HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 15:05.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 161 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Internacionalizacija srpskog i hrvatskog pitanja u BiH
PostPostano: 23 kol 2020, 13:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Citat:
Član Predsjedništva BiH Milorad Dodik izjavio je da će pokušati zajedno sa predsjednikom HDZ-a BiH Draganom Čovićem integrisati sva kršenja Dejtonskog sporazuma prema srpskom i hrvatskom narodu u BiH i to uputiti međunarodnoj javnosti.

"Treba ukazati na to da je proteklih 25 godina od potpisivanja Dejtonskog sporazuma vrijeme masovnog kršenja međunarodnog prava i naših nacionalnih prava", rekao je Dodik za "Alo".

"Šiptarima se daje pravo da prave državu, a nama ne daju pravo ni da očuvamo naš status koji smo dobili Dejtonskim sporazumom. Naš je interes da Dejtonski sporazum očuvamo u njegovom izvornom obliku", rekao je Dodik.

On je istakao da dvije trećine BiH smatra da visoki predstavnik treba da ode i da, samo zato što Bošnjaci smatraju da OHR treba da ostane, "oni skrnave stav potpisnika Aneksa 10 Dejtonskog sporazuma".

"Koliko sam razumio i Hrvatska je nezadovoljna ponašanjem visokih predstavnika, barem su to iskazivali kroz određene stavove. Isto tako Srbija, Republika Srpska i polovina Federacije BiH oličene u Hrvatima smatraju da visoki predstavnik treba da ode", rekao je Dodik.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-u ... /200823066


:palacgore2
Čim Dodik izlazi u javnost to znači da je sve dogovoreno.
Vratimo li 1 ukradenu nadležnost od Srba ili Hrvata vratićemo sve a onda je BiH gotova. :palacgore2

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Itnternacionalizacija srpskog i hrvatskog pitanja u BiH
PostPostano: 23 kol 2020, 13:27 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Napokon, ovo su pravi koraci.

Inzko je se povukao nakon što je prošli put Dodik prijetio UN-om, treba staviti na papir sve od blokade Federacije 2010-2014 preko okupacije doma naroda, blokiranje Mostara i rušenja institucija.

Dosta je dahijske politike i Inzka koji im podilazi, vrijeme je i da Hrvati i Srbi krenu odvaljivati institucije


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Itnternacionalizacija srpskog i hrvatskog pitanja u BiH
PostPostano: 23 kol 2020, 13:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Samo vratiti na sto Ustav BiH.
Svi zakoni koje je nametnuo VP su neustavni jer nisu ubačeni u Ustav.
Pokušali su su ubaciti haprilskim paketom i na tom je ostalo.
Sad da bilo koji laik uzme u ruke Ustav BiH vidio bi da u njemu nema 90% institucija koje funkcionišu u BiH.
One funkcionišu na osnovu nekakvih amandmana (i dobre volje Srba i Hrvata da poštuju silu međunarodnih kriminalaca) koje je dodavao VP ili Parlament BiH al to je bila neustavna procedura. U Ustavu piše kako se mjenja ustav. Nigdje ne piše da se mjenja amandmanima.

Mi imamo sve argumente na našoj strani. Sad nam samo treba podrška izvana da odbacimo sve neustave zakone i institucije (koje ne mogu funkcionisati bez Srba i Hrvata) i vratimo se na Ustav BiH. Čim se vratimo na Ustav BiH to je to, nema BiH. :zivili

Citat:
Kada je riječ o promjenama Ustava Bosne i Hercegovine, Dodik je rekao da je inicijativa američkog ambasadora u tom pravcu dobra, jer je uvidio gdje su problemi u BiH, a koja, kako kaže, živi nelegalno od Dejtonskog sporazuma.

"I to tako što je visoki predstavnik, taj masovni kriminalac, otimao nadležnosti Republici Srpskoj i prenosio ih na nivo BiH, iako ona nema pravo na te nadležnosti", rekao je Dodik.

On je zaključio da je time prekršen Dejtonski sporazum, odnosno da su državi date nadležnosti koje "nema po Ustavu i to u oblastima finansija, odbrane, pravosuđa, obavještajno-bezbjednosne strukture i slično".

Dodik je istakao da inicijativu za promjene Ustava BiH slavodobitno dočekuju u Federaciji BiH, misleći da će prenos nadležnosti biti "pokriven" određenim ustavnim promjenama.

On je ukazao da to nije uspjelo ni u butmirskom ni u prudskom procesu, pa neće ni sada.

"Dakle, nismo nespremni za tu vrstu priče. Stvar treba vratiti na poštovanje izvornog Daytona, dajte da prvo poštujemo Ustav pa ćemo se dogovarati. A sve što ste nam mimo naše volje oteli pritiscima, malverzacijama i podmetanjima visokih predstavnika, naravno da nećemo legalizovati. To neka izbiju sebi iz glave", rekao je Dodik.

https://bnn.ba/vijesti/dodik-moze-izmje ... emo-u-nato

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Itnternacionalizacija srpskog i hrvatskog pitanja u BiH
PostPostano: 23 kol 2020, 16:27 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2019, 12:17
Postovi: 766
Prije će muslimani ići u otvoreno razbijanje BiH nego pristati na povratak na Dayton.
Novi američki ambasador definitivno drugačije radi od prethodnice. Povremene prigodne izjave u korist muslimana više služe kao sedativ za muslimane nego što imaju neki konkretan sadržaj...

_________________
Osjecaj me prati da sam fiju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Internacionalizacija srpskog i hrvatskog pitanja u BiH
PostPostano: 25 kol 2020, 17:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650


3:10 - Dokument o kršenju Dejtona koji će sastaviti Srbi i Hrvati zajedno
9:00 - Povrat ukradenih nadležnosti

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Internacionalizacija srpskog i hrvatskog pitanja u BiH
PostPostano: 25 kol 2020, 17:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35585
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Taj dokument koji su potpisali Hrvati i Srbi zajedno Hrvatska i Srbija trebaju stalno iznositi MZ.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Internacionalizacija srpskog i hrvatskog pitanja u BiH
PostPostano: 25 kol 2020, 18:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Muslimani se ježe toga da dva naroda koja su donedavno ratovali zajednički nastupaju (time su daleko uvjerljiviji u onome sto govore) i iznose u Washingtonu svoju perspektivu o RS i HB, s Amerikancima iza zatvorenih vrata.

Samo naprijed.

Muslimanske udruge će vrištati ali oni nemaju put do vrha američke administracije, mogu se onih 20 muslimana reTwittati u krug, circle jerk.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Internacionalizacija srpskog i hrvatskog pitanja u BiH
PostPostano: 25 kol 2020, 18:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
Robbie MO je napisao/la:
Muslimani se ježe toga da dva naroda koja su donedavno ratovali zajednički nastupaju (time su daleko uvjerljiviji) i iznose u Washingtonu svoju perspektivu o RS i HB, s Amerikancima iza zatvorenih vrata.

Samo naprijed.

Muslimanske udruge će vrištati ali oni nemaju put do vrha američke administracije, mogu se onih 20 muslimana reTwittati u krug, circle jerk.


Ja sam zato već napisao da je ovo oko Pupovca i "Oluje" priprema terena za upravo ovo gore, većina se nije složila ali sudeći po reakcijama iz Sarajeva (Kavazović npr.) i oni su to nanjušili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Internacionalizacija srpskog i hrvatskog pitanja u BiH
PostPostano: 25 kol 2020, 18:39 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2019, 12:17
Postovi: 766
ZlatkoZG je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Muslimani se ježe toga da dva naroda koja su donedavno ratovali zajednički nastupaju (time su daleko uvjerljiviji) i iznose u Washingtonu svoju perspektivu o RS i HB, s Amerikancima iza zatvorenih vrata.

Samo naprijed.

Muslimanske udruge će vrištati ali oni nemaju put do vrha američke administracije, mogu se onih 20 muslimana reTwittati u krug, circle jerk.


Ja sam zato već napisao da je ovo oko Pupovca i "Oluje" priprema terena za upravo ovo gore, većina se nije složila ali sudeći po reakcijama iz Sarajeva (Kavazović npr.) i oni su to nanjušili.


Definitivno se nešto iza brda valja. Da sam bosanski musliman ne bih mirno spavao...moguće i da naprave kakvu grešku u koracima, ispale pokoji rafal ovamo ili onamo ne bi li strance preplašili ratom, ne shvaćajuć da BiH više nikako ne bi bila moguća nakon prvog ispaljenog metka. To bi bio game over za njih.

_________________
Osjecaj me prati da sam fiju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Internacionalizacija srpskog i hrvatskog pitanja u BiH
PostPostano: 25 kol 2020, 18:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 sij 2014, 18:23
Postovi: 625
Hara je napisao/la:
ZlatkoZG je napisao/la:

Ja sam zato već napisao da je ovo oko Pupovca i "Oluje" priprema terena za upravo ovo gore, većina se nije složila ali sudeći po reakcijama iz Sarajeva (Kavazović npr.) i oni su to nanjušili.


Definitivno se nešto iza brda valja. Da sam bosanski musliman ne bih mirno spavao...moguće i da naprave kakvu grešku u koracima, ispale pokoji rafal ovamo ili onamo ne bi li strance preplašili ratom, ne shvaćajuć da BiH više nikako ne bi bila moguća nakon prvog ispaljenog metka. To bi bio game over za njih.


Koalicija Mostar-Banja Luka, Zagreb-Beograd pa i Brussels-Moskva već postoji po nekim pitanjima u vezi BiHa.
Ali! treba uvjeriti pragmatične ali i genetski Anti-Ruske Amerikance i Engleze da tuku mrtvog konja i treba izbaciti Muslimanima argument Ruskog utjecaja u BiH…
To je puno zajebanije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Internacionalizacija srpskog i hrvatskog pitanja u BiH
PostPostano: 25 kol 2020, 18:46 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2019, 12:17
Postovi: 766
Fela Kuti je napisao/la:
Hara je napisao/la:

Definitivno se nešto iza brda valja. Da sam bosanski musliman ne bih mirno spavao...moguće i da naprave kakvu grešku u koracima, ispale pokoji rafal ovamo ili onamo ne bi li strance preplašili ratom, ne shvaćajuć da BiH više nikako ne bi bila moguća nakon prvog ispaljenog metka. To bi bio game over za njih.


Koalicija Mostar-Banja Luka, Zagreb-Beograd pa i Brussels-Moskva već postoji po nekim pitanjima u vezi BiHa.
Ali! treba uvjeriti pragmatične ali i genetski Anti-Ruske Amerikance i Engleze da tuku mrtvog konja i treba izbaciti Muslimanima argument Ruskog utjecaja u BiH…
To je puno zajebanije.


Dobar pregled situacije. :palacgore1

_________________
Osjecaj me prati da sam fiju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Internacionalizacija srpskog i hrvatskog pitanja u BiH
PostPostano: 25 kol 2020, 19:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Citat:
Ta politika ponovo traži sagovornika za podjelu države Bosne i Hercegovine, kao što vidimo u Republici Hrvatskoj i politikama koje u BiH nastoje da ožive zločinačku paratvorevinu, tzv. Herce- Bosnu. Nadam se da u Zagrebu Dodik i velikosrpska politika neće pronaći tog sagovornika. Što se nas tiče, i da se ponovo dogodi neko novo Karađorđevo, znamo da jedino što ostaje jeste to da se ponovo branimo - poručio je Komšić.


slika
Đe sam ono zakopo mitraljez... čini mi se pored neke džamije...

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Internacionalizacija srpskog i hrvatskog pitanja u BiH
PostPostano: 25 kol 2020, 20:45 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Mislim da je ovaj ugovor pokusaj SH preventive na najnovije najave od americkog ambasadora. Valja na vrijeme zauzeti pozicije jer i muslimani su aktivni...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Internacionalizacija srpskog i hrvatskog pitanja u BiH
PostPostano: 26 kol 2020, 02:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 sij 2014, 18:23
Postovi: 625
ludihrvat3 je napisao/la:
....


De malo ludihrvat3 (sumnjam da si Hrvat, ti si neki mučki provokator) potrudi se… i nemoj me ćerat da zovem moderatore.
Nemaš pravo spuštati raspravu na razinu osnovne škole za djecu s posebnim potrebama.
Ovo je ipak ozbiljan forum :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Internacionalizacija srpskog i hrvatskog pitanja u BiH
PostPostano: 27 lis 2020, 08:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Citat:
Dodik je za srbijansku Pink televiziju najavio kako će "Srbi i Hrvati kreirati zajedničku izjavu o tome kako BiH može funkcionirati".

Ne bude li takva izjava prihvaćena, kako je kazao, jedina preostala opcija je "razdruživanje".

https://www.zabranjeni.hr/vijesti/svijet/ ... a-15027943
https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-s ... /201026001


:zivili

Muslimani se usrali, pozvali svoje standardne podguzne muhe da hin tješe.


_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Internacionalizacija srpskog i hrvatskog pitanja u BiH
PostPostano: 27 lis 2020, 09:07 
Offline

Pridružen/a: 24 lis 2020, 08:50
Postovi: 544
Pametan zajednički nastup.
Drugog izlaza nema.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Internacionalizacija srpskog i hrvatskog pitanja u BiH
PostPostano: 27 lis 2020, 09:22 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Krajnje je vrijeme za zajednički nastup Hrvata i Srba prema MZ.
BiH će se ili vratiti na početne (Daytonske) postavke ili razlaz.

Ja navijam da Bošnjaci budu “pametni” ko i dosada i da na kraju bude - razlaz.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Internacionalizacija srpskog i hrvatskog pitanja u BiH
PostPostano: 27 lis 2020, 09:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 kol 2020, 20:26
Postovi: 1770
Interesantno kako se je sa vremenom promjenila svijest u Hrvatskoj o BiH.
Prije je bilo ufff ti bosanci i hercegovci nek odu u svoju bosnu, a sada prosječan gradjhanin RH shvaća kakva je skalamerija BiH i spreman je poduprijeti Hrvate u BiH.
Promjenio se skroz narativ.

Milanoviću u krajnjem slučaju ne bi bio problem poslati vojsku da zaštiti Hrvate, ne bi bilo ni medijski prevelikog otpora.
Zapravo sve velike intervencije se dogadjaju za vrijeme kriza, tako da je ovo idealno vrijeme.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Internacionalizacija srpskog i hrvatskog pitanja u BiH
PostPostano: 27 lis 2020, 10:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10119
Lokacija: Banja Luka
novovrijeme je napisao/la:
Citat:
Član Predsjedništva BiH Milorad Dodik izjavio je da će pokušati zajedno sa predsjednikom HDZ-a BiH Draganom Čovićem integrisati sva kršenja Dejtonskog sporazuma prema srpskom i hrvatskom narodu u BiH i to uputiti međunarodnoj javnosti.

"Treba ukazati na to da je proteklih 25 godina od potpisivanja Dejtonskog sporazuma vrijeme masovnog kršenja međunarodnog prava i naših nacionalnih prava", rekao je Dodik za "Alo".

"Šiptarima se daje pravo da prave državu, a nama ne daju pravo ni da očuvamo naš status koji smo dobili Dejtonskim sporazumom. Naš je interes da Dejtonski sporazum očuvamo u njegovom izvornom obliku", rekao je Dodik.

On je istakao da dvije trećine BiH smatra da visoki predstavnik treba da ode i da, samo zato što Bošnjaci smatraju da OHR treba da ostane, "oni skrnave stav potpisnika Aneksa 10 Dejtonskog sporazuma".

"Koliko sam razumio i Hrvatska je nezadovoljna ponašanjem visokih predstavnika, barem su to iskazivali kroz određene stavove. Isto tako Srbija, Republika Srpska i polovina Federacije BiH oličene u Hrvatima smatraju da visoki predstavnik treba da ode", rekao je Dodik.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-u ... /200823066


:palacgore2
Čim Dodik izlazi u javnost to znači da je sve dogovoreno.
Vratimo li 1 ukradenu nadležnost od Srba ili Hrvata vratićemo sve a onda je BiH gotova. :palacgore2


Ja mislim upravo suprotno , vraćanjem ''slovu Dejtona'' BiH dobija šansu da preživi .

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Internacionalizacija srpskog i hrvatskog pitanja u BiH
PostPostano: 27 lis 2020, 10:39 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Ovo je lose lose situacija za good Boshnians.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Internacionalizacija srpskog i hrvatskog pitanja u BiH
PostPostano: 27 lis 2020, 12:56 
Offline

Pridružen/a: 13 lis 2020, 09:17
Postovi: 96
OHR i VP imaju pravo po Daytonu da mijenjaju sporazum u svrhu uspostavljanja funkcionalnosti BiH. To ste potpisali, pa sad porekli. To je slovo Daytona. Nećete vi tumačiti Dayton. Ako neko trepne u pogrešnom pravcu, vraćamo se na Ustav Republike BiH iz marta/aprila 1992, ali ovaj put malo drugačije raspoređeni. Opet neće smjeti ništa, a BiH iz godine u godinu postaje međunarodna činjenica.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Internacionalizacija srpskog i hrvatskog pitanja u BiH
PostPostano: 27 lis 2020, 13:00 
Offline

Pridružen/a: 13 lis 2020, 09:17
Postovi: 96
tucepi je napisao/la:
Interesantno kako se je sa vremenom promjenila svijest u Hrvatskoj o BiH.
Prije je bilo ufff ti bosanci i hercegovci nek odu u svoju bosnu, a sada prosječan gradjhanin RH shvaća kakva je skalamerija BiH i spreman je poduprijeti Hrvate u BiH.
Promjenio se skroz narativ.

Milanoviću u krajnjem slučaju ne bi bio problem poslati vojsku da zaštiti Hrvate, ne bi bilo ni medijski prevelikog otpora.
Zapravo sve velike intervencije se dogadjaju za vrijeme kriza, tako da je ovo idealno vrijeme.


Ajde na šupljiraj. Većina mladih Hrvata je ogorčena na državu i društvo, i samo čeka priliku da se iseli gdje im je bolje iz tog sloja za ratovanje. Nije ovo 1991, niti je teritorija Hrvatske ugrožena. Prvi gubici na frontu, uplakane majke, i nema više tih vaših dobrovoljaca. Pokušavaš se ohrabriti bez osnova u realnom svijetu. Motivacija nije ista.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Internacionalizacija srpskog i hrvatskog pitanja u BiH
PostPostano: 27 lis 2020, 13:03 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30059
Smogovac je napisao/la:
tucepi je napisao/la:
Interesantno kako se je sa vremenom promjenila svijest u Hrvatskoj o BiH.
Prije je bilo ufff ti bosanci i hercegovci nek odu u svoju bosnu, a sada prosječan gradjhanin RH shvaća kakva je skalamerija BiH i spreman je poduprijeti Hrvate u BiH.
Promjenio se skroz narativ.

Milanoviću u krajnjem slučaju ne bi bio problem poslati vojsku da zaštiti Hrvate, ne bi bilo ni medijski prevelikog otpora.
Zapravo sve velike intervencije se dogadjaju za vrijeme kriza, tako da je ovo idealno vrijeme.


Ajde na šupljiraj. Većina mladih Hrvata je ogorčena na državu i društvo, i samo čeka priliku da se iseli gdje im je bolje iz tog sloja za ratovanje. Nije ovo 1991, niti je teritorija Hrvatske ugrožena. Prvi gubici na frontu, uplakane majke, i nema više tih vaših dragovoljaca. Pokušavaš se ohrabriti bez osnova u realnom svijetu. Motivacija nije ista.


Kakve uplakane majke? Na TV po direktivi idu domoljubne pjesme cijeli dan, ima da svaki mužjak dobije dozu dopamina i adrenalina. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Internacionalizacija srpskog i hrvatskog pitanja u BiH
PostPostano: 27 lis 2020, 13:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
Naša Kvačica je napisao/la:
Smogovac je napisao/la:

Ajde na šupljiraj. Većina mladih Hrvata je ogorčena na državu i društvo, i samo čeka priliku da se iseli gdje im je bolje iz tog sloja za ratovanje. Nije ovo 1991, niti je teritorija Hrvatske ugrožena. Prvi gubici na frontu, uplakane majke, i nema više tih vaših dragovoljaca. Pokušavaš se ohrabriti bez osnova u realnom svijetu. Motivacija nije ista.


Kakve uplakane majke? Na TV po direktivi idu domoljubne pjesme cijeli dan, ima da svaki mužjak dobije dozu dopamina i adrenalina. :zubati


Napad dronova, Kiowa, Pantzerhaubitza, Rafale-a, Hellfire-a, Spike-ova, a u pozadini Boj se bije bije. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Internacionalizacija srpskog i hrvatskog pitanja u BiH
PostPostano: 27 lis 2020, 13:09 
Offline

Pridružen/a: 13 lis 2020, 09:17
Postovi: 96
Naša Kvačica je napisao/la:
Smogovac je napisao/la:

Ajde na šupljiraj. Većina mladih Hrvata je ogorčena na državu i društvo, i samo čeka priliku da se iseli gdje im je bolje iz tog sloja za ratovanje. Nije ovo 1991, niti je teritorija Hrvatske ugrožena. Prvi gubici na frontu, uplakane majke, i nema više tih vaših dragovoljaca. Pokušavaš se ohrabriti bez osnova u realnom svijetu. Motivacija nije ista.


Kakve uplakane majke? Na TV po direktivi idu domoljubne pjesme cijeli dan, ima da svaki mužjak dobije dozu dopamina i adrenalina. :zubati


Nije ti ovo jaro 1992. Sada ima Facebook, i silne socijalne mreže. Nema više kontrole populacije preko par TV kanala. Kanala informisanja je sada stotine. Millioni bi gledali uplakane majke, onda idu slike stradalih neprijateljskih vojnika na klipićima, ptanje i stradanja na frontu, pa kad mama i sestra vide, ima da im srce pukne. Strahota kakvo je vrijeme došlo. Pa onda direktno sa fronta ko krade vojsku, ko muti vodu, propaganda i kontr-propaganda. Ovo je dvaesprvi vijek jarane.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 161 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: 3AJE6, crni_bombarder, iprodano, kily, Patriota, Tomba17 i 279 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO