HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 26 srp 2024, 07:28.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 110 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rijeka pala sa 128 000 stanovnika na 108 000 u samo deset godina
PostPostano: 17 sij 2022, 11:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 16205
Split je proizveo Antu Tomića

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rijeka pala sa 128 000 stanovnika na 108 000 u samo deset godina
PostPostano: 17 sij 2022, 12:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36533
Lokacija: Gl. grad regije
A Mostar Markovinu, Matvejevića i Vedranu Rudan... :D

Rijeka je još O.K. Tamo znaš na čemu si. Zapravo me nikad nitko u Rijeci nije pilao s nekom politikom, oni baš briju na "građanske" stvari. Nisu oni Jugoslaveni nego anacionalni kozmopoliti. Zato im i nije problem promijeniti sredinu.

Malo mi ruši moj koncept o napretku i otvorenosti. :neznam :D Ne znam u čemu je problem. Osim prečeste kiše ne vidim razlog zašto ne bi rasla.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rijeka pala sa 128 000 stanovnika na 108 000 u samo deset godina
PostPostano: 17 sij 2022, 12:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 21:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Reka je ekstra.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rijeka pala sa 128 000 stanovnika na 108 000 u samo deset godina
PostPostano: 17 sij 2022, 12:14 
Offline

Pridružen/a: 08 vel 2021, 19:01
Postovi: 524
Rijeka je hrvatska verzija Detroita. Možda je malo i pretjerana usporedba, no ono što se dogodilo i dalje događa Detroitu, događa se u manjim razmjerima i u Rijeci. Ogroman gubitak stanovnika, propadanje privrede, oni koji desetljećima vladaju tim gradovima nemaju o čemu pričati u predizbornoj kampanji već o "lukama različitosti", multietničkom duhu, toleranciji, ravnopravnostima ovih i onih... Tipična leftardska sredina koja će i propadati dok njom vladaju leftardi.

https://youtu.be/Qk8fOF9HIxA

Ovakva navijačka pjesma i priliči gradu s onakvom džamijetinom. Autor pjesme zove se Orhan Sali


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunistička utvrda Rijeka pala sa 128 000 stanovnika na 108 000 u samo deset godina
PostPostano: 17 sij 2022, 15:41 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 12:38
Postovi: 3952
dudu je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Jučer gledam Rječinu, stoljećima je bila granica, danas se ne pozna ništa.

Prečesto he kisna inače bi bila o.k. zalede podsjeća na Hercegovinu.


pozna, pravi riječki Hrvati navijaju za Orijent. :D

trenutno su prvi u drugoj ligi, navijam da dogodine budu prvoligaš i da napokon imam klub u Rijeci za koji navijam. :zubati


I ja isto, ali to nema veze s pravim Hrvatima i nehrvatima, nego s koje strane Rječine žive. Za Orijent navijaju i lijevi i desni, ali moraju biti sa Sušaka. Prva monografija Orijenta za 50 godina je nakrcana imenima iz kluba i oko kluba koji su pali u NOB-u , a ovu za 100 godina još nisam vidio, da li su taj dio umanjil zbog novih vremena.

Ali inače broj stanovnika apsolutno ništa ne znači sam po sebi. Rijeka je i dalje najgušće naseljeni grad u Hrvatskoj. Hrvatska je daleko gušće naseljena od razvijenih Australije, Kanade, Islanda. Čak i Lika je 3 puta gušće naseljena od Australije.


Jedini bitan podatak je struktura stanovništva, koliko ih privređuje a koliko ih je u penziji. Taj podatak još nema koliko znam.

Mislim, isti ljudi koji preziru komunizam i nebodere od 28 katova kukaju da je Rijeka izgubila stanovništvo zbog komunista. Pa da su radili samo 6-katnice ne bi imala ni 70 000 stanovnika.

Ne može se znači biti protiv komunizma i žaliti za nekim brojkama koje su oni nabili gradnjom u visinu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rijeka pala sa 128 000 stanovnika na 108 000 u samo deset godina
PostPostano: 17 sij 2022, 15:53 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2021, 23:58
Postovi: 7447
Lokacija: Nizza, Naissus...
Groot je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ne znam što imate protiv sredina gdje nitko nikoga ne baca u more, ne razbija stakla i ne pita odmah: Je li to bosanski naglasak u tebe...

Rađe Rijeka nego vaši "ispravni" gradovi...

Apsolutno se slažem. Na stranu politička opredjeljenost većine sa kojom se ne slažem, ali 100 puta bih radije živio u Rijeci nego u Splitu.

Strašite me dječki. Kad vi oriđiđi Hrv samo za ove budale avnojevske ste druga liga, pa imate ovakva stajališta, što mene gedžovana Ekavca čeka....

Dalmoši su isključivi i klanovsko rodijački uvezani.
Sa primesama čak i hrv regijunalnog šovinizma i nipodaštavanja drugog i drugačijeg govora, mentalitet...

A počeo sam i o Zadru razmišljati....slične cjene placeva tko u Rijeci, Puli za taj rang.

_________________
Propast najdugovecnije imperije (1123 god), Istocno Rimskog carstva
https://www.youtube.com/watch?v=yVa6GQVSaj0


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rijeka pala sa 128 000 stanovnika na 108 000 u samo deset godina
PostPostano: 17 sij 2022, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36533
Lokacija: Gl. grad regije
Prošao sam neki dan Grobničko polje, ima se gdje širit grad, uopće mi nije jasno zašto je onak o nabijen po stijenama... Bilo je logike prije 100 g. sad baš i ne.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rijeka pala sa 128 000 stanovnika na 108 000 u samo deset godina
PostPostano: 17 sij 2022, 16:04 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 12:38
Postovi: 3952
ZIX je napisao/la:
Rijeka je hrvatska verzija Detroita. Možda je malo i pretjerana usporedba, no ono što se dogodilo i dalje događa Detroitu, događa se u manjim razmjerima i u Rijeci. Ogroman gubitak stanovnika, propadanje privrede, oni koji desetljećima vladaju tim gradovima nemaju o čemu pričati u predizbornoj kampanji već o "lukama različitosti", multietničkom duhu, toleranciji, ravnopravnostima ovih i onih... Tipična leftardska sredina koja će i propadati dok njom vladaju leftardi.

https://youtu.be/Qk8fOF9HIxA

Ovakva navijačka pjesma i priliči gradu s onakvom džamijetinom. Autor pjesme zove se Orhan Sali


Taj Orhan Sali pjeva samo za svoju užu obitelj jer 99% Riječana ne zna tko je on. Niti se ta pjesma ikad pušta na nekoj radio postaji. Kao što ne znaju ni tko je Goran Šarić.

A što se tiče industrije, to je većinom mit o propasti riječke industrije. Jer na administrativnom području grada jedino je od većih tvornica propala i nestala zajedno sa strojevima i know-how tvornica Torpedo, koja je još u ratu proizvodila oklopna vozila za HV, što znači da je njima sudbina odlučena definitivno iz Zagreba.

Sve druge tvornice ili i dalje rade u nekom obliku ili nisu na administrativnom području grada Rijeke.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rijeka pala sa 128 000 stanovnika na 108 000 u samo deset godina
PostPostano: 17 sij 2022, 16:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 16205
Grobnik i polje su općina Čavle.
Grad Rijeka ima malu površinu i nema se gdje širit

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rijeka pala sa 128 000 stanovnika na 108 000 u samo deset godina
PostPostano: 17 sij 2022, 16:20 
Online

Pridružen/a: 23 lip 2009, 19:32
Postovi: 611
Junuz Djipalo je napisao/la:
Prošao sam neki dan Grobničko polje, ima se gdje širit grad, uopće mi nije jasno zašto je onak o nabijen po stijenama... Bilo je logike prije 100 g. sad baš i ne.


Pa kako će se širit kad gubi stanovništvo? A stanovništvo gubi jer firme kojima su nekad trebali radnici koji su punili rječke nebodere sad treba puno manje radnika ili im ne treba nitko jer su ugašene. Sad je pitanje samo šta se od te industrijske ostavšine treba porušiti i šta se može umjesto nje napravit.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 110 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO