HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 10:47.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Vjerujete li u čuda?
PostPostano: 21 stu 2021, 05:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
Vjerujete li u čuda?

BOŽIĆNO ČUDO NA OKITU KRAJ VODICA


https://www.youtube.com/watch?v=LvwZOV6DGig
14 views, Oct 13, 2021

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u čuda?
PostPostano: 22 stu 2021, 05:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
U čuda se veruje i čuda su stvarna uvek po potrebi ljudi , i ja zato podržavam čuda sve dok imaju smislen i pravedan cilj.
Nekad je teško razlučiti jel nešto čudo ili ne , kao što je teško razlučiti šta je dobro a šta nije , tako da hoću reći da je ljudska dobrota zapravo čudo zato što mnogi misle da se ona kod ljudi podrazumeva.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u čuda?
PostPostano: 22 stu 2021, 08:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Čuda su moguća!
Poznata rečenica. Ne samo da su moguća, nego se i dešavaju! Svakodnevno. Treba samo znati čitati ,,Znakove pored puta,,
U svakodnevnici, sve što prevazilazi očekivano je čudo. Čudo je kada neko neočekivano ozdravi, iz finansijskih nevolja pređe u blagostanje, čudo je uvijek iznova rođenje ili smrt....
Čudo je začin života, taman kada pomislimo da određenom rutininom živimo do kraja života, čudo ga okrene naopačke.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u čuda?
PostPostano: 22 stu 2021, 08:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
vjerujem. jedno mi je spasilo život, jednom davno.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u čuda?
PostPostano: 22 stu 2021, 09:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
ZGabriel je napisao/la:
vjerujem. jedno mi je spasilo život, jednom davno.


Ispričaj nam to ,,čudo,,!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u čuda?
PostPostano: 22 stu 2021, 09:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Lapo-lapo je napisao/la:
ZGabriel je napisao/la:
vjerujem. jedno mi je spasilo život, jednom davno.


Ispričaj nam to ,,čudo,,!


nije nešto ekstra zanimljivo za druge, morat ćeš mi vjerovati na riječ :D

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u čuda?
PostPostano: 22 stu 2021, 10:04 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30044
Samo postojanje svemira je čudo. Kako netko može gledati u svemir i ne čuditi se.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u čuda?
PostPostano: 22 stu 2021, 10:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Naša Kvačica je napisao/la:
Samo postojanje svemira je čudo. Kako netko može gledati u svemir i ne čuditi se.


ne moraš ići tako daleko, pogledaj oko sebe.
ja gledam maslačke pred zgradom. da, maslačke. :D

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u čuda?
PostPostano: 22 stu 2021, 10:34 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30044
Dodirnem tipku na laptopu, ali ja je u stvari nisam dodirnuo. Tipke skoro da i nema, među atomima je prazan prostor. Praktično cijeli prostor tipke je vakuum. Naravno i moj prst je vakuum. Čvrsta tijela su praktično prazan prostor, pa što onda dodirujem? Pa ne dodirujem ništa, nego samo ne mogu postojati dva atoma na istom mjestu, i onda odbojnom silom gurnem atom tipke na tipkovnici da je ne dodaknem.

Ako je to sve prazno, što onda vidim? Pa ne vidim ni tipkovnicu ni prste, tek analiziram fotone koji su stigli iz tog pravca, a što je tipkovnica nikad neću saznati.

Na kraju krajeva, dali smo ime atom za nešto, a dali smo ime vjeverica za nešto drugo, ali u stvari nemamo pojma što je atom, a ni vjeverica nema pojma da je vjeverica. Možda ona misli da je jedinstvena i ne bi se ubacivala u te kalupe, na kraju krajeva ne postoje dvije identične vjeverice.

I onda dođe neki ljevičar kaže ma to ti je lako, grmljavina je pražnjenje elektriciteta i to je to. Čuo u 8. razredu ima elektricitet i zadovoljan je, kasnije sretno upisao Sociologiju. A ni on ni škola ne znaju što je elektricitet.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u čuda?
PostPostano: 22 stu 2021, 10:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 stu 2021, 10:31
Postovi: 798
Pitanje je zna li vjeverica šta je elektricitet

_________________
Spusti jedan bili cvitak tamo iznad Kijeva


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u čuda?
PostPostano: 22 stu 2021, 11:02 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30044
Broc je napisao/la:
Pitanje je zna li vjeverica šta je elektricitet


Postavljaš važna pitanja. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u čuda?
PostPostano: 22 stu 2021, 11:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Vjerovali ili ne, da.

Ali kao iznimno rijetke dogadjaje nepoznatog porijekla.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u čuda?
PostPostano: 22 stu 2021, 11:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 stu 2021, 10:31
Postovi: 798
Čudo je teško nekima vidit jer sama definicija čuda ovisi o karakteru i očekivanju čovjeka.

Nekome je čudo slučajnost koja je prevelika slučajnost da bi bila slučajnost, drugi pak čudo vide u konkrentnijim primjerima, žele vidit auto da levitira primjerice.

Tko je skroman i slobodan od svog ega, siguran sam da će primijetit par čuda u životu.

_________________
Spusti jedan bili cvitak tamo iznad Kijeva


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u čuda?
PostPostano: 22 stu 2021, 13:36 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 16:53
Postovi: 2193
Broc je napisao/la:
Čudo je teško nekima vidit jer sama definicija čuda ovisi o karakteru i očekivanju čovjeka.


Slažem se, "čudo" je redovito u očima promatrača. Nedavno sam naletio na video nekog američkog youtubera koji je odlučio nasumičnim ljudima u radničkoj četvrti zvoniti na vrata i davati im po 1000 dolara za režije. Skoro svaka od tih osoba je krenula plakati i navedeni događaj proglašavati čudom.

Ne sumnjam da je to iskustvo mnogima od njih učvrstilo vjeru u vlastitu religiju, iako pripadaju različitim religijama i denominacijama. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u čuda?
PostPostano: 22 stu 2021, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
dunno je napisao/la:
Broc je napisao/la:
Čudo je teško nekima vidit jer sama definicija čuda ovisi o karakteru i očekivanju čovjeka.


Slažem se, "čudo" je redovito u očima promatrača. Nedavno sam naletio na video nekog američkog youtubera koji je odlučio nasumičnim ljudima u radničkoj četvrti zvoniti na vrata i davati im po 1000 dolara za režije. Skoro svaka od tih osoba je krenula plakati i navedeni događaj proglašavati čudom.

Ne sumnjam da je to iskustvo mnogima od njih učvrstilo vjeru u vlastitu religiju, iako pripadaju različitim religijama i denominacijama. :zubati

Jakog čuda, pa mi svi u ulici bi ridali! Pošalji ga nama!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u čuda?
PostPostano: 22 stu 2021, 13:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
ZGabriel je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:

Ispričaj nam to ,,čudo,,!


nije nešto ekstra zanimljivo za druge, morat ćeš mi vjerovati na riječ :D



to je pravo cudo.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u čuda?
PostPostano: 22 stu 2021, 17:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Moram vjerovati. Bar za jednog manijaka sa motorom kojeg nedavno zamalo nisam ubio. Ima dobre reflekse pa je ostao u komadu.
Koji su to jebeni idioti nije čudo da popunjavaju statistike i crne kronike.

Skrećem iz sporedne ulice desno i lijevo jedan oveći SUV daje signal da će skrenuti desno. Meni slobodno da nastavim. I kreten se sa nekim niskim motorom zalijepio na metar iza SUV nisam ga ni vidio i kako su puknutih živaca preticao SUV prije nego je ovaj napustio glavnu cestu i to na punoj crti. Ostatak možete zamisliti. Jebeni idioti, poslije na sudu moraš objašnjavati što se dogodilo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u čuda?
PostPostano: 22 stu 2021, 17:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Kako da povjerujem kada još ni o jednom čudu ne pročitah ništa na ovoj temi!?
Sve čudaci, a nigdje ,,čuda,,!?
Dajte bar jednu konkretno ,,čudnu priču,,!
Onaj opičenjak Buenos bi je sada ispričao garant, da nije otišao u penziju!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u čuda?
PostPostano: 23 stu 2021, 22:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Čuda, u smislu da su se stvari sredile same od sebe u trenutku kada nije bilo šanse da se tako nešto desi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u čuda?
PostPostano: 27 stu 2021, 16:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4909
Bilo je to vrime prije ere mobitela, tamo početkom 2000-ih...

Skupili smo se jer se ženio jedan od naših frendova (kako on nije iz tog mista dogovorili smo se nać kod Crkve, da ne idemo kod mlade) potrefilo se da su svi auti bili zauzeti, subota ništa čudno. Tako da smo se našli kod jednog od nas i njegov nas buraz odbacio do Crkve, jedno sat-dva vremena ranije, jer je i on imo neke svoje obveze.
Nije nam ništa bilo sumnjivo, jer smo mislili da smo prvi stigli, i otišli na cugu u kafić, nakon nekog vremena stigle su cure i još neki momci, tako da nas se skupilo 12 sve zajedno. Neke su dobacili roditelji neki su stigli Bus-om i Taxi-em.

Kako se bližilo vrijeme počeli smo se zezat da smo jedini i tako to... međutim onda smo skužili da nešto ne štima, ne znam koje kriv za nesporazum.
E sad se ne sjećam jel jedna od cura imala pozivnicu sa sobom il je zvala iz kafića nekog da provjeri i tada smo bili sigurni da smo fulali Crkvu, jer je još jedna u tom mistu, al 5-6 kilometara dalje...

U kafiću nema nikog osim nas, subota nema prometa tu i tamo koji auto, a nas 12...probali smo stopat, al nema nikoga, jedan dva auta i svi nam pokazuju da idu tu blizu...ono nervoza, mi momci bi pješke krenuli pa kad stignemo, al cure nam govore da ne mogu toliko hodat u visokim petama...pa red zajebancije izbacite malo nogu-sisu stat će neko za vas... :zubati međutim problem je što ne znamo di je to točno, kad imaš Crkvu u svakom mistu, a ne pamte ljudi nazive svake... pa opet malo svađe koje kriv itd.

Tada ja kažem "Eee kako bi volio da Bog sad napravi neko čudo i da se sve ovo riješi" i svi se usaglase se samnom
U tom trenutku ide Caravella (VW-kombi sa 9 sjedala) i vozi neki svećenik i ja krenem stopat on stane ispred mene, kad izlazi neki stariji lik, valjda mještanin što ga je povezo i svećenik meni rukom mahne ulazi...
ja: faljen Isus
Svećenik: uvijek faljen bio, kuda ideš?
ja: pa htio sam vas zamolit....

Uglavnom on nas svih 12 potrpa u kombi i odveze do Crkve i taman stigli... :zivili

To se prepričava i dan danas i uvijek se dobro nasmijemo, svaka čast svećeniku :palacgore1

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u čuda?
PostPostano: 27 stu 2021, 17:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Čudnoga mi čuda!
Brane, antitalent za priču!

Godinama sanjam jedan te isti san. Kratko traje. Nema ni nekakvu radnju. Ni aktere. San kao san. Maglovit i dalek. Konfuzan.
Sanjam tako godinama već jedan most. Ogroman, siv, vuče kao vakum. Iz daljine se nazire svjetlo ispod mosta, par niskih zgrada i velika rijeka. Prolazim ispod mosta, onako bojažljivo i nesigurno. Ne gledam sa strane, samo idem pravo kao hipnotisana. Dolazim do spomenutih zgrada i sjedam na klupu. Gledam u rijeku! Mirna, nekako zlosutna. S druge strane rijeke par kuća. Izgledaju napuštene. Krećem se jednim uzanim putem. Park. Veliki, a pust. Ugledam klupe.Pored klupa vrba. Nepodšišana. Grane se spustile na zemlju. Gavranovi grakću. Nije mi jasno zašto sam tu! Šta radim na ovom nepoznatom mjestu, gradu!? Osvrćem se. Nigdje nikoga.
Danas živim u tom gradu. Isti most, iste zgrade, park, klupa, rijeka. Sve je isto, samo je obojeno. San je bio crno bijeli!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u čuda?
PostPostano: 27 stu 2021, 22:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4909
Lapo-lapo je napisao/la:
Čudnoga mi čuda!
Brane, antitalent za priču!



:zubati

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u čuda?
PostPostano: 19 pro 2021, 07:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
Još jedno lijepo čudo!

Totus tuus - Isus i danas ozdravlja


https://www.youtube.com/watch?v=LTQcY8Rj2Zc
32,745 views, Dec 6, 2021

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u čuda?
PostPostano: 19 pro 2021, 11:33 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24533
Lokacija: Heartbreak Hotel
Jednom ja htio na koncert ali nije bilo više karata.

Pomalo revoltiran, zavapih - molim te Bože, daj mi ulaznicu.

Par sekundu kasnije vjetar donese neki papir. Ulaznica.


Valjda se to računa?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u čuda?
PostPostano: 19 pro 2021, 12:10 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2021, 22:58
Postovi: 7447
Lokacija: Nizza, Naissus...
Lapo-lapo je napisao/la:
Čudnoga mi čuda!
Brane, antitalent za priču!

Godinama sanjam jedan te isti san. Kratko traje. Nema ni nekakvu radnju. Ni aktere. San kao san. Maglovit i dalek. Konfuzan.
Sanjam tako godinama već jedan most. Ogroman, siv, vuče kao vakum. Iz daljine se nazire svjetlo ispod mosta, par niskih zgrada i velika rijeka. Prolazim ispod mosta, onako bojažljivo i nesigurno. Ne gledam sa strane, samo idem pravo kao hipnotisana. Dolazim do spomenutih zgrada i sjedam na klupu. Gledam u rijeku! Mirna, nekako zlosutna. S druge strane rijeke par kuća. Izgledaju napuštene. Krećem se jednim uzanim putem. Park. Veliki, a pust. Ugledam klupe.Pored klupa vrba. Nepodšišana. Grane se spustile na zemlju. Gavranovi grakću. Nije mi jasno zašto sam tu! Šta radim na ovom nepoznatom mjestu, gradu!? Osvrćem se. Nigdje nikoga.
Danas živim u tom gradu. Isti most, iste zgrade, park, klupa, rijeka. Sve je isto, samo je obojeno. San je bio crno bijeli!

Ovo nije nikakvo čudo....bila si nezadovoljna prijašnjim životom u malom bezperspektivnom mjestu. Frustriranost na javi, košmari u snu. Egzistencijalni problemi.
Svaki grad ima netku reku i most. Te zgrade i straćare. Tako sanjala si novi život.

I doselila u Hessen....grad......neka pogađaju tkoji.

_________________
Propast najdugovecnije imperije (1123 god), Istocno Rimskog carstva
https://www.youtube.com/watch?v=yVa6GQVSaj0


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 47 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO