HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 03 kol 2024, 15:14.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 7199 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200 ... 288  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 kol 2022, 20:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 16:06
Postovi: 28487
crni_bombarder je napisao/la:
Muslimani "snagu" crpe iz glumatanja zrtve, ucjenjivanja zapada "niste nam pomogli u ratu, pomozite sada heljp baznija dzenosajd", imajuci tu podrsku, koriste koliko mogu.

Dobili su milijarde donacija pomoci od zapada, ali sve su pokrali. Zapad ocigledno ima neku savjest prema mukijima, a ovi "kredit Srebrenice" zele dobro unovciti. Prakticno, muslimanska politika igra samo na tu kartu.

Sve ostalo je kod njih promaseno. Siromasni, nekompetentni, nedrzavotvorni, Mesa ih najbolje opisao zna ko je citao, narod koji ne zna ni sto je i kuda je ni gdje je. Ekonomski puse i od Srba, a tek od Hrvata, mada oni i tu takijaju da su jaki. E da, takija im glavno oruzje, laz na laz, jedna drugu prestize. Mujo ima jednu pricu interno, medju sobom, a drugu za okolinu.
Mujo muji kmeci kako je sve unisteno, opljackano, da im puk bjezi iseljava, da im je perspektiva nikakva. Ali kad prica sa susjedstvom, taj isti mujo je spreman lagati koliko treba, da "dokaze" susjedu da je bolji od njega. Pa je tako mujo vojnicki jaci od Srbije i Hrvatske, mujo ima jaku namjensku industriju (iako je 90% toga vec u stecaju, Bugojno i Gorazda tropa, sve propalo, Hadzici takodje) a i jak je i jedinstven, sa 2000 jedva okupljenih baba.

Cak sam sad i prilicno uvjeren da se Smit nije prepao tog jada od naroda nego je opet netko izvana urgirao za mujagu. Jer kako rekoh na pocetku, kredit Srebrenice je u pitanju.

Mujo ima i institucije u smogistanu, sto obilato koriste posto su u mutljavinama majstori, eto 6 savjetnika Smita su muslimani. Oni su od dzenosajda biznis napravili, ali i to su nesposobni pretvoriti u konkretno. Zato zavide Albancima, jer oni ne mogu izvesti specijalce na Drinu i hapsiti Srbe, a ni Hrvate.

Zavide svima, susjedima najvise, lazu sve sto mogu slagati, glume gradjane, multietnicare, uostalom da ne nabrajam sve vec znate. Ali i to ce jednom potrositi, mogu koliko hoce ali nece dokle hoce.


:thumbup1

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 kol 2022, 20:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ožu 2021, 16:54
Postovi: 1619
Lokacija: Pogibeljan, surov, drzak, bezobrazan politički Zagreb
ZIX je napisao/la:
DŽorDŽ je napisao/la:

1. Uvećano:
Tko je što računao? :no
Na zapadu ti nema jednog tora i jednog jedinstvenog razmišljanja kojim vlada samo jedan pojedinac.
Možeš čak biti i dovoljno hrabar te imati svoje mišljenje izvan "Tako ste računali" i "Stvarno mislite" tora.

2. Uvećano:
:ucelo
Rusija i Kina su toliko fantastično uređene države da milijuni ljudi godišnje hrle u to blagostanje slobode življenja i osobnog prosperiteta.
Doslovce se tisuće migranata bacaju pred ruska i kineska veleposlanstva i njihove granice u nadi da će doseć taj komadić raja na zemlji gdje će imati potpunu slobodu misli i djelovanja zajamčenu Ustavom.


Odgovor na 1.
Pogledaj medijske natpise s kraja 2. i početka 3. mjeseca. Mediji jesu sredstvo izražaja istinske vlasti na Zapadu. Zapravo, izravno govore ono što vlast neće tako izravno izreći. Naravno, danas bi percepcija običnih ljudi na te iste vijesti bila drugačija, jer onda je bio izražen antiratni naboj i šok zbog izbijanja rata. Danas su se ljudi urazumili, to vidim i iz svojih svakodnevnih kontakata, ali i iz komentara na društvenim mrežama.

Odgovor na 2.
U slobodu misli i djelovanja zajamčenu Ustavima na Zapadu sam se dovoljno uvjerio tijekom COVID-19 pandemije, BLM protesta ili američkih predsjedničkih izbora. Ljudi u Americi riskiraju otkaze na poslu ako napišu na Facebooku ili Twitteru da su predsjednički izbori 2020. bili namješteni ili da je George Floyd crni kriminalac. Da ne govorim o sudbini liječnika, dojučerašnjih medijskih heroja, koji su odbili primiti "spasonosno" cjepivo. Naposljetku, nisu Rusi ni Kinezi izumili cancel kulturu, niti je oni tako masovno poput zapadnjaka primjenjuju.
Naravno, ima onih koji čitav život podrede apsolutnom materijalizmu, važu u euro ili dolar plaće na eventualnom radnom mjestu gdje će živit, pritom ne vodeći brigu o troškovima života, nematerijalnim stvarima. Nekad davno su ljudi prelazili s kršćanstva na islam zbog materijalnih razloga. A ima i onih, poput onih Švaba, koji nisu apsolutni materijalisti, kojima životnu sreću predstavlja i nešto što nije novac, pa se dosele na područje Tomislavgrada. Naravno da Rusija i Kina nisu ideal, ali predstavljati ovaj Zapad kao ideal je žalosno. Suvremeni Zapad=Zapadno Rimsko Carstvo.


Zar sam ja tvrdio da ne postoji "zapadna" medijska propaganda?
Naravno da svaka velesila želi biti No1.

Jesi li siguran za ovo uvećano i podcrtano?
Misliš li da Rusiji i Kini odgovara snažni "zapad", odnosno snažni SAD?
Misliš li da Rusija i Kina nemaju prste u podrivanju Američkog Ustava te poticanju društvenih razdora unutar SAD-a već samo spremno prihvaćaju dominaciju SAD-a?

A za ovo da se u Rusiji i Kini ne primjenjuje "cancel culture", tamo se to niti ne stigne primijeniti, jer je diktator u tim zemljama alfa i omega, pa se niti ne stignu razviti različiti stavovi o različitim temama.
Ako nešto kažeš kontra Putina u Rusiji ili Xi-ja i KPK u Kini ode glava odmah cijeloj obitelji i prijateljima.
U gorem slučaju, završi šira obitelj na preodgoju u Sibiru ili rudnicima Tibeta (doživotno).

Od svih društvenih uređenja koje je svijet do sada imao, kapitalizam, slobodno tržište i demokracija sa zajamčenim slobodama za mane nemaju kvalitetnu alternativu.
Toga nema ni u Rusiji, ni u Kini.

_________________
RH i Protektorat BiH 1981:
Hrvata 54,58%
Prečana 24,00%
Muslimana 21,42%

RH i Protektorat BiH 2022:
Hrvata 62,23 %
Muslimana 19,74 %
Prečana 14,18 %
Ostalih 3,85 %


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 kol 2022, 20:24 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Harezm je napisao/la:
divizija je napisao/la:
...onda bi Hrvati počeli MOŽDA osmi'ljavati neke druge strategije.

Uozbilji se.


ma znam da ne bi, ali možda ne bismo zako mahnito pušili gayropsk ii hamerički qrac, možda bi nam se stanje svijesti počelo mijenjati.

situacija je gopolitički takva da Zapad isto takija sve redom, pa i svoje vazale

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 kol 2022, 20:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31764
divizija je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

I meni je to padalo na pamet.

Da nas svijet (Amerikanci) žele uništiti, pa jednostavno ne bi bilo priče o izbornom zakonu. Zašto cijela drama od pregovora u Neumu, do nametanja, pa sad nekih ultimatuma? Sve je to beskorisno. Ako nas se žele riješiti ništa im to nije bilo potrebno. Mogli su jednostavno ne činiti ništa, izbori bi bili i prošli. .


naprotiv, ovako vas kuhaju kao žabu, a da nieg od toga nije bilo i da su otvoreno na strani mujaga, onda bi Hrvati počeli MOŽDA osmi'ljavati neke druge strategije.

A ne bi se Hercegbosna klela u HDZ i "nezamjenjivu ulogu Hamdije".

Svi ovi pregovori, nametanje i nenametanje služe tome da se hrvatska žaba skuha


Ne bih se složio. Skuhani smo mi davno. Sve što je trebalo je da ne rade ništa i mi bi gunđali bez konkretne akcije.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

910 of 2558 - 35.57%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 kol 2022, 20:38 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Naša Kvačica je napisao/la:
Ne bih se složio. Skuhani smo mi davno. Sve što je trebalo je da ne rade ništa i mi bi gunđali bez konkretne akcije.


ma gle, oni bi nešto i progurali, čisto da dobiju Hvrtae da opet jurišaju na Srbe u BIH za muslimanski račun, kao 1995., to ti je poanta svega ovoga.

ali ako ne ide, ne ide. neće se Zapad pretrgati oko toga.
mukiji će jurišati sami na Srbe nakon što srede Hrvate

s druge strane, Hrvati z BIH imaju solidan utjecaj i na politiku same RH, da nije bilo sveg ovog Plenkijevog prenemaganja, da je izgubio potporu u tim krugovima, pitanje je bili on opstao. A ni to nije nebitno napim okupatorima.
Zato je važno ostaviti dojam kako se eto Plnki bori za HB Hrvate. makar i bez ikakvog rezultata.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 kol 2022, 20:42 
Offline

Pridružen/a: 08 vel 2021, 19:01
Postovi: 524
DŽorDŽ je napisao/la:
ZIX je napisao/la:

Odgovor na 1.
Pogledaj medijske natpise s kraja 2. i početka 3. mjeseca. Mediji jesu sredstvo izražaja istinske vlasti na Zapadu. Zapravo, izravno govore ono što vlast neće tako izravno izreći. Naravno, danas bi percepcija običnih ljudi na te iste vijesti bila drugačija, jer onda je bio izražen antiratni naboj i šok zbog izbijanja rata. Danas su se ljudi urazumili, to vidim i iz svojih svakodnevnih kontakata, ali i iz komentara na društvenim mrežama.

Odgovor na 2.
U slobodu misli i djelovanja zajamčenu Ustavima na Zapadu sam se dovoljno uvjerio tijekom COVID-19 pandemije, BLM protesta ili američkih predsjedničkih izbora. Ljudi u Americi riskiraju otkaze na poslu ako napišu na Facebooku ili Twitteru da su predsjednički izbori 2020. bili namješteni ili da je George Floyd crni kriminalac. Da ne govorim o sudbini liječnika, dojučerašnjih medijskih heroja, koji su odbili primiti "spasonosno" cjepivo. Naposljetku, nisu Rusi ni Kinezi izumili cancel kulturu, niti je oni tako masovno poput zapadnjaka primjenjuju.
Naravno, ima onih koji čitav život podrede apsolutnom materijalizmu, važu u euro ili dolar plaće na eventualnom radnom mjestu gdje će živit, pritom ne vodeći brigu o troškovima života, nematerijalnim stvarima. Nekad davno su ljudi prelazili s kršćanstva na islam zbog materijalnih razloga. A ima i onih, poput onih Švaba, koji nisu apsolutni materijalisti, kojima životnu sreću predstavlja i nešto što nije novac, pa se dosele na područje Tomislavgrada. Naravno da Rusija i Kina nisu ideal, ali predstavljati ovaj Zapad kao ideal je žalosno. Suvremeni Zapad=Zapadno Rimsko Carstvo.


Zar sam ja tvrdio da ne postoji "zapadna" medijska propaganda?
Naravno da svaka velesila želi biti No1.

Jesi li siguran za ovo uvećano i podcrtano?
Misliš li da Rusiji i Kini odgovara snažni "zapad", odnosno snažni SAD?
Misliš li da Rusija i Kina nemaju prste u podrivanju Američkog Ustava te poticanju društvenih razdora unutar SAD-a već samo spremno prihvaćaju dominaciju SAD-a?

A za ovo da se u Rusiji i Kini ne primjenjuje "cancel culture", tamo se to niti ne stigne primijeniti, jer je diktator u tim zemljama alfa i omega, pa se niti ne stignu razviti različiti stavovi o različitim temama.
Ako nešto kažeš kontra Putina u Rusiji ili Xi-ja i KPK u Kini ode glava odmah cijeloj obitelji i prijateljima.
U gorem slučaju, završi šira obitelj na preodgoju u Sibiru ili rudnicima Tibeta (doživotno).

Od svih društvenih uređenja koje je svijet do sada imao, kapitalizam, slobodno tržište i demokracija sa zajamčenim slobodama za mane nemaju kvalitetnu alternativu.
Toga nema ni u Rusiji, ni u Kini.


Rusi su u Jeljcinovo doba pokušali ići putem demokracije sa zajamčenim slobodama ( ponavljam, vidili smo te, kako ti kažeš zajamčene slobode na Zapadu tijekom COVID pandemije, američkih predsjedničkih izbora, BLM protesta ) pa je Rusija tada bila jad i čemer. Tek s Putinom su oni vratili izgubljeno dostojanstvo, a i Putin je izvorno ima neke simpatije prema Zapadu, no ubrzo se uvjerio da ta "demokracija" po mjeri zapadnih liberalnih demokrata je dimna zavjesa za krađu resursa i degeneraciju društva. Rusija je povijesno uvijek najsnažnija onda kada vlast nije po mjeri zapadnih liberalnih demokrata.

Naposljetku, za neka društva je i bolje da nemaju tu demokraciju zapadnog tipa, to samo usporava funkcioniranje sustava im, ne mogu se ni oko čega dogovorit.
Inače, da u Rusiji ode glava čim kažeš nešto kontra Putina, onda bi jedan Igor Strelkov odavno bio u grobu, ili u najboljem slučaju u Sibiru. Rusi jednostavno nanjuše tko je Rus, pa i ne mora biti istomišljenik i dupelizac Putinu, a tko je veleizdajnik. Da smo barem mi tako društvo, da nema Tomaševića u ZG na vlasti. Ali jbg, mi smo demokracija sa zajamčenim slobodama ( osim za one liječnike i znanstvenike koji preispituju svetost cjepiva i još svašta toga ).

Kinezi zasigurno imaju prste u izazivanju društvenih nemira u Americi, ali označiti njih kao glavne krivce za društveni nemir u Americi je smiješno. To je poput ovih naših desničara u Hrvatskoj kojima je za sve loše kriv Pupovac, BIA, Vučić, SPC i slični. Neki od navedenih imaju prste u podrivanju vrijednosti hrvatskog društva, ali pored njemačkih Zelenih, EU, američke hambasade, USAID i sličnih, oni imaju patuljasti utjecaj. No mnoge je u Hrvatskoj vrime prigazilo, misle da je danas 1989.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 kol 2022, 20:49 
Offline

Pridružen/a: 04 pro 2016, 18:11
Postovi: 1560
Lutorčina je napisao/la:
NikolaZagreb je napisao/la:
Jeste znali da shmidt ima sedam savjetnika jednog Belgijca i šest Bošnjaka muslimana, mislim o čemu mi pricamo

To je imao svaki visoki predstavnik u BiH. Od domaćeg osoblja u OHR 99,9% su zaposleni Muslimani.

Da... Ali to u posljednjih 25 godina nitko od Hrvata i Srba nije dovodio u pitanje, što više govori o Hrvatima i Srbima u BiH nego li o činjenici kako su 99% zaposlenika OHR Bošnjaci. Ovakvim nacionalnim sastavom OHR automatski gubi najvažniju funkciju, a to je status neutralnog arbitra.

_________________
Ne može biti trijumfa bez gubitaka, pobjede bez patnje, slobode bez žrtve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 kol 2022, 21:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 13:49
Postovi: 9647
Lokacija: Usa


poceli su kao muslimani, treba, moglo bi, trazicemo, trebalo bi

nadam se da imaju neki plan i program osim "trebalo bi"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 kol 2022, 21:18 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 21:01
Postovi: 13623
Lokacija: ZG
Hroboatos je napisao/la:
crni_bombarder je napisao/la:
Ja samo idem logikom, nisam optimist vise sam pesimist, ali logika mi kaze da nema smisla cijela ova prica oko IZ ako je davno donesena odluka.

Teze kako Smit Plenkovicu namjesta ulogu igraca, popravlja imidz, ili kako se Hrvate zabavlja do izbora i skrece paznja, tragikomicne su.

Uostalom sami kazete da su Hrvati letargicni i skuhana zaba, pa cemu onda igrokaz za letargicnu zabu. Letargicnom narodu ne treba priredjivati igrokaz niti Plenkovicu treba popravljati imidz, zar ne.

Ja mislim da se nesto kuha, mi cemo prije popusiti nego profitirati, pa i u slucaju nametanja IZ, ali sve vodi ka tome da netko lobira za hrvatske interese i da netko Hrvatima zeli dati dio onoga sto im je oduzeto. Odnosno, netko zeli Muji reci no no, presao si granicu, ne sto taj netko voli Hrvate nego sto ne zeli rat ili sukob Hrvata i muslimana.

I svjestan je da mujin plan preuzimanja doma naroda nista dobro nece donijeti. Jer Hrvati nece mirno gledati. Iako su skuhana zaba.

Dobro, ja kuzim da netko iz Zagreba ili Rijeke ne moze niti znati sto se dogadja na samom terenu, svo "znanje" crpi sa interneta. Prosjecnom nepoznavatelju prilika, koji se informira samo na internetu, muslimani vjerojatno djeluju kao sila nebeska koja vedri i oblaci. Jer mujage takvu sliku zele prezentirati o sebi. Samo primjer dajem.
Ili ako citas samo kmecavce poput Susnjara, steknes dojam da su Hrvati jedne kukavice koje se trebaju ugledati na bradate junake dzenerala Draze kojima se Susnjy divi svakoga dana.


OK, samo ne zna po čemu su to Muslimani uspjeli protiv Hrvata u zadnjih 15 godina u BH, recimo?
Osim iritacije kao s Komšićem?

Nisu ni ekonomski, ni demografski, ni kulturno, ni bilo kako. Uza sve nametnute izmjene Petritscha.

Koji su to bitni pokazatelji da su Muslimani "uspjeli"?

Ja ih ne vidim nigdje, osim na psihološkom planu zbog frustracija.

Može se reći da manipuliraju s optužnicama, što nije zanemarivo.
To zanemarivo- nije. Tu bi se i Srbi dali potužiti.

No u bilo čem ostalom, Muslimani su u stanju paralize.

O tom da je grijeh Hrvata što se na nas svijet ne osvrće, tu se slažem, no to je stvar dublja, povezana je s kilavošću hrvatskoga agitpropa u svijetu kao takvog.


Ovo je netočno. Muslimani su uspjeli uz asistenciju MZ na vise važnih frontova kontra nas. To je činjenica, mogu i nabrojat.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 kol 2022, 21:25 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37244
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
crni_bombarder je napisao/la:


poceli su kao muslimani, treba, moglo bi, trazicemo, trebalo bi

nadam se da imaju neki plan i program osim "trebalo bi"


Koliko forsiraju ovog Ćosića na rtv hb muka mi dođe.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 kol 2022, 21:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 16:06
Postovi: 28487
Citat:
Izetbegović: Zaustavili smo OHR, nisu ni svjesni šta su mogli napraviti s time, nema problema koji SDA nije riješila

https://www.dnevnik.ba/vijesti/izetbego ... la-2639404

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 kol 2022, 21:36 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37244
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Da Bakir se opet javno na skupu u Brezi hvali kako je SDA zaustavila visokog predstavnika da nametne izborni zakon.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 kol 2022, 21:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 sij 2020, 21:50
Postovi: 2600
Što znači ova Plenkovićeva "minimalna ravnopravnost"? Zar je ravnopravnost pojava koja ima neki spektar gdje postoje minimum i maksimum?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 kol 2022, 21:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37244
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Minimum znači da Muslimani ne izbace HDZ iz Vlade.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 kol 2022, 22:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 sij 2020, 21:50
Postovi: 2600
Kako objasniti šutnju Katoličke crkve povodom svega ovoga? Politički status katolika u vjerski miješanoj zemlji je u pitanju, a gdje je Rim? Srbima je njihova crkva donijela pobjedu na zadnjim izborima u CG, a znamo da je Islamska vjerska zajednica glavni inspirator i organizator izbornih pljački hrvatskih prava. Čime se trenutno bavi onaj argentinski cirkusant, nešto se ispričava po Kanadi?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 kol 2022, 22:11 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37244
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Zar se taj u Rimu ikada bavio pravima katolika u BiH?

Istini za volju i KC su više dosadili i oni koji je rijetko miješaju u politiku su počeli odgovarati Islamskoj zajednici.
Katolički tjednik otvoreno kritizira politiku Sarajeva.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 kol 2022, 22:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2018, 00:02
Postovi: 4604
sta tu ima objasnit?
nije to hrvatska crkva vec katolicka :)
pravaši su ih uvjek mrzili!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 kol 2022, 22:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 sij 2020, 21:50
Postovi: 2600
Da, katolička crkva, a ne hrvatska. To mi je jasno. Ali u ovakvim situacijama očuvanje Hrvata znači i očuvanje katolika. Ne želim ići u luđačke teorije zavjere, ali čuo sam za priče kako Rim smatra tzv. Bošnjake identitetski slabima, odnosno potencijalnim metama za buduću evangelizaciju. Zato ne ide nikada direktno protiv njih, jer ne želi zauvijek zatvoriti ta vrata. S druge strane, Srbi su tu tvrd orah i na njih se ide jako. Kolateralna žrtva takve logike su Hrvati iz BIH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 kol 2022, 22:47 
Offline

Pridružen/a: 08 vel 2021, 19:01
Postovi: 524
https://www.dnevnik.ba/vijesti/kavazovi ... cu-2639407

U međuvremenu Islamska zajednica...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 kol 2022, 22:48 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Josip Filipović je napisao/la:
Kako objasniti šutnju Katoličke crkve povodom svega ovoga?


katoličku crkvu vode uzurpatori, oni ne trepću na poklane katolike u Nigeriji, di će na naše u BIH koje još nitko ne kolje

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 kol 2022, 22:52 
Offline

Pridružen/a: 08 vel 2021, 19:01
Postovi: 524
divizija je napisao/la:
Josip Filipović je napisao/la:
Kako objasniti šutnju Katoličke crkve povodom svega ovoga?


katoličku crkvu vode uzurpatori, oni ne trepću na poklane katolike u Nigeriji, di će na naše u BIH koje još nitko ne kolje


Barem da se crkvena hijerarhija u BiH malo aktivnije uključi, da mobilizira Hrvate-katolike. Gdje je tu niži kler? Govore li po nedjeljnim i ostalim homilijama u Ljubuškom,Posušju,Livnu,Rami o nadolazećem u BiH?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 kol 2022, 22:59 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
ZIX je napisao/la:
Barem da se crkvena hijerarhija u BiH malo aktivnije uključi, da mobilizira Hrvate-katolike. Gdje je tu niži kler? Govore li po nedjeljnim i ostalim homilijama u Ljubuškom,Posušju,Livnu,Rami o nadolazećem u BiH?


KC je vođena strogo hijerarhijski, ne može lokalni kler mrdnuti mimo gazda

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 02 kol 2022, 08:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8416
Lokacija: Na rubu egzistencije
crni_bombarder je napisao/la:

Nesto se kuha i na kraju nece biti kako je mujaga zamislio. Niti je zapad 100% na mujaginoj strani, zna to i mujaga, samo citajte i pratite sto govori mujo.


Ovako se mora rezonirati ako ne znaš šta se događa,tj. ako je protivnik bolje upoznat od tebe. Ako je to slučaj, onda alal vera na Plenkijevoj diplomaciji. Dakle, ne samo da ne utječemo, nego nismo niti upoznati...

Problem leži u tome što je došlo vrijeme da se gordijiski čvor razmrsi, odnosno, vrijeme je da se BiH počne razvijati u nekom normalnom smjeru. Ako Bošnjaci eliminiraju Hrvate, to sigurno neće biti moguće iz raznoraznih razloga. Osim ako Bakir stvarno ne misli pokrenuti sukobe, pa to iskoristiti kao nekakav zamajac budućeg razvoja. Samo se onda pitam šta je dugoročna platforma za nacionalni razvoj Bošnjaka.

Ovo što je predstavljeno da se nametne, samo će produžiti agoniju FBiH, odnosno BiH na način da će političko nadmudrivanje i traženje rupa u zakinu potrajati. Iseljavanje B ide, a tko će imati kvalitetnije "zalihe" će naposljetku nadvladati. BiH itekako može postati žarište nestabilnosti, ali to je onda valjda dio rješenja.

Dakle, ne možemo mi gledati u B i prema tome slagati svoju politiku i retoriku, nego je vrijeme za jasnu artikulaciju ciljeva.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 02 kol 2022, 08:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8416
Lokacija: Na rubu egzistencije
Josip Filipović je napisao/la:
Što znači ova Plenkovićeva "minimalna ravnopravnost"? Zar je ravnopravnost pojava koja ima neki spektar gdje postoje minimum i maksimum?

To se i ja pitam.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 02 kol 2022, 08:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 5855
Josip Filipović je napisao/la:
Da, katolička crkva, a ne hrvatska. To mi je jasno. Ali u ovakvim situacijama očuvanje Hrvata znači i očuvanje katolika. Ne želim ići u luđačke teorije zavjere, ali čuo sam za priče kako Rim smatra tzv. Bošnjake identitetski slabima, odnosno potencijalnim metama za buduću evangelizaciju. Zato ne ide nikada direktno protiv njih, jer ne želi zauvijek zatvoriti ta vrata. S druge strane, Srbi su tu tvrd orah i na njih se ide jako. Kolateralna žrtva takve logike su Hrvati iz BIH.



Malo si promasio stoljece. Rim vise nikoga ne zeli evangelizirati niti evangelizaciju smatra bitnom. Slusaj sta Franjo govori

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7199 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200 ... 288  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: korne i 31 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO