HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 19:27.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 346 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bitcoin i ostale kriptovalute
PostPostano: 22 vel 2021, 21:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Zašto to povezuješ sa egom, ja ti samo kažem da ne vidim temeljem čega su tu procjenjuje vrijednost, ne mogu ulagati u nešto što ne znam i nema nikakvog načina da se procjeni je li to sad već precjenjeno ili jeftino.
Navodiš gore da u neke ualziš na x 2, neke x5, neki su sigurni pa si dugoročno.
Možeš li približiti malo na osnovu čega radiš te procjene.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin i ostale kriptovalute
PostPostano: 22 vel 2021, 21:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 vel 2010, 02:15
Postovi: 780
zaba1111 je napisao/la:
Zašto to povezuješ sa egom, ja ti samo kažem da ne vidim temeljem čega su tu procjenjuje vrijednost, ne mogu ulagati u nešto što ne znam i nema nikakvog načina da se procjeni je li to sad već precjenjeno ili jeftino.
Navodiš gore da u neke ualziš na x 2, neke x5, neki su sigurni pa si dugoročno.
Možeš li približiti malo na osnovu čega radiš te procjene.


Ego sam ti pomenuo (nista osobno) jer si se postavio kao tipicni nevjerni toma pominjuci neke freakove i ilegalne radnje u kripto svijetu, neznajuci uopce o cemu pricas.

Da si se potrudio i malo citao o toj tehnologiji i da si onda zakljucio da je kripto sranje onda svaka cast, ali postavit se kao mrgud iz strumfova na sve novo sto se pojavi nije nista drugo nego ignoriranje cinjenica.

Koristim sve moguce alatke, medju ostalima tehnicka i fundamentalna analiza i naravno osobno iskustvo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin i ostale kriptovalute
PostPostano: 22 vel 2021, 21:44 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15796
BBC je napisao/la:
Ti skupljaj Konvertibilne Marke.

:smijeh

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin i ostale kriptovalute
PostPostano: 22 vel 2021, 22:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 vel 2010, 02:15
Postovi: 780
zaba1111 je napisao/la:
Zašto to povezuješ sa egom, ja ti samo kažem da ne vidim temeljem čega su tu procjenjuje vrijednost, ne mogu ulagati u nešto što ne znam i nema nikakvog načina da se procjeni je li to sad već precjenjeno ili jeftino.
Navodiš gore da u neke ualziš na x 2, neke x5, neki su sigurni pa si dugoročno.
Možeš li približiti malo na osnovu čega radiš te procjene.

Ovo sam napisao na jednoj drugoj temi o btc.
Citat:
Za razliku od nacionalnih valuta, Bitcoin je zaštićen od uplitanja države, i ne postoji institucija koja kontrolira izdavanje. Budući da je postupak rudarenja jasno definiran, a maksimalni broj bitcoina postavljen je na 21 milijun jedinica, tako da ne može doći do inflacije zbog nekontroliranog širenja novčane mase.

U posljednjih nekoliko mjeseci Kina i neke EU zemlje su izašli s planovima za uvođenje digitalne valute, i to pokazuje da će tijekom digitalizacije u monetarnom sustavu u narednim godinama doći do velikih promjena, a takav razvoj događaja samo pogoduje Bitcoinu, jer uvođenje državnih digitalnih valuta koje se očekuju u narednim godinama dovest će do većeg prihvaćanja Bitcoina. Pogotovo jer na potpuno drugačiji način prikazuje unutarnju vrijednost. Vrijednost državnih digitalnih valuta ovisi o politikama vlada i središnjih banaka, i tu se digitalizacijom neće ništa promijeniti. Suprotno tome, međunarodni i decentralizirani Bitcoin potpuno je neovisan o tome. Zbog svoje fiksne maksimalne količine, ne može se napuhati i stoga nudi alternativu. Ako prevlada konsenzus da je Bitcoin skladište vrijednosti koje se može koristiti širom svijeta, može se samo dodatno povećati.

Evo ti nekih primjera velikih ulagača u btc, a siguran sam da će ih u budućnosti biti puno više.
https://www.nasdaq.com/articles/microst ... 2020-08-11


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin i ostale kriptovalute
PostPostano: 22 vel 2021, 22:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Burruchaga je napisao/la:
zaba1111 je napisao/la:
Zašto to povezuješ sa egom, ja ti samo kažem da ne vidim temeljem čega su tu procjenjuje vrijednost, ne mogu ulagati u nešto što ne znam i nema nikakvog načina da se procjeni je li to sad već precjenjeno ili jeftino.
Navodiš gore da u neke ualziš na x 2, neke x5, neki su sigurni pa si dugoročno.
Možeš li približiti malo na osnovu čega radiš te procjene.


Ego sam ti pomenuo (nista osobno) jer si se postavio kao tipicni nevjerni toma pominjuci neke freakove i ilegalne radnje u kripto svijetu, neznajuci uopce o cemu pricas.

Da si se potrudio i malo citao o toj tehnologiji i da si onda zakljucio da je kripto sranje onda svaka cast, ali postavit se kao mrgud iz strumfova na sve novo sto se pojavi nije nista drugo nego ignoriranje cinjenica.

Koristim sve moguce alatke, medju ostalima tehnicka i fundamentalna analiza i naravno osobno iskustvo.


Ništa se ja ne postavljam, ja samo pitam na temelju čega procjenjujete vriiednost, a što bi trebalo valjda biti temelj investicije.
Sve ima svoju vrijednost, i najbolja firma na svijetu može biti precjenjena i time loša investicija, zato je procjena vrijednosti osnova ulaganja.

Ja te zaista pitam najnormalnijie, kako radiš fundamentalnu anlaziu kripta, na temelju čega si napravio procjene x2, x5...

Najnormalnije ti i najiskreniji govorim kako to meni zvuči, evo u prilog gluposti na ovoj temi ću ti navesti da se ljudi izruguju skupljanju konvertibilnih maraka, što ja naravno radim.

Znači kad ti savjet dijeli netko komu je smiješno skupljanje marka, odnosno eura, onda se takvi savjeti ne mogu shvatiti ozbiljno. Jer je jasno da takvi nikad ništa skupiti neće.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin i ostale kriptovalute
PostPostano: 22 vel 2021, 22:11 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15796
Tesla buys $1.5 billion in bitcoin, plans to accept it as payment

https://www.cnbc.com/2021/02/08/tesla-b ... tcoin.html

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin i ostale kriptovalute
PostPostano: 22 vel 2021, 22:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
BC je ograničen i nema štampanja, što mu ide u prilog, ali koliko vidim svaki dan se pojavljuje novi kripto i to ulažeš i u njih, tako da to nije ograničeno, nego stalno raste broj coina u opticaju.
Ako države krenu pokretati svoje digitalne valute, ne vidim kako bi to pomoglo kriptu.
To što ulažu mnogi poznati ulagači može biti pokazatelj trenda, koji je uputno pratiti, ali to može biti i opasna navlakuša za istresanje naivnima.
Tako da tu treba biti oprezan, a pogotovo nije uputno dijeliti savjete bližnjima da u to ulažu jer šansa da se to sve raspane je velika.
Nije možda loše ući u rizik sa lovom koju si možeš oprostiti ako ispuši, ali umjesto u kuću uložiti u kripto je sumrak razuma.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin i ostale kriptovalute
PostPostano: 22 vel 2021, 22:18 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15796
Vladimir RUS je napisao/la:
Trenutno dok sada pišem ovaj post cijena po Bitcoinu je oko 569 američkih dolara i pomjera se iz sekunde u sekundu.


Inače ovo je s početka teme. Od onda je imala padove i uspone, trenutna cijena je 54 100 dolara

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin i ostale kriptovalute
PostPostano: 22 vel 2021, 22:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 vel 2010, 02:15
Postovi: 780
zaba1111 je napisao/la:
BC je ograničen i nema štampanja, što mu ide u prilog, ali koliko vidim svaki dan se pojavljuje novi kripto i to ulažeš i u njih, tako da to nije ograničeno, nego stalno raste broj coina u opticaju.
Ako države krenu pokretati svoje digitalne valute, ne vidim kako bi to pomoglo kriptu.
To što ulažu mnogi poznati ulagači može biti pokazatelj trenda, koji je uputno pratiti, ali to može biti i opasna navlakuša za istresanje naivnima.
Tako da tu treba biti oprezan, a pogotovo nije uputno dijeliti savjete bližnjima da u to ulažu jer šansa da se to sve raspane je velika.
Nije možda loše ući u rizik sa lovom koju si možeš oprostiti ako ispuši, ali umjesto u kuću uložiti u kripto je sumrak razuma.


Tematika kripto svijeta je toliko siroka da moze ispuniti cijeli ovaj forum, moras se sam informirati.

BTC je izmisljen od anonimca poslije krize 2008 i zamisljen je da bude kao neka vrsta neovisno plativno sredstvo, gdje banke i drzave i ostala bagra nemaju uplita.

Znaci to je bila samo ideja koja je se razvila do ovoga gdje je sad, iza svake velike stvari prvo mora postojati ideja i misao, a kako ce se ta ideja dalje razvijati nitko nezna, nazalost ni ja jos nisam u stanju predvidjeti buducnost, pa da mogu bio bi najbogatiji covjek na svijetu i kupio bih amazon dionice 1992. a apple 1983.

Kripto svijet je jos na pocetku i ima tu milijun ideja i zato imas toliko razlicitih valuta, btc je danas nesto sasvim drugo nego ga je satoshi 2008. zamisljao, btc je u biti kao digitalno zlato i nekoristan za placanje u trgovini zbog fluktuacije cijene.

Bit je u tome sto ce kripto kad tad biti prihvacen i u gospodarstvu i dnevnom zivotu i bit ce dio nase svakodnevice, i oni koji u to vjeruju ce biti nagradjeni velikim dobitkom, a ostali ce govoriti eh sto nisam 2021 usao u kripto svijet.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin i ostale kriptovalute
PostPostano: 24 vel 2021, 11:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 07:39
Postovi: 1695
zaba1111 je napisao/la:
BC je ograničen i nema štampanja, što mu ide u prilog, ali koliko vidim svaki dan se pojavljuje novi kripto i to ulažeš i u njih, tako da to nije ograničeno, nego stalno raste broj coina u opticaju.
Ako države krenu pokretati svoje digitalne valute, ne vidim kako bi to pomoglo kriptu.
To što ulažu mnogi poznati ulagači može biti pokazatelj trenda, koji je uputno pratiti, ali to može biti i opasna navlakuša za istresanje naivnima.
Tako da tu treba biti oprezan, a pogotovo nije uputno dijeliti savjete bližnjima da u to ulažu jer šansa da se to sve raspane je velika.
Nije možda loše ući u rizik sa lovom koju si možeš oprostiti ako ispuši, ali umjesto u kuću uložiti u kripto je sumrak razuma.



Ne razumiješ što je osnovna funkcija BTC-a niti zašto je Satoshi izašao iz svega niti razumiješ zašto je državni kripto osuđen na propast, ali eto svejedno komentiraš nešto što ne razumiješ, napraviti ću divlju pretpostavku da ni BTC whitepaper nisi pročitao. Nije ni čudo da si HDZenjara.

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin i ostale kriptovalute
PostPostano: 24 vel 2021, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 vel 2010, 02:15
Postovi: 780


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin i ostale kriptovalute
PostPostano: 24 vel 2021, 15:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
limpus je napisao/la:
zaba1111 je napisao/la:
BC je ograničen i nema štampanja, što mu ide u prilog, ali koliko vidim svaki dan se pojavljuje novi kripto i to ulažeš i u njih, tako da to nije ograničeno, nego stalno raste broj coina u opticaju.
Ako države krenu pokretati svoje digitalne valute, ne vidim kako bi to pomoglo kriptu.
To što ulažu mnogi poznati ulagači može biti pokazatelj trenda, koji je uputno pratiti, ali to može biti i opasna navlakuša za istresanje naivnima.
Tako da tu treba biti oprezan, a pogotovo nije uputno dijeliti savjete bližnjima da u to ulažu jer šansa da se to sve raspane je velika.
Nije možda loše ući u rizik sa lovom koju si možeš oprostiti ako ispuši, ali umjesto u kuću uložiti u kripto je sumrak razuma.



Ne razumiješ što je osnovna funkcija BTC-a niti zašto je Satoshi izašao iz svega niti razumiješ zašto je državni kripto osuđen na propast, ali eto svejedno komentiraš nešto što ne razumiješ, napraviti ću divlju pretpostavku da ni BTC whitepaper nisi pročitao. Nije ni čudo da si HDZenjara.



Ne razumijem niti pratim više od onoga iz medija i to sam jasno rekao, komentari nisu išli u smislu tvrdnji ni pametovanja, nego kao pitanja i dileme na koje nitko nije u stanju odgovoriti. Iskustva imam da mogu postavljati takva pitanja i ta pitanja su i više nego smislena, međutim za odgovoriti na njih treba nešto i znati, zato budući da je ovdje bilo savjeta da se ide u ovo, samo upozoravam da treba biti oprezan jer ovo se može izroditi u svašta pa da se netko naivan ne bi zaletio sa ozbiljnom lovom.
Kao što vidimo ovi koji nagovaraju na kupovinu ne nude ozbiljne argumente osim da je to budućnost, što je moguće i istina, ali za povoljnu kupnju treba znati odrediti povoljnu cijenu jer i svijetla budućnost je često precijenjena i onda se ispuši lova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin i ostale kriptovalute
PostPostano: 24 vel 2021, 17:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 vel 2010, 02:15
Postovi: 780
zaba1111 je napisao/la:


Ne razumijem niti pratim više od onoga iz medija i to sam jasno rekao, komentari nisu išli u smislu tvrdnji ni pametovanja, nego kao pitanja i dileme na koje nitko nije u stanju odgovoriti. Iskustva imam da mogu postavljati takva pitanja i ta pitanja su i više nego smislena, međutim za odgovoriti na njih treba nešto i znati, zato budući da je ovdje bilo savjeta da se ide u ovo, samo upozoravam da treba biti oprezan jer ovo se može izroditi u svašta pa da se netko naivan ne bi zaletio sa ozbiljnom lovom.
Kao što vidimo ovi koji nagovaraju na kupovinu ne nude ozbiljne argumente osim da je to budućnost, što je moguće i istina, ali za povoljnu kupnju treba znati odrediti povoljnu cijenu jer i svijetla budućnost je često precijenjena i onda se ispuši lova.


Znam da trollas i da se pravis naivan, nemam sad vremena, napisat cu poslije nesto o btc, aj mi samo odgovori jeli razumijes zasto ljudi skupljaju stare stripove, igracke iz kinder jaja ili npr. Kako moze 70 godina stari mercedes biti 10x skuplji od najskupljeg danasnjeg mercedes modela?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin i ostale kriptovalute
PostPostano: 24 vel 2021, 17:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
A ha, znači s tim je povezano, kolekcionari.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin i ostale kriptovalute
PostPostano: 24 vel 2021, 18:16 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2011, 07:41
Postovi: 267
Iza kripto stoji isto što i iza fiat valuta - ništa. I standardne valute odavno nisu pokrivene ničim materijalnim, recimo zlatom, nego su pokrivene samo povjerenjem da zemlja i vlada koje dotični novac kontroliraju neće propasti ili raditi gluposti kao Jugoslavija ili Venecuela sa printanjem i hiperinflacijom.

Cijena bilo čega je određena potražnjom i ponudom, bitcoin ima ograničenu ponudu a potražnja dolazi od špekulacija i očekivanja rasta, zatim od mogućnosti prebacivanja sredstava između zemalja gdje su veće transakcije blokirane (recimo Kina zabranjuje da iznosiš veća sredstva van, osim kod investicija), kriminalci koriste kriptovalute za anonimnije plaćanje, s bitcoinom možda možete zaobići fantastične cifre koje banke naplaćuju (recimo u BiH!!) za slanje novca iz inozemstva, a sada vidimo da i neke kompanije prihvaćaju plaćanje u bitcoinu, poput Tesle.
Također, cijena bitcoina ovisi o prošlosti te cijene, znači povratna veza koja sama sebe održava.

Također, jedna od vrijednosti je to što je cijena bitcoina slabo korelirana s bilo kojim drugim stvarima, što je osobina koja je jako cijenjena kod izgradnje mješovitih portfelja. Kao što ljudi dodaju par % zlata u svoje portfelje, tako mogu i par % bitcoina. Ljudi vole imati raznoliku imovinu koja neće sva biti istovremeno uništena nekom krizom (recimo i nekretnine i dionice i prihodi privatnih firmi lako mogu istovremeno pasti kao za vrijeme krize 2009). Samim time ugrađivanje malo bitcoina (1-3%) u imovinu, kao asseta koji je praktički nekoreliran s ekonomijom svijeta (ili negativno koreliran), generira dio potražnje. Ovo je asset management i generalno nije igra i logika za sirotinju, nego bogate familije koje razmišljaju kako i u slijedećih 10 generacija ostati bogate.

Kriptovalute nemaju ništa više smisla od slika Jacksona Pollocka na kojima nasumično prolivena farba vrijedi 200 milijuna dolara.

Vrijedi zato što su ljudi spremni toliko platit za dotičnu sliku. I zato što je smrću umjetnika ponuda točno ograničena, kao zlato, i kao bitcoin.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin i ostale kriptovalute
PostPostano: 24 vel 2021, 18:28 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2011, 07:41
Postovi: 267
zaba1111 je napisao/la:
A ha, znači s tim je povezano, kolekcionari.


Povezano je, jer je dio istog fenomena.

Pricing odnosno market vrijednost nestandardnih stvari, van bazičnih usluga poput hrane, prijevoza, nekretnina, kućanskih aparata itd.

Kava na Stradunu, biznis klasa u avionu koja košta 10 puta više iako dobijaš 2 puta više prostora, slike Pollocka od 200 mil. $ koje svatko može nacrtati, rijetka francuska vina koja imaju isti okus ko neko jeftino vino iz Dalmacije, bitcoin, Rollex iz 1957. sa plavom umjesto žutom kazaljkom, dijamant, meteorit, stolica u prvom redu pokraj Čovića, apartman s pogledom VS apartman bez pogleda.

To ti je zabava za bogate, oduvijek, danas je to bitcoin ili dijamant, a prije 2000 godina plava boja (lapis lazuli od kojeg se pravila su mogli priuštiti samo najbogatiji).

Indijanci su mijenjali Manhattan za ogledalo i šaku perla. Jer je to kod njih bilo rijetko, a poželjno.

Isto kao što ni plaće nisu proporcionalne muci i trudu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin i ostale kriptovalute
PostPostano: 24 vel 2021, 21:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Ok, generalno se slažem, mada sam površno upućen manje više imam slično mišljenje.
Osim što nikako ne stoji da izat fiat valuta ne stoji ništa, naprotiv iza njih stoji država, centralna banka i moneterna politika, što su sve ozbiljni instrumenti za očuvanje i stabilnost valuta. To nikako ne može u istu rečenicu sa kripto.
Da se ne ponavljam, praktičnu svrhu vidim u skrivneom plaćanju, a da je kripto zaštićen od štampanja ne stoji jer se nove kripto svakodnevno pojavljuju, neki dan je izašla i bosanska kripto valuta.

Tako da je dobro plređenje sa pomodarstvom i zato kažem da trendove nije loše pratiti, ali se mora biti vrlo oprezan i ne uložiti ozbiljna sredstva.
A kao što vidimo kripto sljedba je vrlo agresivna što doživljavam kao posljedicu oskudnog znanja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin i ostale kriptovalute
PostPostano: 24 vel 2021, 21:51 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69028
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Rusija je pod sankcijama, američkim bankama je zabranjeno poslovanje s ruskim.

Ako su sankcije tolike da ni novce ne možeš prebacivat s ruskog računa na američki, ostaje ti samo bitcoin.

Venezuela ne da da izneseš više od 100-200$ deviza iz zemlje. Isto tako na kapaljku možeš kupiti strane valute. Bar donedavno.

Za neke zemlje sa hiperinflacijom (Venezuela, Afrika), bitcoin predstavlja devizu koja je i s takvom cijenom koja divlja, daleko sigurnija od domaće valute.

Čak bi prije štedio u volatilnom bitcoinu nego u Erdoganovoj liri. :smijeh A pogotovo u stablecoinu Tetheru, bitcoin nije najtrgovaniji coin, to je već duže vrijeme Tether koji je peggan na dolar ("konvertibilni dolar", čiji se kurs kao i bosanska marka brani zalihama, dapače kompanija Tether 90% tethera pokriva dolarima dok bosanska marka vjerojatno nije ni 3% pokrivena deviznim rezervama).

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin i ostale kriptovalute
PostPostano: 24 vel 2021, 22:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Ozbiljne države, ozbiljne centralne banke i ozbiljne monetarne politike imaju valute sa dobrim pokrićem i zato te valute i imaju vrijednost, u valute neozbiljnih država nitko ne ulaže.
Tako da kad govorimo o investicijama i skupljanju onda u istu rečenicu ne mogu ozbiljne valute i neozbiljne valute i kripto.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin i ostale kriptovalute
PostPostano: 24 vel 2021, 22:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69028
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Korištenje bitcoina za transakcije nije investicija.

Kupiš bitcoin u Rusiji, prebaciš sa jednog walleta na drugi wallet odosno račun američke kripto burze, sa te burze na račun američke banke.

Bitcoin držiš par sati.

Ali i sa tim korištenjem si mu dao na vrijednosti.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin i ostale kriptovalute
PostPostano: 24 vel 2021, 22:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Ovdje to nije bila tema, nego baš investicija, ljude se savjetovalo da danas ulože svoje pare kako bi sutra profitirali, čak su se spominjale i kuće.
Osjetio sam se pozvanim, iščitavajući neznanje savjetnika, da upozorim ljude na oprez.
A kako tema ide dalje suvisliji upisi samo potvrđuju ono što sam na početku napisao, a što ovdje nije bilo dobro dočekano.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin i ostale kriptovalute
PostPostano: 24 vel 2021, 22:27 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69028
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Značajnije ulaganje, pogotovo ljudi koji su u financijskim problemima, je naravno iznimno neodgovorno i slično kockanju.

Ljudi koji ne znaju što će s parama i vole imati raznolika ulaganja, određena količina bitcoina (svakako ne više od 5% imovine) može biti primamljiv.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin i ostale kriptovalute
PostPostano: 24 vel 2021, 22:29 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15796
A čuj, ništa nije sigurno inače bi svi bili milijunaši. Ja osobno sam prvi put čuo za Bitcoin kad je vrijedio 30 dolara i smatrao da to niš ne vrijedi, koja budala bi to kupovala. Pa nakon nekog vremena kad sam vidio da dodje oko 300 dolara sam lagano kupovao pa prodavao za 350. Mogao sam bit bukvalno milijunaš da sam štedio i da nisam paničario da će propast. Sad kupujem Zilliqe za koju smatram da ce vrijedit 10 ako ne i 100x za 5 6 god a možda i neće. Bolje to nego rulet i kladionica.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin i ostale kriptovalute
PostPostano: 24 vel 2021, 22:31 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10434
Ulaganje se ne razlikuje puno od kladionice.
Samo kod ulagača radi AI i superračunala dok kladioničari uplaćuju listić nakon 5 pivi u kafiću.

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitcoin i ostale kriptovalute
PostPostano: 24 vel 2021, 22:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Ovo je fora, svi tvrde da je kripto ograničen i da je zato bolji od valuta koje države kao štampaju bez reda ko lude, a u isto vrijeme svi kažu da ulažu u neke druge, nove kripto, a ne u BC.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 346 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO