HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 12 tra 2026, 10:41.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 647 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 26  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Puljić Muslimanima: Ne trebate se čuditi ako dođe do 3. entiteta
PostPostano: 21 lis 2020, 22:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 30709
Nebula je napisao/la:
E jbga, ko god je imalo čitao o Daytonskom sporazumu zna da su prvih dana pregovora u Daytonu Tudžman i Milošević dogovorili za istočnu Slavoniju. To je opće poznata stvar. Sada o tome treba raspravljati? Da je voda mokra?

The Erdut agreement was reached as part of negotiations at the Dayton Agreement conference

Potpisan je 12 Novembra ali je dogovoren početkom Novembra u Daytonu između Miloševića i Tudžmana.

Može se reći da je ovaj sporazum bio ključan za dalje pregovore jer da je za BiH troje pregovaralo nikada se ne bi dogovorili. Ovako je Tudžman dobio šta je htio a zauzvrat se nije dalje petljao u dogovaranja između Silajdžića i Miloševića. Na kraju je i ustupio Mrkonjićki đep jer mu je rečeno "dobio si istočnu slavoniju i rekli smo da nećeš praviti probleme u BiH". I tako je i bilo. Ima sve u otvorenim dosijeima CIA-e kao i u Holbrookovoj knjizi. Kada se Granić usprotivio što je Silajdžić dao mrkonjićki đep Ameri su organizovali da Klinton nazove Tuđmana i da ga podsjeti da je dobio Istočnu Slavoniju. Ima sve dokumentovano jbga.

Sada bi vi da mijenjate istoriju. Neće da može.

Nitko to Tuđmanu nije rekao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puljić Muslimanima: Ne trebate se čuditi ako dođe do 3. entiteta
PostPostano: 22 lis 2020, 12:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 35014
Robbie MO je napisao/la:
novem je napisao/la:
Da. Sam tijek pregovora i žustrina kojom su vođeni, pokazali su da svi pregovarači
digli ruke od zajedničke budućnosti i dogovarali nešto što će kad-tad trajno ostati njihovo.
Od koridora pa dalje. Recimo Silajdžić je htio Ustikolinu samo zbog simbolike,
najstarije (tada srušene) džamije u BiH.
Amerikanci su pregovore usporedili sa trgovinom "konjima na sajmu".


Trazenje koridora prema Gorazdu je jasan znak da su Muslimani bili sigurni da ce u buducnosti biti raspad, a to s najstarijom dzamijom nisam znao, takodjer u istom smjeru razlog.

Nisam znao da su im Srbi poklonili Ustikolinu u Dejtonu.



Citat:
“U jednom trenutku” Silajdžić je, piše Holbrooke, “zatražio Ustikolinu,
varoš u blizini Goražda, prije svega što je tu bila nastarija džamija u Bosni. Milošević
se zlobno nasmijao. ’Harise, zaboga’, rekao je, ’zar ne znate da su je oni idioti’
- mislio je na bosanske Srbe - ’digli u vazduh?’
’Ali mjesto je sveto’, odgovorio je Silajdžić.
’Harise’, rekao je Milošević, ’ sada govorite kao Karadžić’. Ali je popustio i
Ustikolina je opet bila muslimanska”

_________________
- BiH se Muslimanima desila, 1991. je nisu htjeli. Cilj im je bio opstanak YU.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puljić Muslimanima: Ne trebate se čuditi ako dođe do 3. entiteta
PostPostano: 23 lis 2020, 12:15 
Offline

Pridružen/a: 13 ruj 2020, 10:09
Postovi: 354
Ove godine bi Kardinal prije mirovine trebao organizirati božični prijem u sarajevskoj Vijećnici. Kada mogu muslimani svaku zgodu obilježiti u njoj, trebli bi to moći i katolici.

Samo da vidi hoće li mu to dopustiti. Ako ne dopuste, neka ih više ne najeda i ne napija.

Citat:
Kardinal Puljić je kazao kako nije njegovo nuditi rješenja za taj problem, ali jest inzistirati da se postigne dogovor.

"Nije na meni rješavati taj izborni zakon, pogotovo poslije ovako stvorenoga nakaradnoga uređenja države nakon Daytona. Ali Hrvati moraju imati jednaka prava kao i druga dva naroda. Svi su znali da ovakav pristup izbora čovjeka (člana Predsjedništva BiH) da predstavlja narod koji ga nije izabrao izaziva nestabilnost i nezadovoljstvo", kazao je vrhbosanski nadbiskup.


https://www.dnevnik.ba/vijesti/kardinal ... dva-naroda


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puljić Muslimanima: Ne trebate se čuditi ako dođe do 3. entiteta
PostPostano: 23 lis 2020, 14:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 9641
Lokacija: 34%
weasel je napisao/la:
Baš to, sad nemamo vezu ni s Jajcem ni s Ođakom. Loše smo to odigrali.


Da je hrvatska delegacija to htjela imala bi vezu sa Jajcem preko Šipova. Niko ih nije tjerao da vrate Šipovo Srbima. Mogli su recimo vratiti Drvar a ne Šipovo.

Pogrešna je percepcija da je Silajdžić nacrtao sjeverne granice livanjskog kantona (granice prema RS-u). Silajdžić je originalno Miloševiću prepustio puno veće "jaje" na tom području. Uključujući i veći dio općina Drvar i Glamoč.

Taj 19 novembar 1995-te i noć na 20 novembar su najdramatičniji u Daytonu. Tada Milošević slučajno saznaje da je ranijim ustupcima (koridor do Goražda i Sarajevo) FBiH došla na 55% a RS na 45% teritorije. U tom trenutku Milošević još nije vratio Ustikolinu niti dijelove Trebevića a ni Grbavicu. Kad je vidio da je RS na 45% naljutio se i jedno vrijeme nije htio dalje pregovarati. Onda ipak oko 8:00 PM 19. novembra Miliošević i Silajdžić nastavljaju pregovore sami u sobi sa Chrisom Hillom.

Iza 10:00 PM Milošević je pristao da vrati Ustikolinu a do ponoći i da vrati Grbavicu i dio Trebevića. Na sve je pristao ali samo pod uslovom da Silajdžić nađe načina da RS ima 49%. Kojih god 49%

Silajdžić je otišao da sa svojim stručnjacima za mape pronađe teritoriju koju bi vratili Srbima da RS ima 49%. Malo nakon 2:00 AM (20 novembar) Silajdžić se vraća sa mapama. Sljedeća 2 sata Milošević i Silajdžić nastavljaju raspravljati o raznim detaljima na mapi. Dosta nakon 3:30 AM Silajdžić crta veliko "jaja" kojim vraća HVO teritorije Miloševiću kako bi RS imala 49%. U 4:00 AM Milošević je pružio ruku a pomalo iznenađen Silajdžić je prihvata i rukuju se.

Dolaze Izetbegović i Granić (umjesto Tuđmana). Granić vrišti da je to neprihvatljivo jer je Haris dao isključivo HVO teritorije. Izetbegović se slaže sa Granićem i kaže da on neće potpisati ako njegovi saveznici Hrvati nisu sretni. Silajdžić baca papire u zrak i ljutito napušta prostoriju. Već je prošlo 5:00 AM kada su otišli spavati.

Ujutro 20 novembra Tuđman kaže Holbruku da ne mogu samo Hrvati davati svoje teritorije. Moraju nešto i Bošnjaci dati. Tokom dana Bildt priča sa Miloševićem i Milošević mu kaže "dajte mi bilo šta. Stijene, močvare, brda. Bilo šta da RS ima 49%"

Negdje oko 3:00 PM Klinton zove Tuđmana i traži od njega da vrati dio "nontraditional Croatian territory in western Bosnia" uzimajući u obzir šta su već Hrvati dobili u Daytonu (misli se na istočnu Slavoniju naravno). Tuđman odgovara da njegov tim već priprema mapu sa ustupcima. Odmah nakon razgovora Christopher i Holbrooke odlaze kod Tuđmana. Suprotno onome što je rekao predsjedniku Klintonu Tuđman tek tada odlučuje da prepusti dio teritorije ali ne sve koliko je potrebno da se postigne 51-49 već 75% od toga dok će Bošnjaci morati vratiti preostalih 25% (što je 1% teritorije BiH). Osim toga tada kaže da Hrvati moraju dobiti makar dio Posavine od Srba.

Zatim Holbrook pregovara sa Miloševićem koji dio Posavine da vrati Srbima. Nakon 6 sati pregovora (slovima: ŠEST sati) dogovaraju preciznu mapu kod Odžaka.

Sad ću bukvalno citirati na engleskom taj dio Hoolbrookove knjige

"In addition to eastern Slavonia, Tudjman could now show the Croatian people that he had regained some Croat land in Bosnia. By 9:00 PM, Tudjman had given us enough land in return so that the map stood at 52-48"

Prijevod za one koji ne znaju engleski: Kao dodatak istočnoj Slavoniji, Tuđman je sada mogao pokazati Hrvatima da je vratio i dio hrvatske teritorije u Bosni. Do 9:00 PM Tuđman nam je zauzvrat vratio dovoljno teritorije da mapa bude na 52-48"

Fino Holbrook kaže da je za istočnu Slavoniju i Odžak Tuđman dao mrkonjički džep.

Ali ono što je ovdje važnije je da je hrvatski tim odredio koju teritoriju da vrate. Mogli su recimo vratiti Drvar a ostaviti Šipovo u FBiH. Time bi Jajce imalo vezu sa Hercegovinom. Ali očigledno da Jajce više nije bilo u planovima Tuđmana i društva.

PS: Zatim su krenuli pritisci na bošnjačku delegaciju da i oni vrate taj 1% teritorije. U 10:30 PM Bošnjaci dobijaju ultimatum da u roku od 1 sat prihvate da vrate 1%. U slučaju da neće pregovori propadaju a Bošnjake će se okriviti za propast pregovora. U 11:30 Šaćirbegović im odgovora da će Bošnjaci vratiti 1% ali da hoće Brčko. Ujutro 8:00 AM 21. novembra Milošević predlaže da bude međunarodna arbitraža za Brćko. Izetbegović prihvata i to je to.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/podaci-zzo/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puljić Muslimanima: Ne trebate se čuditi ako dođe do 3. entiteta
PostPostano: 23 lis 2020, 14:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 ruj 2020, 14:04
Postovi: 233
Računalo se da ćemo demografski uzeti cijeli SBK. Jer Muslimani gravitiraju Zenici i Sarajevu. A nama je tu prirodni centar. I znači nam puno više nego njima. Zato koridor do Jajca nije imao smisla.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puljić Muslimanima: Ne trebate se čuditi ako dođe do 3. entiteta
PostPostano: 23 lis 2020, 14:24 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 9998
Lokacija: No Country for White Men
Koja je to knjiga?

_________________
Ta hercegovacka tragedija je bila prva vijest svih dnevnika u BIH (kod Senada prvih 15 minuta cak) a na HRTu 34 minuta. Ko tada nije razumio nikada nece.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puljić Muslimanima: Ne trebate se čuditi ako dođe do 3. entiteta
PostPostano: 23 lis 2020, 14:25 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 23664
Ignat je napisao/la:
Računalo se da ćemo demografski uzeti cijeli SBK. Jer Muslimani gravitiraju Zenici i Sarajevu. A nama je tu prirodni centar. I znači nam puno više nego njima. Zato koridor do Jajca nije imao smisla.


Tako završi svakak megalomanija...

Jel netko od tih ljud gledao dobnu strukturu SBŽ prije rata, ili doseljavanja izbjeglica za rata?

Bedaci.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puljić Muslimanima: Ne trebate se čuditi ako dođe do 3. entiteta
PostPostano: 23 lis 2020, 14:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 35014
Holbrooke je na jednom mjestu i pretjerano napisao u svojoj knjizi da su pregovori Hrvata i Srba oko
okupiranih hr teritorija "ključni". Kad ono Milošević traži tamo samo "poštovanje ljudskih prava". :zubati
Ključna je bila Oluja. Ili kako je sam točno napisao:

Citat:
"nismo mi osnažili Tuđmana, nego situacija"

_________________
- BiH se Muslimanima desila, 1991. je nisu htjeli. Cilj im je bio opstanak YU.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puljić Muslimanima: Ne trebate se čuditi ako dođe do 3. entiteta
PostPostano: 23 lis 2020, 14:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 9641
Lokacija: 34%
HHerceg je napisao/la:
Koja je to knjiga?


TO END A WAR
autor Richard Holbrooke

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/podaci-zzo/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puljić Muslimanima: Ne trebate se čuditi ako dođe do 3. entiteta
PostPostano: 23 lis 2020, 14:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 39859
Nebula je napisao/la:
HHerceg je napisao/la:
Koja je to knjiga?


TO END A WAR
autor Richard Holbrooke


Slično je i Mate Granić govorio jednom prilikom na televiziji.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

1524 of 2558 - 59.58%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puljić Muslimanima: Ne trebate se čuditi ako dođe do 3. entiteta
PostPostano: 23 lis 2020, 14:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 35014
Naša Kvačica je napisao/la:
Nebula je napisao/la:

TO END A WAR
autor Richard Holbrooke


Slično je i Mate Granić govorio jednom prilikom na televiziji.


Sreo sam ga na jednom sajmu 2005. i uspio mu postaviti pitanje,
kako vidi rasplet situacije u BiH. U svojoj prvoj knjizi je malo napisao
o Daytonu, više-manje sve bilo prije poznato.

_________________
- BiH se Muslimanima desila, 1991. je nisu htjeli. Cilj im je bio opstanak YU.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puljić Muslimanima: Ne trebate se čuditi ako dođe do 3. entiteta
PostPostano: 23 lis 2020, 14:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 ruj 2020, 14:04
Postovi: 233
divizija je napisao/la:
Ignat je napisao/la:
Računalo se da ćemo demografski uzeti cijeli SBK. Jer Muslimani gravitiraju Zenici i Sarajevu. A nama je tu prirodni centar. I znači nam puno više nego njima. Zato koridor do Jajca nije imao smisla.


Tako završi svakak megalomanija...

Jel netko od tih ljud gledao dobnu strukturu SBŽ prije rata, ili doseljavanja izbjeglica za rata?

Bedaci.


Zapravo uopće nije megalomanija. Njihove izbjeglice su narušile strukturu tijekom rata, međutim nakon rata oni cure prema Sarajevu i manjim dijelom prema Zenici. To je tako logično.

Istovremeno mi smo imali sto tisuća ljudi u njihovim gradovima. Da smo se fokusirali na SBK moglo se barem trećinu privući u Lašvapolis. I eto ti većine.

No to je sad proliveno mlijeko.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puljić Muslimanima: Ne trebate se čuditi ako dođe do 3. entiteta
PostPostano: 23 lis 2020, 14:40 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5916
Lokacija: Zavelim
Ukratko Šipovo dano zakurac.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puljić Muslimanima: Ne trebate se čuditi ako dođe do 3. entiteta
PostPostano: 23 lis 2020, 15:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3498
Šta je ovo, sa jednom i jedinom se komada i trguje ko na pazaru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puljić Muslimanima: Ne trebate se čuditi ako dođe do 3. entiteta
PostPostano: 23 lis 2020, 22:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 35014
Potvrda svega što sam gore naveo.

slika

_________________
- BiH se Muslimanima desila, 1991. je nisu htjeli. Cilj im je bio opstanak YU.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puljić Muslimanima: Ne trebate se čuditi ako dođe do 3. entiteta
PostPostano: 24 lis 2020, 06:49 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5916
Lokacija: Zavelim
Jefferson Davis je napisao/la:
Ignat je napisao/la:
Računalo se da ćemo demografski uzeti cijeli SBK. Jer Muslimani gravitiraju Zenici i Sarajevu. A nama je tu prirodni centar. I znači nam puno više nego njima. Zato koridor do Jajca nije imao smisla.


Kakve su to budaletine bile, ovo je možda i istina...

Tudjman je bio neupućen u BiH potpuno, čovjek realno veze s vezom nije imao.
A Granić nas je gledao zajebati.

Suludi pothvati sveukupno, cijele 90-te.


Naivno vjerovanje u nekakvo savezništvo sa Muslimanima pa onda čistiona iz Bugojna, Travnika, Konjica, itd, itd.
Još kad čitam kakve smo gluposti radili, kako su padali i Bijelo Polje, Doljani itd. Totalna retardacija.
U isto vrijeme hranjenje i naoružavanje tih istih "saveznika", smještaj njihovih ranjenika i izbjeglica po Jadranu.
Ne puštanje da Bihać padne, vraćanje cijelog mrkonjićkog džepa za praktički ništa, entitetska granica posred naših sela po Posavini, odjebana jedna Liskovica a uzeto Vlasinje itd itd. Kasnije nikakav smještaj za naše u DGG nego se čekalo da ih MZ protjera i vrati Srbe.
Dan danas bratimljenje sa Muslimanima na način da ih se zapošljava gdje god se stigne.
U RH 30 godina proislamske politike, do jučer Hercegovci sotone, 2 puta Mesić, Josipović, Kosor, Sanader, itd.
Ovamo Dragan Čović također znan kao Aprilski Paket. HDZ rodijačko kumska kriminalna hobotnica bez početka i kraja.

To ovako iz glave, moglo bi se 3 dana nabrajati svu našu bolest, kažem sreća da imamo posla sa još gorima od nas, jedino to nas drži.

Vošington, Dejton, i sve nakon toga je samo nastavak rata drugim sredstvima.
Hoće li se Hrvati ikada opametiti?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puljić Muslimanima: Ne trebate se čuditi ako dođe do 3. entiteta
PostPostano: 24 lis 2020, 08:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 28902
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ignat je napisao/la:
Računalo se da ćemo demografski uzeti cijeli SBK. Jer Muslimani gravitiraju Zenici i Sarajevu. A nama je tu prirodni centar. I znači nam puno više nego njima. Zato koridor do Jajca nije imao smisla.


Računalo se ku*ac. I ti imaš svakakvih "junuzarija" u glavi :D

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puljić Muslimanima: Ne trebate se čuditi ako dođe do 3. entiteta
PostPostano: 24 lis 2020, 08:54 
Offline

Pridružen/a: 24 lis 2020, 08:50
Postovi: 621
Bobovac je napisao/la:
Ignat je napisao/la:
Računalo se da ćemo demografski uzeti cijeli SBK. Jer Muslimani gravitiraju Zenici i Sarajevu. A nama je tu prirodni centar. I znači nam puno više nego njima. Zato koridor do Jajca nije imao smisla.


Računalo se ku*ac. I ti imaš svakakvih "junuzarija" u glavi :D

Mene zanima hoće li biti treći?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puljić Muslimanima: Ne trebate se čuditi ako dođe do 3. entiteta
PostPostano: 24 lis 2020, 09:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 39246
Lokacija: Gl. grad regije
Bit će izborni zakon. Dosta. Šta ima u kantonu Sarajevo? Hoće li bit od njega nafake ili ćete i njega usrat?

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puljić Muslimanima: Ne trebate se čuditi ako dođe do 3. entiteta
PostPostano: 24 lis 2020, 09:29 
Offline

Pridružen/a: 13 ruj 2020, 10:09
Postovi: 354
Nema druge nego ići na hrvatski entitet ako ova ekipa ljubitelja muslimana zajaše vlast u US. I to dok su zauzeti epidemijom.
kako bi to trebalo izvesti, drugo je pitanje.

Citat:
U američkoj saveznoj državi Illinois jučer je osvanula poruka bivšeg američkog veleposlanika u BiH Thomasa Millera koji je podsjetio na tamošnje Bošnjake na Bidenovo prijateljstvo prema BiH.

“Joe Biden je dokazani prijatelj BiH prije, tijekom i poslije rata”, navedeno je u poruci Millera, prenose Vijesti.ba.

Tko je zapravo Thomas Miller?

Vrhbosanski nadbiskup kardinal Vinko Puljić u svojim javnim istupa kada god je govorio o ulozi međunarodne zajednice u obepravljivanju Hrvata uvijek je spominjao kako mu jedan zapadni diplomata rekao: “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”.

Kardinal do današnjeg dana nije otkrio ime tog diplomate. No, Hrvatski Medijski Servis od pouzdanog izvora otkrio je o kojem je diplomatu riječ. “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”, doslovno tako kardinalu je rekao bivši američki veleposlaniku u BiH Thomas Miller, otkrio je izvor HMS-a, koji je zamolio da mu se ne otkriva identitet.

Miller je bio veleposlanik SAD-a u vrijeme kada je na čelu OHR-a bio Wolfgang Petritsch, a na čelu OESS-a američki diplomata Robert Barry. Barry je netom prije izbora predložio je izmjene Pravila i propisa Privremenog izbornog povjerenstva, koje je Povjerenstvo usvojilo 14. listopada 2000., mjesec dana prije održavanja izbora. Te izmjene poznate su kao Barryevi amandmani. Njima je omogućeno da čak trećinu izaslanika u Klub Hrvata Doma naroda parlamenta FBiH izaberu Bošnjaci, iz većinski bošnjačkih županija, što je ustavni sud BiH, 2016. po apelaciji Bože Ljubića proglasio neustavnim i izbrisao iz Izbornog zakona BiH


https://hms.ba/ovo-je-diplomata-koji-je ... i-iselite/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puljić Muslimanima: Ne trebate se čuditi ako dođe do 3. entiteta
PostPostano: 24 lis 2020, 10:46 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 46252
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Plakat platila muslimanska dijaspora, ne vidim šta je tu čudno.

Smotani kardinal kukavica je odmah trebao izaći pred medije i reći šta mu je poručio taj hambasador.
Zašto ga pokriva sve ove godine?
Možda jer je pristao biti suradnik u asimilaciji Hrvata.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puljić Muslimanima: Ne trebate se čuditi ako dođe do 3. entiteta
PostPostano: 24 lis 2020, 10:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 39246
Lokacija: Gl. grad regije
Gdje je ta asimilacija? Ja ne znam niti jednog asimiliranog. Znam iseljenih doduše.

Inače, Puljić toliko je petljao, muljao, lagao da mu ja ništa be vjerujem.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puljić Muslimanima: Ne trebate se čuditi ako dođe do 3. entiteta
PostPostano: 24 lis 2020, 11:06 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 46252
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Pa to i jeste problem, vjernici mu se iz župa pod kontrolom njegovih jarana Bakira i Sejde rađe odlučili iseliti nego asimilirati, pa sad kuka jer nema ovaca za šišanje.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puljić Muslimanima: Ne trebate se čuditi ako dođe do 3. entiteta
PostPostano: 24 lis 2020, 12:40 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5916
Lokacija: Zavelim
Pro bono je napisao/la:
Nema druge nego ići na hrvatski entitet ako ova ekipa ljubitelja muslimana zajaše vlast u US. I to dok su zauzeti epidemijom.
kako bi to trebalo izvesti, drugo je pitanje.

Citat:
U američkoj saveznoj državi Illinois jučer je osvanula poruka bivšeg američkog veleposlanika u BiH Thomasa Millera koji je podsjetio na tamošnje Bošnjake na Bidenovo prijateljstvo prema BiH.

“Joe Biden je dokazani prijatelj BiH prije, tijekom i poslije rata”, navedeno je u poruci Millera, prenose Vijesti.ba.

Tko je zapravo Thomas Miller?

Vrhbosanski nadbiskup kardinal Vinko Puljić u svojim javnim istupa kada god je govorio o ulozi međunarodne zajednice u obepravljivanju Hrvata uvijek je spominjao kako mu jedan zapadni diplomata rekao: “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”.

Kardinal do današnjeg dana nije otkrio ime tog diplomate. No, Hrvatski Medijski Servis od pouzdanog izvora otkrio je o kojem je diplomatu riječ. “Vi Hrvati ili se asimilirajte ili iselite”, doslovno tako kardinalu je rekao bivši američki veleposlaniku u BiH Thomas Miller, otkrio je izvor HMS-a, koji je zamolio da mu se ne otkriva identitet.

Miller je bio veleposlanik SAD-a u vrijeme kada je na čelu OHR-a bio Wolfgang Petritsch, a na čelu OESS-a američki diplomata Robert Barry. Barry je netom prije izbora predložio je izmjene Pravila i propisa Privremenog izbornog povjerenstva, koje je Povjerenstvo usvojilo 14. listopada 2000., mjesec dana prije održavanja izbora. Te izmjene poznate su kao Barryevi amandmani. Njima je omogućeno da čak trećinu izaslanika u Klub Hrvata Doma naroda parlamenta FBiH izaberu Bošnjaci, iz većinski bošnjačkih županija, što je ustavni sud BiH, 2016. po apelaciji Bože Ljubića proglasio neustavnim i izbrisao iz Izbornog zakona BiH


https://hms.ba/ovo-je-diplomata-koji-je ... i-iselite/


Taj Puljić je toliko odvratan da mi se najgori vehabija ne gadi 10% koliko on. :rigam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puljić Muslimanima: Ne trebate se čuditi ako dođe do 3. entiteta
PostPostano: 24 lis 2020, 14:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 9641
Lokacija: 34%
Jefferson Davis je napisao/la:
Kakve su to budaletine bile, ovo je možda i istina...

Tudjman je bio neupućen u BiH potpuno, čovjek realno veze s vezom nije imao.
A Granić nas je gledao zajebati.

Suludi pothvati sveukupno, cijele 90-te.


Nije to ništa kakve su budale bile sa ove strane.

Evo samo da ostanemo na tom Daytonu. Znači, imamo Miloševića koji traži praktično bilo kakvih 49%. Ok, nije bilo kakvih jer jasno je da je htio podrinje i jedva pristao i na Goražde. Podrinje ne bi dao ni metra više.

Ali kada je tražio bilo kakvih 49% trebalo mu je uzeti Doboj a dati Sanski Most ili Ključ ili bilo šta gore. Ima video na youtube gdje Karadžić na RTRS pokazuje mapu nakon Daytona i govori "dobro je da nam je ostao Doboj".

https://www.youtube.com/watch?v=bz1-wZy7LtA

Mislim da Miloševića ništa zapadno od Brčkog nije zanimalo sve dok RS dobija 49%. Bošnjačka strana je morala uzeti što je moguće više u centralnom dijelu a što je moguće manje u USK jer USK dugoročno nema budućnosti za Bošnjake.

Ali da stvar bude gora, kad je trebalo vratiti onaj ranije spomenuti procenat nesretnici (Šaćirbegović lično koji je vraćao taj 1%) vraćaju i dio Ozrena umjesto da vraćaju isključivo na USK dijelu. Maloumnici.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/podaci-zzo/


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 647 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 26  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Fredericktown, Groot, Tomba17 i 34 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO