HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 02 kol 2024, 05:13.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 7199 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246 ... 288  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 ruj 2022, 08:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31752
Možda riječ Hrvati ne znači isto na muslimanskom i hrvatskom jeziku.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

910 of 2558 - 35.57%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 ruj 2022, 08:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8416
Lokacija: Na rubu egzistencije
dudu je napisao/la:


ala gušta, peta simfonija za moje uši. :zubati


Uspio je povezat Milu Budaka i C. Schmidta. Cca 10. min.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 ruj 2022, 09:17 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2022, 11:04
Postovi: 659
Koja su to đubrad takijaška, čovjek prosto nema riječi.

Prvo su takijali o "ugroženim pravima Hrvata Goražda" ako se uvede cenzus.

Kad se od toga odustalo krenula je takija o "ugoženim Romima i Jevrejima", btw, čiji Klub Ostalih decenijama okupiraju islamisti koji se osjećaju "bosancima".

Kad je najavljeno jačanje Kluba Ostalih, islamisti su ostali na čistini s onim što ih od početka muči, samo to nisu otvoreno govorili. Stranke i pojedinci za koje glasaju Hrvati biće u vlasti, a ne oni koje žele islamisti.

Nova takija je "HDZ stalno u vlasti". Pa, ološu takijaški, jel piše negdje da je lijevim, desnim, liberalnim, konzervativnim, sarajevskim islamističkim strankama zabranjeno da pokušaju osvojiti glasove tamo gdje žive Hrvati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 ruj 2022, 09:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 11:10
Postovi: 37650
Fikret Halimic je napisao/la:
Koja su to đubrad takijaška, čovjek prosto nema riječi.

Prvo su takijali o "ugroženim pravima Hrvata Goražda" ako se uvede cenzus.

Kad se od toga odustalo krenula je takija o "ugoženim Romima i Jevrejima", btw, čiji Klub Ostalih decenijama okupiraju islamisti koji se osjećaju "bosancima".

Kad je najavljeno jačanje Kluba Ostalih, islamisti su ostali na čistini s onim što ih od početka muči, samo to nisu otvoreno govorili. Stranke i pojedinci za koje glasaju Hrvati biće u vlasti, a ne oni koje žele islamisti.

Nova takija je "HDZ stalno u vlasti". Pa, ološu takijaški, jel piše negdje da je lijevim, desnim, liberalnim, konzervativnim, sarajevskim islamističkim strankama zabranjeno da pokušaju osvojiti glasove tamo gdje žive Hrvati.


:palacgore2

Muslimani su izgubljeni u lažima.
Stiglo im na naplatu 32 godine takijanja i laganja.
A tek smo na početku kraha muslimanske politike na Balkanu. Umetanje od strane Šmita nije kraj nego početak.

Proklinaće dan kad su pomislili da mogu uništiti Srbe i Hrvate i napraviti islamsku državu od tzv. BiH.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 ruj 2022, 09:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 16:06
Postovi: 28481
Fikret Halimic je napisao/la:
Koja su to đubrad takijaška, čovjek prosto nema riječi.

Prvo su takijali o "ugroženim pravima Hrvata Goražda" ako se uvede cenzus.

Kad se od toga odustalo krenula je takija o "ugoženim Romima i Jevrejima", btw, čiji Klub Ostalih decenijama okupiraju islamisti koji se osjećaju "bosancima".

Kad je najavljeno jačanje Kluba Ostalih, islamisti su ostali na čistini s onim što ih od početka muči, samo to nisu otvoreno govorili. Stranke i pojedinci za koje glasaju Hrvati biće u vlasti, a ne oni koje žele islamisti.

Nova takija je "HDZ stalno u vlasti". Pa, ološu takijaški, jel piše negdje da je lijevim, desnim, liberalnim, konzervativnim, sarajevskim islamističkim strankama zabranjeno da pokušaju osvojiti glasove tamo gdje žive Hrvati.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 ruj 2022, 10:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 11:10
Postovi: 37650
Sjećate li se dogovora u Neumu?
Kad je Čović praktično pristao na smanjenje ovlaštenja DN i ukidanje etničkih blablabla u Domovima naroda.
Ko se javio?
Pa Šmit. Izjavom da će izbora svakako biti i onda su Muslimani odustali od svega. Slavili Šmita ko Boga. =))

Sjećate li se Cimermana? =))

Kažu Muslimani da više nisu naivni. =))

Jedino onaj Konaković konta da nešto smrdi. Da su u ***.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 ruj 2022, 11:48 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2019, 14:55
Postovi: 5018
Zemlje Islamske konferencije su protiv nametanja izbornog zakona, to bi trebali potvrditi na sjednici PIC-a



https://www.klix.ba/vijesti/bih/zemlje- ... /220901019


Zemlje islamske konferencije inzistiraju na GraDžanluku. E sad da vidimo Tursku. Hoće li opet pustiti Mungose niz vodu. GraDžani kući grizu muda i dove

_________________
Ode sve ovo u helać


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 ruj 2022, 12:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 11:10
Postovi: 37650
- Muslimani su tražili zakon o negiranju đemosajta, dobili su ga. =))
- Srbi su traž..., dobro mi ne tražimo ništa... mi odmah uzmemo da ne gubimo vrijeme. :zubati Dakle, Srbi su uzeli bosansku imovinu. :zivili
- Hrvati su tražili IZ, i eto sad će i to biti zaveršeno.

Jel pošteno, pošteno. :palacgore2

I opet se samo Mujo nešto buni, ne valja mu dogovor. :neznam

Citat:
Građani pozvani na nove proteste ispred OHR-a: Izađite sada ili šutite zauvijek
https://www.klix.ba/vijesti/bih/gradjan ... /220901047

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 ruj 2022, 12:06 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 18:35
Postovi: 10631
Lokacija: No Country for White Men
Upozorenja: 1
Mislim da je ova priča o asimetriji F i RS kojom se muslimanski ekstremisti služe u posljednje vrijeme dokaz da su izmjene IZ (iako nepotpune i konstitutivno-kozmetičke prirode) spremne i da se sad hvataju za slamku pa da njima makar Srpska padne u ruke. Možda i nije loše da se sad pauzira raspad BiH dok se ne riješi ovaj sukob u Ukrajini ili bar dok ne počnu neredi po Europi i/ili SADu.

_________________
Ta hercegovacka tragedija je bila prva vijest svih dnevnika u BIH (kod Senada prvih 15 minuta cak) a na HRTu 34 minuta. Ko tada nije razumio nikada nece.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 ruj 2022, 12:27 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2022, 11:04
Postovi: 659
Baš kad pomisliš da su islamisti dotakli dno u bezobrazluku, oni te dematuju. Evo, "bosanka" Azra Zornić poziva na proteste iako je, po onome što je objavljeno, novim IZ predviđeno jačanje Kluba Ostalih i njihovih mehanizama!? Biće da "bosanku" žulja što će Hrvati birati svoje predstavnike, što će reći da imamo posla s islamskom takijašicom koja se lažno predstavlja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 ruj 2022, 12:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2012, 23:49
Postovi: 1339
Valhalla je napisao/la:
Nikada mi neće biti jasno odakle vam više energija za bespotrebne konflikte

Pametni ljudi su vec prije par stoljeca shvatili prirodne zakone koji se manifestiraju kod jednostavnog mehanizma kao sto je opruga ili kod promjene stanja u kojem je plin - mozes tlaciti i plin i oprugu, ali oni time akumuliraju sve vise i vise energije, i moras konstantno trositi vlastitu energiju kako bi odrzavao status quo.

VI ste mislili kako imate beskonacne zalihe energije i kako se necete umoriti. No, sjebala vas termodinamika. Mozda ju uvrstiti u medrese da se izucava?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 ruj 2022, 12:35 
Offline

Pridružen/a: 05 kol 2022, 16:29
Postovi: 354
Meni ovo povećanje sa 6 na 7 ne znači ništa.

Hrvati moraju biti slobodni, ovako opet svi će morati za HDZ glasati zbog SDA talibanije. Tu nema ni p od pluralizma.

Moraš glasati za HDZ kako ti SDA talibani nebi nametnuli platformu i ukidali mirovine ili uništavali firme.

Volim Čovića ali što nakon Čovića? Trebamo s njima završiti zauvijek


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 ruj 2022, 12:36 
Offline

Pridružen/a: 05 kol 2022, 16:29
Postovi: 354
HHerceg je napisao/la:
Mislim da je ova priča o asimetriji F i RS kojom se muslimanski ekstremisti služe u posljednje vrijeme dokaz da su izmjene IZ (iako nepotpune i konstitutivno-kozmetičke prirode) spremne i da se sad hvataju za slamku pa da njima makar Srpska padne u ruke. Možda i nije loše da se sad pauzira raspad BiH dok se ne riješi ovaj sukob u Ukrajini ili bar dok ne počnu neredi po Europi i/ili SADu.

Asimetrija RS-a i hrvatsko-muslimanske federacije ne postoji.

Republika Srpska je nacionalna država srpskoga naroda i nikoga više, takva je potpisana i ovjerena u Daytonu.

Federacija s druge strane je federacija hrvatsko-muslimanskih mini država tj županija.

Muslimani ne mogu Srpsku pretvoriti u Federaciju a niti Federaciju u Srpsku što Komšić i Bakir stalno spominju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 ruj 2022, 12:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31752
Fikret Halimic je napisao/la:
Baš kad pomisliš da su islamisti dotakli dno u bezobrazluku, oni te dematuju. Evo, "bosanka" Azra Zornić poziva na proteste iako je, po onome što je objavljeno, novim IZ predviđeno jačanje Kluba Ostalih i njihovih mehanizama!? Biće da "bosanku" žulja što će Hrvati birati svoje predstavnike, što će reći da imamo posla s islamskom takijašicom koja se lažno predstavlja.


Azra Zornić je ekstremni šovinist i opasni radikal.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

910 of 2558 - 35.57%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 ruj 2022, 12:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10138
Lokacija: banana
Upozorenja: 1
Bosnjacka kmecidba na nivou srpske kmecidbe kad Visoki donosi mjere koje njima ne pasu.

Slusao jedno vrijeme Reufa pa mi to bas tako ispadne - a pogotovo ovog meni nepoznatog lika kojeg je neko postavio gore iznad (izvor OBN). Reko majke mi ko Dodik. I da ne znam da su Bosnjaci sad na tapiji Visokog, nema sekunde da bih posumnjao da je lik Srbin.

Licemjerni smo mnogo - svi skupa.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 ruj 2022, 13:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 11:10
Postovi: 37650
Haram je napisao/la:
Bosnjacka kmecidba na nivou srpske kmecidbe kad Visoki donosi mjere koje njima ne pasu.

Slusao jedno vrijeme Reufa pa mi to bas tako ispadne - a pogotovo ovog meni nepoznatog lika kojeg je neko postavio gore iznad (izvor OBN). Reko majke mi ko Dodik. I da ne znam da su Bosnjaci sad na tapiji Visokog, nema sekunde da bih posumnjao da je lik Srbin.

Licemjerni smo mnogo - svi skupa.


Da vam prevedem?

Haram je napisao/la:
Mi Bošnjaci smo *** al su *** i Srbi i Hrvati.


U bošnjačkom jeziku ovo je legalan i legitiman način da se Srbe i Hrvate nazove ***.

Čudo jedno kako nismo svi bili đemocidaši nakon rata nego samo Srbi. :neznam

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 ruj 2022, 13:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 15:44
Postovi: 4327
Upozorenja: 2
Ludjak Avdo Avdic stavi grb RSa i grb Federacije Bosnjaka i Hrvata jedan pored drugog i onda se pita cemu asimetrija


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 ruj 2022, 13:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 15:44
Postovi: 4327
Upozorenja: 2
Trebali su unijeti Sarajevo i Tuzlu u RS pa bi imali neka prava u tom entitetu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 ruj 2022, 13:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 vel 2020, 01:17
Postovi: 932
Naša Kvačica je napisao/la:
Valhalla je napisao/la:
Bilo kako bilo, nisam još vidio ovakvu spremnost i ujedinjenost na političkoj sceni u Sarajevu od recimo Ožujka 1992.
Nadam se da će razum prevladati i da će se naći neko rješenje, međutim neću se začuditi ako sve eskalira.

Nije realno mijenjati status quo i čitava politika se u BiH od 1995 bazirala na statusu quo. Tko to promijeni može početi na jednom mjestu, a onda domino efektom završiti na desetom mjestu i dvadestoj nepredviđenoj posljedici.

To je ono ko Jenga, izvlačiš drvene blokove i kad konačno izvučeš jedan koji je statički važan sve ti se sruši, i izgubiš igru.

slika


Ne brini se, ovo je sad samo djelomično vraćanje na status quo od 1995, vraćanje jedne daščice jer su procijenili da se BiH previše nagela.


Ma ne brinem se ja ništa. Promatram vas sa filozofskim mirom.
Samo vi nastavite sa izvlačenjem blokova na kojima počiva politički sustav u BiH.
:kava

_________________
Valhalla, Hall of the Slain, the hall presided over by Odin. This vast hall has five hundred and forty doors. A wolf guards the western door and an eagle hovers over it. Till Valhalla!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 ruj 2022, 13:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 vel 2020, 01:17
Postovi: 932
tetejac je napisao/la:
Valhalla je napisao/la:

Hrvatski je moj maternji jezik, ali to ne smijemo niti spomenuti otkako ste nas izbacili iz hrvatskog korpusa.
Nego sve neki eufemizmi, okruglo pa na ćoše, bosanski, bošnjački, tamo, amo ...

Kako rekoh sami ste izabrali da nas izbacite iz hrvatskog korpusa, vrata nisu otvorena za nas, pa bi još htjeli da nam skuckate i politički zatvor gdje bi trebali živjeti dok ne nestanemo. Da li je to realno? Može li se pogaziti politička volja većine stanovništva BiH? Da li je možda bilo i drugih opcija? Ili samo vam ideologijom zaslijepljeni političari ne znaju svoj posao? I ne mogu ga obaviti, jer ih ideologija koči. Pa i kriminal. Kriminalni apetiti su teška stvar.

Kako ne shvaćaš da sami od sebe izolirate i marginalizirate kad ne priznajete hrvatstvo najjačem i najdinamičnijem dijelu hrvatskog korpusa u BiH? U tvom je interesu da sam ja i slični full Hrvati.
To sigurno nije malobrojna katolička zajednica, pa sve kad bi svaki od vas bio Mate Rimac, a nije, niti će biti. :neznam

Nikada mi neće biti jasno odakle vam više energija za bespotrebne konflikte, koji nam nisu potrebni ni jednima ni drugima.
Mir i dobro brate hercegovačko-hrvatski. :yes

Nema jaro od tog ništa, piši kući propalo. Niste vi naša braća, ima da vam kočimo državu, da vas tlačimo i maltretiramo sa Srbima dok vam oči ne iskoče. I kad se raspadne šugava BiH ima da vas jebemo u zdrav mozak dok ne nestanete. Zašto? Zato što ste *** od ovce. Amen.


Kad si gladan nisi sav svoj. Pao ti je šećer u krvi. Pojedi Snickers.

slika

Kako ide maltretiranje?
:kava

_________________
Valhalla, Hall of the Slain, the hall presided over by Odin. This vast hall has five hundred and forty doors. A wolf guards the western door and an eagle hovers over it. Till Valhalla!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 ruj 2022, 14:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 vel 2020, 01:17
Postovi: 932
Bobovac je napisao/la:
Valhalla je napisao/la:


Hrvatski je moj maternji jezik, ali to ne smijemo niti spomenuti otkako ste nas izbacili iz hrvatskog korpusa.
Nego sve neki eufemizmi, okruglo pa na ćoše, bosanski, bošnjački, tamo, amo ...

Kako rekoh sami ste izabrali da nas izbacite iz hrvatskog korpusa, vrata nisu otvorena za nas, pa bi još htjeli da nam skuckate i politički zatvor gdje bi trebali živjeti dok ne nestanemo. Da li je to realno? Može li se pogaziti politička volja većine stanovništva BiH? Da li je možda bilo i drugih opcija? Ili samo vam ideologijom zaslijepljeni političari ne znaju svoj posao? I ne mogu ga obaviti, jer ih ideologija koči. Pa i kriminal. Kriminalni apetiti su teška stvar.

Kako ne shvaćaš da sami od sebe izolirate i marginalizirate kad ne priznajete hrvatstvo najjačem i najdinamičnijem dijelu hrvatskog korpusa u BiH? U tvom je interesu da sam ja i slični full Hrvati.
To sigurno nije malobrojna katolička zajednica, pa sve kad bi svaki od vas bio Mate Rimac, a nije, niti će biti. :neznam

Nikada mi neće biti jasno odakle vam više energija za bespotrebne konflikte, koji nam nisu potrebni ni jednima ni drugima.
Mir i dobro brate hercegovačko-hrvatski. :yes



Ajde dosta sa tom takijom.


Vi niste Hrvati.

Vi ste srpski višestoljetni otpad.

Uči ćirilicu, pismo pradjedova.



Još samo da smo u kakvom sabirnom centru 1993 ili kod Čovića na robovanju pa da me opleteš preko leđa kakvom letvom ili lancem.
Ah, stara dobra vremena.
Živjela Hrvatska i postojala barem tisuću godina. :hrvatinic

:biceovodobro

_________________
Valhalla, Hall of the Slain, the hall presided over by Odin. This vast hall has five hundred and forty doors. A wolf guards the western door and an eagle hovers over it. Till Valhalla!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 ruj 2022, 14:16 
Offline

Pridružen/a: 26 kol 2022, 18:04
Postovi: 22
Lokacija: Sarajevo
Jel Šmit nahmeće ili ne nahmeće?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 ruj 2022, 14:25 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 18:35
Postovi: 10631
Lokacija: No Country for White Men
Upozorenja: 1
Novi planovi u OHR: Schmidt odgađa nametanje izmjena Ustava FBiH, sada se razmatra mogućnost nametanja na dan poslije održavanja oktobarskih izbora
govance
Citat:
Visoki predstavnik Christian Schmidt neće nametati izmjene Izbornog zakona i Ustava Federacije BiH prije okrobarskih izbora, saznaju politički.ba i istraga.ba iz više diplomatskih izvora. Sada se, pak, razmatra mogućnost da OHR reagira na sam dan izbora ili dan nakon Općih izbora koji bi trebali biti održani 2. oktobra.

“S obzirom na to da bi se izmjene odnosile na posredne izbore, odnosno popunjavanje Doma naroda FBiH i imenovanje predsjednika i potpredsjednika Federacije BiH, bilo bi svejedno da li su izmjene nametnute prije ili poslije izbora”, objašnjava jedan od naših sagovornika.

No, za predizbornu kampanju ne bi bilo svejedno. Visoki predstavnik je, kako saznajemo, namjeravao nametnuti izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona početkom septembra, ali mu je sugerisano da bi to moglo direktno utjecati na izborne rezultate. Stoga je nekoliko članica Vijeća za implementaciju mira (PIC) predložilo da se Bonske ovlasti upotrijebe na dan poslije izbora ili na sam dan Općih izbora kako političke partije ne bi mogle reagirati zbog izborne šutnje. Ipak, čvrst stav još uvijek nije zauzet.

Nametanje izmjena Ustava FBiH i Izbornog zakona BiH, saznaju Istraga i Politički, najviše zagovaraju Sjedinjene Američke Države. Ranije su slične stavove iznosili britanski zvaničnici. Međutim, oni se, nakon nedavnih protesta pred OHR-om, više ne izjašnjavaju o ovom pitanju. Diplomate iz država članica EU, pak, smatraju da bi izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona trebale dogovoriti bh. vlasti u skladu sa Sporazumom kojeg su lideri politički partija potpisali 12. juna ove godine potpisali u Briselu, pod pokroviteljstvom predsjednika Evropskog vijeća Charlesa Michela.

Podsjećamo, i sam visoki predstavnik Christian Schmidt, prilikom nametanja takozvanih tehničkih izmjena Izbornog zakona BiH, kazao je da očekuje da će bh. lideri trebali ovaj problem riješiiti sa “predsjednikom Michelom”.

Od juna ove godine u OHR-u traju konsultacije u vezi sa nametanjem izmjena Ustava FBiH i Izbornog zakona. Schmidt je prvobitno namjeravao ove izmjene nametnuti sredinom jula. Tada je bilo planirano da se uvede cenzus od tri posto koji bi bio osnov za izračun rasporeda delegata u Domu naroda FBiH. Nakon pritiska javnosti Schmidt je odustao od cenzusa, ali se sada razmatra nametanje izmjena Ustava FBiH koje bi se odnosile na izbor (pot)predsjednika FBiH. Umjesto dosadašnjih šest delegata, planirano je da se za predlaganje predstjednika ili potpredsjednika FBIH mora osigurati sedam ili osam potpisa u određenom klubu konstititutnih naroda.

Visor predstavnik Christian Schmidt naredne sedmice, kako saznajemo, odlazi u Njemačku na dodatne konsultacije. Upravo se zvaničnici ove države protive upotrebi Bonskih ovlasti u konkretnom slučaju.

_________________
Ta hercegovacka tragedija je bila prva vijest svih dnevnika u BIH (kod Senada prvih 15 minuta cak) a na HRTu 34 minuta. Ko tada nije razumio nikada nece.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 ruj 2022, 14:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 stu 2020, 15:48
Postovi: 880
Stranka za fildžanistan tuži turista, RH i EU. Ideolog tužbe Zlatko Hažihdbskssghdhsdhsadhsdedić. :sega

https://www.klix.ba/vijesti/bih/stranka-za-bih-pokrenula-tuzbu-protiv-visokog-predstavnika-hrvatske-i-evropske-unije/220901078

_________________
Broj spominjanja Sorosa od strane pojedinih forumaša je obrnuto proporcionalan seksualnoj aktivnosti istih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 01 ruj 2022, 14:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31752
Valhalla je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Ne brini se, ovo je sad samo djelomično vraćanje na status quo od 1995, vraćanje jedne daščice jer su procijenili da se BiH previše nagela.


Ma ne brinem se ja ništa. Promatram vas sa filozofskim mirom.
Samo vi nastavite sa izvlačenjem blokova na kojima počiva politički sustav u BiH.
:kava


Opet ti izvlačenje. Ovo je umetanje.

Trebat će još blokova umetnuti dok se sve ne umetne i vrati na početno stanje 1995.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

910 of 2558 - 35.57%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7199 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246 ... 288  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 40 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO