HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 svi 2024, 19:09.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 9064 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 363  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini - vojni aspekt
PostPostano: 10 tra 2022, 12:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36343
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Točnije spriječava ih što nemaju pola milijuna vojnika koliko bi im trebalo za osvajanje Kijeva.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini - vojni aspekt
PostPostano: 10 tra 2022, 12:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
To je više utjeha gubitničke strane. Postave nerealne ciljeve koje ruski vojni i politički vrh nikad nije izjavio, i onda se tješe "eto nisu ostvarili šta su htjeli".
Bio sam ja u toj situaciji kad sam navijao za Armence. Ali nisam ljudima dosađivao da Azeri nisu ostvarili vojni cilj jer nisu zauzeli Yerevan.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini - vojni aspekt
PostPostano: 10 tra 2022, 13:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 12:49
Postovi: 9434
Otprilike tako. Nitko nikada u Moskvi nije izjavio "osvajamo Kijev za 96 sati", to su izjave iz Brisela, Kijeva, Vasingtona.

Prljava propaganda, odlicna analogija sa ratom Azera i Armena, ergo Azeri nisu zauzeli Yerevan dakle porazeni su, Armenija pobijedila.

U sustini, u tim glavama je SSSR izgubio zimski rat sa Finskom a Amerikanci su pobijedili u Afganistanu. Kako rekoh, sta im se servira, jedu. Makar i *** bila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini - vojni aspekt
PostPostano: 10 tra 2022, 13:47 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4370
crni_bombarder je napisao/la:
Otprilike tako. Nitko nikada u Moskvi nije izjavio "osvajamo Kijev za 96 sati", to su izjave iz Brisela, Kijeva, Vasingtona.

Prljava propaganda, odlicna analogija sa ratom Azera i Armena, ergo Azeri nisu zauzeli Yerevan dakle porazeni su, Armenija pobijedila.

U sustini, u tim glavama je SSSR izgubio zimski rat sa Finskom a Amerikanci su pobijedili u Afganistanu. Kako rekoh, sta im se servira, jedu. Makar i *** bila.

Azeri nisu uzeli cjeli NK ni Stepanakert.
Izgubili rat i osramotili se.

Moje pitanje jesu li Rusi uopste izpalili neke rakete na Kiev ?
Nisam nesto cuo da jesu, kako onda se moze pricat da su htjeli uzet Kiev ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini - vojni aspekt
PostPostano: 10 tra 2022, 14:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 14:44
Postovi: 4267
crni_bombarder je napisao/la:
Kakva stupidna poredjenja, Cehoslovacka i Madjarska su izveli na ulice prakticno golorouk narod, i pokusali nesto protiv Varsavskog pakta, dosli tenkovi i uveli red.

Ukrajina je NATO drzava vec 8 godina, temeljito pripremana i naoruzana, samo idiot moze misliti da je itko u Moskvi ocekivao setanje kroz Kijev.

Idiot koji previse cita zabranjeni, vecernji i ostale "neovisne medije".

Konstantna potreba da "sirotu ukrajinu" predstave kao zrtvu, nespremnu na rat, zatecenu ali hrabru i odvaznu. Hoce to, kad se godinama ignoriraju zlocini ukrajinske armije u Donbasu, nacisticki pukovi i bataljuni, do zuba naoruzana bjelosvjetska bagra i stotine tisuca naoruzanih ukra.

Sve dio opsezne propagande, ocekujes bar da prosjecno inteligentan covjek kuzi i vidi, ali ne vrijedi. Sorosizirani mozak danas vjeruje samo onome sto mu serviraju na pladnju, kao i svako pseto.


Tako je.
Ja sam iskreno ispao šokiran zadnjih mjesec-dva dana kada vidim koliko je Ukrajina militarizirana. U svakom podrumu po par NLAW-ova, municije na sve strane, tisuće dobrovoljaca, radikala, CIA obavještajaca.
Nisam pratio toliko događaje zadnjih 7-8 godina u Ukrajini pa možda zato.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini - vojni aspekt
PostPostano: 10 tra 2022, 14:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jefferson Davis je napisao/la:
Tako je.
Ja sam iskreno ispao šokiran zadnjih mjesec-dva dana kada vidim koliko je Ukrajina militarizirana. U svakom podrumu po par NLAW-ova, municije na sve strane, tisuće dobrovoljaca, radikala, CIA obavještajaca.
Nisam pratio toliko događaje zadnjih 7-8 godina u Ukrajini pa možda zato.


Rijetko ko je pratio kad je potpuna cenzura o tome na "zapadu". Ja sam znao nešto jer sam stalno pratio RT News.

Sad da vam kažem nešto o srušenom putničkom avionu iznad Ukrajine. Jeste znali da je Kijev sa USA, Nizozemskom, UK i Australijom potpisao ugovor da ove zemlje ne smiju o istrazi tog aviona ništa reći medijima niti nijedan papir dati bez da prije upitaju Kijev i dobiju dozvolu za to ? I to se godinama respektiralo, ne što su se te države plašile Kijeva već je to bila orkestrirana igra i kazalište.
I sve to dok su i Rusi i Ukrajinci imali istu vrstu raketa koja je srušila taj avion.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini - vojni aspekt
PostPostano: 10 tra 2022, 14:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2021, 00:01
Postovi: 4116
Lokacija: Castle Grayskull
Jefferson Davis je napisao/la:
crni_bombarder je napisao/la:
Kakva stupidna poredjenja, Cehoslovacka i Madjarska su izveli na ulice prakticno golorouk narod, i pokusali nesto protiv Varsavskog pakta, dosli tenkovi i uveli red.

Ukrajina je NATO drzava vec 8 godina, temeljito pripremana i naoruzana, samo idiot moze misliti da je itko u Moskvi ocekivao setanje kroz Kijev.

Idiot koji previse cita zabranjeni, vecernji i ostale "neovisne medije".

Konstantna potreba da "sirotu ukrajinu" predstave kao zrtvu, nespremnu na rat, zatecenu ali hrabru i odvaznu. Hoce to, kad se godinama ignoriraju zlocini ukrajinske armije u Donbasu, nacisticki pukovi i bataljuni, do zuba naoruzana bjelosvjetska bagra i stotine tisuca naoruzanih ukra.

Sve dio opsezne propagande, ocekujes bar da prosjecno inteligentan covjek kuzi i vidi, ali ne vrijedi. Sorosizirani mozak danas vjeruje samo onome sto mu serviraju na pladnju, kao i svako pseto.


Tako je.
Ja sam iskreno ispao šokiran zadnjih mjesec-dva dana kada vidim koliko je Ukrajina militarizirana. U svakom podrumu po par NLAW-ova, municije na sve strane, tisuće dobrovoljaca, radikala, CIA obavještajaca.
Nisam pratio toliko događaje zadnjih 7-8 godina u Ukrajini pa možda zato.


Ja sam znao donekle o militarizaciji Ukrajine, ali nisam znao da su razmere baš tolike. Ono što je upečatljivo je da je ukrajinska vojska odmah imala novo zapadno oružje, što znači da su godinama ispod žita naoružavani do iznemoglosti, obučavani i pripremani za rat. Drugo je stanje ukrajinske tehnike, očigledno je da su im zapadni "prijatelji" dali velike pare i alate za remont i modernizaciju sve opreme i tehnike. U Ukrajini je posle raspada SSSR-a ostala ogromna količina tehnike, hiljade tenkova, stotine i stotine helikoptera i aviona. Nešto su ovi prodavali ali većina im je polako propadala u skladištima. Vidi se da je sva ta oprema u međuvremenu remontovana i osposobljena za upotrebu.

Dosta toga su Rusi predvideli, ne verujem da je iko u Moskvi očekvao da će Ukrajina pasti posle 3 dana, međutim mislim da su se i oni neprijatno iznenadili militarizacijom Ukrajine i opskrbljenošću VSU novim protivoklopnim i ostalim sistemima. Čini mi se da je prelomni trenutak za promenu taktike bio napad Točkom-U na Donjeck. Do tada je taktika bila osvajanje teritorije pomalo na svim stranama, po 10-15km dnevno svuda. Mislili su da zaobiđu glavnicu ukrajinske vojske i da zauzimaju okolo, pa da posle polako čiste gradove rezervistima. Međutim, kad su ovi počeli da gađaju po gradovima Donbasa, Rusi su došli do zaključka da se ta velika grupacija mora uništiti jer predstavlja veliku opasnost.

Ni ja ne verujem da su planirali da zauzmu Kijev sa 40 hiljada ljudi, ali ta grupacija im je bila bitna zbog političkog pritiska i to su sad izgubili. Da je i dalje na tim pozicijama ruska vojska, ne bi se sigurno von der Leyen i Boris neočešljani šetkali Kijevom, bila bi potpuno drugačija situacija, ali jenostavno nisu imali dovoljno ljudi da reše Donbas bez tih 40-50 hiljada koje su im bile na severu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini - vojni aspekt
PostPostano: 10 tra 2022, 17:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 12:49
Postovi: 9434
Ne samo militarizirana, doveli su svu bjelosvjetsku nazi bagru da ratuje za interese Vasingtona, instalirali biokemijske laboratorije, poceli gradnju nato baza, Ukrajina je vec godinama strateski partner NATO pakta. Premrezena zapadnim spijunima, instruktorima, infrastrukturom, uostalom zato se i dogodio ruski napad.

Naravno da je po "neovisnim zapadnim medijima" napad produkt ciste zelje zle pokvarene Rusije da okupira mladu prposnu demokratsku ljepoticu Ukrajinu, zli Rusi sto siluju bebe i jedu malu djecu, deja vu propaganda koja u ispranim mozgovima uvijek nadje plodno tlo. Kme napali su nevinu Ukrajinu kme jadni ukrajinci kme idemo na proteste podrzimo ukrajince kme jadne ukro izbjeglice kme kme kme.

U realnosti, napad je iznudjen, ne sumnjam da ce soros ekipa i takvu iznudu napada nekada negdje nazvati ruskom slabosti jer "igraju kako im mi kazemo", ali za sada je zvanicni stav zapadne ekipe "Putinu se digao fasisticki *** i napao je jer je zao okupator".

U tom svjetlu je i ta prica o jadnoj nenaoruzanoj Ukrajini, zrtvi agresije, kme. U stvarnosti, oni su spremali napad na Donbas, imaju stotine tisuca naoruzanih ljudi medju njima desetine tisuca nacistiske kopiladi, otprilike jednaka proxy armija kao koljacka dzihad armada u Siriji, Iraku, idenitcno topovsko meso. Spremni na pokolje, zlocine, koji ce se zataskati jer "borci za slobodu", i sve je to odlicno uklopljeno u onu staru matricu kontroliranog kaosa.

Samo je sad histerija veca, nego u Siriji ili Iraku ili Libiji, zato sto im ne ide kako su naucili. A naucili su da zbombaju protivnika, posalju koljace u akciju, ubiju "diktatora", poravnaju sve i pocnu brati kajmak, naftu, plin, kao i svaki parazit kad se nakaci na izvor.

Ovdje je neprijatelj malo veci zalogaj, ne mogu mu nista direktno jer bi im jebo mamu nuklearnim oruzjem, pa ce ga grickati posredstvom proxy debila i nadati se da ce sankcije nesto. Krajnji cilj je svakako unistenje Rusije kao faktora, dovodjenje na vlast u Moskvi nekog soroseiziranog idiota, i tako dalje to je prica koju je besmisleno opet ponavljati.

Sve sto se o ovom ratu treba znati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini - vojni aspekt
PostPostano: 10 tra 2022, 17:47 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 70192
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Međunarodna Zračna luka Dnjepropetrovsk (Dnipro)

Prije rata:
slika

slika



Nakon napada danas:

slika

slika

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini - vojni aspekt
PostPostano: 10 tra 2022, 17:49 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 70192
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Marijupol

slika

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini - vojni aspekt
PostPostano: 10 tra 2022, 17:53 
Online
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8195
Tuku civilne aerodrome, vjerojatno se tu teretnim zrakoplovima doprema naoružanje, ne vidim zašto inače rušit aerodrom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini - vojni aspekt
PostPostano: 10 tra 2022, 17:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2021, 00:01
Postovi: 4116
Lokacija: Castle Grayskull
i_jopet je napisao/la:
Tuku civilne aerodrome, vjerojatno se tu teretnim zrakoplovima doprema naoružanje, ne vidim zašto inače rušit aerodrom.


Nema teretnih letova, to bi bilo oboreno. Pre će biti da se hangari i terminal aerodroma koriste kao logistički centar za vojsku, možda su mislili neće Rusi gađati civilni aerodrom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini - vojni aspekt
PostPostano: 11 tra 2022, 09:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Citat:


Ruski „Kalibar“ uništio ukrajinski S-300

Oružane snage Rusije su visokopreciznim raketama morskog baziranja „Kalibar“ uništile skriveni u hangaru protivvazdušni raketni divizion S-300 koji je dovezen iz Evrope, saopštio je portparol ruskog Ministarstva odbrane Igor Konašenkov.

Konašenkov je dodao da je sistem S-300 Ukrajini isporučen iz jedne od evropskih zemalja.

Prema rečima portparola, u napadu su pogođena četiri lansera S-300 i do 25 pripadnika ukrajinskih Oružanih snaga.

Ruska vojska je u naseljima Nikolajev i Žovtnjevo uništila dva skladišta municije, a u rejonu Uspenovke – radar za navođenje protivvazdušnog raketnog sistema S-300.

On je dodao da je visokopreciznim udarima u oblastima naselja Vozdviženka 2 i Ivanovka u Donjeckoj oblasti uništeno devet tenkova, pet samohodnih artiljerijskih oruđa 2S3 „Akacija“, pet višecevnih raketnih bacača BM-21 „Grad“ i više od 60 neonacista.

Tokom noći, ruska vojska je visokopreciznim raketama vazdušnog baziranja u oblasti naselja Velika Novoselka u Donbasu uništila pogon za remont naoružanja i vojne tehnike ukrajinskih snaga PVO, među kojima i raketni sistemi „Buk M1“ i „Osa AKM“, dodao je Konašenkov.

Tokom specijalne operacije Oružane snage Rusije oborile su u vazduhu dva ukrajinska jurišna aviona Su-25 kod Izjuma.

Prema njegovim rečima, u rejonu naselja Posad-Pokrovsko u Hersonskoj oblasti, koncentrisanom vatrom iz malokalibarskog naoružanja u vazduhu je oboren ukrajinski vojni helikopter Mi-24.

Od početka specijalne vojne operacije u Ukrajini, Oružane snage Rusije uništile su 129 aviona, 99 helikoptera, 243 raketna sistema S-300, sistem „Buk M1“, protivvazdušni raketni sistem „Osa AKM“, 441 bespilotna letelica, 2.079 tenkova i ostalih borbenih oklopnih vozila, 239 višecevnih raketnih sistema, 909 poljskih artiljerijskih oruđa i minobacača, kao i 2.003 specijalna vojna vozila, naveo je on.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini - vojni aspekt
PostPostano: 11 tra 2022, 10:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Index

Citat:
Najnovija ruska ofenziva u Donbasu već je počela, rekao je jutros visoki ukrajinski dužnosnik pa dodao kako Rusija nastavlja gomilati snage u toj istočnoj regiji Ukrajine.

"Iz moje točke gledišta, velika ofenziva (na istoku Ukrajine, op.a.) već je počela", rekao je na javnoj televiziji Vadim Denisenko, savjetnik ukrajinskog ministra unutarnjih poslova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini - vojni aspekt
PostPostano: 11 tra 2022, 14:11 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 70192
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Prije dva dana sam reko da Ukrajinci još uvijek drže pola Marijupola.

Vi koji ste rekli da je preostala čeličana, hoće li to?

Kolika je ta tvornica ?

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini - vojni aspekt
PostPostano: 11 tra 2022, 14:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 70192
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Iako, ako gledamo vojno i šahovski, formalno uzimanje Marijupola je vojno nebitno, to je blokirana ukrajinska figura na tabli, može služiti samo za podizanje morala Rusa, a to punjenje morala može se iskoristiti bilo kada.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini - vojni aspekt
PostPostano: 11 tra 2022, 14:15 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 70192
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Rat se pretvorio u konsolidaciju i polagano mrvljenje. Uz nastavak granatiranja i uništavanja.

Sankcije čini se da će potaknuti novi svjetski ekonomski i financijski poredak. Rublja se potpuno oporavila na nivo prije rata. Znaci Rusi se čine sada spremi za dugi rat.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini - vojni aspekt
PostPostano: 11 tra 2022, 14:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36343
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Robbie MO je napisao/la:
Prije dva dana sam reko da Ukrajinci još uvijek drže pola Marijupola.

Vi koji ste rekli da je preostala čeličana, hoće li to?

Kolika je ta tvornica ?


Nije samo ta čeličana nego industrijska zona oko nje, a navodno još Ukrajinci drže i trećinu luke.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini - vojni aspekt
PostPostano: 11 tra 2022, 14:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Golem je to complex, gospodine Robi. A i šteta bi ga bilo urnisati zbog tog šljama koji se poskrivao u njemu, jer vredi neuporedivo više od njega. Da se mene pita, ja bih to pustio da skapa od gladi i žeđi.

slika



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini - vojni aspekt
PostPostano: 11 tra 2022, 14:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24821
Lokacija: Heartbreak Hotel
Zapovjedništo 36 marinske brigade ukrajinske vojske u Mariupolju objavilo: "Danas je vjerojatno posljednji dan naše borbe"


Citat:
"Today will probably be the last battle, as the ammunition is running out," the 36th marine brigade of the Ukrainian armed forces.

"It's death for some of us, and captivity for the rest," it added, saying it had been "pushed back" and "surrounded" by the Russian army.



https://www.todayonline.com/world/ukrai ... ol-1870456

https://www.theguardian.com/world/live/ ... -east-live

https://www.dailymail.co.uk/sciencetech ... index.html

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini - vojni aspekt
PostPostano: 11 tra 2022, 14:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24821
Lokacija: Heartbreak Hotel
Zapravo imaju 2 zone. Azovstal uz more, površine slične površini Mostara i sjevernije je Ilič kompleks, veličine negdje oko 2 Mostara. Između ove 2 zone su ledine koje ne kontrolira nitko.

Doduše jedan manji dio tih zona Rusi već kontroliraju.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini - vojni aspekt
PostPostano: 11 tra 2022, 14:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23402
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Robbie MO je napisao/la:
Iako, ako gledamo vojno i šahovski, formalno uzimanje Marijupola je vojno nebitno, to je blokirana ukrajinska figura na tabli, može služiti samo za podizanje morala Rusa, a to punjenje morala može se iskoristiti bilo kada.

Ovo i meni nije jasno. Ja bih to pustio u cvrstom zagrljaju. Rezervisti to mogu u okruzenju drzati.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini - vojni aspekt
PostPostano: 11 tra 2022, 14:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36343
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Zašto bi se Rusima žurilo pa i u Mariupolju?
Vjerujete u ove medijske natpise da Rusi moraju završiti rat do parade u Moskvi?

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini - vojni aspekt
PostPostano: 11 tra 2022, 14:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2022, 13:01
Postovi: 7700
Lokacija: Jug
daramo je napisao/la:
Zašto bi se Rusima žurilo pa i u Mariupolju?
Vjerujete u ove medijske natpise da Rusi moraju završiti rat do parade u Moskvi?



Da, samo koje godine..

_________________
Srbijanski ukruh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini - vojni aspekt
PostPostano: 11 tra 2022, 14:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 12:49
Postovi: 9434
Da, zauzimanje strateski najvaznijeg grada u Ukrajini, sa dvije najvece celicane u Europi, glavna luka za izvoz zitarica na bliski istok i Europu, nebitna stavka.

Toliko nebitna da su 20 tisuca ukra instalirali tamo, i svoj najelitniji nacisticki puk.

Kad padne Odessa i to ce biti nebitno, sve je nebitno, pise u jutarnjem i vecernjaku.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 9064 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 363  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: konzerva, Navodni Poslanik i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO