HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 srp 2024, 21:47.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8325 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 321, 322, 323, 324, 325, 326, 327 ... 333  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 25 sij 2022, 00:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31641
Planina je napisao/la:
To ja malo provociram, nemam više temp, čak mi se evo i kašalj malo smirio, sad mi je problem što sam izdera grlo od kašlja dosadašnjeg i svaki put kad gutam boli ko svi đavli, zinuo svitlim u grlo sve crveno nateklo izderano, popit gutljaj vode patnja samo takva. Jedem isključivo slaninu da podmaže to, ona jedina klizi niz grlo. :D
Sad sam bio zaspao 10min x 10 puta, svaki put kad progutam instant buđenje od boli, pokora teška, možda mi je ovo kazna jer sam se previše oholo rugao vaxerima?


Jednostavno uzmi mentol bombonu. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

904 of 2558 - 35.34%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 25 sij 2022, 02:03 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 02:28
Postovi: 5729
Lokacija: planina
zaba1111 je napisao/la:
Rođo podbacio si, malo zakašlja i odma cijuk.
Joj grlace mi crveno. Hoćeš malo mljekaca.
Uzmi čašicu viskija, pomješanu sa maslinovim uljem i medom i proće kašalj.

Inače ako bez temperature i s malim kašljem odeš dr, reći će ti miruj par dana, popij nešto za kašalj i bit će ti dobro, ako ne bude bolje dođi opet.


Tili me gonit u Perića ali nisam poklekao kume

Naša Kvačica je napisao/la:
Jednostavno uzmi mentol bombonu. :zubati


Pijučem smrznute borovnice pašu mi, iako sad imaju okus kao zelena trava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 25 sij 2022, 08:48 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Kaftanzoglio je napisao/la:
Ja sam siguran da postoji skrivena medicina za bogataše, a to je izjavio nedavno i srpski doktor Nestorović koji je bio možda i prvi anti mainstream doktor u koroni .


uopće nije skrivena, samo j tebi ne daju

znači ivermektin, klorokin, azitromicin i koritkosteroidi.

i skoro nitko umrijeti neće

ova zadnja tri daju čak i običnoj sirotinji, ali tek na intenzivnoj

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 25 sij 2022, 08:51 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Bobovac je napisao/la:

Mada, ja sam se cijepio visokokvalitetnim i skupim Pfizerom pa mi je sada bolest puno lakša nego prvi put.

Ja bih iskoristio ovu prigodu pa tebe i sve ostale koji se još nisu cijepili, iz bilo kojih razloga, da se cijepe.


ja se nisam cijepio i isto mi bilo lakše nego prvi put.

pozivam ovim putem sve koji su preboljeli da se ne cijepe i ne riskiraju srčani, moždani, trombozu i emboliju uzalud

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 25 sij 2022, 08:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36530
Lokacija: Gl. grad regije
To je dobro. Ja bih volio da nemam okus. Onda jedem brokulu umjesto čokolade. Joj što bih smršavio.

Ma mlad si ti, oporavit ćeš se ali onima preko 45 koji još imaju neki dodatni problem, debljinu ili herc, i nije baš tako sigurno. Jedino što mogu je cijepit se.

A ovo što divizija pise, i ja kao laik znam da uzeti antibiotik prije vremena je jednako pogrešno kao i poslije pravog vremena.

To su meni sve kockari, vjerojatno isti ljudi vise u kladionicama i vjeruju da će neki klub u 2 ruskoj ligi za kojeg su tek čuli pobijedit u gostima a oni se obogatit. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 25 sij 2022, 08:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25102
Lokacija: Heartbreak Hotel
Čekaj, je li ovo @Planini prva ili druga Korona?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 25 sij 2022, 09:03 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Junuz Djipalo je napisao/la:
To je dobro. Ja bih volio da nemam okus. Onda jedem brokulu umjesto čokolade. Joj što bih smršavio.

Ma mlad si ti, oporavit ćeš se ali onima preko 45 koji još imaju neki dodatni problem, debljinu ili herc, i nije baš tako sigurno. Jedino što mogu je cijepit se.

A ovo što divizija pise, i ja kao laik znam da uzeti antibiotik prije vremena je jednako pogrešno kao i poslije pravog vremena.

To su meni sve kockari, vjerojatno isti ljudi vise u kladionicama i vjeruju da će neki klub u 2 ruskoj ligi za kojeg su tek čuli pobijedit u gostima a oni se obogatit. :D


1. antibiotik se ne daje prije vremena, nego ako ti nakon tri dana nije pala temperatura, radi sprečavanja sekundarnih infekcija

2. kockanje je i cijepljenje. kockaš se s moždanim ,srčanim, trombozom, ebolijom i još nisu posve zaštićen od korone. a posljedice sustavnog docijepljivanja na imunitet još nitko ne može predivdjeti

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 25 sij 2022, 09:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36530
Lokacija: Gl. grad regije
Ja znam vise ljudi s ugrušcima od korone nego od cjepiva.

Cjepivo je blagi oblik bolesti ako ono izazove trombozu, prava korona bi je sigurno izazvala.

Naši ljudi općenito ne brinu o kardiovaskularnom zdravlju dok ih nešto ne strefi, srčani ili moždani, tako da je ogroman broj ljudi tempirana bomba.

Antibiotik se ne bi trebao davati preventivno nikad

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 25 sij 2022, 09:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36530
Lokacija: Gl. grad regije
Bobovac je napisao/la:
Čekaj, je li ovo @Planini prva ili druga Korona?


Prva, dvije je imao Divko. Čeka da vidi što će mu treća napravit.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 25 sij 2022, 09:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8416
Lokacija: Na rubu egzistencije
divizija je napisao/la:
Kaftanzoglio je napisao/la:
Ja sam siguran da postoji skrivena medicina za bogataše, a to je izjavio nedavno i srpski doktor Nestorović koji je bio možda i prvi anti mainstream doktor u koroni .


uopće nije skrivena, samo j tebi ne daju

znači ivermektin, klorokin, azitromicin i koritkosteroidi.

i skoro nitko umrijeti neće

ova zadnja tri daju čak i običnoj sirotinji, ali tek na intenzivnoj


azitromicin je obični sumamed. ide na recept.

kortikosteroidi idu na recept. meni je propisan medrol, ali ga nisam popio. prošao sam dobro i sa onom crvenom pumpicom (zaboravio ime lijeku). i obvezno ventolin pumpica. bez toga ne idem nigdje.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 25 sij 2022, 09:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36530
Lokacija: Gl. grad regije
Ja sam sinu dugo inhalirao ventolin i kortikosteroide povremeno radi laringitisa. Danas je supersportas sa iznimnim aerobnim kapacitetom.

No, to se radi minimalno koliko mora i to tek ako kisik pada u krvi. I slijepo sam slušao liječnike. Oni znaju, barem pravi, kad i koliko a nije mi padalo napamet da se igram i kockam.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 25 sij 2022, 10:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32486
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ja sam sinu dugo inhalirao ventolin i kortikosteroide povremeno radi laringitisa.
I slijepo sam slušao liječnike. Oni znaju, barem pravi, kad i koliko a nije mi padalo napamet da se igram i kockam.

Jednom prilikom samo spomenuo baš tu terapiju primarijusu, čovjek se zabezeknuo na spomen ventolina. O kortikos. da ne govorimo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 25 sij 2022, 10:40 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ja sam sinu dugo inhalirao ventolin i kortikosteroide povremeno radi laringitisa. Danas je supersportas sa iznimnim aerobnim kapacitetom.

No, to se radi minimalno koliko mora i to tek ako kisik pada u krvi. I slijepo sam slušao liječnike. Oni znaju, barem pravi, kad i koliko a nije mi padalo napamet da se igram i kockam.


u trenutnoj situaicji ti hrpa liječnika govori isto što i ja, i čak ti daju te lijekove, ali PO SKRIVEČKI, jer nije u protokolu.

a onda iste te lijekove dobije u bolnici kad dođeš s teškom uplaom pluća, koju si mogoa izbjeći

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 25 sij 2022, 10:42 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ja znam vise ljudi s ugrušcima od korone nego od cjepiva.

Cjepivo je blagi oblik bolesti ako ono izazove trombozu, prava korona bi je sigurno izazvala.

Naši ljudi općenito ne brinu o kardiovaskularnom zdravlju dok ih nešto ne strefi, srčani ili moždani, tako da je ogroman broj ljudi tempirana bomba.

Antibiotik se ne bi trebao davati preventivno nikad


nema nikakvih dokaza da korona nakon cijepiva izaziva manje ugrušaka nego ona bez cijepiva. pogotovo otkad je omicrona.

antibiotik se daje preventivno svakom djetetu kojem tri dana ne pada temeperatura, ne bulazni Junuze.

p.s., Izrael na 6.5 milijuna stanovnika došao do 85 000 zaraženih na dan. a Danska do 40 000. Jel ima itk oda sumnja da omicron neće dobiti svi?

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 25 sij 2022, 10:43 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Junuz Djipalo je napisao/la:
Prva, dvije je imao Divko. Čeka da vidi što će mu treća napravit.


ja ne čekam ništa, virusi ko virusi, oduvijek su s nama i uvijek će biti.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 25 sij 2022, 11:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6276
Planina, dobro su ti rekli, ajde dr i vadi test dok nije kasno, da dobiješ potvrdu za granicu.

Jozo ventolin nije bezopasan lijek koji koristiš po vlastitom nahođenju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 25 sij 2022, 11:12 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31641
divizija je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ja sam sinu dugo inhalirao ventolin i kortikosteroide povremeno radi laringitisa. Danas je supersportas sa iznimnim aerobnim kapacitetom.

No, to se radi minimalno koliko mora i to tek ako kisik pada u krvi. I slijepo sam slušao liječnike. Oni znaju, barem pravi, kad i koliko a nije mi padalo napamet da se igram i kockam.


u trenutnoj situaicji ti hrpa liječnika govori isto što i ja, i čak ti daju te lijekove, ali PO SKRIVEČKI, jer nije u protokolu.

a onda iste te lijekove dobije u bolnici kad dođeš s teškom uplaom pluća, koju si mogoa izbjeći


Kod vas prava diktatura. :zubati

Kod nas normalno daju kortikosteroide kome god malo dulje traje.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

904 of 2558 - 35.34%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 25 sij 2022, 11:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59490
Lokacija: DAZP HQ
Planina je napisao/la:
zaba1111 je napisao/la:
Rođo podbacio si, malo zakašlja i odma cijuk.
Joj grlace mi crveno. Hoćeš malo mljekaca.
Uzmi čašicu viskija, pomješanu sa maslinovim uljem i medom i proće kašalj.

Inače ako bez temperature i s malim kašljem odeš dr, reći će ti miruj par dana, popij nešto za kašalj i bit će ti dobro, ako ne bude bolje dođi opet.


Tili me gonit u Perića ali nisam poklekao kume

Naša Kvačica je napisao/la:
Jednostavno uzmi mentol bombonu. :zubati


Pijučem smrznute borovnice pašu mi, iako sad imaju okus kao zelena trava


nemoj Periću ni za živu glavu, rahmetli si isto popodne. mom didu uzeo 200 KM, tu večer je preminuo, isto se dogodilo i s maminim ujakom.

tu i tamo je spasio nekog, moju babu od korone, dao joj antibiotike za upalu pluća i rekao pridajem te u ruke Bogu. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 25 sij 2022, 11:15 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31641
divizija je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ja znam vise ljudi s ugrušcima od korone nego od cjepiva.

Cjepivo je blagi oblik bolesti ako ono izazove trombozu, prava korona bi je sigurno izazvala.

Naši ljudi općenito ne brinu o kardiovaskularnom zdravlju dok ih nešto ne strefi, srčani ili moždani, tako da je ogroman broj ljudi tempirana bomba.

Antibiotik se ne bi trebao davati preventivno nikad


nema nikakvih dokaza da korona nakon cijepiva izaziva manje ugrušaka nego ona bez cijepiva. pogotovo otkad je omicrona.

antibiotik se daje preventivno svakom djetetu kojem tri dana ne pada temeperatura, ne bulazni Junuze.

p.s., Izrael na 6.5 milijuna stanovnika došao do 85 000 zaraženih na dan. a Danska do 40 000. Jel ima itk oda sumnja da omicron neće dobiti svi?


Zaista različita praksa, kao da smo udaljeni pola svijeta a ne jedni pored drugih. :zubati

Kod nas je običaj da se ako temperatura ne pada nakon tri dana vodi dijete na pregled. Međutim, ako na pregledu nema nikakve upale onda ne dobija ništa osim savjeta da dođe opet za par dana ako se stanje ne poboljša.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

904 of 2558 - 35.34%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 25 sij 2022, 11:44 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Naša Kvačica je napisao/la:
Zaista različita praksa, kao da smo udaljeni pola svijeta a ne jedni pored drugih. :zubati

Kod nas je običaj da se ako temperatura ne pada nakon tri dana vodi dijete na pregled. Međutim, ako na pregledu nema nikakve upale onda ne dobija ništa osim savjeta da dođe opet za par dana ako se stanje ne poboljša.


dobro, a što ako se ni nakon tih par dana stvar ne poboljša?

kod nas se treći dan temperature vadi krv, ako je CRP povišen da mu se antibiotik, i u pravilu pomaže.

kad imate jaku virusnu infekciju, podložni ste i bakterijskim upalama, jer vam je tijelo slabije i imunološki odgovor također.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 25 sij 2022, 12:08 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31641
divizija je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Zaista različita praksa, kao da smo udaljeni pola svijeta a ne jedni pored drugih. :zubati

Kod nas je običaj da se ako temperatura ne pada nakon tri dana vodi dijete na pregled. Međutim, ako na pregledu nema nikakve upale onda ne dobija ništa osim savjeta da dođe opet za par dana ako se stanje ne poboljša.


dobro, a što ako se ni nakon tih par dana stvar ne poboljša?

kod nas se treći dan temperature vadi krv, ako je CRP povišen da mu se antibiotik, i u pravilu pomaže.

kad imate jaku virusnu infekciju, podložni ste i bakterijskim upalama, jer vam je tijelo slabije i imunološki odgovor također.


To je kratkoročno dobro, pomaže, ali dugoročno bolje za imunitet ako se prođe bez antibiotika.

Kod nas ako za par dana nije dobro, onda se vade nalazi i daje antibiotik. Ali mislim najprije se vidi po djetetu. Ako skače po kući i nema upale, ne treba mu ništa. Temperatura je zdrava. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

904 of 2558 - 35.34%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 25 sij 2022, 12:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36530
Lokacija: Gl. grad regije
Povišen CRP znači upalu. Podložan si ali treba pustiti i da se tijelo bori. Sam si spominjao imunitet. Preolaki smo s antibioticima. Tko zna koliko će nas biti kojima antibiotici više neće pomagat. Nije to samo udri. I definitivno ne treba bez liječničke upute ih uzimat. Ljudi često kod virusnih infekcija traže od doktora neki lijek, gnjave pa im oni i propisuju ali to ne znači da je to i dobro.

Svaki liječnik opće prakse ima na desetine ljudi koji mu dolaze sa simptomima, da meni dolaze i ja bih naučio što kome treba bez medicinskog obrazovanja, na iskustvo, vjerujem da će umjetna inteligencija uskoro bez problema pogađat terapije. Neće ti doktor OP ni trebat u većini slučajeva.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 25 sij 2022, 12:44 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Junuz Djipalo je napisao/la:
Povišen CRP znači upalu. Podložan si ali treba pustiti i da se tijelo bori. Sam si spominjao imunitet. Preolaki smo s antibioticima. Tko zna koliko će nas biti kojima antibiotici više neće pomagat. Nije to samo udri. I definitivno ne treba bez liječničke upute ih uzimat. Ljudi često kod virusnih infekcija traže od doktora neki lijek, gnjave pa im oni i propisuju ali to ne znači da je to i dobro.

Svaki liječnik opće prakse ima na desetine ljudi koji mu dolaze sa simptomima, da meni dolaze i ja bih naučio što kome treba bez medicinskog obrazovanja, na iskustvo, vjerujem da će umjetna inteligencija uskoro bez problema pogađat terapije. Neće ti doktor OP ni trebat u većini slučajeva.


nije to preolako, posotji jasan kriterij, tri dana temeperature koja ne pada, i povišen CRP.

za odrasle je to još važnije, jer odrasli eže podnose NOVE infekcije.

što se tiče umjetne inteligencije, ona će uskoro moći zamjeniti skoro sve.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 25 sij 2022, 13:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8416
Lokacija: Na rubu egzistencije
zaba1111 je napisao/la:
Planina, dobro su ti rekli, ajde dr i vadi test dok nije kasno, da dobiješ potvrdu za granicu.

Jozo ventolin nije bezopasan lijek koji koristiš po vlastitom nahođenju.


:palacgore1

2 udaha po potrebi. Već 32 godine.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 25 sij 2022, 13:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36530
Lokacija: Gl. grad regije
Astmaš? I nisi se cijepio?

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8325 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 321, 322, 323, 324, 325, 326, 327 ... 333  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO