HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 lis 2024, 18:53.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 14050 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 396, 397, 398, 399, 400, 401, 402 ... 562  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 20 tra 2021, 15:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ruj 2020, 23:00
Postovi: 232
https://www.tportal.hr/biznis/clanak/ako-se-ne-cijepis-otkaz-ili-niza-placa-pitali-smo-strucnjake-za-problem-koji-je-vec-nastao-u-turizmu-foto-20210419

Citat:
Tragom informacije da u dvama hotelima u Šibenskoj-kninskoj županiji poslodavci od radnika traže da se cijepe protiv korone pod prijetnjom otkaza, pitali smo stručnjake za radno pravo i zaštitu osobnih podataka, pučku pravobraniteljicu, kao i nadležne u turizmu, što je zakonski dopušteno u slučaju kad se osoba, iz bilo kojih razloga, ne želi cijepiti


Mene više brinu ovakve vijesti. Jer iako smo se sprdali da neće do toga doć, ipak oće. Kako vrime ide, sve nas više dijele.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 20 tra 2021, 16:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58
Postovi: 21815
laganini je napisao/la:
..očekujem hr za deset godina na 18 mistu EU..

Dočekat češ je na 28. ako nastaviš navijat za one koje navijaš. To ti je kao da imaš namjeru nastupati na olimpijskim igrama kao sprinter a umejsto trčanja i vježbanja treniraš janjetinu i gemišt.

_________________
#Zoki 2024

Apartmanđije, uhljebi i kradeze = grobari Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 21 tra 2021, 16:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ruj 2020, 23:00
Postovi: 232
Kolinda nam je obećala da ćemo bit Br 1 u EU, a evo mandat je proša. Na svu sreću u HR i općenito Balkanu nema odgovornosti ikakve. Pa moš lagat koliko te volja, bez posljedica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 21 tra 2021, 16:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 10:33
Postovi: 16650
Geni kameni je napisao/la:
Kolinda nam je obećala da ćemo bit Br 1 u EU, a evo mandat je proša. Na svu sreću u HR i općenito Balkanu nema odgovornosti ikakve. Pa moš lagat koliko te volja, bez posljedica.

..kolinda je mogla laprdant isto ko što i kizo laprnda to su fikusi koji nemaju nikave moći i ovlasti..al ako veličanstveni plenki sam ne odustane od premijerske uloge očekujem bum hrvatske...samo bojim se da mu ne pukne film od ove stoke sitnog zuba i da ne odjebe sve..doduše ja bi mu to savjetova pa poli nek jedemo ***..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 21 tra 2021, 16:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ruj 2020, 23:00
Postovi: 232
https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hrvatska/radnicka-fronta-prozvala-matu-rimca-zbog-projekta-kampusa-iza-mladog-vizionara-zapravo-stoji-njegov-otac-tajkun-radi-se-o-jos-jednoj-hdz-ovskoj-muljazi-1092939

Citat:
“Ako se malo prolistaju zapisnici Gradskog vijeća Sv. Nedelje, koje je nedavno odlučilo prepustiti ogromno zemljište (dobiveno od države) mladom ‘vizionaru’ Mati Rimcu, može se vidjeti da iza mladoga Rimca zapravo stoji njegov otac, Ivan Rimac, HDZ-ovac i osuđivani tajkun, dok se projekt “kampusa”, za koji će novac dobiti od države na već namještenom natječaju, u Sv. Nedelji prilično grubo gurao preko lokalnog HDZ-ovca Damira Halužana.


Evo Radnička fronta kaže da je sve to muljaža od strane HDZ-a, jer je njegov otac dio partije. Iako neznan čemu služi ova fronta jer neznan jesu li uopće išta postigli.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 21 tra 2021, 17:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 10:33
Postovi: 16650
...jasno iza svega dobrog stoji hdz a radnička dp i slični nisu vridni spomena destruktivni extremi..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 21 tra 2021, 18:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
Citat:
slika


https://direktno.hr/domovina/radnicka-f ... za-230159/

Dvoje mračnjaka...

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 21 tra 2021, 18:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 10:33
Postovi: 16650
..znači klasika s hr političke scene važno je ko gura a ne vrijednost projekta nek ga gura i peovićka ako je projekt iole takav kakvog ga predstavljaju stojim iza toga..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 21 tra 2021, 19:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2021, 01:17
Postovi: 1489
laganini je napisao/la:
..znači klasika s hr političke scene važno je ko gura a ne vrijednost projekta nek ga gura i peovićka ako je projekt iole takav kakvog ga predstavljaju stojim iza toga..

???
Koji projekt? Peović je protiv kampusa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 21 tra 2021, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 10:33
Postovi: 16650
..ma to i govorim ako se i pogodovalo rimcu što nebi tribalo..daj bože još rimaca i opet ako triba se pogodovat..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 21 tra 2021, 20:04 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Reconquista je napisao/la:

Dvoje mračnjaka...


Pazi, i ovom Kapoviću je otac normalan, ko i Tomaševiću, ko i Glavaševiću, koji feleri od očeva....

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 21 tra 2021, 20:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58
Postovi: 21815
divizija je napisao/la:
Reconquista je napisao/la:

Dvoje mračnjaka...


Pazi, i ovom Kapoviću je otac normalan, ko i Tomaševiću, ko i Glavaševiću, koji feleri od očeva....

Nemoj na glavašević seniora njegovog sina je odgojila mama a ta je iz Baznije iz Srpsko/Muslimanske obitelji ili tako nešto... nije ni čudo da je ispo takav blesav...

_________________
#Zoki 2024

Apartmanđije, uhljebi i kradeze = grobari Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 21 tra 2021, 20:15 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
weasel je napisao/la:
Nemoj na glavašević seniora njegovog sina je odgojila mama a ta je iz Baznije iz Srpsko/Muslimanske obitelji ili tako nešto... nije ni čudo da je ispo takav blesav...


Jsam mu ja birao mamu? Ili otac?

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 22 tra 2021, 13:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 10:33
Postovi: 16650
divizija je napisao/la:
Reconquista je napisao/la:

Dvoje mračnjaka...


Pazi, i ovom Kapoviću je otac normalan, ko i Tomaševiću, ko i Glavaševiću, koji feleri od očeva....

..jednom zgodom mi naisa kapovic senior s suprugom a inace poznam tu finu obitelj i ja mrtav ladna kazem njima kako moze sin prodavat fore o radničkoj klasi i slicno kad u životu nista nije radio stari kapovic se snuždio a mama na to kaze to mu i ja govorim cilo vrime..jebiga taj filozofsko stranca te kadrove..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 22 tra 2021, 13:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 10:33
Postovi: 16650
..dobra vlada očuvala radna mista i podigla plaće..danke plenki.. U veljači je prosječna neto satnica bila za 6,2 posto veća nego u mjesecu ranije, dok je na godišnjoj razini porasla za 4,2 posto.
Prosječna isplaćena neto plaća po zaposlenom u pravnim osobama u Hrvatskoj za veljaču iznosila je 7.038 kuna, što je na godišnjoj razini realno više za 3,4 posto, pokazuju podaci Državnog zavoda za statistiku (DZS) objavljeni u utorak.

U odnosu na siječanj ove godine, prosječna isplaćena neto plaća realno je viša za 0,5 posto.
Najviša prosječna mjesečna neto plaća po zaposlenome u pravnim osobama za veljaču isplaćena je u proizvodnja osnovnih farmaceutskih proizvoda i farmaceutskih pripravaka, u iznosu od 18.989 kuna, dok je najniža plaća, od 4.277 kuna, isplaćena u segmentu zaštitne i istražne djelatnosti.
Po podacima DZS-a, prosječna mjesečna bruto plaća za veljaču iznosila je 9.467 kuna, što je realno 0,7 posto više nego za siječanj. Na godišnjoj razini, prema veljači 2020., prosječna je bruto plaća bila realno viša za 1,7 posto.
Podaci DZS-a pokazuju i da je prosječna mjesečna neto plaća po satu isplaćena za veljaču iznosila 43,42 kune, a bruto 58,41 kunu.
U veljači je prosječna neto satnica bila za 6,2 posto veća nego u mjesecu ranije, dok je na godišnjoj razini porasla za 4,2 posto.
Bruto satnica je, pak, bila 6,4 posto viša na mjesečnoj, a 2,6 posto na godišnjoj razini.
Jedan od najpopularnijih hrvatskih brendova promijenio izgled
U veljači je bilo prosječno 159 plaćenih sati, što je za 4,8 posto manje nego u prethodnom mjesecu. Pritom je najveći broj plaćenih sati ostvaren u djelatnosti zdravstvene zaštite (167), a najmanji broj plaćenih sati bio je u djelatnostima usluge u vezi s upravljanjem i održavanjem zgrada te djelatnosti uređenja i održavanja krajolika i djelatnosti socijalne skrbi bez smještaja (145).
Iz DZS-a napominju da se od siječnja ove godine prosječne mjesečne neto i bruto plaće po zaposlenome izračunavaju dijeljenjem ukupnih isplata brojem zaposlenih preračunanih na ekvivalent punoga radnoga vremena.
Podaci o mjesečnoj neto i bruto plaći iskazuju se prema načelu obavljenih isplata u tekućemu za prethodni mjesec, što odgovara dinamici isplata u najvećem broju pravnih osoba te se i prosjek plaće odnosi na mjesec za koji je isplata primljena, što, pak, ne vrijedi za isplaćene neoporezive primitke (kao što su npr. nagrade za radne rezultate, prigodne nagrade, troškovi prehrane, smještaja, vrtića, itd.).
Po podacima DZS-a, prosječni neoporezivi primici iskazani po broju primatelja u veljači ove godine su iznosili 633 kune.
Prosječan neoporezivi pr


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 22 tra 2021, 13:28 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 23:20
Postovi: 3546
U Hrvatsku se vratila inflacija, a pred nekim sektorima tek je silovit rast cijena usluga: 'Mogli bismo imati velikih problema kad krene obnova Zagreba i Banovine'

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/u- ... e-20210419

Nije to samo kod nas, kažu analitičari 40% američkih dolara u cirkulaciji, isprintano u zadnjih godinu dana.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 22 tra 2021, 13:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 10:33
Postovi: 16650
..kad krene obnova svjež novac raste i BDP ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 22 tra 2021, 14:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 12:40
Postovi: 4698
divizija je napisao/la:
Reconquista je napisao/la:

Dvoje mračnjaka...


Pazi, i ovom Kapoviću je otac normalan, ko i Tomaševiću, ko i Glavaševiću, koji feleri od očeva....
Nije li ćaća Jozo Kapović bio komunist prije 1990? Radio je u informativnom programu tadašnje Televizije Zagreb.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 22 tra 2021, 14:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 13:41
Postovi: 5671
laganini je napisao/la:
divizija je napisao/la:

Pazi, i ovom Kapoviću je otac normalan, ko i Tomaševiću, ko i Glavaševiću, koji feleri od očeva....

..jednom zgodom mi naisa kapovic senior s suprugom a inace poznam tu finu obitelj i ja mrtav ladna kazem njima kako moze sin prodavat fore o radničkoj klasi i slicno kad u životu nista nije radio stari kapovic se snuždio a mama na to kaze to mu i ja govorim cilo vrime..jebiga taj filozofsko stranca te kadrove..

Ma ima takvih primjera i svako u susjedstvu, realno 10% ljudi sigurno razmišlja ko oni, al problem je što dobivaju medijski prostor i što ih se promovira u gledanim emisijama, portalima, novinama...

Ova Peovićka je profesorica kroatistike (il nešto slično) na faksu u Rijeci, može ona pričat šta god hoće, al da mediji nisu prenijeli njenu izjavu o Rimcu, niko to nebi doživio. Uostalom da je Rimac sumnjiv tip, valjda bi o tome trebao pričat neko iz branše il iz business-a, a ne neko ko radi u državi koga međuostalim i sam Rimac kroz porez financira, a pogotovo obrazovnog karaktera i to bez ikakvih relevantnih dokaza.

Najveći problem je što ne postoje sankcije za financijsku štetu koju je ona prouzročila Rimcu, optužuješ čovjeka za kriminal, isto to je radila Kraš-u.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 22 tra 2021, 15:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58
Postovi: 21815
Brane je napisao/la:
laganini je napisao/la:
..jednom zgodom mi naisa kapovic senior s suprugom a inace poznam tu finu obitelj i ja mrtav ladna kazem njima kako moze sin prodavat fore o radničkoj klasi i slicno kad u životu nista nije radio stari kapovic se snuždio a mama na to kaze to mu i ja govorim cilo vrime..jebiga taj filozofsko stranca te kadrove..

Ma ima takvih primjera i svako u susjedstvu, realno 10% ljudi sigurno razmišlja ko oni, al problem je što dobivaju medijski prostor i što ih se promovira u gledanim emisijama, portalima, novinama...

Ova Peovićka je profesorica kroatistike (il nešto slično) na faksu u Rijeci, može ona pričat šta god hoće, al da mediji nisu prenijeli njenu izjavu o Rimcu, niko to nebi doživio. Uostalom da je Rimac sumnjiv tip, valjda bi o tome trebao pričat neko iz branše il iz business-a, a ne neko ko radi u državi koga međuostalim i sam Rimac kroz porez financira, a pogotovo obrazovnog karaktera i to bez ikakvih relevantnih dokaza.

Najveći problem je što ne postoje sankcije za financijsku štetu koju je ona prouzročila Rimcu, optužuješ čovjeka za kriminal, isto to je radila Kraš-u.

Najbolje o stanju poduzetničkog duha i poduzetničke klime govori činenica da kod nas neostaljinistica i zaljubljenica u otimanje privatnog vlasništva te nacionalizacije kritizira mladog hiperuspješnog poduzetnika i inovatora.

Takvi kao ona bi samo streljali i privatizirali, svi su lopovi i sumnjivi osim drugova, oni su jedini pošteni dobričine, ali židovske vile ne vraćaju...

_________________
#Zoki 2024

Apartmanđije, uhljebi i kradeze = grobari Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 22 tra 2021, 17:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
Citat:
Prosječna plaća prvi puta iznad 7.000 kuna

Prosječna plaća u Hrvatskoj prvi puta je viša od 7.000 kuna, istaknuo je u četvrtak na početku sjednice Vlade premijer Andrej Plenković, ocijenivši da je tome pomogla porezna reforma i državna pomoć gospodarstvu za vrijeme pandemije koronavirusa.

“Prema najnovijim podacima Državnog zavoda za statistiku, u veljači je prvi put prosječna neto plaća u Hrvatskoj bila viša od 7.000 kuna. Tome je značajno pridonijela naša porezna reforma, kao i snažne mjere koje smo donijeli za očuvanje radnih mjesta u okolnostima pandemije, i zahvaljujući kojima je broj zaposlenih koncem ožujka bio veći za 17.000 nego godinu dana ranije”, rekao je Plenković.

Istaknuo je da je država od početka pandemije osigurala deset milijardi kuna za oko 120 tisuća poslodavaca i 680 tisuća radnika, kojima je isplaćena potpora za plaće.

Prosječna plaća je od siječnja 2012. do siječnja 2016. porasla za 183 kune, a od početka 2016. do sada za 1.396 kuna, rekao je Plenković.

Prosječna isplaćena neto plaća po zaposlenom u pravnim osobama u Hrvatskoj za veljaču iznosila je 7.038 kuna, što je na godišnjoj razini realno više za 3,4 posto, pokazuju podaci Državnog zavoda za statistiku objavljeni u utorak.

U odnosu na siječanj ove godine, prosječna isplaćena neto plaća realno je viša za 0,5 posto.

Medijalna neto plaća za veljaču 2021. iznosila je 5.791 kunu. To znači da je polovica zaposlenih imala manje, a polovica više od toga. (Hina)


https://kamenjar.com/plenkovic-prosjecn ... -000-kuna/

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 22 tra 2021, 20:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 17:40
Postovi: 1925
Lokacija: Cetina-Vrbas, Mosor-Vranica
Evo Zlaje **** u Press Klubu.
Dujmović je na rubu svršavanja.

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 22 tra 2021, 20:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 13:41
Postovi: 5671
Čemu svi ti popisi, datoteke, šta ti ja znam, kad se sve svede opet na dobre samaritance. Koliko vaki nesretni ljudi još ima...
https://www.dnevno.hr/domovina/video-br ... e-1724519/


Privitak/ci:
Screenshot_2021-04-22 (VIDEO) BRANITELJU HLADNOĆA 'IZGRIZLA UŠI' Nakon 30 godina dobio otkaz, spava na otvorenom, izgubio s[...].png
Screenshot_2021-04-22 (VIDEO) BRANITELJU HLADNOĆA 'IZGRIZLA UŠI' Nakon 30 godina dobio otkaz, spava na otvorenom, izgubio s[...].png [ 19.03 KiB | Pogledano 1709 put/a. ]
Screenshot_2021-04-22 (VIDEO) BRANITELJU HLADNOĆA 'IZGRIZLA UŠI' Nakon 30 godina dobio otkaz, spava na otvorenom, izgubio s[...](1).png
Screenshot_2021-04-22 (VIDEO) BRANITELJU HLADNOĆA 'IZGRIZLA UŠI' Nakon 30 godina dobio otkaz, spava na otvorenom, izgubio s[...](1).png [ 15.42 KiB | Pogledano 1709 put/a. ]

_________________
JA SAM ZAGREB !!!
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 22 tra 2021, 20:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58
Postovi: 21815
Flamel je napisao/la:
Evo Zlaje **** u Press Klubu.
Dujmović je na rubu svršavanja.

Hasanbegović ne zaslužuje takav naziv on je za razliku od mnogih zaista Hrvat u srcu. Čovjek se danonočno u ZG bori protiv jugo-soroš horde.

_________________
#Zoki 2024

Apartmanđije, uhljebi i kradeze = grobari Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 22 tra 2021, 20:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 10:33
Postovi: 16650
...ja respektiram efendiju ko hrvata i bbb-ojsa politički se razilazimo u ulozi Tuđmana sve drugo mi je ok..


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14050 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 396, 397, 398, 399, 400, 401, 402 ... 562  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Srednji Prst i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO