HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 03 ruj 2024, 06:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2747 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 110  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 15 srp 2021, 22:39 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Citat:
Fintel Energija i MK Group pokreću prvi agroenergetski projekat na Balkanu - Investicija u Kuli vredna 340 mil EUR


slika


Fintel Energija i njena partnerska kompanija MK Group donose veliku inovaciju u Srbiju i region, kojom će potvrditi svoju lidersku poziciju kako u proizvodnji energije iz obnovljivih izvora, tako i u poljoprivredno-prehrambenom sektoru. U pitanju je projekat Agrosolar Kula, prvi agroenergetski projekat u našoj zemlji i na Balkanu, i ujedno najveći u Evropi. Vrednost investicije je 340 mil EUR, a realizovaće se na teritoriji opštine Kula.



https://www.ekapija.com/news/3346701/fi ... nvesticija

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 16 srp 2021, 07:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Vidim da malo treba ova tema da se raskrči od baljezganja i neznanja.


Mrzelo me da pišem u zadnje vreme, previše mi je vruće, a i nekim mojim komšinicama su muževi otišli na pečalbu, pa sam morao da ih tešim.





Elem,
Evo klasičan primer apsolutnog neznanja.


Revenger HR je napisao/la:
Osnovica za rast je 56 milijardi Hrvatske i 53 milijarde Srbije  znači da obje rastu po 6% Hrvatska 59,36 , Srbija 56,18




Ne znači.


Kao prvo Srbija će imati rast od 7% a Hrvatska oko 5,4%(EK nakon što vam je povećala prognozu)
To je prvo.

Drugo, to je realni rast.
Da bi dobio rast u apsolutnim brojkama moraš da uračunaš i deflator.

Srbija je npr. prošle godine imala pad od 1% a u apsolutnim brojkama je imala oko 0,5 mlrd€ veći BDP.
To je zbog deflatora.


Treće, te brojke koje si nam ovde napisao su dolari.
Srbija i Hrvatska nemaju apsolutno nikakvog smisla da se porede u dolarima.
To bi mogle eventualno Meksiko i Srbija da se porede tako u dolarima, Srbija i Hrvatska ne.





Srbija i Hrvatska se porede isključivo u eurima.


Pa kaže ovako..


Ukupni BDP za 2020

1.Hrvatska 49.283 mlrd€
2.Srbija 46.467 mlrd€


1.Srbija će ove godine rasti 7% (Prva polovina godine nam je rast od 8% kumulativno i imaćemo u Q3 i Q4 dva rasta od po 6%), plus, prognozirana inflacija nam je 3% na nivou cele godine.

Dakle, Srbija će u apsolutnim brojkama rasti 10% ove godine.

2.Hrvatska će ove godine rasti oko 5,4% inflacija u Q1 vam je bila oko 0,4%, čini mi se, dakle na nivou cele godine oko 1,2%..
Dakle, Hrvatska će rasti 6,6% u apsolutnim brojkama..




Da rezimiramo..

BDP 2020
1.Hrvatska 49.283 mlrd€ (+6,6%)
2.Srbija 46.467 mlrd€ (+10%)


BDP 2021
1.Hrvatska 52,5 mlrd€
2.Srbija 51,1 mlrd€


Pre samo dve godine je to bilo ovako:
1.Hrvatska 54.237 mlrd€ (2 mlrd imate manje danas)
2.Srbija 45,970 mlrd€ (5,1 mlrd imamo više)



Dakle, sabili smo vas za skoro 10mlrd€ u samo dve godine. :laugh



.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Geoks napušta Vranje do kraja jula?
PostPostano: 16 srp 2021, 09:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2010, 15:59
Postovi: 1500
Evo vam vaše privrede Jusi i Grobar, kod vas su stranci spremni poslovati samo ako im platite...Vjerojatno će Vučko spasiti stvar i dati im novih 11 milijuna eura poticaja da rade još 5 godina.

Citat:
Prema nezvaničnim informacijama, jedan broj radnika već je upućen na Nacinonalnu službu zapošljavanja, a u prethodnih mesec dana fabrka nije radila, jer su zaposleni bili na kolektivnom godišnjem odmoru.

Ipak, može se čuti da bi imovinu i deo radnika Geoksa mogao da preuzme turski Teklas, koji uspešno radi u Vladičinom Hanu.

Dolazak Geoksa u Vranje dogovoren je 2012. godine, a fabrika je sa radom počela 2016. godine.

Novosti pišu da radnici tvrde da nemaju nikakve zvanične informacije i da se svi nadaju da su u pitanju spekulacije, kao i da se sindikati nadaju da neće doći do scenarija o kom se priča, a to je da se proizvodnja preseli u Albaniju.

Kako je navedeno, Geoks je od države dobio subvenciju od 11,25 miliona evra, što je bilo 9.000 evra po svakom planiranom zaposlenom. Investitori koji dobiju podršku države moraju da održe investiciju najmanje pet godina nakon realizacije projekta.


https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1891006


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 16 srp 2021, 09:36 
Offline

Pridružen/a: 26 lip 2021, 21:40
Postovi: 433
To što si ti sad napisao je jedna od varijacija onog što sam napisao u jednom komentaru prije o različitoj interpretaciji informacija ovisno kako ti odgovara

Primjeri sa B92

"Težak vikend za hrvatski turizam"

A ukupni dosadašnji rezultati pa i tog "teškog" vikenda su na nivou 60 do 70% rekordne 2019


A evo naslova za Španjolsku koja je ispod 50% rezultata od također rekordne 2019

Vraćaju se na stare staze

A ti kažeš da si stručnjak onda mi objasni ono što je Jussi izbjegao, kako to da stalno se otvaranju nove firme sa xxxx novozaposlenih a rezultat toga je 80 000 manje zaposlenih u prvih 6 mjeseci ove godine u odnosu na isto razdoblje prošle godine. Kod svih tih projekcija rasta BDP-a nije uračunata još jedna bitna stavka a to su sredstva EU koja su Hrvatskoj odobrena za oporavak gospodarstva u slijedećih 10 g. a koja će naravno ući u ukupnu masu BDP-a. Radi se o svoti od nešto manje od 30 milijardi Eura od čega je veći dio bespovratni (oko 70%)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 16 srp 2021, 10:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Nije to nikakva varijacija, nego činjenica.
Pokazao si klasično nepoznavanje.

Ako ne znaš, trebaš da naučiš, a ne da i dalje prosipaš neznanje.

Dakle, BDP uopšte nije jednostavan kako ga ti zamišljaš. Niti se računa tako prosto 2+2..



Ako neko ima rast od 6%, ne znači da se to računa prostom matematikom, tako što na osnovicu dodaš 6% i voala, imaš konačnu brojku.


BDP je jako komplikovan, i to računa ogroman broj ljudi, svakog dana, cele godine.






Rast BDP-a u apsolutnim brojkama se dobija na sledeći način..


Ukoliko frizerka u 2020-toj godini ošiša 10 mušterija, po ceni od 200 dinara, BDP koji je ona ostvarila je 2000 dinara.

Dinara(ne eura), jer se BDP u svakoj zemlji računa u domaćoj valuti, pa se tek onda pretvara u strane valute i to po kursu na taj dan ostvarenih dobara.





Dakle, ukoliko frizerka ima rast od 5% 2021-e godine(ošišala je 5% više ljudi nego 2020) ona ima realni rast od 100 dinara iliti 2100 dinara ukupno.

Ali to nije rast u apsolutnim brojkama.
Da bi dobio rast u apsolutnim brojkama moraš da uračunaš i kurs i nove cene dobara.

Sa rastom ekonomije, prirodno rastu i plate, a samim tim i cene.
Pa više frizerka neće da te šiša za 200 dinara nego za 220 dinara.

Pa tako njen BDP u apsolutnim brojkama ne iznosi 2100 dinara, nego 2310 dinara, plus-munus, kursne razlike u stranoj valuti u kojoj želiš da prikažeš svoj BDP.




Dakle, BDP se ne računa tako što samo dodaš realni rast.
Mnogo je komplikovanije od toga.
Moraš da dodaš rast, rast cena i na kraju za svaki jebeni dan, u kome su dobra ostvarena i naplaćena,.da računaš kurs evra, ali po kursu iz tog specifičnog dana i tako za svaki dan.


Srbija je tako, prošle godine imala pad BDP-a od 1%, ali je u apsolutnim brojkama ipak dodala i pored tog pada, 0,5 mlrd€ u svoju ekonomiju.




Stoga ćete vi na kraju ove godine imati 52,5 mlrd, a mi 51,1 mlrd€ ...
Drugim rečima, sabio vas Vučić za samo dve godine, za 7 mlrd€ razlike.. :laugh

Popišao vam se na EU i NATO članstva i 6000km obale, sa Srbijom medj' šljivama.. :laugh





Evo primer Madjarske..
Pogledaj rastove, i pogledaj apsolutne brojke.
Neboi zemlja..

slika
slika



Dakle, nauči prvo osnove ekonomije da bi mogao da uopšte raspravljaš o istoj za početak.



Pitaj slobodno ako te nešto zanima, čika Grobi će ti objasniti.
Mene plačaju da vam objašnjavam.. :)


.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 16 srp 2021, 10:36 
Offline

Pridružen/a: 26 lip 2021, 21:40
Postovi: 433
Živi bili pa vidjeli, inače osobno sam skeptičan prema tim "što bi bilo kad bi bilo" i vjerujem samo egzaktnim rezultatima. Ali opet i ti izbjegavaš objasniti pad broja zaposlenih C7P iz mog prethodnog posta "A ti kažeš da si stručnjak onda mi objasni ono što je Jussi izbjegao, kako to da stalno se otvaranju nove firme sa xxxx novozaposlenih a rezultat toga je 80 000 manje zaposlenih u prvih 6 mjeseci ove godine u odnosu na isto razdoblje prošle godine. "


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 16 srp 2021, 10:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Broj zaposlenih pada zbog Korone, svugde.
Jer, logično je, da ukoliko restorani npr. nisu radili zbog zatvaranja, da više ne treba 10 konobara, nego možda 2 po lokalu npr.
Čim stane korona, to se sve vraća na posao.
Drugim rečima to nije realan pad, nego uzročno-posledičan.


I broj zaposlenih u Srbiji ne pada.
Gledaš broj zapolenih, oni koji uplaćuju redovno porez, a ne broj zaposlenih po anketama.
Tu je metodolilogija jako sumnjiva.



Ne znam kakve to ima veze sa tvojim nepoznavanjem osnova ekonomije?


.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 16 srp 2021, 10:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Dakle republički zavod za statistiku..

Citat:
Ukupan broj zaposlenih u prvom kvartalu 2021. godine iznosio je 2 248 200 lica. U odnosu na isti kvartal prethodne godine, ukupna registrovana zaposlenost je povećana za 2,8%, odnosno za 61 366 lica.



https://www.stat.gov.rs/sr-latn/oblasti ... poslenost/



.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Geoks napušta Vranje do kraja jula?
PostPostano: 16 srp 2021, 11:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 10:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
Grunf je napisao/la:
Evo vam vaše privrede Jusi i Grobar, kod vas su stranci spremni poslovati samo ako im platite...Vjerojatno će Vučko spasiti stvar i dati im novih 11 milijuna eura poticaja da rade još 5 godina.

Citat:
Prema nezvaničnim informacijama, jedan broj radnika već je upućen na Nacinonalnu službu zapošljavanja, a u prethodnih mesec dana fabrka nije radila, jer su zaposleni bili na kolektivnom godišnjem odmoru.

Ipak, može se čuti da bi imovinu i deo radnika Geoksa mogao da preuzme turski Teklas, koji uspešno radi u Vladičinom Hanu.

Dolazak Geoksa u Vranje dogovoren je 2012. godine, a fabrika je sa radom počela 2016. godine.

Novosti pišu da radnici tvrde da nemaju nikakve zvanične informacije i da se svi nadaju da su u pitanju spekulacije, kao i da se sindikati nadaju da neće doći do scenarija o kom se priča, a to je da se proizvodnja preseli u Albaniju.

Kako je navedeno, Geoks je od države dobio subvenciju od 11,25 miliona evra, što je bilo 9.000 evra po svakom planiranom zaposlenom. Investitori koji dobiju podršku države moraju da održe investiciju najmanje pet godina nakon realizacije projekta.


https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1891006

Pa da čim prođe subvencioni period oni ispale.

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 16 srp 2021, 11:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Ispali jedna fabrika, a dodju i ostanu sto fabrika.




Koje bedastoće se pišu ovde, od kad me nema.


Razumem Grunfa, on je srbomrzitelj, ali ti Gicak da baš toliko nasedaš na njegovu antisrpsku propagandu, e to mi nije jasno.

Ili si glup, ili si glup, treće nema.. :)

.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 16 srp 2021, 11:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2020, 13:41
Postovi: 1095
Lokacija: Српски свет
Nadam se da ce se koristiti razne mere zarad zastite srpskih proizvodjaca, pa i ove.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1891427

_________________
Нека буде борба непрестана,
нека буде што бити не може –
нек ад прождре, покоси сатана!
На гробљу ће изнићи цвијеће
За далеко неко покољење.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 16 srp 2021, 11:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 10:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
Tako treba i prema šiptarskom paradajzu, da se više nebi dešavalo da Srbi bacaju svoj paradajz.

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 16 srp 2021, 13:12 
Offline

Pridružen/a: 26 lip 2021, 21:40
Postovi: 433
Grobar je napisao/la:
Broj zaposlenih pada zbog Korone, svugde.
Jer, logično je, da ukoliko restorani npr. nisu radili zbog zatvaranja, da više ne treba 10 konobara, nego možda 2 po lokalu npr.
Čim stane korona, to se sve vraća na posao.
Drugim rečima to nije realan pad, nego uzročno-posledičan.


I broj zaposlenih u Srbiji ne pada.
Gledaš broj zapolenih, oni koji uplaćuju redovno porez, a ne broj zaposlenih po anketama.
Tu je metodolilogija jako sumnjiva.



Ne znam kakve to ima veze sa tvojim nepoznavanjem osnova ekonomije?


.


Поређење са претходним кварталом1
Према подацима Анкете о радној снази за први квартал 2021. године, а у поређењу са четвртим
кварталом 2020. године, код лица старости 15 и више година дошло је до смањења броја запослених
(-79 500) и повећања броја незапослених (+64 200) и становништва ван радне снаге (+7 700).
На међукварталном нивоу, стопа запослености смањена је за 1,3 п. п., а стопа становништва ван радне
снаге је повећана за 0,2 п. п., и у првом кварталу 2021. године износиле су 46,3%, односно 46,9%,
респективно. Истовремено, стопа незапослености порасла је за 2,1 п. п. и у првом кварталу 2021. године
износи 12,8%.

https://publikacije.stat.gov.rs/G2021/Pdf/G20211182.pdf


Što se tiče nepoznavanja osnove ekonomije tu sam ti odgovorio da ti uzimaš kao i svi u Srbiji za Srbiju najbolje procjene a za Hrvatsku najgore i njih obično još malo smanjite jer su "preuveličani" podaci.

Hrvatska raste u ovoj godini 6,8% (nova procjena HNB ) + 1,8% inflacija
Srbija procjena EK 6% + inflacija 3 %
Hrvatska BDP 2021 53,52
Srbija BDP 2021 50,64

Ja ne kažem da ovo točno ali sam primjenio tvoje metode računanja, znači za Hr najpovoljniji podaci, a za Sr najnepovoljniji


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 16 srp 2021, 13:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
.


Druže, to je anketa o radnoj snazi.
Anketa o radnoj snazi ima skroz drugu metodologiju koja veze sa životom nema.

Dakle, u anketi, svako ko je makar cepao drva nekom drugom za soma dinara, bez obzira što je bio neprijavljen i neoporezovan se smatra zaposlenim.


Ankete su gluposti.
Prvo su metodologije debilne, a drugo, menjaju metodologiju svake druge godine.


Broj zaposlenih se u Srbiji povećava.

Citat:
Ukupan broj zaposlenih u prvom kvartalu 2021. godine iznosio je 2 248 200 lica. U odnosu na isti kvartal prethodne godine, ukupna registrovana zaposlenost je povećana za 2,8%, odnosno za 61 366 lica.



https://www.stat.gov.rs/sr-latn/oblasti ... poslenost/



Ovo je jedini pravi broj zaposlenih.
Onih koji redovno uplaćuju porez i od tog poreza se kasnije grade putevi, isplaćuju penzije, itd, itd..


To su te fabrike na koje tražiš odgovor.

Hostese u klubovima su izgubile posao u Koroni, kad prodje Korona vratiće se nazad i sve 5.. :palacgore1

.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 16 srp 2021, 14:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 10:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
SBB 45,6%
Telekom Srbija 29,9%
Supernova 15,5%
PTT 2,6%
Sat-trakt 1,6%
Ostali 4,8%
Prvi kvartal 2021
Dobro je konačno je Telekom Grupa prešla u vodstvo 48:45,6%
Do kraja godine Telekom grupa sigurno prelazi 50%

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 16 srp 2021, 15:03 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 02:53
Postovi: 4206
storarare je napisao/la:
Tako treba i prema šiptarskom paradajzu, da se više nebi dešavalo da Srbi bacaju svoj paradajz.

Šta ima veze i da je albanski paradajz ako je kvalitetan. Srbija daleko više izveze robe u Albaniju nego što uveze. Meni su npr daleko slađe ulcinjske lubenice nego semberske.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 16 srp 2021, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2020, 13:41
Postovi: 1095
Lokacija: Српски свет
Lutorčina je napisao/la:
storarare je napisao/la:
Tako treba i prema šiptarskom paradajzu, da se više nebi dešavalo da Srbi bacaju svoj paradajz.

Šta ima veze i da je albanski paradajz ako je kvalitetan. Srbija daleko više izveze robe u Albaniju nego što uveze. Meni su npr daleko slađe ulcinjske lubenice nego semberske.


Ugrozena je proizvodnja mleka u Srbiji, zbog rasta cene stocne hrane, tako neka prica ne znam detalje. Ne mozes da dozvolis da ti poljoprivredna proizvodnja bude unistena, u pitanju je strateska grana privrede.
Nije isto da li ce ljudi imati novi mobilni ili nece imati sta da jedu, ili cena hrane drasticno skoci.

_________________
Нека буде борба непрестана,
нека буде што бити не може –
нек ад прождре, покоси сатана!
На гробљу ће изнићи цвијеће
За далеко неко покољење.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 16 srp 2021, 16:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 23:54
Postovi: 5393
Lokacija: Svjetski poznat oslobođeni grad na istoku Srpske
Sindjelic je napisao/la:

Ugrozena je proizvodnja mleka u Srbiji, zbog porasta cene stocne hrane, tako neka prica ne znam detalje. Ne mozes da dozvolis da ti poljoprivredna proizvodnja bude unistena, u pitanju je strateska grana privrede.
Nije isto da li ce ljudi imati novi mobilni ili nece imati sta da jedu, ili cena hrane drasticno skoci.


Ja sam čuo da se previše kukuruza izvezlo, pa nije ostalo za domaće poljoprivrednike (naročito one što se bave mlijekom). Zato su cijene mnogo porasle.

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!

Do Dnjepra+ Odesa+Nikoljaev ✓


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 16 srp 2021, 16:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 10:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
Sojine sačme se više izvezlo nego što treba.

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 16 srp 2021, 22:13 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 02:53
Postovi: 4206
Sindjelic je napisao/la:
Lutorčina je napisao/la:
Šta ima veze i da je albanski paradajz ako je kvalitetan. Srbija daleko više izveze robe u Albaniju nego što uveze. Meni su npr daleko slađe ulcinjske lubenice nego semberske.


Ugrozena je proizvodnja mleka u Srbiji, zbog rasta cene stocne hrane, tako neka prica ne znam detalje. Ne mozes da dozvolis da ti poljoprivredna proizvodnja bude unistena, u pitanju je strateska grana privrede.
Nije isto da li ce ljudi imati novi mobilni ili nece imati sta da jedu, ili cena hrane drasticno skoci.

Svugdje je proizvodnja mlijeka ugrožena kako u Srbiji tako i u regionu. Evo kod nas se cijena mlijeka nije povećala zadnjih 5 - 6 godina. Konstatno od 0,55 - 0,62 pf. Kako extra klase tako i niže klase. Na sjeveru skoro svaka druga farma prazna,domaćini otišli za Njemačku ostali objekti babe i dede. Mali Šengen garantuje slobodan protok robe i kapitala. Je li istina da je Vučko izjavio da smo počeli uvoziti mlijeko iz Albanije?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 17 srp 2021, 21:46 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Citat:
Vučić: Do kraja septembra ugovor za izgradnju prve deonice brze pruge Beograd-Niš


slika


Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će za manje od dva meseca biti potpisan ugovor za izgradnju prve deonice brze pruge Beograd-Niš.

- To ćemo da uradimo, ja se nadam, u prisustvu najviših evropskih zvaničnika. Pre kraja septembra, mislim 29, 30. septembra očekujem potpisivanje ugovora za prvu deonicu brze pruge Begrad-Niš, gde će vozovi da idu između 160 i 200 kilometara na sat. Gde će put od Beograda do Niša sa stajanjima na stanicama trajati dva i po sata, a ja mislim i manje od dva i po sata. Biće bolje nego automobilom da idete od centra Beograda do centra Niša - rekao je predsednik za nišku televiziju Belami.

Vučić je rekao da će poslednji pragovi na brzoj pruzi Beograd-Novi Sad kod Sremskih Karlovaca biti postavljeni do kraja oktobra ili novembra, nakon čega će se preći na radove na signalizaciji.





https://www.ekapija.com/news/3350038/vu ... ge-beograd

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 17 srp 2021, 23:27 
Offline

Pridružen/a: 26 lip 2021, 21:40
Postovi: 433


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 17 srp 2021, 23:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Revenger HR je napisao/la:
xxx


32 komentara, nijedan o problemima Varta Hrvata ?
Lep početak.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 17 srp 2021, 23:51 
Offline

Pridružen/a: 26 lip 2021, 21:40
Postovi: 433


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 18 srp 2021, 00:15 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Revenger HR je napisao/la:




Paula Hublin i Monika Horvat u BG-u! :smajl007

Inace tacno iza tog mosta se vidi i Beograd na Vodi. :zivili

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2747 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 110  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO