HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 22:11.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Degenerirane nove generacije? Ili "degenisane" ili "degenerisane" mlade generacije
PostPostano: 21 svi 2020, 13:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Moje je mišljenje da ljudi kroz stoljeća, a posebno zadnja desetljeća postaju sve bolji i bolji. Iako gajim neke sentimente prema svojoj mladosti i stvarima koje bi sad nazvali tradicionalnim mislim da su nove generacije bolje. Ne bez mana ili frikova u koje svi bleje, ali bolje. U moje frikovi su ševili mačke i kopali miševima oči, danas hodaju izbušeni i istetovirani nesigurni u spolni identitet. Ne volim kad ljudi upiru u krajnosti i generaliziraju.

Nove generacije su nama čudne, kao što smoi mi valjda bili svojim roditeljima čudni.

Ja imam troje tinejdžera i baš sam ih pitao maloprije, kako sam obećao na jednoj drugoj temi, koga bi htjeli uživo vidjeti od poznatih osoba i upoznati ih. Ovo su odgovori. :zubati

https://en.wikipedia.org/wiki/NCT_(group)

https://en.wikipedia.org/wiki/Hidetaka_Miyazaki

https://en.wikipedia.org/wiki/Philip_Warren_Gertsson

Znam, ne kužim ni ja. Opet bolje od Buba i Jala...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Degenerirane nove generacije? Ili "degenisane" ili "degenerisane" mlade generacije
PostPostano: 21 svi 2020, 14:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5190
Junuz Djipalo je napisao/la:
Moje je mišljenje da ljudi kroz stoljeća, a posebno zadnja desetljeća postaju sve bolji i bolji. Iako gajim neke sentimente prema svojoj mladosti i stvarima koje bi sad nazvali tradicionalnim mislim da su nove generacije bolje. Ne bez mana ili frikova u koje svi bleje, ali bolje. U moje frikovi su ševili mačke i kopali miševima oči, danas hodaju izbušeni i istetovirani nesigurni u spolni identitet. Ne volim kad ljudi upiru u krajnosti i generaliziraju.

Nove generacije su nama čudne, kao što smoi mi valjda bili svojim roditeljima čudni.

Ja imam troje tinejdžera i baš sam ih pitao maloprije, kako sam obećao na jednoj drugoj temi, koga bi htjeli uživo vidjeti od poznatih osoba i upoznati ih. Ovo su odgovori. :zubati

https://en.wikipedia.org/wiki/NCT_(group)

https://en.wikipedia.org/wiki/Hidetaka_Miyazaki

https://en.wikipedia.org/wiki/Philip_Warren_Gertsson

Znam, ne kužim ni ja. Opet bolje od Buba i Jala...

Ne bih se složio =)) . Od K-popa je gori samo Trap.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Degenerirane nove generacije? Ili "degenisane" ili "degenerisane" mlade generacije
PostPostano: 21 svi 2020, 14:12 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30069
Ide ciklično.

slika

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Degenerirane nove generacije? Ili "degenisane" ili "degenerisane" mlade generacije
PostPostano: 21 svi 2020, 15:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Ovisi što smatraš jakim ljudima. Ako se boj vodi dronovima, onda je najjači onaj koji ima najmirniju ruku i brze reflekse. :D

Kvačice, daj promjeni nick u Naša Konzerva :D

I meni je teško ali treba pokušavati sagledati stvari iz kuta iz kojeg dosad nismo pokušavali.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Degenerirane nove generacije? Ili "degenisane" ili "degenerisane" mlade generacije
PostPostano: 21 svi 2020, 15:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5190
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ovisi što smatraš jakim ljudima. Ako se boj vodi dronovima, onda je najjači onaj koji ima najmirniju ruku i brze reflekse. :D

Kvačice, daj promjeni nick u Naša Konzerva :D

I meni je teško ali treba pokušavati sagledati stvari iz kuta iz kojeg dosad nismo pokušavali.

Tko kaže da nije sagledao? Možda mu se nije svidjelo to što je vidio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Degenerirane nove generacije? Ili "degenisane" ili "degenerisane" mlade generacije
PostPostano: 21 svi 2020, 15:33 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30069
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ovisi što smatraš jakim ljudima. Ako se boj vodi dronovima, onda je najjači onaj koji ima najmirniju ruku i brze reflekse. :D

Kvačice, daj promjeni nick u Naša Konzerva :D

I meni je teško ali treba pokušavati sagledati stvari iz kuta iz kojeg dosad nismo pokušavali.


Netko mora prvo napraviti dronove. Pravit će ih svi, a najbolje dronove će imati obrazovani, marljivi i disciplinirani, ukratko jaki inžinjeri.

Kad krene borba opet brže reflekse i točniju ruku će imati oni koji budu više vježbali, a ne koji budu imali više žena i manjina u ekipi.

Tebi je teško ok, ali problem nastojiš riješiti tako da se prikloniš tlačitelju. To ne riješava problem nego se stručno zove Stockholmski sindrom.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Degenerirane nove generacije? Ili "degenisane" ili "degenerisane" mlade generacije
PostPostano: 21 svi 2020, 16:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Citat:
'The children now love luxury; they show disrespect for elders and love chatter in place of exercise. Children are tyrants, not servants of the households. They no longer rise when their elders enter the room. They contradict their parents, chatter before company, gobble up dainties at the table, cross their legs, and tyrannize over their teachers.'


Sokrat, negdje oko 400 BC.

Uvijek ovo koristim kad krene priča da je današnja generacija najgora.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Degenerirane nove generacije? Ili "degenisane" ili "degenerisane" mlade generacije
PostPostano: 21 svi 2020, 16:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Naša Kvačica je napisao/la:

Netko mora prvo napraviti dronove. Pravit će ih svi, a najbolje dronove će imati obrazovani, marljivi i disciplinirani, ukratko jaki inžinjeri.



E vidiš, upravo tih nije nikad više bilo nego danas. I u postotku i u apsolutnom broju a gdje je tek sva sila ljudi iz trećeg svijeta koji nisu glupi nego neobrazovani.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Degenerirane nove generacije? Ili "degenisane" ili "degenerisane" mlade generacije
PostPostano: 21 svi 2020, 16:41 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
Junuz Djipalo je napisao/la:
Moje je mišljenje da ljudi kroz stoljeća, a posebno zadnja desetljeća postaju sve bolji i bolji. Iako gajim neke sentimente prema svojoj mladosti i stvarima koje bi sad nazvali tradicionalnim mislim da su nove generacije bolje. Ne bez mana ili frikova u koje svi bleje, ali bolje. U moje frikovi su ševili mačke i kopali miševima oči, danas hodaju izbušeni i istetovirani nesigurni u spolni identitet. Ne volim kad ljudi upiru u krajnosti i generaliziraju.

Nove generacije su nama čudne, kao što smoi mi valjda bili svojim roditeljima čudni.

Ja imam troje tinejdžera i baš sam ih pitao maloprije, kako sam obećao na jednoj drugoj temi, koga bi htjeli uživo vidjeti od poznatih osoba i upoznati ih. Ovo su odgovori. :zubati

https://en.wikipedia.org/wiki/NCT_(group)

https://en.wikipedia.org/wiki/Hidetaka_Miyazaki

https://en.wikipedia.org/wiki/Philip_Warren_Gertsson

Znam, ne kužim ni ja. Opet bolje od Buba i Jala...


Mislim da je to jedna vrsta "vremenskog šovinizma", (iliti rasizma kako je sad moderno reći) da netko smatra da su ljudi u njegovom vremenu u kojemu on živi bolji od nekih drugih ljudi koji su živjeli u neka druga vremena. I to samo zato jer je to njegovo aktualno, sadašnje vrijeme.

Isto možemo reći i za ljude koji smatraju da je njihova zemlja, rasa, religija... najbolja, a gle čuda to je baš eto njihova zemlja, religija, rasa. Rijetkost je da netko smatra da je nešto najbolje ono što nije imanentno njemu.

Ja sam pak suprotnog mišljenja, meni je svijet bio najbolji prije jedno 50, 60 godina. Kad sam bio tinejdžer moji vršnajci su šokirali roditelje dugom kosom, irokezom, skinheadicom... A mom ocu pak nije bilo lako samnom jer sam nosio rockabilly frizure koje je on viđao samo u svom djetinjstvu, pa nije imao temelja za kritiku u smislu da svijet ide k vragu. :)

Uglavnom, glede mladih generacija one su suštinski iste kao i generacije prije, još od Herodota i dalje. Samo se mi promijenimo kada odrastemo.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Degenerirane nove generacije? Ili "degenisane" ili "degenerisane" mlade generacije
PostPostano: 21 svi 2020, 17:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Starije generacije su bile slobodnije od ovih novih. Mislim možeš i danas tu slobodu upražnjavati. Ali vlasnik platforme ti uskrati to pravo pa propovijedaj doma.
Razlika između starih vremena i ovih danas je da nekad davno nisi smio protiv cara, kralja, partije, lidera pričati. Ostalo ti sve bilo slobodno na maštu i po volji. Danas su ti isti 4 godine na vlasti pa to više nema ni smisla. Ali u paketu si dobio 2000 raznih ideologija, pod-ideologija, ne smiješ reći ovo, ono, neko će se uvrijediti. Baniraju te, cenzuriraju, ostaneš bez posla, jebo te tvoj fakultet, kopaj kanale, itd... Počesto i na sudu završi.

Kinezi možda jesu izolirani od "zapadnog" Interneta. Ali dok ne diraju svoju Partiju Kinezi na svojim socijalnim mrežama i dalje uživaju ogromne verbalne slobode koje njihovi vršnjaci na zapadu više nemaju.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Degenerirane nove generacije? Ili "degenisane" ili "degenerisane" mlade generacije
PostPostano: 21 svi 2020, 17:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Zakonitost jeste da generacijski jaz stvara nerazumevanje i stariji se često zgražavaju novim naraštajima (neobjektivna procena sebe & svoje generacije, kad si mlad lepo ti je kakvo god pa ti se čini da je bilo lepše, kad ostariš ništa ti ne valja itd, itd).

Ja sam te zakonitosti svestan. No... ja sam dugo godina u ovom praćenju i mogu vam reći da su stvari otišle znatno dalje od toga.

Naime, uvek je bilo devijacija & raznih skretanja u određenom procentu populacije, to nije ništa novo... uvek ste imali neku grupaciju da se iščuđavate i grozite, razne fetišiste i ekstreme u poimanju sveta...

Ali...

... ono o čemu ja govorim i na šta zvonim Alarme do daske je da se danas Patologija ne sreće po mračnim ulicama Getoa ili podrumima perverznjaka & Frikova već Legalno uči od obdaništa nadalje, da se minuciozno i svesno deca programiraju Boleštinom kako bi to smatrala Normalnim i bila potpuno upropašćena
:

"Državna obdaništa u Švedskoj na silu oblače dečake u suknje" :smajl043

slika

"Šestogodišnji dečak suspendovan iz škole zbog seksualnog zlostavljanja jer je POLJUBIO DRUGARICU U RUKU" :smajl049

https://www.syracuse.com/news/2013/12/six-year-old_boys_kiss_labeled_sexual_harassment_gets_him_suspended_from_school.html

Kapirate? Nije u pitanju neki buntovnički trip nezrelih klinaca kojima još upravljaju hormoni umesto Zdrav Razum, ne: radi se o Sotonističkom Planu detaljno smišljenom koji se hinjski tiho i neprimetno sprovodi na Državnim nivoima nad bespomoćnom decom dok odrasli ljudi spavaju... ja kad nekom natuknem neke od ovih stvari-90 % ljudi misli da izmišljam, lažem, fantaziram... što je ok: Istina je prestrašna za većinu ljudi... :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Degenerirane nove generacije? Ili "degenisane" ili "degenerisane" mlade generacije
PostPostano: 21 svi 2020, 17:56 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Neka subjektivna perspektiva na temelju onog što vidim i čujem u Zagrebu, od ljudi oko sebe, starijih, mlađih, što sam ovako sam čitao i istraživao... Naravno da to nije generalna slika i nije primjenjiva svugdje i na svakog.

- Prije oko stotinjak godina ljudi i dalje žive na selu. Ruralni način života, težak, ali jednostavan, nema puno tehnologije, ljudi su navikli na teške uvjete i patnju, imaju tek toliko da zadovolje osnovne potrebe. Mogu podnositi glad i nepogode, ne treba im puno za jest i pit, ne šopaju se užicima i materijalizmom, nemaju velike zahtjeve, izdržljivi, pomalo rigidni, ali životno čvrsti, jaki karakteri, disciplinirani, znaju se nositi sa problemima. Ne cijene slabost i mekane ljude. Izbjegavaju se žaliti čak i oko stvari koje su nama danas ozbiljne što možda i nije bilo dobro. Ne da se treba žaliti i maltretirati druge sa svojim problemima, ali možda nisu dovoljno dobro iskomunicirali kako se nositi sa životom ovoj narednoj generaciji.

- Generacija rođena oko drugog svjetskog rata. Slična situacija, teška mladost, ali obično odlaze u gradove, ili tu, ili u svijetu. Stvaraju si nešto lagodniji život od prethodne generacije. I dalje su dobro odgojeni, disciplinirani, čvrsti, vode računa o kolektivu, marljivi, sposobni podnositi teške uvjete, no već se vide male naznake zanovijetanja. Rade sve što moraju i šta treba, imaju osjećaj odgovornosti, ali im nije baš drago uvijek i pokazat će svoje nezadovoljstvo. Rađe bi da mogu živjeti bez stresa. Neki od ovih svoju djecu lagano šopaju. Puno su stroži roditelji nego danas naravno, ali nastoje osigurati svojoj djeci što više mogu. Ne žele da im djeca "prolaze ono što su oni prošli." Upravo zbog takvog stava i općenito promjene ideologija/morala itd. u svijetu, njihova djeca stasaju u slabije karaktere.

- Sljedeća generacija, rođena 60-ih/70-ih, roditelji su im postavili dobre temelje i sad kreće malo šopanja. Ovi su već manje disciplinirani, manje se kontroliraju, manje su strpljivi, manje skromni, više sebični, ne znaju što su teški uvjeti jer im je većina osnovnih stvari u startu osigurana, dobivaju više pažnje. Sukobljavaju se s autoritetima, počinju razne emancipacije, mijenja se struktura društva, norme se pomalo gube, nastaju razne anti-socijalne subkulture. Ljudi više nisu toliko jednostavni, skloniji su uživanju, nisu zahvalni za ono što su dobili, uvijek žele više... Kad su u pitanju veze, sve funkcionira na šemi nabavi broj, bari, ide-ne ide, ako si normalna osoba naći će se netko, bit ćete u vezi, ulazite u brak, imate djecu, sve je dobro (više-manje)... toga danas praktički nema i situacija će biti sve gora kako vrijeme prolazi. Ugl. kao roditelji, ova generacija su malo slabiji autoriteti, ne žele da njihova djeca "prolaze strog odgoj", češće su svađe u obitelji, još slabije discipliniraju djecu. 90-e godine su nekako vratile dio njih u realnost, no nedugo nakon toga resetiraju se na stare karakterne osobine.

- Generacija rođena kroz 80-e i možda najranije 90-e. Pomalo skloni gledati kao da se sve vrti oko njih, liberalniji od svojih roditelja. 90-e su nekako ipak izazvale stagnaciju što se tiče progresije karakterne dekadencije pa su ovi tu negdje na razini svojih roditelja (manje discipline, strpljivosti, zahvalnosti, više sukoba s autoritetima, skloni uživanju). Ali ok ljudi za druženje, susretljivi kao i njihovi starci. I dalje nisu odrastali s mobitelima, društvenim mrežama, kompjuterima etc. pa su snalažljiviji u praksi od ovih sljedećih. Tijekom njihovog odrastanja još nema anonimne bahatosti i arogancije na internetu. S obzirom da većinu ljudi susreću uživo, znaju da ako su bahati prema nekome da će biti grdo. Bolje im je da imaju ili tvrd stav ili da budu fizički jaki ako se misle nekome ići balaviti. Zato mi se čini da su generalno pristojniji od ovih poslije. Nema društvenih mreža pa i dalje žive stvarnim životom, rade nešto... Ne zabadaju nos u svačiji "profil" i ne drže toliko jako do tuđih mišljenja. Ne prate, ne cijene i ne sline za blesavim starletama/sponzorušama s tv-a/interneta/dr.mreža. Nisu skloni vrijednovati ljude koji ništa ne rade sa svojim životima i postaju popularni preko interneta tako što izvode gluposti/šminkaju se itd.

- Ostatak 90-ih/2000-e - Generacije pomalo skraćenih raspona koncentracije i pažnje. Ne znaju ni izdaleka što su teški uvjeti i ne razumiju 90-e. Nisu navikli ulagati puno truda, skloni instant gratifikaciji/užicima/hedonizmu/materijalizmu valjda zbog igrica, kompjutera, mobitela, društvenih mreža. Lijeni, neodgovorni u usporedbi s bilo kojima od prošlih generacija. Veliki osjećaj vrijednosti, a slabe performanse - što vodi ili do još veće arogancije ili do potpune depresije u koliziji sa stvarnim životom. Dosta fokusirani na sebe, razmaženi, poprilično našopani i nezahvalni. U nekim situacijama (više prema 2010-ima), odnos roditelji-djeca je potpuno okrenut naopako - roditelji se boje svoje djece. Roditelji im žele osigurati apsolutno sve, napadaju učitelje u školi jer im dijete nema sve petice, kupe im šta god žele... tek postali punoljetni već dobe skup auto... Gotovo pa nikakav osjećaj za autoritet i pristojnost. Jako bahati valjda zbog anonimnosti na internetu, razmaženosti i manjka odgoja. Naopaki sistem vrijednosti, teatralnost, površnost, besramnost - valjda zbog društvenih mreža. Bez osjećaja za pravila ili zakon. Visoko vrednovanje ljudi koji se debiliziraju na internetu i ne rade ništa korisno sa svojim životima. Dizanje u nebesa površnih niš-koristi instagramuša/raznih starletica. U nekim slučajevima cijeli život fokusiran oko kompjutera. Veze pomalo poremećene, dečki variraju od potpuno anti-socijalnih čak feminiziranih do potpuno bešćutnih, cure isto tako od krajnje povučenih, do krajnje vulgarnih...

- Ovi poslije, bojim se da možemo očekivati jedino dosezanje moralnog i karakternog dna...

Ta cijela progresija je jednostavno civilizacijski tok: rast, vrhunac, stagnacija, pad. Tako da je uvijek toga nekad bilo, a nekad nije ovisno o raznim periodima raznih civilizacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Degenerirane nove generacije? Ili "degenisane" ili "degenerisane" mlade generacije
PostPostano: 21 svi 2020, 22:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Potoci alkohola, isprazna čast, neznanje, zlostavljanje djece, tjeranje žena na rađanje, krvna osveta, glad koja dehumanizira i tjera na sva moguća poniženja, djeca koja rade i zbog toga rano umiru, paljenje žena, progon u ime vjere...

Joj mogao bih milijardu stvari navesti zbog kojih su naši preci bili u k. Uostalom, dovoljno je u neku siromašnu i nerazvijenu zemlju otići i vidjeti kakvi su naši ljudi bili prije 50 g.

Ne, nemamo za čim žaliti.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Degenerirane nove generacije? Ili "degenisane" ili "degenerisane" mlade generacije
PostPostano: 21 svi 2020, 22:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5190
Moje mišljenje je da mlađe generacije rođene od sredine 90-tih više obećavaju nego prethodne generacije. Ili ako hoćete štreberskim riječnikom - Generacija Z će bit bolja od milenijalaca. To je zato što su milenijalci kod nas i u svijetu užasni u svemu. Ne samo da su moralno i natalitetno propali već su i najmanje poduzetna generacija. Teški užas.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Degenerirane nove generacije? Ili "degenisane" ili "degenerisane" mlade generacije
PostPostano: 22 svi 2020, 12:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
TFM je svojevremeno napravio serijal videa o Ciklusima koji se smenjuju tokom faza Civilizacije:

slika

slika

Neki od videa, potražite ceo serijal, fantastičan je:

https://www.bitchute.com/video/67KptEo8qnU/

https://www.bitchute.com/video/UkvJcId7wRw/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Degenerirane nove generacije? Ili "degenisane" ili "degenerisane" mlade generacije
PostPostano: 22 svi 2020, 13:28 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Junuz Djipalo je napisao/la:
Potoci alkohola, isprazna čast, neznanje, zlostavljanje djece, tjeranje žena na rađanje, krvna osveta, glad koja dehumanizira i tjera na sva moguća poniženja, djeca koja rade i zbog toga rano umiru, paljenje žena, progon u ime vjere...

Joj mogao bih milijardu stvari navesti zbog kojih su naši preci bili u k. Uostalom, dovoljno je u neku siromašnu i nerazvijenu zemlju otići i vidjeti kakvi su naši ljudi bili prije 50 g.

Ne, nemamo za čim žaliti.


Zato danas imamo i alkohol i drogu, umjesto isprazne časti imamo kulturu izigravanja veće žrtve, danas sve znamo - ali neki misle da je Zemlja ravna ploča, zlostavljanje djece ima i danas, tjeranje žena na rađanje - nema, ali zato danas izumiremo, krvnu osvetu nemamo - ali svako malo negdje neki luđak nekog kokne... glad koja dehumanizira - to i danas imamo, i danas nažalost imamo djecu koja rade... mi mislimo zato što živimo na zapadu da ne postoji ostatak svijeta koji proizvodi bar pola ovog luksuza kojeg imamo... progone smo imali prije 20-30 godina... Isto sve...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Degenerirane nove generacije? Ili "degenisane" ili "degenerisane" mlade generacije
PostPostano: 22 svi 2020, 15:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
ikmandvaradtist je napisao/la:
TFM je svojevremeno napravio serijal videa o Ciklusima koji se smenjuju tokom faza Civilizacije:



Neki od videa, potražite ceo serijal, fantastičan je:

https://www.bitchute.com/video/67KptEo8qnU/

https://www.bitchute.com/video/UkvJcId7wRw/


Patrijarhat je nešto što je na Balkan sa sobom donelo ratove i razaranja, pre njega vinčanska civilizacija nije imala oružje, nije joj trebalo oružje vekovima, kakav li je to život bio... Društvom se rukovodilo principima nominalnog (uslovno rečeno mekog) matrijarhata. Slavila se plodnost žene, život. Nije u svakodnevnom životu niko bio izričiti šef nikome. U poslednjim smo ropcima patrijarhata, a slavimo kult nerotkinje i bludnice. Nešto što je doneto sa prostora gde se decenijama unazad zagovarala normalizacija homoseksualizma, svakojakih bestijalnosti.

Direktor muzeja u Vinči bio je gost na HRT-u, dosta zanimljivo i insprativno zbori o vinčanskom društvu i civilizaciji. Koga zanima, može pogledati.

https://www.youtube.com/watch?v=pkQh0Lglkpc

Što se same teme tiče, klinci se rokaju i loču, rade gluposti jer znaju da nemaju budućnost. Jesu nekulturni često, ali nisu glupi. Za njihovo degenerativno stanje odgovornost snose i oni koji su radili ritual umakanja, ne samo mladi.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Degenerirane nove generacije? Ili "degenisane" ili "degenerisane" mlade generacije
PostPostano: 22 svi 2020, 18:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
podrinje,

mi ne znamo šta se dogodilo pre jednog veka, a ne 100... te ušećerene bajke o vinčanskom Raju nemaju dovoljno dokaza...

Kult nerotkinje i slavimo jer smo u Matrijarhatu... u Patrijarhatu je Majka stavljana na Pijadestal: Devica Majka, Bogorodica, njena Čistota i Čednost...

A kome je ovaj Matrijarhat koji male bespomoćne dečake muči, zlostavlja i kastrira normalan i ko ga priželjkuje-da Bog da ga imao u kući pa nek' u njemu uživa za sve pare!

Kako izgleda kad žene vladaju video je svako ko je radio u ženskim kolektivima i ženskim firmama. Ne dao Bog nikom! I ja sam pre tog iskustva mislio da su žene "anđeoska bića tople duše i mekog srca koja kad bi vladala bio bi večni mir a konflikt nepoznata reč" (stavljao sam 4-5 linkova u kojima se pokazuje da su Žene kao vladari više ratovale! - potraži u mojim postovima i uveri se)... :w00t

Ima i danas nešto preostalih Matrijarhatskih društava i svima je zajedničko jedno: stagnacija. Civilizacija je High T produkt par excellence. Kome se ne sviđa-žene na grbaču i pravac pustinja pa nek mu zvocaju, trućaju & menjaju raspoloženja 100 dnevno dok ga ne oteraju u grob 20 god pre vremena.

Bonobo majmuni su šimpanze koje su izabrale Matrijarhat... zato i jesu ugrožene jer su otad oglupili, oslabili, smanjili se, izgubili mišićnu masu i svaki pa i mali čopor šimpanzi može da ih pojede.

https://www.bitchute.com/video/JSm8_mcEZK4/

Što se mene tiče: bolje da Islam pobedi nego ovaj FemiNACISTIČKI Matrijarhat koji imamo u kome će 6ogodišnje dečake šminkati, oblačiti u suknje i proglašavati ih za seksualne zlostavljače jer su poljubili drugaricu u ruku; od malih nogu ih trovati i kastrirati; hendikepirati ih i programirati da budu sluge i izdržavači tuđe dece! Sve je bolje od te bolesti, ludila i pošasti!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Degenerirane nove generacije? Ili "degenisane" ili "degenerisane" mlade generacije
PostPostano: 22 svi 2020, 19:07 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Tebi su izgleda baš žene stale na žulj. Štajaznam, kod nas je najbolji natalitet u Dalmaciji, a Dalmatinke nisu baš samozatajne i tihe ženice koje slijepo slušaju muževe. Većina njih koje znam su prilično bučne i nametljive. Tako da ne vidim tu direktnu vezu između nataliteta i ženske pokornosti.

Ljudi najviše degeneriraju kad imaju previše energije i slobodnog vremena pa smišljaju gluposti. I što su se ljudski zakoni udaljili od prirode. Naprimjer čovjek se biološki razvija i ima najviše energije do 25 godine, a mi imamo sad na zapadu da je malo tko uopće u procesu rada I izgradnje društva prije 25, nego svi idu na neka beskonačna školovanja.

Znači treba smanjiti granicu punoljetnosti na 16 godina i pojednostaviti škole, sve struke izbaciti na tržište što je moguće ranije pa neka uče kroz iskustvo rad sa starijima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Degenerirane nove generacije? Ili "degenisane" ili "degenerisane" mlade generacije
PostPostano: 22 svi 2020, 19:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
ikmandvaradtist je napisao/la:
podrinje,

mi ne znamo šta se dogodilo pre jednog veka, a ne 100... te ušećerene bajke o vinčanskom Raju nemaju dovoljno dokaza...

Kult nerotkinje i slavimo jer smo u Matrijarhatu... u Patrijarhatu je Majka stavljana na Pijadestal: Devica Majka, Bogorodica, njena Čistota i Čednost...

A kome je ovaj Matrijarhat koji male bespomoćne dečake muči, zlostavlja i kastrira normalan i ko ga priželjkuje-da Bog da ga imao u kući pa nek' u njemu uživa za sve pare!

Kako izgleda kad žene vladaju video je svako ko je radio u ženskim kolektivima i ženskim firmama. Ne dao Bog nikom! I ja sam pre tog iskustva mislio da su žene "anđeoska bića tople duše i mekog srca koja kad bi vladala bio bi večni mir a konflikt nepoznata reč" (stavljao sam 4-5 linkova u kojima se pokazuje da su Žene kao vladari više ratovale! - potraži u mojim postovima i uveri se)... :w00t

Ima i danas nešto preostalih Matrijarhatskih društava i svima je zajedničko jedno: stagnacija. Civilizacija je High T produkt par excellence. Kome se ne sviđa-žene na grbaču i pravac pustinja pa nek mu zvocaju, trućaju & menjaju raspoloženja 100 dnevno dok ga ne oteraju u grob 20 god pre vremena.

Bonobo majmuni su šimpanze koje su izabrale Matrijarhat... zato i jesu ugrožene jer su otad oglupili, oslabili, smanjili se, izgubili mišićnu masu i svaki pa i mali čopor šimpanzi može da ih pojede.

https://www.bitchute.com/video/JSm8_mcEZK4/

Što se mene tiče: bolje da Islam pobedi nego ovaj FemiNACISTIČKI Matrijarhat koji imamo u kome će 6ogodišnje dečake šminkati, oblačiti u suknje i proglašavati ih za seksualne zlostavljače jer su poljubili drugaricu u ruku; od malih nogu ih trovati i kastrirati; hendikepirati ih i programirati da budu sluge i izdržavači tuđe dece! Sve je bolje od te bolesti, ludila i pošasti!


Ne, TI ne znaš šta se dešavalo pre jednog veka. Da ne kažem juče... A MI i TI je velika razlika.

Intervju sa HRT-a pretpostavljam da nisi ni načeo, sve ok.

Što reče lik posle mene, vidi se da imaš nekakav dublji problem sa ženama. To nije lepo.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Degenerirane nove generacije? Ili "degenisane" ili "degenerisane" mlade generacije
PostPostano: 22 svi 2020, 20:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 16:40
Postovi: 1756
Lokacija: Strateška autonomija
Moj stav je ipak da svako vrijeme nosi svoje probleme,tako da je besmisleno govoriti o nekakvoj degeneraciji,Purger111 ovdje opisuje generacije s početka 20.stoljeća
kao izdržljivije,no mislim da je tako bilo samo zato jer nisu znali za bolje.U to vrijeme panonski dijelovi Hrvatske su po životnom standardu (posebno Slavonija) bili prilično dobrostojeći,dok se s druge strane odvijao egzodus Dalmatinaca preko oceana.Rudolf Bićanić u svojoj knjizi "Kako živi narod" odlično opisuje život ruralne Hrvatske između dva rata,pa je preporučujem...

Zanimljiva je i ova generacijska teorija Straussa i Howea,ne samo što navode svima poznate generacije X,Y,Z,Baby boomere,nego su napravili podjelu unazad sve do 15.stoljeća:

https://en.wikipedia.org/wiki/Strauss%E ... nal_theory

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Degenerirane nove generacije? Ili "degenisane" ili "degenerisane" mlade generacije
PostPostano: 22 svi 2020, 21:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Flamel je napisao/la:
Moj stav je ipak da svako vrijeme nosi svoje probleme,tako da je besmisleno govoriti o nekakvoj degeneraciji,Purger111 ovdje opisuje generacije s početka 20.stoljeća
kao izdržljivije,no mislim da je tako bilo samo zato jer nisu znali za bolje.U to vrijeme panonski dijelovi Hrvatske su po životnom standardu (posebno Slavonija) bili prilično dobrostojeći,dok se s druge strane odvijao egzodus Dalmatinaca preko oceana.Rudolf Bićanić u svojoj knjizi "Kako živi narod" odlično opisuje život ruralne Hrvatske između dva rata,pa je preporučujem...

Zanimljiva je i ova generacijska teorija Straussa i Howea,ne samo što navode svima poznate generacije X,Y,Z,Baby boomere,nego su napravili podjelu unazad sve do 15.stoljeća:

https://en.wikipedia.org/wiki/Strauss%E ... nal_theory


Pre stotinak godina problem dečije gojaznosti, ravnih stopala bio je nepojmljiv, sad je to velik problem kod dece pa i regruta za vojsku. Kad čujem da je detetu kičma iskrivljena sa 12 godina, pomislim da je raslo u kavezu sa zečevima... Kad je pre stigla da se iskrivi? Na šta će da liči sa 22? Pa depresija kod dece sa 8, 9 godina, ladno ti kažu da hoće da se ubiju... Ne sazrevaju danas deca ranije, nego se agresivnije guraju u svet odraslih.

Purger je dobro procenio, štošta je otišlo u legendu sa devetnaestim vekom. Možda još i rani dvadeseti, do Velikog rata...

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Degenerirane nove generacije? Ili "degenisane" ili "degenerisane" mlade generacije
PostPostano: 23 svi 2020, 07:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 16:40
Postovi: 1756
Lokacija: Strateška autonomija
podrinje je napisao/la:
Flamel je napisao/la:
Moj stav je ipak da svako vrijeme nosi svoje probleme,tako da je besmisleno govoriti o nekakvoj degeneraciji,Purger111 ovdje opisuje generacije s početka 20.stoljeća
kao izdržljivije,no mislim da je tako bilo samo zato jer nisu znali za bolje.U to vrijeme panonski dijelovi Hrvatske su po životnom standardu (posebno Slavonija) bili prilično dobrostojeći,dok se s druge strane odvijao egzodus Dalmatinaca preko oceana.Rudolf Bićanić u svojoj knjizi "Kako živi narod" odlično opisuje život ruralne Hrvatske između dva rata,pa je preporučujem...

Zanimljiva je i ova generacijska teorija Straussa i Howea,ne samo što navode svima poznate generacije X,Y,Z,Baby boomere,nego su napravili podjelu unazad sve do 15.stoljeća:

https://en.wikipedia.org/wiki/Strauss%E ... nal_theory


Pre stotinak godina problem dečije gojaznosti, ravnih stopala bio je nepojmljiv, sad je to velik problem kod dece pa i regruta za vojsku. Kad čujem da je detetu kičma iskrivljena sa 12 godina, pomislim da je raslo u kavezu sa zečevima... Kad je pre stigla da se iskrivi? Na šta će da liči sa 22? Pa depresija kod dece sa 8, 9 godina, ladno ti kažu da hoće da se ubiju... Ne sazrevaju danas deca ranije, nego se agresivnije guraju u svet odraslih.

Purger je dobro procenio, štošta je otišlo u legendu sa devetnaestim vekom. Možda još i rani dvadeseti, do Velikog rata...



Ostajem pri svome-druga vremena,drugi problemi,danas imaš debljinu,tada je masu ljudi zbog neuhranjenosti proglašeno nesposobnima za vojsku.A da se možeš vremeplovom prebaciti u to doba,možda bi i promijenio stav...

@Junuz,potpisujem tvoje postove :palacgore1

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Degenerirane nove generacije? Ili "degenisane" ili "degenerisane" mlade generacije
PostPostano: 23 svi 2020, 11:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Flamel je napisao/la:
podrinje je napisao/la:

Pre stotinak godina problem dečije gojaznosti, ravnih stopala bio je nepojmljiv, sad je to velik problem kod dece pa i regruta za vojsku. Kad čujem da je detetu kičma iskrivljena sa 12 godina, pomislim da je raslo u kavezu sa zečevima... Kad je pre stigla da se iskrivi? Na šta će da liči sa 22? Pa depresija kod dece sa 8, 9 godina, ladno ti kažu da hoće da se ubiju... Ne sazrevaju danas deca ranije, nego se agresivnije guraju u svet odraslih.

Purger je dobro procenio, štošta je otišlo u legendu sa devetnaestim vekom. Možda još i rani dvadeseti, do Velikog rata...


Ostajem pri svome-druga vremena,drugi problemi,danas imaš debljinu,tada je masu ljudi zbog neuhranjenosti proglašeno nesposobnima za vojsku.A da se možeš vremeplovom prebaciti u to doba,možda bi i promijenio stav...

@Junuz,potpisujem tvoje postove :palacgore1


Mortalitet dece je bio veći, ali se više dece po porodici i rađalo. Danas je retko iskustvo imati i brata i sestru. A mislim da je to nešto lepo, moji roditelji su imali tu privilegiju. Iz jednog braka četvoro, iz drugog petoro.
Vodu si mogao da zahvatiš iz reke i piješ. Danas ni iz česme nije uvek sigurna... Bilo je gladi ali je hrana bila zdravija, nisu trebali dozvole za stočarstvo, čipiranje ovaca, tečajevi za pastire i slične gluposti. Nađeš slobodnu livadu i vozi... Za kuću ti nije trebala dozvola, nego mobe da je napraviš i živi u njoj, nema poreza, nema režija... Živimo komfornije danas, i duže, ali sa daleko manje sloboda, i daleko dalje od božije zamisli. Šta bi život čoveka trebao biti...

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Degenerirane nove generacije? Ili "degenisane" ili "degenerisane" mlade generacije
PostPostano: 23 svi 2020, 12:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Junuz Djipalo je napisao/la:

Ja imam troje tinejdžera i baš sam ih pitao maloprije, kako sam obećao na jednoj drugoj temi, koga bi htjeli uživo vidjeti od poznatih osoba i upoznati ih. Ovo su odgovori. :zubati

Znam, ne kužim ni ja. Opet bolje od Buba i Jala...


Grubo rečeno, isprazni odgovori.
:neznam


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Ateist i 26 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO