HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 09:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 417 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 09 lis 2021, 12:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
A ja ti kazem da ovo nije zelja EU, vec naprotiv, odgovara im koliko i postojanje Visegradske grupe, nista manje (jos i gore).

Niko se nije rodio pametan, niti je iko pametniji, imas ljude koji su upuceniji i manje upuceni u odredjene teme, to je sve.

Linkove da ti jurim stvarno ne mogu, narucito sto to nije nigde zvanicno objavljeno od strane EU, vec kurvinski medju redovima i prikrivenim postupcima, uz jasno protivljenje pre svega Svaba koji na primer direktno blokiraju ulaz Crne Gore u OB.

Ne postoji protivljenje Kini i Rusiji u Nemackoj, samim tim je Brisel nebitan kao birokaracija bez moci iza sebe ,vec predstavlja mesto gde Amerikanci namecu svoju pricu, a Evropljani svoju, pa koja gde pobedi.

Interesi zvanicne EU i Amerike su poceli da se razlikuju i to u egzistencionalnim stvarima (gas, trzista, trgovina), i tu nema ideologije ili svetske dominacije koja to moze da zaustavi jer to je prirodan proces u kome Evropa nema drugi izbor, a u egzistencionalnim krizama se upravo dovode radikalne odluke putem proste logike ko ima gas da proda i ko nudi trziste, to su prirodni zakoni civilizacije u kojoj zivimo, svaki put potvrdjeni na istorijskom testu.

Tako se desio Stream 2, ali i Juzni-Turski tok, kao i stidljiva najava Stream 3.

Ova kriza energenata u EU trenutno, je vestacki nastala od strane EU, upravo kako bi imali razlog "egzistencionalne krize" kao opravdanje sa jos jacom saradnjom sa Rusjiom tjs Gazpromom.

Na sve to im Visegradska grupa svojim stavovima oko sistema vrednosti i porodice rusi celu pricu, i to su se okupili oko Madjarske kao vodje takvog pokreta koji postaje alternative u okviru EU, ali sa Putinovskim stavovima o LGBT itd.

Poslednje sto je Svabama i EU trebalo, jeste da ih Ameri i Britanci dovedu do postojanja OB, umesto da ostane sve fragmentirano i da se odrzava balans unistenih drzavica a u korist Nemacke i njene ekonomije, oni su dali kljuceve piemontu tog projekta, jednoj Srbiji (kao sto je Madjarska u VG), od svih drzava Balkana, najgora drzava kojoj si mogao da das takav 'poklon' iz njihove perspektive, jer se Srbi najvise uvek bune na Balkanu, dizu ustanke i revolucije, teraju inat i kada su sami protiv svih, tvrd su orah , nece u NATO ni zvanicno, a nece ni u EU nezvanicno, i nisu odustali od Srpskog pitanja posle svega sto su prosli, i sada ona postaje jos ozbiljnija, uticajnija, dominantnija drzava i to u odnosu na njihove pre svega, Svapske satelite od 'drzavica' koji ih grade ceo vek sada u nasem okruzenju.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 09 lis 2021, 12:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 09:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
Legionnaire je napisao/la:
Tankosic je napisao/la:

To nisu insajderske informacije, to su jasne stvari ko god je ispratio do detalja ceo projekat od pocetka pod mini-shengenom do OB-a.

Eto pratio sam. Ti si očigledno upratio bolje. Zato ćeš nam dati par linkova da i mi skontamo to snažno i odlučno Njemačko protivljenje. A da ti ne vjerujemo na riječ, jer ne smatramo da si nešto pametniji od nas.

Ja mogu dati par linkova, gdje Njemačka pozdravlja inicijativu. Naravno to možda ništa ne znači, ali sačekaću tvoj odgovor.

Tankosic je napisao/la:
Da im ne dodju Rusi i Kinezi pred nos?

Jel se sprdas brate, pratis li sta se desava u Evropi u trgovini, lukama, kompanijama, obrtu trgovine, i poslednje, Stream 2, i ova gasna kriza u EU?

Nemackoj treba i jedno i drugo, Amerikancima i Englezima sa druge strane ne treba.


Da, u Briselu postoji snažno protivljenje Kini i Rusiji. Ne baš kao u Americi, ali i dalje jako snažno. Zato uvijek podrže lansirane priče o Navaljniju i Ujgurima, to je vid borbe.
Naravno oni nisu u istoj poziciji kao Amerika, ali svakako preferiraju da Zapadni Balkan drže pod svojem, jer im je pred granicom.
Za Nord Stream, je preovladao njemački interes, jer ovdje nije bilo druge opcije (američki gas je preskup i nepraktičan, njega će samo Hrvatska kupovati).

Tankosic je napisao/la:

OB nije zajednicki interest Nemacke (tjs EU) i Amerike, niti ima za cilj da zaustavi nesto sto se ne moze na Balkanu zaustaviti kada su davno 'prosli' i Balkan, i Centralnu Evropu, i Nemacku, i Holandske luke.


Sad već bezveze i nepovezano pričaš.
Moja teza je da EU hoće da zadrži ovo sranje od Balkana za sebe, što je i razumno jer smo im pred vratima.

Ma ima on 2-icu drugara sa terena oni mu to dojave.

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 09 lis 2021, 12:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 09:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
Pa sintagma srpski svet je izmišljena samo kako bi smo lakše progutali OB

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 09 lis 2021, 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Pa što onda Kosovo, Cetinje i 23% BIH ne žele ni da čuju za OB.. ?

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 09 lis 2021, 13:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Grobar je napisao/la:
Pa što onda Kosovo, Cetinje i 23% BIH ne žele ni da čuju za OB.. ?


Zato što znaju da njima nakon ulaska nema više izlaska.

You can check out any time you like
But you can never leave

Sjeverne Mekedonce i Albance ćemo prije ili kasnije izbaciti, otjerati.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 09 lis 2021, 13:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2021, 23:52
Postovi: 1812
Sve ovo mirise na povlacenje nove zeljezne zavjese u europi. Samo je pitanje gdje ce bit povucena. Jedino mujguri jos vjeruju u ameriku da ce im nesto kao dat a nece nista trazit zauzvrat, svi ostali skontali da se radi o truba drzavi. Jedina nacin da se to izbjegne i mogucnost za opstanak EU je da igra na neku neutralnu kartu izmedju amerike s jedne strane i rusije i kine s druge strane, drugim rijecima pokret nesvrstanih, zato se i prica o EU vojsci, NATO vec postaje smijesan i nebitan. To bi realno bila neka idealna solucija. Amerike je ionako svima pun k

_________________
28.4.2023 - Krstaski vladar FBiH Christian Schmidt salje SDFA djamijase na vjecna lovista


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 09 lis 2021, 13:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2021, 23:52
Postovi: 1812
Grobar je napisao/la:
Pa što onda Kosovo, Cetinje i 23% BIH ne žele ni da čuju za OB.. ?


Niko im nije dojavio da ih amerika namjera pustit niz kanalizaciju

_________________
28.4.2023 - Krstaski vladar FBiH Christian Schmidt salje SDFA djamijase na vjecna lovista


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 09 lis 2021, 13:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 22:54
Postovi: 5053
Lokacija: Sniper Alley X, Sarajevo, Ruska Federacija
Upozorenja: 2
Tankosic je napisao/la:
A ja ti kazem da ovo nije zelja EU, vec naprotiv, odgovara im koliko i postojanje Visegradske grupe, nista manje (jos i gore).

Niko se nije rodio pametan, niti je iko pametniji, imas ljude koji su upuceniji i manje upuceni u odredjene teme, to je sve.

Linkove da ti jurim stvarno ne mogu, narucito sto to nije nigde zvanicno objavljeno od strane EU, vec kurvinski medju redovima i prikrivenim postupcima, uz jasno protivljenje pre svega Svaba koji na primer direktno blokiraju ulaz Crne Gore u OB.

Jasno protivljenje, a ti baš ničim ne možeš da potkrijepiš. Onda nije toliko jasno, stvari koje su jasne su takve jer dokazi jednostavno obiluju.
Objasni nam jebenu metologiju kojom si došao do zaključka da je EU snažno i očigledno protiv OBa.
Zašto da ti iko vjeruje da si bolje upućen od nas?

Ja sam obećao linkove, sve veoma friško.
https://novi.ba/clanak/335241/sta-ce-sada-reci-komsic-i-dzaferovic-merkel-snazno-podrzala-otvoreni-balkan

https://gradski.me/merkel-berlinski-proces-je-nezamjenljiv-otvoreni-balkan-ga-moze-ubrzati/

Lupaš bezveze, onako kao što si lupio za broj rođenih u RS, ili kako je srpski interes da se ne provodi etnički popis u CG. Postavljaš teorije koje tebi gode.

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 09 lis 2021, 13:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 22:54
Postovi: 5053
Lokacija: Sniper Alley X, Sarajevo, Ruska Federacija
Upozorenja: 2
storarare je napisao/la:
Pa sintagma srpski svet je izmišljena samo kako bi smo lakše progutali OB


Upravu si, Čičak. Možda je to ipak bila greška, jer bi OB lakše prihvatili Bošnjoci bez te sintagme.

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 09 lis 2021, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
Legionnaire je napisao/la:
Tankosic je napisao/la:
A ja ti kazem da ovo nije zelja EU, vec naprotiv, odgovara im koliko i postojanje Visegradske grupe, nista manje (jos i gore).

Niko se nije rodio pametan, niti je iko pametniji, imas ljude koji su upuceniji i manje upuceni u odredjene teme, to je sve.

Linkove da ti jurim stvarno ne mogu, narucito sto to nije nigde zvanicno objavljeno od strane EU, vec kurvinski medju redovima i prikrivenim postupcima, uz jasno protivljenje pre svega Svaba koji na primer direktno blokiraju ulaz Crne Gore u OB.

Jasno protivljenje, a ti baš ničim ne možeš da potkrijepiš. Onda nije toliko jasno, stvari koje su jasne su takve jer dokazi jednostavno obiluju.
Objasni nam jebenu metologiju kojom si došao do zaključka da je EU snažno i očigledno protiv OBa.
Zašto da ti iko vjeruje da si bolje upućen od nas?

Ja sam obećao linkove, sve veoma friško.
https://novi.ba/clanak/335241/sta-ce-sada-reci-komsic-i-dzaferovic-merkel-snazno-podrzala-otvoreni-balkan

https://gradski.me/merkel-berlinski-proces-je-nezamjenljiv-otvoreni-balkan-ga-moze-ubrzati/

Lupaš bezveze, onako kao što si lupio za broj rođenih u RS, ili kako je srpski interes da se ne provodi etnički popis u CG. Postavljaš teorije koje tebi gode.


Ja ti nisam trazio da mi dokazujes linkovima ista, pa ne znam kome si obecao, niti sam lupetao ikad za broj rodjenih u Srpskoj (sto pises RS?), niti sam ja pisao da ne treba provoditi etnicki popis u Crnoj Gori, nalupetao si se gluposti gde si me pomesao sa jednom ili dve osobe.


Da, to je Angela Merkel izjavila nema par nedelja, i to si uzeo lokalne sajtove, a sta se desavalo poslednji godinu dana, i kakve su reakcije misljenja bila, to si mogao uz google da nadjes sam i da okacis

Citat:
Da put ka ostvarenju ciljeva inicijative o “mini Šengenu” neće biti lak svedoče i neki primeri neuspelih dogovora. Tako na samitu Berlinskog procesa u Poznanju lideri regiona nisu uspeli da se dogovore oko uzajamnog priznavanja kvalifikacija za doktore medicine, stomatologe, arhitekte i građevinske inženjere, koji je bio deo Višegodišnjeg akcionog plana za stvaranje REA. Nije se mnogo odmaklo ni u realizaciji ideje o stvaranju balkanske carinske unije.



Citat:
“Pitanje je onda može li ga neka regionalna ekonomska inicijativa nadrasti i dovesti do njegovog stvaranja. Iz iskustava koja smo imali iz inicijativa vezanih za evroatlantske integracije, odgovor je negativan”, rekao je Turčalo.

Lista potencijalnih prepreka za realizaciju ove inicijative se tu ne završava. Na njoj su i nerešeni bilateralni problemi država u regionu, potom činjenica da EU i Sjedinjene Američke Države nisu sinhronizovane po ovom pitanju
, a ne treba zaboraviti ni unutrašnje probleme država Zapadnog Balkana, među kojima je jedan od glavnih vladavina prava i stabilnost institucija, za čije je prevazilaženje potrebna pre svega jaka politička volja.


https://balkans.aljazeera.net/teme/2020 ... -schengena




https://www.euronews.rs/srbija/politika ... lkana/vest

Citat:

Citat:
Otvoreni Balkan – inicijativa pod sumnjom
Privrednici pozitivno reaguju na Otvoreni Balkan. Čak se i iz Nemačke ili Francuske čuje uzdržana podrška. Zašto se onda u Briselu ipak oseća nelagoda kada se pomene ta inicijativa Srbije, Albanije i Severne Makedonije?



Citat:
Mini Šengen, korak ka članstvu ili alternativa EU: Šta koči širenje jedinstvenog tržišta Zapadnog Balkana


https://www.euronews.rs/srbija/politika ... lkana/vest


euronews, deutchwelle, Al jazira, dakle relevantni izvori kao glasila Nemacke politike na Balkanu, narucito prve dve, a ne kvazi sajtovi lokalnog karaktera kakve si ti okacio, i ovo sam sa jednom Google pretragom od 10 sekundi iskopirao, da ne pricam na desetine strani ozbiljnih 'analiza' raznoraznih 'analiticara', pri tom moras da razumes politicki vokabular i njegovo znacenje, "alternativa za EU" je njima kao nama "genocid u Srebrenici", sasvim drugo opasno znacenje po nima, ima nego sto mi iz nase perspektive gledamo na te stvari.




I nemoj da si bezobrazan jer ja nisam bezobrazan prema tebi, a od pocetka sam napisao jasno i glasno, da su Svabe i EU prisilno i uz bes, pristali na OB, koji je nastao kao ALTERNATIVA BERLINSKOG KONGRESA, A KOJI JE FIJASKO UPRAVO NEMACKE I EU GENERALNO, jer nista nisu uspeli da usaglase, a sada kada je OB realnost, su samo medijski povezali ta 2 suprotna projekta, da ne ispadnu jajare i slepci kojima nije uspelo na Balkanu sta su hteli, vec je neko drugi to odradio bolje od njih, cime dodatno gube svu poentu svog uticaja i bitnosti na istom.

I jos da izadju i da kazu zvanicno da su protiv toga, pa nisu spremni da do kraja prospu do kraja too malo autoriteta EU sto je ostalo po Balkanu, i da pokazu da je Car go.

A upravo nam je to saopstila ista ta Angela svima nama, recenicom da niko ne sme da da datum do 2030te.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 09 lis 2021, 14:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20459
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
Interesantno kako Srbe veseli svako udruživanje u neki multietnički entitet. I to nakon dvije Juge! Ovaj put im nisu dosta kosovski i makedonski Albanci već žele i one oriđiđi iz Albanije.
Šalu na stranu, podržavam sve što vas čim prije dovede u EU :thumbup1


Podržavaš Srbe u EU?

Nama je u interesu da ovakva Srbija bude izlorana zauvijek a granica na Dunavu šengen i beton.

Neka njih s šipcima u mini šengenu.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 09 lis 2021, 14:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 22:54
Postovi: 5053
Lokacija: Sniper Alley X, Sarajevo, Ruska Federacija
Upozorenja: 2
Tankosic je napisao/la:
Legionnaire je napisao/la:
Jasno protivljenje, a ti baš ničim ne možeš da potkrijepiš. Onda nije toliko jasno, stvari koje su jasne su takve jer dokazi jednostavno obiluju.
Objasni nam jebenu metologiju kojom si došao do zaključka da je EU snažno i očigledno protiv OBa.
Zašto da ti iko vjeruje da si bolje upućen od nas?

Ja sam obećao linkove, sve veoma friško.
https://novi.ba/clanak/335241/sta-ce-sada-reci-komsic-i-dzaferovic-merkel-snazno-podrzala-otvoreni-balkan

https://gradski.me/merkel-berlinski-proces-je-nezamjenljiv-otvoreni-balkan-ga-moze-ubrzati/

Lupaš bezveze, onako kao što si lupio za broj rođenih u RS, ili kako je srpski interes da se ne provodi etnički popis u CG. Postavljaš teorije koje tebi gode.


Ja ti nisam trazio da mi dokazujes linkovima ista, pa ne znam kome si obecao, niti sam lupetao ikad za broj rodjenih u Srpskoj (sto pises RS?), niti sam ja pisao da ne treba provoditi etnicki popis u Crnoj Gori, nalupetao si se gluposti gde si me pomesao sa jednom ili dve osobe.


Da, to je Angela Merkel izjavila nema par nedelja, i to si uzeo lokalne sajtove, a sta se desavalo poslednji godinu dana, i kakve su reakcije misljenja bila, to si mogao uz google da nadjes sam i da okacis

Citat:
Da put ka ostvarenju ciljeva inicijative o “mini Šengenu” neće biti lak svedoče i neki primeri neuspelih dogovora. Tako na samitu Berlinskog procesa u Poznanju lideri regiona nisu uspeli da se dogovore oko uzajamnog priznavanja kvalifikacija za doktore medicine, stomatologe, arhitekte i građevinske inženjere, koji je bio deo Višegodišnjeg akcionog plana za stvaranje REA. Nije se mnogo odmaklo ni u realizaciji ideje o stvaranju balkanske carinske unije.



Citat:
“Pitanje je onda može li ga neka regionalna ekonomska inicijativa nadrasti i dovesti do njegovog stvaranja. Iz iskustava koja smo imali iz inicijativa vezanih za evroatlantske integracije, odgovor je negativan”, rekao je Turčalo.

Lista potencijalnih prepreka za realizaciju ove inicijative se tu ne završava. Na njoj su i nerešeni bilateralni problemi država u regionu, potom činjenica da EU i Sjedinjene Američke Države nisu sinhronizovane po ovom pitanju
, a ne treba zaboraviti ni unutrašnje probleme država Zapadnog Balkana, među kojima je jedan od glavnih vladavina prava i stabilnost institucija, za čije je prevazilaženje potrebna pre svega jaka politička volja.


https://balkans.aljazeera.net/teme/2020 ... -schengena




https://www.euronews.rs/srbija/politika ... lkana/vest

Citat:





https://www.euronews.rs/srbija/politika ... lkana/vest


euronews, deutchwelle, Al jazira, dakle relevantni izvori kao glasila Nemacke politike na Balkanu, narucito prve dve, a ne kvazi sajtovi lokalnog karaktera kakve si ti okacio, i ovo sam sa jednom Google pretragom od 10 sekundi iskopirao, da ne pricam na desetine strani ozbiljnih 'analiza' raznoraznih 'analiticara', pri tom moras da razumes politicki vokabular i njegovo znacenje, "alternativa za EU" je njima kao nama "genocid u Srebrenici", sasvim drugo opasno znacenje po nima, ima nego sto mi iz nase perspektive gledamo na te stvari.




I nemoj da si bezobrazan jer ja nisam bezobrazan prema tebi, a od pocetka sam napisao jasno i glasno, da su Svabe i EU prisilno i uz bes, pristali na OB, koji je nastao kao ALTERNATIVA BERLINSKOG KONGRESA, A KOJI JE FIJASKO UPRAVO NEMACKE I EU GENERALNO, jer nista nisu uspeli da usaglase, a sada kada je OB realnost, su samo medijski povezali ta 2 suprotna projekta, da ne ispadnu jajare i slepci kojima nije uspelo na Balkanu sta su hteli, vec je neko drugi to odradio bolje od njih, cime dodatno gube svu poentu svog uticaja i bitnosti na istom.

I jos da izadju i da kazu zvanicno da su protiv toga, pa nisu spremni da do kraja prospu do kraja too malo autoriteta EU sto je ostalo po Balkanu, i da pokazu da je Car go.

A upravo nam je to saopstila ista ta Angela svima nama, recenicom da niko ne sme da da datum do 2030te.

Ok ipak možeš da nađeš linkove. Doduše u njima ne piše ništa to što ti tvrdiš o OŠTROM i JASNOM protivljenju, "udaranju u glavu u Briselu", možda zato nisi odmah stavio. Ovo što sam ja stavio je, pak, prilično jasna poruka. Ja sam i ponudio i objašnjenje za ovu Njemačku poziciju: sa izuzetkom CG, više niko neće biti primljen u EU. BiH zbog nefunkcionalnosti, Kosovo jer nisu skroz priznati, Srbija zbog Kosova itd. Ovako ih mogu sve držati pod svojim. Za razliku od Višegradske grupe, zemlje u OB su mnogo više razjedinjene. Doduše, ja sam pod utiskom da VG i nema nikakvih ingerencija, više su to skupovi da se dadnu neke zajedničke izjave npr u vezi imigracije, evropske budućnosti. Al tu stvarno malo znam i nebitno je za ovu priču.

Njemačka itekako može da natjera ove male balkanse države da rade šta ona hoće. Vučić se ne smije oduprijeti čak ni po pitanju Šmita.

Da pisao si kako će nam Ameri učiniti uslugu ako zabrane etničko izjašnjavanje u CG. I pisao si za broj rođenih da se može mnogo više, drugi forumaši su te upozorili da je to nerealno. Nebitno.

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 09 lis 2021, 14:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
weasel je napisao/la:
Podržavaš Srbe u EU?

Nama je u interesu da ovakva Srbija bude izlorana zauvijek a granica na Dunavu šengen i beton.

Neka njih s šipcima u mini šengenu.


Ne samo sa šipcima, nego i sa Makedoncima, Cetinjanima, Muslimanima i Hrvatima.. :palacgore1

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 09 lis 2021, 15:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 09:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
https://nova.rs/vesti/drustvo/osnovne-i ... a-molitve/
Mogu samo da zamislim kako bi orgijali u minišengenliji .

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 09 lis 2021, 16:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
Legionnaire je napisao/la:
Tankosic je napisao/la:

Ja ti nisam trazio da mi dokazujes linkovima ista, pa ne znam kome si obecao, niti sam lupetao ikad za broj rodjenih u Srpskoj (sto pises RS?), niti sam ja pisao da ne treba provoditi etnicki popis u Crnoj Gori, nalupetao si se gluposti gde si me pomesao sa jednom ili dve osobe.


Da, to je Angela Merkel izjavila nema par nedelja, i to si uzeo lokalne sajtove, a sta se desavalo poslednji godinu dana, i kakve su reakcije misljenja bila, to si mogao uz google da nadjes sam i da okacis




https://balkans.aljazeera.net/teme/2020 ... -schengena




https://www.euronews.rs/srbija/politika ... lkana/vest



https://www.euronews.rs/srbija/politika ... lkana/vest


euronews, deutchwelle, Al jazira, dakle relevantni izvori kao glasila Nemacke politike na Balkanu, narucito prve dve, a ne kvazi sajtovi lokalnog karaktera kakve si ti okacio, i ovo sam sa jednom Google pretragom od 10 sekundi iskopirao, da ne pricam na desetine strani ozbiljnih 'analiza' raznoraznih 'analiticara', pri tom moras da razumes politicki vokabular i njegovo znacenje, "alternativa za EU" je njima kao nama "genocid u Srebrenici", sasvim drugo opasno znacenje po nima, ima nego sto mi iz nase perspektive gledamo na te stvari.




I nemoj da si bezobrazan jer ja nisam bezobrazan prema tebi, a od pocetka sam napisao jasno i glasno, da su Svabe i EU prisilno i uz bes, pristali na OB, koji je nastao kao ALTERNATIVA BERLINSKOG KONGRESA, A KOJI JE FIJASKO UPRAVO NEMACKE I EU GENERALNO, jer nista nisu uspeli da usaglase, a sada kada je OB realnost, su samo medijski povezali ta 2 suprotna projekta, da ne ispadnu jajare i slepci kojima nije uspelo na Balkanu sta su hteli, vec je neko drugi to odradio bolje od njih, cime dodatno gube svu poentu svog uticaja i bitnosti na istom.

I jos da izadju i da kazu zvanicno da su protiv toga, pa nisu spremni da do kraja prospu do kraja too malo autoriteta EU sto je ostalo po Balkanu, i da pokazu da je Car go.

A upravo nam je to saopstila ista ta Angela svima nama, recenicom da niko ne sme da da datum do 2030te.

Ok ipak možeš da nađeš linkove. Doduše u njima ne piše ništa to što ti tvrdiš o OŠTROM i JASNOM protivljenju, "udaranju u glavu u Briselu", možda zato nisi odmah stavio. Ovo što sam ja stavio je, pak, prilično jasna poruka. Ja sam i ponudio i objašnjenje za ovu Njemačku poziciju: sa izuzetkom CG, više niko neće biti primljen u EU. BiH zbog nefunkcionalnosti, Kosovo jer nisu skroz priznati, Srbija zbog Kosova itd. Ovako ih mogu sve držati pod svojim. Za razliku od Višegradske grupe, zemlje u OB su mnogo više razjedinjene. Doduše, ja sam pod utiskom da VG i nema nikakvih ingerencija, više su to skupovi da se dadnu neke zajedničke izjave npr u vezi imigracije, evropske budućnosti. Al tu stvarno malo znam i nebitno je za ovu priču.

Njemačka itekako može da natjera ove male balkanse države da rade šta ona hoće. Vučić se ne smije oduprijeti čak ni po pitanju Šmita.


Ne moze Nemacka da natera balkanske drzave kontra ango-saksonaca NISTA DA URADI.

Zato su i dosli u situaciju da moraju precutno da se sloze, naravno da nece na zvanicnom nivou da se samounistve posle svega, politika nije tako naivna da se javno prica sve sto se misli.

I tu cu se zaustaviti da ulazim u detalje koje si napisao jer nista konkretno nisi napisao osim onoga sto znamo.


Citat:
Da pisao si kako će nam Ameri učiniti uslugu ako zabrane etničko izjašnjavanje u CG. I pisao si za broj rođenih da se može mnogo više, drugi forumaši su te upozorili da je to nerealno. Nebitno.


1. Nisam ja nikada napisao nista blizu toga z Crnu Goru, niti sam komentarisao Amerikance, jedino sto sam ja napisao da cemo da pokidamo na popisu, i da ce popis sigurno biti sa etnickog/verskog/jezickog' dela, pomesao si me sa nekim.

2. Da broj rodjenih moze da se digne, ima potencijal za to vanvremenski posmatrano, i to samo obrazlozio od Izraela do Vijetnama, pa na dalje kako moze, druga je stvar da li je to realno trenutno, NARAVNO DA NIJE REALNO TRENUTNO, ali DA IMA POTENCIJAL ZA ZAOKRET, IMA, druga je stvar sto je potreban enorman napor, logistika, podrska, atmosfera, deteto-centricno drustvo, pare, i godine i decenije, da se osete rezultati.

Srbija je sa 4 miliona ljudi pocetkom veka pravila 100-150 hiljada dece, rano se udavali, radjali 3-5oro dece minimum, drzali se porodice i vrednosti, itd.

Danas u 2021, ti ne mozes da ponudis uslove kao pre 100 godina i da ocekujes identicne rezultate, druga su vremena i druge metode mroaju da se koriste, demografija je nasa NAJUBEDLJIVIJA ZAPUSTENA GRANA DRUSTVA, samim tim POTENCIJALI postoje za njeno dizanje, KADA se ozbiljno i sistematski pristupi problemu, jer kad kreces od nule (0), naravno da ce radom i protokom vremena da imas rast, koliki god on da je.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 09 lis 2021, 17:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 22:54
Postovi: 5053
Lokacija: Sniper Alley X, Sarajevo, Ruska Federacija
Upozorenja: 2
Tankosic je napisao/la:

1. Nisam ja nikada napisao nista blizu toga z Crnu Goru, niti sam komentarisao Amerikance, jedino sto sam ja napisao da cemo da pokidamo na popisu, i da ce popis sigurno biti sa etnickog/verskog/jezickog' dela, pomesao si me sa nekim.


Hvališ Amerikance što hoće da zabrani etnički popis.
Tankosic je napisao/la:
Hvala gospodjama Anglosakonscima na ovom stavu, probudili su inat jos veci kod ljudi narucito Srbogoraca, svaka cast, samo napred! :D


Napisao sam šta sam mislio u vezi EU i OBa i neću treći put ponavljati. Nama je važno da uguramo BiH u ovo.

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 09 lis 2021, 17:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Molim za pozornost.

Nije ovde udarni smisao teme OB, nego srpski svet.
OB je samo instrument da pobrišemo granice u srpskom svetu izmedju naših srpskih planeta.

OK.
Kao takav, važan je činilac, neizostavna je problematika, ali akcenat stavite malo više na srpskom svetu.


Inače moram da priznam da je ova krilatica - srpski svet, do sada najbolja, od svih parola koje smo imali.

Čak se i strendžerima svidja.. :)

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 09 lis 2021, 18:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
Legionnaire je napisao/la:
Tankosic je napisao/la:

1. Nisam ja nikada napisao nista blizu toga z Crnu Goru, niti sam komentarisao Amerikance, jedino sto sam ja napisao da cemo da pokidamo na popisu, i da ce popis sigurno biti sa etnickog/verskog/jezickog' dela, pomesao si me sa nekim.


Hvališ Amerikance što hoće da zabrani etnički popis.
Tankosic je napisao/la:
Hvala gospodjama Anglosakonscima na ovom stavu, probudili su inat jos veci kod ljudi narucito Srbogoraca, svaka cast, samo napred! :D


Ovo je tebi pohvala?

Sto ce popis da bude kao i svaki drugi, a sto oni u medjuvremenu probude jos veci inat medju Srbogorce?

Ne mogu ni Amerikanci ni niko drugi da zabrani etnicki popis, to se podrazumeva ma koliko probali.



Nama je i BiH i CG bitna, jos kada "Kosova" siptari bi i dalje odbijali, milina.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 10 lis 2021, 23:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2020, 12:41
Postovi: 1095
Lokacija: Српски свет
Hrvati diskutuju o srpskom svetu.

Jedna od tvrdnji:
"Srpska ekonomija devastirana...."
Hrvatska rast 2020-2021 -3%
Srbija rast 2020-2021 6%

Samo tu je razlika smanjena 9%, za dve godine.

Koja kolicina neznanja u samo jednoj emisiji.
Gosti su poprilicno elokventni, ali namerno ili iz neznanja ne barataju cinjenicama.


_________________
Нека буде борба непрестана,
нека буде што бити не може –
нек ад прождре, покоси сатана!
На гробљу ће изнићи цвијеће
За далеко неко покољење.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 18 lis 2021, 06:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
Sindjelic je napisao/la:
Hrvati diskutuju o srpskom svetu.

Jedna od tvrdnji:
"Srpska ekonomija devastirana...."
Hrvatska rast 2020-2021 -3%
Srbija rast 2020-2021 6%

Samo tu je razlika smanjena 9%, za dve godine.

Koja kolicina neznanja u samo jednoj emisiji.
Gosti su poprilicno elokventni, ali namerno ili iz neznanja ne barataju cinjenicama.


Možda ova gospođa bolje barata sa činjenicama?

Vulinov 'srpski svet' - Sonja Biserko za FACE:
Treba ozbiljno shvatiti poruke iz Beograda!



https://www.youtube.com/watch?v=Ea-3_CJpBrw
37,946 views, Jul 19, 2021

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 18 lis 2021, 11:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2020, 12:41
Postovi: 1095
Lokacija: Српски свет
MIR je napisao/la:
Sindjelic je napisao/la:
Hrvati diskutuju o srpskom svetu.

Jedna od tvrdnji:
"Srpska ekonomija devastirana...."
Hrvatska rast 2020-2021 -3%
Srbija rast 2020-2021 6%

Samo tu je razlika smanjena 9%, za dve godine.

Koja kolicina neznanja u samo jednoj emisiji.
Gosti su poprilicno elokventni, ali namerno ili iz neznanja ne barataju cinjenicama.


Možda ova gospođa bolje barata sa činjenicama?

Vulinov 'srpski svet' - Sonja Biserko za FACE:
Treba ozbiljno shvatiti poruke iz Beograda!



https://www.youtube.com/watch?v=Ea-3_CJpBrw
37,946 views, Jul 19, 2021


Trebalo bi i Sonja uskoro da dobije stari srpski lek, takozvanu staglu u glavu.


Privitak/ci:
Капа батине.jpg
Капа батине.jpg [ 66.24 KiB | Pogledano 1284 put/a. ]

_________________
Нека буде борба непрестана,
нека буде што бити не може –
нек ад прождре, покоси сатана!
На гробљу ће изнићи цвијеће
За далеко неко покољење.
Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 18 lis 2021, 14:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
Sindjelic je napisao/la:
MIR je napisao/la:
Možda ova gospođa bolje barata sa činjenicama?

Vulinov 'srpski svet' - Sonja Biserko za FACE:
Treba ozbiljno shvatiti poruke iz Beograda!



https://www.youtube.com/watch?v=Ea-3_CJpBrw
37,946 views, Jul 19, 2021


Trebalo bi i Sonja uskoro da dobije stari srpski lek, takozvanu staglu u glavu.

slika

To i jest što najbolje znate, bombardirati civilne objekte i bolnice, pokazivati snagu i "hrabrost" nad onima koji su bez oružja, a vaša "diplomacija" je ucjena, fizičko "argumentiranje", štangla ili metak u glavu!

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 18 lis 2021, 14:40 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Citat:
Bivši radikal na čelu Luke Kotor


slika slika


https://www.cdm.me/ekonomija/bivsi-radi ... uke-kotor/

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 18 lis 2021, 14:42 
Offline

Pridružen/a: 23 tra 2020, 05:03
Postovi: 1347
Sindjelicu, ova Sonja radi za nas .

_________________
S vjerom u Boga


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 18 lis 2021, 14:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2020, 12:41
Postovi: 1095
Lokacija: Српски свет
MIR je napisao/la:
Sindjelic je napisao/la:

Trebalo bi i Sonja uskoro da dobije stari srpski lek, takozvanu staglu u glavu.

slika

To i jest što najbolje znate, bombardirati civilne objekte i bolnice, pokazivati snagu i "hrabrost" nad onima koji su bez oružja, a vaša "diplomacija" je ucjena, fizičko "argumentiranje", štangla ili metak u glavu!


Ovaj klosar gore je izdajnik srpskog naroda, slao je ljude na goli otok itd... ovo je najmanje sto je mogao da dobije.
Trebao je davno da bude steljan, a ne da se baskari po vilama na Dedinju.

_________________
Нека буде борба непрестана,
нека буде што бити не може –
нек ад прождре, покоси сатана!
На гробљу ће изнићи цвијеће
За далеко неко покољење.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 417 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 28 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO