HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 13:29.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 923 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 10 srp 2021, 00:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
lider30 je napisao/la:
Tu je bila granica ikavskog i jekavskog do 19. stoljeca. Zapadno od Kiseljaka, Kakanj, prema Varesu...
U Kislejaku je cisto ijekavica, ali su stari ljudi za sjekiru, govorili primjerice sikira.

slika

Ova karta je iz sredine 19. st-a.

Danas izgleda drugačije, trebalo bi malo proći po selima.

U Kiseljaku je navodno bilo doseljavanja s juga, zato i ikavica.

U ova tri mjesta; Fojnica, Kreševo i Kraljeva Sutjeska su stanovnici više domoroci.
Tu ide i Bobovac/Vareš, Kraljeva Sutjeska je predgrađe Bobovca bila.

U Olovu i Srebrenici (i Zvorniku, Modriči i Soli) su bili samostani, a južno od Žepča su počinjale Usora i Soli.

Treba uzeti u obzir i ovo https://hrcak.srce.hr/file/303788
Odnosno da je jezik bosanskih franjevaca (a sva tri samostana su franjevačka) bio ikavsko-jekavski....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 21 srp 2021, 15:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Snimci iz Kaknja iz travnja 1934. godine, nakon rudarske katastrofe u pogonu Stara jama. Tada je poginulo 127 rudara, mahom Hrvata, (što je vidljivo i iz samog videa tj nošnji žena).



_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 13 lis 2021, 08:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Raketni napad na samostan u Kraljevoj Sutjesci, dvije godine nakon okončanja rata.


_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 13 lis 2021, 08:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Je li bio i bombaski napad na taj samostan?

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 18 pro 2021, 19:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Kakanjac i bivši sutješki gvardijan. Hvala @Mir


_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 19 pro 2021, 18:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Bobovac je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Ma pitam, ne iznosim :D
Većina Hrvata u BiH su ikavci, pa je Sutjeska poznata i kao Sutiska



Znam da je u starim dokumentima i zemljovidima označena kao "Sutiska". Možda je nekoć i tu vladala ikavica pa je potisnuta? Ili su možda te dokumente pisali ikavci pa izmijenili izvorni naziv? Ili je to bio odrešeni pokušaj latinizacije toponima.
Bilo kako bilo, u XX stoljeću ikavice nije bilo. Naprotiv, imali smo "antiikaivcu" pa se "ije" dodavalo ponegdje umjesto "i" (mada je to postojalo i diljem BiH) Npr umjesto dirati - dijerati.

Znamo da je za turskih vremena dosta Hercegovaca naseljeno na te prostore, osobito od Ljubuškog. Pa smo stoga imali neka tipična ljubuška sela i zaseoke: Pavlovići, Lućići, Tomići, Brkići... Izgleda da njihova ikavica nije imala utjecaj na govor već se utopila u ijekavicu.

Mislim da u onoj knizi putanja klatna ili tako nekako(ceha mi poslao davno) di pisac izlaze puno starih dokumenata u kojim se spominju razna mijesta ima i sutiska.
Davno citao nesjecam se.Trebalo bi provjerit.
Inace i ja sam zapamtio po tim zemljovidima sutiska a banski dvori su i postturski naziv :D kakanjacu jedan :smajl053
Kraljeva sutjeska je naziv koji su habzburzi nadili posto je to bilo vrijeme kada su lokalni ilirci stremili da bosna podpane pod bana jelacica i slicno pa su habzburski kraljevi sebi prilagodili ime.
Nerazumijem zasto se to nevrati na hrvatski.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 19 pro 2021, 21:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
Heero je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:

Znam da je u starim dokumentima i zemljovidima označena kao "Sutiska". Možda je nekoć i tu vladala ikavica pa je potisnuta? Ili su možda te dokumente pisali ikavci pa izmijenili izvorni naziv? Ili je to bio odrešeni pokušaj latinizacije toponima.
Bilo kako bilo, u XX stoljeću ikavice nije bilo. Naprotiv, imali smo "antiikaivcu" pa se "ije" dodavalo ponegdje umjesto "i" (mada je to postojalo i diljem BiH) Npr umjesto dirati - dijerati.

Znamo da je za turskih vremena dosta Hercegovaca naseljeno na te prostore, osobito od Ljubuškog. Pa smo stoga imali neka tipična ljubuška sela i zaseoke: Pavlovići, Lućići, Tomići, Brkići... Izgleda da njihova ikavica nije imala utjecaj na govor već se utopila u ijekavicu.

Mislim da u onoj knizi putanja klatna ili tako nekako(ceha mi poslao davno) di pisac izlaze puno starih dokumenata u kojim se spominju razna mijesta ima i sutiska.
Davno citao nesjecam se.Trebalo bi provjerit.
Inace i ja sam zapamtio po tim zemljovidima sutiska a banski dvori su i postturski naziv :D kakanjacu jedan :smajl053
Kraljeva sutjeska je naziv koji su habzburzi nadili posto je to bilo vrijeme kada su lokalni ilirci stremili da bosna podpane pod bana jelacica i slicno pa su habzburski kraljevi sebi prilagodili ime.
Nerazumijem zasto se to nevrati na hrvatski.


Putanja klatna nije loša knjiga, ali ju se isto treba kritički promatrati.
Autor je previše PC, ne objašnjava se hrvatski karakter te banovine, nego ju se uzima kao lokalnu i samodostatnu.
Što je česti problem naših znanstvenika.
Banski dvori bi bili dobar naziv.
Treba to sve rekroatizirati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj- Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 09 sij 2022, 07:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Bobovac je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:



Prema crkvenim podacima.

Poslije Božićnog blagoslova kuća koji su svećenici obavili u župi Sv. Ive Krstitelja u Kraljevoj Sutjesci, ovih su dana objavljeni podaci o broju katolika na području ove žuupe. U 659 obitelji u Kraljevoj Sutjesci te još˝ dvadesetak drugih naselja od Čatića do Ratnja stalno živi ukupno 1479 katoličkih vjernika. Najnapučenije katoličko selo u župi su Čatići s više od 406 ukućana potom Kraljeva Sutjeska s 213.

Tradicionalni blagoslov kuća završen je i u župi Kakanj, a prema podacima koje smo dobili u razgovoru sa župnikom don Marijanom Marijanovićem, ukupan broj za Božić blagoslovljenih obitelji je 558 dok je broj vjernika u ovoj gradskoj župi 1212. Kršteno je sedam osoba, od čega je petoro djece i dvoje odraslih. Vjenčana su četiri para, pričešćeno je devetoro djece. U prošloj godini umrlo je 29 kakanjskih župljana.

Za župu Vukanoviće nemamo najnovijih podataka no tamo je broj katolika zadnjih godina bio oko 350.

Župa Haljinići broji 33 obitelji i 71 vjernika.

Znači sveukupno na prostoru te 4 kakanjske župe bilo je... otprilike 3000 i kusur katolika.



Podaci broja vjernika sutješke župe prema zadnjem popisu kućanstava, daklem 9 godina nakon citiranog perioda iznad.



https://www.kraljeva-sutjeska.com/index ... clanak=405

Broj obitelji - 500

Broj ukućana - 1000 okruglo



Broj vjernika u sutješkoj župi po zadnjem crkvenom popisu, Božić 2021.

Ukupno obitelji - 447
Ukupno vjernika - 849



slika

slika

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 01 vel 2022, 20:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Nakon tri godine suđenja, u utorak, 1. veljače Županijski sud u Zenici donio je pravomoćnu presudu, bivši pripadnik HVO-a Željko Marić Nindža, nastanjen u Čapljini oslobađa se svih optužbi vezanih za ratni zločin.

Željko Marić, zvani Nindža, rođen je 1968. godine u mjestu Bjelavci, općina Kakanj.

Bio je pod istragom i teretio se da je za vrijeme rata i oružanoga sukoba između HVO-a i Armije RBiH na području općine Vareš u listopadu 1993. godine kao pripadnik Sedme bojne Vojne policije HVO-a Vitez postupao protivno pravilima međunarodnoga humanitarnog prava i ženevskih konvencija o zaštiti civilnoga stanovništva i ratnih zarobljenika za vrijeme rata.

Marić se teretio da je namjerno nanosio snažnu fizičku i psihičku bol ratnim zarobljenicima i civilima bošnjačke nacionalnosti koji su bili zatvoreni u zgradi Vojne policije HVO Vareš.


https://caportal.net/2022/02/01/pripadn ... MbdzzoRlyw

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 08 vel 2022, 13:28 
Online

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Bobovac je napisao/la:
Nakon tri godine suđenja, u utorak, 1. veljače Županijski sud u Zenici donio je pravomoćnu presudu, bivši pripadnik HVO-a Željko Marić Nindža, nastanjen u Čapljini oslobađa se svih optužbi vezanih za ratni zločin.

Željko Marić, zvani Nindža, rođen je 1968. godine u mjestu Bjelavci, općina Kakanj.

Bio je pod istragom i teretio se da je za vrijeme rata i oružanoga sukoba između HVO-a i Armije RBiH na području općine Vareš u listopadu 1993. godine kao pripadnik Sedme bojne Vojne policije HVO-a Vitez postupao protivno pravilima međunarodnoga humanitarnog prava i ženevskih konvencija o zaštiti civilnoga stanovništva i ratnih zarobljenika za vrijeme rata.

Marić se teretio da je namjerno nanosio snažnu fizičku i psihičku bol ratnim zarobljenicima i civilima bošnjačke nacionalnosti koji su bili zatvoreni u zgradi Vojne policije HVO Vareš.


https://caportal.net/2022/02/01/pripadn ... MbdzzoRlyw

Poznajem mu dosta rodbine a dio moje rodbine je bio tad snjim tu u Varesu. Cudim se da su muslimani propustili priliku da osude nekog od Hrvata ali Nindza je stvarno nevin i nema nikakve veze stim za sta su ga teretili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 01 lip 2022, 15:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Prognani Kakanjci u Varešu, ljeta 1993.

Snimak mi je zanimljiv jer prikazuje objekte gdje sam ja bio smješten.



_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 13 lip 2022, 13:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35585
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Svjedočanstvo monsinjora Jukića o ratnim zbivanjima u Kaknju.

„Gađali su me iz snajpera. Htjeli su me ubiti. Prijetili mi. Ubijali su mi vjernike. Protjerali mi narod. Ne mogu mi ništa. Sve zapiši kako kažem.“

https://hms.ba/mons-jukic-na-svetog-ant ... o-visokog/

Svjedočantvo o spaljivanju crkve i sela Vukanovići, o tome kako je i lokalni hodža mlatio Hrvate u zatvoru.

Citat:
„A to se pljačkalo. Svaki dan je dolazio vlak s nekoliko vagona putnika iz Zenice. Puno naroda. Svi sa onim dječijim kolicima. I onda se rasprše po Kaknju i po onim hrvatskim selima. Navečer se vraćaju s punim kolicima plijena.

Posebno se sjećam jedne starice, sva savijena koliko je stara. U vreći nosi posuđe i escajg, sve joj zvecka. A u drugoj ruci drži veliku antenu, ima anteni tri metra. Iza nje ide neki čiča, nosi oluk, četiri metra dug. Eto kako je bilo“

imao sam na Caritasu naše ljude i ono malo Srba. Srbi nisu imali nikog. Muslimani im nisu ništa davali. Da im nije Caritasa ne bi imali od čega živjeti. Njima sam odredio jedan dan u Caritasu pa su dolazili.

To je saznao i Radovan Karadžić pa je preko SRNE zahvalio „svešteniku u Kaknju što pomaže Srbe“. Nakon toga je na jednom izlogu u Kaknju osvanu natpis „Caritas hrani četnike“.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 13 lip 2022, 14:04 
Online

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
https://www.dnevnik.ba/teme/anici-juric ... hHJ0FscjjE

Citat:
Molila sam da mi samo jednog ostave, nisu imali milosti, kao što je nama ni pravosuđe koje zločince nije kaznilo iako je sama nebrojeno puta svjedočila i u Haagu i u Sarajevu


Još uvijek, svaki put se sa suzama borim.
Pricajte mi o gradjanskoj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 13 lip 2022, 20:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
slika

Zašto je priča o Kaknju važna

PIŠE TVRTKO MILOVIĆ


https://www.dnevnik.ba/teme/zasto-je-pr ... ncIiN56aHw

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 13 lip 2022, 20:13 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 20:24
Postovi: 1348
VUKsaJUGA je napisao/la:
https://www.dnevnik.ba/teme/anici-juric-je-abih-u-kaknju-pred-ocima-ubila-trojicu-sinova-i-muza-2635672?fbclid=IwAR2tOur5WFm3O7Ef2JRb04PZcmssNc8GBa8iXAax8bcuDhNi6hHJ0FscjjE

Citat:
Molila sam da mi samo jednog ostave, nisu imali milosti, kao što je nama ni pravosuđe koje zločince nije kaznilo iako je sama nebrojeno puta svjedočila i u Haagu i u Sarajevu


Još uvijek, svaki put se sa suzama borim.
Pricajte mi o gradjanskoj.


Isil modus operandi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 01 kol 2022, 16:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8080
Lokacija: Na rubu egzistencije
Za slučaj da ste propustili.

http://kakanj.gov.ba/v5/cestitka-povodo ... ke-godine/

Čestitka povodom Nove hidžretske godine

Tokom agresije na Republiku Bosnu i Hercegovinu luku spasa u Kaknju potražili su izbjegli iz Višegrada, Foče, Goražda, Rogatice, Ilijaša, Banja Luke, Jajca, Šipova, Bosanske Gradiške, Jablanice i drugih gradova.

U Kaknju je marta 1993. godine boravilo 14.030 izbjeglih lica, od kojih je 13.572 bilo smješteno u domaćinstva, a 458 u javne objekte. U Kakanj je 1995. godine stiglo i šest stotina žitelja herojske Žepe.

Sa ponosom jer je narod Kaknja učinio sve da postupi u skladu sa porukama Hidžre u najtežim vremenima, a poruke Hidžre i danas primjenjuje čineći sve da se ljudi u Kaknju osjećaju sretnima i sigurnima bez obzira odakle dolaze, svojim sugrađanima i svim muslimanima u BiH i svijetu upućujem srdačnu čestitku povodom Nove hidžretske godine.

Načelnik Općine Kakanj Mirnes Bajtarević

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 01 kol 2022, 17:00 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Graničar Jozo je napisao/la:
Za slučaj da ste propustili.

http://kakanj.gov.ba/v5/cestitka-povodo ... ke-godine/

Čestitka povodom Nove hidžretske godine

Tokom agresije na Republiku Bosnu i Hercegovinu luku spasa u Kaknju potražili su izbjegli iz Višegrada, Foče, Goražda, Rogatice, Ilijaša, Banja Luke, Jajca, Šipova, Bosanske Gradiške, Jablanice i drugih gradova.

U Kaknju je marta 1993. godine boravilo 14.030 izbjeglih lica, od kojih je 13.572 bilo smješteno u domaćinstva, a 458 u javne objekte. U Kakanj je 1995. godine stiglo i šest stotina žitelja herojske Žepe.

Sa ponosom jer je narod Kaknja učinio sve da postupi u skladu sa porukama Hidžre u najtežim vremenima, a poruke Hidžre i danas primjenjuje čineći sve da se ljudi u Kaknju osjećaju sretnima i sigurnima bez obzira odakle dolaze, svojim sugrađanima i svim muslimanima u BiH i svijetu upućujem srdačnu čestitku povodom Nove hidžretske godine.

Načelnik Općine Kakanj Mirnes Bajtarević



Ovo nisam znao. Zanimljivo.

Hvala im!

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 01 kol 2022, 19:17 
Online

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Bobovac je napisao/la:
Raketni napad na samostan u Kraljevoj Sutjesci, dvije godine nakon okončanja rata.


Zasto jebeni YouTube briše ove snimke ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 02 kol 2022, 07:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8080
Lokacija: Na rubu egzistencije
VUKsaJUGA je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
Raketni napad na samostan u Kraljevoj Sutjesci, dvije godine nakon okončanja rata.


Zasto jebeni YouTube briše ove snimke ?

Ako imaš video, pistavi ga ponovno.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 03 kol 2022, 19:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4233
daramo je napisao/la:
Svjedočanstvo monsinjora Jukića o ratnim zbivanjima u Kaknju.

„Gađali su me iz snajpera. Htjeli su me ubiti. Prijetili mi. Ubijali su mi vjernike. Protjerali mi narod. Ne mogu mi ništa. Sve zapiši kako kažem.“

https://hms.ba/mons-jukic-na-svetog-ant ... o-visokog/

Svjedočantvo o spaljivanju crkve i sela Vukanovići, o tome kako je i lokalni hodža mlatio Hrvate u zatvoru.

Citat:
„A to se pljačkalo. Svaki dan je dolazio vlak s nekoliko vagona putnika iz Zenice. Puno naroda. Svi sa onim dječijim kolicima. I onda se rasprše po Kaknju i po onim hrvatskim selima. Navečer se vraćaju s punim kolicima plijena.

Posebno se sjećam jedne starice, sva savijena koliko je stara. U vreći nosi posuđe i escajg, sve joj zvecka. A u drugoj ruci drži veliku antenu, ima anteni tri metra. Iza nje ide neki čiča, nosi oluk, četiri metra dug. Eto kako je bilo“

imao sam na Caritasu naše ljude i ono malo Srba. Srbi nisu imali nikog. Muslimani im nisu ništa davali. Da im nije Caritasa ne bi imali od čega živjeti. Njima sam odredio jedan dan u Caritasu pa su dolazili.

To je saznao i Radovan Karadžić pa je preko SRNE zahvalio „svešteniku u Kaknju što pomaže Srbe“. Nakon toga je na jednom izlogu u Kaknju osvanu natpis „Caritas hrani četnike“.

na mojoj kuci odnosno cacinoj su i cijevi od kanalizacije odnjeli xD


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 03 kol 2022, 20:48 
Offline

Pridružen/a: 01 ožu 2022, 10:15
Postovi: 1560
Muje su ko termiti, kud oni prođu tu ne ostaje ništa..

_________________
Работайте, братья!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 03 kol 2022, 20:49 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Sendvičsaburekom je napisao/la:
četalji su ko termiti, kud oni prođu tu ni trava ne raste..



Slažem se.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 03 kol 2022, 21:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Eminencija je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Svjedočanstvo monsinjora Jukića o ratnim zbivanjima u Kaknju.

„Gađali su me iz snajpera. Htjeli su me ubiti. Prijetili mi. Ubijali su mi vjernike. Protjerali mi narod. Ne mogu mi ništa. Sve zapiši kako kažem.“

https://hms.ba/mons-jukic-na-svetog-ant ... o-visokog/

Svjedočantvo o spaljivanju crkve i sela Vukanovići, o tome kako je i lokalni hodža mlatio Hrvate u zatvoru.


na mojoj kuci odnosno cacinoj su i cijevi od kanalizacije odnjeli xD


post1499800.html#p1499800

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 03 kol 2022, 21:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Amiđa je napisao/la:
Sendvičsaburekom je napisao/la:
četalji su ko termiti, kud oni prođu tu ni trava ne raste..


Muhammad je bio ********.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 03 kol 2022, 21:26 
Offline

Pridružen/a: 01 ožu 2022, 21:12
Postovi: 525
Eminencija je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Svjedočanstvo monsinjora Jukića o ratnim zbivanjima u Kaknju.

„Gađali su me iz snajpera. Htjeli su me ubiti. Prijetili mi. Ubijali su mi vjernike. Protjerali mi narod. Ne mogu mi ništa. Sve zapiši kako kažem.“

https://hms.ba/mons-jukic-na-svetog-ant ... o-visokog/

Svjedočantvo o spaljivanju crkve i sela Vukanovići, o tome kako je i lokalni hodža mlatio Hrvate u zatvoru.


na mojoj kuci odnosno cacinoj su i cijevi od kanalizacije odnjeli xD

I ti si iz Kaknja ? Na mojoj su kući odnijeli i cigle od kuće

_________________
Drugi profil Th1950 .


Bugojno ne vidimo Tuzla u daljini ali Rafal pogađa Hrvatski sine ne brini !

Hrvatsku granatu božja ruka vodi , tamo gdje je pošaljemo ona i pogodi !


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 923 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 28 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO