HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 15 ruj 2024, 06:15.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: AliExpress & AliBaba
PostPostano: 03 ožu 2021, 22:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Malo sam aktivniji bio tamo i proveo više vremena, studirao stvari.
AliExpress za obične kupce, AliBaba za firme, naručivanje na veliko.

A onako ne znam šta bih mislio. Na kraju sam svu tu masu produkta naručio preko Amazon.

- Čekanje na pošiljku 15-28 dana. Kad tako napišu to je u većini slučajeva bliže 28-om danu.
- Da se markirati, kako sam pročitao, da se sve pošalje zajedno (ne znam onda cijenu slanja i to) ali onda te sigurno zakače 2 mjeseca čekanja, produkt na kojeg se najviše čeka odlučuje. Moguće i preko 2 mjeseca ako puno naručuješ pa samo jedan trgovac ima problema sa isporukom, sve čeka.

Sa Amazon uslugom besplatnog slanja za veliku većinu produkta to je samo malo skuplje nego sve naručiti na AliExpress a doma ti je za par dana i malo duže.

Jako se isplati (ko to već želi) preko AliExpress kupovati tehniku, aparate. Pogotovo one na cijeni i malo skuplje. Sačekaš jedno vrijeme da dođe i uštedio si.
Ja osobno sam i takve stvari naručio preko Amazon. Sve je to apsolutno ista kineska roba ali njemačka (ili druga EU) firma garantira neki kvalitet i da će Kineze držati pod okom pa ovi neće fušeriti.
Ali nije ni to primarni razlog moje odluke. Već garancija i popravke. Moraš platiti poštarinu i za Kinu (servis) i nazad a to su veliki aparati i ide preko oceana. Ne isplati se slati na popravak kad se pokvari. Ovako vratiš Amazonu kad se sjebe i dobiješ novi ili popravljen. Oni plate poštarinu i ide jako brzo.

AliBaba je već sasvim druga stvar. Da ja imam osobnu firmu sve bih preko AliBaba naručivao. To u stvari Europljani i rade, sve je to kineska roba. Kad naručuješ na veliko preko AliBaba lako se dogovoriti sa proizvođačem (ili trgovcem) da stavi logo tvoje firme, ime, gdje želiš na robu. Da je pakuje kako želiš.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AliExpress & AliBaba
PostPostano: 03 ožu 2021, 23:23 
Offline

Pridružen/a: 10 tra 2019, 16:28
Postovi: 247
Kupovo sam nesta sa aliexpresa i stiglo je sve. Brze nego preko ebay-a (iz kine), ali to moze biti da je sreca. Ali, u zadnje vrijeme je shiping za bih najmanje 47$, sto se ne isplati nikako. Kupio sam xeon, ram ddr3, i jos neke sitne stvari, jako jeftino prije nekih godinu. Ali sad shiping za bih je nenormalan.

_________________
Izučavaći budalizma su budalisti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AliExpress & AliBaba
PostPostano: 03 ožu 2021, 23:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37956
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Shipping skup jer nas je China Post prekrižila i ne šalje u BiH.
Aliexpress je u biti maloprodaja dok je alibaba veleprodaja za zapadno tržište.
Sve je to sića u odnosu na taobao i 1688.com koji su namjenjeni za domeće kinesko tržište.
Amazon isto ne šalje u BiH, još jedan prikaz koja je ovo rupa da niti Kinezi ne žele imati posla s njom.

Što se tiče alija kupujem godinama, od tehnike do sitnica, u biti kineski ebey.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AliExpress & AliBaba
PostPostano: 13 ožu 2021, 11:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Naručio sa Banggood po prvi put.
Imaju prodavači lagere i u Europi pa neke stvari brže stignu.

Neke razlike između njih i AliExpress:

- Manje uzimaju za poštarinu.
- Brže stigne.
- Banggood je utjerao strah u kosti tim kineskim prodavačima. Vidim ako ti se sjebe neki aparat da ih oni prisile (dragovoljno ali eto) pa ovi pošalju novi i kažu da im ne šalješ pokvaren nazad. Samo traže da na Youtube staviš video i snimiš pokvaren aparat i kako je defektan. Ili ih natjeraju da vrate novac ako neće slati novi produkt.

- Manju ponudu imaju nego AliExpress.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO