HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 03:08.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Privatni Zubari prokletinje...
PostPostano: 22 vel 2021, 22:46 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Nije normalno da metalni izliveni zub presvucen keramikom kosta 200 KM,pogotovo od kako socialni fond nesnosi troskove za zube,osim nesto za penzionere,privatni zubari deru kozu,po 10000 maraka naplacuju zube,voze auta ko ministri i imaju vile ko hoteli.Vise ni jedan nece zub da popravlja nego sve da radi.Prvo ljude natjeraju na one ruzne mostove ispod kojih ljudima za 15 godina istrunu prirodni zubi,a onda drugi put sve te zube povade i uvale totalnu protezu koju ljudi ne nose.Samo gledaju da bude velka cifra,inace nece nista da rade.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Privatni Zubari prokletinje...
PostPostano: 24 vel 2021, 17:12 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Neko rece na nekom forumu,ponasaju se neki zubari koda oni tebi placaju.Kaze reko sam ti sta se treba radit,ako neces idi drugom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Privatni Zubari prokletinje...
PostPostano: 19 ožu 2021, 21:35 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Zubarska mafija,uopste nece vise zube da popravljaju nego da vade i ugradjuju implante,nece da radi odredjen broj zuba nego sve.Cifre 8-12000 KM,otkako se sve oko zuba mora platiti,ne pokriva zdrvstveno osiguranje,poso im cvjeta,na svakom koraku luksuzne ordinacije.Plus vecina ne garantuje nista.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Privatni Zubari prokletinje...
PostPostano: 20 ožu 2021, 11:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Tako je suvgdje u Europi

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Privatni Zubari prokletinje...
PostPostano: 20 ožu 2021, 19:11 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Hebo i caca na svakom cosku ordinacija,do 12 rade u drzavnoj firmi skoro svi a poslje 12 privatno i nece ni da primaju sad u drzavnim,otkako je Korona.A izadje te mozda i skuplje u drzavnoj,naplate ti prvo pregled specijaliste,10% ako imas osiguranje, totje oko 10-20 KM.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Privatni Zubari prokletinje...
PostPostano: 09 svi 2021, 16:03 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Zubar moze izvaditi pogresan zub na zivo ,citam na netu je bilo takvih slucajeva :zubati .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Privatni Zubari prokletinje...
PostPostano: 09 svi 2021, 17:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
Baš proživljavam simpatičnu situaciju zadnjih par tjedana, zubarka mi liječila krivi zub, tek naknadno je skužila da upala ide od zuba do. Uglavnom pri kraju sam liječenja i naravno to je privatno. Zubarka je med medeni, diplomirala prije 3 godine, tako da sam ja ovu njenu omašku iskoristio s time da mi je dužna najmanje 3 kave.

Slijedeći tjedan je prva. :D

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Privatni Zubari prokletinje...
PostPostano: 09 svi 2021, 17:59 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2013, 00:51
Postovi: 1877
Baš sam sada bacio pogled na cene kod vas kada ovde spominjete privatne zubare i cene su jake čak i za Beograd, a pogotovo za ostatak Srbije.
Ja sam pre par meseci imao hirurško vađenje umnjaka koji još nije izašao i platio 7.000 dinara (malo manje od 60 eura), a nakon toga sam odradio skidanje kamenca i poliranje zuba što je bilo 1.400 dinara (malo iznad 10 eura). Vađenje zuba je ovde 1.200 dinara (10 eura).

Ako su ove cene za Mostar tačne onda je to 2-3 puta skuplje nego u Srbiji

https://stomatologija.me/blog/prosjecne ... u-mostaru/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Privatni Zubari prokletinje...
PostPostano: 09 svi 2021, 18:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
spliter1 je napisao/la:
Nije normalno da metalni izliveni zub presvucen keramikom kosta 200 KM,pogotovo od kako socialni fond nesnosi troskove za zube,osim nesto za penzionere,privatni zubari deru kozu,po 10000 maraka naplacuju zube,voze auta ko ministri i imaju vile ko hoteli.Vise ni jedan nece zub da popravlja nego sve da radi.Prvo ljude natjeraju na one ruzne mostove ispod kojih ljudima za 15 godina istrunu prirodni zubi,a onda drugi put sve te zube povade i uvale totalnu protezu koju ljudi ne nose.Samo gledaju da bude velka cifra,inace nece nista da rade.

U Trebinju je 13e...
Imaš prilog o Hrv koji rade zube. 1991,2,3,4 str o krah demografija.

RH je ŠAMPION SKUPOĆE.

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Privatni Zubari prokletinje...
PostPostano: 09 svi 2021, 20:28 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
K:M je napisao/la:
spliter1 je napisao/la:
Nije normalno da metalni izliveni zub presvucen keramikom kosta 200 KM,pogotovo od kako socialni fond nesnosi troskove za zube,osim nesto za penzionere,privatni zubari deru kozu,po 10000 maraka naplacuju zube,voze auta ko ministri i imaju vile ko hoteli.Vise ni jedan nece zub da popravlja nego sve da radi.Prvo ljude natjeraju na one ruzne mostove ispod kojih ljudima za 15 godina istrunu prirodni zubi,a onda drugi put sve te zube povade i uvale totalnu protezu koju ljudi ne nose.Samo gledaju da bude velka cifra,inace nece nista da rade.

U Trebinju je 13e...
Imaš prilog o Hrv koji rade zube. 1991,2,3,4 str o krah demografija.

RH je ŠAMPION SKUPOĆE.


Kakva RH, jado. Vidiš da se navode cijene u KM. :ucelo

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Privatni Zubari prokletinje...
PostPostano: 09 svi 2021, 20:54 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Nece oni bas izvadit zdrav zub,obicno gledaju koji su za vadjenje,opet ti mozda ipak zelis pokusat spasit zub na granici,najbolje im na ogledalu pokazat koji zelis vadit :),inace moze doci do zabune koju niko ne zeli,mozes i sam se zabunit ako ne gledas u ogledalo pa pokazati na pogresan..Sad ima rijetka situacija,kad mora pamtit koji zdrav zub se treba izvadit ako smeta pa tad se moze zabunit,inace ako se sve dokumentuje plan rada nije to problem.Inace najopasnije to,sto dadne inekciju kraj nekog zuba,pa poslje zaboravi koji zub treba vadit,kad je imo 30-et musterija ako ne vodi evidenciju.Istina da su u BiH skuplji privatni zubari nego u Srbiji i neke stvari kao implanti je ne moguce uraditi u nekim drzavnim ustanovama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Privatni Zubari prokletinje...
PostPostano: 09 svi 2021, 21:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10121
Lokacija: Banja Luka
dudu je napisao/la:
Baš proživljavam simpatičnu situaciju zadnjih par tjedana, zubarka mi liječila krivi zub, tek naknadno je skužila da upala ide od zuba do. Uglavnom pri kraju sam liječenja i naravno to je privatno. Zubarka je med medeni, diplomirala prije 3 godine, tako da sam ja ovu njenu omašku iskoristio s time da mi je dužna najmanje 3 kave.

Slijedeći tjedan je prva. :D


Svaka čast :thumbup1
Vidiš potvrdu da u svakom zlu ima i neko dobro .
Budi fin , trebaće ti i kasnije :001_smile

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Privatni Zubari prokletinje...
PostPostano: 10 svi 2021, 03:17 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Ima ih svakakvih zubara,usminko ordinaciju boli glava a on neki mlad samo sto je faks zavrsio tako izgleda, kaze mora sve zube povadit samo nezna kako implant :).A cijene astronomske nece uopste da rade ako nece naplatit bar 8000-10000 KM.Najgori su ti neki starinjski,koji su ne ljubazni i nemoze pacijent nista rec,on vec zna sta treba da se radi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Privatni Zubari prokletinje...
PostPostano: 12 svi 2021, 22:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 kol 2020, 20:26
Postovi: 1770
Ja sam zamjenio privatne zubare za drzavne, dodje se na red kroz maximalno 2 tjedna.
Zapravo sam iznenadjen kvalitetom, za djecu plombe koje su redovito ispadale kod privatnika, drze savrseno kod drzavnih..

Sve najbolje za jedan dom zdravlja u Zagrebu, drzavna ordinacija sredjena, vrhunska zubarica..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Privatni Zubari prokletinje...
PostPostano: 12 svi 2021, 23:35 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Hoce ti i "krpljenje" uradit kod drzavnih to je istina i izaci ti u susret samo je procedura kod njih,te uputnica,nekad i test na Koronu,al sta ces,privatnici cesto nemaju znanja,ko drzavni,cast izuzecima,svi bi da puno naplate i urade poso najjednostavnije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Privatni Zubari prokletinje...
PostPostano: 13 svi 2021, 15:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4916
Ne znam di vi idete kod privatnika, al ja u ZG mogu samo najbolje reć o svom stomatologu... sad čekam da splasne ova pandemija, da odem malo na čišćenje i pregled.

Što se tiče Doma Zdravlja i zubara... uf kad se sjetim neki seansi... ja na Šalati (elitni dio Zagreba za one koji ne znaju) gurne mi onu špicu u živac, samo što mi na oko nije izašla, ja refleksno skoči iz one stolice... a ona meni uh kako si me preplašio, da to više nisi radio... WTF

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Privatni Zubari prokletinje...
PostPostano: 18 svi 2021, 01:36 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Zanimljivo, kako po privatnim ordinacijama , kao oralni hirurzi koji ugradjuju implantate,samo to rade,ipak ne rade hiruske operacije zuba,hirusko vadjenje zuba,operacije cista,izgleda da ako je neko specijaliziro ugradnju implanata, ne znaci da moze raditi i pomenute operacije ili nece,u samo nekim ordinacijama rade i ove zahvate.Ugradnja implanata je najednostavniji nacin za klepanje puno para.Mnogi ce stomatolozi reci zub treba izvaditi,a zub se moze sacuvati ako se hiruski sredi upalni dio korjena zuba,a trebao bi znati toliko,neki pak znaju za takve zahvate,pa ce te pravilno posavjetovati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Privatni Zubari prokletinje...
PostPostano: 18 svi 2021, 09:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4916
spliter1 je napisao/la:
Zanimljivo, kako po privatnim ordinacijama , kao oralni hirurzi koji ugradjuju implantate,samo to rade,ipak ne rade hiruske operacije zuba,hirusko vadjenje zuba,operacije cista,izgleda da ako je neko specijaliziro ugradnju implanata, ne znaci da moze raditi i pomenute operacije ili nece,u samo nekim ordinacijama rade i ove zahvate.Ugradnja implanata je najednostavniji nacin za klepanje puno para.Mnogi ce stomatolozi reci zub treba izvaditi,a zub se moze sacuvati ako se hiruski sredi upalni dio korjena zuba,a trebao bi znati toliko,neki pak znaju za takve zahvate,pa ce te pravilno posavjetovati.


Pa naravno da zubar ne radi operacije, ne živimo u Zanzibaru!
Znaš ti koja razina čistoće se održava u operativnim dvoranam, da ne pričam da zbog anestezije nešto može poći po zlu. Otkud stomatologu aparatura za oživljavanje pacijenta i slično.
Operacije se ne rade ni u Domovima Zdravlja, a kamoli u stomatološkoj ordinaciji, zato postoje i služe KBC za npr. operaciju krajnika, iako se većina oporavi odmah isti dan.

Inače za većinu zubnih problema krivi su vlasnici koji ne peru zube navečer prije spavanja, jer preko noći djeluje karies, al zato operu ujutro da izgledaju čisto i imaju svjež dah iako će za sat popit kavu i pojest neko slatko pecivo.

Ne možeš krivit zubare za to...sami smo krivi za loše zube i naravno genetika igra ulogu kod nekog malo broja ljudi.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Privatni Zubari prokletinje...
PostPostano: 19 svi 2021, 18:22 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Mislim na operacije u lokalnoj anesteziji,oko zuba koje se ipak izvode samo u nekim zubarskim ordinacijama,uz oralnog hirurga koji i implante uvrce u lokalnoj anesteziji.,moze bit da takvi iaju zasebnu sobu kao operacionu salu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Privatni Zubari prokletinje...
PostPostano: 23 sij 2023, 18:21 
Offline

Pridružen/a: 23 sij 2023, 18:20
Postovi: 1
Nzm, sta da ti kazem po meni je najbolja ordinacija u nisu kod doktorke biljane, stvarno su top i vec idem kod njih 10 godina za redom, mozes i zakazati ja mislim http://drbiljana.com pa ti vidi...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Privatni Zubari prokletinje...
PostPostano: 23 sij 2023, 18:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12319
Koliko koštaju kod vas implantati?

Cijene su ovdje koliko toliko OK, ako poredim sa ovim iz Mostara što je neko stavio.

Vađenje zuba se može naći za 10 KM, kvalitetno radi to ali ne popravlja zube baš najbolje. Kod druge zubarke odem na popravku a cijena bude od 15-25 KM što je isto OK, skidanje kamenca je 10-15 KM.

Ali donja vilica mi je projebana skroz zbog paradentoze od prije 7,8 godina pa bih nekad tu radio implantate ali nemam vremena da se patim sa tim procesom a i skupo je.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Privatni Zubari prokletinje...
PostPostano: 23 sij 2023, 19:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 08:16
Postovi: 2852
Evo sad sam pogledala, 390 evra, Dental plaza.https://www.dentalplaza.rs/implantologi ... I8EALw_wcB


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Privatni Zubari prokletinje...
PostPostano: 24 sij 2023, 04:00 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Ima budala Zubara,jedan je ordinaciju sagradio na Vrh brda iznad BL u selu i kad dodjes mu do ordinacije,crknes od umora, pas te napada,a on boli ga K,rizikujes pas da te "ujede".Koje seljacine,otvorio ordinaciju,gdje krave pasu i smrdi balega.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Privatni Zubari prokletinje...
PostPostano: 24 sij 2023, 08:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5132
Zasto je budala? Ne mora se sve koncentrirati u gradu. Bar takve stvari

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Privatni Zubari prokletinje...
PostPostano: 24 sij 2023, 18:23 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Ne mora,ali mi treba uspinjaca do njega,em stvarno selo ljudi drze stoku,osjeti se.Mnogi imaju auto pa ce mozda ipak doci.Tamo mu mozda bilo neko imanje.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO