HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 02:45.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hopa cupa u Kumrovcu
PostPostano: 04 lip 2009, 16:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
Zagorjedee-lite je napisao/la:
Žalosno je kako komunističko razmišljanje još jako dobro živi u ''desničarskim'' glavama....vidim da vam je teško prihvatiti demokratski izabranog predsjednika....teško vam je to jer vam je sklop u glavi još uvijek okrenut na jednoumlje


:-rigam :-rigam :-rigam :-rigam

junace nosis li ti takvu na ramenima pa tako dobro znas sta se u njoj drma? :-ucelo :-rigam

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hopa cupa u Kumrovcu
PostPostano: 19 lip 2009, 12:58 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13476
Lokacija: ZG
Izgleda da je antifašist , skromni radnik i najveći sin svih naših naroda i narodnosti ipak volio kapitalističku menadžersku plaću :-umirem :-umirem :-umirem

http://www.index.hr/vijesti/clanak/titova-posljednja-mjesecna-placa-iznosila-je-oko-milijun-kuna-/438467.aspx

Posljednja plaća mu je iznosila oko 1 000 000 kn :-zubati :-zubati

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hopa cupa u Kumrovcu
PostPostano: 19 lip 2009, 15:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2009, 20:17
Postovi: 101
Lokacija: Marijin Dvor, Sarajevo
Starfucker226 je napisao/la:
jedva čekam da ta morska krava otpliva iz ureda predsjednika :-zubati


A na kojemu mjestu provodiš čekanje o Slobodane Umjetniče, Sidranov prijatelju :-zubati ..odnekud iz Holandije :-hrvatinic

Meni je osobito sladak i simpa paket kad se šeće Baščaršijom , uz euforične SDA skutonoše, prijatelj naroda und narodnosti ..bošnjačkijeh :-umirem ...

Zbilja beznačajne li figure u Hrvata...dabl predsjednik, zapovjednik vojske i reprezentant tričavih par milijuna nosilaca putovnice RH, a uz to i vlada egzotičnom borilačkom vještinom...nije nanbudo...kako ono bi..ausbleiburgerei-judo :-zubati

Pa crni Poslednji Predsedniče Jugoslavije i dvostruki Hrvatske...pa gdje ćeš Joorebobanovu mladež tako atakirati..kakav salto mortale u odnosu na njegovu priču po inozemnim klubovima sirotih hrvatskih emigranata devedesetih.
Džaba se sad ljutite...

A Kumrovac, što je u vezi sa Kumrovcem uopće loše ,povijesno-forumski promatrano :-loptam ?Slutite li na legendarnog i Najvećeg Sina (prvenstveno Hrvata) koji se već koju deceniju odmara na Dedinju, neometan od Šešelja i subraće mu zapadne u crnom?

_________________
Daruj krv, spasi život!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hopa cupa u Kumrovcu
PostPostano: 19 lip 2009, 16:03 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2009, 15:41
Postovi: 54
dr.gog je napisao/la:
Starfucker226 je napisao/la:
jedva čekam da ta morska krava otpliva iz ureda predsjednika :-zubati


A na kojemu mjestu provodiš čekanje o Slobodane Umjetniče, Sidranov prijatelju :-zubati ..odnekud iz Holandije :-hrvatinic

Meni je osobito sladak i simpa paket kad se šeće Baščaršijom , uz euforične SDA skutonoše, prijatelj naroda und narodnosti ..bošnjačkijeh :-umirem ...

Zbilja beznačajne li figure u Hrvata...dabl predsjednik, zapovjednik vojske i reprezentant tričavih par milijuna nosilaca putovnice RH, a uz to i vlada egzotičnom borilačkom vještinom...nije nanbudo...kako ono bi..ausbleiburgerei-judo :-zubati

Pa crni Poslednji Predsedniče Jugoslavije i dvostruki Hrvatske...pa gdje ćeš Joorebobanovu mladež tako atakirati..kakav salto mortale u odnosu na njegovu priču po inozemnim klubovima sirotih hrvatskih emigranata devedesetih.
Džaba se sad ljutite...

A Kumrovac, što je u vezi sa Kumrovcem uopće loše ,povijesno-forumski promatrano :-loptam ?Slutite li na legendarnog i Najvećeg Sina (prvenstveno Hrvata) koji se već koju deceniju odmara na Dedinju, neometan od Šešelja i subraće mu zapadne u crnom?



Šta si ti sad reko?
Jel ti fali kumrovac il ti žao dikobraza?Il ti ga nije žao al bi rađe da je.Šta nis išo trčat?Sad ovdje čekaš u niskom startu,a nikako da kreneš.Pričaj,šta bezveze lamanćeš......


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hopa cupa u Kumrovcu
PostPostano: 19 lip 2009, 16:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2009, 20:17
Postovi: 101
Lokacija: Marijin Dvor, Sarajevo
anđelko je napisao/la:
Šta si ti sad reko?
Jel ti fali kumrovac il ti žao dikobraza?Il ti ga nije žao al bi rađe da je.Šta nis išo trčat?Sad ovdje čekaš u niskom startu,a nikako da kreneš.Pričaj,šta bezveze lamanćeš......


=)) anđelko anđelko, ispašće mi čekić sa posta iznad tvog, a leda nemam da ti damslika

_________________
Daruj krv, spasi život!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hopa cupa u Kumrovcu
PostPostano: 19 lip 2009, 16:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
dr.gog je napisao/la:
Starfucker226 je napisao/la:
jedva čekam da ta morska krava otpliva iz ureda predsjednika :-zubati


A na kojemu mjestu provodiš čekanje o Slobodane Umjetniče, Sidranov prijatelju :-zubati ..odnekud iz Holandije :-hrvatinic

Meni je osobito sladak i simpa paket kad se šeće Baščaršijom , uz euforične SDA skutonoše, prijatelj naroda und narodnosti ..bošnjačkijeh :-umirem ...

Zbilja beznačajne li figure u Hrvata...dabl predsjednik, zapovjednik vojske i reprezentant tričavih par milijuna nosilaca putovnice RH, a uz to i vlada egzotičnom borilačkom vještinom...nije nanbudo...kako ono bi..ausbleiburgerei-judo :-zubati

Pa crni Poslednji Predsedniče Jugoslavije i dvostruki Hrvatske...pa gdje ćeš Joorebobanovu mladež tako atakirati..kakav salto mortale u odnosu na njegovu priču po inozemnim klubovima sirotih hrvatskih emigranata devedesetih.
Džaba se sad ljutite...

A Kumrovac, što je u vezi sa Kumrovcem uopće loše ,povijesno-forumski promatrano :-loptam ?Slutite li na legendarnog i Najvećeg Sina (prvenstveno Hrvata) koji se već koju deceniju odmara na Dedinju, neometan od Šešelja i subraće mu zapadne u crnom?


Uvaženi doktore Gogi, čini mi se da bi se sve Vaše poruke moglo opisati sa izjavom "velik promet a mala zarada", jako puno riječi a jako malo poentiranja. Meni nije jasno jesi li ti u sukobu sa nekom grupacijom, a ako jesi ne mogu skontati o kome se radi :-neznam

Da nije neki sindrom Josipa Pejakovića koji je lijepo opisao gosp Aralica?

Josip Pejakovic je napisao/la:
"A ja sam Bosnu volio kao covjek, jer sam je bukvalno poljubio u svaki njen dio. Ne postoji ni jedan potok iz kojeg nisam pio vodu. S punim pravom kazem: ljubio sam Bosnu, a pripadao jugoslavenskoj opciji, jer sam u Bosni volio i osjecao srce te fantasticne zemlje. I moja su djeca rodjena u zemlji najljepsih planina, gdje rastu najljepsi narcisi, a nikad se Bosne nisu odrekli. Njihov je tata bio jedan od najpopularnijih glumaca u Jugoslaviji. Njihov tata je dozivio da mu aplaudiraju sedamnaest minuta na nogama u Domu sindikata u Beogradu dok je govorio bas to “on meni nema Bosne”. Nije se udvarao ni cetnicima ni ustasama, vec ih udarao pravo po labrnji.


Ivan Aralica je napisao/la:
"On meni nema Bosne!" Ima Bosne, Pejakovicu, i bit ce je, ali nema Bosne niti ce je biti kakvu ste vi poznavali. Ni Bosne ni njena okolisa kakav je bio i kakav ste vi voljeli. Nece biti Bosne, a ni Jugoslavije, u kojoj bi cetnici i ustase bili s jedne i s druge strane, a vi u srijedi da ih lakse udarate po labrnji, nekaznjeno, jer pripadate trecima, posvecenima.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hopa cupa u Kumrovcu
PostPostano: 19 lip 2009, 17:26 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2009, 15:41
Postovi: 54
dr.gog je napisao/la:
anđelko je napisao/la:
Šta si ti sad reko?
Jel ti fali kumrovac il ti žao dikobraza?Il ti ga nije žao al bi rađe da je.Šta nis išo trčat?Sad ovdje čekaš u niskom startu,a nikako da kreneš.Pričaj,šta bezveze lamanćeš......


=)) anđelko anđelko, ispašće mi čekić sa posta iznad tvog, a leda nemam da ti damslika


Ma šta čekić,kakav čekić jadan nebio.Vako ni prvi bosanci u piramidama nečitko nisu pisali.Šta si ti tu sad reko?....
Našli su se i svake godine se nalaze tamo.Trče i pjevaju...Titi!Zlotvoru i vucibatini!.
A ti tu nešto vako-onako.I šta sad Mesić oće.I ti s njim!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hopa cupa u Kumrovcu
PostPostano: 19 lip 2009, 22:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2009, 20:17
Postovi: 101
Lokacija: Marijin Dvor, Sarajevo
RajvoSa je napisao/la:
Uvaženi doktore Gogi, čini mi se da bi se sve Vaše poruke moglo opisati sa izjavom "velik promet a mala zarada", jako puno riječi a jako malo poentiranja. Meni nije jasno jesi li ti u sukobu sa nekom grupacijom, a ako jesi ne mogu skontati o kome se radi :-neznam

Da nije neki sindrom Josipa Pejakovića koji je lijepo opisao gosp Aralica?

Josip Pejakovic je napisao/la:
"A ja sam Bosnu volio kao covjek, jer sam je bukvalno poljubio u svaki njen dio. Ne postoji ni jedan potok iz kojeg nisam pio vodu. S punim pravom kazem: ljubio sam Bosnu, a pripadao jugoslavenskoj opciji, jer sam u Bosni volio i osjecao srce te fantasticne zemlje. I moja su djeca rodjena u zemlji najljepsih planina, gdje rastu najljepsi narcisi, a nikad se Bosne nisu odrekli. Njihov je tata bio jedan od najpopularnijih glumaca u Jugoslaviji. Njihov tata je dozivio da mu aplaudiraju sedamnaest minuta na nogama u Domu sindikata u Beogradu dok je govorio bas to “on meni nema Bosne”. Nije se udvarao ni cetnicima ni ustasama, vec ih udarao pravo po labrnji.


Ivan Aralica je napisao/la:
"On meni nema Bosne!" Ima Bosne, Pejakovicu, i bit ce je, ali nema Bosne niti ce je biti kakvu ste vi poznavali. Ni Bosne ni njena okolisa kakav je bio i kakav ste vi voljeli. Nece biti Bosne, a ni Jugoslavije, u kojoj bi cetnici i ustase bili s jedne i s druge strane, a vi u srijedi da ih lakse udarate po labrnji, nekaznjeno, jer pripadate trecima, posvecenima.


Osobito mi je drago jer navijamo za isti klub, ne rekoh ti odmah pa da se ispravim.Kakvog li odmora za oči ,dok čitam Aralicinu malignu repliku izvjesnom galamdžiji sa Paklareva, pa zatim skrenem pogled na Plavi Simbol :-top ..eh...

Nisam ja u sukobu ni sa kakvom grupacijom niti to vidim kao smisleno.Govorenje u množini i uzimanje megafona za verbalne patriotske tuče dok oko mene ima toliko potrebitih kojima mogu ljudski pomoći....pa valjda slutiš na šta mislim majku mu...da pojednostavim jer vidim da vam satira ide na živce, teška su vremena i živci su tanki.Mnogo je sumnje u ljudima.

Ne shvatam ljude koji obranu nekakvih kolektivnih interesa iluzorno pripisuju sebi kao pojedincima, a nikakvoga utjecaja nemaju.Nemaju jer su konci trajno istrgnuti iz ruku svima nama, i već dugo u rukama onih koji nam pokušavaju,i često uspijevaju kreirati mišljenje.

Čemu tolika ogorčenost i sumnjičavost naspram svega što ne zvuči kao vlastita rečenica ili mišljenje?

Ja razmišljam , nakon ovakvih razgovora i posla, o običnim ljudima kojima je ovakvo nešto, ovaj internet i skupocjeni računar tek daleki san, o bosanskoj djeci koja pješače kilometre iz povrattničkih getoa i siromašnih sela (sva tri naroda uboga) ne bi li se silnici dosjetili da od te djece počinje i na njima opstaje nacija za koju se navodno toliko bore.Kad čovjek ode i radi na dobrobit ljudi ne pitajući ni tko su ni koje su vjere, kad vidi sav taj jad i bijedu, ove visoke nacionalne rasprave izgledaju bizarne i bezobrazne..

Kad to ne funkcionira , kad se ponižava običan čovjek zbog vjere, imena ili banalne različitosti..uvijek osjetim zgražanje i istovremeno se pitam kako neki moji poznanici čak, inače mirni obiteljski ljudi, mogu izvaliti tolike salve bijesa i propagandom napojene mržnje nakon gledanja tv i čitanja novina.Kako obični susjedi postaju dušmani??

To se pitam od 1992-e, ne mogu da pojmim zlo jer mislim da bih, kad bi ga pokušavao objasniti, možda nedaj Bože opravdavao.Kako drugačije da objasnim da se neko raduje propasti susjeda samo zato jer mu je tv ili novinski pacov rekao da je propast rezultat opravdane osvete ili one čuvene "njima nije vjerovati".
Trudim se uvijek iznova pričati što više sa onima koji ne misle kao ja, ili se ne razumijemo na početku zbog nekih predrasuda i slično.Klimoglav i horsko ponavljanje mantri mi nisu osobito interesantni.
Satira i ironija naspram simbola i nacionalnih tema mi nekad jedina preostaje, jer ne razumijem toliku idolatriju, posebno ako, u svjetlu vjere, pogledam koliko je teških riječi i prazne fanatičnosti smješteno u lamentiranja o simbolima, nacionalnom, kolektivnom, državi.

Gledanje kroz simbole smatram idolatrijom, blasfemijom..

Šta je "borba" za nacionalni interes onih koji su izvrsno situirani, dok njihovi birači nemaju kruha ni posla...zastava, jezik, bogomolja, simboli, su ispraznost ako nema mira i duhovnog napretka, te kruha na stolu.Razumije li sit gladnoga?

Back to topic: branioci kulta ličnosti Tita, kulta zemlje Jugoslavije, prošlih vremena, branioci nacionalističkih ideala suprotstavljenih tome kultu..sve je to cirkus i taština.

Pejaković--prijatelju, nemam iluzija prema ljudima koji vole galamiti i megafonski iskazivati ljubav prema idolima-patriotizmu, zemlji, simbolu.Uvijek tu pronađem silnu sujetu, a njihova djela često pokazuju da zapravo ni najbližim susjedima nikakvu korist ne donose.Ono o čemu lamentiramo , to prokleto uništeno povjerenje i suživot, ta zajedljivost..to kreće od nas samih i prvih nam susjeda.Pejaković je glumac sa idejom nekakvog seoskog mesijanstva i dobro ga se sjećam u maskirnoj odori, ozbiljna lica, dok brižno i strogo u isti mah, obilazi skladište sarajevskog pozorišta
na Skenderiji, sa sve magnumom i akreditacijom TO BiH.Umjetnička ,ili kako već, četa.Uvijek u nekoj žurbi, napet, nervozna pogleda...
Ipak, dosta ljudi veli da je čovjek koji voli pomoći i nikakav mu još kriminal ili zločin ne pripisaše.U dramu se razumije i dobar je glumac.Sugrađani ga cijene, svih nacionalnosti-to jeste činjenica.

O Araličinom komentaru i usporedbi svega toga sa mojim skromnim pisanjem....Ono što sam pročitao od Aralice, nalazim da je dobro, njegovih nekoliko knjiga.O njegovim političkim stavovima i ovom komentaru o Pejakoviću mislim da je neprimjeren, i potpuno nepotreban.Na jeftini senzacionalizam i samoproklamovanje Pejakovića uzvratio je još jeftinijim desničarskim floskulama.
Sve već pročitano i viđeno.Jugoslavija lijevo, Jugoslavija desno, valja ne valja, tamnica ili preidealizirana država..bla bla...ma nigdje veze @Rajvosa, baš nigdje veze..

_________________
Daruj krv, spasi život!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hopa cupa u Kumrovcu
PostPostano: 20 lip 2009, 01:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Suma Sumarum tvog opusa

- Za skoro sve probleme današnjice je kriva politička elita koja produbljuje sukobe među narodima, često koristeći svoju produženu ruku - medije
- Glavna motivacija za podsticanje sukoba (od strane političkih elita i medija) i samim time forsiranje ljudi da razmišljaju kao dio (nacionalnog) kolektiva je ta da bi se odvratila pažnja od neimaštine, socijalnih problema i sveopće krađe kojim ta politička elita akumulira materijalna bogatstva i sredstva za produbljivanje krize.

Ovo mi liči na neku varijantu klasne borbe - ujediniti "narod" (neovisno o nacionalnosti) i zbaciti jaram vladajuće klase i buržoazije :-oleole . Riješiti probleme ekonomske i materijalne prirode i time će baš sve doći na svoje mjesto. Nacionalni, povijesni i vjerski sukobi će se rasplinuti kao mjehur od sapunice :-neznam

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hopa cupa u Kumrovcu
PostPostano: 20 lip 2009, 11:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2009, 20:17
Postovi: 101
Lokacija: Marijin Dvor, Sarajevo
Ne može se bit slijep i trpati sviju u isti koš.Ona klasična tipa "hodže i popovi najveći lopovi" je isto smeće od uravnilovke kao i da ja tvrdim da su svi politički radnici pljačkaši i kriminalci.

Ili da jednoga veličam i od njeg pravim idola.Ili jednu stranku...mislim to je toliko providno, uvredljivo i razumu protivno...

Jedan je TV ljevičarski jastreb , cijenjeni Bakir Hadžiomerović(inače omiljeni tv-idol Millah Doddieja, Pomazanika u Srba , mesije otpora Mrzskoj Međunarodnoj ZavEri, te njegova srdačnog ličnog muftije prof.eff.Cerića Avazowskog..)....Ali Bakir je zaglibio sa fetišizmom SDP-a i neuljudnošću, pa svo silno ukazivanje na kriminal i papanluk SDA/SNSD (HDZ mu nije interesantan zadnje vrijeme) pada u vodu pred fekalnim rafalima koji uništavaju trud.

Nesklon sam, već rekoh, tom stilu jer primjetim identične obrasce patološke mržnje ka neistomišljenicima.

Ne mogu ja kao čovjek imati konačni sud o nekome samo na osnovu toga što ga neki novinar proglasi za kriminalca, zločinca itd.Danas je veoma lako moguće doznati podatke, razgovarati s ljudima na mnogo načina, pronaći materijal i izjave...dakle, ima ljudi u politici, na raznim nivoima, koji zbilja hoće da rade i nešto doprinesu, ali im obično nakaradni, namjerno loše konstruirani zakoni vežu ruke.

Sve se rješava u uskim krugovima i to je tumor koji razara i lokalnu samoupravu kod sva tri naroda.
Kako da se dva načelnika općine dogovore oko bilo čega ako Bogovi u Mostaru i Sarajevu nedaju zeleno svjetlo?
Kako da se narod opusti od tenzija kad svaku večer na vijestima gleda osionog Dodika koji psuje i prijeti kao kočijaš, dok čita manijakalnog Fatmira Alispahića kojemu su katolički simboli "zapišavanje teritorija"( za njega je sa-x primjerice ustaško četničko leglo djece bivših komunjara), ili dok pola Mostara maše Turskim a pola Hrvatskim zastavama...
.... uz pripadajući kordon baksuznih drotova koji mlate huligane -dok se pristojan gradski svijet(što vidjeh i čuh od Istočnog do Cima kao gost) zgražava nasilja, i alkoholnog šovinizma u crnom & zelenom.Kako ostati pametan?

I nije to komunistička spika :-oleole , već pragmatizam, naprosto sabiram dva i dva i kažem da bi bilo bolje da te otrovne oligarhije nema .I bivši komunisti sadašnjega SDP-a su klasični karijeristi i foteljaši koji mladež koriste za priglupi titoistički sentimentalizam.
Činjenica je da je isti SDP izmakao leđa ispod sarajevskih protesta koji su u jednom momentu prijetili opštom blamažom kantonalnih vlastodržaca i sećijaške SDA.Netragom su nestali silni aktivisti, sad većinom uhljebljeni i fino zaposleni da bi ćutali.Licemjerje.

Ista stvar je i sa nacionalnim prepirkama.Prepiru se po medijima dok privatno uživaju u raspodjeli privilegija i zajedničkim sjedeljkama po elitnim sarajevskim restoranima.

Zaboli ih jednako i za iseljavanje Hrvata i nedovršenu crkvu, kao i za bošnjačke ratne invalide koji nemaju kruha iako su ostavili noge i ruke pod zastavom Armije BiH.Njima je dobro.

_________________
Daruj krv, spasi život!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 361 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO