HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH

Sada je: čet vel 25, 2021 12:50 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00

Započni novu temu Odgovori  [ 161 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: NK Široki Brijeg
PostPostano: ned pro 13, 2020 10:50 pm 

E sad kako ćemo se probiti ako će samo Dinamo igrati LP/EL? Jedan klub kakve god rezultate postigne teško može sam držati koeficijent. A za pretpostaviti je da će KL davati mizerne bodove...

Kako god mislim da bi od 96 klubova 1 trebao biti hrvatski (kao i iz svih liga slične snage iza 15 mjesta). Ne sad samo zbog nas.

https://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_coefficient

Kad gledam listu mislim da bi ozbiljnije lige do 30. mjesta trebale dobiti po 1 barem. A ostatak boljima.

Malo mi je preveliki elitizam.

Ali da HNL nikad bolji. Ja više zapravo ni ne gledam nikakve strane lige. Dosadno mi je. Jedno naše kad ulovim vremena.

Vrh

PostPostano: ned pro 13, 2020 11:04 pm 

Reconquista je napisao/la:
E sad kako ćemo se probiti ako će samo Dinamo igrati LP/EL? Jedan klub kakve god rezultate postigne teško može sam držati koeficijent. A za pretpostaviti je da će KL davati mizerne bodove...

Kako god mislim da bi od 96 klubova 1 trebao biti hrvatski (kao i iz svih liga slične snage iza 15 mjesta). Ne sad samo zbog nas.

https://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_coefficient

Kad gledam listu mislim da bi ozbiljnije lige do 30. mjesta trebale dobiti po 1 barem. A ostatak boljima.

Malo mi je preveliki elitizam.

Ali da HNL nikad bolji. Ja više zapravo ni ne gledam nikakve strane lige. Dosadno mi je. Jedno naše kad ulovim vremena.

Bodovi su isti u svim natjecanjima, u grupama pobjeda nosi 2 boda, a remi 1 na klupski koeficijent.

Razlika su bonus bodovi, plasman u LP daje 4 boda, još 5 za ulazak u osminu finala i onda po 1 ekstra bod do finala.

EL ima 2 boda uvjetno za plasman (moraš ih potvrditi s pobjedom ili 2 remija) i 1 bod za finale.

KL za pretpostaviti nema bonus bodova. Medjutim redovnim igranjem i visokim plasmanom i u KL se možeš nabrati bodova.

Vrh

PostPostano: ned pro 13, 2020 11:18 pm 

Jako je lijepo biti u vrhu tablice, pogotovo jer si to ostvario sa vlastitom djecom. Klub koji Ima svijetlu buducnost zbog brutalnog omladinskog pogona

Vrh

PostPostano: ned pro 13, 2020 11:23 pm 

Diablo je napisao/la:
Jako je lijepo biti u vrhu tablice, pogotovo jer si to ostvario sa vlastitom djecom. Klub koji Ima svijetlu buducnost zbog brutalnog omladinskog pogona

Ne znam zašto ne udju u neko partnerstvo s Dinamom pa da dobiju svake godine nekoliko ozbiljnih pojačanja, Dinamo bi doslovno mogao od Širokog napraviti prvaka uz minimalna ulaganja, a i Dinamu bi se isplatilo. Zasad su kupili samo Menala koji se u Dinamu nije pokazao, ali im je danas zabio gol u Rijekinom dresu i igra odlično u zadnje vrijeme.

Vrh

PostPostano: ned pro 13, 2020 11:28 pm 

Jel BiH liga toliko slabija da se Dinamu više ni ne isplati slati igrače tu ili?

Znam da nekad prije jesu. A sad dilaju po HNL-u plus 2. HNL izgleda da nije loša za juniore za razvoj. Ispada da im BiH nije zanimljiva u tom razvojnom lancu.

Ovo što sam ja pogledao je realno dosta smiješno u usporedbi s HNL-om.

Vrh

PostPostano: ned pro 13, 2020 11:29 pm 

slika

Borba za drugo mjesto očito.

Vrh

PostPostano: ned pro 13, 2020 11:36 pm 

Reconquista je napisao/la:
Jel BiH liga toliko slabija da se Dinamu više ni ne isplati slati igrače tu ili?

Znam da nekad prije jesu. A sad dilaju po HNL-u plus 2. HNL izgleda da nije loša za juniore za razvoj. Ispada da im BiH nije zanimljiva u tom razvojnom lancu.

Ovo što sam ja pogledao je realno dosta smiješno u usporedbi s HNL-om.

Nastala je velika razlika, znam samo da je Slaven znao uzeti igrača iz bh. lige, možda i Hajduk, drugi ne uzimaju. Samim time je jasno da im se ne isplati slati na kaljenje u BIH.

Ali da sam direktor Širokog, našao bih se Mamićem i prezentirao mu projekt: Strahovlada Širokog u BIH. U konačnici bi Široki kao uzastopni prvak uz pomoć mladih Dinamovaca igrao svake godine minimum KL i stvarao igrače Dinamu za LP.

Ne treba puno da se klub digne na višu razinu, samo kvalitetan plan na 5 godina i ulazak u Europu, nakon nekog vremena to postane standard i novi nivo i već si vladar u svojoj zemlji. Ako neće Široki ili Zrinjski, hoće Sarajevo.

Vrh

PostPostano: ned pro 13, 2020 11:39 pm 

Bilo je suradnje al Dinamo nije ispunjava obveze.

Vrh

PostPostano: ned pro 13, 2020 11:41 pm 

Da. Kad vidiš koliko su to mali proračuni Dinamu bi se vjerojatno i isplatilo dati i igrače i koji milijun da se to podigne.

Iako je glupo da iz Hrvatske nema veće zainteresiranosti. Orban ima interesa da nama financira prvog izazivača kao klub i da mu još izgradi stadion.

Vrh

PostPostano: pon pro 14, 2020 4:16 pm 

Kazu da kvalitet nije toliko problem koliko je grubost na terenu poblem. Zato vise slabo iz HNLa salju igrace u BH Premjer ligu, opasnost za ozledom je prevelika.

Vrh

PostPostano: uto sij 19, 2021 3:18 pm 

široki je nakon odlaska par važnih pojedinaca (marić, cipetić..) dodao gas i novi igrač je ultrakatolik iz poljske, gospodin mateusz zachara

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 161 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Vremenska zona: UTC + 01:00

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: