HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 27 ruj 2024, 07:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8219 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230 ... 329  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 26 vel 2021, 23:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 15:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Dobro, ljudi, ali zar ne bi skroz pukli finansijski? Pa, njih i Avganistan sa svojih 4 Biliona (na njihovom "Trilion") troška upropasti, a Iran je mnogo, mnogo veći zalogaj... :001_rolleyes


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 26 vel 2021, 23:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 20:37
Postovi: 5633
ikmandvaradtist je napisao/la:
Dobro, ljudi, ali zar ne bi skroz pukli finansijski? Pa, njih i Avganistan sa svojih 4 Biliona (na njihovom "Trilion") troška upropasti, a Iran je mnogo, mnogo veći zalogaj... :001_rolleyes


Jeste veći, time je i opasnost od općeg rata u svijetu također veća. Meta SAD i Izraela je ovaj put kredibilne snage.

Nije Iran Srbija da nasumično obori dva NATO zrakoplova pa onda kapitulira za nepuna tri mjeseca.

No hard feelings, ali tako je bilo...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 27 vel 2021, 00:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 15:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
buenos aires je napisao/la:
Jeste veći, time je i opasnost od općeg rata u svijetu također veća. Meta SAD i Izraela je ovaj put kredibilne snage.

Nije Iran Srbija da nasumično obori dva NATO zrakoplova pa onda kapitulira za nepuna tri mjeseca.

No hard feelings, ali tako je bilo...



Ako ti rat sa najmoćnijim vojnim savezom u istoriji čovečanstva koji se završi njegovim potpisom da je teritorija oko koje ste ratovali i dalje tvoja možeš nazvati "Kapitulacijom"... onda ti svaka čast, jer ja - ne mogu. :neznam

Suludo je kao neki pričati da smo Pobedili :ucelo , ali Kapitulacija ono nije bila :nono . Čak bih rekao da je u pitanju nešto jako slično onome što se u šahu zove REMI. Oni su, kao, zaustavili humanitarnu krizu; a mi smo, kao, sačuvali teritoriju.

A na Iran krenuti, to bi značilo pući možda i 20 Biliona... a to ne bi podneo ni onaj Ujka Sem od pre 3-4 decenije...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 27 vel 2021, 00:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
Srpske mitomanije...

Spuštali su vam bombe po glavama jer nisu htjeli riskirati život niti jednog vojnika zbog neke tamo Srbije. Htjeli su vas maknuti s Kosova, maknuli su vas s Kosova.

Ali ako se hoćeš bolje osjećati guslaj i dalje. Samo daj na nekoj svojoj temi.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 27 vel 2021, 08:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 20:37
Postovi: 5633
ikmandvaradtist je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:
Jeste veći, time je i opasnost od općeg rata u svijetu također veća. Meta SAD i Izraela je ovaj put kredibilne snage.

Nije Iran Srbija da nasumično obori dva NATO zrakoplova pa onda kapitulira za nepuna tri mjeseca.

No hard feelings, ali tako je bilo...



Ako ti rat sa najmoćnijim vojnim savezom u istoriji čovečanstva koji se završi njegovim potpisom da je teritorija oko koje ste ratovali i dalje tvoja možeš nazvati "Kapitulacijom"... onda ti svaka čast, jer ja - ne mogu. :neznam

Suludo je kao neki pričati da smo Pobedili :ucelo , ali Kapitulacija ono nije bila :nono . Čak bih rekao da je u pitanju nešto jako slično onome što se u šahu zove REMI. Oni su, kao, zaustavili humanitarnu krizu; a mi smo, kao, sačuvali teritoriju.

A na Iran krenuti, to bi značilo pući možda i 20 Biliona... a to ne bi podneo ni onaj Ujka Sem od pre 3-4 decenije...


Ma ja, sve je još uvijek tu. Što reče rahmetli vrhovni komandant Sloba u obraćanju naciji: "pobijedio je mir". Što god to značilo. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 27 vel 2021, 10:08 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
buenos aires je napisao/la:
divizija je napisao/la:

Ovisno o Kinezima i Rusima, posebno ovim prvima.


Koga je dosad Kina spasila američkih imperijalnih čeljusti? Neće oni ni qurcem mrdnuti za Iran.

Rusi nešto mašu papirima u UN, to je maximum potpore sa strane. Iran to dobro zna.

Kinezi nisu slobodoljubiv narod, već proračunat.

Zato u SAD ne šalju svoje vojnike, već svoj sustav. Biden je beta testing POTUS za to.


Da nije Rusa i Kineza Iran bi odavno bio satran, a nije ni Sirija.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 27 vel 2021, 10:29 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25559
Lokacija: Heartbreak Hotel
Gle ovu strahotu tiskanja dolara. U zadnjih godinu dana skočili sa 4 trilijuna na 6.7 trilijuna?!!!
I to se nastavlja i dalje. Gdje im je hebena inflacija?

I dokle će ovako? I koliko će ratova započeti i zemalja opljačkati da smanje deficit?


Privitak/ci:
image_2021_02_26T20_52_53_142Z.png
image_2021_02_26T20_52_53_142Z.png [ 172.08 KiB | Pogledano 1430 put/a. ]

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.
Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 27 vel 2021, 10:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 22:04
Postovi: 5191
Bobovac je napisao/la:
Gle ovu strahotu tiskanja dolara. U zadnjih godinu dana skočili sa 4 trilijuna na 6.7 trilijuna?!!!
I to se nastavlja i dalje. Gdje im je hebena inflacija?

I dokle će ovako? I koliko će ratova započeti i zemalja opljačkati da smanje deficit?

Većinu dolara su spremili Kinezi i tajkuni s Wall Streeta tako da trenutno praktički nisu u opticaju a kako nisu u opticaju ne utječu na inflaciju. Za očekivati je da će kroz neki period doći do inflacije kad počnu s pomicanjem tog novca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 27 vel 2021, 11:26 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2019, 13:17
Postovi: 766
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
Gle ovu strahotu tiskanja dolara. U zadnjih godinu dana skočili sa 4 trilijuna na 6.7 trilijuna?!!!
I to se nastavlja i dalje. Gdje im je hebena inflacija?

I dokle će ovako? I koliko će ratova započeti i zemalja opljačkati da smanje deficit?

Većinu dolara su spremili Kinezi i tajkuni s Wall Streeta tako da trenutno praktički nisu u opticaju a kako nisu u opticaju ne utječu na inflaciju. Za očekivati je da će kroz neki period doći do inflacije kad počnu s pomicanjem tog novca.


Cak ga ne moraju ni pomicat, moze im se desiti da uvezu inflaciju izvana zbog porasta cijena prehrambenih proizvoda na globalnoj razini (problemi sa sjetvom/sadnjom, problemi sa nabavom pesticida i gnojiva, problemi sa distribucijom).

U kombinaciji sa korona stimulusima koji idu direktno u opticaj i vjerojatno naglom skoku potraznje za maloprodajnim proizvodima nakon procjepljivanja i zavrsetka lockdowna moglo bi biti velikih problema.
Zapravo sam siguran da ce biti.

Pola tih zapadnih drzava su zapravo propala drustva, ali ta je cinjenica zamaskirana time sto jos uvijek imaju love pa je sve naizgled ok. Tu lovu doduse vec neko vrijeme ne zaradjuju nego nastampavaju. Bit ce suza.

_________________
Osjecaj me prati da sam fiju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 27 vel 2021, 12:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ruj 2020, 23:00
Postovi: 232
Ekipa možemo očekivat velike promjene za tipa 2 do 3 miseca. Tako kaže naš gospodar, Billy. Nevjerojatno mi je šta nikome ne smeta šta njega non stop promoviraju kao nekoga ko je jako stručan, iako nema ni faks završen.

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2257381


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 27 vel 2021, 13:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 20:37
Postovi: 5633
divizija je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:

Koga je dosad Kina spasila američkih imperijalnih čeljusti? Neće oni ni qurcem mrdnuti za Iran.

Rusi nešto mašu papirima u UN, to je maximum potpore sa strane. Iran to dobro zna.

Kinezi nisu slobodoljubiv narod, već proračunat.

Zato u SAD ne šalju svoje vojnike, već svoj sustav. Biden je beta testing POTUS za to.


Da nije Rusa i Kineza Iran bi odavno bio satran, a nije ni Sirija.


Trebamo li možda izvući nekakve pouke iz slučajeva: Iraka, Avganistana, Libije? Tko je tu kočio? Ja koliko se sjećam išlo sve kao po loju...

Ili najnovije, kad su iz Nagorno Karabaha Armeni bježeći da spasu živu glavu poneli čak i zvona... A znamo kad se vraćaš ako i crkvena zvona nosiš.

Čista pobjeda za malu Tursku na Kavkazu.

Rusiji je iskreniji partner Indija. Nema teritorijalnih sporova između dvije zemlje. Pitaj Kineze čiji je zapravo Vladivostok, toliko o tom tandemu.

Svijetom vladaju odnosi zatvorskih bandi, veliki čuvaju svoja leđa a mali pošteno najebu kad na njihove resurse netko baci oko.

Srbima su s Kosovom uzeli i Trepču, možda i vrate jednom taj rudnik a što je sve iskopano i odneto za ovih 20 godina... Međunarodni odnosi se svode na pljačku resursa i postavljanje raketnih sustava u državama koje nemaju vojni kapacitet (čitaj muda) tako nešto odbiti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 27 vel 2021, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 16:32
Postovi: 6281
Lokacija: Izvan sebe
Iran, ameri ne mogu nikada konvencionalno pobjediti.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 27 vel 2021, 20:49 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
buenos aires je napisao/la:

Trebamo li možda izvući nekakve pouke iz slučajeva: Iraka, Avganistana, Libije? Tko je tu kočio? .


Nije kočio nitko, prvi put kad je netko zakočio bilo je u Siriji 2012., i od tada nema američkih regime change ratova.

Doduše i faktor Trump treba uzeti u obzir, ali i on bi po Iranu opleo rado bio.

Zakočeni su oni itekako.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 27 vel 2021, 21:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 11:50
Postovi: 10366
Lokacija: Banja Luka
Iran je prekrupan zalogaj za šupke .
Mogu jedino da ga gnjave sankcijama i priželjkuju da se nešto za njih povoljno desi unutra .
Ne znam da li je neko primjetio ,ali USA i služinčad su zakuvali sa mnogim zemljama ,ne znaju više gdje sve udaraju.Previše je to neprijatelja.
Meni ovo agresivno ponašanje USA djeluje kao očajnički pokušaji da se zaustavi neminovno.
Era Anglo vladavine svjetom broji zadnje godine.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 27 vel 2021, 21:42 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Svarog je napisao/la:
Iran je prekrupan zalogaj za šupke .
Mogu jedino da ga gnjave sankcijama i priželjkuju da se nešto za njih povoljno desi unutra .
Ne znam da li je neko primjetio ,ali USA i služinčad su zakuvali sa mnogim zemljama ,ne znaju više gdje sve udaraju.Previše je to neprijatelja.
Meni ovo agresivno ponašanje USA djeluje kao očajnički pokušaji da se zaustavi neminovno.
Era Anglo vladavine svjetom broji zadnje godine.


Iran sam po sebi nije prekrupan, ali znaju da će biti odgovora.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 27 vel 2021, 21:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 11:50
Postovi: 10366
Lokacija: Banja Luka
divizija je napisao/la:
Svarog je napisao/la:
Iran je prekrupan zalogaj za šupke .
Mogu jedino da ga gnjave sankcijama i priželjkuju da se nešto za njih povoljno desi unutra .
Ne znam da li je neko primjetio ,ali USA i služinčad su zakuvali sa mnogim zemljama ,ne znaju više gdje sve udaraju.Previše je to neprijatelja.
Meni ovo agresivno ponašanje USA djeluje kao očajnički pokušaji da se zaustavi neminovno.
Era Anglo vladavine svjetom broji zadnje godine.


Iran sam po sebi nije prekrupan, ali znaju da će biti odgovora.

Mislim da jest . Nikog jačeg do sad nisu napali .
Osim toga ,vrlo moguće da ima i A bombu.
Do sad bi je i Kim napravio.
Osim toga , htjeli ne htjeli mnogi bi se morali umješati i pomoći ga .Ne mora puno ,jer je jak .
To bi bio rat gdje bi moja malenkost navijala za " islamiste"

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 27 vel 2021, 22:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 20:37
Postovi: 5633
Svarog je napisao/la:
divizija je napisao/la:

Iran sam po sebi nije prekrupan, ali znaju da će biti odgovora.

Mislim da jest . Nikog jačeg do sad nisu napali .
Osim toga ,vrlo moguće da ima i A bombu.
Do sad bi je i Kim napravio.
Osim toga , htjeli ne htjeli mnogi bi se morali umješati i pomoći ga .Ne mora puno ,jer je jak .
To bi bio rat gdje bi moja malenkost navijala za " islamiste"


Također.

U Iranu mislimanska je samo vlast i 20ak posto ljudi, ostali su prihvatili islam kao nešto bez čega se ne može na ulicu a ne nešto što je identitetska odrednica.

Iran nema svog Ataturka, ali razina sekularizma u populaciji ne zaostaje puno. Za mene su oni prije svega potomci Perzijanaca, prastare kulture vrijedne poštivanja.

Zanimljivo da imaju izrazito dobre odnose s kršćanskom Armenijom. A s Arapima se baš ne mogu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 27 vel 2021, 23:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23847
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
buenos aires je napisao/la:
Svarog je napisao/la:
Mislim da jest . Nikog jačeg do sad nisu napali .
Osim toga ,vrlo moguće da ima i A bombu.
Do sad bi je i Kim napravio.
Osim toga , htjeli ne htjeli mnogi bi se morali umješati i pomoći ga .Ne mora puno ,jer je jak .
To bi bio rat gdje bi moja malenkost navijala za " islamiste"


Također.

U Iranu mislimanska je samo vlast i 20ak posto ljudi, ostali su prihvatili islam kao nešto bez čega se ne može na ulicu a ne nešto što je identitetska odrednica.

Iran nema svog Ataturka, ali razina sekularizma u populaciji ne zaostaje puno. Za mene su oni prije svega potomci Perzijanaca, prastare kulture vrijedne poštivanja.

Zanimljivo da imaju izrazito dobre odnose s kršćanskom Armenijom. A s Arapima se baš ne mogu.


Mrze Arape iz dna duse, osim irackih siita kojima su potpora. Iako mislim da se iracki siiti dosta autonomni i da se nekad istrgnu iz ralja Irana.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 27 vel 2021, 23:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 15:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Ja podozrevam da će izbeći direktnu intervenciju i pokušati na sve načine da izazovu bunt iznutra (omladinu, žene, sekularne ljude, ...), dignu Baluče ili eventualno Kurde (ionako su njihovi, gurali su ih u Siriji protiv Asada)...

Kako bi bilo COOL da batale Islam i vrate se na Zoroastrizam! Opet se vrate slavnom Persijanstvu! :wub


Ahura


slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 27 vel 2021, 23:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 20:37
Postovi: 5633
ikmandvaradtist je napisao/la:
Ja podozrevam da će izbeći direktnu intervenciju i pokušati na sve načine da izazovu bunt iznutra (omladinu, žene, sekularne ljude, ...), dignu Baluče ili eventualno Kurde (ionako su njihovi, gurali su ih u Siriji protiv Asada)...

Kako bi bilo COOL da batale Islam i vrate se na Zoroastrizam! Opet se vrate slavnom Persijanstvu! :wub


Ahura


Islam je sasvim OK u tradicionalno islamskoj zemlji, moraju i oni negdje živjeti. Islamiziranje Europe nije OK. Ali tu smo dosta i sami krivi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 27 vel 2021, 23:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 11:50
Postovi: 10366
Lokacija: Banja Luka
Planuo bi čitav region u najmanju ruku .
A ako bi se umješali i evropski ''saveznici'', velika vjerovatnoća da bi zapadnoevropljani na dnevnom nivou gledali i slušali terorističku prognozu , zajedno sa vremenskom.
Cjena nafte bi otišla u nebesa , što bi Rusiji brzo opet napunilo bisage .
Taman da mogu natenane gledati Amere kako se koprcaju u novom živom blatu u koje su se uvalili i pomalo na mnogo načina pomagati Iran .
Da bi se Iran pobjedio , mora se sići čizmom .
A ko će ?
Na sve strane razvučena USA i kompletan Zapad više nemaju vojske za takav poduhvat.
Prijetiće , srati , uvoditi nekakve sankcije ( sa kojim se Iran već navikao živjeti) i to je to..
PS
Nešto kontam... BiH Muslimani bi navijali za USA , a mi za Iran ...:zubati

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 28 vel 2021, 09:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 20:37
Postovi: 5633
Svarog je napisao/la:
Planuo bi čitav region u najmanju ruku .
A ako bi se umješali i evropski ''saveznici'', velika vjerovatnoća da bi zapadnoevropljani na dnevnom nivou gledali i slušali terorističku prognozu , zajedno sa vremenskom.
Cjena nafte bi otišla u nebesa , što bi Rusiji brzo opet napunilo bisage .
Taman da mogu natenane gledati Amere kako se koprcaju u novom živom blatu u koje su se uvalili i pomalo na mnogo načina pomagati Iran .
Da bi se Iran pobjedio , mora se sići čizmom .
A ko će ?
Na sve strane razvučena USA i kompletan Zapad više nemaju vojske za takav poduhvat.
Prijetiće , srati , uvoditi nekakve sankcije ( sa kojim se Iran već navikao živjeti) i to je to..
PS
Nešto kontam... BiH Muslimani bi navijali za USA , a mi za Iran ...:zubati


slika

Malo šale nije da odmet. Ja prije svega navijam za 'No war' opciju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 28 vel 2021, 10:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 15:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
buenos aires je napisao/la:
Islam je sasvim OK u tradicionalno islamskoj zemlji, moraju i oni negdje živjeti. Islamiziranje Europe nije OK. Ali tu smo dosta i sami krivi.



Ne bi Islam bio ugrožen vraćanjem Persije, oni su sa svojim Šiizmom samo mali deo Islama. Zoroastrizam je taj koji je izbrisan i ugrožen a potreban je, makar radi šarolikosti na Bliskom Istoku.

Čak bi Suniti bili zadovoljni njihovim vraćanjem i podržali bi ih! Stoga, Iranci: make the Persia great again! :yes

Nešto kontam: ima oko 15 M Azera, pa 8 M Kurda, pa Arapa nekih 8 M, pa tih Baluča isto sigurno 10ak M... ima tu DOSTA prostora za rovarenje i dizanje pobuna, ustanaka, Separatizam... uz Sankcije i pritiske i Internet i raznu pomoć tim grupama - mogli bi Jenkiji da ga izriju potpuno... verovatno kontaju da bi ih napadom sve Homogenizovali, ovako ih iscrpljuju polako i seju podele i netrpeljivosti čekajući da nešto negde bukne...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 28 vel 2021, 11:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 20:37
Postovi: 5633
ikmandvaradtist je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:
Islam je sasvim OK u tradicionalno islamskoj zemlji, moraju i oni negdje živjeti. Islamiziranje Europe nije OK. Ali tu smo dosta i sami krivi.



Ne bi Islam bio ugrožen vraćanjem Persije, oni su sa svojim Šiizmom samo mali deo Islama. Zoroastrizam je taj koji je izbrisan i ugrožen a potreban je, makar radi šarolikosti na Bliskom Istoku.

Čak bi Suniti bili zadovoljni njihovim vraćanjem i podržali bi ih! Stoga, Iranci: make the Persia great again! :yes

Nešto kontam: ima oko 15 M Azera, pa 8 M Kurda, pa Arapa nekih 8 M, pa tih Baluča isto sigurno 10ak M... ima tu DOSTA prostora za rovarenje i dizanje pobuna, ustanaka, Separatizam... uz Sankcije i pritiske i Internet i raznu pomoć tim grupama - mogli bi Jenkiji da ga izriju potpuno... verovatno kontaju da bi ih napadom sve Homogenizovali, ovako ih iscrpljuju polako i seju podele i netrpeljivosti čekajući da nešto negde bukne...


To što ih je 10-15% u islamskom svijetu ne znači da se radi o šizmi tipa 1054. Problem je drukčije prirode.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 28 vel 2021, 12:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Naletim slučajno. Opis dosta govori o njihovom i političkom, obrazovnom i znanstvenom društvu.

Citat:
Cultural assimilation is partly a matter of what psychologist Irving L. Janis called “groupthink,” the chameleon-like ability of people to adopt the views of their superiors and peers. This syndrome is endemic to Washington: The town is characterized by sudden fads, be it negotiating biennial budgeting, making grand bargains or invading countries. Then, after a while, all the town’s cool kids drop those ideas as if they were radioactive. As in the military, everybody has to get on board with the mission, and questioning it is not a career-enhancing move. The universe of people who will critically examine the goings-on at the institutions they work for is always going to be a small one. As Upton Sinclair said, “It is difficult to get a man to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8219 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230 ... 329  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Legionnaire i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO