HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 lis 2024, 09:33.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: TransferWise
PostPostano: 12 kol 2020, 23:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37319
Lokacija: Gl. grad regije
Imam problem da želim plaćati račune u BiH iz Hrvatske. Ne želim imat račun u BiH i ne želim plaćat preskupe bankarske provizije kad se plaća izvan EU. BiH kao da je Bangladeš a ne susjedna država u čiji su teritorij i ljudi stoljećima isprepleteni s Hrvatskom.

Jeftinije platit nešto u Mozambiku nego u Grude. J. im ja mater inzkovsku birokratsku.

Mini mi je skrenuo pozornost na TransferWise koji rješava upravo ovakve probleme. Nažalost, još ne podržavaju uplate u BiH.

No, to se može promijeniti ako dovoljno ljudi traži.

To se čini na linku:

https://transferwise.com/de/wishes?utm_ ... lcs_wishes

Kliknite i ispunite BiH. Što više to bolje.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 13 kol 2020, 12:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38688
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Jesu povoljniji od western uniona?

Imaš i opciju paypala, iako je i to u ovoj močvari avantura.
Nedavno je UniCredit banka imala proboj u sustav, dosta ljudi skinut novac s računa, nakon toga maknuli mogućnost primanja novcapreko paypala.
Da ne spominjem da većina banaka u BiH ne izdaje Visu više, država trećeg svijeta nije podržana za mastercard i paypal.

Mozambik je Zapad za nas.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 13 kol 2020, 13:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37319
Lokacija: Gl. grad regije
Naravno da jesu ali ovdje nije riječ o slanju novaca kao kod Paypala nego o uplati na račun.

Članice SEPA-e imaju nikakve naknade međusobno. sepa.hr

Baš gledam gdje se sve EU prostire:

https://en.wikipedia.org/wiki/Special_m ... pean_Union

Jeftinije je uplatit novce i lakše je prijeći granicu za doći tu nego u Posušje:

slika

https://en.wikipedia.org/wiki/Wallis_and_Futuna

J. te živote.

Moj predizborni program: EU odmah, na svim frontovima. Ne ova blijeda kopija koju su nam nametnuli.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 18 kol 2020, 11:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37319
Lokacija: Gl. grad regije
Ne podržavaju pretvaranje iz kuna ili eura u KM-ove ali se može uplatiti u BiH na devizni račun preko njih.

Meni je problem što nemam devizni račun u RH da bih mogao uplatiti normalno. Morao bih mijenjati kn u EUR pa uplaćivati. Minimalno 30 kn za svaku uplatu.

Sad sam uplatio 400 kn za struju EP HZHB preko TransferWise-a na njihov devizni račun (od EP) kod Unicredit-a. Skinuli su mi 11 kuna.

Sad ćemo vidjeti kako će proći uplata.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 18 kol 2020, 16:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 22:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Sta mislis od cega ce banke u BiH zivjeti? U BiH imas jebeni problem da ne mozes placati visa / maestro karticom ako od tvoje banke trgovac nema terminal. Banana drzava za poslovanje.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 01 ruj 2020, 16:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37319
Lokacija: Gl. grad regije
Sjelo je nakon tjedan dana.

400 kn se nakon oduzimanja naknade pretvorilo u 100 KM što mislim da i nije loše jer bi me konverzija kn-eur-km toliko koštala.

Uglavnom eto preko TW se može plaćat struja.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 15 ruj 2020, 13:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37319
Lokacija: Gl. grad regije
Loše vijesti. Umjesto 100 KM je sjelo 77 KM. Unicredit je izgleda popapao 24 KM (četvrtinu za nešto).

EP HZHB su full nesposobni, pola mjeseca im je trebalo da skuže da nešto nije u redu s uplatom.

Toliko i o HBi njenim institucijama kao boljim u zamišljenom Trećem entitetu.

Sad idem ganjat Unicredit da vidim što su naplatili.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 15 ruj 2020, 13:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38688
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Kakve veze ima Unicredit s HB?
Ta ista donedavno nije imala hrvatski jezik u mobilnoj aplikaciji, a nedavno je svojim zaposlenicima zabranila turistička putovanja u Hrvatsku.
Račun sam možeš provjeravati na web stranici EP HZHB i vidjeti kad ti je sjela uplata.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 15 ruj 2020, 13:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37319
Lokacija: Gl. grad regije
daramo je napisao/la:
Kakve veze ima Unicredit s HB?
Ta ista donedavno nije imala hrvatski jezik u mobilnoj aplikaciji, a nedavno je svojim zaposlenicima zabranila turistička putovanja u Hrvatsku.
Račun sam možeš provjeravati na web stranici EP HZHB i vidjeti kad ti je sjela uplata.


EP HZHB ima. Uplatim im prije mjesec dana, i mjesec dana im je trebalo da skuže da nešto nije u redu s uplatom. Prvo su pogrešno vidjeli uplatu otprije godinu dana kao ovogodišnju, pa kad su napokon proknjižili pravu ja sam uočio da nešto nije u redu jer je premali iznos, a sve to je trajalo evo skoro mjesec. I naravno da to pratim preko weba.

Sad mi je prekasno da povučem uplatu i mogu se slikat. Nisu se htjeli ni potrudit pitat Unicredit što su to oni naplatili.

Mene inače jeza hvata kad moram s bilo čim u BiH se petljat.

Evo i EP HZHB ima takav kadar da su im i najobičnije pizdarije poput ove problem. Krivi smo i mi koji smo otišli...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 15 ruj 2020, 13:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37319
Lokacija: Gl. grad regije
Kad su Muslimani i srbeki protiv EU, i neki naši pametnjakovići. Samo Brisel, EU, gayevi, leftardi, parade, migranti; sve je bolje samo se maknut iz kaljuže zvana Balkan.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 15 ruj 2020, 13:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37319
Lokacija: Gl. grad regije
@daramo

Ako je Unicredit takav kakav kažeš zašto je onda EP HZHB imala (bar prije godinu dana) devizni račun samo kod Unicredita?

Na web stranici uopće nema koji im je devizni. Šalju e-mailom.

Toliko o našim institucijama. Treba se borit da neko govedo se zavali u fotelju i pola svoje nesposobne rodbine uvali u firmu. Na kraju se još prodaju za sitniš.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 15 ruj 2020, 14:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37319
Lokacija: Gl. grad regije
20 KM naplatio Unicredit za uplatu iz inozemstva ( a uplata 100 KM). Još malo o EPHZB, zar nisu mogli sve ove godine neki kunski račun napravit u Zagrebačkoj banci koja je dio Unicredita npr.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 15 ruj 2020, 14:33 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 18:35
Postovi: 10825
Lokacija: No Country for White Men
Ko i svi HB daš susidu i riješiš problem

_________________
Ta hercegovacka tragedija je bila prva vijest svih dnevnika u BIH (kod Senada prvih 15 minuta cak) a na HRTu 34 minuta. Ko tada nije razumio nikada nece.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 15 ruj 2020, 14:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44060
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Meni je puno manja naknada za transfere sa Transferwise na UniCredit račun. Bude 20KM za iznose debelo iznad 1.000 KM. No moj je transfer direkt na vlastiti UniCredit račun. Očito nekako drukčije tretiraju tu uplatu na račun EP HZHB.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 15 ruj 2020, 14:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38688
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Upravo to, uplati nekome od svojih u BiH pa nek ti oni uplate.
Takav ti je kadar u EP HZHB, ne znam šta se čudiš.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 15 ruj 2020, 14:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37319
Lokacija: Gl. grad regije
daramo je napisao/la:
Upravo to, uplati nekome od svojih u BiH pa nek ti oni uplate.
Takav ti je kadar u EP HZHB, ne znam šta se čudiš.


Naravno da se čudim. Susjedna druga hrvatska država čije državljanstvo imam i u kojoj trebam platit struju, ne mogu to preko banaka uz razumne naknade nego moram kao u komunističkoj Jugoslaviji u doba kad nije bilo računala.

I vama to normalno.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 15 ruj 2020, 14:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37319
Lokacija: Gl. grad regije
Ministry of Sound je napisao/la:
Meni je puno manja naknada za transfere sa Transferwise na UniCredit račun. Bude 20KM za iznose debelo iznad 1.000 KM. No moj je transfer direkt na vlastiti UniCredit račun. Očito nekako drukčije tretiraju tu uplatu na račun EP HZHB.


Valjda to tretiraju kao poduzetničku tarifu a ne kao građansku.

EP HZHB je mogla upozorit na to kad mi je slala devizni račun za uplatu.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 15 ruj 2020, 14:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38688
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Nema ti EP HZHB ništa s tim kad ide preko banke.
Oni imaju devizni račun na UniCredit za uplate i to ti je to.
To su nedavno donijeli nešto, uzimaju na sve uplate izvana, i umirovljenicima koji primaju mirovine izvana skidaju.
Vidjeli da je to velika lova, pogotovo sad iseljavanjem.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 15 ruj 2020, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 22:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Gledaj ovo. Mirovine koje dolaze iz inozemstva dolaze prvo na racun "privredne banke sarajevo" koja uzme 10 KM za obradu podataka. PBS uplati na racun umirovljenika u drugim bankama. Te banke opet obracunaju obradu podataka i konverziju iz strane valute u KM. Godisnje umirovljenicima uzmu preko 200 KM nizasta.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 15 ruj 2020, 15:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38688
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Da to je to, skontali da tu mogu nabrati veliku lovu.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 15 ruj 2020, 15:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37319
Lokacija: Gl. grad regije
daramo je napisao/la:
Nema ti EP HZHB ništa s tim kad ide preko banke.
Oni imaju devizni račun na UniCredit za uplate i to ti je to.
To su nedavno donijeli nešto, uzimaju na sve uplate izvana, i umirovljenicima koji primaju mirovine izvana skidaju.
Vidjeli da je to velika lova, pogotovo sad iseljavanjem.


Kako nema, pa njihov je račun, mogu upozorit čovjeka na izvanredne troškove:

Možete nam uplatiti na KM račune 112323434 bez naknade, na devizni račun u 123231213 uz naknadu od 20 KM.

Je li to problem staviti na web stranicu? Znaš koliko mi vremena treba za takvo što objavit? 30 sekundi.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 26 svi 2022, 12:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 23:01
Postovi: 19736
Đuka, kaži dragička. Nedavno izašao novi zakon ili uredba u Hrvatskoj. Odnedavno možeš primati platu na Wise i druge EU bankarske servise i banke. I još nešto, od naredne godine, Hrvatska prelazi na evro. Od naredne godine ćeš moći maltene džaba slati novac u BiH. Evo i kako. Kada primiš platu na Wise, ako imaš nekog u BiH, da primi novac, otvori i njemu Wise račun ili neka on otvori, na svoju ličnu kartu, a na adresu u EU (u ovom slučaju u Hrvatskoj), kako bi stigla kartica, a kad stigne kartica, onda odeš u poštu i pošalješ je dalje u BiH. Što se tiče transfera sa Wise računa na drugi Wise račun, usluga je besplatna, a novac se može podizati sa bankomata, do 200 evra mjesečno besplatno. E sad, jedina mana, u ovom lukavom planu, jeste ako Elektroprivreda HZHB, ne prima evre, no i to se može besplatno srediti, jer danas svako ima bi nekog u familiji, kome trebaju evri, da razmjeni za marke, zbog relacije BiH - EU. Jedina naknada u tom slučaju, je naknada u domaćem platnom prometu, za plaćanje računa, no ako Elektroprivreda HZHB ima ugovor sa nekom bankom, onda može se čak skroz besplatno proći, kada su u pitanju naknade. I još nešto, neki bankomati imaju svoju politiku naplate naknada. To bi bilo to. Malo je peglenzi, ali sve je bolje od SWIFT-a, koji košta, naročito kada su u pitanju mali iznosi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 26 svi 2022, 17:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37319
Lokacija: Gl. grad regije
Sad frendu uplatim preko paypala a on plati u Bosni. Uštedim 10 KM po uplati. To pojedem i popijem s njim kad dođem u Bosnu. :D

Wise nažalost još nije BiH dodao i ne vidim tašto bih se sluzio s njim.

EP HZHB ima račun u € na koji se može platit.

Na bankomatu i dalje dižem na San Paolo koja je sestra PBZ-a i nema naknade. Mislim da tako šljakaju i Unicredit i Zaba a valjda i RBA...

No nije mi jasno zasto sestrinske tvrtke imaju takve tarife. Mislim da je to politički kao i skupi roaming izneđu A1 u Srbiji i u RH. Npr. Nema tu logičnog objašnjenja.

Moraju ljudi imat razlog da žele u EU.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 26 svi 2022, 17:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38688
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Za sve te servise mi smo na crnoj listi zemalja zbog pranja novca.
Mislio otvoriti Crypto wallet i šipak ne mogu niti instalirati aplikaciju na google store jer nakarada nije podržana.
Crna rupa usred Europe.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 26 svi 2022, 21:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 12:40
Postovi: 4646
daramo je napisao/la:
Za sve te servise mi smo na crnoj listi zemalja zbog pranja novca.
Mislio otvoriti Crypto wallet i šipak ne mogu niti instalirati aplikaciju na google store jer nakarada nije podržana.
Crna rupa usred Europe.
Nije to zbog pranja novca, cijela istočna Europa pere novac pa nisu blokirani. Ali oni nemaju aktiviste povezane s terorističkim skupinama, "povratnike s ratišta" u Siriji i slične kategorije Građana koji bi slali i primali novac za zabranjene aktivnosti.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO