HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 13 lis 2024, 04:25.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 154 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Šefik Kurdić - Profesor Terorizma na zeničkom fakultetu
PostPostano: 17 sij 2022, 16:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2021, 22:13
Postovi: 2206
Lokacija: Na granici svjetova - begova i kmetova
teranova je napisao/la:
Sve sami begovi i plemići a procenat obrazovanih im bio najmanji od svih naroda u Kraljevini a posle i u SFRJ.
Ako može neko objašnjenje za navedeni paradoks.

Pisao sam već jednom, begovat je koristio arebicu i tzv. begovicu, a pohađao je isključivo islamske škole. Dolaskom AU, pisma osim latinice (i možda ćirilice, nisam siguran) su postala nepriznata, tj. svi koji su bili pismeni po nekom drugom pismu, proglašeni su nepismenim. Latinica je za nekadašnje Bošnjake bila kaursko, strano pismo koje ne pripada njihovoj kulturi i oni nisu htjeli učiti ništa po njemu. O pohađanju svjetovnih (kaurskih) škola nije bilo ni govora. Rezultat: nepismen i neobrazovan narod u XX vijeku.

_________________
"Bosnom se ne može upravljati bez Bošnjaka!"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šefik Kurdić - Profesor Terorizma na zeničkom fakultetu
PostPostano: 18 sij 2022, 00:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:10
Postovi: 15123
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Svako ko potvrdi kelime i šehadet najveći cilj mora da ima da se bori i da pogine na Allahovm putu.
To je najveća deredža.
A i sama riječ kelime i šehaadet sadrži u sebi riječ Šuheda, svjedočiti, šehid je onaj ko je osvjedočio svoju vjeru.

A prevod šehadeta znači Vjerujem i svjedočim da je samo Allah Bog , i da je Muhamed alejhi selam Božiji rob i Boži poslanik.

EŠHEDU EN LA ILAHE ILELLAH VE EŠHEDU ENE MUHHAMEDEN ABDUHU VERESULUHUM.

https://en.wikipedia.org/wiki/Shahid
Shahid occurs frequently in the Quran in the generic sense "witness", but only once in the sense "martyr; one who dies for his faith"; this latter sense acquires wider use in the hadiths.[2][3]
he Shahada (Arabic: ٱلشَّهَادَةُ aš-šahādah [aʃ.ʃa.haː.dah] (audio speaker iconlisten), "the testimony"),[note 1] also spelled Shahadah, is an Islamic oath, one of the Five Pillars of Islam and part of the Adhan. It reads: "I bear witness that there is no deity but God, and I bear witness that Muhammad is the messenger of God."

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šefik Kurdić - Profesor Terorizma na zeničkom fakultetu
PostPostano: 18 sij 2022, 01:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2020, 18:59
Postovi: 3526
Pa hajde onda već jednom poginite.
Započnite taj rat konačno.
Kako će te poginuti ako ne započnete rat?
Mi smo radi da vam pomognemo da postignete šehadet ali se vama nešto ne da.

_________________
Ja radim šta ja hoću.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šefik Kurdić - Profesor Terorizma na zeničkom fakultetu
PostPostano: 18 sij 2022, 01:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:10
Postovi: 15123
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Sto se ne otcijepite?

I mi smo vama radi da postignete Carstvo NEbesko i da se vaznesete u Nebesku Srbiju.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šefik Kurdić - Profesor Terorizma na zeničkom fakultetu
PostPostano: 18 sij 2022, 01:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2020, 18:59
Postovi: 3526
Karabajo kad ćeš da šehadiraš?
Vidi napolju kako je lepo vreme.
Pravo vreme za šehadet.
Ajde dokaži se u svojoj veri.
Pre si obećavao da ćeš da se razneseš pa ništa od toga.
Vidiš kako naš stari drugar korissnnik sve zna.Sure,šikre,adeti,šehadeti,seks sa kozama,sihrovi,sve.
On živi skromno i u siromaštvu i spreman je da se izšehidira dok ti ležiš i gledaš TV.

_________________
Ja radim šta ja hoću.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šefik Kurdić - Profesor Terorizma na zeničkom fakultetu
PostPostano: 18 sij 2022, 01:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:10
Postovi: 15123
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Ko je obećao da se raznese :D

Sto i ti svasta lupetas smanji rakiju.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šefik Kurdić - Profesor Terorizma na zeničkom fakultetu
PostPostano: 18 sij 2022, 01:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2021, 22:13
Postovi: 2206
Lokacija: Na granici svjetova - begova i kmetova
elit star je napisao/la:
Karabajo kad ćeš da šehadiraš?
Vidi napolju kako je lepo vreme.
Pravo vreme za šehadet.
Ajde dokaži se u svojoj veri.
Pre si obećavao da ćeš da se razneseš pa ništa od toga.
Vidiš kako naš stari drugar korissnnik sve zna.Sure,šikre,adeti,šehadeti,seks sa kozama,sihrovi,sve.
On živi skromno i u siromaštvu i spreman je da se izšehidira dok ti ležiš i gledaš TV.

Kad ti je let za Nebesku Srbiju?
Čekaju te Obilići, Nemanjići... :D

_________________
"Bosnom se ne može upravljati bez Bošnjaka!"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šefik Kurdić - Profesor Terorizma na zeničkom fakultetu
PostPostano: 18 sij 2022, 01:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 13:19
Postovi: 5856
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
dzamijas je napisao/la:

Pisao sam već jednom, begovat je koristio arebicu i tzv. begovicu, a pohađao je isključivo islamske škole. Dolaskom AU, pisma osim latinice (i možda ćirilice, nisam siguran) su postala nepriznata, tj. svi koji su bili pismeni po nekom drugom pismu, proglašeni su nepismenim.

Latinica je za nekadašnje Bošnjake bila kaursko, strano pismo koje ne pripada njihovoj kulturi i oni nisu htjeli učiti ništa po njemu. O pohađanju svjetovnih (kaurskih) škola nije bilo ni govora. Rezultat: nepismen i neobrazovan narod u XX vijeku.


Ovo objašnjenje nije uvjerljivo.

Ne postoji drugi primjer pismene populacije koja bi suočena s pritiskom da počne učiti novo pismo ili čak jezik reagirala prestankom učenja.

Upravo su već pismene skupine najprilagodljivije na takve pritiske.

Uvjerljivije rješenje je da je bio beznačajan broj pismenih muslimana, a da i oni koji jesu bili pismeni nisu bili dobro potkovani u čitanju, pisanju i računanju.

Argument za to je studija onog Japanca da bosanski kadije u 19. stoljeću nisu bili sposobni točno zbrojiti brojeve niti u jednom jedinom ostavinskom predmetu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šefik Kurdić - Profesor Terorizma na zeničkom fakultetu
PostPostano: 18 sij 2022, 01:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2020, 18:59
Postovi: 3526
korrisnik je napisao/la:
Sto se ne otcijepite?

I mi smo vama radi da postignete Carstvo NEbesko i da se vaznesete u Nebesku Srbiju.

Zbog SAD i EU.
Ali trudimo se,korak po korak.
Ide to.
Ne žurimo mi nigde.
Nebeska Srbija nas uvek čeka.
Nama se sviđa život.
A vi više volite smrt od života.
To je tako romantično.
Kad će te da počnete taj rat,kravlje pičketine? :D

_________________
Ja radim šta ja hoću.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šefik Kurdić - Profesor Terorizma na zeničkom fakultetu
PostPostano: 18 sij 2022, 01:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2020, 18:59
Postovi: 3526
korrisnik je napisao/la:
Ko je obećao da se raznese :D

Sto i ti svasta lupetas smanji rakiju.
Karabaja.Nisi bio tu.
Pitaj ga.

_________________
Ja radim šta ja hoću.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šefik Kurdić - Profesor Terorizma na zeničkom fakultetu
PostPostano: 18 sij 2022, 01:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2020, 18:59
Postovi: 3526
Ajde sad Karabajo reci siso šta si rekao i obećao ovde,korisnik je bar pravi vernik nije jajara ko ti.

_________________
Ja radim šta ja hoću.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šefik Kurdić - Profesor Terorizma na zeničkom fakultetu
PostPostano: 18 sij 2022, 01:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2021, 22:13
Postovi: 2206
Lokacija: Na granici svjetova - begova i kmetova
Glazbenik je napisao/la:
dzamijas je napisao/la:

Pisao sam već jednom, begovat je koristio arebicu i tzv. begovicu, a pohađao je isključivo islamske škole. Dolaskom AU, pisma osim latinice (i možda ćirilice, nisam siguran) su postala nepriznata, tj. svi koji su bili pismeni po nekom drugom pismu, proglašeni su nepismenim.

Latinica je za nekadašnje Bošnjake bila kaursko, strano pismo koje ne pripada njihovoj kulturi i oni nisu htjeli učiti ništa po njemu. O pohađanju svjetovnih (kaurskih) škola nije bilo ni govora. Rezultat: nepismen i neobrazovan narod u XX vijeku.


Ovo objašnjenje nije uvjerljivo.

Ne postoji drugi primjer pismene populacije koja bi suočena s pritiskom da počne učiti novo pismo ili čak jezik reagirala prestankom učenja.

Upravo su već pismene skupine najprilagodljivije na takve pritiske.

Uvjerljivije rješenje je da je bio beznačajan broj pismenih muslimana, a da i oni koji jesu bili pismeni nisu bili dobro potkovani u čitanju, pisanju i računanju.

Argument za to je studija onog Japanca da bosanski kadije u 19. stoljeću nisu bili sposobni točno zbrojiti brojeve niti u jednom jedinom ostavinskom predmetu.

Bošnjaci nisu prihvatali novo pismo jer se tada (a u mnogim stvarima i danas) sve posmatralo kroz prizmu vjere. Bošnjaci kod kojih je dominantan faktor doživljavanja sebe bio islam, jednostavno nisu mogli prihvatiti niti se prilagoditi na bilo šta što samo po sebi nije islamsko poput latinice.

Naravno da je većina Bošnjaka (muslimana) bila nepismena u potpunosti, ali ako govorimo o vladajućem sloju, to jednostavno ne može biti tačno. Određen nivo pismenosti i obrazovanja je postojao. Općenito, problem Bošnjaka je bio u tome što su odbacivali bilo kakvo znanje koje nije eksplicitno islamsko, poput matematike. Za njih je islam jednostavno bio alfa i omega, početak i kraj.
Tako da je među njima bilo vrsnih poznavalaca islamskih nauka, mnogi vjerski predvodnici širom Osmanskog carstva su bili muslimani porijeklom iz Bosne, čak i u svetim gradovima Mekki i Medini. Iz redova Bošnjaka je u to vrijeme proizašao čak jedan šejhu-l-islam, vrhovni duhovni poglavar svih muslimana svijeta, mislim da je bio iz Rogatice.

Međutim, na polju matematike, fizike, biologije... nije bilo nikakvog značajnog dostignuća. Historija, književnost i umjetnost su bile zastupljene u onoj mjeri u kojoj su mogle biti islamske... Nažalost.

_________________
"Bosnom se ne može upravljati bez Bošnjaka!"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šefik Kurdić - Profesor Terorizma na zeničkom fakultetu
PostPostano: 18 sij 2022, 01:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2020, 18:59
Postovi: 3526
Kaže Karabaja,ja ću da se opašem eksplozivom i raznesem.
Mi svi ono:Veee!Evo ga!To je prava faca.Žrtvovaće se da pokrene rat.
Kad ono.
Sutra.Ništa.
Za dva dana.Ništa.
Sedam dana.Ništa.
Mi.Karabajo šta bi?
A Karabaja:Gledam TV imaju Zvezde Granda,nešto me boli glava,moram tetki da dam lek.
Mi ono.Jbg Karabajo,sad si ozbiljno iznervirao hurije.Taman se ponadale biće nešto.Kad ono.A od Karabaje ćorak.

slika

_________________
Ja radim šta ja hoću.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šefik Kurdić - Profesor Terorizma na zeničkom fakultetu
PostPostano: 18 sij 2022, 01:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 16:06
Postovi: 29165
dzamijas je napisao/la:
teranova je napisao/la:
Sve sami begovi i plemići a procenat obrazovanih im bio najmanji od svih naroda u Kraljevini a posle i u SFRJ.
Ako može neko objašnjenje za navedeni paradoks.

Pisao sam već jednom, begovat je koristio arebicu i tzv. begovicu, a pohađao je isključivo islamske škole. Dolaskom AU, pisma osim latinice (i možda ćirilice, nisam siguran) su postala nepriznata, tj. svi koji su bili pismeni po nekom drugom pismu, proglašeni su nepismenim. Latinica je za nekadašnje Bošnjake bila kaursko, strano pismo koje ne pripada njihovoj kulturi i oni nisu htjeli učiti ništa po njemu. O pohađanju svjetovnih (kaurskih) škola nije bilo ni govora. Rezultat: nepismen i neobrazovan narod u XX vijeku.


A-U je dosta dugo podržavala vjerske škole, pa i vaše mektebe i medrese, jer nije bilo ni
državnih škola ni učitelja a ni financijskih sredstava za njihovo održavanje, iako ih je na početku suzbijala.

Obavezna škola uvedena je tek 1911. Nepismenost je bila kod svih prisutna, kod muslimana najviše,
jer su oni A-U uvijek promatrali kao prijelaznu upravu.

Pred Prvi svjetski rat, tek je oko 19% djece pohađalo školu.

http://ff.unsa.ba/files/zavDipl/19_20/p ... amagic.pdf
https://hrcak.srce.hr/file/204692

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šefik Kurdić - Profesor Terorizma na zeničkom fakultetu
PostPostano: 18 sij 2022, 01:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 stu 2021, 20:25
Postovi: 255
Lokacija: Hrvatsko Kraljevstvo
Jel mene netko ovdje dobro kara ili nigdje ne vidim, pored toliko pametovanja, da se nitko nije spomenulo NAJSTARIJE I PRVE institucije u današnjoj tzv. BiH a to je franjevacka Bosna Srebrena koja se do dan danas ocuvala. Tko je u ono vrijeme, 13/14/15 stoljece bio jedini pismen i obrazovan nego franjevci.

_________________
"Generacije junaka i pobjednička vojska jaka,
još se brine i gine. Zbog Domovine!"
HR-HB


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šefik Kurdić - Profesor Terorizma na zeničkom fakultetu
PostPostano: 18 sij 2022, 01:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2021, 22:13
Postovi: 2206
Lokacija: Na granici svjetova - begova i kmetova
novem je napisao/la:
Nepismenost je bila kod svih prisutna, kod muslimana najviše,
jer su oni A-U uvijek promatrali kao prijelaznu upravu.

Slažem se. Još samo da dodam da se nepismenost kod Bošnjaka dodatno pogoršala nakon masovnog iseljavanja u Tursku. Naime, u Tursku su odlazili oni koji su bili dovoljno bogati i/ili pismeni. Ovdje je ostao praktično najnepismeniji dio našeg stanovništva. Nakon agrarne reforme, više nije bilo ni bogatih, pa je situacija jednostavno bila katastrofalna.

_________________
"Bosnom se ne može upravljati bez Bošnjaka!"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šefik Kurdić - Profesor Terorizma na zeničkom fakultetu
PostPostano: 18 sij 2022, 01:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2021, 22:13
Postovi: 2206
Lokacija: Na granici svjetova - begova i kmetova
D. Zvonimir je napisao/la:
Jel mene netko ovdje dobro kara ili nigdje ne vidim, pored toliko pametovanja, da se nitko nije spomenulo NAJSTARIJE I PRVE institucije u današnjoj državi BiH a to je franjevacka Bosna Srebrena koja se do dan danas ocuvala. Tko je u ono vrijeme, 13/14/15 stoljece bio jedini pismen i obrazovan nego franjevci.

Tema je bila bošnjački begovat. Naravno da niko ne spori ulogu franjevaca u očuvanju pismenosti na ovim prostorima. Naprotiv.

_________________
"Bosnom se ne može upravljati bez Bošnjaka!"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šefik Kurdić - Profesor Terorizma na zeničkom fakultetu
PostPostano: 18 sij 2022, 02:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 stu 2021, 20:25
Postovi: 255
Lokacija: Hrvatsko Kraljevstvo
Citat:
Nositelji pismenosti hrvatskog stanovništva u Bosni i Hercegovini bili su franjevci. O pismenosti Hrvata u BiH sačuvano je više dokumenata, ali o prvim školama su nesigurni izvori. U jednom pismu iz 1685. godine stoji kako "u Bosni ima više žena i čobana koji znaju čitati i pisati, nego što će se jedva naći u zadarskoj nadbiskupiji",[6] pa bi se moglo zaključiti da je pismenost išla nešto šire od samostana i župa, iako je najranije opismenjavanje bilo namijenjeno kleru i potrebama Katoličke crkve.

Ognjišta najranije pismenosti bili su samostani, među kojima su se posebno isticali Kreševo, Fojnica, Kraljeva Sutjeska i Tolisa, a kasnije i samostani u Hercegovini (Humac i Široki Brijeg). Najstarije samostanske škole spominju se vrlo rano, 1655. godine navodi se da postoje škole u samostanima u Kreševu, Rami, Fojnici, Modriči, Srebrenici, Tuzli i Visokom. Ne zna se je li bilo i koliko djece u ovim školama koja se nisu pripremala za svećenički poziv. Međutim, i bez obzira na to tko su sve bili učenici u samostanskim školama, te škole su predstavljale izvor tadašnje pismenosti među bosanskohercegovačkim Hrvatima.




https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Franjev ... a_Srebrena

_________________
"Generacije junaka i pobjednička vojska jaka,
još se brine i gine. Zbog Domovine!"
HR-HB


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šefik Kurdić - Profesor Terorizma na zeničkom fakultetu
PostPostano: 18 sij 2022, 02:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 stu 2021, 20:25
Postovi: 255
Lokacija: Hrvatsko Kraljevstvo
dzamijas je napisao/la:
D. Zvonimir je napisao/la:
Jel mene netko ovdje dobro kara ili nigdje ne vidim, pored toliko pametovanja, da se nitko nije spomenulo NAJSTARIJE I PRVE institucije u današnjoj državi BiH a to je franjevacka Bosna Srebrena koja se do dan danas ocuvala. Tko je u ono vrijeme, 13/14/15 stoljece bio jedini pismen i obrazovan nego franjevci.

Tema je bila bošnjački begovat. Naravno da niko ne spori ulogu franjevaca u očuvanju pismenosti na ovim prostorima. Naprotiv.


Ruku na srce, tema je profesor terorizma, ali jednostavno ne mogu, a da se ne dotaknem institucije franjevaca i Bosne Srebrene kad je povijest BiH i pismenost u pitanju.

_________________
"Generacije junaka i pobjednička vojska jaka,
još se brine i gine. Zbog Domovine!"
HR-HB


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šefik Kurdić - Profesor Terorizma na zeničkom fakultetu
PostPostano: 18 sij 2022, 02:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 16:06
Postovi: 29165
Nije agrarna reforma ni blizu provedena kako se misli. Ona je tekla dosta dosta sporo,
jer ljudi nisu imali novca za otkup, i kasno se pristupilo da državna banka daje povoljne kredite.
Vi niste svjesni koliko vam je A-U bila pogodovala i sve njihove napore da od vas stvore
svoje vjerne podanike, ste odbijali.

U biti neki zamah je ostvaren tek oko 1910., opet u vašu korist, ali je ipak realno malo bilo otkupljeno
do početka rata. Nije problem bio tko je bio najnepismeniji, jer su to svi više manje
bili, nego tko je odbijao opismenjavanje, pravdajući to nekakvim vjerskim razlozima
(sprječavanje da idu ženska djeca i sl.). Muslimani su se stalno ponašali kao vjerska skupina,
sve drugo izvan tog okvira, za njih je bilo strano, neprihvatljivo, odbojno. Tako da se ne može
odlaskom jednog broja begova i aga, pravdati zaostalost. Čak naprotiv, stvorila se nova i bolja
prilika za opismenjavanje, ali za muslimane nije imala velikog odjeka, jer se od njih smatralo da ima
antireligiozni značaj. Srbi i Hrvati su tu priliku itekeko iskoristili, iako su vlasti Srbima pravili razne pritiske.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šefik Kurdić - Profesor Terorizma na zeničkom fakultetu
PostPostano: 18 sij 2022, 02:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 16:06
Postovi: 29165
Robbie MO je napisao/la:
novem je napisao/la:
Vi nemate plemiće, A-U vam je u 40 godina priznala samo jednog i pored toga što ste bili od njih favorizirani.
Vi ste samo imali veleposjednike, gdje su neki od njih bili vojno ili politički aktivni i kao takvi se afirmirali.
Njima je u svakom pogledu tijekom te vladavine zemlja otkupljivana, a dijelom od 1919. nacionalizirana i većinom otplaćena.

Uz to ste za glasovanje za Vidovdanski ustav za protu uslugu od K. SHS dobili da se jedan dio neće nacionalizirati
i da će granice BiH ostatiti kakve su do tada bile, što je odrazilo i na stanje nakon 1945., odnosno 1995.

Dakle, iako ste politički bili marginalni, dobili ste određene privilegije, mada vam se kao nepiznatom narodu moglo sve besplatno oduzeti.
To što vi sebe smatrate "višom rasom" ili "gospodarima", gdje ste ta "prava" stekli otimačinom, i sve to nakon što
su vas vaši zaštitnici Osmanlije napustili i prodali, a sve do danas tako razmišljanje zadržali (preko 140
godina), je zapravo težak psihički poremećaj, koji rezultira nerealnim političkim zahtjevima i
zaoštrenim društvenom odnosima prema onima s kojima (još) prinudno živite.

Zato vaši susjedi i komšije ne žele s vama, jer vi taj osjećaj nikad niste prestali da gajite. Vas je vrijeme pregazilo,
što se može na mnogim razinama primjetiti. Duhovno ste u 19 st. i niste se makli ni mm. Vi se ponašate i dalje kao
vjerska skupina, koja glavni oslonac isključivo traži među islamskim diktaturama i režimima, a tek nužno prema nekim
zapadnim zemljama.

Rezultat vašeg begovanja je ovo nakaradno što imate, a pošto se nećete promijeniti, vaša situacija će biti samo gora,
jer vi živite isključivo prošlost a plaćate budućnost.


I danas imaju 1000 begova, jednako korumpiranih, to su TOP 1000 članova SDA.

Jednako korumpirani, jednako primitivni, jednako nepismeni, jednako samovoljni, i jednako bezobrazni.

Samo što sada handre svoje, toliko da se svi razbježaše u Njemačku.


Postali su malo lukaviji. Zadnji put kad je zagustilo, oni su smazali i ostavili raju, ovaj put je obrnuto.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šefik Kurdić - Profesor Terorizma na zeničkom fakultetu
PostPostano: 19 sij 2022, 22:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:10
Postovi: 15123
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
NEGO
gdje je ovde terorizam?

treba se poceti zvati herceg clicbait org



Gdje profesor poziva na teorirzam?
Od minute do minutu


I jjos jedna stvar da se pojasni džihada nema bez proglasavanja imama ili vojnog emira da je npr džihad farz- stroga obaveza.
Sad ofanzivni ili defanzivni, ali vecinom na ovim prostorima je bio u zadnje vrijeme defanzivnog karaktera.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šefik Kurdić - Profesor Terorizma na zeničkom fakultetu
PostPostano: 19 sij 2022, 23:15 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2019, 14:55
Postovi: 5133
:kk_siroki
korrisnik je napisao/la:
NEGO
gdje je ovde terorizam?

treba se poceti zvati herceg clicbait org



Gdje profesor poziva na teorirzam?
Od minute do minutu


I jjos jedna stvar da se pojasni džihada nema bez proglasavanja imama ili vojnog emira da je npr džihad farz- stroga obaveza.
Sad ofanzivni ili defanzivni, ali vecinom na ovim prostorima je bio u zadnje vrijeme defanzivnog karaktera.


Samo agresivno negiranje postojanja kršćana na području tzv Bejha prije dolaska turskog ološa je teror. Teror usmjeren prema kršćanima. Koje ovaj terorist naziva “nevjerničkim ušima”. To ti je definicija terorizma. Znam, islamist si, pa ne vidiš ništa sporno.


Džihad je OBAVEZA svakog muslimana. Ne postoji uredba da muslimanu treba imam ili vojni emir da bi se ovaj džihadisao.

Ofanzivni ili defanzivni džihad? Nisam još imao prilike vidjeti taj “defanzivni” na djelu. Islam se obično širi terorom i ratom. Uostalom tako su se i Osmanlije dojebale na Balkan.

Na kraju. Na krivi sajt si se došao tukijat. Jesi li možda razmišljao da je bolje, da si vrijeme bačeno na pisanje ovog posta iskoristio pametnije?

_________________
Ode sve ovo u helać


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šefik Kurdić - Profesor Terorizma na zeničkom fakultetu
PostPostano: 20 sij 2022, 00:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ako sam dobro shvatio hoće li mi neko nožem prerezati vrat ne odlučuje profesor već hodža ? Sad sam miran sa tom spoznajom.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šefik Kurdić - Profesor Terorizma na zeničkom fakultetu
PostPostano: 20 sij 2022, 00:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Glazbenik je napisao/la:
dzamijas je napisao/la:

Pisao sam već jednom, begovat je koristio arebicu i tzv. begovicu, a pohađao je isključivo islamske škole. Dolaskom AU, pisma osim latinice (i možda ćirilice, nisam siguran) su postala nepriznata, tj. svi koji su bili pismeni po nekom drugom pismu, proglašeni su nepismenim.

Latinica je za nekadašnje Bošnjake bila kaursko, strano pismo koje ne pripada njihovoj kulturi i oni nisu htjeli učiti ništa po njemu. O pohađanju svjetovnih (kaurskih) škola nije bilo ni govora. Rezultat: nepismen i neobrazovan narod u XX vijeku.


Ovo objašnjenje nije uvjerljivo.

Ne postoji drugi primjer pismene populacije koja bi suočena s pritiskom da počne učiti novo pismo ili čak jezik reagirala prestankom učenja.

Upravo su već pismene skupine najprilagodljivije na takve pritiske.

Uvjerljivije rješenje je da je bio beznačajan broj pismenih muslimana, a da i oni koji jesu bili pismeni nisu bili dobro potkovani u čitanju, pisanju i računanju.

Argument za to je studija onog Japanca da bosanski kadije u 19. stoljeću nisu bili sposobni točno zbrojiti brojeve niti u jednom jedinom ostavinskom predmetu.


Imaš link za to štivo ? Prvi put čujem.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 154 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Majestic-12 [Bot] i 48 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO