HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 16:12.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 340 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Valentin Inzko - gubernator i kolonijalni upravitelj iz Austrije
PostPostano: 05 lip 2020, 16:57 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
novovrijeme je napisao/la:
karadzic je napisao/la:

To sto su nas ekonomski pokorili i okupirali i sto iznose ogroman novac iz Srbije ne umanjuje njihovu ljubav prema nezavisnom Kosovu i celovitoj BiH. Nemacka je bila glavna inicijator ukidanja srpske vlasti na Severu Kosova, danas je glavni inicijator da Srbija prizna Kosovo u celini a da za to ne dobije nista. U BiH su donedavno bili relativno korektni, a odnedavno su prakticno deo američke velikobošnjačke politike agresije na RS.


Mujo drka na pomisao da ga tako pokore al nema, samo poljupci i pozdravi.
Sve ja znam i za Kosovo i za RS al svijet se mijenja.


Ma drže banke, izvlače novac odavde, za investicije dobijaju ogromne subvencije Srbije tako da budu u plusu, Nemci ti dinara neće pokloniti sve i da si im najblizi rod, Hrvati to dobro znaju. Ameri su na primer skloni da Kosovu finansiraju dva autoputa, da im upumpaju novac tek tako, kod Svaba toga nema, iz svakog biznisa oni moraju biti u plusu. A politicki na Srbima tiho iskaljuju frustracije za Drugi svetski rat, evo vec 30 godina, nikako da stanu.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko - gubernator i kolonijalni upravitelj iz Austrije
PostPostano: 05 lip 2020, 17:33 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4146
karadzic je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Mujo drka na pomisao da ga tako pokore al nema, samo poljupci i pozdravi.
Sve ja znam i za Kosovo i za RS al svijet se mijenja.


Ma drže banke, izvlače novac odavde, za investicije dobijaju ogromne subvencije Srbije tako da budu u plusu, Nemci ti dinara neće pokloniti sve i da si im najblizi rod, Hrvati to dobro znaju. Ameri su na primer skloni da Kosovu finansiraju dva autoputa, da im upumpaju novac tek tako, kod Svaba toga nema, iz svakog biznisa oni moraju biti u plusu. A politicki na Srbima tiho iskaljuju frustracije za Drugi svetski rat, evo vec 30 godina, nikako da stanu.

Dobro ima tu istine oko banaka,kao i kod nas što izvlače novac. Ako je i jedna zemlja EU investirala i otvorila radnih mjesta u Srbiji to je Njemačka. Bukvalno vam je na noge podigle mnoge opštine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko - gubernator i kolonijalni upravitelj iz Austrije
PostPostano: 05 lip 2020, 18:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 sij 2014, 18:23
Postovi: 625
karadzic je napisao/la:
Fela Kuti je napisao/la:

Boli *** PIC za Komšića, izborni zakon i respiratore kad im je glavni prioritet zaustavit širenje Ruskog utjecaja na jugo-istok Europe.

PIC na svaki mogući način žele Srbe kastrirati i umanjiti vašu destabilizirajuću moć na regiju koja je neuporedivo veća od Bosanskih Muslimana.

Na tu kartu Muslimani i igraju na anti Ruski sentiment, čak u zadnjih par godina lažima pokušavaju i nas staviti u pro Ruski tim.


Kakav bre "ruski uticaj" ne lupetaj. Pa upravo Zapad proizvodi haos, destabilizuje Balkan i napada Srbe i priziva Ruse na Balkan kako bi imao izgovor za imperijalizam.
Da Kosovo nije proglasilo nezavisnost i da Ameri i Zapad nisu isli na ukidanje RS, ne bi ni bilo "ruske umesanosti", jer Rusi ne bi imali gde da spasavaju Srbe, Srbija bi bila potpuno u zapadnoj sferi interesa i zavisna od podrske Zapada. Jebe se zapadu za "stabilnost regiona", koriste Sarajevo i Pristinu za napad na Srbe i destabilizaciju celog regiona.


Kronologiju događaja spinuješ, tipično za Srbina…

I Srbi i Muslimani su dio problema i oružje u rukama drugih. PIC instiktivno (dosta puta iracionalno) ide protiv Srba odnosno Rusa koji iskorištavaju vas - za širenje svog utjecaja.

Bosanski Muslimani mogu destabilizirati Federaciju ali najviše svoj kavez… vi, Srbi ste ipak puno jači i vedrite i oblačite dobar dio regije skoro 30 godina.

Da se ne lažemo, neprijateljstvo je obostrano skoro 30 godina! NATO i većina EU država nažalost vidi Srbe kao neprijatelje (uljepšano - destabilizirajući faktor).
Jebiga… i Muslimani to iskorištavaju koliko god mogu.

Mi Herceg-Bosanci imamo sreće da nam danas jaka Rusija ide na ruku (za razliku od 90ih) i pacifizacija PICa u status quo i beskorisnu grupu trećerazrednih ambasadora nam danas odgovara.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko - gubernator i kolonijalni upravitelj iz Austrije
PostPostano: 05 lip 2020, 18:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Fela Kuti je napisao/la:
karadzic je napisao/la:

Kakav bre "ruski uticaj" ne lupetaj. Pa upravo Zapad proizvodi haos, destabilizuje Balkan i napada Srbe i priziva Ruse na Balkan kako bi imao izgovor za imperijalizam.
Da Kosovo nije proglasilo nezavisnost i da Ameri i Zapad nisu isli na ukidanje RS, ne bi ni bilo "ruske umesanosti", jer Rusi ne bi imali gde da spasavaju Srbe, Srbija bi bila potpuno u zapadnoj sferi interesa i zavisna od podrske Zapada. Jebe se zapadu za "stabilnost regiona", koriste Sarajevo i Pristinu za napad na Srbe i destabilizaciju celog regiona.


Kronologiju događaja spinuješ, tipično za Srbina…

I Srbi i Muslimani su dio problema i oružje u rukama drugih. PIC instiktivno (dosta puta iracionalno) ide protiv Srba odnosno Rusa koji iskorištavaju vas - za širenje svog utjecaja.

Bosanski Muslimani mogu destabilizirati Federaciju ali najviše svoj kavez… vi, Srbi ste ipak puno jači i vedrite i oblačite dobar dio regije skoro 30 godina.

Da se ne lažemo, neprijateljstvo je obostrano skoro 30 godina! NATO i većina EU država nažalost vidi Srbe kao neprijatelje (uljepšano - destabilizirajući faktor).
Jebiga… i Muslimani to iskorištavaju koliko god mogu.

Mi Herceg-Bosanci imamo sreće da nam danas jaka Rusija ide na ruku (za razliku od 90ih) i pacifizacija PICa u status quo i beskorisnu grupu trećerazrednih ambasadora nam danas odgovara.


Realno govoreći više je fašistička MZ sjebala vas nego nas.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko - gubernator i kolonijalni upravitelj iz Austrije
PostPostano: 05 lip 2020, 19:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 sij 2014, 18:23
Postovi: 625
novovrijeme je napisao/la:
Fela Kuti je napisao/la:

Kronologiju događaja spinuješ, tipično za Srbina…

I Srbi i Muslimani su dio problema i oružje u rukama drugih. PIC instiktivno (dosta puta iracionalno) ide protiv Srba odnosno Rusa koji iskorištavaju vas - za širenje svog utjecaja.

Bosanski Muslimani mogu destabilizirati Federaciju ali najviše svoj kavez… vi, Srbi ste ipak puno jači i vedrite i oblačite dobar dio regije skoro 30 godina.

Da se ne lažemo, neprijateljstvo je obostrano skoro 30 godina! NATO i većina EU država nažalost vidi Srbe kao neprijatelje (uljepšano - destabilizirajući faktor).
Jebiga… i Muslimani to iskorištavaju koliko god mogu.

Mi Herceg-Bosanci imamo sreće da nam danas jaka Rusija ide na ruku (za razliku od 90ih) i pacifizacija PICa u status quo i beskorisnu grupu trećerazrednih ambasadora nam danas odgovara.


Realno govoreći više je fašistička MZ sjebala vas nego nas.


Rano je još za takve zaključke, vrijeme će pokazati :biceovodobro

Ali načelno se slažem samo po pitanju odnosa u BiH. Jebiga, ne mogu svi biti gornji mora ga neko i “primat” bar jedno vrijeme :zubati (za mir u kući)

Odnosi u regiji se itekao preslikavaju na odnose u BiH i koliko god smo mi danas politički slabi u BiH nadu nam daje evidento sve jača Hrvatska.

Geopolitički absurd je danas da jaka Hrvatska danas odgovara i Banja Luci (dok god Mesićevi do Drinaša nemaju previše utjecaja u Zagrebu).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko - gubernator i kolonijalni upravitelj iz Austrije
PostPostano: 05 lip 2020, 19:35 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
karadzic je napisao/la:
Odakle ti da je EU (Nemacka) prijatelj Srbije i Srba? Hrvata mozda jeste, ali Srba sigurno ne! .


Njemci nemaju prijatelja, samo interese. Njihov je interes "bagdadska željeznica", tj. ovladati koridorom Berlin-Istanbul-Teheran.

I prema Srbima i prema Hrvatima se postave ovisno o tome prihvaćamo li to ili ne. Dok su vama Obrenovići bili na čelu, bili ste si ko rođeni. Ko i za Stojadinovića.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko - gubernator i kolonijalni upravitelj iz Austrije
PostPostano: 05 lip 2020, 20:17 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Fela Kuti je napisao/la:
Kronologiju događaja spinuješ, tipično za Srbina…

I Srbi i Muslimani su dio problema i oružje u rukama drugih. PIC instiktivno (dosta puta iracionalno) ide protiv Srba odnosno Rusa koji iskorištavaju vas - za širenje svog utjecaja.

Bosanski Muslimani mogu destabilizirati Federaciju ali najviše svoj kavez… vi, Srbi ste ipak puno jači i vedrite i oblačite dobar dio regije skoro 30 godina.

Da se ne lažemo, neprijateljstvo je obostrano skoro 30 godina! NATO i većina EU država nažalost vidi Srbe kao neprijatelje (uljepšano - destabilizirajući faktor).
Jebiga… i Muslimani to iskorištavaju koliko god mogu.

Mi Herceg-Bosanci imamo sreće da nam danas jaka Rusija ide na ruku (za razliku od 90ih) i pacifizacija PICa u status quo i beskorisnu grupu trećerazrednih ambasadora nam danas odgovara.

Koju "kronologiju" sam ispinovao? Navedi. Srbima možeš svašta da zameriš, ali su jedini na Balkanu koji nikad nisu nisu bili ničije "oruđe" i baš zato su najviše i najebali.

Zapad je nakon smene Milosevica 2000 imao sve uslove da normalizuje odnose sa Srbijom i ukljuci je u svoju sferu interesa, kao i ceo region. Umesto toga, oni su nastavili sa napadima, gaženjem i destabilizacijom Srba, pre svega preko Kossova i BiH. Vamo su krenuli u jednostranu nelegalnu secesiju, a vamo na ukidanje RS uz direktno krsenje Dejtona.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko - gubernator i kolonijalni upravitelj iz Austrije
PostPostano: 05 lip 2020, 20:53 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
karadzic je napisao/la:
Koju "kronologiju" sam ispinovao? Navedi. Srbima možeš svašta da zameriš, ali su jedini na Balkanu koji nikad nisu nisu bili ničije "oruđe" i baš zato su najviše i najebali.

Zapad je nakon smene Milosevica 2000 imao sve uslove da normalizuje odnose sa Srbijom i ukljuci je u svoju sferu interesa, kao i ceo region. Umesto toga, oni su nastavili sa napadima, gaženjem i destabilizacijom Srba, pre svega preko Kossova i BiH. Vamo su krenuli u jednostranu nelegalnu secesiju, a vamo na ukidanje RS uz direktno krsenje Dejtona.


Vi ste i 1914. i 1941. bili direktni instrument britansko-francuske geopolitike. Ali dok je to 1914. imalo smisla i iz vaše perspektive, 1941. ste poslužili svrsi da bi bili odbačeni ko kurton.

Zapad je nakon 2000. vodila globalistička struja, kojoj je islam najdraža igračka. Gazili su Hrvate koji su spasili muslimanima glavu tijekom rata, di neće gazit vas.

To je ideološka stvar.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko - gubernator i kolonijalni upravitelj iz Austrije
PostPostano: 05 lip 2020, 22:48 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
novovrijeme je napisao/la:
Fela Kuti je napisao/la:

Kronologiju događaja spinuješ, tipično za Srbina…

I Srbi i Muslimani su dio problema i oružje u rukama drugih. PIC instiktivno (dosta puta iracionalno) ide protiv Srba odnosno Rusa koji iskorištavaju vas - za širenje svog utjecaja.

Bosanski Muslimani mogu destabilizirati Federaciju ali najviše svoj kavez… vi, Srbi ste ipak puno jači i vedrite i oblačite dobar dio regije skoro 30 godina.

Da se ne lažemo, neprijateljstvo je obostrano skoro 30 godina! NATO i većina EU država nažalost vidi Srbe kao neprijatelje (uljepšano - destabilizirajući faktor).
Jebiga… i Muslimani to iskorištavaju koliko god mogu.

Mi Herceg-Bosanci imamo sreće da nam danas jaka Rusija ide na ruku (za razliku od 90ih) i pacifizacija PICa u status quo i beskorisnu grupu trećerazrednih ambasadora nam danas odgovara.


Realno govoreći više je fašistička MZ sjebala vas nego nas.

Tenkovima su Hrvate izbacivali iz vlasti u prvoj platformi, nametali statut Mostara koji je blokiran zbog njih i onda opet po drugi put nas izbacivali iz vlasti da bi ovi ubijali hrvatske povratnike.

Naravno da su nas sjebali više samo zato jer nitko nije bio na našoj strani, Hrvatska je podržavala tenkove u Mostaru dok je Mesić vodio državu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko - gubernator i kolonijalni upravitelj iz Austrije
PostPostano: 06 lip 2020, 00:47 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 18:34
Postovi: 3772
divizija je napisao/la:

Vi ste i 1914. i 1941. bili direktni instrument britansko-francuske geopolitike. Ali dok je to 1914. imalo smisla i iz vaše perspektive, 1941. ste poslužili svrsi da bi bili odbačeni ko kurton.

Zapad je nakon 2000. vodila globalistička struja, kojoj je islam najdraža igračka. Gazili su Hrvate koji su spasili muslimanima glavu tijekom rata, di neće gazit vas.

To je ideološka stvar.

1914. vise francusko-ruske, englezi su se tu posle ukljucili i u svakom trenutku tokom rata su bili spremni da prodaju Srbiju. Tad su Srbi morali sve da prihvate posto branili svoj opstanak jer da je Austro-Ugarska potrajala Srbije i Srba bi nestalo. U Drugom ratu nisu bili toliko eksponent engleske politike (francuske 1941. vise nije bilo) jer da jesu ne bi ih ovi prvom prilikom je prodali komunistima. Za Grke su se recimo zauzeli. Za kurton se slazem ali tako je kad su na vlasti potpuni idioti koji su srusili jedinog sposobnog srpskog politicara u medjuratnom periodu i narod odveli u smrt.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko - gubernator i kolonijalni upravitelj iz Austrije
PostPostano: 22 srp 2020, 05:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69052
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Valentin Inzko za austrijski Standard potvrdio da nece biti moguce izabrati Visokog Predstavnika poslije njega i da se najkasnije s njegovom smrcu OHR gasi. Takodjer Austrijancima objasnjava da se tri naroda u BiH mrze, da Srbi hoce nezavisnost, Hrvati entitet (tu se ne slazem, kasni 3 godine, sada vidimo raspad BiH kao vjerojatnije rjesenje), a Muslimani zele ono sto Reuf kaze "muslimansku demokratsku vecinu".


Standard: 25 godina nakon Dejtona nacionalisti i dalje pokušavaju ovu zemlju da potkopaju ili unište. Koliko je uopšte moguće situaciju uz pomoć međunarodne zajednice stabilizovati, kada domaće političke volje nema?
Incko: Moj prethodnik Lord Paddy Ashdown kao i Wolfgang Petrisch imali su na hiljade vojnika iza sebe. Ashdown je tada u jednom danu mogao zabraniti rad 50 političara. Mi trenutno imamo 600 vojnika i takvi poduhvati su nemogući. Ipak, ako bi mogao nešto da učinim, to bi bilo da se ukloni tabla sa natpisom “Radovan Karadžić” na jednoma studentskom domu na Palama. Volio bih kada bi Eufor bio u mogućnosti da ode na Pale i tu tablu skine. Ali takva vremena su iza nas: medjunarodna zajednica pokušava jedino kroz Soft Power da utiče, a snažno uplitanje – za koje mislim da je imalo pozitivan uticaj, je iza nas. Medjunarodna zajednica je mnogo dobroga učinila, ali je nakon deset, jedanaest godina odlučila da je vrijeme za “local ownership, iako to nije baš najoptimalnije riješenje. Ja vidim jedan trend prema dolje, jer stvari od tada nisu krenule na bolje. Nisu stvorene nove institucije niti su novi zakoni doneseni. Imamo jednu stagnaciju, proces pomirenje ne ide dalje. Glavni predstavnici tri konsitutivna naroda i dalje jednim dijelom nastavljaju rat, naravno bez pušaka, ali sa istim ratnim ciljevima. Jedan od ciljeva je nezavisnost Republike Srpske. Dodik je nedavno bio u Moskvi i izjavio da je ponosan što postoje dvije srpske države.

Standard: Dodik pokušava da naoruža Republiku Srpsku?
Incko: Da, on je u Moskvi naručio tri helikoptera, za policiju. Policija u Repoblici Srpskoj je bolje naoružana nego vojska Slovenije i ima mnoge elemente jedne armije. Oružije dugog dometa, koje je Republika Srpska nabavila, obično se kupuje za vojsku. Ciljevi su ostali isti. Republika Srpska hoće nezavisnost, Hrvati žele treći entitet, a pojedini Bošnjaci sanjaju o ujedinjenoj i suverenoj Bosni kojom bi sami da vladaju. Ipak, mislim da su Bošnjaci najtolerantniji; oni imaju i najveći politički pluralitet sa velikim brojem partija kako sa lijeva tako i sa desna. Hrvati imaju samo jednu partiju, a Srbi osim SNSD imaju još SDS. Bošnjaci su i prozapadno orijentisani. To je jedan paradoks da kada neki Srbi kažu kako su okrenuti Istoku i Rusiji, Muslimani kažu da su okrenuti zapadu. Ali tako je to. Ipak, istina je da u stvarnosti, bilo da su Srbi ili Bosnjaci, kad emigriraju svi hoće kod Angele Merkel.


Standard: Vaš ured je tokom zadnjih godina dobio jako malo podrške medjunarodne zajednice. Kako vi vidite u budućnosti ured Visokog predstavnika? Incko: Raspuštanje ureda Visokog predstavnika je tek onda moguće, kada dodje do pozitivne ocjene političke situacije. Medjunarodna zajednica je već 2009. željela ured zatvoriti. Tada još Dodik nije okretao ledja Bosni i Herzegovini, ali trenutno on radi samo na tome da se zajedničke institucije unište ili oslabe. Jednostavno rečeno, svaki put kada su Bosna i Herzegovina i njene institicije bile u opasnosti, imao sam jaku podršku medjunarodne zajednice pa tako i danas tokom pregovora o budžetu. Standard: Dakle, Amerika stoji iza vas, kako prije, tako i danas? Incko: Amrika, Britanija, dakle, praktično svi osim Rusije. Rusija takodje ne bi glasala za mog nasljednika. Ruski ambasador je dao intervju i izjavio da visoki predstavik Incko sve više postaje problem. 14 članica UN savjeta za sigurnost podržavaju moj rad, moje izvještaje, samo je Rusija uvjek protiv.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko - gubernator i kolonijalni upravitelj iz Austrije
PostPostano: 22 srp 2020, 07:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Citat:
Moj prethodnik Lord Paddy Ashdown kao i Wolfgang Petrisch imali su na hiljade vojnika iza sebe. Ashdown je tada u jednom danu mogao zabraniti rad 50 političara. Mi trenutno imamo 600 vojnika i takvi poduhvati su nemogući. Ipak, ako bi mogao nešto da učinim, to bi bilo da se ukloni tabla sa natpisom “Radovan Karadžić” na jednoma studentskom domu na Palama. Volio bih kada bi Eufor bio u mogućnosti da ode na Pale i tu tablu skine. Ali takva vremena su iza nas...


Mujo: Incko a zašto vi ne koristite bonska ovlaštenja?

Citat:
Zato što je moj prethodnik Lord Paddy Ashdown kao i Wolfgang Petrisch imali su na hiljade vojnika iza sebe. Ashdown je tada u jednom danu mogao zabraniti rad 50 političara. Mi trenutno imamo 600 vojnika i takvi poduhvati su nemogući. Ipak, ako bi mogao nešto da učinim, to bi bilo da se ukloni tabla sa natpisom “Radovan Karadžić” na jednoma studentskom domu na Palama. Volio bih kada bi Eufor bio u mogućnosti da ode na Pale i tu tablu skine. Ali takva vremena su iza nas...


Mujo: Incko a zašto vi ne koristite bonska ovlaštenja?

Citat:
Zato što je moj prethodnik Lord Paddy Ashdown kao i Wolfgang Petrisch imali su na hiljade vojnika iza sebe. Ashdown je tada u jednom danu mogao zabraniti rad 50 političara. Mi trenutno imamo 600 vojnika i takvi poduhvati su nemogući. Ipak, ako bi mogao nešto da učinim, to bi bilo da se ukloni tabla sa natpisom “Radovan Karadžić” na jednoma studentskom domu na Palama. Volio bih kada bi Eufor bio u mogućnosti da ode na Pale i tu tablu skine. Ali takva vremena su iza nas...


Mujo: Incko a zašto vi ne koristite bonska ovlaštenja?

Citat:
Zato što je moj prethodnik Lord Paddy Ashdown kao i Wolfgang Petrisch imali su na hiljade vojnika iza sebe. Ashdown je tada u jednom danu mogao zabraniti rad 50 političara. Mi trenutno imamo 600 vojnika i takvi poduhvati su nemogući. Ipak, ako bi mogao nešto da učinim, to bi bilo da se ukloni tabla sa natpisom “Radovan Karadžić” na jednoma studentskom domu na Palama. Volio bih kada bi Eufor bio u mogućnosti da ode na Pale i tu tablu skine. Ali takva vremena su iza nas...


Mujo: Incko a zašto vi ne koristite bonska ovlaštenja?

Citat:
Zato što je moj prethodnik Lord Paddy Ashdown kao i Wolfgang Petrisch imali su na hiljade vojnika iza sebe. Ashdown je tada u jednom danu mogao zabraniti rad 50 političara. Mi trenutno imamo 600 vojnika i takvi poduhvati su nemogući. Ipak, ako bi mogao nešto da učinim, to bi bilo da se ukloni tabla sa natpisom “Radovan Karadžić” na jednoma studentskom domu na Palama. Volio bih kada bi Eufor bio u mogućnosti da ode na Pale i tu tablu skine. Ali takva vremena su iza nas...


Mujo: Incko a zašto vi ne koristite bonska ovlaštenja? (nada umire posljednja... :crying )

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko - gubernator i kolonijalni upravitelj iz Austrije
PostPostano: 22 srp 2020, 07:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69052
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Multinacionalni bataljon od par stotina motiviranih vojnika spremnih sprijeciti bilo kakve oruzane sukobe tijekom odcjepljenja Srba i Hrvata, sastoji se od austrougarskih i turskih vojnika, izgleda da se jos postuju interesi i odnosi snaga iz 19. stoljeca. :zubati

http://www.euforbih.org/eufor/index.php ... -battalion

Orban zapovijeda dobrim dijelom EUFOR-a. :zubati

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko - gubernator i kolonijalni upravitelj iz Austrije
PostPostano: 22 srp 2020, 07:52 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24637
Lokacija: Heartbreak Hotel
Citat:
Srpska hoće nezavisnost, Hrvati žele treći entitet, a pojedini Bošnjaci sanjaju o ujedinjenoj i suverenoj Bosni kojom bi sami da vladaju


Svi Hrvati i Srbi žele nešto a od muslimana samo "pojedini"? Marš.

Citat:
Ipak, mislim da su Bošnjaci najtolerantniji;


Marš!


Citat:
oni imaju i najveći politički pluralitet sa velikim brojem partija kako sa lijeva tako i sa desna.

Marš!


Citat:
Hrvati imaju samo jednu partiju,


Marš! Kuš!
Citat:
Bošnjaci su i prozapadno orijentisani.


Kuš! Lezi!

Citat:
To je jedan paradoks da kada neki Srbi kažu kako su okrenuti Istoku i Rusiji, Muslimani kažu da su okrenuti zapadu. Ali tako je to.


Mrššš...

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko - gubernator i kolonijalni upravitelj iz Austrije
PostPostano: 22 srp 2020, 07:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69052
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Je, Muslimani okrenuti zapadu jer im je na istoku Srbija.

Na to se misli da su orjentirani ka zapadu.

Orjentirani su oni na malo dalji istok, a to sto iseljavaju na Zapad, pa upravo slijede bracu iz Turske, Pakistana...

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko - gubernator i kolonijalni upravitelj iz Austrije
PostPostano: 22 srp 2020, 08:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 22:54
Postovi: 5130
Lokacija: Memorandum 2.0
Robbie MO je napisao/la:
Ipak, ako bi mogao nešto da učinim, to bi bilo da se ukloni tabla sa natpisom “Radovan Karadžić” na jednoma studentskom domu na Palama. Volio bih kada bi Eufor bio u mogućnosti da ode na Pale i tu tablu skine.

Zalosno je to :placipicka. Muslici se nadaju da ce biti ukidanja RS, jacanja BiH, reforme policije, vojske itd... a mogucnosti starca su da skine plocicu 30cm x 50cm, mada izgleda da ni to nije sigurno.

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko - gubernator i kolonijalni upravitelj iz Austrije
PostPostano: 22 srp 2020, 09:38 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
*** smrdljivi ne može reći zašto Hrvati imaju "jednu partiju", da on nije okupirao naš dom naroda 2010 i podržavao fašističku politiku nebi svi Hrvati bili okupljeni oko jedne opcije jer mi i inače imamo više partija nego što nas ima.

Zbog ovoga na zapadu treba raditi protiv njega, zašto bi trebali trpjeti ovo?
EU je njega osudila svojom deklaracijom koju su Muslimani odbacivali preko parlamenta Federacije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko - gubernator i kolonijalni upravitelj iz Austrije
PostPostano: 22 srp 2020, 09:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Zašto se potresati zbog izjava penzionera koji ne može skinuti ni običnu ploču na Palama? :neznam
Nek takija Muslimanima, to hin diže živce više nego kad hin neko opsuje mater. :palacgore2

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko - gubernator i kolonijalni upravitelj iz Austrije
PostPostano: 22 srp 2020, 09:54 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Penzioneru treba suditi mu za 2010, odgovoran je i za Mostar kao i za Stolac a pogotovo za Živka Budimira i Lijanovića.

Doveo je stranku za koju je glasalo manje od 1 posto Hrvata sve sa bistom Poglavnika na vlast kako bi izbacio Hrvate, oni su kao "halal Hrvati" trebali služiti Sarajevu u kojem ionako imamo ulice SS-ovaca.

Austrijancu to vjerojatno godi, zbog toga je i spominja "kalendar" onoga što imaju Hrvati, to samo nama može poručiti


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko - gubernator i kolonijalni upravitelj iz Austrije
PostPostano: 22 srp 2020, 10:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Kakva je to gamad, njih nije briga što su Hrvati i Hrvatska na njihovoj strani. Da nam daju polovinu ovlasti u Federaciji imali bi stabilnost, kontrolu nad vehabijama, gospodarski rast sigurno i bolje odnose sa RS i cijelu BiH.

Ali oni u Hrvatima samo vide žilavu smetnju koja im je na putu da stvore dualističku BiH i tako dugoročni mir jer znaju da bi Muslimani zadovoljili sa Federacijom.

Dakle, od dva naroda išli su zajebat one malobrojnije misleći da će biti lakše, sad vide da će pojesti *** koja su izasrali.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko - gubernator i kolonijalni upravitelj iz Austrije
PostPostano: 22 srp 2020, 11:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69052
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Zadnjih 8 generala ovih 300 vojnika EUFOR-a su Austrijanci.

https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Althea

Zvali su se SFOR, pa EUFOR, sada se zovu Operacija Altea.

Od visokih predstavnika, Austrijanac Petric je devastirao sve hrvatske mehanizme u Federaciji koji su do tada bili 100% neprobojni i omogucio Alijansu, a Inzko omogucio Platformu.
Hrvatima je kao jedini sigurni mehanizam ostao da ruse BiH da bi srusili Federaciju, preko drzavnog Doma naroda. I to samo zato jer je ovaj mehanizam zapisan u Dejtonu, inace bi i njega ukinuli.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko - gubernator i kolonijalni upravitelj iz Austrije
PostPostano: 22 srp 2020, 11:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69052
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Ovo su clanice PIC-a


Canada, France, Germany, Italy, Japan, Russia, United Kingdom, United States, Presidency of the European Union, European Commission, and Organisation of the Islamic Conference, represented by Turkey.

Ako bih spekulirao koja su dva bloka, to bi bilo:

Blok za sto duzi ostanak OHR-a i primjenu izmisljenih bonskih ovlasti
SAD
UK
Kanada
Japan
Turska
ukupno 5

Blok za gasenje OHR-a i neaktivnost bonskih ovlasti
Njemacka
Rusija
Francuska
Italija
EU Predsjednistvo
EU Komisija
ukupno 6

Vidi se tko je vjerojatno preglasan i zasto je OHR stavljen u hibernaciju. Inzko plese i iskljucivo slusa ove koji su za njegov ostanak i produzetak place.

Jedine drzave koje imaju svoje misljenje i interese su SAD, UK, Njemacka, Rusija, Turska, ostale glasaju po globalnom saveznistvu i skupljaju na BiH zetone koje trose na drugim mjestima.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko - gubernator i kolonijalni upravitelj iz Austrije
PostPostano: 22 srp 2020, 11:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6242
Lokacija: Izvan sebe
Bobovac je napisao/la:
Citat:
Srpska hoće nezavisnost, Hrvati žele treći entitet, a pojedini Bošnjaci sanjaju o ujedinjenoj i suverenoj Bosni kojom bi sami da vladaju


Svi Hrvati i Srbi žele nešto a od muslimana samo "pojedini"? Marš.

Citat:
Ipak, mislim da su Bošnjaci najtolerantniji;


Marš!


Citat:
oni imaju i najveći politički pluralitet sa velikim brojem partija kako sa lijeva tako i sa desna.

Marš!


Citat:
Hrvati imaju samo jednu partiju,


Marš! Kuš!
Citat:
Bošnjaci su i prozapadno orijentisani.


Kuš! Lezi!

Citat:
To je jedan paradoks da kada neki Srbi kažu kako su okrenuti Istoku i Rusiji, Muslimani kažu da su okrenuti zapadu. Ali tako je to.


Mrššš...

Slazem se sa svakim tvojim mars.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko - gubernator i kolonijalni upravitelj iz Austrije
PostPostano: 22 srp 2020, 14:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Robbie MO je napisao/la:
Valentin Inzko za austrijski Standard potvrdio da nece biti moguce izabrati Visokog Predstavnika poslije njega i da se najkasnije s njegovom smrcu OHR gasi. Takodjer Austrijancima objasnjava da se tri naroda u BiH mrze, da Srbi hoce nezavisnost, Hrvati entitet (tu se ne slazem, kasni 3 godine, sada vidimo raspad BiH kao vjerojatnije rjesenje), a Muslimani zele ono sto Reuf kaze "muslimansku demokratsku vecinu".


Standard: 25 godina nakon Dejtona nacionalisti i dalje pokušavaju ovu zemlju da potkopaju ili unište. Koliko je uopšte moguće situaciju uz pomoć međunarodne zajednice stabilizovati, kada domaće političke volje nema?
Incko: Moj prethodnik Lord Paddy Ashdown kao i Wolfgang Petrisch imali su na hiljade vojnika iza sebe. Ashdown je tada u jednom danu mogao zabraniti rad 50 političara. Mi trenutno imamo 600 vojnika i takvi poduhvati su nemogući. Ipak, ako bi mogao nešto da učinim, to bi bilo da se ukloni tabla sa natpisom “Radovan Karadžić” na jednoma studentskom domu na Palama. Volio bih kada bi Eufor bio u mogućnosti da ode na Pale i tu tablu skine. Ali takva vremena su iza nas: medjunarodna zajednica pokušava jedino kroz Soft Power da utiče, a snažno uplitanje – za koje mislim da je imalo pozitivan uticaj, je iza nas. Medjunarodna zajednica je mnogo dobroga učinila, ali je nakon deset, jedanaest godina odlučila da je vrijeme za “local ownership, iako to nije baš najoptimalnije riješenje. Ja vidim jedan trend prema dolje, jer stvari od tada nisu krenule na bolje. Nisu stvorene nove institucije niti su novi zakoni doneseni. Imamo jednu stagnaciju, proces pomirenje ne ide dalje. Glavni predstavnici tri konsitutivna naroda i dalje jednim dijelom nastavljaju rat, naravno bez pušaka, ali sa istim ratnim ciljevima. Jedan od ciljeva je nezavisnost Republike Srpske. Dodik je nedavno bio u Moskvi i izjavio da je ponosan što postoje dvije srpske države.

Standard: Dodik pokušava da naoruža Republiku Srpsku?
Incko: Da, on je u Moskvi naručio tri helikoptera, za policiju. Policija u Repoblici Srpskoj je bolje naoružana nego vojska Slovenije i ima mnoge elemente jedne armije. Oružije dugog dometa, koje je Republika Srpska nabavila, obično se kupuje za vojsku. Ciljevi su ostali isti. Republika Srpska hoće nezavisnost, Hrvati žele treći entitet, a pojedini Bošnjaci sanjaju o ujedinjenoj i suverenoj Bosni kojom bi sami da vladaju. Ipak, mislim da su Bošnjaci najtolerantniji; oni imaju i najveći politički pluralitet sa velikim brojem partija kako sa lijeva tako i sa desna. Hrvati imaju samo jednu partiju, a Srbi osim SNSD imaju još SDS. Bošnjaci su i prozapadno orijentisani. To je jedan paradoks da kada neki Srbi kažu kako su okrenuti Istoku i Rusiji, Muslimani kažu da su okrenuti zapadu. Ali tako je to. Ipak, istina je da u stvarnosti, bilo da su Srbi ili Bosnjaci, kad emigriraju svi hoće kod Angele Merkel.


Standard: Vaš ured je tokom zadnjih godina dobio jako malo podrške medjunarodne zajednice. Kako vi vidite u budućnosti ured Visokog predstavnika? Incko: Raspuštanje ureda Visokog predstavnika je tek onda moguće, kada dodje do pozitivne ocjene političke situacije. Medjunarodna zajednica je već 2009. željela ured zatvoriti. Tada još Dodik nije okretao ledja Bosni i Herzegovini, ali trenutno on radi samo na tome da se zajedničke institucije unište ili oslabe. Jednostavno rečeno, svaki put kada su Bosna i Herzegovina i njene institicije bile u opasnosti, imao sam jaku podršku medjunarodne zajednice pa tako i danas tokom pregovora o budžetu. Standard: Dakle, Amerika stoji iza vas, kako prije, tako i danas? Incko: Amrika, Britanija, dakle, praktično svi osim Rusije. Rusija takodje ne bi glasala za mog nasljednika. Ruski ambasador je dao intervju i izjavio da visoki predstavik Incko sve više postaje problem. 14 članica UN savjeta za sigurnost podržavaju moj rad, moje izvještaje, samo je Rusija uvjek protiv.


Ponudio je muslimanima šaku sadake. Da bi skinuo neku bezveznu tablu. Nije rekao da je zabrinut.
Toliko godina muslimanskih suza, plača, pjene, žuči, kletvi. I na kraju im kaže da bi skinuo neku tablu.

OHR je od muslimana napravio narod nesposoban da se sam o sebi brine. Sjedi, kaHveniši i čekaj što će OHR uraditi.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko - gubernator i kolonijalni upravitelj iz Austrije
PostPostano: 24 srp 2020, 14:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6242
Lokacija: Izvan sebe
Izgleda ovaj majmun je fizicki dosta dobro, ali je psihicki instabilan. Treba ga zatvoriti u ludaru.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 340 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Navodni Poslanik, Teuton i 249 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO