HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 06:08.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Hrvati sretan narod...
PostPostano: 05 tra 2021, 14:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16278
..po rangiranju prema sreći po izvješću UN-a The Wold Happiness Report Hrvatska zauzima visoko 23.mjesto po procijeni života...ono sto odavno tvrdim a razne lasice i lisice žele prikazati život u hr u drugim svijetlu ..


Privitak/ci:
40AEFFBB-A7BB-48C3-ABB5-A5498CAB12A0.jpeg
40AEFFBB-A7BB-48C3-ABB5-A5498CAB12A0.jpeg [ 100.97 KiB | Pogledano 1499 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati sretan narod...
PostPostano: 05 tra 2021, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
ikmandvaradtist je napisao/la:
Najsrećnije zemlje sveta: Finska i dalje dominira, Srbija sve bolja


Srbija je na 48. mestu na skali sreće. U regionu je ispred Srbije Slovenija na 29. mestu, a iza su Hrvatska na 60. mestu, BiH na 64, Crna Gora na 70. Bugarska na 78. mestu, Albanija na 94. i Severna Makedonija na 94. mestu.


https://www.b92.net/putovanja/zanimljiv ... id=1829508


Iznenađen sam! :ohmy

Odlično. Samo ZLOvenci ispred nas ali jebiga... oni i nisu na Balkanu!

Ne znam zašto ste vi Rvati tolika Depra od ljudi, pričali mi neki da ste totalni mračnjaci... :neznam



ex-yu/dogadjanja-u-srbiji-t4704-24350.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati sretan narod...
PostPostano: 05 tra 2021, 15:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16278
..ma frustrirani likovi koje lako prepoznaš na forumu iz ko zna kojeg motiva traže dlaku u jajetu..objektivno u hr se lipo živi dobre plaće a nije ritam zapadni..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati sretan narod...
PostPostano: 05 tra 2021, 15:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15701
Hrvatska je top u top 10 zemlji na svijetu za život kad se uzmu obzir svi parametri, kao npr sigurnost, klima, ekologija itd a i ekonomski je top 30 na svijetu.
Čitajuć index, yutarnji i slične veleizdajničke medije čovjek bi pomislio da je u Hrvatskoj glad i da je situacija kao u mad max filmovima.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati sretan narod...
PostPostano: 05 tra 2021, 15:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15701
Ali mnogi obični ljudi su podložni toj medijskoj propagandi i stalno kukaju nešto

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati sretan narod...
PostPostano: 05 tra 2021, 15:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16278
..slažem se jedan od motiva mog piskaranja po forumima je pisanje istine..naravno imbex i slični propagandni portali i mediji mi zabranjuju pristup...toliko o demokraciji..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati sretan narod...
PostPostano: 05 tra 2021, 19:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16278
..šute imbexovi pioniri ne spominju to ..ja bi lasicu i slicne uputio kartom u jednom smjeru i to barem do Australije da nam ne zagađivanja hrvatski prostor..njega i babica u istom avionu..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati sretan narod...
PostPostano: 05 tra 2021, 22:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
Rika sv Vida je napisao/la:
Ali mnogi obični ljudi su podložni toj medijskoj propagandi i stalno kukaju nešto

Možda im to dođe kao terapija? Možda je Babić previše nesposoban i izaziva suprotni učinak?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati sretan narod...
PostPostano: 05 tra 2021, 22:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20700
laganini je napisao/la:
..šute imbexovi pioniri ne spominju to ..ja bi lasicu i slicne uputio kartom u jednom smjeru i to barem do Australije da nam ne zagađivanja hrvatski prostor..njega i babica u istom avionu..

Doba kad ste vi partijaši slali na goli otok je gotovo, sad će se vas lustrirat, Zoki vas šamara kao blesave :evotigana

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati sretan narod...
PostPostano: 06 tra 2021, 12:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5056
laganini je napisao/la:
..ma frustrirani likovi koje lako prepoznaš na forumu iz ko zna kojeg motiva traže dlaku u jajetu..objektivno u hr se lipo živi dobre plaće a nije ritam zapadni..


Rika sv Vida je napisao/la:
Hrvatska je top u top 10 zemlji na svijetu za život kad se uzmu obzir svi parametri, kao npr sigurnost, klima, ekologija itd a i ekonomski je top 30 na svijetu.
Čitajuć index, yutarnji i slične veleizdajničke medije čovjek bi pomislio da je u Hrvatskoj glad i da je situacija kao u mad max filmovima.

Ma dajte molim vas...

Ako se uspoređujemo sa Balkanom, naravno da smo mi space shuttle, al ako se uspoređujemo sa Mittel Europom, pa mi smo miljama iza njih...

To da mediji šire negativu stoji, ali isključivo u političkom kontekstu i da bi zaradili...

Meni su triput provalili u zgradu di živim u zadnjih par godina, svako malo susjedi pričaju o sigurnosnim problemima itd... da ne pričamo o ljudima po Banovini, Lici koji spavaju s jednim okom otvorenim radi ovi terorista iz Bihaća.

Kad prošetam gradom vidiš po odjeći ljudi koliko je standard pao, pogotovo se po zimi to vidi...a sumorna lica govore sve, ne sjećam se kad sam vidio vesele ljude da šeću cestom, naravno osim školaraca...
Dovoljno je samo otić u kafiće, više nema ekipa da se zarunda, ne eventualno s frendom na cugu i to je to...

U odnosu na '90e kad smo stvorili slobodnu Hrvatsku, danas je životni standard pao barem 50% zahvaljujući SDP-HDZ i ostatku kamarile...

UN je radio ovu analizu ima li veći lažova od tih uguza iz UN-a...

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati sretan narod...
PostPostano: 06 tra 2021, 13:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2021, 00:17
Postovi: 1468
Oprostite ljudi, ali ovo je posebno ovogodišnje izdanje za COVID-krizu. To samo znači da COVID nije puno utjecao. To je super, ali ipak nije isto kao prošlih godina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati sretan narod...
PostPostano: 06 tra 2021, 13:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Na linku koji sam stavio se vidi da je Vučićistan dobrih 12 mesta ispred iako je Kiflatska objektivno razvijenija, uređenija, bogatija.

Ja imam neku svoju Teoriju da je ta Depra vama nasleđe Mađara. Oni su poznati kao Depra ljudi i po broju samoubistava-čak i u Vojvodini su poznati po tome. A tisućanera ste bili pod njima tako da su uz neke druge mentalitetske i običajne tragove možda i taj ostavili na vašoj kolektivnoj svesti...

A kad čovek gleda Kiflatsku izdaleka: more, plodna Slavonija, EU fondovi, sunce, dalmatinske klape, slavonski tamburaši,... no, nije to baš tako...

Npr. more. Lepo je leti se brčkati u plavetnilu. Ali, zimi more pokaže svoje drugo lice... a to lice mnoge deprimira, baca u negativu, ubija u pojam... znam mnoge ljude koji mi kažu "Kako možeš zimi na moru? Ja bi se ubio!" Tako da je dosta depresije na vašim ostrvima, koliko čujem... na mene ne utiče-čak više volim na moru zime nego prljavi sneg i smog velegrada... čak mi je fascinantno kad krene da divlja i besni zimi... a mnogi primorci su i leti u Depri, ni ne vide više divotu mora već čeznu za betonom i smogom velegrada... :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati sretan narod...
PostPostano: 06 tra 2021, 15:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 16:40
Postovi: 1782
Lokacija: Strateška autonomija
Rika sv Vida je napisao/la:
Hrvatska je top u top 10 zemlji na svijetu za život kad se uzmu obzir svi parametri, kao npr sigurnost, klima, ekologija itd a i ekonomski je top 30 na svijetu.
Čitajuć index, yutarnji i slične veleizdajničke medije čovjek bi pomislio da je u Hrvatskoj glad i da je situacija kao u mad max filmovima.


Ovisi za koga...ako imaš naslijeđenu nekretninu i peteroznamenkastu plaću u kunama,Hrvatska je raj na zemlji,ali mnogi nisu u toj poziciji.

No naš pravi problem je nakaradna radna etika i nedostatak bilo kakve industrije visoke dodane vrijednosti.

ikmandvaradtist je napisao/la:
Na linku koji sam stavio se vidi da je Vučićistan dobrih 12 mesta ispred iako je Kiflatska objektivno razvijenija, uređenija, bogatija.

Ja imam neku svoju Teoriju da je ta Depra vama nasleđe Mađara. Oni su poznati kao Depra ljudi i po broju samoubistava-čak i u Vojvodini su poznati po tome. A tisućanera ste bili pod njima tako da su uz neke druge mentalitetske i običajne tragove možda i taj ostavili na vašoj kolektivnoj svesti...

A kad čovek gleda Kiflatsku izdaleka: more, plodna Slavonija, EU fondovi, sunce, dalmatinske klape, slavonski tamburaši,... no, nije to baš tako...

Npr. more. Lepo je leti se brčkati u plavetnilu. Ali, zimi more pokaže svoje drugo lice... a to lice mnoge deprimira, baca u negativu, ubija u pojam... znam mnoge ljude koji mi kažu "Kako možeš zimi na moru? Ja bi se ubio!" Tako da je dosta depresije na vašim ostrvima, koliko čujem... na mene ne utiče-čak više volim na moru zime nego prljavi sneg i smog velegrada... čak mi je fascinantno kad krene da divlja i besni zimi... a mnogi primorci su i leti u Depri, ni ne vide više divotu mora već čeznu za betonom i smogom velegrada... :neznam


Ja sam ti odrastao na moru,i mislim da je obala najljepša u proljeće i ranu jesen.
Masu ljudi npr.ne podnosi jugo,ali kod mene je obrnuto,najgora mi je bura kad tuče kosti :zubati .

Preferiram kombinaciju mora i planina,ali ravnica ni za živu glavu.I da,Mađari jesu zaista fenomen sa tom stopom samoubojstava,u samom europskom vrhu su,što se toga tiče,od njih su gori jedino Rusi i Ukrajinci.

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati sretan narod...
PostPostano: 06 tra 2021, 15:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20700
Brane je napisao/la:
laganini je napisao/la:
..ma frustrirani likovi koje lako prepoznaš na forumu iz ko zna kojeg motiva traže dlaku u jajetu..objektivno u hr se lipo živi dobre plaće a nije ritam zapadni..


Rika sv Vida je napisao/la:
Hrvatska je top u top 10 zemlji na svijetu za život kad se uzmu obzir svi parametri, kao npr sigurnost, klima, ekologija itd a i ekonomski je top 30 na svijetu.
Čitajuć index, yutarnji i slične veleizdajničke medije čovjek bi pomislio da je u Hrvatskoj glad i da je situacija kao u mad max filmovima.

Ma dajte molim vas...

Ako se uspoređujemo sa Balkanom, naravno da smo mi space shuttle, al ako se uspoređujemo sa Mittel Europom, pa mi smo miljama iza njih...

To da mediji šire negativu stoji, ali isključivo u političkom kontekstu i da bi zaradili...

Meni su triput provalili u zgradu di živim u zadnjih par godina, svako malo susjedi pričaju o sigurnosnim problemima itd... da ne pričamo o ljudima po Banovini, Lici koji spavaju s jednim okom otvorenim radi ovi terorista iz Bihaća.

Kad prošetam gradom vidiš po odjeći ljudi koliko je standard pao, pogotovo se po zimi to vidi...a sumorna lica govore sve, ne sjećam se kad sam vidio vesele ljude da šeću cestom, naravno osim školaraca...
Dovoljno je samo otić u kafiće, više nema ekipa da se zarunda, ne eventualno s frendom na cugu i to je to...

U odnosu na '90e kad smo stvorili slobodnu Hrvatsku, danas je životni standard pao barem 50% zahvaljujući SDP-HDZ i ostatku kamarile...

UN je radio ovu analizu ima li veći lažova od tih uguza iz UN-a...

Upravo to, oni se prave da je sve super a mi se po standardu makli nismo od kraja jugoslavije. Plaće kad se uračuna kupovna moć i inflacija su malo narasle a cijene eksplodirale.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati sretan narod...
PostPostano: 06 tra 2021, 19:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Flamel je napisao/la:
Ja sam ti odrastao na moru,i mislim da je obala najljepša u proljeće i ranu jesen.
Masu ljudi npr.ne podnosi jugo,ali kod mene je obrnuto,najgora mi je bura kad tuče kosti :zubati .

Preferiram kombinaciju mora i planina,ali ravnica ni za živu glavu.I da,Mađari jesu zaista fenomen sa tom stopom samoubojstava,u samom europskom vrhu su,što se toga tiče,od njih su gori jedino Rusi i Ukrajinci.



Naravno: u proleće je more čisto kao suza! Kao na reklami, milina ga gledati... :tt1

Bura je mila majka prema beogradskoj Košavi... :sad

I ja - ravnicom volim proći ali uadržavati se baš i ne... :nono Jedno vreme sam živeo u Voši i ono je za nas Hercegovce košmar... :scared

Vidiš ti to sa svim tim tipičnim Ravničarima kako su deprimirani... :confused1

Nije mi jasno kako Turci dođoše sa onakvih Stepa u Malu Aziju i tu im se ono svidelo pa ostaše? Ono:


slika


slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica, Robbie MO i 15 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO