HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 04:42.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 85 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ledo prodan korporaciji Nomad Foods
PostPostano: 07 tra 2021, 15:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58784
Lokacija: DAZP HQ
Ronaldinho je napisao/la:
dudu je napisao/la:

Kako da ne, ne funkcioniraju ti multionacionalke baš tako, nismo mi Njemačka pa da se tu generiraju neke milijarde.

Općenito je nakaradno takvo ekonomsko razmišljanje, nama treba otvorena ekonomija, privlačenje kapitala koje će generirati rast pa da jednog dana možemo imati svoj ozbiljan kapital.

Ledo sad funkcionira na nekom maksimumu u zadatim okvirima, a potencijal mu je daleko veći.


Upravo to, primjer je bivši ADRIS, koji je u hrvatskim okvirima bio uspješna tvrtka, ali je prelaskom u BAT izvoz sa 150 mil kuna godišnje podignuo na 900+ milijuna kuna.


plus je Adris dobio hrpu love za prodaju koju je investirao u druge biznise, sad imaju uspješnu priču s Cromarisom.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ledo prodan korporaciji Nomad Foods
PostPostano: 07 tra 2021, 15:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20778
dudu je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Kakve nama koristi od proboja na europsko tržište kad ledo više nije Hrvatska firma. Sav kapital sav profit sve sad ide van.


Kako da ne, ne funkcioniraju ti multionacionalke baš tako, nismo mi Njemačka pa da se tu generiraju neke milijarde.

Općenito je nakaradno takvo ekonomsko razmišljanje, nama treba otvorena ekonomija, privlačenje kapitala koje će generirati rast pa da jednog dana možemo imati svoj ozbiljan kapital.

Ledo sad funkcionira na nekom maksimumu u zadatim okvirima, a potencijal mu je daleko veći.

Pa nismo Njemačka ali ne smrde ni naše pare. Sve to oni kupe uredno.

Otvoreno društvo i ekonomija jesu super stvar ali ne do te mjere da ti stranci sve pokupuju, to nam ne treba, to je gore od socijalizma, onda si rob doslovno.

Bolje mala Hrvatska tvrtka koja izvozi u 5-6 zemalja nego gigant koji izvoizi u 50 a više nije u Hrvatskim rukama.

Njemačka je jaka baš zbog tih malih i srednjih poduzeća koje nama fale.

Agrokor ti je prvo pokupovao i uništio pola farmi i OPG-ova u Slavoniji i sad će sve to dobit stranci, a ti Jure i Šime seli u Minhen na arbajt.

Hebeš takav kapitalizam.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ledo prodan korporaciji Nomad Foods
PostPostano: 07 tra 2021, 15:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58784
Lokacija: DAZP HQ
Kakav si ti desničar, ovo je na tragu najvećih socijalista.

Ali ok, u Hrvatskoj su svi socijalisti, ekonomski liberalizam je nepoznata kategorija.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ledo prodan korporaciji Nomad Foods
PostPostano: 07 tra 2021, 15:25 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10434
Lasice koliko svinja držiš?

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ledo prodan korporaciji Nomad Foods
PostPostano: 07 tra 2021, 15:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20778
dudu je napisao/la:
Kakav si ti desničar, ovo je na tragu najvećih socijalista.

Ali ok, u Hrvatskoj su svi socijalisti, ekonomski liberalizam je nepoznata kategorija.

Tko je uopće rekao da sam ja desničar, s tim starim pogledima se ne zamaram. Za mene postoji samo državotvorne i globalističke politike.

Nemam se namjeru prepucavati na temu gdje nemam toliko znanja ali reci mi kako to da jedna ekonomski liberalna Francuska štiti svoje farmere, ili Danska ili Norveška, a kunu se u liberalizam?

Priče o potpunom ekonomskom liberalizmu su fore za bedake, najbogatije države s kapitalom kojeg generacijski čuvaju od kolonizacijske pljačke svijeta koriste za širenje u manje zemlje poput Hrvatske dok svoje ključne industrije poput bankarstva, telekomunikacija i prijevoza ne diraju.

Nemoj me krivo shvatit ja sam protiv socijalističkog modela iz stare juge, to ne valja, ali bome ne valja ni ovo sad gdje se uništava domaća proizvodnja, a sve što vrijedi prelazi u ruke stranaca.

Mi moramo imati vlastite mljekare, moramo imati vlastite farme, moramo imati vlastitu proizvodnju hrane i vode, to je pitanje nacionalne sigurnosti.

Zar baš sve moramo prodati? Nije dosta INA, Pliva, Telekom, sve banke i pola obale?

:sad

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ledo prodan korporaciji Nomad Foods
PostPostano: 07 tra 2021, 15:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
weasel je napisao/la:
Kakve nama koristi od proboja na europsko tržište kad ledo više nije Hrvatska firma. Sav kapital sav profit sve sad ide van.

Ledo ni ranije nije bio hrvatska firma, nego u vlasništvu ruskih i američkih banaka i investitora.

Oni se ne bave maloprodajom i proizvodnjom, nego novcem i prodali ga za ogromne pare, ko što su i trebali.

Hrvatska od ovoga ima samo profita, ime Ledo ostaje, radnici dobivaju bolje radne uvjete, a vjerovatno će biti i bolje poslovanje, bolja kvaliteta i manje cijene.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ledo prodan korporaciji Nomad Foods
PostPostano: 08 tra 2021, 08:10 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3890
Sam taj koncept prodati strancima firmu da je oni unaprijede je čudan. Kako će stranci unaprijediti firmu? Tako što će povući neke poteze. Zašto onda mi ne možemo napraviti te iste poteze koje će stranci napraviti.

Ispada da mi ne znamo, ali I ako ne znamo može se iznajmiti nekog svjetskog stručnjaka freelancera kao konzultanta da nam objasni, prije nego se proda cijela tvornica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ledo prodan korporaciji Nomad Foods
PostPostano: 08 tra 2021, 10:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Kaftanzoglio je napisao/la:
Sam taj koncept prodati strancima firmu da je oni unaprijede je čudan. Kako će stranci unaprijediti firmu? Tako što će povući neke poteze. Zašto onda mi ne možemo napraviti te iste poteze koje će stranci napraviti.

Ispada da mi ne znamo, ali I ako ne znamo može se iznajmiti nekog svjetskog stručnjaka freelancera kao konzultanta da nam objasni, prije nego se proda cijela tvornica.

Imo si Todorića pa vidiš kako je unaprijedio Agrokor.

Zašto ne možemo ko stranci? Nemamo takav utjecaj i prepoznatljivost na tržištu, nemamo kapitala te stručnosti, kompetentnosti i kadra.

Zemlje poput Hrvatske moraju se fokusirat na male proizvodnje isključivo za izvoz. Malo zaposlenih, a proizvod skup, kao npr. Rimac ili ove IT tvrtke u ZG-u.

Jedini sektor u koji treba ulagati i država pomagati je građevinski i turizam, za sve ostalo ćemo naići na konkurenciju na tržištu koja će nas pojest.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ledo prodan korporaciji Nomad Foods
PostPostano: 08 tra 2021, 13:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20778
Kaftanzoglio je napisao/la:
Sam taj koncept prodati strancima firmu da je oni unaprijede je čudan. Kako će stranci unaprijediti firmu? Tako što će povući neke poteze. Zašto onda mi ne možemo napraviti te iste poteze koje će stranci napraviti.

Ispada da mi ne znamo, ali I ako ne znamo može se iznajmiti nekog svjetskog stručnjaka freelancera kao konzultanta da nam objasni, prije nego se proda cijela tvornica.

Sad će te odmah napasti da si jugokomunist i socijalist, Hrvati samo smiju prodavati nedaj bože da sami štogod vodimo.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ledo prodan korporaciji Nomad Foods
PostPostano: 08 tra 2021, 18:16 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
1986 je napisao/la:
Imo si Todorića pa vidiš kako je unaprijedio Agrokor.


Todorić je itekako unaprijedio Agrokor, unikonzum je bio jedan od najgorih socijalističkih lanaca, a pola firmi koje je kupio, poput PiKova i Belja su bile na rubu smrti kad ih je rpeuzeo.

Preinvestirao se s nekim stvarima, došla je recesija i sada su vjerovnici preuzeli firmu. Desi se i boljima i jačima.

Ali to da nije unaprijedio ne stoji,
1986 je napisao/la:
Jedini sektor u koji treba ulagati i država pomagati je građevinski i turizam, t.


apsolutno zadnje što bi trebalo podupirati, sektori koji su već prenapuhani.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 85 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 32 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO