HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 27 tra 2024, 15:33.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3650 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 146  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 12 svi 2021, 09:47 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 16:53
Postovi: 2207
krstjanin je napisao/la:

Ja uvjek kazem islam je religija za idiote medjutim cinjenica je i da je svijet pun idiota tako da uvjek ce biti onih koji puse pricu


Ne bih rekao da su stvari tako jednostavne. Misliš da su ljudi poput ovog Qadhija glupi ili neinteligentni? :neznam

Najlakše je reći "islam je religija za idiote" (i to se može prilično uspješno argumentirati), ali nije tako lako objasniti zašto onda ljudi koji nisu idioti također potpadaju pod njezin utjecaj.


Bilic07 je napisao/la:
Ima jedna velika razlika:

Evanđelje je pisano od očevidaca, ljudi su svjedočili, doživili i zapisali čuda.


Uh, tek sada vidim ovaj dio. :zubati

Vrlo diskutabilno, da ne kažem netočno. Ali to je za neku drugu temu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 12 svi 2021, 10:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5253
dunno je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:

Ja uvjek kazem islam je religija za idiote medjutim cinjenica je i da je svijet pun idiota tako da uvjek ce biti onih koji puse pricu


Ne bih rekao da su stvari tako jednostavne. Misliš da su ljudi poput ovog Qadhija glupi ili neinteligentni? :neznam

Najlakše je reći "islam je religija za idiote" (i to se može prilično uspješno argumentirati), ali nije tako lako objasniti zašto onda ljudi koji nisu idioti također potpadaju pod njezin utjecaj.



Joe ti je vec objasnio. Islam je religija zakona ne filozofije. Filozofija svaku raspravu pocinje postavkom teze. Islam nasuprot tome svaku raspravu pocinje "istinitoscu Islama" i sve dokazuje tom "istinitoscu" bez ikakvih filozofskih rasprava i teza

To naravno ne znaci da su muslimani neinteligentni vec kako sam rekao da je islam kao takav idiotska religija

To recimo mozes cesto vidjeti kod ovih videica gdje muslimanski prpovjednici lako nasamaruju "krscane pa cak i klerike", a zapravo bi krscani s mocnoscu filozofije vrlo lako mogli izmanipulirati svakoga muslimanskog "teologa" i propovjednika jer oni uopce ne poznaju filozofiju ni filozofsko razmisljanje


Dadni najucenijem islamskom teologu da procita Tomu Akvinskog, ako bude razumio rijec slobodno me pljuni

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 12 svi 2021, 10:23 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 16:53
Postovi: 2207
krstjanin je napisao/la:
To naravno ne znaci da su muslimani neinteligentni vec kako sam rekao da je islam kao takav idiotska religija


Da, ali je svejedno zanimljiv fenomen da inteligentni ljudi unutar islama ne mogu vidjeti to što ti jasno vidiš. Meni i tebi je očigledno, a njima iz nekog razloga nije.

A nisu glupi...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 12 svi 2021, 10:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5253
dunno je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:
To naravno ne znaci da su muslimani neinteligentni vec kako sam rekao da je islam kao takav idiotska religija


Da, ali je svejedno zanimljiv fenomen da inteligentni ljudi unutar islama ne mogu vidjeti to što ti jasno vidiš. Meni i tebi je očigledno, a njima iz nekog razloga nije.

A nisu glupi...



A to je vjerovatno psiholoski fenomen. Moje misljenje je da ni jedan covjek koji je filozofski obrazovan ne moze prihvatiti islam kao religiju ne jer je pametan vec jer islam nemoze zadovoljiti odnosno ne bi trebao moci zadovoljiti njegov filozofski um. To naravno ne znaci da ih nema

Evo ti primjer. Krscanski teolozi su napisali razmisljanja i razmisljanja, knjige i knjige o Bogu, o Trojstvu, o Kristu o inkarnaciji o Logosu o dokucivanju Boga uopce jer to i jest covjekov cilj pokusati dokuciti nedokucivog

Na drugu stranu glavna islamska filozofija sastoji se u trazenju citata po Hadisima i Kuranu za odredjenu temu i to je to, a to onda znaci da je nema.

Recimo obrezivanje je u islamu jedan od glavnih znakova. Medjutim nema tu filozofije o obrezivanju zasto kako (eventualno par novijih da je to super dobro za zdravlje). Jednostavno se svede na na par hadisa i to je to. Alah reko. Amen i kako to tako i sve drugo svodi se samo na trazenje hadisa i razmisljanje koji je hadis ispravan koji nije.

Ili recimo prilikom prelaska na islam. Da bi postao krscanin odnosno krstio se predstoji ti dugotrajni katekumenat. Da bi postao musliman predstoji ti samo da izgovoris sehadet i potpises papiric....

Tako da... Ja da sam musliman ja bih se ubio od dosade

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 13 svi 2021, 13:16 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 16:53
Postovi: 2207
krstjanin je napisao/la:

Tako da... Ja da sam musliman ja bih se ubio od dosade


Ne bi. Da si musliman, sve bi ti imalo savršenog smisla i nijedan argument koji ovdje navodiš kontra islama ne bi ti bio uvjerljiv. Zato jer bi znao da ti argumenti dolaze od šejtana koji samo želi da te odvede na krivi put. :zubati

Tako to funkcionira.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 13 svi 2021, 13:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nemoj misliti tako. Imaju oni svoj dio kompleksa i sumnji, ne malo.

Eto ti primjer muslimana iz Bosne. Svi znaju da će većina goriti u paklu jer im žene nisu pokrivene, ali oopet crv sumnje grize i ne vjeruju do kraja tom pustinjskom prevarantu. Ne zamotavaju žene iako znaju da je kazna za to oganj pakla.
Druga stvar je da se srame zbog zapadnjaka i Europe.

To ti je razlog zašto na ovom forumu lažu da su ateisti. Sram ih.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 13 svi 2021, 13:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2021, 23:52
Postovi: 1812
BBC je napisao/la:
Nemoj misliti tako. Imaju oni svoj dio kompleksa i sumnji, ne malo.

Eto ti primjer muslimana iz Bosne. Svi znaju da će većina goriti u paklu jer im žene nisu pokrivene, ali oopet crv sumnje grize i ne vjeruju do kraja tom pustinjskom prevarantu. Ne zamotavaju žene iako znaju da je kazna za to oganj pakla.
Druga stvar je da se srame zbog zapadnjaka i Europe.

To ti je razlog zašto na ovom forumu lažu da su ateisti. Sram ih.


Muslimani "ateisti", "ostali", "gradjani", "liberali" itd. su mnogo opasniji od islamskih ekstremista. To su tkz spavači koji prodaju priču o toleranciji i multikulti društvu kako bi navukli ove naivce, a samo čekaju pogodnu priliku da krenu u džihad. Naravno ima i onih koji se tako predstavljaju jer se tješe da su pametniji i prosvjetljeni, jer ih normalan svijet uglavnom gleda kao zatucane kromanjonce, s pravom. Bilo kakav oblik progresivnog razmišljanja i napretka ne idu u istu rečenicu s islamom.

_________________
28.4.2023 - Krstaski vladar FBiH Christian Schmidt salje SDFA djamijase na vjecna lovista


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 13 svi 2021, 13:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne govorim na što su spremni uraditi već o njihovim kompleksima niže vrijednosti i sumnjama koje ih grizu. Svi oni znaju da je taj Pepsi islam kojeg prakticiraju haram.
Vezano uz to drugo, irelevantno u islamu (mislim za kafire). Najveći ISIL koljači su muslimani sa zapada koji čitav život nisu ni prakticirali islam. Nema boljeg načina za oprati sve grijehe nego zaklati indifela, kafira.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 13 svi 2021, 13:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2021, 23:52
Postovi: 1812
Uostalom dovoljno je pogledati kako izgleda politička scena u BiH, kod Hrvata ima likova poput npr. Slave Kukića koji imaju totalno oprečne stavove od onoga što Hrvati službeno zagovaraju. Postoji neki oblik pluralizma, kod Srba isto tako postoji čak i neka drugačija gledišta oko uredjenja same BiH, do ukidanja samog RS-a. U Muslimana postoji 25 stranaka sve upakovane u drugačiji celofan, ali s istom pričom, gradjanska i unitarna BiH. Svako odstupanje od toga bi značilo progon, linč i kamenovanje.

_________________
28.4.2023 - Krstaski vladar FBiH Christian Schmidt salje SDFA djamijase na vjecna lovista


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 13 svi 2021, 16:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
slika

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 13 svi 2021, 18:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kinezi rekli nema brojanja krvnih zrnaca i vjerskih torova.
Ko ne voli budizam nek uzme pasoš i seli.

slika

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 13 svi 2021, 18:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36069
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Jeste primijetili da sarajevski mediji teroriste iz Hamasa nazivaju militantima.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 13 svi 2021, 19:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2021, 23:52
Postovi: 1812
daramo je napisao/la:
Jeste primijetili da sarajevski mediji teroriste iz Hamasa nazivaju militantima.


Pa sta drugo od njih ocekivat osim gnjusnih lazi. Kad cijeli arapski svijet vrsi agresiju na izrael onda to nije udruzeni zlocinacki pothvat, doduse izrael im je ocitao par puta lekciju pa se vise ne usude takvo nesto ponoviti. Ali naravno dok su hladili jaja u tucepima i zderali na racun hrvatskih poreznih obveznika, a babo puco po hrvatima u bosni to im je UZP. Logika im nije jaca strana.

_________________
28.4.2023 - Krstaski vladar FBiH Christian Schmidt salje SDFA djamijase na vjecna lovista


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 14 svi 2021, 18:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
slika

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 15 svi 2021, 07:02 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
dunno je napisao/la:

Da, ali je svejedno zanimljiv fenomen da inteligentni ljudi unutar islama ne mogu vidjeti to što ti jasno vidiš. Meni i tebi je očigledno, a njima iz nekog razloga nije.

A nisu glupi...


Vde oni to, ali to je sociopsihološki fenomen privrženosti krdu.

No kuha to pomalo....https://www.bbc.com/news/world-middle-east-48703377

Kad pređe kritičnu masu, dovoljnu da se ukinu društvene stigme i kazne za "napuštanje i kritiziranje islama", onda će se urušiti skroz.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 16 svi 2021, 14:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kak je ovo lepo.

slika

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 17 svi 2021, 07:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5253
divizija je napisao/la:
dunno je napisao/la:

Da, ali je svejedno zanimljiv fenomen da inteligentni ljudi unutar islama ne mogu vidjeti to što ti jasno vidiš. Meni i tebi je očigledno, a njima iz nekog razloga nije.

A nisu glupi...



Kad pređe kritičnu masu, dovoljnu da se ukinu društvene stigme i kazne za "napuštanje i kritiziranje islama", onda će se urušiti skroz.


Mislim da to nije bas tako jer da jest onda bi velika vecina muslimana koji su dosli u Europu napustili islam. Oni se medjutim jos vise radikaliziraju

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 17 svi 2021, 11:40 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
krstjanin je napisao/la:
divizija je napisao/la:


Kad pređe kritičnu masu, dovoljnu da se ukinu društvene stigme i kazne za "napuštanje i kritiziranje islama", onda će se urušiti skroz.


Mislim da to nije bas tako jer da jest onda bi velika vecina muslimana koji su dosli u Europu napustili islam. Oni se medjutim jos vise radikaliziraju


Ne bih se složio s tim.
U matičnim zemljama su mogli susjede diskriminirati, na zapadu to ne rade.
Salafisti nisu više tako aktivni u javnom prostoru.
Nema više tribina na korzu gdje neznalice prelaze na Islam a publika viče bla bla bla. Nema više djeljenja kurana prolaznicima.

Javnost nije više tako naivna kao prije pet godina, sad znaju što je Islam.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 17 svi 2021, 11:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5253
Bilic07 je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:

Mislim da to nije bas tako jer da jest onda bi velika vecina muslimana koji su dosli u Europu napustili islam. Oni se medjutim jos vise radikaliziraju


Ne bih se složio s tim.
U matičnim zemljama su mogli susjede diskriminirati, na zapadu to ne rade.
Salafisti nisu više tako aktivni u javnom prostoru.
Nema više tribina na korzu gdje neznalice prelaze na Islam a publika viče bla bla bla. Nema više djeljenja kurana prolaznicima.

Javnost nije više tako naivna kao prije pet godina, sad znaju što je Islam.



Mislim da je dovoljno pogledati Francusku ili Nizozemsku da bi vidio da nisi u pravu... U Francuskoj krscanska manjina ali i ateisti trpe prilican teror od muslimana... Ovakvim trendom do 2050. ce te dvije zemlje biti duboko islamske

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 17 svi 2021, 12:32 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
korrisnik je napisao/la:
The Battle of Uhud (Arabic: غَزْوَة أُحُد‎ Ġazwat 'Uḥud) was a battle between the early Muslims and their Qurayshi Meccan enemies in 624 CE (AH 3)[13] in the Hejazi region of the Arabian peninsula.

The battle was fought on Saturday,[14] 22 December 624 (7 Shawwal AH 3 in the Islamic calendar) at the valley located in front of Mount Uhud.[15] It occurred between a force from the Muslim community of Medina led by the Islamic prophet Muhammad, and a force led by Abu Sufyan ibn Harb from Mecca, the town from which many of the Muslims had previously emigrated.


Ovaj događaj se isključivo spominje u islamskoj literaturi osmog stoljeća, za vrijeme Abbasida.
Povijesnih dokaza, iz tog vremena, nema.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 17 svi 2021, 12:59 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
krstjanin je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:

Ne bih se složio s tim.
U matičnim zemljama su mogli susjede diskriminirati, na zapadu to ne rade.
Salafisti nisu više tako aktivni u javnom prostoru.
Nema više tribina na korzu gdje neznalice prelaze na Islam a publika viče bla bla bla. Nema više djeljenja kurana prolaznicima.

Javnost nije više tako naivna kao prije pet godina, sad znaju što je Islam.



Mislim da je dovoljno pogledati Francusku ili Nizozemsku da bi vidio da nisi u pravu... U Francuskoj krscanska manjina ali i ateisti trpe prilican teror od muslimana... Ovakvim trendom do 2050. ce te dvije zemlje biti duboko islamske


Jel živiš negdje na zapadu?

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 17 svi 2021, 13:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5253
Bilic07 je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:


Mislim da je dovoljno pogledati Francusku ili Nizozemsku da bi vidio da nisi u pravu... U Francuskoj krscanska manjina ali i ateisti trpe prilican teror od muslimana... Ovakvim trendom do 2050. ce te dvije zemlje biti duboko islamske


Jel živiš negdje na zapadu?


Da

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 17 svi 2021, 14:33 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
krstjanin je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:

Jel živiš negdje na zapadu?


Da


Za Francusku znam samo da trenutno neki (ex?)-generali objavljuju horror scenario i puč.
Da li stanovništvo trpi od muslimanskih susjeda, ne znam.

U Engleskoj, SAD-u i Njemačkoj se osjeća kako se salafisti povlače iz javnog prostora.
Normalno, incidenata ima ali je trend vidljiv.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 17 svi 2021, 14:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5253
Bilic07 je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:

Da


Za Francusku znam samo da trenutno neki (ex?)-generali objavljuju horror scenario i puč.
Da li stanovništvo trpi od muslimanskih susjeda, ne znam.

U Engleskoj, SAD-u i Njemačkoj se osjeća kako se salafisti povlače iz javnog prostora.
Normalno, incidenata ima ali je trend vidljiv.


Pa slusaj. Ako se u Francuskoj svaka 2 tjedna "zapali" jedna crkva to nije bas malo... Ako su generali objavili scenario za puc, a nakon njih slican dokument napravili i vojnici to je jasno da tu nesto vec duboko ne stima...

Sto se Njemacke tice tu mogu govoriti iz osobnog iskustva... Svake godine je sve gore... Dzamije nicu naocigled kao gljive poslje kise. Nisu vise u pitanju samo veliki centri. Sada se grade po svim mogucim selima i gradicima. Ezani se cuju vec jako dugo ne samo za Bajrame vec polako svaki petak... Ono sto vecina ne primjeti medjutim jako je ocito grupiranje stanovnistva. Gdje Njemci stvaraju zapravo svoja geta prepustajuci ostatak onima s kojima ne mogu zivjeti.

U Amsterdamu je prosle godine trebala biti izlozba klasicne krscanske umjetnosti i uvjek se stavljaju veliki plakati po gradu tj. printevi doticne izlozbe. Tu nisu smjeli postaviti jer su se muslimani zalili da ta umjetnost vrijedja nihova religijska uvjerenja. Sto dalje reci...

Po mome misljenju nista tu ne opada nego samo raste

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 17 svi 2021, 15:12 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Dobro, a zašto salafisti u D, USA i GB nisu više tako aktivni?
To je moje osobno iskustvo.Nije više kao prije pet godina.
Zašto 23% rođenih Muslimana u USA napuštaju vjeru?

Neki razlog ima.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3650 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 146  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO