljenje građanske i multietničke Bosne i Hercegovine, ali bi pored poslušnika iz Partije, Mrde, Lakete i ostalih, trebao zaposliti nekog ozbiljnog, iskusnog i obrazovanog čovjeka za savjetnika kako bi ga upozorio kada u svojim nestašlucima pređe crvenu liniju.

http://nebojsavukanovic.info/

https://www.rtvbn.com/3983267/fabricko-podesavanje-kosarac-na-putu-od-tvorca-ustava-bih-cetnika-sve-do-iftara

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2020, 12:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Citat:
Dodik: Košarac napisao kraj svog političkog puta

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik izjavio je Srni da je ministar spoljne trgovine i ekonomskih odnosa u Savjetu ministara Staša Košarac, prisustvom na sinoćnoj privatnoj zabavi u Sarajevu na kojoj nisu ispoštovane važeće zaštitne mjere i preporuke tokom epidemije virusa korona, napisao kraj svog političkog puta, te da u tom pogledu nema nikakve dileme.

slika

Dodik, koji je i srpski član Predsjedništva BiH, rekao je da Košarac nije i više ne može biti njegov najbliži saradnik, te da se SNSD ograđuje od njegovog postupka, koji snažno odbacuje i ne prihvata.

- Košarac je završio što se tiče politike naše partije i u tom pogledu ću se ponašati u budućnosti. U vezi s tim preduzećemo one mjere koje su najbolje prije svega za Republiku Srpsku. Naime, imajući u vidu da smjene u Savjetu ministara mogu dovesti do gubljenja pozicija same Srpske, mi ćemo svoje ponašanje prema tome odrediti. U to ne treba niko da sumnja - poručio je Dodik.

Lider SNSD-a naglasio je da ga je Košarac svojim postupkom iznenadio i razočarao.

- Poništio je sve moje pozitivno uvjerenje u vezi sa njegovim sposobnostima. Učiniti nešto ovakvo nije stvar lične odgovornosti već prije svega političke i društvene, imajući u vidu da je izabran na najvažniju fukciju. Dakle, potpuno odbacujem njegovo nedolično, neprihvatljivo i politički neodgovorno ponašanje u kome je zarad svog malog ličnog komoditeta doveo u pitanje politike koje se vode i koje je do sada uspješno vodio - ocijenio je Dodik.

Dodik je konstatovao da ovo vrijeme suočavanja sa epidemijom virusa ne trpi bilo kakve greške, pa ni minimalne.

- Košarčeva odgovornost je veoma značajna imajući u vidu ukupnu konstalaciju odnosa na nivou BiH i činjenicu da vrši tu značajnu političku dužnost. A mi ćemo, svakako, vidjeti kako kroz ovo možemo proći sa što manje štete za Republiku Srpsku - rekao je Dodik.

On je poručio da mu je kao čovjeku apsolutno neprihvatljivo da se Košarac ne pojavi na obilježavanju stradanja Srba u Dobrovoljačkoj ulici, gdje je bio svih prethodnih 10 godina, a da prisustvuje ovako bizarnom i neprihvatljivom događaju kao što je privatna zabava u Sarajevu.

(Srna)

https://www.rtvbn.com/3983271/dodik-kosarac-napisao-kraj-svog-politickog-puta

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2020, 14:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Vladimir RUS je napisao/la:
Rezultat ankete pokrenute od strane Banjaluka24 portala.

slika

:)


Neka je CIK odmah proglasi gradonačelnikom, vi i vaše ankete =))

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2020, 14:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
LakePlacid je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Rezultat ankete pokrenute od strane Banjaluka24 portala.

slika

:)


Neka je CIK odmah proglasi gradonačelnikom, vi i vaše ankete =))

Pa da i to je BN. Bilo kuda, BN svuda. :)))

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2020, 14:53 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Radojičić je pravi gospodin, ozbiljan, kulturan, odmeren, pravo rešenje za BL. Ove velikobosnjacke opcije iz PDP-a nemaju sta da traze u glavnom gradu RS.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2020, 15:10 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Jel imas Vlado odgovor na ova pitanja:
– Kako se zove firma u Španiji preko koje ministar bezbjednosti BiH uzima posredničku proviziju za sebe u poslu trgovine oružjem sa Saudijskom Arabijom?

– Zašto je isti ministar koji se lažno predstavlja kao diplomac Pravnog fakulteta u Zagrebu ne tako davno inicirao pretres kuće Milorada Dodika, što je Tužilaštvo odbilo?

– Da li je istina da se ministar inostranih poslova BiH Igor Crnadak, koji je posredovao u prodaji svoje stranke PDP mladom banjalučkom milioneru Drašku Stanivukoviću, sastaje sa predstavnicima britanske obavještajne službe isključivo u Crnoj Gori ili još na nekim mjestima?

– Da li je Robert Radonjić šef operativnog tima OSA u Banja Luci zadužen za vodjenje akcije prisluškivanja predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika? – Je li vlasni BN televizije Vladimir Trišić vlasnik dva stana ( kuće) u Majamiju (SAD). Je li njegov hotel Pasport u Novom Beogradu i Patrol taxi u Bijeljini. Ako jeste otkud mu tolike pare kada živi u Republici Srpskoj za koju godinama putem svojih medija tvrdi da je propala i da se u njoj ne može živjeti?

Za ostala pitanja tražićemo odgovor nekom drugom prilikom.To su teme za novinare sa visokom profesionalnom savješću.

https://infosrpska.ba/kome-smeta-infosr ... no-istina/

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2020, 15:11 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Pitanja je postavio portal Infosrpska.ba.
Kakva opasna antisrpska hobotnica se navrzla na RS. Dodik je definitivno najveci srpski drzavnik u poslednjih 100 godina od kakvih je azdaja uspeo da odbrani RS.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2020, 15:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
karadzic je napisao/la:
Radojičić je pravi gospodin, ozbiljan, kulturan, odmeren, pravo rešenje za BL. Ove velikobosnjacke opcije iz PDP-a nemaju sta da traze u glavnom gradu RS.

Igor nejaki.

Dolazi polako vrijeme da se izvjetri Banja Luka od vlasti kojom vlada građevinska mafija, pa tako i gradom preko te iste vlasti. Dovoljno je reći samo zgrada Vlade RS (koja je koštala kao da je Banja Luka Menhetn), upravna zgrada M:Tel-a (koju je gradio Dodikov kum Mile Radišić), što su sami neki od "primjera" (pre)skupe gradnje i trpanja novca u ruke građevinske mafije, koja vlada Banja Lukom već godinama, pa čak i decenijama.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2020, 15:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Vladimir RUS je napisao/la:
karadzic je napisao/la:
Radojičić je pravi gospodin, ozbiljan, kulturan, odmeren, pravo rešenje za BL. Ove velikobosnjacke opcije iz PDP-a nemaju sta da traze u glavnom gradu RS.

Igor nejaki.

Dolazi polako vrijeme da se izvjetri Banja Luka od vlasti kojom vlada građevinska mafija, pa tako i gradom preko te iste vlasti. Dovoljno je reći samo zgrada Vlade RS (koja je koštala kao da je Banja Luka Menhetn), upravna zgrada M:Tel-a (koju je gradio Dodikov kum Mile Radišić), što su sami neki od "primjera" (pre)skupe gradnje i trpanja novca u ruke građevinske mafije, koja vlada Banja Lukom već godinama, pa i decenijama.



slika

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2020, 15:34 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4138
Vladimir RUS je napisao/la:
Citat:
Fabričko podešavanje: Košarac na putu od tvorca Ustava BiH, četnika sve do iftara?!

Dugo je trajao put i preobražaj aktuelnog ministra spoljne trgovine BiH Staška Nestaška, od četnika-početnika koji brani napaćeno srpstvo podižući tenzije umjesto krsta na Zlatištu sa pobratimom Branislavom Dukićem, napuštanja sjednica parlamenta i napada na Šefika Džaferovića zbog mudžahedina i stradanja Srba na Vozući, do stalnog isticanja BiH zastave, probosanske politike, čekanja pucnja topa i iftara u sarajevskim restoranima.

slika

Piše: Nebojša Vukanović

Staško Nestaško tako se uspio preobratiti od tvrdokornog srpskog nacionaliste, koji je godinama lažno srbovao kao pravi populista, napadao političko Sarajevo, Bakira, Bošnjake, deklaracije SDA, najavljivao sa svojim šefom referendume i nezavisnost Srpske, do snishodljivog i poslušnog sarajevskog ministra, Bakirovog i Šefikovog partnera, prave raje sa Čaršije koja iftari po sarajevskim restoranima, troši ministarsku reprezentaciju kako bi se dodvorio i popravio imidž nestašnog dječaka.

Sudeći po sinoćnjoj obilnoj trpezi, Staša je bio baš ogladnio, odužilo mu se od ićindije, a vjerujem da su tradicionalne bosanske sevdalinke i ugodna atmosfera sarajevske Čaršije dodatno pojačale apetit pa je morao zapaliti jedan čibuk duvana kako bi pao u potpuni sevdah.

Dok je bio običan smrtnik i izbjeglica u Višegradu smotalo bi se ponekad i malo škije u rizlu, a sada se dimi i puši tompus jer treba biti na nivou, kakav zaslužuje položaj ministra.

Nadam se da samo nije ponio svoju brlju, koju prodaju pod voćnu rakiju, jer kažu da baš udari u glavu, a ne valja piti rakije tokom ramazana, to je valjda naučio do sada.

slika

Sve do prošle godine Staško Nestaško bi se krišom došunjao do Baščaršije i Želje kako bi pojeo omiljenu porciju ćevapa, a sada su mu, kao pravim pripadniku džet-seta, sva vrata otvorena.

Po mojim saznanjima Radmanović je sinoć nakon skandala i akcije sarajevske policije, koja je Staši i ekipi napisala kazne i prekinula Korona žurku u doba pandemije, zvao Dodika i tražio da se nestašni Staša smijeni, ali ko još pita nešto Radmanovića i Dodika.

Važno je da se Bakir ne naljuti, stavi veto na Lučića i zatraži smjenu Košarca, onda bi bilo gusto, jer Bakirova je zadnja, mora se poštovati. Povlačenje Božovića pred Bakirom pokazalo je ko je glavni u Sarajevu, koga moraju da slušaju Dodik, Staša, Radmanović, Stevandić i ostala crvena reprezentacija.

slika

Skandali Staška Nestaška uskoro će pasti u zaborav ako mu se u ministarskom tandemu pridruži još mlađani Lučić, nestašni dječak koji je jedva, sa sto muka, nekako sa popravnim završio srednju školu, ali je prošao Nešićevu brzu obuku i postao prekaljeni kadar DNS-a.

Ako Bakir ne da veto, tek će onda biti žurki, afera i mesa za žutu štampu i tabloide.

slika

Drago mi je da se Staško Nestaško vratio na svoja fabrička podešavanje i rane početke, u 2005. godinu kada je predlagao izmjene Dejtona, ukidanje Republike Srpske i pravljenje građanske i multietničke Bosne i Hercegovine, ali bi pored poslušnika iz Partije, Mrde, Lakete i ostalih, trebao zaposliti nekog ozbiljnog, iskusnog i obrazovanog čovjeka za savjetnika kako bi ga upozorio kada u svojim nestašlucima pređe crvenu liniju.

http://nebojsavukanovic.info/

https://www.rtvbn.com/3983267/fabricko-podesavanje-kosarac-na-putu-od-tvorca-ustava-bih-cetnika-sve-do-iftara

Hihi zaigrao se mali paja patak. Nisam ljubitelj Dodare,ali biće mi drago ako smijeni ovog paju patka. Obični šlihtaroš i ulizica. Neki dan suze lije zbog Dobrovoljačke,a za dva dana pada u sevdah na iftaru sa muslimanima :rigam .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2020, 16:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
karadzic je napisao/la:
Jel imas Vlado odgovor na ova pitanja:
– Kako se zove firma u Španiji preko koje ministar bezbjednosti BiH uzima posredničku proviziju za sebe u poslu trgovine oružjem sa Saudijskom Arabijom?

– Zašto je isti ministar koji se lažno predstavlja kao diplomac Pravnog fakulteta u Zagrebu ne tako davno inicirao pretres kuće Milorada Dodika, što je Tužilaštvo odbilo?

– Da li je istina da se ministar inostranih poslova BiH Igor Crnadak, koji je posredovao u prodaji svoje stranke PDP mladom banjalučkom milioneru Drašku Stanivukoviću, sastaje sa predstavnicima britanske obavještajne službe isključivo u Crnoj Gori ili još na nekim mjestima?

– Da li je Robert Radonjić šef operativnog tima OSA u Banja Luci zadužen za vodjenje akcije prisluškivanja predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika? – Je li vlasni BN televizije Vladimir Trišić vlasnik dva stana ( kuće) u Majamiju (SAD). Je li njegov hotel Pasport u Novom Beogradu i Patrol taxi u Bijeljini. Ako jeste otkud mu tolike pare kada živi u Republici Srpskoj za koju godinama putem svojih medija tvrdi da je propala i da se u njoj ne može živjeti?

Za ostala pitanja tražićemo odgovor nekom drugom prilikom.To su teme za novinare sa visokom profesionalnom savješću.

https://infosrpska.ba/kome-smeta-infosr ... no-istina/

Sve je ovo istina, ako čitaš Infrosrpsku, portal lažnih vijesti, iza kojeg stoji ekipa sa RTRS-a, koja se poziva na taj isti portal, kada objavljuje lažne vijesti (tako da, ukoliko dođe do tužbe, sud ne može okriviti njih što su prenosili laži, već izvor, koji uz to nema impresum, što je savršen zločin). Pored RTRS-a, na Infosrpsku se poziva još i ATV, koji je i u neposrednom vlasništvu Dodikovog režima, a poziva se i SRNA, koja je takođe pod kontrolom Dodikovog režima, na način na koji je to i RTRS.

Sveto trojstvo kada je u pitanju objava lažnih vijesti.

Zanimljivo je da niko drugi ne prenosi ovo što piše Infosrpska, što samo dodatno govori ono što je i više nego očigledno.

Citat:
Ko je vlasnik portala Infosrpska.ba?!

Srebrenko Kunarac, odbornik DNS-a u Skupštini opštine Foča je registrovani vlasnik domena i zakupac hostinga (mjesta na kom je skladištena internet prezentacija) portala infosrpska.ba

slika

https://infosrpska.ba/ je portal koji je u žižu javnosti dospio serijom bombastičnih tekstova koje je mahom prenosila ATV i RTRS, a koje su sve redom bile usmjerene na otkrivanju „eskskluzivnih“ informacija koje su prikazivale u lošem svjetlu sve koji su bili u bilo kojoj vrsti suprotstavljanja vladajućoj koaliciji SNSD DNS SP.

Tekstovi poput informacija o prisluškivanju Dodika i Vučića, diskreditacije CINS u kom je Dino Jahić prozvan „Soroševskim instruktorom“, blaćenje banjalučkog odbornika Draška Stanivukovića nakon incidenta u Čajniču kad je na njega nasrnuo Milorad Dodik te opovrgavanje istraživanja po kojima Dodik i Cvijanovićeva gube nazivajući takve informacije „engleskim podvalama“ su samo primjeri novinarskog nivoa ovog portaloida, kako su ih novinari već prozvali.

slika

Najveću lavinu reakcija izazvao je tekst koji je, po ustaljenom redoslijedu objavila RTRS, a koji na najgori način blati Davora Dragičevića, oca nastradalog Davida Dragičveića, koji preko 170 dana na Trgu Krajine u Banjaluci traži odgovor na pitanje: Ko je ubio Davida Dragičevića.

Zgroženi nehumanim konstrukcijama i optužama na račun žrtve nepravde, javnost se sa pravom počela pitati, ko stoji iza takvog jednog glasila, čije propagandne uratke bez imalo uredničke i profesionalne savijesti prenose upravo najvažnije novinske institucije u Republici Srpskoj: SRNA i RTRS?

slika

Ovo je naročito važno pitanje imajući u vidu činjenicu da imenovani portal djeluje bez impresuma, to jest ne otkriva ko je vlasnik, urednik, ko su novinari, ko je finansijer i da li je registrovan kao medij u skladu sa zakonskim propisima na snazi u Republici Srpskoj ili ne.

Prostom pretragom na pretraživaču who.is može se otkriti da je adresa infosrpska.ba zakupljena od strane korisnika čija email adresa glasi [email protected]. Taj podatak je vidljiv na samom pretraživaču odlaskom na adresu https://who.is/dns/infosrpska.ba

slika

Kao što je i očekivano, dalji podaci su sakriveni, ali pretragom baze domena pod imenom DomainBigData ukucate ovu e-mail adresu, dobićete ime Srebrenka Kunarca, vlasnika firme Sigma iz Foče. Taj podatak je vidljiv na https://domainbigdata.com/gmail.com/mj/ ... w-hOnjuhIw

slika

Srebrenko Kunarac je mali preduzetnik i odbornik DNS-a u Skupštini opštine Foča. „Slavu“ je stekao tako što je kao nezavisni odbornik u Skupštini opštine Foča, koji je odbornički mandat osvojio na listi NDP-a, pristupio je Opštinskom odboru DNS-a i Klubu odbornika te stranke 27.06.2017.

Srebrenko je vlasnik SZTR SIGMA ELEKTRONIK, firme koja se bavi prodajom i održavanjem informatičke opreme. Od preduzeća sa kojima je ova firma poslovala, izdvajamo nekoliko, mahom javnih ustanova, poput Kazneno popravni zavod Foča, JKP RAD d.o.o. Kalinovik, JU NP SUTJESKA Tjentište, JZU Dom zdravlja Foča, Javna ustanova Studentski dom Foča, ŠUMSKO GAZDINSTVO MAGLIĆ Foča, KP Komunalac a.d. Foča.

Njegov Google plus profil je spojen sa YouTube kanalom SK STUDIO Foča, na kom se nalaze prilozi i video snimci emitovani uglavnom na RTRS televiziji, a među kanalima koje prati na YouTube se nalazi kanal jedne televizije koja emituje program u Republici Srpskoj, ATV Banjaluka.

Nismo željeli dalje da kopamo po privatnosti Srebrenka Kunarca, držeći se da sve informacije koje smo dobili o njemu može da dobije bilo ko, budući da ih je on sam postavio i učinio dostupnima javnosti, što internet prostor u 2018. godini jeste.

KUD DALJE?

Ove podatke je moguće dobiti na javan i transparentan način, i ni na koji način ne želimo da zadiremo u privatnost Srebrenka Kunarca niti poslovanje njegovog preduzeća, za koje smatramo da djeluje sasvim legalno.

Takođe ne želimo prejudicirati ničiju odgovornost, već pokušavamo objektivno, neutralno i nepristrasno iznijeti činjenice do kojih je moguće doći javno i bez ikakvih posebnih dozvola niti narušavanja privatnosti.

Interes javnosti ovdje predstavlja prioritet, te smo stoga objavili ono što smatramo da su relevantne a javno dostupne informacije o pojavi koja je od opšteg značaja.

Ovdje treba biti iskren i reći da ništa od navedenog ne dokazuje da Srebrenko Kunarac istinski VODI portal infosrpska.ba. Ono što je definitivno sigurno je da ga je on pokrenuo, zakupio domen i hosting te je sasvim opravdano za pretpostaviti (ali ne i tvrditi zasigurno!) da zna kome je ustupio sam portal na upravljanje i ko ga sad vodi, ukoliko se ne radi o njemu lično.

Naglašavamo da ovdje nije riječ o dokazivanju ničega niti odgovornosti ikoga za učinjena djela ili izrečene stavove.

Smatramo da je jedino pošteno da se otkrije ko tačno stoji iza konstrukcija koje imaju takav uticaj na javnost pa samim time i naše živote, kako bi se njihova vjerodostojnost dokazala ili na adekvatan način opovrgla. Svima nama je, prije svega, prioritet istina i objektivno izvještavanje javnosti.

Borba protiv lažnih vijesti i portaloida koji ih šire se tako nameće kao obaveza.

(BN)

https://www.rtvbn.com/3922382/ko-je-vlasnik-portala-infosrpskaba

Ja portala i stidnih dlaka. Vidi se iz aviona da je divlji portal. Na to se poziva RTRS, čime i sebe rizikuje da svrsta u kategoriju u kojoj se nalazi Infosrpska. Toliko o profesionalnosti režimskog fake news portala.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2020, 16:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Eno sad on o domenama i vlasnicima istih =))

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2020, 16:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
karadzic je napisao/la:
Pitanja je postavio portal Infosrpska.ba.
Kakva opasna antisrpska hobotnica se navrzla na RS. Dodik je definitivno najveci srpski drzavnik u poslednjih 100 godina od kakvih je azdaja uspeo da odbrani RS.

Infomile.ba =))

Da, hobotnica zvana Al Kaponeova kriminalna hobotnica. Dodik je nesumnjivo najveći kriminalac u RS među političarima, a i inače u RS.

Srećom, njegovoj kriminalnoj i nakaradnoj vlasti, koja je ekonomski i demografski uništila RS i još to radi, polagano dolazi kraj, što se već vidi i po atmosferi na internetu, koji u nekim momentima i blago rečeno ključa od nezadovoljstva Dodikovom politikom.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2020, 16:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
LakePlacid je napisao/la:
Provjeri ko je vlasnik domene, nije mi interesantno da te odmah u startu sasječem :zubati

Čovjek koji je radio i za režimsku Alternativnu televiziju. Ako ti to vrišti "opozicija", onda mislim stvarno. :kava

Pazi samo da ti ne bude ona "Ko se mača lati...". :D

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2020, 17:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Lutorčina je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:

Hihi zaigrao se mali paja patak. Nisam ljubitelj Dodare,ali biće mi drago ako smijeni ovog paju patka. Obični šlihtaroš i ulizica. Neki dan suze lije zbog Dobrovoljačke,a za dva dana pada u sevdah na iftaru sa muslimanima :rigam .

Kakav gazda, takav i šegrt. Isti ovakav je i Dodik, samo još gori. Poslije Košarca, dobro bi bilo da i Dodik se povuče što prije, dok SNSD nije u potpunosti propao, pošto penzionera i saginjača je vremenom sve manje i manje (penzioneri odumiru prirodnim putem, dok saginjači ide putem gdje odoše i druge žrtve Dodikove politike, s tim da poslije Korone, biće i veći talas odlaska, čim vanredne mjere postanu prošlost).

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2020, 17:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
LakePlacid je napisao/la:
Eno sad on o domenama i vlasnicima istih =))

Eto i ja, s tim da si ti prvi počeo. :nanana

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36838 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 675, 676, 677, 678, 679, 680, 681 ... 1474  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, Naša Kvačica i 270 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO