HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 30 tra 2024, 21:00.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 966 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 35, 36, 37, 38, 39
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rusko-ukrajinski rat i utjecaj na RS i HB
PostPostano: 13 ožu 2022, 16:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5947
Inače, zapadna je medijska mašinerija zgranuta tim što Europljani gledaju na svoje, a drugačije baš ne šljive..

https://edition.cnn.com/2022/03/10/euro ... index.html

Denmark opens its arms to Ukrainians, while trying to send Syrian refugees home
..........................

But Michala Clante Bendixen, the head of Refugees Welcome Denmark, which advocates for a streamlined asylum system, said the disparity in treatment suggests the government places a higher value on White lives.

Bendixen said the 2015 migrant crisis had shown that: "If people arrive from Afghanistan or Syria, they will be met with suspicion, they will be called migrants until they [gain] refugee [status]. But now we immediately call Ukrainians refugees. What's the difference?

"It's so disappointing and so terrible that people are so limited in their empathy with other human beings in the world," she added.

Dobar jutar, gloopatcho!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusko-ukrajinski rat i utjecaj na RS i HB
PostPostano: 13 ožu 2022, 16:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2017, 18:23
Postovi: 3454
DŽorDŽ je napisao/la:
Postoje istraživanja da kod određenog postotka ljudi sloboda ne stvara osjećaj zadovoljstva već tjeskobu.
Zato mogu razumjeti da ima ljudi koji su skloni totalitarnom načinu uređenja države gdje partija ili diktator određuje što je ispravno, a što nije, gdje vladaju rigorozne kazne za one koji se protive partiji ili diktatoru. Taj im totalitarni način življenja stvara neku vrstu ugode i lažnog osjećaj sigurnosti te poništava tjeskobu prouzročenu slobodom.

Ono što mi nije jasno, što takvi ljudi uopće rade ovdje na liberalnom, demokratskom i kapitalističkom zapadu kad ga toliko mrze? Valjda ako nešto mrziš, a ne možeš to promijeniti ideš tamo gdje će ti biti bolje po tvom sustavu vrijednosti.
Jel vam problem to što imate mogućnosti reći, misliti i djelovati kako hoćete bez ikakve državne reperkusije? Jel vam i to stvara tjeskobu?

Inače, Putin nije ostavio svoju prvu ženu kako bi hebao klinku gimnastičarku, a kineski rukovodioci ne hebavaju kineske tenisačice i ne drže ih kao roblje. (sarkastična rečenica)
Na divnom istoku je sve straight i nema nikakve nastranosti. (još jedna)

Da se razumijemo u potpunosti. "Zapad" nije savršen, ali je najbolja opcija od svih ponuđenih.
Ja mogu biti isključivo odgovoran samo za svoj život, za ničiji drugi i to je ono najvrijednije što ti "zapad" pruža.
Hoće li se netko ********, živjeti razvratno, to je njegov/njezin izbor. Meni se to osobno gadi, ali ti ljudi imaju pravo na svoj životni izbor.

To je smisao slobode, demokracije i liberalnog zapada.
Sloboda = odgovornost za svoj život.

Ovo je moja domovina, i ja neću ići iz svoje domovine ako mi se ne sviđa režim koji njome vlada. I nije istina da se ne može promijeniti. Čitavu povijest padaju "vječni" režimi.
Ova zadnja 2 reda su budalaština neslućenih razmjera. Ljudi nisu misleći pojedinci, nego su dio plemena koje postoji u nekom povijesnom kontekstu. Individualizam je fantazija za srednjoškolce i degenerike.

_________________
Hrvatska Hrvatom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusko-ukrajinski rat i utjecaj na RS i HB
PostPostano: 13 ožu 2022, 16:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2017, 18:23
Postovi: 3454
Hroboatos je napisao/la:
DŽorDŽ je napisao/la:
Postoje istraživanja da kod određenog postotka ljudi sloboda ne stvara osjećaj zadovoljstva već tjeskobu.
Zato mogu razumjeti da ima ljudi koji su skloni totalitarnom načinu uređenja države gdje partija ili diktator određuje što je ispravno, a što nije, gdje vladaju rigorozne kazne za one koji se protive partiji ili diktatoru. Taj im totalitarni način življenja stvara neku vrstu ugode i lažnog osjećaj sigurnosti te poništava tjeskobu prouzročenu slobodom.

Ono što mi nije jasno, što takvi ljudi uopće rade ovdje na liberalnom, demokratskom i kapitalističkom zapadu kad ga toliko mrze? Valjda ako nešto mrziš, a ne možeš to promijeniti ideš tamo gdje će ti biti bolje po tvom sustavu vrijednosti.
Jel vam problem to što imate mogućnosti reći, misliti i djelovati kako hoćete bez ikakve državne reperkusije? Jel vam i to stvara tjeskobu?

Inače, Putin nije ostavio svoju prvu ženu kako bi hebao klinku gimnastičarku, a kineski rukovodioci ne hebavaju kineske tenisačice i ne drže ih kao roblje. (sarkastična rečenica)
Na divnom istoku je sve straight i nema nikakve nastranosti. (još jedna)

Da se razumijemo u potpunosti. "Zapad" nije savršen, ali je najbolja opcija od svih ponuđenih.
Ja mogu biti isključivo odgovoran samo za svoj život, za ničiji drugi i to je ono najvrijednije što ti "zapad" pruža.
Hoće li se netko ********, živjeti razvratno, to je njegov/njezin izbor. Meni se to osobno gadi, ali ti ljudi imaju pravo na svoj životni izbor.

To je smisao slobode, demokracije i liberalnog zapada.
Sloboda = odgovornost za svoj život.


Da, to je Dostojevski opisao u legendi o velikom inkvizitoru, vidjeti "Braća Karamazov".

I to je laž, naravno. Svi misle slobodno, a na kraju se 99% njih složi s TV propagandom. Statistički nemoguće.

_________________
Hrvatska Hrvatom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusko-ukrajinski rat i utjecaj na RS i HB
PostPostano: 13 ožu 2022, 17:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5947
Harezm je napisao/la:
Hroboatos je napisao/la:

Da, to je Dostojevski opisao u legendi o velikom inkvizitoru, vidjeti "Braća Karamazov".

I to je laž, naravno. Svi misle slobodno, a na kraju se 99% njih složi s TV propagandom. Statistički nemoguće.


Ovo je toliko infantilno, plitko i jadno da ne zavrjeđuje osvrta.

To je "svjetonazor" klinaca koji se igraju klikerima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusko-ukrajinski rat i utjecaj na RS i HB
PostPostano: 13 ožu 2022, 17:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 12:49
Postovi: 9334
Annalena Baerbock, njemacka ministrica vanjskih poslova, posjetila BiH naravno mujage, jucer u Beogradu, spominje nuznost pristupanja Srbije EU... Hrvate u BiH nije ni spomenula, niti se sastala sa nekim, osim sto je nesretni MO gradonacelnik prosetao po bascarsiji sa zelenom ministricom.

Konjusarcine, kada ce te progledati, bitni ste/smo im kao lanjski snijeg.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusko-ukrajinski rat i utjecaj na RS i HB
PostPostano: 13 ožu 2022, 18:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ožu 2021, 15:54
Postovi: 1581
Lokacija: Pogibeljan, surov, drzak, bezobrazan politički Zagreb
elit star je napisao/la:
A Briselski režim inače nije totalitaran?


RH je ušla u EU nakon referenduma kao i sve ostale zemlje EU-a.
Norveška, Island, Švicarska nisu u EU zato što većina ljudi trenutno ne podržava ulazak njihovih zemalja u EU.
UK je izašla iz EU nakon referenduma.

elit star je napisao/la:
Sproveli ste referendum o ukidanju kune i uvođenju evra?


Ulaskom u EU i pristupnim sporazumom s EU, obavezali smo se na uvođenje eura kao valute.
Samim time je većina Hrvata već prihvatila euro kao svoju valutu glasovanjem za ulazak u EU.

elit star je napisao/la:
Sankcije Rusiji i sakaćenje svoje sopstvene privrede ste izveli samovoljno?


Da, samovoljno smo uveli sankcije Rusiji. Ponovno pročitaj gore navedeno. Nema nikakvog "sakaćenja" RH gospodarstva već upravo suprotno.

elit star je napisao/la:
Zašto praviš pitu od govana,kao myjguri?
Imaš ih u rodbini?


Ja ti nisam kriv što ste bili cca 500 godina pod Turcima.
Statistički gledano, vjerojatnije je da ti kao Srbin imaš turske pretke nego ja koji živim u Prigorju. I to puno vjerojatnije.

_________________
RH i Protektorat BiH 1981:
Hrvata 54,58%
Prečana 24,00%
Muslimana 21,42%

RH i Protektorat BiH 2022:
Hrvata 62,23 %
Muslimana 19,74 %
Prečana 14,18 %
Ostalih 3,85 %


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusko-ukrajinski rat i utjecaj na RS i HB
PostPostano: 13 ožu 2022, 18:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ožu 2021, 15:54
Postovi: 1581
Lokacija: Pogibeljan, surov, drzak, bezobrazan politički Zagreb
Harezm je napisao/la:
Ovo je moja domovina, i ja neću ići iz svoje domovine ako mi se ne sviđa režim koji njome vlada.


Ne znam jel živiš u RH ili BiH i jesi li pripadnik hrvatskog naroda?
U RH na izborima većina Hrvata glasuje za HDZ, ja ne. To je volja većine Hrvata i ja to poštujem. Nitko me zbog toga što ne glasujem za HDZ ne proganja, zatvara, maltretira ili ubija.
Tako da ne kužim taj dio koji si napisao "režim koji njome vlada".

U BiH većina Hrvata glasuje za HDZ. Tako da i to treba poštovati. Razumijem okolnosti zašto je to tako, što ne znači da bi bilo drugačije da Hrvatima u BiH ne prijeti preglasavanje.

Harezm je napisao/la:
I nije istina da se ne može promijeniti.


Ovdje si u pravu. Uvijek postoje teoretske šanse da RH potpadne pod Kinu ili Rusiju. U tom nesretnom slučaju ja i moja obitelji selimo u Texas ili u neku od saveznih država "Deep South-a" ili "Midwest-a".

Harezm je napisao/la:
Ljudi nisu misleći pojedinci, nego su dio plemena koje postoji u nekom povijesnom kontekstu. Individualizam je fantazija za srednjoškolce i degenerike.


Jel HDZ dobija 100% glasova na parlamentarnim izbornima u RH?
Jel za ulazak RH u EU glasovalo 100% Hrvata?
Jesmo li svi danas jeli za ručak grah, zelje i kobasice?
Imamo li svi u RH potpuno isti način života, životnih odluka i razmišljanja?

_________________
RH i Protektorat BiH 1981:
Hrvata 54,58%
Prečana 24,00%
Muslimana 21,42%

RH i Protektorat BiH 2022:
Hrvata 62,23 %
Muslimana 19,74 %
Prečana 14,18 %
Ostalih 3,85 %


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusko-ukrajinski rat i utjecaj na RS i HB
PostPostano: 13 ožu 2022, 18:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35319
Lokacija: Gl. grad regije
crni_bombarder je napisao/la:
Annalena Baerbock, njemacka ministrica vanjskih poslova, posjetila BiH naravno mujage, jucer u Beogradu, spominje nuznost pristupanja Srbije EU... Hrvate u BiH nije ni spomenula, niti se sastala sa nekim, osim sto je nesretni MO gradonacelnik prosetao po bascarsiji sa zelenom ministricom.

Konjusarcine, kada ce te progledati, bitni ste/smo im kao lanjski snijeg.


Počinješ preuzimat titulu najvećeg kukadžije od Divizije.

Nije spomenuto jer je to gotova priča. To se kuha iza zatvorenih vrata. Nitko ne diže javno tenzije, ni Dodik.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusko-ukrajinski rat i utjecaj na RS i HB
PostPostano: 13 ožu 2022, 18:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ožu 2021, 15:54
Postovi: 1581
Lokacija: Pogibeljan, surov, drzak, bezobrazan politički Zagreb
***

_________________
RH i Protektorat BiH 1981:
Hrvata 54,58%
Prečana 24,00%
Muslimana 21,42%

RH i Protektorat BiH 2022:
Hrvata 62,23 %
Muslimana 19,74 %
Prečana 14,18 %
Ostalih 3,85 %


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusko-ukrajinski rat i utjecaj na RS i HB
PostPostano: 13 ožu 2022, 19:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 12:49
Postovi: 9334
Junuz Djipalo je napisao/la:
crni_bombarder je napisao/la:
Annalena Baerbock, njemacka ministrica vanjskih poslova, posjetila BiH naravno mujage, jucer u Beogradu, spominje nuznost pristupanja Srbije EU... Hrvate u BiH nije ni spomenula, niti se sastala sa nekim, osim sto je nesretni MO gradonacelnik prosetao po bascarsiji sa zelenom ministricom.

Konjusarcine, kada ce te progledati, bitni ste/smo im kao lanjski snijeg.


Počinješ preuzimat titulu najvećeg kukadžije od Divizije.

Nije spomenuto jer je to gotova priča. To se kuha iza zatvorenih vrata. Nitko ne diže javno tenzije, ni Dodik.


Ja uopce ne kukam, ovo nije kukanje, samo skretanje paznje na cinjenice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusko-ukrajinski rat i utjecaj na RS i HB
PostPostano: 13 ožu 2022, 19:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35319
Lokacija: Gl. grad regije
Čović je rekao da se kuha svakidnevno i to Ameri guraju. A oni kad krenu po BiH petljat ovi se sklanjaju.

Nema potrebe da dolaze i guraju IZ. Mogu slobodno zatvorit oči i pustit Bošnje po 100-ti put da preglasaju, izaberu Komšića.

Ali to se ne događa nego se pritišće zelenilo. I to zahvaljujući RH, ne našim. Bakir je neki dan rekao da je već prihvatio neku varijantu IZ koju je nazvao glupom.

Dakle, sad se samo detalji dogovaraju. Bit će to o.k.

Istina, ništa od Trećeg ili HB ili Banovine ali sa 15 % pučanstva imat trećinu vlasti u BiH (možda i više ako Ameri daju RH nadzor nad BiH), i nije loše. Dapače.

Još kad bi se moglo preko reda u EU... Schengen

To treba bit glavni cilj nakon IZ. Iscurit će Srbi i Bošnje a mi nećemo imat mrsku granicu.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusko-ukrajinski rat i utjecaj na RS i HB
PostPostano: 13 ožu 2022, 19:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2017, 18:23
Postovi: 3454
DŽorDŽ je napisao/la:
Harezm je napisao/la:
Ovo je moja domovina, i ja neću ići iz svoje domovine ako mi se ne sviđa režim koji njome vlada.


Ne znam jel živiš u RH ili BiH i jesi li pripadnik hrvatskog naroda?
U RH na izborima većina Hrvata glasuje za HDZ, ja ne. To je volja većine Hrvata i ja to poštujem. Nitko me zbog toga što ne glasujem za HDZ ne proganja, zatvara, maltretira ili ubija.
Tako da ne kužim taj dio koji si napisao "režim koji njome vlada".

U BiH većina Hrvata glasuje za HDZ. Tako da i to treba poštovati. Razumijem okolnosti zašto je to tako, što ne znači da bi bilo drugačije da Hrvatima u BiH ne prijeti preglasavanje.

Harezm je napisao/la:
I nije istina da se ne može promijeniti.


Ovdje si u pravu. Uvijek postoje teoretske šanse da RH potpadne pod Kinu ili Rusiju. U tom nesretnom slučaju ja i moja obitelji selimo u Texas ili u neku od saveznih država "Deep South-a" ili "Midwest-a".

Harezm je napisao/la:
Ljudi nisu misleći pojedinci, nego su dio plemena koje postoji u nekom povijesnom kontekstu. Individualizam je fantazija za srednjoškolce i degenerike.


Jel HDZ dobija 100% glasova na parlamentarnim izbornima u RH?
Jel za ulazak RH u EU glasovalo 100% Hrvata?
Jesmo li svi danas jeli za ručak grah, zelje i kobasice?
Imamo li svi u RH potpuno isti način života, životnih odluka i razmišljanja?

Jesam, ja sam Hrvat koji živi u svojoj domovini.
Pa šta što većina Hrvata glasuje za HDZ? Da mene podržava većina Hrvata, bilo bi me stid. Ja njihovu odluku ne poštujem. Naravno da te nitko ne proganja kad za režim nijedna od hrvatskih stranaka nije opasna. Režim je EU direktiva za koju glasuje 100% zastupnika u Saboru.
Ljudi uglavnom glasuju za HDZ iz interesa, uz par baba koje glasaju za Tuđmana.

E, vidiš, pobjegneš u Ameriku i unuci ti hrvatski neće znat ni mucat. To za mene nije sloboda. A dolaziš u zemlju o kojoj znaš samo što si čuo na PragerU ili DailyWire. Ako nemaš neke ozbiljnije pare, bolje ti je ne idi u USA.

HDZ ne dobiva 100%, ali u tome i jest poanta. Ispada kao da se nešto pitaš.
Ne, glasovala je uvjerljiva manjina, pa smo opet u EU. Promijenjen zakon o referendumu.
Jeli smo oni što Europljani jedu. Sigurno ni Štef ni Jure nisu ručali psa ili mačku.
Šta obuhvaća stil života. Svi živimo sličnim stilom života, osim krajnje siromašnih ili krajnje bogatih.

_________________
Hrvatska Hrvatom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusko-ukrajinski rat i utjecaj na RS i HB
PostPostano: 15 ožu 2022, 21:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ožu 2021, 15:54
Postovi: 1581
Lokacija: Pogibeljan, surov, drzak, bezobrazan politički Zagreb
Kažu Amerikanci danas, ako Rusi ne zauzmu Kijev do kraja ožujka, potpuno će izgubiti napadački momentum jer prema američkim procjenama Rusi su u napadu na Ukrajinu upotrijebili 2/3 svih svojih kopnenih snaga.
Također kažu, Finska je jako blizu odluci o priključenju NATO savezu, dok Švedska još dvoji oko te odluke.

_________________
RH i Protektorat BiH 1981:
Hrvata 54,58%
Prečana 24,00%
Muslimana 21,42%

RH i Protektorat BiH 2022:
Hrvata 62,23 %
Muslimana 19,74 %
Prečana 14,18 %
Ostalih 3,85 %


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusko-ukrajinski rat i utjecaj na RS i HB
PostPostano: 15 ožu 2022, 21:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ožu 2021, 15:54
Postovi: 1581
Lokacija: Pogibeljan, surov, drzak, bezobrazan politički Zagreb
Gradonačelnik Kijeva uputio je u utorak poziv papi Franju da posjeti ukrajinsku prijestolnicu, čak i u ovim okolnostima, ocijenivši da je njegova nazočnost "ključ" spašavanja života i uspostave mira.

Čini se da Ukrajinci idu full west i još će se pokatoličit.

_________________
RH i Protektorat BiH 1981:
Hrvata 54,58%
Prečana 24,00%
Muslimana 21,42%

RH i Protektorat BiH 2022:
Hrvata 62,23 %
Muslimana 19,74 %
Prečana 14,18 %
Ostalih 3,85 %


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusko-ukrajinski rat i utjecaj na RS i HB
PostPostano: 15 ožu 2022, 21:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 59024
Lokacija: DAZP HQ
DŽorDŽ je napisao/la:
Gradonačelnik Kijeva uputio je u utorak poziv papi Franju da posjeti ukrajinsku prijestolnicu, čak i u ovim okolnostima, ocijenivši da je njegova nazočnost "ključ" spašavanja života i uspostave mira.

Čini se da Ukrajinci idu full west i još će se pokatoličit.


Katoličenje je must have, masovno katoličenje bi bilo veliki podstreg kakav moderni svijet ne pamti. Nema europeizacije bez vraćanja cijele Europe u okrilje RKC.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusko-ukrajinski rat i utjecaj na RS i HB
PostPostano: 15 ožu 2022, 22:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ožu 2021, 15:54
Postovi: 1581
Lokacija: Pogibeljan, surov, drzak, bezobrazan politički Zagreb
dudu je napisao/la:
DŽorDŽ je napisao/la:
Gradonačelnik Kijeva uputio je u utorak poziv papi Franju da posjeti ukrajinsku prijestolnicu, čak i u ovim okolnostima, ocijenivši da je njegova nazočnost "ključ" spašavanja života i uspostave mira.

Čini se da Ukrajinci idu full west i još će se pokatoličit.


Katoličenje je must have, masovno katoličenje bi bilo veliki podstreg kakav moderni svijet ne pamti. Nema europeizacije bez vraćanja cijele Europe u okrilje RKC.


Kad Ukrajinci razbiju Ruse, predlažem masovno okupljanje Ukrajinaca na glavnom trgu i prelet pape Franje u AWACSu te masovno katoličenje iz zraka uz izbacivanje hektolitara svete vode na stanovnike i ukrajinsku zemlju. Zapravo, za to im treba kanader. Može, posudit ćemo im ga.

_________________
RH i Protektorat BiH 1981:
Hrvata 54,58%
Prečana 24,00%
Muslimana 21,42%

RH i Protektorat BiH 2022:
Hrvata 62,23 %
Muslimana 19,74 %
Prečana 14,18 %
Ostalih 3,85 %


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 966 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 35, 36, 37, 38, 39

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Aquinas_, Bošnjak..007, iprodano i 96 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO