HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 20:39.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvati iz Bihaća: Ostati i živjeti u svom gradu na Uni
PostPostano: 09 sij 2010, 00:54 
Offline

Pridružen/a: 04 stu 2009, 14:05
Postovi: 472
Lokacija: Bihać
Beton je napisao/la:
zrinki_frank je napisao/la:
Vas dvojica se posvađašte večeras a još jučer ste dogovarali odojka kod čifuta hehehehe


nisam se ja svadjao ,nego je Zegar bezobrezan,ja lijepo a on mangupski e pa nije uredu...


Dobro sad i ti ga malo zadaješ priznaj... Nije mi samo jasno gdje nađe cifru od 13 poginuli bojvnika u redovima HVO-a, koji ti je to izvor ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati iz Bihaća: Ostati i živjeti u svom gradu na Uni
PostPostano: 09 sij 2010, 01:00 
Offline

Pridružen/a: 05 sij 2010, 20:43
Postovi: 306
zrinki_frank je napisao/la:
Beton je napisao/la:

nisam se ja svadjao ,nego je Zegar bezobrezan,ja lijepo a on mangupski e pa nije uredu...


Dobro sad i ti ga malo zadaješ priznaj... Nije mi samo jasno gdje nađe cifru od 13 poginuli bojvnika u redovima HVO-a, koji ti je to izvor ?


To je izvor male carsije ,gdje se zna ko je kad prdno ,a ne da se ne zna kad je ko i gdje poginuo i gdje je ko bio ,u Bihacu se znalo u Behidovom frizerskom salonu kad ce koja akcija biti prije nego su borci znali ,a ti pitas za izvore,kasaba je to mala...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GLusVOAzJ0c


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati iz Bihaća: Ostati i živjeti u svom gradu na Uni
PostPostano: 11 sij 2010, 11:30 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2010, 10:31
Postovi: 5
Izvor male čaršije… bla, bla, zna se tko je prdnuo… bla, bla, u Behidovom frizerskom salonu… bla, bla. Daj se uozbilji i ne lupetaj, brojiš mrtve glave, a izvor ti je čaršija!
No, krenimo redom. Očito si vidio post autora Bihać-Krajina koji se nalazi u temi Bihać. Tamo je prikazana slika spomen obilježja palim bojovnicima HVO-a iz Vedrog Polja, pa si brojao imena. Točno je da je iz Vedrog Polja poginulo 13 pripadnika, a što je s ostalima iz Žegara, Kralja, Zavalja, Međudražja, Dobrenice, Skočaja. Vedropoljani su podigli spomenik samo svojim sumještanima na što imaju pravo. Stoga kad drugi put iznosiš ozbiljne činjenice uzmi i ozbiljne izvore ili dođi s papirom i olovkom na gradsko groblje gdje je centralno obilježje, kako ti je Žegar lijepo napisao.


Privitak/ci:
Opaska: Spomen obilježje pripadnicima HVO-a u Vedrom Polju
mdsc01697ot2.jpg
mdsc01697ot2.jpg [ 118.75 KiB | Pogledano 12414 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati iz Bihaća: Ostati i živjeti u svom gradu na Uni
PostPostano: 11 sij 2010, 15:16 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2010, 14:59
Postovi: 3
73r je napisao/la:
Izvor male čaršije… bla, bla, zna se tko je prdnuo… bla, bla, u Behidovom frizerskom salonu… bla, bla. Daj se uozbilji i ne lupetaj, brojiš mrtve glave, a izvor ti je čaršija!
No, krenimo redom. Očito si vidio post autora Bihać-Krajina koji se nalazi u temi Bihać. Tamo je prikazana slika spomen obilježja palim bojovnicima HVO-a iz Vedrog Polja, pa si brojao imena. Točno je da je iz " Vedrog Polja poginulo 13 pripadnika" a što je s ostalima iz Žegara, Kralja, Zavalja, Međudražja, Dobrenice, Skočaja.


Lazes zlato,lazes duso,lazes vjestice ,lazes svojim slatkim jezikom :palacgore1
E ovako kratko da ljudima pojasnimo koji ne znaju gdje je Vedro Polje ,a ni gdje je "carsija" kazes Vedropoljani poginuli na spomeniku???
Evo ja ti kazem da lazes da su na spomeniku samo Vedropoljani!!!Lazes ili namjerno ili mozda cak nenamjerno ali onda ocigledno nemas pojma ko je na spomeniku,npr odbroj sedmog poginulog odozgo, nemoj uracunati onu trojicu nestalih,vidis taj momak ,npr taj momak je poginuo od promovke 1993-e u februaru inace carsijsko dijete nema govora da je iz Vedrog Polja, nego sa zeljeznicke stanice inace prije rata mangup i dobar momak bio,kuca mu preko puta Flaminga na pocetku bio u TO-u pa presao u HVO,isto tako vrijedi i za Z.Sehica koji je isto carsijsko dijete koji je poginuo kad ga je ubio suborac neprepoznavsi ga ,isto zivio prije rata u nekadasnoj ulici Voje Stanarevica...e pa sad ako ja lazem meni na dusu ,a ti ako lazes tebi na cast...hajde ziv mi i zdrav bio,inace morao sam se ponovo registrirati jer sam baniran,a kako je i ovo protivno pravilima foruma ne ocekuj odgovor jer cu biti odmah baniran...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati iz Bihaća: Ostati i živjeti u svom gradu na Uni
PostPostano: 03 tra 2010, 08:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2010, 16:47
Postovi: 6
Ama Beton nisi u pravu,pa samo je iz P.P.N.-a poginulo 15 ljudi,a gdje su kralje i v.polje pa žegar,dobrenica,golubić,skočaj,međudražje,zavalje i grad,ja samo pošteno,ne umanjivam ničiji doprinos,samo kako jest!Ja znam imenom i prezimenom svoji 25 mrtvih prijatelja,što je pogiulo što na uvalama,što na Zavalju,što u Žegaru i V.polju

_________________
NE ZOVE KO IMA,VEĆ KO JE NAUČIO


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati iz Bihaća: Ostati i živjeti u svom gradu na Uni
PostPostano: 17 svi 2010, 10:45 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2010, 10:31
Postovi: 1
ja sam totalno uvučen u zivot u bihaću tj. super mi je i nisam za bjegove vani, zivim skupa sa svojim sugradjanima razno raznih vjersko-nacionalnih opredjeljenja..
no ovaj braco sto tvrdi da je 13 ljudi poginulo u hvo-u me direktno bocnuo, jer sam i ja dijete jednog od njih..
a kako god izracunam nekako mi je vise, kako bilo da bilo šačica ljudi koja je bila u hvo-u su drzali front od dobrenice do vedrog polja ako znate koliko je to onda vam je sve jasno, mad ovaj gospon bi za veliki doprinos priznao recimo da su svi poginuli.....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati iz Bihaća: Ostati i živjeti u svom gradu na Uni
PostPostano: 12 stu 2010, 09:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
http://www.hercegbosna.org/vijesti/bih/u-zegaru-obiljezili-18-obljetnicu-utemeljenja-gs-hvo-a-regije-bihac-2337.html

U Žegaru obilježili 18. obljetnicu utemeljenja GS HVO-a regije Bihać

Citat:
Cvijeće i svijeće Udruge iz Domovinskog rata

U Žegaru obilježili 18. obljetnicu utemeljenja GS HVO-a regije Bihać

U ime načelnika dr. sc. Hamdije Lipovače i OV-a Bihaća, cvijeće su položili predsjedatelj Ivan Prša i vijećnik Albin Musliman

Predstavnici Koordinacije udruga hrvatskih vojnih invalida Domovinskoga rata Bihać, dragovoljaca i veterana Domovinskoga rata Hrvatskoga vijeća obrane regije Bihać, nositelja najvišega ratnoga odličja HVO-a Bihaća, obitelji poginulih i nestalih branitelja bihaćkoga HVO-a te nositelja najvišega ratnog odličja HVO-a Reda hrvatskog trolista, obilježili su 18. obljetnicu utemeljenja Glavnoga stožera HVO-a regije Bihać. U znak sjećanja na ovaj značajan datum, predstavnici ovih udruga te Općinski i Županijski odbor Hrvatske demokratske zajednice Bihać na katoličkom groblju sv. Ante Padovanskoga u Žegaru položili su vijence i upalili svijeće za sve poginule i nestale bojovnike Hrvatskoga vijeća obrane regije Bihać.

slika

U ime općinskoga načelnika dr. sc. Hamdije Lipovače i Općinskoga vijeća Bihaća cvijeće je položilo izaslanstvo koje su predvodili predsjedatelj Ivan Prša i vijećnik Albin Musliman.

Ova obljetnica utemeljenja Glavnoga stožera HVO-a regije Bihać bila je povod da se evociraju uspomene na ratne dane, ali i na samo utemeljenje HVO-a. Predstavnici HVIDR-e su istaknuli kako je Glavni stožer Hrvatskoga vijeća obrane regije Bihać nastao kao izraz volje hrvatskoga naroda te je kao takav prihvaćen među Hrvatima, ali i Bošnjacima.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati iz Bihaća: Ostati i živjeti u svom gradu na Uni
PostPostano: 12 stu 2010, 10:09 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
jel ti sad jasno šta znači rodni kraj i zavičaj za koji se lila krv i gdje smo se rodili i odrasli ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati iz Bihaća: Ostati i živjeti u svom gradu na Uni
PostPostano: 12 stu 2010, 11:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ne znam što me uhodiš po forumu nakon onoga što sam rekao o Sarajevu, kao da tvoj ostanak ili neostanak ovisi od mog stava. Rekoh da mi je drago da ti je dobro. Bihać i Sarajevo nisu usporedivi po pitanju Hrvata. Hrvati te regije žive u 3-4 svoja sela van Bihaća (skoro dođe ko Kiseljak, samo manje) gdje mogu organizirat život kako im odgovara. U ratu je HVO, a bome i HZHB postojala cijelo vrijeme, a cijela regija se naslanja na Hrvatsku, a Bošnje tog kraja su prohrvatski raspoloženi. Dakle ko nebo i zemlja u usporedbi sa Sarajevom.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati iz Bihaća: Ostati i živjeti u svom gradu na Uni
PostPostano: 12 stu 2010, 16:23 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
Ministry of Sound je napisao/la:
Ne znam što me uhodiš po forumu nakon onoga što sam rekao o Sarajevu, kao da tvoj ostanak ili neostanak ovisi od mog stava. Rekoh da mi je drago da ti je dobro. Bihać i Sarajevo nisu usporedivi po pitanju Hrvata. Hrvati te regije žive u 3-4 svoja sela van Bihaća (skoro dođe ko Kiseljak, samo manje) gdje mogu organizirat život kako im odgovara. U ratu je HVO, a bome i HZHB postojala cijelo vrijeme, a cijela regija se naslanja na Hrvatsku, a Bošnje tog kraja su prohrvatski raspoloženi. Dakle ko nebo i zemlja u usporedbi sa Sarajevom.


Hrvatska sela i naselja oko Bihaca :D Dobrenica,Veliki i Mali Skocaj,Zegar(prigradsko naselje),Vedro Polje (prigradsko naselje),Kralje,Vrkasic,otprilike trecina sela Golubic,prije rata lapo lapo,Vucjak,Medjudrazje(nije medjunozje :zubati )

Nek me ispravi Zrniki ako sam sta zaboravio! :palacgore1

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati iz Bihaća: Ostati i živjeti u svom gradu na Uni
PostPostano: 14 stu 2010, 15:30 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2010, 23:43
Postovi: 85
Ministry of Sound je napisao/la:
http://www.hercegbosna.org/vijesti/bih/u-zegaru-obiljezili-18-obljetnicu-utemeljenja-gs-hvo-a-regije-bihac-2337.html

U Žegaru obilježili 18. obljetnicu utemeljenja GS HVO-a regije Bihać

Citat:
Cvijeće i svijeće Udruge iz Domovinskog rata

U Žegaru obilježili 18. obljetnicu utemeljenja GS HVO-a regije Bihać

U ime načelnika dr. sc. Hamdije Lipovače i OV-a Bihaća, cvijeće su položili predsjedatelj Ivan Prša i vijećnik Albin Musliman

Predstavnici Koordinacije udruga hrvatskih vojnih invalida Domovinskoga rata Bihać, dragovoljaca i veterana Domovinskoga rata Hrvatskoga vijeća obrane regije Bihać, nositelja najvišega ratnoga odličja HVO-a Bihaća, obitelji poginulih i nestalih branitelja bihaćkoga HVO-a te nositelja najvišega ratnog odličja HVO-a Reda hrvatskog trolista, obilježili su 18. obljetnicu utemeljenja Glavnoga stožera HVO-a regije Bihać. U znak sjećanja na ovaj značajan datum, predstavnici ovih udruga te Općinski i Županijski odbor Hrvatske demokratske zajednice Bihać na katoličkom groblju sv. Ante Padovanskoga u Žegaru položili su vijence i upalili svijeće za sve poginule i nestale bojovnike Hrvatskoga vijeća obrane regije Bihać.

slika

U ime općinskoga načelnika dr. sc. Hamdije Lipovače i Općinskoga vijeća Bihaća cvijeće je položilo izaslanstvo koje su predvodili predsjedatelj Ivan Prša i vijećnik Albin Musliman.

Ova obljetnica utemeljenja Glavnoga stožera HVO-a regije Bihać bila je povod da se evociraju uspomene na ratne dane, ali i na samo utemeljenje HVO-a. Predstavnici HVIDR-e su istaknuli kako je Glavni stožer Hrvatskoga vijeća obrane regije Bihać nastao kao izraz volje hrvatskoga naroda te je kao takav prihvaćen među Hrvatima, ali i Bošnjacima.

Ovaj križ kojeg vidite je privremeni, ako Bog da na proljeće ili najkasnije do iduće godišnjice
imat ćemo novi.Novac za centralni križ je već osiguran.Očekujemo pomoć naseg akademskog kipara i slikara gosp.Ante Brkića iz Čapljine. Inače gosp. Brkić je i naš Bišćanin jer je dugi niz godina živio i radio u Bihaću.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati iz Bihaća: Ostati i živjeti u svom gradu na Uni
PostPostano: 14 stu 2010, 15:44 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2010, 23:43
Postovi: 85
Zelim obavijestiti sve zainteresirane da smo napokon dobili urbanističku suglasnost za izgradnju spomen obiljezja zrtvama Domovinskog rata s područja Žegara,Križa i Luka(poginulim pripadnicima HVO i civilnim žrtvama).U tijeku je izdavanje gradjevinske dozvole.Očekujemo da će i gradjevinska dozvola biti brzo rijesena.Spomen obiljezje ce biti na lokaciji preko puta "VELEBITA" i na taj nacin ce nas Žegar imati trg.Dio financijskih sredstava je vec osiguran.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati iz Bihaća: Ostati i živjeti u svom gradu na Uni
PostPostano: 14 stu 2010, 16:05 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2010, 23:43
Postovi: 85
Evo još jedna bitna vijest.Na posljednjoj sjednici općinskog vijeća Bihać održanoj dana 20.10.2010.godine razmatran je prijedlog odluke o osnivanju mjesne zajednice Kralje- Vrkašić.Nakon rasprave prijedlog je vraćen predlagaču na dopunu, odnosno na precizno definiranje granica ove mjesne zajednice.Mislim da će se "problem" brzo riješiti jer postoji politička volja u tom smislu svih političkih subjekata u općinskom vijeću.Sva potrebna procedura je ispoštovana.HDZ 1990 je preko svojih aktivista skupio potpise 306 gradjana a isto tako je uspješno "organizirao" i zbor gradjana na kojem je skupljeno više od 10% potpisa gradjana upisanih u biracki spisak za navedeno podrucje. Uz snaznu podrsku sada vec bivseg nacelnika opcine Bihac Hamdije Lipovace i kluba vijecnika SDP i SDA, sve je ocitije da ce se nakon 65 godina ostvariti zelja Hrvata s podrucja Kralja i Vrkasica da se organiziraju kroz svoju mjesnu zajednicu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati iz Bihaća: Ostati i živjeti u svom gradu na Uni
PostPostano: 14 stu 2010, 23:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
samo naprijet braco iz jos uvjek okupirane regije....kad ste istrajali do sada,nedajte se ni sad

svako dobro sa dalekoga hrvatskog juga

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati iz Bihaća: Ostati i živjeti u svom gradu na Uni
PostPostano: 19 stu 2010, 22:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4386
Lokacija: Grobnik
pagan je napisao/la:
samo naprijet braco iz jos uvjek okupirane regije....kad ste istrajali do sada,nedajte se ni sad

svako dobro sa dalekoga hrvatskog juga


Hvala Bogu pak je Bihać slobodan. O kojoj okupiranoj regiji ti trabunjaš?

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati iz Bihaća: Ostati i živjeti u svom gradu na Uni
PostPostano: 20 stu 2010, 03:39 
Offline

Pridružen/a: 01 srp 2010, 01:04
Postovi: 92
Ma to je neko internet derle smrad obicni kojemu je sva diskusija uperena protiv Muslimana ****** itd on zivi u svijetu
svog sela sa zaseocima i pali se da je on neko takvi dizu one svastike i prave nerede
ali valjda nekad dodje i pravna drzava pa ovakve odma po dzepu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati iz Bihaća: Ostati i živjeti u svom gradu na Uni
PostPostano: 21 stu 2010, 22:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
dane-croatia je napisao/la:
pagan je napisao/la:
samo naprijet braco iz jos uvjek okupirane regije....kad ste istrajali do sada,nedajte se ni sad

svako dobro sa dalekoga hrvatskog juga


Hvala Bogu pak je Bihać slobodan. O kojoj okupiranoj regiji ti trabunjaš?


Al-dane turcine,kad je bihac oslobodjen od turaka

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati iz Bihaća: Ostati i živjeti u svom gradu na Uni
PostPostano: 11 lis 2013, 12:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Obljetnica oslobođenja Varcar Vakufa..., i onaj naziv koji je nosio do veljače 1996. zaboravih


_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati iz Bihaća: Ostati i živjeti u svom gradu na Uni
PostPostano: 21 stu 2022, 18:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Izvanzemaljci devastirali spomen-ploču HVO u Vedrom Polju, Bihać.


Privitak/ci:
316081840_810657440041054_5804403550615907628_n.jpg
316081840_810657440041054_5804403550615907628_n.jpg [ 22.07 KiB | Pogledano 2293 put/a. ]

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.
Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO