HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH

Sada je: sub svi 30, 2020 10:18 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 46 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Fata i crkva
PostPostano: pet lis 04, 2019 4:56 pm 

Da su je sagradili na mojoj zemlji i pravili se Englezima pri nenasilnim i kulturnim (besmisleno, jer s Srbima nema lale mile, vec u kost i pokazati zube od pocetka, ko je to uradio na pocetku 92-e, on je se i odbranio)molbama za uklanjanje, ja bi to minirao i digao u zrak, pa neka kmece materi svojoj koliko hoce o "islamistima".

Vrh

PostPostano: pet lis 04, 2019 5:12 pm 

Amiđa je napisao/la:
Da su je sagradili na mojoj zemlji i pravili se Englezima pri nenasilnim i kulturnim (besmisleno, jer s Srbima nema lale mile, vec u kost i pokazati zube od pocetka, ko je to uradio na pocetku 92-e, on je se i odbranio)molbama za uklanjanje, ja bi to minirao i digao u zrak, pa neka kmece materi svojoj koliko hoce o "islamistima".

Bolje vam je da ostavite crkve na miru ko i kandila sa tavana. Nikad ne znate hoće li doći vrijeme da vam zatreba.

Vrh

PostPostano: pet lis 04, 2019 5:15 pm 

1986 je napisao/la:
Amiđa je napisao/la:

Bolje vam je da ostavite crkve na miru ko i kandila sa tavana. Nikad ne znate hoće li doći vrijeme da vam zatreba.

Kako je krenulo, prije ce se braca Srbi katolici (Hrvati u BiH) vratiti na vjeru pradjedovsku nego Bosnjaci.

Vrh

PostPostano: pet lis 04, 2019 6:21 pm 

Amiđa je napisao/la:

Znamo mi da bi ti rušio crkve samo da ti je prilike.
Zato su te i preselili u ŠveCku,pa tamo kmeči materi svojoj.

Vrh

PostPostano: čet vel 27, 2020 7:18 pm 

Fata izgurala svoje(uz pomoć SDA mjesečnih donacija),dok su Srbi oko Sarajeva prodali svoju zemlju za velike pare ako bi im IVZ napravila džamiju na zemlji.

KONJEVIĆ-POLJE Pravna bitka trajala više od deceniju

U prisustvu policije: Iznose se stvari iz crkve koja je izgrađena u dvorištu nane Fate Orlović
Podsjećamo, krajnji rok za izvršenje presude je 1. april
Al. Ti. / Avaz.ba
prije 34 minuta
U prisustvu policije: Iznose se stvari iz crkve koja je izgrađena u dvorištu nane Fate Orlović - Avaz, Dnevni avaz, avaz.ba
Počelo izmještanje stvari iz crkve
FOTO: SCREENSHOOT
Stvari iz crkve koja se nalazi u dvorištu nane Fate Orlović u Konjević-Polju počele su danas, uz policijsko osiguranje, da se izmještaju.

Naime, kako se može i vidjeti na snimku koji je objavljen na Facebooku, radi se o pražnjenju objekta kako bi se moglo izvršiti njegovo izmještanje na drugu lokaciju.

Kao što je poznato, Evropski sud za ljudska prava je u oktobru prošle godine donio odluku kojom se nalaže da se ukloni crkva iz dvorišta Fate Orlović u Konjević-Polju.

Bitka nane Fate traje više od deceniju.

Podsjećamo, krajnji rok za izvršenje presude je 1. april.

Crkva u dvorištu porodične kuće Orlovića sagrađena je neposredno nakon rata. Tokom višegodišnje pravne bitke koju je nana Fata vodila, donešeno je niz sudskih odluka u njenu korist, koje vlasti manjeg bh. entiteta nisu ispoštovale.

Više o:

Vrh

PostPostano: čet vel 27, 2020 7:27 pm 

Fati je ostala još koja godina i kad umre kuća će joj se urušiti a dvorište zarasti u korov. :palacgore1

Vrh

PostPostano: čet vel 27, 2020 7:45 pm 

Graničar18 je napisao/la:
Lutorčina je napisao/la:
Kakva je ovo arhiktetura ? Ovakve dzamije sa dvije munare i još pljosnate u vrhu nikad se nisu pravile u BiH.

Sanski Most
https://images.app.goo.gl/rFsXk2Ht5ktu88Px8

Ima jedna sa pet komada :zubati

Vrh

PostPostano: čet vel 27, 2020 8:36 pm 

Srpsčanin je napisao/la:
Ima jedna sa pet komada :zubati

U Sanskom Mostu ?

Vrh

PostPostano: pet vel 28, 2020 1:39 am 

Vujadin je napisao/la:
Fati je ostala još koja godina i kad umre kuća će joj se urušiti a dvorište zarasti u korov. :palacgore1

Teško. Zlo uvijek živi dugo.

Vrh

PostPostano: pet vel 28, 2020 5:35 pm 

Citat:
"Ranije sam rekao da je treba izmjestiti, što mislim kao čovjek, a sad kao političar mislim da ne treba, dok se sve ne riješi i bude jasno u našim međusobnim odnosima pa taman se radilo i o Evropskom sudu. neka taj sud riješi pitanje Sjedić-Finci", ustvrdio je on.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-p ... /200228119

Neće ona niđe. :palacgore2

Vrh

PostPostano: pet vel 28, 2020 5:48 pm 

Lutorčina je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Zašto najbolji među nama umiru mladi a zlikovci hvataju stoju? Vidim da si i ti primjetio taj obrazac i stalno se ponavlja gdje god okreneš.

Vrh

PostPostano: pet vel 28, 2020 5:55 pm 

novovrijeme je napisao/la:
Citat:
"Ranije sam rekao da je treba izmjestiti, što mislim kao čovjek, a sad kao političar mislim da ne treba, dok se sve ne riješi i bude jasno u našim međusobnim odnosima pa taman se radilo i o Evropskom sudu. neka taj sud riješi pitanje Sjedić-Finci", ustvrdio je on.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-p ... /200228119

Neće ona niđe. :palacgore2

Dugo im je sreca trajala al ostaje da vidimo sta ce na kraju bit...

Vrh

PostPostano: pet vel 28, 2020 7:27 pm 

Politikant je napisao/la:
Lutorčina je napisao/la:

Zašto najbolji među nama umiru mladi a zlikovci hvataju stoju? Vidim da si i ti primjetio taj obrazac i stalno se ponavlja gdje god okreneš.

To meni nikako nije jasno. Zašto mladi,veseli i dobronamjerni ljudi stradaju,a zlikovci uvijek dugo žive. Kao da pravda na svijetu ne postoji.

Vrh

PostPostano: pet vel 28, 2020 8:08 pm 

Zato što Đavo nosi Pradu.

Vrh

PostPostano: sub vel 29, 2020 12:38 am 

Kakvu pradu ?? Torbicu ?

Vrh

PostPostano: sub vel 29, 2020 1:25 am 

Baba Fata je endemska vrsta. Last Bošnjian in RS

Vrh

PostPostano: pet ožu 13, 2020 10:21 am 

Crkva stoji gdje je stajala već nekoliko hiljada dana :zubati
Fata izmještena na drugu lokaciju. :smijeh

Citat:
Nana Fata prije nekoliko dana iz Sjedinjenih Američkih Država (SAD) vratila se u Bosnu i Hercegovinu, a proteklog vikenda posjetila je i Konjević Polje. Međutim, nedugo nakon toga krenula je put Srebrenika kod kćerke s kojom provodi ove dane. U razgovoru za Klix.ba kaže da svojim očima uklanjanje crkve gledati neće.

"To ne bih mogla podnijeti. Ljuti su oni, a ljuta sam i ja. Ne bih voljela da se dogodi bilo kakav problem. Zbog toga mi je bolje da budem ovdje (u Srebreniku, op.a.). Nadam se da će se to sve završiti u miru i na najbolji način. Još uvijek ne znam zbog čega nisu počeli, ali vjerujem da će sve završiti do 1. aprila. Tamo ću ponovo otići tek kada je odnesu", kaže nana za Klix.ba.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/vlast-u ... /200310127

Vrh

PostPostano: pet ožu 13, 2020 10:44 am 

novovrijeme je napisao/la:
Crkva stoji gdje je stajala već nekoliko hiljada dana :zubati
Fata izmještena na drugu lokaciju. :smijeh

Citat:
Nana Fata prije nekoliko dana iz Sjedinjenih Američkih Država (SAD) vratila se u Bosnu i Hercegovinu, a proteklog vikenda posjetila je i Konjević Polje. Međutim, nedugo nakon toga krenula je put Srebrenika kod kćerke s kojom provodi ove dane. U razgovoru za Klix.ba kaže da svojim očima uklanjanje crkve gledati neće.

"To ne bih mogla podnijeti. Ljuti su oni, a ljuta sam i ja. Ne bih voljela da se dogodi bilo kakav problem. Zbog toga mi je bolje da budem ovdje (u Srebreniku, op.a.). Nadam se da će se to sve završiti u miru i na najbolji način. Još uvijek ne znam zbog čega nisu počeli, ali vjerujem da će sve završiti do 1. aprila. Tamo ću ponovo otići tek kada je odnesu", kaže nana za Klix.ba.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/vlast-u ... /200310127

top komentari:
Još nisu sklonili to smeće? Stvarno su vlåsi dno dna. Ko to ne vidi nek se ubije.
76 21

minirajte je........
42 15

Vrh

PostPostano: ned ožu 15, 2020 1:31 am 

Evo nane Fate na Hayatu. Psuje crkvu i popove. Ljuta Fata ko puška. Daju joj milione al ih ona neće.

https://youtu.be/EkIJN81RKRw

Vrh

PostPostano: uto ožu 24, 2020 1:27 am 

Fata i njezini će biti pošteni onda kada se budu zalagali i za vraćanje crkava koje su silom stotinama godina pretvarali u džamije - od Aje Sofije do najzapadnijeg sličnog primjera širenja vjere mira - katoličke crkve u Bihaću uz koju su sagradili minaret i proglasili je džamijom Fethijom ("Osvojena"). Doduše, kad bi sve te stvari stavili na pravo mjesto, razotkrilo bi se koliko su "pogrešno nasadili" cijelu svoju povijest; koliko je njihova autopercepcija falsificirana i nakaradna. Od tuđih crkava si napravio svoje džamije, od tuđe zemlje misliš praviti svoju državu!

Vrh

PostPostano: sri svi 20, 2020 5:32 pm 

Ruši li se crkva? :smijeh
Fata će odapeti neće dočekati.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 46 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: mrnjav, Naša Kvačica i 164 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: