HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 10 ruj 2024, 07:41.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 27 ruj 2020, 18:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37943
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Upravo tako sve demokratski.
Građanski neposluh, bojkotiranje izbora dok se ne donese ustavan izborni zakon.
Ovaj put imamo zakon na svojoj strani.
Sve je na nama.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 28 ruj 2020, 13:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ako neće Čović nek ide u mirovinu.
A dobro i Čović sve ovo isto radi samo takija muslimane.

Citat:
“Ako bi se mene pitalo, odmah bi s radom prestalo Vijeće ministara, tehnička Federalna Vlada i sve institucije gdje imamo utjecaj, dok se ne provede odluka Ustavnog suda, ali ne tako da ne napuštamo institucije. Mnogo štošta bih još pokrenuo, ali, eto, ne odlučujem samo ja”, kaže Lovrinović.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 28 ruj 2020, 20:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2012, 23:49
Postovi: 1371
trokut je napisao/la:
Slijedeca faza raspada je da Hrvati pocinju javno i otvoreno diskutirati mirni razlaz BiH.


Sljedeca faza je da Sarajevo pocne plakati za Trecim :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 28 ruj 2020, 20:59 
Offline

Pridružen/a: 08 srp 2009, 21:37
Postovi: 1821
Nakon što su se navikli da je samostalnost RS dnevna opuštena diskusija, slijedeće navikavanje je da Hrvati opušteno javno pričaju o raspadu.

A nakon 2 godine neformiranja Vlade Federacije OHR nije ni zabrinutost uputio.
Prije 10 godina je 1.5 godina neuspostave federalne vlade zbog odbijanja Hrvata da Muslimanima predaju 1 svoje ministarstvo u Vladi Federacije, bilo opravdanje da OHR ruši Hrvate, sada više ne smiju jer ipak druga ekipa u Zagrebu sjedi a Inzko je 10 godina stariji i postoji prirodni rizik da rikne usred najveće krize između Hrvata i Muslimana.

Samo naprijed, napadnite nas jače.

_________________
Federacija BiH: Sveto rimsko carstvo hrvatskog naroda


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 29 ruj 2020, 15:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 11:10
Postovi: 37650
Citat:
Ministar vanjskih poslova Srbije Ivica Dačić kritikovao je sinoć lidere Bošnjaka iz Bosne i Hercegovine jer se zalažu za nezavisnost Kosova, a podržavaju teritorijalni integritet Azerbejdžana u sukobu s armenskim separatistima u oblasti Nagorno-Karabah.

"Ovi ajatolasi iz Sarajeva :smijeh sada govore Azerbejdžan, Nagorno-Karabah, teritorijani integritet. Pa kako te nije sramota, a zalažeš se za priznanje Kosova? Gdje su tu principi", rekao je Dačić na televiziji Happy.

Lider Stranke demokratske akcije (SDA) Bakir Izetbegović izjavio je da armenska strana snosi punu odgovornost za izbijanje sukoba u oblasti Nagorno-Karabah, čime je direktno podržao Baku u sukobu s Jerevanom oko te armenske enklave u Azerbejdžanu.

Članovi Predsjedništva BiH Šefik Džaferović i Željko Komšić glasali su prošle sedmice na sjednici Predsjedništva da BiH prizna nezavisnost Kosova.

Dačić je večeras upitao i "da li Evropa i SAD misle da će Srbija da dozvoli da bude džamahirija" na Balkanu i ocijenio kao "istorijski" dogovor Srba i Hrvata u BiH.

On je kazao i da Srbi ne znaju da predstave sebe kao žrtve.

"Umjesto da mi kažemo da su Srbi u BiH žrtve muslimanskog nacionalizma i vjerskog fanatizma, ispada da smo mi glavni problem za BiH", izjavio je Dačić.

Dačić je rekao da je burno reagovao i kada je austrijski kancelar Sebastian Kurz bio u Beogradu i da se zbog toga predsjednik Srbije Aleksandar Vučić "malo naljutio" na njega.

"Rekao sam mu: 'Kako vas nije sramota, zabranjuješ džamije u Beču, a hoćeš ih ovdje kod nas'. On se zalaže za članstvo Kosova u Intrepolu i došao je tu, bio sam veoma nervozan, šta da radim", rekao je šef srpske diplomatije.

http://ba.n1info.com/Vijesti/a474665/Da ... a-BiH.html


Vrlo smo blizu 100% srpsko-hrvatskog jedinostva po pitanju zloglasne BiH i Muslimana. :zivili

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 29 ruj 2020, 16:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 22:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
Dodik da predlozi: dan sjecanja na armenski genocid, i da VM BiH financira neke manifestacije i spomenike na slobodnim teritorijama krscansko-hriscanske koalicije.

da se u udzbenike povjesti izucava monstruoznost i genocidnost suni muslija (kurda i sefova Turaka).

da se krene kao po receptu BML u Americi razbijanju statua, objekata gradjevina iz mrskog okupatorskog osmanskog vakta.

da se organiziraju konferencije i simpoziji na ovu temu.

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 29 ruj 2020, 16:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 11:10
Postovi: 37650
novovrijeme je napisao/la:
Citat:
Ministar vanjskih poslova Srbije Ivica Dačić kritikovao je sinoć lidere Bošnjaka iz Bosne i Hercegovine jer se zalažu za nezavisnost Kosova, a podržavaju teritorijalni integritet Azerbejdžana u sukobu s armenskim separatistima u oblasti Nagorno-Karabah.

"Ovi ajatolasi iz Sarajeva :smijeh sada govore Azerbejdžan, Nagorno-Karabah, teritorijani integritet. Pa kako te nije sramota, a zalažeš se za priznanje Kosova? Gdje su tu principi", rekao je Dačić na televiziji Happy.

Lider Stranke demokratske akcije (SDA) Bakir Izetbegović izjavio je da armenska strana snosi punu odgovornost za izbijanje sukoba u oblasti Nagorno-Karabah, čime je direktno podržao Baku u sukobu s Jerevanom oko te armenske enklave u Azerbejdžanu.

Članovi Predsjedništva BiH Šefik Džaferović i Željko Komšić glasali su prošle sedmice na sjednici Predsjedništva da BiH prizna nezavisnost Kosova.

Dačić je večeras upitao i "da li Evropa i SAD misle da će Srbija da dozvoli da bude džamahirija" na Balkanu i ocijenio kao "istorijski" dogovor Srba i Hrvata u BiH.

On je kazao i da Srbi ne znaju da predstave sebe kao žrtve.

"Umjesto da mi kažemo da su Srbi u BiH žrtve muslimanskog nacionalizma i vjerskog fanatizma, ispada da smo mi glavni problem za BiH", izjavio je Dačić.

Dačić je rekao da je burno reagovao i kada je austrijski kancelar Sebastian Kurz bio u Beogradu i da se zbog toga predsjednik Srbije Aleksandar Vučić "malo naljutio" na njega.

"Rekao sam mu: 'Kako vas nije sramota, zabranjuješ džamije u Beču, a hoćeš ih ovdje kod nas'. On se zalaže za članstvo Kosova u Intrepolu i došao je tu, bio sam veoma nervozan, šta da radim", rekao je šef srpske diplomatije.

http://ba.n1info.com/Vijesti/a474665/Da ... a-BiH.html


Vrlo smo blizu 100% srpsko-hrvatskog jedinostva po pitanju zloglasne BiH i Muslimana. :zivili


Ajatolah Šefik odgovara u skladu sa svojim intelektualnim mogućnostima, dakle 1. razred mekteba "Nisam ja to si ti njanjanjanjanjanja" :smijeh


3:10

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 29 ruj 2020, 19:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ja vam govorim vrijeme u vijeće ministara slati prijedlog osude turskog genocida nad Armencima. Ne znam zašto to niko davno nije uradio.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 29 ruj 2020, 20:49 
Offline

Pridružen/a: 08 srp 2009, 21:37
Postovi: 1821
K:M je napisao/la:
da se krene kao po receptu BML u Americi razbijanju statua, objekata gradjevina iz mrskog okupatorskog osmanskog vakta.


Ovo nije losa ideja, s obzirom da se radi o ostavstini apartheida.

_________________
Federacija BiH: Sveto rimsko carstvo hrvatskog naroda


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 29 ruj 2020, 20:52 
Offline

Pridružen/a: 08 srp 2009, 21:37
Postovi: 1821
BBC je napisao/la:
Ja vam govorim vrijeme u vijeće ministara slati prijedlog osude turskog genocida nad Armencima. Ne znam zašto to niko davno nije uradio.


Priznanje Jeruzalema svakih 6 mjeseci upucivati u Predsjednistvo.

Osuda genocida nad Armenima u Vijecu Ministara, a ovi neka potezu vitalni interes.

_________________
Federacija BiH: Sveto rimsko carstvo hrvatskog naroda


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 29 ruj 2020, 21:44 
Offline

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 15:44
Postovi: 4392
Vecina BiH i naravno Balkana je, fala Bogu, deislamizirana.
Srbi ih u mitskoj Srebrenici toliko ponizavaju da grade crkve u dvoristima muslimanskih kuca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 01 lis 2020, 00:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72700
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Citat:
Građanski savez (GS) poziva Tužilaštvo BiH da sasluša Milorada Dodika u vezi sa njegovom najavom izrade protivustavne Deklaracije o napuštanju BiH od srpskog i hrvatskog naroda.


Protuustavno je i negirati konstitutivnost naroda i raditi 30 godina na unistenju Hrvata. :palacgore1 Najbolje je da radimo svak sto hoce, sto mislimo da je za nas najbolje. :palacgore1


Zajednicku hrvatsko-srpsku Deklaraciju o napustanju BiH se treba razraditi izmedju Mostara i Banja Luke, napisati, potpisati, objaviti u medijima, spremiti u ladicu i aktivirati u povoljnom trenutku.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 01 lis 2020, 01:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 ruj 2020, 15:04
Postovi: 234
Robbie MO je napisao/la:
Citat:
Građanski savez (GS) poziva Tužilaštvo BiH da sasluša Milorada Dodika u vezi sa njegovom najavom izrade protivustavne Deklaracije o napuštanju BiH od srpskog i hrvatskog naroda.


Protuustavno je i negirati konstitutivnost naroda. :palacgore1 Najbolje je da radimo svak sto hoce, sto mislimo da je za nas najbolje. :palacgore1


Zajednicku srpsko-hrvatsku Deklaraciju o napustanju BiH se treba razraditi izmedju Mostara i Banja Luke, napisati, potpisati, objaviti u medijima, i spremiti u ladicu za pogodan trenutak.


Također:

a) obznaniti da timovi NSRS i HNS rade na deklaraciji
b) pustiti dijelove deklaracije u javnost nakon dovršetka kao “leak” kojega se neki medij dokopao, po mogućnosti medij iz RH tipa JL
c) neprestano upucavati u medijski prostor da muslimansko kršenje temeljnih načela mirovnog ugovora kojim je stvorena BiH vodi u rat i da Muslimani priželjkuju oružani sukob i zato blokiraju izborni zakon, krše ustav

Muslimani su puno toga dobili spominjući novi rat jer je to riječ zbog koje se trećerazredni diplomati useru u gaće. E pa možda je vrijeme da ih i mi počnemo plašiti tim terminom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 01 lis 2020, 14:39 
Offline

Pridružen/a: 13 ruj 2020, 11:09
Postovi: 355
Ništa od deklaracije.

https://kamenjar.com/marinko-cavara-nis ... i-budalom/

Citat:
I deklaracija koju, navodno, pripremaju HDZ i SNSD o izlasku iz BiH je spin koji je neko plasirao kako bi pokazao paradoks zbog situacije u kojoj se nalazi Bosna i Hercegovina, kaže Čavara.

TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA
Sponsored content
Uzimaj ga 10 dana i gubiš 1kg dnevno. Hit u svijetu
Midas - Nativno Internet oglašavanje
„Ja ne znam čiji je to spin. Ja nikada nisam bio na takvom sastanku. Na svim sastancima na kojima sam bio i sa SNSD-om i sa drugim strankama razgovaralo se kako riješiti goruće probleme, ili u Federaciji, ili u Bosni i Hercegovini. To da će netko praviti deklaraciju o izlasku iz države ne znam čemu vodi, s kojom je svrhom to neko plasirao“, tvrdi Čavara.

Čavara kaže da SDA krši Daytonski i Washingtonski sporazum u nastojanju da BiH bude transformirana u građansku državu.

„Znači, netko se opredijelio i to javno kaže ljudima u lice: ‘Mi želimo drugačiju državu. Ovo što smo postigli u Washingtonu i Daytonu ne valja, jer to ne omogućava dominaciju mog naroda’ Izravno rečeno, bukvalno“, kaže Marinko Čavara.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 01 lis 2020, 16:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Smiju hrvatski političari takijariti. Nismo dužni muslićima govoriti istinu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: pakovic i 29 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO