HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 lis 2024, 06:44.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 26 svi 2022, 22:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23978
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
daramo je napisao/la:
Za sve te servise mi smo na crnoj listi zemalja zbog pranja novca.
Mislio otvoriti Crypto wallet i šipak ne mogu niti instalirati aplikaciju na google store jer nakarada nije podržana.
Crna rupa usred Europe.

Ne smiješ trejdati na forexu iz BiH. Banke ne prebacuju na strane brokerske račune, a BH brokeri nemaju tu uslugu.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 29 svi 2022, 11:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 23:01
Postovi: 19736
Junuz Djipalo je napisao/la:
Wise nažalost još nije BiH dodao i ne vidim tašto bih se sluzio s njim.

Radi i na BiH dokumentima, provjereno, samo što ne šalju karticu u BiH tj. van EU. Treba EU adresa, bilo kakva (ne treba račun od struje ili telekoma i slično, već samo adresa gdje će kartica biti poslana), da bi stigla i kartica. Neka registruje drug račun sa svojom ličnom i tvojim prebivalištem na tvoju adresu u Hrvatskoj i pošalješ mu karticu, kad ti stigne.

Junuz Djipalo je napisao/la:
EP HZHB ima račun u € na koji se može platit.

E onda definitivno, kada zaživi evro u Hrvatskoj, prebaci svoju platu na Wise račun u evrima, pa sa Wise računa u evrima na drugi Wise račun u eurima, pa onda podizanje novca sa bankomata i plaćanje računa u evrima, a prije toga, kada budeš registrovao račun, neka stavi prebivalište na Hrvatsku i stavi tvoju adresu. Tako ste obojica u SEPA sistemu, a i nevezano sa SEPA, pošto novac ostaje u familiji, sa računa na račun je besplatno i odmah je samim tim, isti dostupan i na kartici, sa koje, širom svijeta, do 200 evra mjesečno, nema naknade, što je taman i više nego dovoljno za račune.

Junuz Djipalo je napisao/la:
Na bankomatu i dalje dižem na San Paolo koja je sestra PBZ-a i nema naknade. Mislim da tako šljakaju i Unicredit i Zaba a valjda i RBA...platit.

Može i tako. Ovo je možda i bolje, na neki način. Ja znam da npr. Procredit banka naplaćuje slanje novca, sa računa u Procredit banci, u jednoj zemlji, na račun u istoj toj banci u drugoj zemlji, 5 evra i to fiksno, bez obzira na iznos novca koji se šalje i ima kartica bez naknade za podizanje novca sa bankomata u vlasništvu Procredita, a ima i 20 besplatnih transakcija u unutrašnjem platnom prometu, samo što je to u okviru paketa računa, koji se sastoji od kartice, tekućeg i štednog računa u KM i evrima i mobilnog/internet bankarstva, što sveukupno košta 10 KM mjesečno. Tradicionalne banke natrpaju sve i svašta.

Junuz Djipalo je napisao/la:
No nije mi jasno zasto sestrinske tvrtke imaju takve tarife. Mislim da je to politički kao i skupi roaming izneđu A1 u Srbiji i u RH. Npr. Nema tu logičnog objašnjenja.

BiH i Srbija nisu u SEPA platnom sistemu, tako da sva međunarodna plaćanja idu preko (skupog) SWIFT-a, što znači da je npr. slanje novca iz Srbije ili iz BiH u Hrvatsku, isto kao i slanje novca iz Zanzibara u Island, tako da, za ove male iznose, najprikladniji je PayPal, pa čak i Western Union u zadnje vrijeme, pošto su snizili svoje cijene transfera novca. Sad je, čini mi se, od 8 KM pa nadalje da sam vidio, naknada, a nekada je bila 10-15 odsto od iznosa. Takođe, vidi i Moneygram.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 29 svi 2022, 11:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37314
Lokacija: Gl. grad regije
Objasnio si sve što sam znao. Inače sam sudjelovao u uvođenju SEPA-e u RH.

Doista mi nije jasno da BiH koja je protektorat EU nije u njoj.

Šugava država.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 29 svi 2022, 11:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 23:01
Postovi: 19736
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Za sve te servise mi smo na crnoj listi zemalja zbog pranja novca.
Mislio otvoriti Crypto wallet i šipak ne mogu niti instalirati aplikaciju na google store jer nakarada nije podržana.
Crna rupa usred Europe.

Nije to zbog pranja novca, cijela istočna Europa pere novac pa nisu blokirani. Ali oni nemaju aktiviste povezane s terorističkim skupinama, "povratnike s ratišta" u Siriji i slične kategorije Građana koji bi slali i primali novac za zabranjene aktivnosti.

Imaju jedna Francuska i jedna Njemačka, više Muslimana nego što ih ima BiH, čak nekoliko puta više, samo što oni imaju mnogo razvijenije finansijsko tržište, tako da pranje novca shvataju veoma ozbiljno, dok kod nas, šta reći kada se jedan lik, hvalio novinarima, kako je preko granice iznio gomilu para i to bez ikakvih problema. Takoreći, niko ga ništa nije ni pitao za to, pošto država kod nas kontroliše uglavnom samo šverc droge, oružja i akcizne robe. Desi se tu i tamo da uhapse nekog zbog prebacivanja novca, samo što to je rijedak slučaj, tako da BiH je raj za pranje novca. Jedino je Ukrajina, zanimljivija po tom pitanju, jer je u ratnom haosu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 29 svi 2022, 12:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 23:01
Postovi: 19736
lider30 je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Za sve te servise mi smo na crnoj listi zemalja zbog pranja novca.
Mislio otvoriti Crypto wallet i šipak ne mogu niti instalirati aplikaciju na google store jer nakarada nije podržana.
Crna rupa usred Europe.

Ne smiješ trejdati na forexu iz BiH. Banke ne prebacuju na strane brokerske račune, a BH brokeri nemaju tu uslugu.

Ne može koristiti usluge (stranih) Forex brokera, kao niti usluge (stranih) brokera hartijama od vrijednosti, dok digitalna imovina (kriptovalute) još nije regulisana u BiH, tako da ne postoji zabrana trgovanja kriptovalutama, u inostranstvu, niti bilo u BiH, samo fizičkim valutama (markama, francima, funtama itd.), kao i akcijama, obveznicama i slično, u inostranstvu i to važi samo za područje Federacije BiH, dok to ne važi za područje Republike Srpske, što se da zaobići, tako što recimo npr. prebaciš novac na Interactive Brokers preko Nove banke, koja je registrovana u Banja Luci, te stoga podliježe zakonima koji važe u Republici Srpskoj, koji nemaju zabranu trgovanja hartijama od vrijednosti, niti valutama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 29 svi 2022, 12:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 23:01
Postovi: 19736
Junuz Djipalo je napisao/la:
Objasnio si sve što sam znao. Inače sam sudjelovao u uvođenju SEPA-e u RH.

Doista mi nije jasno da BiH koja je protektorat EU nije u njoj.

Šugava država.

Baš zato što je BiH pod protektoratom EU, zato i ne može ući u istu, jer je EU, instalirana u BiH, na jedan sasvim pogrešan način tj. na način da BiH ima status koji je kao onaj iz doba Austrougarske, umjesto da se ide na to BiH bude što prije, neki faktor u EU, zajedno sa Srbijom i drugim zemljama u regionu, a koje još nisu ušle u EU, no očigledno je da EU, igra u korist svoje štete, s obzirom na to, da je preko Kosova, zamrzla i Srbiju, u vremenu i prostoru, barem što se tiče evropskih integracija, no sve se to da brzo otkočiti, ako postoji obostrani interes i to kroz što skoriji odlazak OHR-a i EUFOR-a iz BiH i primjene takozvanog kiparskog modela za Srbiju ili još bolje, prijema čitave Srbije u EU.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TransferWise
PostPostano: 29 svi 2022, 12:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 23:01
Postovi: 19736
daramo je napisao/la:
Za sve te servise mi smo na crnoj listi zemalja zbog pranja novca.
Mislio otvoriti Crypto wallet i šipak ne mogu niti instalirati aplikaciju na google store jer nakarada nije podržana.
Crna rupa usred Europe.

Probaj ovo.

https://crypterium.com/


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO