HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 14 ruj 2024, 14:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 4549 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 182  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 01 svi 2021, 16:35 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 23:20
Postovi: 3546
I elita, i multi-kultisti, i ostali sorošidi si sami kuhaju kaos. Svi će se okomiti protiv elite... a kad stigne kalifat, on neće tolerirati nikog... kad zagusti, neće biti bijega za slabiće... kopaju si rupu, a ceh će skupo platiti i oni, i njihova djeca... onda će im možda postati jasno, a možda će biti i prekasno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 01 svi 2021, 16:45 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 02:28
Postovi: 5737
Lokacija: planina
Ako stvarno pukne sistem bit će svak protiv svakog, kamo sreće da bude samo sirotinja protiv elite.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 01 svi 2021, 16:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
Ako i kad pukne odgovorne treba loviti kao divlje zvijeri. Prvo njih pa islamiste i džihadiste.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 01 svi 2021, 22:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ruj 2020, 23:00
Postovi: 232
Stotine prosvjeda diljem Francuske

https://www.zabranjeni.hr/vijesti/svijet/potpuni-kaos-u-francuskoj-organizirano-cak-300-prosvjeda-dosta-nam-je-prezivljavanja-15069767

Citat:
Tisuće stanovnika Francuske pridružile su se u subotu tradicionalnim prvomajskim prosvjedima širom zemlje unatoč restriktivnim mjerama uvedenim zbog suzbijanja širenja covida-19.

Zahtijevali su socijalnu i ekonomsku pravdu te su prosvjedima otvoreno iskazivali protivljenje vladinim planovima koji se odnose na promjene naknada za nezaposlene.

U Parizu i ostalim većim francuskim gradovima - Lyonu, Nantesu, Lilleu i Toulouseu ukupno je organizirano tristotinjak skupova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 01 svi 2021, 22:41 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2013, 01:51
Postovi: 1880
Reconquista je napisao/la:
Kuhaju i nama isto. Samo nas puno kraće, a njih puno duže.

Naroda i normalnih ljudi mi je svugdje žao. A i mi Hrvati se nismo nešto previše iskazali u 20 godina. Samo fala Bogu nismo bili u ringu i pobrali nokaut za sad.


Možda ova karta na neki način pokazuje granicu između ,,normalnih'' i ,,nenormalnih''? Barem kada su migranti u pitanju.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 01 svi 2021, 23:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2018, 14:21
Postovi: 4112
Lucho je napisao/la:
Reconquista je napisao/la:
Kuhaju i nama isto. Samo nas puno kraće, a njih puno duže.

Naroda i normalnih ljudi mi je svugdje žao. A i mi Hrvati se nismo nešto previše iskazali u 20 godina. Samo fala Bogu nismo bili u ringu i pobrali nokaut za sad.


Možda ova karta na neki način pokazuje granicu između ,,normalnih'' i ,,nenormalnih''? Barem kada su migranti u pitanju.

slika


Albanija iskače što se tiče jugoistoka Europe.

_________________
Slava Ukrajini!
Nema predaje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 02 svi 2021, 00:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 22:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
Reconquista je napisao/la:
Njih se može sve izbaciti van. Ako se želi.

Danas je totalno drugo vrijeme. Imamo resurse koji su nekad bili nezamislivi. Jednostavno ih se prisili da se vrate u Afriku i na Bliski Istok. Ili krajnja mjera slijedi.

Uskoro će tehnologija i robotika biti toliko razvijeni da ćemo moći kontrolirati svoje granice kako hoćeš. I sad se može.

Samo se neće.

Nama je potrebno uvjeriti većinu stanovništva u većini zemlja u to i preuzeti političku vlast.

I onda provesti u djelo ono što treba.

Ništa nije zapisano u kamenu. Sad su trendovi prema padu ali taj pad se može izbjeći.

Živiš u bajkama. Tko će ih deportirati?
Pičkasti bledunjavi bledoliki, lgbtq...

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 02 svi 2021, 00:42 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2013, 01:51
Postovi: 1880
Dutch01 je napisao/la:

Albanija iskače što se tiče jugoistoka Europe.


Da, to je interesantno. Verovatno zato što su većinski ipak muslimani, a i nisu imali iskustva sa migrantima kao ostale balkanske države koje su bile na tzv. balkanskoj ruti tokom migrantske krize.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 02 svi 2021, 20:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
Lucho je napisao/la:
Reconquista je napisao/la:
Kuhaju i nama isto. Samo nas puno kraće, a njih puno duže.

Naroda i normalnih ljudi mi je svugdje žao. A i mi Hrvati se nismo nešto previše iskazali u 20 godina. Samo fala Bogu nismo bili u ringu i pobrali nokaut za sad.


Možda ova karta na neki način pokazuje granicu između ,,normalnih'' i ,,nenormalnih''? Barem kada su migranti u pitanju.

slika


Duboko sam razočaran što ne prednjačimo da se za našim svijetlim primjerom povedu ostale europske nacije...

I braća Poljaci jako loši...

Ali opet to može biti Fake polls (duboko se nadam)...

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 02 svi 2021, 20:53 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2013, 01:51
Postovi: 1880
Reconquista je napisao/la:
Duboko sam razočaran što ne prednjačimo da se za našim svijetlim primjerom povedu ostale europske nacije...

I braća Poljaci jako loši...

Ali opet to može biti Fake polls (duboko se nadam)...


To je Gallup radio, vidim da imaju novo istraživanje, iz 2019. Hrvatska i BiH su se pridružile grupaciji država 1.0-1.99 dok je Slovačka sada u grupi 2.0-2.99. Takođe ispada da je u Poljskoj sada veća prihvatljivost imigranata - 4.21.
Ipak se ne kaže na koje migrante misle pa s obzirom da je u Poljsku došlo dosta Ukrajinaca, a 2016-17 je još bilo sveže sećanje na migrantsku krizu nije isključevo da Poljaci sada uglavnom misle na Ukrajince kada se spomenu migranti.

https://news.gallup.com/poll/320678/wor ... rants.aspx

Least-Accepting Countries for Migrants
Migrant Acceptance Index
North Macedonia: 1.49
Hungary: 1.64
Serbia: 1.79
Croatia: 1.81
Bosnia and Herzegovina: 1.85
Montenegro: 1.87
Latvia: 2.25
Malaysia: 2.24
Thailand: 2.48
Slovakia: 2.52
Turkey: 2.53


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 02 svi 2021, 20:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
Ajde Bogu hvala. Ovo je već ljepše gledat. Top 4. Ali do prvog mjesta nema stajanja.

Ja sam jednu pedesetgodišnju ljevičarku dobrano danas prestrašio migrantima i sve mi je klimala i slagala se što god sam govorio.

Danas sam posao za Boga i domovinu dobro odradio.

Tako treba dan po dan...

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 04 svi 2021, 02:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
slika

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 05 svi 2021, 14:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Vidi "Bosne" i "graDžana".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 05 svi 2021, 19:41 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2021, 16:41
Postovi: 763
Pa ni Rusija nije mnogo normalija od zapadnih država čim mogu da u svojoj državi drže tolike muslimane , i oni da nas brane pa sam Medvedev je rekao da je Rusija i muslimanska država , i u nekom eventulanom sukobu na ex JU prostoru nema šanse da bi odvoreno stali na našu stranu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 05 svi 2021, 20:14 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2013, 01:51
Postovi: 1880
cicak je napisao/la:
Pa ni Rusija nije mnogo normalija od zapadnih država čim mogu da u svojoj državi drže tolike muslimane , i oni da nas brane pa sam Medvedev je rekao da je Rusija i muslimanska država , i u nekom eventulanom sukobu na ex JU prostoru nema šanse da bi odvoreno stali na našu stranu.


Ovo za Medvedeva sam isto negde pročitao, ali nigde nisam video tu izjavu. Ako može neki link.
Što se tiče muslimana, Rusija ima istorijske muslimanske manjine (na Kavkazu i Tatare) dok ih u zapadnoj Evropi do pre par decenija nije ni bilo već su svi migranti. U Rusiji takođe ima muslimanskih migranata, ali one ilegalne svako malo deportuju dok u zapadnoj Evropi brinu o njihovim ljudskim pravima.


https://www.aa.com.tr/en/world/russia-d ... ry/2211717

Vidim da ni u Siriji nisu intervenisali, verovatno se plašili od muslimana u Rusiji...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 05 svi 2021, 20:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 16:38
Postovi: 4966
divizija je napisao/la:
Velebit je napisao/la:
Prosli put je Macron dobio 66% glasova a Le Pen je stajala mozda 5% losije u anketama. Prevelika je moralna histerija oko desnice. A ni FN ili RN ne nudi bas neka rijesenja.



ekskjuzez, ekskjuzes...

stvari su vrlo jednostavne, ili glasaj da migracija stane ili budi progutan.

to traženje dlake u jajetu svakome tko nešto po tom pitanju pokušava poduzeti je isto vrlo sumljivo i djeluje mi kao obavještajna podvala.

??? na cemu si ti i o cemu pricas?

Ljudi vamo govore da bi Le Pen mogla dobit na temelju tog sta stoji par posto bolje u anketi. Ja iznesem cinjenicu da par posto prednosti za FN povijesno nije nista. Ti padas s Marsa i umisto da dozivis uopce sta govorin bacas optuzbe za obavjestajne sluzbe :smajl007

33% vs 66% je dlaka u jajetu? :sega

Ne toliko davno si mi reka da mislis da neman za sta bit optimistican ako sam intelektualno iskren. Iman, itekako da iman. Vrlo detaljno je zabiljezeno sta ne djeluje.

Demokrscanski konzervativci su najneuspjesniji politicki pokret u povijesti. Evo i da Le Pen dode na vlast, jel ti mislis da ce uradit sta je potribno za spasit Francusku? Da ce repatrirati jedno 20% stanovnistva?

Nece. Nece sigurno jer bi to znacilo da Francuska postane pariah state na razini Sjeverne Koreje i pod svim mogucim blokadama trgovine i svega drugog.

Dakle jedini nacin da se desi siri spas Bile Europe je da stvari postanu puno gore, sta brze. Najgore od svega bi bilo trenutno napravit limbo da nema nove imigracije dok Europa 'probavlja' postojecu.

Razlog zasto san optimistican je jer vidin znakove pucanja. Nada san se da Zeleni dodu na vlast jer san otpisa sanse AFDa i Nijemaca. Sad se to i dogada. Doci se Zeleni i, toplo se nadam kompletno unistit osnovu respektabilnosti Njemacke: njenu produktivnost, industriju, vidnost imovinske baze na kojima pocivaju aktive banaka... e to ce tek unistit status quo.

Sta ce ona vratit Francuze u crkve, natirat ih da se mole i radaju te da uzmu ekonomsko trgovacki kolaps zato da rade etnicko ciscenje Francuske? Znas i sam da se to nece desit dok je zivot za vecinu relativno komforan i dok se tone dovoljno polako da se ljudi naviknu. Jel Le Pen reakcionarka? Nije.

Sta ti u istom mahu govoris da je Francuska propala od 1800, da je aristokracija gotova, da je duhovnost kolapsirala a onda ti smeta sta ja pripoznajen da Le Pen to nece risit.

Koji si ti lik.

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 05 svi 2021, 22:04 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Velebit je napisao/la:
??? na cemu si ti i o cemu pricas?

Ljudi vamo govore da bi Le Pen mogla dobit na temelju tog sta stoji par posto bolje u anketi. Ja iznesem cinjenicu da par posto prednosti za FN povijesno nije nista. Ti padas s Marsa i umisto da dozivis uopce sta govorin bacas optuzbe za obavjestajne sluzbe :smajl007

33% vs 66% je dlaka u jajetu? :sega

Ne toliko davno si mi reka da mislis da neman za sta bit optimistican ako sam intelektualno iskren. Iman, itekako da iman. Vrlo detaljno je zabiljezeno sta ne djeluje.

Demokrscanski konzervativci su najneuspjesniji politicki pokret u povijesti. Evo i da Le Pen dode na vlast, jel ti mislis da ce uradit sta je potribno za spasit Francusku? Da ce repatrirati jedno 20% stanovnistva?

Nece. Nece sigurno jer bi to znacilo da Francuska postane pariah state na razini Sjeverne Koreje i pod svim mogucim blokadama trgovine i svega drugog.

Dakle jedini nacin da se desi siri spas Bile Europe je da stvari postanu puno gore, sta brze. Najgore od svega bi bilo trenutno napravit limbo da nema nove imigracije dok Europa 'probavlja' postojecu.

Razlog zasto san optimistican je jer vidin znakove pucanja. Nada san se da Zeleni dodu na vlast jer san otpisa sanse AFDa i Nijemaca. Sad se to i dogada. Doci se Zeleni i, toplo se nadam kompletno unistit osnovu respektabilnosti Njemacke: njenu produktivnost, industriju, vidnost imovinske baze na kojima pocivaju aktive banaka... e to ce tek unistit status quo.

Sta ce ona vratit Francuze u crkve, natirat ih da se mole i radaju te da uzmu ekonomsko trgovacki kolaps zato da rade etnicko ciscenje Francuske? Znas i sam da se to nece desit dok je zivot za vecinu relativno komforan i dok se tone dovoljno polako da se ljudi naviknu. Jel Le Pen reakcionarka? Nije.

Sta ti u istom mahu govoris da je Francuska propala od 1800, da je aristokracija gotova, da je duhovnost kolapsirala a onda ti smeta sta ja pripoznajen da Le Pen to nece risit.

Koji si ti lik.


Radi se o tome da tebi ne valja bilo tko tko nešto pokušava poduzeti i sve si nade bacio u "kad sve propadne, biti će bolje".

Neće, nego će domocilno stanovništvo samo pobjeći van i biti još brže izgenocidisano. Ono što se već desilo na lokalnim razinama prelit će se na cijelokupne države.

Le Pen u Francuskoj nešto pokušava u okolnostima kakve jesu i koliko može. tražiti joj zamjerke je glupo, kontraproduktivno i bahato, posebno dok se ti zalažeš za strategiju čekanja kolapsa. To što se Francuska urušava od 1789., ne znači da treba srati po nekome tko se silama mraka nastoji opirati, jer eto nisu savršeni i neće ništa postići, nego samo treba čekati propast, da krene nabolje. Sve u maniri tipičnog salonskog desničara.

Isto tako, kad dođu Zeleni u Njemačkoj i upropaste je ekonomski, Švabe i migranti europskog porijekla će pojačati iseljavanje, a ciganluk raznih vrsta useljavanje. To je sva promjena koja će se desiti kao posljedica pucanja. Nikakav preokret se neće desiti zbgo kolapsa, nije ni u Kaliforniji, pa neće ni amo.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 06 svi 2021, 00:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
slika

slika

Lijep napredak...

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 06 svi 2021, 00:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 15:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Preti sukob zbog ribara i blokade: Britanci poslali dva broda ratne mornarice


Francuska je, javlja Skaj njuz, ranije zapretila da će isključiti struju ostrvu Džersiju, a francuski ribari najavili su blokadu luke Sent Helijera kako bi sprečili dostavu namirnica



https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1853033


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 06 svi 2021, 01:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
Citat:
Francuska: Velik broj muslimana, preobraćenika na kršćanstvo žrtve su progona
slika

Nakon nekoliko tjedana istrage, Europski centar za pravo i pravdu objavio je izvještaj o progonu koji su pretrpjeli ljudi iz muslimanske zajednice u Francuskoj nakon prelaska na kršćanstvo. Izvještaj naglašava činjenicu da je ogromna većina ljudi koji napuštaju islam da bi se pridružili kršćanstvu podvrgnuta progonima u obitelji i zajednicama.

Bilo da su obraćenici muškarci ili žene, mladi ili stari, samci ili u braku, kršenje vjerske slobode očito je u svim slučajevima. Tim je kršćanima onemogućeno slobodno živjeti svoju vjeru, moraju živjeti u tajnosti i u strahu, često vodeći dvostruki život.

Preobraćaj, koji implicira otpadništvo od islama, čitava muslimanska zajednica doživljava kao oblik izdaje, čime se opravdava odmazda. Ovaj progon obraćenika ima različite oblike i stupnjevane intenziteta. Najčešći oblici progona su prijezir, verbalna ili fizička agresija, prijetnje, pa čak i uznemiravanje i odbačenost iz zajednice s ciljem nagovora na povratak islamu.

Centar navodi da žene i djevojke trpe poseban progon zbog optužbi za obeščašćenje i sramoćenje obitelji, pa se tako nitko od njih nije želio pojaviti svojim licem i pravim imenom u njihovom video izvještaju zbog straha od “društvene smrti” ili nasilne reakcije njihovih obitelji i zajednice.

Iako žive u Francuskoj, značajnom dijelu preobraćenih žena prijeti se nasilnim udajama, slanjem u zemlju porijekla roditelja ili izolacija sve dok se ne vrate islamu. U rijetkim, ali sve rjeđim slučajevima, obraćenike linčuju ili čak ubijaju islamisti. Suočeni s prijetnjama koje su vrlo prisutne u islamiziranim predgrađima i na društvenim mrežama, preseljenje ili bijeg često je jedino rješenje za obraćenike.

Čelnici francuskih udruga povezanih s bivšim muslimanima nažalost primjećuju da većina državnih i kršćanskih vlasti ne preuzimaju svoje dužnosti glede pomoći i dobrodošlice obraćenicima.

Trenutno, Francuska ne garantira učinkovito temeljnu slobodu pojedinca na izbor religije. Prema Europskom centru za pravo i pravdu, predloženi zakon protiv separatizma prilika je za efikasnije jamčenje vjerske slobode jačanjem kazni za one koji žele ometati preobraćenje. Povelja o načelima za islam u Francuskoj u članku 3. stavku 2. osuđuje takve postupke.

“Stoga je krajnje vrijeme da djelujemo kako bismo obznanili progon ovih bivših muslimanskih obraćenika, poboljšali njihovu integraciju i zaista se borili protiv “komunitarizma” i razvoja islamizma”, zaključuje se u izvješću.

Povodom ovog izvješća Europski centar za pravo i pravdu pozvao je na potpisivanje peticije koju je dosad potpisalo preko 10.000 ljudi. Peticijom se nastoji povećati svijest o ovim problemima pri tijelima poput Europskog suda za ljudska prava, Europskog parlamenta, Vijeća za ljudska prava i mnogih drugih međunarodnim tijela, a pri kojima Centar djeluje u cilju obrane prava kršćana.


https://narod.hr/eu/francuska-velik-bro ... su-progona

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 06 svi 2021, 12:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
Citat:
Francuska: Svaka dva tjedna nestane vjerski objekt, većina pripada Katoličkoj Crkvi
slika

Svaka dva tjedna u Francuskoj nestane jedan vjerski objekt. Zaključak je to koji je iznio predsjednik Observatoire du patrimoine religieux (Opservatorija za vjersko nasljeđe) u Parizu, Edouard de Lamaze.

Lamazovo alarmiranje javnosti zbog ovog problema dolazi nakon što je požar uništio crkvu svetog Petra iz 16. stoljeća u Normandiji. Požar, koji se navodno dogodio slučajno, buknuo je 15. travnja, na drugu godišnjicu požara koji je zahvatio katedralu Notre-Dame u Parizu.

U razgovoru za CNA Lamaze je kazao kako su dvije trećine požara koje zahvaćaju francuske vjerske građevine podmetnuti, a osim zbog vatre vjerski objekti nestaju i zbog urušavanja, prenamjene ili rušenja, navodi bitno.net.

Iako se statistike koje je Lamaze iznio odnose na građevine svih vjerskih zajednica, najveći dio njih su katoličke kojih u Francuskoj ima 45 000. Ipak, postoji vjerojatnost da bi se odnosi po pitanju brojnosti vjerskih objekata u budućnosti mogli promijeniti.

“Iako su katoličke građevine još uvijek brojnije, svakih 15 dana se u Francuskoj sagradi jedna džamija, dok se jedna kršćanska građevina sruši u isto toliko vremena”, rekao je Lamaze dodavši kako “to stvara prekretnicu na teritoriju koju bi trebalo uzeti u obzir”.

Istaknuo je kako su svakog dana u prosjeku više od dva kršćanska objekta na meti napada. Dvije trećine napada odnose se na incidente povezane s krađom, dok se preostala trećina odnosi na desakralizaciju.

Prema posljednjim službenim brojkama obavještajnih službi u Francuskoj, samo u 2018. zabilježeno je 877 napada na bogoštovna mjesta.

„Ove su brojke porasle pet puta u samo 10 godina“, kazao je Lamaze rekavši kako je 2008. vandalizirano 129 crkava.

Osim izravnih napada na crkve, opasnost njihovoj budućnosti predstavlja i zanemarivanje od strane civilnih vlasti.

„Ove građevine nisu održavane preko stoljeća i nikada nisu bile podvrgnute restauraciji ili zaštitnim mjerama protiv krađe ili požara“, kazao je Lamaze prema kojemu je trenutno ugroženo 5000 katoličkih građevina.

Jedan od razloga ovakve situacije jest činjenica da su zakonom o razdvajanju Crkve i države iz 1905. godine općine postale vlasnici vjerskih objekata u Francuskoj, a one u brojnim slučajevima nisu ulagale dovoljna sredstva u njihovo održavanje.

Lamaze je objasnio kako su 15 000 katoličkih objekata službeno zaštićeni kao povijesni spomenici, dok je ostalih 30 000 prepušteno propadanju.

Izrazio je zabrinutost što nema svijesti o odgovornosti pred „ključnim izazovom“ za opstanak nacionalne baštine.

„Osim vjerskog aspekta, ugrožena je i kultura naše zemlje, budući da su ovi dragulji umjetnosti i arhitekture sastavni dio duha i veličine Francuske. Ako nastavimo ovako, jednog dana će naša baština biti potpuno uništena. Izgubit ćemo sve“, zaključio je Lamaze.


https://narod.hr/kultura/francuska-svak ... ckoj-crkvi

Pa ti imaj muslimane u zemlji... :osama

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 06 svi 2021, 13:04 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2013, 01:51
Postovi: 1880
Za ovo im ne trebaju muslimani, vidim da Francuzi sami ruše svoje crkve...



Ni Nemci nisu ništa bolji.




Baš me zanima da li se tamo možda sagradi neka nova crkva ili se samo ruše one koje već postoje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 06 svi 2021, 13:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
Ovi što pale su gotovo uvijek muslimani.

Nema potrebe skretati s te činjenice.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 07 svi 2021, 00:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 16:06
Postovi: 28851
slika

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 07 svi 2021, 00:19 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 18:35
Postovi: 10717
Lokacija: No Country for White Men
Dosta nezapaženo prolazi ovo zaoštravanje oko otočića na kojem se peru novci.

_________________
Ta hercegovacka tragedija je bila prva vijest svih dnevnika u BIH (kod Senada prvih 15 minuta cak) a na HRTu 34 minuta. Ko tada nije razumio nikada nece.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4549 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 182  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Graničar18, Naša Kvačica i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO