HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 17 kol 2024, 18:16.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 273 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 13 lis 2022, 15:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 lis 2022, 12:05
Postovi: 559
Crnivuk je napisao/la:
To ste izmislili krezavi Muslimanski bolidi da je čovek iz Francuske, kad nikad to čovek nije ni rekao, niti bilo šta upućuje da je tako. Mogu ja da lupim je Hamidja iz Paragvaja, kad to nije tako, nego svi znaju da je iz Švecke.


Nije nikad ni postavio neku sliku iz BL, a da to nije google fotka. Dakle...saberi 2 i 3.

Crnivuk je napisao/la:
Luturčina ti si Osman dete ti jebem Islamsko.


Šta ti bi, ispala negdje droga Čedi :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 13 lis 2022, 15:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
Luturčina Mujo je izmislio to da je Novovrijeme neki Osman iz Francuske, iz čista mira, bez ikakvog razloga, i onda se još 5 krezavih Muja ubacilo da ponavlja to jer su glupi ko qurac i ne mogu da smisle ništa iz svojih glava nego gledaju Luturčina novog Allaha. Ja gluplji narod ne poznah.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 13 lis 2022, 15:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 lis 2022, 12:05
Postovi: 559
A to što vi njega potvarate da je turčin li šta već jer vam se ne sviđa kako piše, to ništa?
Srbin se može biti samo ako vi odobrite?
Ko je vama dao to pravo?

Naravno da je sumnjiv obzirom na to koliko se trudi biti radikalan.

Može biti i Osman i Janko iz Francuske, uglavnom podijeljena ličnost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 13 lis 2022, 15:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
Ali na osnovu čega je Luturčin to izmislio? Ja ne mogu verovati da neko može biti toliko glup da ponavlja 50 puta nešto što je čuo, bez ikakvog dokaza, i da u svojoj glavi misli da je to istina. To je onda bolest, kao da ja mislim da sam vanzemaljac, to je neka šizofrenija bato. Ovo sa Šmitovom vas je uništilo mentalno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 13 lis 2022, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 lis 2022, 12:05
Postovi: 559
Pa nisi pratio, prvo je njega novovrijeme počeo prozivati da je turčin, ovakav onakav.
Onda se čovjek vjerovatno zainatio i saznao da je ovaj zapravo neka pobjegulja koja sere iz Francuske.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 13 lis 2022, 16:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 11:10
Postovi: 37650
Rutiner je napisao/la:
Pa nisi pratio, prvo je njega novovrijeme počeo prozivati da je turčin, ovakav onakav.
Onda se čovjek vjerovatno zainatio i saznao da je ovaj zapravo neka pobjegulja koja sere iz Francuske.


Luturčin saznao?! :smijeh
Vidi se. Tako on sve zna.
Luturčin je Muslimanima novi alah.

Mogu da ti kažem da je u BL trenutno nebo belo ko Sarajevska kotlina u sred zime.
Isto ko u Sarajevu samo napako.
Belo gore a ne dole.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 14 lis 2022, 02:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44024
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Istin je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Kažu mi neki moji da su najveći kupci nekretnina u Trebinju naši Dubrovčani, tu se dislociraju tijekom ljeta, kad izdavaju svoje u DU. Jedan lik (Srbin iz Sarajeva) tvrdi da je u njegovoj zgradi, novogradnja, on skoro jedini da nije Dubrovčanin. Valjda zato one ogromne cijene po kvadratu koje nemaju nikakve veze s kupovnom moći u BiH. Zašto Trebinje a ne Ravno, ili negdje u Konavlima, Cavtat? I dalje je jeftinije, ima sadržaje, a Ravno je više za velebne kuće, nema stanogradnje.

Tijekom ljeta ogromna dvosmjerna migracija, ovi iz Trebinja na posao u DU, a Dubrovčani u suprotnom smjeru.


Sve netočno, živim u Dubrovniku, ne znam doslovno nikoga da kupuje nekretnine gori, zvuči kao neki science fiction.
Ljudi kupuju nekretnine po bližoj okolici Grada Primorje, Župa etc. onaj tko nema za Grad.
Broj Trebinjaca koji rade ovdje nikada nećemo saznati jer ih njihov zavod ne želi objaviti, prema mojoj procjeni riječ je o par stotina ljudi max.
Od naših ljudi gori idu siromašniji slojevi (najčešće su to ljudi koji nisu podrijetlom sa DU područja) u kupovinu i vjerojatno je i taj broj pretjeran.


S obzirom na tvoj forumski opus, naravno da ti ne vjerujem na riječ. Ovo iz Trebinja je iz prve ruke, od osobe koja je kupila stan u novogradnji i upoznala susjede. Vjerojatno ima malo hiperbole, ali ima ekonomskog smisla itekako, i objašnjava te astronomske devijacije od ostatka BiH u cijenama po kvadratnom metru u Trebinju.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 14 lis 2022, 05:30 
Offline

Pridružen/a: 18 vel 2018, 00:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Ako ne vjeruješ pitaj onda Ateista, PCM-a, ili Gazdu da ti potvrde, ne znam ima li tko još da je odavde.
To da bi netko iznajmio ili kupio stan tamo nema smisla,kao što si sam rekao može i ovdje u okolici proći jeftino.
Možda eto ima nekoliko ljudi koju su svi u istoj zgradi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 14 lis 2022, 08:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 11:10
Postovi: 37650
Ministry of Sound je napisao/la:
Istin je napisao/la:

Sve netočno, živim u Dubrovniku, ne znam doslovno nikoga da kupuje nekretnine gori, zvuči kao neki science fiction.
Ljudi kupuju nekretnine po bližoj okolici Grada Primorje, Župa etc. onaj tko nema za Grad.
Broj Trebinjaca koji rade ovdje nikada nećemo saznati jer ih njihov zavod ne želi objaviti, prema mojoj procjeni riječ je o par stotina ljudi max.
Od naših ljudi gori idu siromašniji slojevi (najčešće su to ljudi koji nisu podrijetlom sa DU područja) u kupovinu i vjerojatno je i taj broj pretjeran.


S obzirom na tvoj forumski opus, naravno da ti ne vjerujem na riječ. Ovo iz Trebinja je iz prve ruke, od osobe koja je kupila stan u novogradnji i upoznala susjede. Vjerojatno ima malo hiperbole, ali ima ekonomskog smisla itekako, i objašnjava te astronomske devijacije od ostatka BiH u cijenama po kvadratnom metru u Trebinju.


Skuplja je Banja Luka i od Trebinja. Cijene ko u Beču.
Ovo je vijest iz marta a sad je već otišlo na 7.000 KM u centru.

Citat:
Eksplodirale cijene stanova u Banjaluci: Kvadrat i do 5.500 KM
https://www.capital.ba/eksplodirale-cij ... -5-500-km/


Sve se proda. :neznam

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 14 lis 2022, 21:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 kol 2022, 16:44
Postovi: 765
Istin je napisao/la:
Ako ne vjeruješ pitaj onda Ateista, PCM-a, ili Gazdu da ti potvrde, ne znam ima li tko još da je odavde.
To da bi netko iznajmio ili kupio stan tamo nema smisla,kao što si sam rekao može i ovdje u okolici proći jeftino.
Možda eto ima nekoliko ljudi koju su svi u istoj zgradi.


Pa ne znam, šta znači "jeftino"?
Zadnji put kad sam gledao na Njuškalu cijene nekretnina, razlika između Trebinja i Orašca ili Cavtata nije baš bila mala.

Kod mehaničara primaju više kune nego marke, a ispred Binga isto vazda hrpa dubrovačkih registracija.

A drugačije se ne može ne objasniti toliko visoka cijena nekretnina, kad je grad kao grad po ekonomskoj aktivnosti tek malo bolji od Bileće ili Ljubinja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 14 lis 2022, 22:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 11:10
Postovi: 37650
Pejtonac sa juga je napisao/la:
Istin je napisao/la:
Ako ne vjeruješ pitaj onda Ateista, PCM-a, ili Gazdu da ti potvrde, ne znam ima li tko još da je odavde.
To da bi netko iznajmio ili kupio stan tamo nema smisla,kao što si sam rekao može i ovdje u okolici proći jeftino.
Možda eto ima nekoliko ljudi koju su svi u istoj zgradi.


Pa ne znam, šta znači "jeftino"?
Zadnji put kad sam gledao na Njuškalu cijene nekretnina, razlika između Trebinja i Orašca ili Cavtata nije baš bila mala.

Kod mehaničara primaju više kune nego marke, a ispred Binga isto vazda hrpa dubrovačkih registracija.

A drugačije se ne može ne objasniti toliko visoka cijena nekretnina, kad je grad kao grad po ekonomskoj aktivnosti tek malo bolji od Bileće ili Ljubinja.


Sjedište Elektroprivrede RS ko Ljubinje? :blink

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 15 lis 2022, 04:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 16:38
Postovi: 4966
Harezm je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:
Nova gimnazija

slika

Malo iz ovog kuta izgleda kao zatvor, mogli su dodati malo arhitektonskih ukrasa. Pročelje mi se sviđa.

Ovo je konzervativni neoklasicizam. Tako su radeni brojni zapadni objekti koji su dosta nahvaljeni.

slika
slika
Ovo gori je Ministarstvo financija Njemacke.

No u pravu si, da su dodali nesto malo ovih elemenata koji blokiraju kisu, vec bi malo finije izgledalo no i ovako je daleko bolje od vecine novogradnji koje nasi stavljaju iz hrvatskih mista.

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 15 lis 2022, 14:29 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 02:53
Postovi: 4200
Rutiner je napisao/la:
Pa nisi pratio, prvo je njega novovrijeme počeo prozivati da je turčin, ovakav onakav.
Onda se čovjek vjerovatno zainatio i saznao da je ovaj zapravo neka pobjegulja koja sere iz Francuske.

Naravno da lik živi vani,jer nema ni jednu originalnu sliku iz Banja Luke. Sve njegove slike vezane za gradove u RS su skinute sa sajta Srbija Skyscrapercity. I naravno da sam bolje upoznat u odnosu na njega šta se dešava na istoku RS jer sam studirao na Palama i imam širok krug prijatelja od Zvornika do Trebinja. Okupimo se makar jednom godišnje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 15 lis 2022, 21:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 kol 2022, 16:44
Postovi: 765
novovrijeme je napisao/la:
Pejtonac sa juga je napisao/la:

Pa ne znam, šta znači "jeftino"?
Zadnji put kad sam gledao na Njuškalu cijene nekretnina, razlika između Trebinja i Orašca ili Cavtata nije baš bila mala.

Kod mehaničara primaju više kune nego marke, a ispred Binga isto vazda hrpa dubrovačkih registracija.

A drugačije se ne može ne objasniti toliko visoka cijena nekretnina, kad je grad kao grad po ekonomskoj aktivnosti tek malo bolji od Bileće ili Ljubinja.


Sjedište Elektroprivrede RS ko Ljubinje? :blink


Rekao sam, malo bolje od Ljubinja.

Kad sve sabereš, to je maksimalno 1000 uhljeba, ništa za jedan cijeli grad.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 15 lis 2022, 22:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 11:10
Postovi: 37650
Pa jes i to što kažeš, jebo Elektoprivredu RS.
A Svislajon? Valjal on?

slika
https://trebinjelive.info/2021/10/04/sv ... d-pljacke/

Za turizam, stanoradnju i vinograde znamo da su sranje. Ko će dolaziti u tamo neko Trebinje ha ja? :neznam

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 15 lis 2022, 22:48 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 17:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Je je. Da valja ne bi omladina išla konobarisati po Dubrovniku. Kod mrskih ustaša. A Foča i Višegrad kod Turaka u Goražde.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 15 lis 2022, 22:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 11:10
Postovi: 37650
Amiđa je napisao/la:
Je je. Da valja ne bi omladina išla konobarisati po Dubrovniku. Kod mrskih ustaša. A Foča i Višegrad kod Turaka u Goražde.


Pa što da ne konobarišu? :neznam
Pred nosom im jedna od top 10 svjetskih destinacija.
A ne ko Zenica da joj je pred nosom Kakanj pa da moraju konobarisati po Njemačkoj iz koje se neće ni vratiti. :crying

slika
Dubrovnik

slika
Kakanj

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 15 lis 2022, 23:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 11:10
Postovi: 37650
slika
Pogleda sa Leotara


Da ono u daljini je Italija :zivili

Kod Bošnjaka se ne vidi džamija sa džamije :crying

slika

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 15 lis 2022, 23:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 11:10
Postovi: 37650


Novi video Draškovićevog čuda na jugu Srpske. :zivili
Nakon Beograda na vodi dobijamo i Trebinje na kamenu :thumbup

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 16 lis 2022, 02:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 kol 2022, 16:44
Postovi: 765
novovrijeme je napisao/la:
Pa jes i to što kažeš, jebo Elektoprivredu RS.
A Svislajon? Valjal on?

slika
https://trebinjelive.info/2021/10/04/sv ... d-pljacke/

Za turizam, stanoradnju i vinograde znamo da su sranje. Ko će dolaziti u tamo neko Trebinje ha ja? :neznam


Plata 5 stoja kapak. Ne plaća Drašković radnike baš tako dobro.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 16 lis 2022, 11:58 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 02:53
Postovi: 4200
650KM je zakonski minimalac u Republici Srpskoj. Ko neće da radi kod Draškovića može naći posla u Dubrovniku ili Boki. Preko 3000 Trebinjaca radi u Dubrovniku i preko 1000 u Boki Kotorskoj.
Zahvaljujući ulasku Hrvatske u EU podigle se plate u Trebinju. Inače bi imali standard ko Foča.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 16 lis 2022, 18:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 kol 2022, 16:44
Postovi: 765
Lutorčina je napisao/la:
650KM je zakonski minimalac u Republici Srpskoj. Ko neće da radi kod Draškovića može naći posla u Dubrovniku ili Boki. Preko 3000 Trebinjaca radi u Dubrovniku i preko 1000 u Boki Kotorskoj.
Zahvaljujući ulasku Hrvatske u EU podigle se plate u Trebinju. Inače bi imali standard ko Foča.


To za 5 stoja je bilo figurativno. Ali znam da sigurno nije puno više od tih 650 maraka.

Da, rekao sam već da Trebinje bolje stoji od ostatka. Ali nije to neki El Dorado, pogotovo ne toliki da bi cijene nekretnina skočile na 3500KM.
Dobar dio tih poslova su sezonski, OFR poslovi, koji pomažu, ali ne može ti se ekonomija zasnivati na parazitiranju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 16 lis 2022, 18:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 16 lis 2022, 19:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 11:10
Postovi: 37650
Lutorčina je napisao/la:
650KM je zakonski minimalac u Republici Srpskoj. Ko neće da radi kod Draškovića može naći posla u Dubrovniku ili Boki. Preko 3000 Trebinjaca radi u Dubrovniku i preko 1000 u Boki Kotorskoj.
Zahvaljujući ulasku Hrvatske u EU podigle se plate u Trebinju. Inače bi imali standard ko Foča.


Okruglo 3.000?
Imaš li ti neki link za te podatke Luturko ili je to info iz prve ruke? :neznam

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebinje
PostPostano: 16 lis 2022, 19:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
novovrijeme je napisao/la:
Lutorčina je napisao/la:
650KM je zakonski minimalac u Republici Srpskoj. Ko neće da radi kod Draškovića može naći posla u Dubrovniku ili Boki. Preko 3000 Trebinjaca radi u Dubrovniku i preko 1000 u Boki Kotorskoj.
Zahvaljujući ulasku Hrvatske u EU podigle se plate u Trebinju. Inače bi imali standard ko Foča.


Okruglo 3.000?
Imaš li ti neki link za te podatke Luturko ili je to info iz prve ruke? :neznam


Ima takve iste "pouzdane" podatke za svaku firmu od Vardara do Triglava, jako cudna osoba u najmanju ruku.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 273 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO