HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 08:30.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Teorija o teorijama zavjera
PostPostano: 04 ožu 2019, 21:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
s one strane dinare je napisao/la:
lider30 je napisao/la:

Sve što zna više od 10 ljudi je nemoguće dugoročno sakriti. Nemoguće. Moguće je kratkoročno ili nekoliko godina, ali da ostane desetljećima neotkriveno je prosto nemoguće. A za neke kompleksnije stvari odraditi treba umiješanost desetina i desetina ljudi.


magični broj 10 haha
i na temelju čega zaključuješ je li nešto istina ili ne, moguće ili ne, od tih pustih teorija? po jutub videima i komentarima? člancima iz propaganda medija? "stručnoj literaturi"?
ništa mi ne znamo šta je se sve radilo i radi iza kulisa, a za veliku većinu toga je znalo i zna mnogo više od "10 ljudi".
eto nek si ti jedan od tih 10 koji je odlučio progovorit, kako ćeš to nešto dokazat? snimit jutub klip i zvat 24sata? eh...


Doslovan si. :zubati
10 je okoprilike cenzus, jer 2 čovjeka mogu sakriti istinu. Nešto manje, ali još uvijek su ogromne šanse za 3 i 4 čovjeka da mogu dugoročno sakriti nemoralnu zavjeru, ali s daljim brojem uključenih ljudi vjerojatnost pada. Ovisi i kolika je korist od počinjenja nemoralnog čina i jačine nemoralnog čina.
Zato sam stavio iznad 10, jer iznad tog broja uključenih ljudi vjerojatnost da se dugoročno sakrije nešto nemoralno i protuzakonito je već dosta pala.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teorija o teorijama zavjera
PostPostano: 04 ožu 2019, 21:36 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
ma dobro, 8,10,12 svejedno, ja mislim da će od 100 99 šutit a za tog jednog će se pobrinit na drugi način


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teorija o teorijama zavjera
PostPostano: 04 ožu 2019, 21:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
lider30 je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:

magični broj 10 haha
i na temelju čega zaključuješ je li nešto istina ili ne, moguće ili ne, od tih pustih teorija? po jutub videima i komentarima? člancima iz propaganda medija? "stručnoj literaturi"?
ništa mi ne znamo šta je se sve radilo i radi iza kulisa, a za veliku većinu toga je znalo i zna mnogo više od "10 ljudi".
eto nek si ti jedan od tih 10 koji je odlučio progovorit, kako ćeš to nešto dokazat? snimit jutub klip i zvat 24sata? eh...


Doslovan si. :zubati
10 je okoprilike cenzus, jer 2 čovjeka mogu sakriti istinu. Nešto manje, ali još uvijek su ogromne šanse za 3 i 4 čovjeka da mogu dugoročno sakriti nemoralnu zavjeru, ali s daljim brojem uključenih ljudi vjerojatnost pada. Ovisi i kolika je korist od počinjenja nemoralnog čina i jačine nemoralnog čina.
Zato sam stavio iznad 10, jer iznad tog broja uključenih ljudi vjerojatnost da se dugoročno sakrije nešto nemoralno i protuzakonito je već dosta pala.



lider30 je napisao/la:
Dakle, ima tumačenje, kojem sam i ja sam blizak, da korporacije i visoka politika raznim neformalnim sredstvima potiču što luđe teorije zavjere, da bi se obezvrijedile i neke teorije koje pogađaju srž.

Ono u stilu, inflacija uvijek obezvrijeđuje. Inflacija što luđih teorija obezvrijeđuje istraživački duh i zanimanje javnosti za stvarne zakulisne igre kojih ima, pogotovo u visokoj politici i među multinacionalnim korporacijama.

Tako primjerice poticanje ravnozemljaša i sličnih nebitnih (i jako malobrojnih) lakrdijaša u zauzimanju medijskog prostora je jedna takva radnja.


A na koje onda zakulisne igre u visokoj politici i korporacijama mislis , a koje zna samo 5-6 ljudi, a koji ujedno i s namjerom , odnosno planom, plasiraju nesto naivnije teorije koje opet maskiraju njihove podle rabote?
Mozda su to oni mitski " Oni" tj , Oni koji se tako oslovljavaju u svakodnevnom životu kada kukavelj tumaci bilo kakav bitnij dogadjaj ili angazman, tipa " Sve su to Oni..."
Ovi tvoji mi bas vuku na " Njih"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teorija o teorijama zavjera
PostPostano: 04 ožu 2019, 21:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Pa u korporativnim zakulisnim igrama je većinom jednoznamenkast broj izravno ljudi uključen. To nisu stvari kao organizirati 9/11 napad na sebe i slične stvari. I u pitanju su novac, a ne izravna ubojstva - pa je lakše održavati zakulisnu igru.

Tako i u visokoj politici. Mali broj ljudi vuče konce i mislim na pogodovanje bankama, naftašima, trgovcima oružja i sl.

Nakon krize 2008. niti jedan top menadžer ni u bankama ni u revizorskim kućama nije pao. U Hrvatskoj nakon Agrokora malo tko je pao, iako je čitav lanac top menadžera iz raznih branši bio uključen u financijsku piramidu,

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teorija o teorijama zavjera
PostPostano: 05 ožu 2019, 15:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Većina tih ljudi koji mogu neku tajnu otkriti imaju velike škole i izgrađene karijere. Čitaj ogromnu plaću i sigurno radno mjesto. Ako izliću sve to gube u jednom danu doslovce. I sve godine školovanja (niko ga više neće zaposliti), i izgrađenu karijeru (novac).

A povijest je do sad pokazala da je slaba korist od whistleblowers koji žele anonimni ostati. Ako će samo nešto reći bez dokumentacije. Malo im se vjeruje i udar je prekratak, mediji izgube interes. Čak i alternativni.

Znači, moraju se pojaviti javno pred nekom kamerom i izgubiti i posao, i karijeru, i godine školovanja.
Ako imaju brata sa građevinskom firmom mogu kod njega raditi.

Mene osobno ako pitate koliko je danas lako, unutar velikog broja ljudi, zadržati tajnom jednu konspiraciju. Ja bih rekao (pre)lako.
Pa ono što je Snowden radio stotine drugih ljudi njegove razine znali i radili. I samo jedan (1) čovjek se obratio medijima.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teorija o teorijama zavjera
PostPostano: 05 ožu 2019, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Evo i drugi banalan primjer.

- Koliko ljudi se sreće na Bilderberg okupljanjima ?
- Sve fino, znate datum i mjesto. Znate li što su diskutirali ? Samo jednom je procurilo, samo jednom. A svake godine se sastaju. Ogroman broj ljudi.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teorija o teorijama zavjera
PostPostano: 05 ožu 2019, 15:33 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Bbc jel ziv onaj bivsi iz cia-e sto si ga kacio sto su mu trovali zenu i dicu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teorija o teorijama zavjera
PostPostano: 05 ožu 2019, 15:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kevin Shipp. Živ i ignoriran. Izgubio karijeru i niko neće da ga zaposli. Zaradi se od predavanja okolo, ne radi sigurno besplatno.
Ali je uporan i ne prestaje. Pa možda nastrada negdje. Ima jedna granica.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teorija o teorijama zavjera
PostPostano: 08 ožu 2019, 08:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
BBC je napisao/la:
Većina tih ljudi koji mogu neku tajnu otkriti imaju velike škole i izgrađene karijere. Čitaj ogromnu plaću i sigurno radno mjesto. Ako izliću sve to gube u jednom danu doslovce. I sve godine školovanja (niko ga više neće zaposliti), i izgrađenu karijeru (novac).

A povijest je do sad pokazala da je slaba korist od whistleblowers koji žele anonimni ostati. Ako će samo nešto reći bez dokumentacije. Malo im se vjeruje i udar je prekratak, mediji izgube interes. Čak i alternativni.

Znači, moraju se pojaviti javno pred nekom kamerom i izgubiti i posao, i karijeru, i godine školovanja.
Ako imaju brata sa građevinskom firmom mogu kod njega raditi.

Mene osobno ako pitate koliko je danas lako, unutar velikog broja ljudi, zadržati tajnom jednu konspiraciju. Ja bih rekao (pre)lako.
Pa ono što je Snowden radio stotine drugih ljudi njegove razine znali i radili. I samo jedan (1) čovjek se obratio medijima.


Da, ali ti ljudi idu u mirovinu kad-tad i zašto bi šutjeli? Ne znam, jesmo li se pogrešno razumjeli, ali cijelo vrijeme govorim o dugoročnom držanju u tajnosti za veće skupine ljudi, koje je nemoguće.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teorija o teorijama zavjera
PostPostano: 08 ožu 2019, 10:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 ožu 2019, 09:47
Postovi: 83
Zavjet šutnje
-Kako se mafija zaklinje? Kada u Italiji vidite dug i strastven poljubac dvojice muškaraca prvo što bi pomislili je da se radi o dva homosexualca, a u stvari daje se zavjet šutnje, tj. da o predhodnim događajima niko nikada neće ništa saznati.
-Zavjet šutnje u posljednje vrijeme srećemo i kod ljekara u slučajevima kada dođe do propusta u radu...
-Prilikom monaškog zaređenja izriče se zavjet šutnje
-Ratni zavjet šutnje - ratna je pobjeda utoliko veličanstvenija što je zločin gnusniji!
i tako u nedogled. Znači da postoje ljudi koji mogu, moraju i znaju da šute.

Fenomen sličan zakonu ćutanja u nekim slučajevima provode i državne institucije, ali ih na to, umjesto "neslužbenih" normi prisiljavaju pozitivni pravni propisi, koji se tiču bilo nacionalne ili javne bezbjednosti, bilo zaštite prava građana na privatnost. U tom se slučaju ne govori o zakonu ćutanja nego o službenoj tajni.

Šutnja je zlato!
Najviše imaju reći oni koji najviše šute.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teorija o teorijama zavjera
PostPostano: 09 ožu 2019, 09:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
lider30 je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Većina tih ljudi koji mogu neku tajnu otkriti imaju velike škole i izgrađene karijere. Čitaj ogromnu plaću i sigurno radno mjesto. Ako izliću sve to gube u jednom danu doslovce. I sve godine školovanja (niko ga više neće zaposliti), i izgrađenu karijeru (novac).

A povijest je do sad pokazala da je slaba korist od whistleblowers koji žele anonimni ostati. Ako će samo nešto reći bez dokumentacije. Malo im se vjeruje i udar je prekratak, mediji izgube interes. Čak i alternativni.

Znači, moraju se pojaviti javno pred nekom kamerom i izgubiti i posao, i karijeru, i godine školovanja.
Ako imaju brata sa građevinskom firmom mogu kod njega raditi.

Mene osobno ako pitate koliko je danas lako, unutar velikog broja ljudi, zadržati tajnom jednu konspiraciju. Ja bih rekao (pre)lako.
Pa ono što je Snowden radio stotine drugih ljudi njegove razine znali i radili. I samo jedan (1) čovjek se obratio medijima.


Da, ali ti ljudi idu u mirovinu kad-tad i zašto bi šutjeli? Ne znam, jesmo li se pogrešno razumjeli, ali cijelo vrijeme govorim o dugoročnom držanju u tajnosti za veće skupine ljudi, koje je nemoguće.


Normalno da ljudi govore. Ali ko ih sluša.
Što bi tebi vrijedilo najveću tajnu otkriti na ovom forumu. Da za Snowdena nije Guardian bio zainteresiran nikad se za njega ne bi čulo. Mogao je on urlati po forumima i socijalnim mrežama, privatnim blogovima.

Usput, čisto da se zna. Taj Guardian više ne postoji. Neki od tih urednika su otjerani, neki zbog nemoguće situacije sami napustili. Danas Guardian recimo napada (laže i izmišlja skandale o) Wikileaks i Julian Assange.

Tako se to radi. Na Youtube blokiraju ljude koji govore da je zemlja ravna ploča. Iako nikome nisu opasnost po imovinu i živote. i usput zakače i stvari radi kojih je ta cenzura i zamišljena.

Kad su Kinezi govorili da je Dalai Lama CIA agent svi su im govorili kao i ti. A deklasificirani dokumenti pokazali da je od CIA zarađivao skoro 2 milijuna $ godišnje. Tako ti je danas i sa George Soros. Njega plaćaju insider informacijama koje dobiju prisluškivanjem korporacija, pa tip "zaradi" milijarde.

A vidi vraga, Google se tako trudi sve to cenzurirati i bacati na samo dno serach results. Sve u paketu sa "ravnom zemljom".

Ukratko, kome ćeš se žaliti da i znaš. Svojim ukućanima ?

Ako hoćete search engine koja daje samo generic results nepristrano i ne petlja se u to što ljudi pišu i govore koristite DuckDuckGo, ja već odavno koristim. Ne zbog konspiracija već mi ide na kitu da mi Google određuje što me zanima. Od vijesti mi na vrh na silu guraju medije koje najviše mrzim i izbjegavam klikati na njih.

https://duckduckgo.com/

Eto neki astrounauti iz Apollo misije su svi govorili u mirovini, stvari koje su konspiracije. Jesi ih slušao ? Zašto nisi ? Ne ide to tako lako. Druga je stvar što ljudi po automatici ne vjeruju takvim ljudima jer su čitavu karijeru bili vjerni toj instituciji. Reći nešto pod rizik uništenog života i karijere (prije mirovine) ima puno veću težinu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teorija o teorijama zavjera
PostPostano: 09 ožu 2019, 15:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 ožu 2019, 09:47
Postovi: 83
https://youtu.be/dI5HD_IZvtU
BIVŠI najbolji pilot CIA-e dao nevjerovatnu izjavu: Na Mjesecu živi 250 miliona stanovnika, a na Zemlju se šalju po kazni! Sve se krije od javnosti.
“Sve što ste čuli o Mjesecu je laž!”, tvrdi izvjesni bivši pilot CIA Džon Lir, poznat u krugovima teoretičara zavjera.

On tvrdi da je otkrio skrivene strukture na Mjesecu i da posjeduje neverovatne fotografije za koje kaže da jasno pokazuju vještačke strukture i građevine. Tvrdi da već u ovom trenutku na Mjesecu živi 250 miliona ljudi!

Amaterski astronomi snimili su nešto što podsjeća na hologramsku projekciju na površini Mjeseca. Јe li ona iskorišćena za skrivanje struktura? Koji bi drugi razlog bio za hologramsko projektovanje i, zapravo, za razmiještanje kratera!?

Ljudi su na Mjesec otišli tokom 40-ih i 50-ih godina prošlog vijeka koristeći se Teslinom antigravitacijskom letjelicom.

“Ne mogu to da dokažem jer bih već bio mrtav, ali to je logično jer na šta bi drugo američka vlada mogla da upumpa tolike milijarde dolara?” tvrdi Lir.

U njegovom snimku mogu se videti fotografije snimljene iz opservatorije Јerks 1946. godine. Pokazuju veliku eksploziju severozapadno od kratera Endimion.

Buduci da ih tako cesto srecem dobar im je kazneni zakon...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teorija o teorijama zavjera
PostPostano: 09 ožu 2019, 16:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
BBC je napisao/la:

Normalno da ljudi govore. Ali ko ih sluša.
Što bi tebi vrijedilo najveću tajnu otkriti na ovom forumu. Da za Snowdena nije Guardian bio zainteresiran nikad se za njega ne bi čulo. Mogao je on urlati po forumima i socijalnim mrežama, privatnim blogovima.


Usput, čisto da se zna. Taj Guardian više ne postoji. Neki od tih urednika su otjerani, neki zbog nemoguće situacije sami napustili. Danas Guardian recimo napada (laže i izmišlja skandale o) Wikileaks i Julian Assange.

Tako se to radi. Na Youtube blokiraju ljude koji govore da je zemlja ravna ploča. Iako nikome nisu opasnost po imovinu i živote. i usput zakače i stvari radi kojih je ta cenzura i zamišljena.

Kad su Kinezi govorili da je Dalai Lama CIA agent svi su im govorili kao i ti. A deklasificirani dokumenti pokazali da je od CIA zarađivao skoro 2 milijuna $ godišnje. Tako ti je danas i sa George Soros. Njega plaćaju insider informacijama koje dobiju prisluškivanjem korporacija, pa tip "zaradi" milijarde.

A vidi vraga, Google se tako trudi sve to cenzurirati i bacati na samo dno serach results. Sve u paketu sa "ravnom zemljom".

Ukratko, kome ćeš se žaliti da i znaš. Svojim ukućanima ?

Ako hoćete search engine koja daje samo generic results nepristrano i ne petlja se u to što ljudi pišu i govore koristite DuckDuckGo, ja već odavno koristim. Ne zbog konspiracija već mi ide na kitu da mi Google određuje što me zanima. Od vijesti mi na vrh na silu guraju medije koje najviše mrzim i izbjegavam klikati na njih.

https://duckduckgo.com/

Eto neki astrounauti iz Apollo misije su svi govorili u mirovini, stvari koje su konspiracije. Jesi ih slušao ? Zašto nisi ? Ne ide to tako lako. Druga je stvar što ljudi po automatici ne vjeruju takvim ljudima jer su čitavu karijeru bili vjerni toj instituciji. Reći nešto pod rizik uništenog života i karijere (prije mirovine) ima puno veću težinu.


Zato je i cilj inflacija raznih luđaka s vanzemaljcima, ljudima reptilima na alternativnim medijima, da se ne čuje glas, onih, koji imaju šta reći. Mislim, da je to i tema ove emisije. :zubati
Paranoične poluluđake puštati u eter što više, takod a se i istinite stvari zaguše u buci.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teorija o teorijama zavjera
PostPostano: 09 ožu 2019, 17:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 ožu 2019, 09:47
Postovi: 83
Ocito je mali broj ljudi ,,koji imaju sta reci,, vezano za teorije zavjere u koje vjeruje vise od 70% stanovnika planete, jer isti rijetko ili sturo opovrgavaju teorije. Takva vjerovanja su vrlo utjesna s obzirom na vrijeme u kojem zivimo i ljude sadasnjice koji su pregazili sve dobro i znanstveno. Bez obzira koliko je covjek skeptik u vezi svih tih stvari postavlja se pitanje zasto to niko ozbiljno ne raskrinkava ili opovrgava?
A sto se etera tice, pa svaka budala ima svojih pet minuta, pa ko je na redu.....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teorija o teorijama zavjera
PostPostano: 09 ožu 2019, 20:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
lider30 je napisao/la:
BBC je napisao/la:

Normalno da ljudi govore. Ali ko ih sluša.
Što bi tebi vrijedilo najveću tajnu otkriti na ovom forumu. Da za Snowdena nije Guardian bio zainteresiran nikad se za njega ne bi čulo. Mogao je on urlati po forumima i socijalnim mrežama, privatnim blogovima.


Usput, čisto da se zna. Taj Guardian više ne postoji. Neki od tih urednika su otjerani, neki zbog nemoguće situacije sami napustili. Danas Guardian recimo napada (laže i izmišlja skandale o) Wikileaks i Julian Assange.

Tako se to radi. Na Youtube blokiraju ljude koji govore da je zemlja ravna ploča. Iako nikome nisu opasnost po imovinu i živote. i usput zakače i stvari radi kojih je ta cenzura i zamišljena.

Kad su Kinezi govorili da je Dalai Lama CIA agent svi su im govorili kao i ti. A deklasificirani dokumenti pokazali da je od CIA zarađivao skoro 2 milijuna $ godišnje. Tako ti je danas i sa George Soros. Njega plaćaju insider informacijama koje dobiju prisluškivanjem korporacija, pa tip "zaradi" milijarde.

A vidi vraga, Google se tako trudi sve to cenzurirati i bacati na samo dno serach results. Sve u paketu sa "ravnom zemljom".

Ukratko, kome ćeš se žaliti da i znaš. Svojim ukućanima ?

Ako hoćete search engine koja daje samo generic results nepristrano i ne petlja se u to što ljudi pišu i govore koristite DuckDuckGo, ja već odavno koristim. Ne zbog konspiracija već mi ide na kitu da mi Google određuje što me zanima. Od vijesti mi na vrh na silu guraju medije koje najviše mrzim i izbjegavam klikati na njih.

https://duckduckgo.com/

Eto neki astrounauti iz Apollo misije su svi govorili u mirovini, stvari koje su konspiracije. Jesi ih slušao ? Zašto nisi ? Ne ide to tako lako. Druga je stvar što ljudi po automatici ne vjeruju takvim ljudima jer su čitavu karijeru bili vjerni toj instituciji. Reći nešto pod rizik uništenog života i karijere (prije mirovine) ima puno veću težinu.


Zato je i cilj inflacija raznih luđaka s vanzemaljcima, ljudima reptilima na alternativnim medijima, da se ne čuje glas, onih, koji imaju šta reći. Mislim, da je to i tema ove emisije. :zubati
Paranoične poluluđake puštati u eter što više, takod a se i istinite stvari zaguše u buci.


Ali za to nemaš konkretnih dokaza. Vidiš da se i same tvoje teorije mogu protiv tebe okrenuti.

Moje mišljenje je da ne postoji nikakva inflacija. 8 milijardi ljudi, masa ima Internet vezu. Svašta se tu govori i piše, prirodno je. Ja govorim više o cenzuri vodećih socijalnih mreža i Google pa i mainstream medija. To je sasvim drugačije od tog što ti govoriš.

Postoji suradnja CIA, i sičnih, sa vodećim medijima. Otkud bi onda bilo toliko fake news protiv Rusije. Ali nije to o čemu ti govoriš.
Nije da prave milijune account na Facebook, Twitter i pišu po forumima. Većina tih conspiracy videa na Youtube je od ljudi koji u to iskreno vjeruju. Ili do nedavno nisu vjerovali ali radili to dok se moglo zbog zarade od reklama na Youtube videima. To su obični ljudi, ne obavještajne zajednice.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teorija o teorijama zavjera
PostPostano: 15 ožu 2019, 09:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
svijet/plan-za-preuzjimanje-svih-resursa-na-zemlji-t17024.html

Evo ga. :zubati Jedna totalno besmislena i nelogična teorija.
Narod se glupostima bavi, a prave zakulisne igre se igraju.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teorija o teorijama zavjera
PostPostano: 15 ožu 2019, 15:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Taj projekt postoji, i duboko zadire u suverenost naroda i država. Iako kako kažu nije zakonski obvezan potpisnicima. UN traži 2 trilijun $$ godišnje od "bogatih" da bi dali primitivcima u Africi i bliskoj Aziji. Kao eto za neke solarne panele, vjetrenjače i slično. Baš je to za njih.
Nek si jebu mater. Nek zarade sami.


_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teorija o teorijama zavjera
PostPostano: 14 tra 2019, 13:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Surprise.
Počeli bivši i sadašnji Facebook moderatori pričati anonimno medijima. (Jer po potpisanom ugovoru ne mogu iza svog imena, završili bi automatski na sudu)

I vidi vraga, upravo Facebook sa svojim glupim pravilima od moderatora pravi teoretičare svih mogućih konspiracija, rasiste, i sve ostalo što uz to ide.
Naime kako im po čitav dan mjesecima i godinama upravo takvi Posts i komentari dolaze uz raport na kraju krenu o njima Googlati i zainteresiraju se za te teme.
Facebook to izgleda riješava osvježavanjem moderatora, svako malo nove zapošljava starima otkazi.

Malo njih ostane duže od godinu-dvije na tom poslu. Stres i sve to.

I upravo pravila to sve od njih čine. Imaju glupo pravilo da dobiješ minus bod ako si propustio video (ili post/komentar) koji nisi smio, i isto dobiješ minus bod ako si ga blokirao ali si kliknuo sa liste krivi razlog/razloge zašto. Recimo napamet 10 i više minusa gubiš posao, od 100 bodova.
I upravo to pravilo čini da svaki raportirani video gledaju od prve sekunde do posljednje, vrlo pozorno. Pa ko se ne bi navukao na teorije zavjera ? :laugh

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teorija o teorijama zavjera
PostPostano: 08 kol 2020, 13:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jučer naletim u jednoj knjizi kratko objašnjenje ovog fenomena. "Conspiracy theory" je u biti legalan i sudski termin koji se i danas koristi.
Jednostavno je, znači samo da se dvoje, ili više ljudi, uključilo u neko kriminalno djelo. Ako sa prijateljem ukradeš nekoliko games DVD-ova iz trgovine, tužitelj ako hoće može pokrenuti "conspiracy" dio tužbe.

Sad se to koristi za ušutkivanje i cenzuru ljudi. Zanemari 99% opusa i života jednog čovjeka. Pronađi mu iz daleke prošlosti jednu rečenicu u kojoj posumnja u "konspiraciju" i uništi mu karijeru i život.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teorija o teorijama zavjera
PostPostano: 08 kol 2020, 20:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
BBC je napisao/la:
Jučer naletim u jednoj knjizi kratko objašnjenje ovog fenomena. "Conspiracy theory" je u biti legalan i sudski termin koji se i danas koristi.
Jednostavno je, znači samo da se dvoje, ili više ljudi, uključilo u neko kriminalno djelo. Ako sa prijateljem ukradeš nekoliko games DVD-ova iz trgovine, tužitelj ako hoće može pokrenuti "conspiracy" dio tužbe.

Sad se to koristi za ušutkivanje i cenzuru ljudi. Zanemari 99% opusa i života jednog čovjeka. Pronađi mu iz daleke prošlosti jednu rečenicu u kojoj posumnja u "konspiraciju" i uništi mu karijeru i život.


Pa i u nas je za više ljudi, kad su uključeni u izvlačenje para - kaže se, da su se urotili s nekim kriminalnim ciljem.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teorija o teorijama zavjera
PostPostano: 25 stu 2020, 19:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
:laugh
Apsolutna klasika.

Citat:
Strange Research Paper Claims There’s a Black Hole at the Center of the Earth

Don't worry — there's a perfectly reasonable explanation.
JON CHRISTIANSEPTEMBER 28TH 2020
An outrageously strange paper claims, among other things, that there’s a black hole at the center of the Earth.

And somehow, it got published in an actual scientific journal, the Open Access Macedonian Journal of Medical Sciences — baffling mainstream scientists.

“Recently, some scientists from NASA have claimed that there may be a black hole like structure at the centre of the earth,” the paper begins. “We show that the existence of life on the earth may be a reason that this black hole like object is a black brane that has been formed from biological materials like DNA.”

Then it gets even weirder, like a Mad Lib of conspiracy theories and scientific-sounding words.

“Size of this DNA black brane is 109 times longer than the size of the earth’s core and compacted interior it,” it continues. “By compacting this long object, a curved space-time emerges, and some properties of black holes emerge.”

When researchers dug the paper up this week — it was published about a year ago, but attracted little attention until now — they expressed consternation about both the contents of the paper and how it ended up in what appears to be a vaguely credible scientific journal. The bylines on the paper do appear to correspond to actual researchers at a variety of European universities. But its claims, about a black hole formed by something “like DNA,” are hilariously tabloid-esque.

Here’s Paul Byrne, an associate professor of planetary science at North Carolina State University:

The most likely explanation, according to Cambridge University mathematician Sarah Rasmussen, is that the authors purposely submitted a ridiculous paper in order to expose “predatory journals” that purport to be normal, peer-reviewed publications, but in reality apply little scrutiny to material that they publish, often in order to collect publication fees.

As Rasmussen pointed out, the lead author on the paper has previously published a paper about the threat posed by predatory journals.

And, as a nail in the coffin, she also noticed that the Open Access Macedonian Journal of Medical Sciences was previously fooled by a sting operation by Science, back in 2013, which attempted to get outlandish papers published in journals that claimed to peer review their material.

So, fortunately, it appears that there isn’t actually a black hole in the center of the Earth — although there may be some form of black hole where the Open Access Macedonian Journal of Medical Sciences‘s editorial standards are supposed to be.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teorija o teorijama zavjera
PostPostano: 13 stu 2021, 17:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ponukan Robbijevim ponavljanjem ravnozemljaša moram napisati komentar.

Nije u pravu. Videa od tih tipova na Youtubu su bila briljantna i to su visoko inteligentne face. I Youtube je krivo uradio jer ih brisao jer ti ljudi ni sebi ni drugima nisu baš nikakva opasnost za živote i imovinu. Ja osobno sam uživao u njihovim videima iako im nisam nikad vjerovao. Njihova moć uvjeravanja i satsavljanja videa je genijalna. Ja vam se kunem da tim tipovima date dovoljan proračun i slobodu da bi uspjeli Amerikance uvjeriti da im je interes da se spoje sa Kinom i daju ovlasti kineskoj partiji. Toliko kvalitetno su tu teoriju u videima obrađivali.

I sasvim razumijem kako se to poput plamena širilo. Jako su uvjerljivi bili.
Videa su im jednostavno genijalna i do u sitni detalj prostudirana. Nsu ih klepali tek tako bezveze. Ne znam u kojem omjeru su sami vjerovali u to ili su vidjeli priliku da zarade na YT od klikova, to mi je enigma.

Recimo njihova videa u poređenju sa videima o UFO su kvalitetnija puno. Druge teorije su većinom ovaj rekao ovo onaj ono. Kod ravnozemljaša toga uopće nije bilo.

Youtube je grešku napravio. Ali svjestan sam da su samo sporadična žrtva da se opravda cenzura nad drugim ljudima koji kritiziraju "Democrats". To se vidjelo iz nebesa i kad pročitaš ostatak objašnjenja (grupacije) vidiš da su pali kao paravan za cenzuru drugih stvari.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teorija o teorijama zavjera
PostPostano: 14 vel 2022, 13:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2017, 18:23
Postovi: 3449
Meni su uvijek bile fascinantne teorije urote vezane za prošlost. Ima onaj Rus Fomenko koji misli da je kronologija svijeta u potpunosti kriva i da ljudska povijest traje samo 1000 godina. Tu su i srpski autohtonisti koji su skupili određenu sljedbu kroz godine. Već ih vidim na videima o klasičnoj Grčkoj kako se svađaju s Grcima. :zubati

_________________
Hrvatska Hrvatom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teorija o teorijama zavjera
PostPostano: 14 vel 2022, 15:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 15:42
Postovi: 2233
Lokacija: Negdi na granici svitova
Nije mi jasno da teoretičari zavjere do sada nisu došli do teorije da svjetski moćnici namjerno prave plodno tlo za stvaranje teoretičara zavjere :zubati

_________________
Kažnjenik uvijek su me zvali svi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teorija o teorijama zavjera
PostPostano: 14 vel 2022, 20:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Čuvam malca na igralištu i naravno uvijek upoznaš druge roditelje. Tako upoznam lika, koji hladno totalno uvjeren da je zemlja ravna ploča. Sad kako su nam djeca "kliknula" i obožavaju se zajedno igrati, morao sam malo slušati.
Uglavnom on tvrdi da su Arktik i Antartik zabranjene zone i iza njih su druge civilizacije. Oko Zemlje se sve okreće.
Što je najgore, lik nije ono klasično glup - ima dobar Vokabular i prilično je normalan. :zubati

Eh da i u pitanju je Vlah iz Srbije sa srpskim imenom i prezimenom. Pa sam okrenuo priču na etnogenezu Vlaha, jeziku Vlaha, sličnosti s Rumunjima... =))

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO