HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 19:10.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 78 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Turizam u Mostaru
PostPostano: 28 kol 2020, 04:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Sokolić je napisao/la:
Krivnju snose sami Hrvati. Htjeli bi da im dođu turisti u njihov dio grada, a nigdje ne vidim plakata gdje su prikazane ljepote zapadnog dijela grada, gdje se panoramski vidi zapadni dio grada, ništa, ništa, ama baš ništa. Ako su nešto i napravili, to nije vidilo digitalnog svijeta. Čini mi se da tamo i dalje ekipa misli da je turizam stavit stare babe na željeznički kolodvor koje viču "cimer rum".

Po Hrvatskoj se muslimani reklamiraju. Reklamiraju izlete u Mostar u istočni dio i onda još organiziraju ture po ratom srušenom dijelu Mostara. Govorim vam što piše po katalozima i prospektima. Dakako, i pune im glave svojim "istinama", a mi Hrvatići poslije kukamo kako nas cijeli svijet ne shvaća.

Gdje su vam fotografije dronom zapadnog dijela grada? Nigdje!

Gdje su vam fotografije brda koja se vide sa zapadne strane Mostara (skupno i pojedinačno)? Nigdje!

Nemojte mi sad naći jednu fotografijicu na nekom velikom portalu ili pak nekom rubnom blogu. Jedna, dvije ili tri ne rješava stvar!

Ponašate se kao da vas nije briga da je to u vašem dijelu države! Ponašate se kao da to nije u vašem dijelu države! Htjeli biste svoj entitet, a niste u stanju dokumentirati ono što je vaše. Pa ne će vam to nitko drugi napraviti umjesto vas.

Sve što nalazim su slike istočnog Mostara, zapadni kao i da ne postoji. Ono što ima nije dostojno i premalo je. Može se grad fotografirati i iz visine, da se više vidi. Ne samo slikati ulaz od zgrade s tri metra udaljenosti, susjeda gdje kopa kupus da bi ruganjem skupljali sviđanja na FB niti uslikati selfie.

Recite onima u zapadnom dijelu da danas postoji uređaj zvani pametni telefon ili barem digitalni fotoaparat. Postoji nešto što se zove auto, motor, moped, bicikla a navodno već milijun godina postoji stvar zvana noge i lijena stražnjica. Pa pođite na uzvisine nad zapadnim Mostarom. Popnite se. Gravitacija djeluje i na vrhovima i neće vas odnijeti ništa u svemir. Pa fotografirajte ljepote zapadnog Mostara, a da pritom ne zahvaćate istočni. Možete vi to.


De odjebi od foruma.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turizam u Mostaru
PostPostano: 28 kol 2020, 21:23 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68966
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Sokolic je Hrvat.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turizam u Mostaru
PostPostano: 29 kol 2020, 08:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
I Komšić je navodno. Previše širi depresiju i očaj.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turizam u Mostaru
PostPostano: 29 kol 2020, 09:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35948
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Hrvati u Mostaru turizam nemaju šta poticati jer je to glavna muslimanska djelatnost, pošto pod kontrolom drže stari grad i većinu turističkih znamenitosti.
Više štete nego koristi za nas.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turizam u Mostaru
PostPostano: 29 kol 2020, 09:36 
Offline

Pridružen/a: 24 ožu 2019, 11:50
Postovi: 933
Lokacija: Mostar.......nekad
Prosječnog zapadnog turistu ne privlači nešto kao zapadni dio Mostara, tu nema on šta (novo) da vidi. Njih privlače takva mjesta kao što su stari grad sa mostom ili npr. vrelo Bune. Međugorje je takođe jedno takvo mjesto ali samo za one čija posjeta ima religioznu pozadinu. U principu čitava Hercegovina nudi vrlo malo što bi odgovaralo prohtjevima modernog turizma.
Tu ima još jedna vrlo interesantna destinacija koje se kako sam upućen uopšte ne koristi. Ona se nalazi na svim slikama gdje se opisuje grad Mostar pa i Hercegovina, pogotovo van granica BiH. Riječ je o tvrđavi Herceg Stjepana iznad Blagaja, to bi za strane turiste bilo vrlo interesantno, jer oni vole da obilaze takve starine.
Ja inače izbjegavam lijevu obalu Neretve kad sam u Mostaru i boravim isključivo na zapadnoj strani, iznimku čine posjete Bijelom Polju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turizam u Mostaru
PostPostano: 29 kol 2020, 09:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Čuj malo, a ja svima govorim da ima tako puno toga za vidjeti na tako malo mjesta kao u Hercegovini.

Problem je što prosječni Hrvat je živio i odrastao na selu, što je dobro za natalitet i patriotizam ali ta neka blaga zaostalost je štetna za druge stvari.

Za Kravicu i Blidinje, Mogorjelo, Bajere, Čeveljušu, Koćušu, Mline, Brinu, Vran i Čvrsnicu.... nikad nisam čuo dok sam zivio u BiH a pricalo se o Sutjeskama, Kozarama, olimpijskim planinama i naravno Medugorju i Starom mostu.

No, vidim da se to jako mijenja zadnjih godina.

Kao cjelina ste jači od Istre što se tiče ponude koja je moguća. Jedina zapreka koju vidim i turizmu u Mostaru i cijeloj Hercegovini je j. granica i mislim da je prioritet svake hr vlasti ukidanje iste. A i Bošnje u Mostaru mogu ove szone vidjeti koliko im granica šteti.

Ako jedan Imotski može imat brojne vile s bazenima popunjene pola godine pa može i sve od Vinice do Ravnog, o Trebinju da ne pričam.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turizam u Mostaru
PostPostano: 29 kol 2020, 10:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35948
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
I Stjepan-grad je pod kontrolom SDA.
Ako ćemo već promicati turizam to treba raditi s Međugorjem, Kravicom, Neum i Ivanici reklamirati kao jeftino predgrađe Dubrovnika.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turizam u Mostaru
PostPostano: 29 kol 2020, 10:15 
Offline

Pridružen/a: 24 ožu 2019, 11:50
Postovi: 933
Lokacija: Mostar.......nekad
daramo je napisao/la:
I Stjepan-grad je pod kontrolom SDA.
Ako ćemo već promicati turizam to treba raditi s Međugorjem, Kravicom, Neum i Ivanici reklamirati kao jeftino predgrađe Dubrovnika.


Ja sam pokušao to da opišem kroz naočale jednog prosječnog europejca bez ikakvih nacionalnih okova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turizam u Mostaru
PostPostano: 29 kol 2020, 10:19 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35948
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Prosječan turist nema šta u Mostaru boraviti više od jednog dana, toliko mu treba da sve posjeti.
Jednodnevne i dvodnevne posjete Mostaru su 90% turizma u gradu.

U Međugorju je druga priča i drugi vid turista.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turizam u Mostaru
PostPostano: 29 kol 2020, 10:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Vrelo Bune i Stari most se obiđu u danu. Nema tu velike koristi. Kao od onih s kruzera.

Prava je lova kod ljudi koji dođu na tjedan-dva. Tih baš nema, osim mene. :D

Meni je Eranije žao s jedne strane što je neotkrivena, s druge strane mi je drago jer mogu guštat bez gužve i paprenih cijena.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turizam u Mostaru
PostPostano: 29 kol 2020, 10:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Inače, živio sam u Mostaru pola godine. Nikad nisam bio čuo za Forticu. Ona mi je otkrivenje i itekako vrijedna posjeta. Mislim da treba i gore turiste masovno vodit. Pogled na Neretvu je fenomenalan.

Ovih dana je i polumaraton, koji je sigurno lijep i atraktivan jer prelazi preko mostova. Bit će i to hit, dok se malo pročuje više.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turizam u Mostaru
PostPostano: 29 kol 2020, 10:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2406
Lokacija: HR
Hotel Mostar, Hotel Mepas, Hotel City spa, Hotel Bevanda, Hotel Verso sve zapadni dio.
Sad su atraktivni i stanovi na dan za ljude u prolazu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turizam u Mostaru
PostPostano: 30 kol 2020, 07:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Evo, to je to o čemu sam pričao. Ljubuški i Čapljina su izuzetne turističke destinacije. Ja sam jedan od prvih koji je to otkrio a donaći ljudi su se čudom čudili budali koja je odusevljena. :D

https://www.klix.ba/lifestyle/putovanja ... /200829078

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turizam u Mostaru
PostPostano: 04 svi 2021, 11:52 
Offline

Pridružen/a: 08 srp 2009, 20:37
Postovi: 1818
U Mostaru najviše turista iz Srbije.



Dolaze u Trebinje, Mostar, Kravicu i Neum.

_________________
Federacija BiH: Sveto rimsko carstvo hrvatskog naroda


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turizam u Mostaru
PostPostano: 28 srp 2021, 23:26 
Offline

Pridružen/a: 06 srp 2021, 08:45
Postovi: 3821
Ima li ko od Mostaraca da mi preporuci dobar hotel? Nesto malo a fino i sharmantno, nesto za sto je manje poznato i da nema veze s masovnim turizmom i takvim kategorijama? I naravno, gdje su bukvalno NAJBOLJI cevapi?

Hvala!

_________________
fakofbolan nema krsta bez tri prsta


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turizam u Mostaru
PostPostano: 29 srp 2021, 07:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6883
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Najbolji ćevapi su ti preko puta Mepas malla,grill Split se zove,odnosno Uglovnica.
Naravno,ako ti ne smetaju hrvatski ćevapčići. :kava

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turizam u Mostaru
PostPostano: 29 srp 2021, 10:29 
Offline

Pridružen/a: 06 srp 2021, 08:45
Postovi: 3821
Kako mislis hrvatski? Mislis sto ih prodaje Hrvat? Zasto bi mi smetalo to

Ako su ko u Hrvatskoj onda ne valjaju, ali jeo sam doduse samo jednom na moru u Sibeniku tako da i taj zakljucak ne bazira bas na sirokom empirijskom iskustvu.

_________________
fakofbolan nema krsta bez tri prsta


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turizam u Mostaru
PostPostano: 11 kol 2021, 09:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35948
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Šta turistički vodiči u Mostaru prodaju turistima

''Fascinirala me je činjenica da su pojedine stare kuće imale tuševe i kupatila u ono doba kada je npr. u Londonu to bilo apstrakcija'' =)) prepričava svoje dojmova jedna od turista

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turizam u Mostaru
PostPostano: 11 kol 2021, 10:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24631
Lokacija: Heartbreak Hotel
Jučer sam bio u starom gradu i mogu vam reći da turista ima ko kiše. Čini mi se da nikad više Arapa nije tamo bilo. Čak ima i nekih čudnih kombinacija... Grupa američkih crnaca, francuskih kineza.... gadno za vidjeti.


A u mene MAGA majica. Škripe zubima.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turizam u Mostaru
PostPostano: 14 kol 2021, 11:50 
Online
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2012, 22:49
Postovi: 1271
Jel moze od lokalaca preporuka di su najbolje baklave, hurmasice, tulumbe......za ponijeti?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turizam u Mostaru
PostPostano: 14 kol 2021, 12:20 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35948
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Ne volim takve vrste kolača, preslatki, previše šećera tako da ti ne mogu preporučiti iz osobnog iskustva.
Možda slastičarna Palma za takvu vrstu kolača.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turizam u Mostaru
PostPostano: 14 kol 2021, 13:59 
Online
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2012, 22:49
Postovi: 1271
E to se trazi, da nije u carsiji za turiste, nego da valja. Hvala!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turizam u Mostaru
PostPostano: 06 lip 2022, 05:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68966
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turizam u Mostaru
PostPostano: 26 srp 2022, 02:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
Novinarka Jerusalem Posta istjerana iz dućana kod Starog mosta,
jer je govorila na hebrejskom jeziku!


slika

Urednica i novinarka najuglednije izraelske tiskovine i portala na engleskome jeziku "The Jerusalem Post" Lahav Harkov Levine doživjela je veliku neugodnost prilikom posjeta Mostaru prije nekoliko godina jer su je s obitelji trgovci istjerali iz trgovine nedaleko od povijesnoga remek-djela Staroga mosta u Mostaru samo zbog činjenice što je Židovka i što je govorila na hebrejskom jeziku u tom trenutku, piše Večernji list BiH.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.ba/vijesti/novinar ... ku-1604750

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turizam u Mostaru
PostPostano: 08 lis 2022, 10:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8450
Lokacija: banana
Mala bas uzbudjena :)

https://www.facebook.com/watch/?v=453790006795366

al jbg. for the first time in baznia je.

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 78 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO