HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 14 kol 2024, 23:58.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Dr Ivić Pašalić
PostPostano: 14 lip 2009, 15:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 21:42
Postovi: 914
Lokacija: Angloprc
Namjeravao sam svakako otvoriti temu o možda najkontroverznijim političarem Dr Ivićem Pašalićem.
Na jednom drugom topicu o Glavašu, Inkvizitor je rekao slijedeće:

Inkvizitor je napisao/la:
Her Flickom su ga prozvali Fekal, Globus i ostale novine koje kontroliraju Manolićevi žbiri.

Naravno da je bio sotoniziran, do te mjere da je i meni bio najomraženiji lik.

Dok nisam počeo povezivati logički. Zašto, zašto njega, zašto toliko njega, tko, s kojim motivima, ko to radi, ko vuče konce, kome je u interesu.

za državotvornu politiku nije bilo boljeg, Tuđman mu je vjerovao bezgranično, dovoljno je reći da se u sukobu između njega i Šarinića, svoje desne ruke, odlučio za njega.

za svoj kraj je li šta napravio, nikad se to nije spominjalo, čak ni u lešinarskim medijima. Duvnjake inače prati glas, jel to pozitivno il negativno, to im hercegovci prigovaraju, da brinu samo za interese RH, da im je bitnija pozicija Hrvatske nego vlastita regija ili kraj. Oni nemaju taj regionalni osjećaj ponosa, kao npr hercegovci, prvo iz razloga jer i nisu hercegovci, drugo oni su onako prostiji tipovi,..samo 'Rvatska.


Ja bih se nadovezao u slijedećem postu...

_________________
Montreal, Quebec, Canada hercegbosna.org, 72.55.146.19
Čuvajte se velikosrpskih lobista, musli kameleona, XD3-ovih operativaca te dvoličnih angloidnih moderatora koji imaju po više nickova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr Ivić Pašalić
PostPostano: 14 lip 2009, 16:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 21:42
Postovi: 914
Lokacija: Angloprc
Dakle, i meni je bilo kao Inkvizitoru, da sam u manjku informacija, a tada i nisam imao baš nekih godina, o Dr Pašaliću stvorio sliku baziranu na "informacijama" iz medija pod kontrolom Ozirisa Mesića i Anubisa Manolića, Fekal Srbuna, Smećionala, YU-tarnjeg Kurca....

Kasnije sam i ja počeo logički analizirati neke stvare, dok nisam shvatio zašto i iz kojih motiva su ti udbaški klevetnici ocrnjivali Dr Pašalića. Ovjde moram reći da sam razgoivarao s dosta ljudi koji su Doktora osobno poznavali, te sam čak imao čast Doktora i Miru Tuđmana jednom osobno sresti. :-klanjam

O Doktoru se mogu pisati tone knjiga, no ja bih izdvojio samo jedan intervju kojeg je Doktor dao, i koji objašnjava apsolutno sve šta se njemu desilo.
Od desetogodišnjeg klevetanja, bacanje bombi u vrt, prijetnje smrću, instalacije Sanapederčine, marionete Oziris-Anubis(Mesić-Manolić), za predsjednika HDZa koji se od hrvatske stranke pretvorio u XD3.

Evo dakle tog intervjua kojeg je Doktor dao prije par godina:

Citat:
...Dr Tuđman se nije previše razumio u ekonomiju pa je stoga prepustio ljudima kao što su Nikica Valentić, Zlatko Mateša, Josip Manolić (inače su ti bivši komunistički tehnomenededžeri poznati pod kodnim imenom "Henessy klub" ili "Henessyevci" ili "Dečki iz Hennessya").....oni su ga uvjeravali kako je za Hrvatsku najbolje da cijelu ekonomiju kontrolira nekoliko naših ljudi....stoga je i Manolić početkom devedesetih u saboru digao jedan papir koji je bio "Zakon o Privatizaciji" i prijetio naglas "Tko ovo ne potpiše, leti iz HDZa"...tada je cijela hrvatska ekonomija predana tim udbaško-tehnomenedžerskim ljudima...
Kada sam čuo da ljudi oko Manolića, Mesića i Valentića spremaju iza Tuđmanovih leđa privatizaciju INA-e, odmah sam odletio kod predsjednika Tuđmana i rekao mu da to ne smijemo učiniti, da je INA maltene Hrvatska, da previše ovisi o INI.....
Samo nekoliko dana kasnije nazvao me Franjo Luković (Direktor najveće banke u Hrvatskoj Zagrebačke, također Hennessyeavc) i pozvao na večeru....na toj večeri mi je rekao "Slušaj, pametan si, sposoban, neke stvari možda ne razumiješ...postani jedan od naših i uklopi se, inače......."
Odgovorio sam Lukovići da ne želim postai jedan od njihovih, no tada sam se prvi put bojao za život i vlastitu obitelj....
Nakon što sam odbio Lukovićevu ponudu, slijedeći ponedjeljak je izašao Nacional na prvoj stranici je bila moja slika i pisalo je "On je opljačkao Hrvatsku".

_________________
Montreal, Quebec, Canada hercegbosna.org, 72.55.146.19
Čuvajte se velikosrpskih lobista, musli kameleona, XD3-ovih operativaca te dvoličnih angloidnih moderatora koji imaju po više nickova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr Ivić Pašalić
PostPostano: 14 lip 2009, 16:11 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 15:26
Postovi: 449
Takodjer, pod medijskom ofenzivom, smatrao sam da je Pasalic lopov par exelance.

Jos se sjecam kako su po "hrvatskim" medijima slavili onog policajca koji je 2000. kao pokazao muda i zabranio Pasalicu parkiranje na nekom navodno zabranjenom mjestu kod Sabora, sto je Ivic navodno cesto prakticirao (hoce reci, bio je iznad zakona)

Tekst je isao ovako nekako (mislim da je iz Globusa, nije citat naravno) "pred odusevljenim zagrepcanima, policajac taj i taj je konacno Pasalicu pokazao gdje mu je mjesto, pravac u kojem je rukom pokazao Pasalicu da se ukloni se slucajno ili ne podudara sa istokom"
Kakti prikriveni zagrepcanski fasizam, dotepanac da se nosi odakle je dosao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr Ivić Pašalić
PostPostano: 14 lip 2009, 16:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 19:19
Postovi: 4407
Naravno da hrvatsku politku, pogotovo gospodarstvo i medije drže tzv tehnomenadžeri koji se kolokvijalno zovu dečki iz Hennesya, kako je Juda rekao.
Tu spada bankarska ekipa..Luković, Škreb, Prka, zatim Mateša, Valentić, Štern, Porges pod političkim pokroviteljstvom nekada Šarinića pa Manolića i glavnom na vrhu piramide..Franjom Gregurićem.

To je ekipa iz Astre export-import, Moskovska veza, nafta, lova UDBA. Zna se da je u bivšoj Jugi samo UDBA mogla raditi ekxport-import tvrtke kao i poslove s naftom. Ta ekipa naravno po slijedu, drži sve medije i kako zatreba, neke sotoniziraju ko im smeta, druge uzdižu, ko im treba.

da im se Pašalić pridružio bio bi slavljen kao wunderkind, mladi lav, bio bi čist ko sunce i danas bi vjeovatno bio premijer a Sanader bio bio neki trećerazredni birokrat.

meni je osobno po prvi put bilo sumnjivo kad su prije sabora HDZ-a onog sudbinskog svi mediji od Nacionala do Globusa davalo takvu podršku Sanaderu u stilu..spasi Hrvatsku, isti mediji koji su mjesec dva prije zagovarali progon HDZ ove zločinačke skupine. Sanader ja s njima skopio deal, tj, pristao je biti njihov poslušnik, marioneta.

Time je Pašalićeva politička sudbina bila zapečaćena.

On se jedini imao hrabrosti i herca uhvatiti s njima u koštac a dok je imao moć i utjecaj nije bio nimalo obziran, koristio se njihovim metodama, jer se drugačije i ne može, protiv lavova se ne ide s gitarom u rukama.

naravno da im je posao olakšan s time da je Pašalić hercegovac, šta god inače bio i sve je to išlo na tom valu koji je nosio sve pred sobom kao poplava.

mediji su napravili sotonizaciju tzv ruralnih dinarskih tipova koji i nisu Hrvati nego neki primitivci, pljačkaši iz druge države kojima je to životni credo, krasti a svi ovi moćnici su gore predstavljani kao fini dečki, domaći koji su dobro odgojeni, savjesni, odgovorni i koji naravno spašavaju društvo od barbarske najezde. Koja je to prozirna laž i podvala. Ali u hrvatskom tzv građanskom društvu koje poprilično pati od manije više vrijednosti to je došlo kao melem na ranu ili preciznije, kao budali šamar.

Inače najveća državna pljačka je odrađena privatizacijom zagrebačke banke, papire koje nikad nitko nije vidio niti smio vidjeti i država od toga nije dobila ni lipe. To je urađeno još pod vladom Ante Markovića. To je alfa i omega lopovluka u Hrvatskoj. Akciju su odradili " Dečki iz Hennessya". Nikad se nitko nije usudio potegnuti to pitanje.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr Ivić Pašalić
PostPostano: 14 lip 2009, 16:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 17:37
Postovi: 371
Za Pašalića se može reči nakon stalnog medijskog linča i pripisivanja svega negativnog u Hrvatskoj u kojemu je prednjačio osim medija i mesić i da se pokazalo barem 10% istine svega što mu stavljalo na teret on bi barem 15 godina odradio bukse a onda dolaskom koalicijske vlasti na čelu sa SDP-om i sa svim prijetnjama da če Pašalić njihovim dolaskom odgovarati za sve loše što je napravio i dogodilo se tresla brda, rodio se miš ili sve optužbe rasplinule kao baloni od sapunice, sve tužbe koje su pokrenute protiv njega su presuđene njemu u korist ali nitko od tužitelja nikad se nije ispričao i mediji više godinama ni ne spominju Ivića Pašalića jer su ispali glupi i smiješni


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr Ivić Pašalić
PostPostano: 14 lip 2009, 16:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 19:19
Postovi: 4407
Osobno misli da doktor sigurno ima jake adute u rukama, tj dosta kompromitirajućeg materijala kojeg je prikupio dok je bio moćan.

Ali ipak, njima je bilo najbitnije da ga politički unište a za kazneni progon vjerovatno i nisu imali nekog materijala a to im je bilo i nebitno. Kad bude maknut iz politike i u nemogućnosti da njima mrsi konce, kvari poslove, nek radi šta hoće. To je neki njihov rezon.

E druga je stvar kad bi opet došao blizu nekih pozicija, onda bi se opet obnovio rat svim sredstvima.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr Ivić Pašalić
PostPostano: 14 lip 2009, 16:54 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 14:24
Postovi: 443

Cekaj; onda ispada kako je i Glavas udbaski igrac
koi im odjednom ne odgovara
pa ga sotonizuju ko nekad Pasalica???!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr Ivić Pašalić
PostPostano: 14 lip 2009, 16:56 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Pa nije sve udba-ne udba, to su prije svega osobni interesi i razni lopvluci.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr Ivić Pašalić
PostPostano: 14 lip 2009, 17:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 19:19
Postovi: 4407
Dr.Vito Dugonoga je napisao/la:

Cekaj; onda ispada kako je i Glavas udbaski igrac
koi im odjednom ne odgovara
pa ga sotonizuju ko nekad Pasalica???!!!


mislim da se Glavaš spašavao na onom saboru. Bilo mi je čudno da jedan prononsirani desničar, tzv. primitivac, gospodar života i smrti kako su ga nazivali mediji koji su pod kontrolom dečkiju iz Hennessya, da on odrađuje prljav posao za njih. Glavaš je takva osobnost da je u smislu spašavanja vlastite kože spreman na sve. A znao je da je njegova na bubnju. Potez očajnika.

No naravno to ga nije spasilo, jer oni pamte dok trebaju pamtiti i čim su uzeli vlast i Glavaš je došao na metu.

što je komičnije on je za Pašalića koristio, tada isti rječnik koji Sanader i klika sada rabe za njega. Lovac je postao lovina.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr Ivić Pašalić
PostPostano: 14 lip 2009, 17:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 19:19
Postovi: 4407
Aztec je napisao/la:
Pa nije sve udba-ne udba, to su prije svega osobni interesi i razni lopvluci.


Nije to stvar, oni sad nisu UDBA ali sve je to taj kružok, regrutiran u tom miljeu, ne daju nikome vlast, ne daju nikome utjecaj, ne daju nikome pare i naravno podmlađuju se, nitko nije vječan. To je kao Cammora, Cosa Nostra.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr Ivić Pašalić
PostPostano: 14 lip 2009, 17:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6306
Tko im je podmladak?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr Ivić Pašalić
PostPostano: 14 lip 2009, 17:11 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 23:54
Postovi: 573
ako je mjerilo necije vaznosti sto ga ne vole neke medije onda laku noc.to je po shemi neprijatelj moga neprijatelja mi je prijatelj.moc kvari ljude,i taj pasalic mi ne lici bas na postenjacinu.uopce mi i nije poznati neki simpatican politicar,jednino poginuli austrijanac mi je djelova ko normalan covik.

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr Ivić Pašalić
PostPostano: 14 lip 2009, 17:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 19:19
Postovi: 4407
puntar je napisao/la:
ako je mjerilo necije vaznosti sto ga ne vole neke medije onda laku noc.to je po shemi neprijatelj moga neprijatelja mi je prijatelj.moc kvari ljude,i taj pasalic mi ne lici bas na postenjacinu.uopce mi i nije poznati neki simpatican politicar,jednino poginuli austrijanac mi je djelova ko normalan covik.


Nije to mediji ga ne vole. Treba vidjeti čiji su mediji. Nije to, ono, mi novinari pa pišemo šta vidimo, nego je, mi novinari pišemo šta nam se naredi.

i nitko nije rekao, da je poštenjačina, koliko je to uopće moguće u politici.

pričamo o tome zašto je toliko sotoniziran od ljudi koji su gori od njega 10 puta.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr Ivić Pašalić
PostPostano: 14 lip 2009, 17:19 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 23:54
Postovi: 573
sotoniziran je od ljudi koji misle da se bore protiv nekakvog radikalnog nacionalizma,ili to sto oni pod time razumijevaju.samo su oni glupi,jer nemaju pojma da je taj pasalic sve,samo ne nacionalist.tu se lopov bori protiv lopova.

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr Ivić Pašalić
PostPostano: 14 lip 2009, 17:25 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 14:24
Postovi: 443
Inkvizitor je napisao/la:
Dr.Vito Dugonoga je napisao/la:

Cekaj; onda ispada kako je i Glavas udbaski igrac
koi im odjednom ne odgovara
pa ga sotonizuju ko nekad Pasalica???!!!


mislim da se Glavaš spašavao na onom saboru. Bilo mi je čudno da jedan prononsirani desničar, tzv. primitivac, gospodar života i smrti kako su ga nazivali mediji koji su pod kontrolom dečkiju iz Hennessya, da on odrađuje prljav posao za njih. Glavaš je takva osobnost da je u smislu spašavanja vlastite kože spreman na sve. A znao je da je njegova na bubnju. Potez očajnika.

No naravno to ga nije spasilo, jer oni pamte dok trebaju pamtiti i čim su uzeli vlast i Glavaš je došao na metu.

što je komičnije on je za Pašalića koristio, tada isti rječnik koji Sanader i klika sada rabe za njega. Lovac je postao lovina.



Ipak je cudno sto je iso suradjivat
sa onima koi su mu kozu natezali na bubanj!!!?

Sve mi se vise cini kako je zbilja postojala dvostruka linia zapovidanja
al su je vodili, ne Tudjman, vec taj neki udbaski kruzok!!
Ne mislim na izravno zapovidanje, vec na zadatke!
Privise se nji podcinjuje, a to im i odgovara!
Jeben ti, ako je iko ista dogovaro i dugorocno planiro, onda su to oni!

Sicate se, sve je pocelo kako bi se svrgnuli komunisti
i onda se stvorio kaos, poprilicno upravljan!
Kad neko ima cilj, lako minja saveznike i politiku!!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr Ivić Pašalić
PostPostano: 14 lip 2009, 17:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 19:19
Postovi: 4407
puntar je napisao/la:
sotoniziran je od ljudi koji misle da se bore protiv nekakvog radikalnog nacionalizma,ili to sto oni pod time razumijevaju.samo su oni glupi,jer nemaju pojma da je taj pasalic sve,samo ne nacionalist.tu se lopov bori protiv lopova.


totalno pogrešno. To nema veze s vezom.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr Ivić Pašalić
PostPostano: 14 lip 2009, 17:41 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 23:54
Postovi: 573
sto je veza.istina,ima klika koje razprodaju hrvatsku.sto pasalic radi protiv toga.sto je radija dok je ima moc ucinit nesto.nista,nulla,zero.i sad se tu pravi kao neki borac za hrvatsku.ma daj.

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr Ivić Pašalić
PostPostano: 14 lip 2009, 17:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 19:19
Postovi: 4407
Dr.Vito Dugonoga je napisao/la:


Ipak je cudno sto je iso suradjivat
sa onima koi su mu kozu natezali na bubanj!!!?

Sve mi se vise cini kako je zbilja postojala dvostruka linia zapovidanja
al su je vodili, ne Tudjman, vec taj neki udbaski kruzok!!
Ne mislim na izravno zapovidanje, vec na zadatke!
Privise se nji podcinjuje, a to im i odgovara!
Jeben ti, ako je iko ista dogovaro i dugorocno planiro, onda su to oni!

Sicate se, sve je pocelo kako bi se svrgnuli komunisti
i onda se stvorio kaos, poprilicno upravljan!
Kad neko ima cilj, lako minja saveznike i politiku!!!!!


nitko njih ne podcjenjuje, ko ima saznanja o njima. Samo se rijetko tko upusti s njima u duel. Jer 99% ljudi su kompromiseri i idu linijom manjeg otpora.

Onda imaš lobotomiziranu masu koja svoja saznanja crpi iz medija. I šta se napiše u novinama, to je njima sveto pismo. Sjećamo se kako je propagandnom mašinerijom Mesić postao predsjednik. Od tipa koji nije mogao ući u Sabor, mjesec dana poslije pobijedi na predsjedničkim izboriuma. Masa je glupa, masa nema svoga mišljenja. Masa je glina koju mediji mogu oblikovati po želji.

Daj mi medije i za deset dana od najvećeg pravednika napravim najgoreg mogućeg satrapa i obratno od najvećeg satrapa napravim za deset dana najvećeg čovjekoljuba.

Što se tiče udbaškog gremija, njih se nije moglo izbjeći. Znali su tehnologiju vladanja, znali su sistem, imali su veze, novac, znali su posao, imali su sve dosije-e, kompromitirajuće podatke za svakoga, cijelu mašineriju, sve strukture u svojim rukama, znali su metode obračuna i što je naravno najbitnije, beskrupulozni su. Tuđman je morao s njima igrati igru jer bi u protivnom oni 'ladno sve svoje resurse stavili u službu rušenja države. I to u onim vremenima.

Tuđman je ograničavao barem njihovu političku moć, financijsku nije bio u stanju niti bi to itko bio, jer je to bila mreža, u nkoju su bile upletene razne strane obavještajne službe, velika lova u igri a i neke od tih veza su trebale ko kap vode u pustinji, u ratu npr, Gregurićeve veze u Rusiji pa smo tako gro oružja dobili iz bivšeg SSSR-a. Stvarao paralelne grupe, igrao na žici, vagao, lavirao, no njegovom smrću sve je bilo gotovo. Ništa im više nije stajalo na putu osim oslabljenog Pašalića. E da je on došao na čelo HDZ-ea to bi tek bio rat. Zato su sve uprli da do toga ne dođe.

Prestankom Jugoslavije nisu oni prestajali postojati niti su izgubili svoju moć A i zašto bi. Njima ideologija ionako nije bila sve, čak ni na prvom mjestu. Lova, moć, utjecaj.. Inače ne bi organ koji se brine o unutrašnjim i vanjskim neprijateljima svu svoju energiju bacio na export i naftu. Samo lova, lova i lova.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr Ivić Pašalić
PostPostano: 14 lip 2009, 19:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 6257
Znam za sve te priče, no jedno mi ipak
škripi: kako to da Gregurić, Valentić, Mateša,
Katičić, ..sav taj ološ, nije po financijskoj težini bog zna što.
Objavljivani su popisi bogatuna, nije to neka genijalna tajna,
a od Hennessyjevaca nema baš nešto.

Ne sporim da je ta ekipa kriva za opći koncept pretvorbe, da
su uništili i proali npr. Zagrebačku banku...no ne vidim
da su i UDBAški umreženi, ili neke financijsko-manipulativne moći.
Jednostavno, s Franjom su otišli i oni i Flick.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr Ivić Pašalić
PostPostano: 14 lip 2009, 20:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:10
Postovi: 4463
Inkvizitor je napisao/la:
Naravno da hrvatsku politku, pogotovo gospodarstvo i medije drže tzv tehnomenadžeri koji se kolokvijalno zovu dečki iz Hennesya, kako je Juda rekao.
Tu spada bankarska ekipa..Luković, Škreb, Prka, zatim Mateša, Valentić, Štern, Porges pod političkim pokroviteljstvom nekada Šarinića pa Manolića i glavnom na vrhu piramide..Franjom Gregurićem.

To je ekipa iz Astre export-import, Moskovska veza, nafta, lova UDBA. Zna se da je u bivšoj Jugi samo UDBA mogla raditi ekxport-import tvrtke kao i poslove s naftom. Ta ekipa naravno po slijedu, drži sve medije i kako zatreba, neke sotoniziraju ko im smeta, druge uzdižu, ko im treba.

da im se Pašalić pridružio bio bi slavljen kao wunderkind, mladi lav, bio bi čist ko sunce i danas bi vjeovatno bio premijer a Sanader bio bio neki trećerazredni birokrat.

meni je osobno po prvi put bilo sumnjivo kad su prije sabora HDZ-a onog sudbinskog svi mediji od Nacionala do Globusa davalo takvu podršku Sanaderu u stilu..spasi Hrvatsku, isti mediji koji su mjesec dva prije zagovarali progon HDZ ove zločinačke skupine. Sanader ja s njima skopio deal, tj, pristao je biti njihov poslušnik, marioneta.

Time je Pašalićeva politička sudbina bila zapečaćena.

On se jedini imao hrabrosti i herca uhvatiti s njima u koštac a dok je imao moć i utjecaj nije bio nimalo obziran, koristio se njihovim metodama, jer se drugačije i ne može, protiv lavova se ne ide s gitarom u rukama.

naravno da im je posao olakšan s time da je Pašalić hercegovac, šta god inače bio i sve je to išlo na tom valu koji je nosio sve pred sobom kao poplava.

mediji su napravili sotonizaciju tzv ruralnih dinarskih tipova koji i nisu Hrvati nego neki primitivci, pljačkaši iz druge države kojima je to životni credo, krasti a svi ovi moćnici su gore predstavljani kao fini dečki, domaći koji su dobro odgojeni, savjesni, odgovorni i koji naravno spašavaju društvo od barbarske najezde. Koja je to prozirna laž i podvala. Ali u hrvatskom tzv građanskom društvu koje poprilično pati od manije više vrijednosti to je došlo kao melem na ranu ili preciznije, kao budali šamar.

Inače najveća državna pljačka je odrađena privatizacijom zagrebačke banke, papire koje nikad nitko nije vidio niti smio vidjeti i država od toga nije dobila ni lipe. To je urađeno još pod vladom Ante Markovića. To je alfa i omega lopovluka u Hrvatskoj. Akciju su odradili " Dečki iz Hennessya". Nikad se nitko nije usudio potegnuti to pitanje.




Vrlo zanimljivo i ako je istina - puno toga (ako ne i sve) - objasnjava.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr Ivić Pašalić
PostPostano: 14 lip 2009, 22:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 21:42
Postovi: 914
Lokacija: Angloprc
Hroboatos je napisao/la:
Znam za sve te priče, no jedno mi ipak
škripi: kako to da Gregurić, Valentić, Mateša,
Katičić, ..sav taj ološ, nije po financijskoj težini bog zna što.
Objavljivani su popisi bogatuna, nije to neka genijalna tajna,
a od Hennessyjevaca nema baš nešto.

Ne sporim da je ta ekipa kriva za opći koncept pretvorbe, da
su uništili i proali npr. Zagrebačku banku...no ne vidim
da su i UDBAški umreženi, ili neke financijsko-manipulativne moći.
Jednostavno, s Franjom su otišli i oni i Flick.



Nije valjda da ti ovo ozbiljno ?

Novac tih tehnomenedžera je u Off Shore tvrtkama po Švicarskoj, Luxembourgu, Liehtenštajnu i Cipru.

Ima jedna hamerićka koja dobro opisuje stvar "Follow the money"....

Koje su najveće hrvatske tvrtke ?

INA
TDZ
ADRIS Grupa
Telekom
INGRA
NEXE Grupa
......

Čiji su ljudi direktori u tim tvrtkama ?

_________________
Montreal, Quebec, Canada hercegbosna.org, 72.55.146.19
Čuvajte se velikosrpskih lobista, musli kameleona, XD3-ovih operativaca te dvoličnih angloidnih moderatora koji imaju po više nickova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr Ivić Pašalić
PostPostano: 14 lip 2009, 22:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 17:37
Postovi: 371
puntar je napisao/la:
ako je mjerilo necije vaznosti sto ga ne vole neke medije onda laku noc.to je po shemi neprijatelj moga neprijatelja mi je prijatelj.moc kvari ljude,i taj pasalic mi ne lici bas na postenjacinu.uopce mi i nije poznati neki simpatican politicar,jednino poginuli austrijanac mi je djelova ko normalan covik.


Ne mora značiti da je Pašalić neko nevinašce ali se barem moraš složiti da je nakon takve medijske hajke i linča kad su došli na vlast čudno to da nije dogodilo ništa a imali su sve instrumente odnosno vlast u svojim rukama siguran sam da im je Sanader dao podršku a sve optužbe su odbačene kao neosnovane ili presuđene njemu u korist


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr Ivić Pašalić
PostPostano: 14 lip 2009, 23:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 6257
Juda Iškariot je napisao/la:
Hroboatos je napisao/la:
Znam za sve te priče, no jedno mi ipak
škripi: kako to da Gregurić, Valentić, Mateša,
Katičić, ..sav taj ološ, nije po financijskoj težini bog zna što.
Objavljivani su popisi bogatuna, nije to neka genijalna tajna,
a od Hennessyjevaca nema baš nešto.

Ne sporim da je ta ekipa kriva za opći koncept pretvorbe, da
su uništili i proali npr. Zagrebačku banku...no ne vidim
da su i UDBAški umreženi, ili neke financijsko-manipulativne moći.
Jednostavno, s Franjom su otišli i oni i Flick.



Nije valjda da ti ovo ozbiljno ?

Novac tih tehnomenedžera je u Off Shore tvrtkama po Švicarskoj, Luxembourgu, Liehtenštajnu i Cipru.

Ima jedna hamerićka koja dobro opisuje stvar "Follow the money"....

Koje su najveće hrvatske tvrtke ?

INA
TDZ
ADRIS Grupa
Telekom
INGRA
NEXE Grupa
......

Čiji su ljudi direktori u tim tvrtkama ?


1. priče o Off Shore su težine koliko i one o Tuđmanovim milijardama
(mislim da ih je bilo oko 10 ili 100, zabopravio sam). Ili- šupljina.

2. dirtektor sim- tam, od toga
ništa. To nisu vlasnici.

Usput, analize hrvatskih tajkuna i "elite"-među inima,
objavljene i u Letičinom "Letu iznad kukavičjeg gnijezda"-
pokazuju da je Hrvatska praktički jedina zemlja
od ex-komunističkih u kojoj elitu ne čini bivši
komunistički kadar. U svim tim zemljama, od
Slovenije do Poljske, glavninu od oko 70%
u svim segmentima gospodarstva i vlasti čine
bivši komunisti.

U Hrvatskoj je oko 70% vlasti i kapitala koncentrirano u rukama
ljudi koji su ili bili opozicija, il isu došli u post-komunističkom
razdoblju.

I tu mi pada ta priča o dečkima iz Hennessyja. Ne da
je ona neistinita, nego je parcijalna istina koja ne
oslikava glavne naše društvene i ekonomske procese.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr Ivić Pašalić
PostPostano: 15 lip 2009, 00:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 21:42
Postovi: 914
Lokacija: Angloprc
Tu se ne slažem...

Tehnomenedžeri i dana danas isisavaju novac iz Hrvatske i prebacuju ga u inozemstvo...

Samo jedan, ali najočitiji, primjer...

Vesna Balenović je rekla kako ima DOKAZE da se iz INE godišnje krade na STOTINE milijuna dolara....
Sada pomnoži tu cifru sa deset godina....

Šta misliš gdje je deponiran taj novac ?
A tko je ono direktor INE i s kim je u vezi ? Nije baš da nije bitno....

Što se tiče onih ranglista u Smećionalu i Globusu....služe da zametu trag velikom novcu i zabavljaju masu...
Neće valjda Globus objaviti "A jedan od najbogatijih je Franjo Luković, koji je privatizacijom Zagrebačke Banke stekao dvije milijarde koje čuva u Švici..."

Isto tako na Forbesovim listama nećemo naći najbogatije američke obitelji kao Rockefellera i ostalu anglomasonsku raju iz sjene...

_________________
Montreal, Quebec, Canada hercegbosna.org, 72.55.146.19
Čuvajte se velikosrpskih lobista, musli kameleona, XD3-ovih operativaca te dvoličnih angloidnih moderatora koji imaju po više nickova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr Ivić Pašalić
PostPostano: 15 lip 2009, 00:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 21:42
Postovi: 914
Lokacija: Angloprc
Citat:

Usput, analize hrvatskih tajkuna i "elite"-među inima,
objavljene i u Letičinom "Letu iznad kukavičjeg gnijezda"-
pokazuju da je Hrvatska praktički jedina zemlja
od ex-komunističkih u kojoj elitu ne čini bivši
komunistički kadar. U svim tim zemljama, od
Slovenije do Poljske, glavninu od oko 70%
u svim segmentima gospodarstva i vlasti čine
bivši komunisti.

U Hrvatskoj je oko 70% vlasti i kapitala koncentrirano u rukama
ljudi koji su ili bili opozicija, il isu došli u post-komunističkom
razdoblju.


Odakle ovaj podatak ? Apsolutno neistinit...

_________________
Montreal, Quebec, Canada hercegbosna.org, 72.55.146.19
Čuvajte se velikosrpskih lobista, musli kameleona, XD3-ovih operativaca te dvoličnih angloidnih moderatora koji imaju po više nickova.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Groot, Patriota, Teuton i 46 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO