HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 02 lis 2024, 06:20.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 959 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 39  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 15 lis 2022, 20:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nemate vi suverenitet za takve stvari i sami ste navijali za to. Hoće li dobiti državljanstva ili ne odlučuje EU sud. Stranci (sudije)...vama nepoznate osobe....ljudi drugačijeg mentaliteta nego vi...

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 15 lis 2022, 21:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25595
Lokacija: Heartbreak Hotel
Misle neki da će se njih pitati hoće li Bangladešani i Somalijci dobijati HR državljanstvo...
Uopće mi nije jasna priča o državljanstvu kad se podrazumjeva da će ga dobiti, prije ili kasnije. Pogledajte samo koliko mediji guraju spiku o spajanju obitelji tih imigranata. A za koji klinac? Ako je nekomu interes da poslove pruzmu Azijati, čemu onda interes da oni obitelji dovedu?

Naravno da je bolje da državljanstvo ne dobiju, ali to je samo jedan dio problema.

Problem je što uvozom imigranata hrvatsko gospodarstvo postaje potpuno ovisno o imigrantima. Postojeća imigracija bi generirala novu imigraciju. Plaće neće rasti, stotine tisuća nižekvalificiranih Hrvatica i Hrvata će napustiti zemlju jer će ih zamjeniti Azijati, a kako vidimo ni neki na ovome forumu nemaju problema s tim.

Realno, nema realnog načina da Hrvatska i Hrvati opstanu pri ovakvim trendovima. Jedini spas leži u drastičnom sniženju životnog standarda u Europi, a to je jedino mogućno kroz neku veću kataklizmu. Znači za naš narod ( i ne samo naš) kataklizma je jedini spas. :)

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 15 lis 2022, 21:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
Istina. Treba mi poticaj da postanem hrvatski taliban.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 15 lis 2022, 21:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36939
Lokacija: Gl. grad regije
Bobovac je napisao/la:
Misle neki da će se njih pitati hoće li Bangladešani i Somalijci dobijati HR državljanstvo...
Uopće mi nije jasna priča o državljanstvu kad se podrazumjeva da će ga dobiti, prije ili kasnije. Pogledajte samo koliko mediji guraju spiku o spajanju obitelji tih imigranata. A za koji klinac? Ako je nekomu interes da poslove pruzmu Azijati, čemu onda interes da oni obitelji dovedu?

Naravno da je bolje da državljanstvo ne dobiju, ali to je samo jedan dio problema.

Problem je što uvozom imigranata hrvatsko gospodarstvo postaje potpuno ovisno o imigrantima. Postojeća imigracija bi generirala novu imigraciju. Plaće neće rasti, stotine tisuća nižekvalificiranih Hrvatica i Hrvata će napustiti zemlju jer će ih zamjeniti Azijati, a kako vidimo ni neki na ovome forumu nemaju problema s tim.

Realno, nema realnog načina da Hrvatska i Hrvati opstanu pri ovakvim trendovima. Jedini spas leži u drastičnom sniženju životnog standarda u Europi, a to je jedino mogućno kroz neku veću kataklizmu. Znači za naš narod ( i ne samo naš) kataklizma je jedini spas. :)


Pokušavam skužit zašto su bolji niskokvalificirani Hrvati od niskokvalificiranih Nepalaca. Isti obrasci ponašanja i sirotinjski život.

Nije rješenje da imamo niske plaće nego obratno. Što više obrazovanih i dobrostojećih ljudi.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 15 lis 2022, 21:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 12:40
Postovi: 4519
divizija je napisao/la:
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Podržavam vas potpuno, nekoliko godina čekanja u redu na vizu prije odlaska na letovanje će vam razbistriti mozak.


što ti misliš koji postotak Srba ljetuje u EU? i koliko će im biti problematično dobiti vize za to?

mislim da prosječnog Srbina zaboli uvo za vize s EU.
https://www.politika.rs/sr/clanak/512506/Grci-ocekuju-vise-od-milion-turista-iz-Srbije-ove-godine

Milionče u Grčkoj, plus Hrvatska i Cipar, nešto i po ostalim EU sredozemnim zemljama, okruglo bar milijun i pol.

To je praktički cijela srednja klasa u Srbiji, u inostranstvu ne letuje samo sirotinja i gologuzija koja radi za 300€.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 15 lis 2022, 21:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25595
Lokacija: Heartbreak Hotel
Junuz Djipalo je napisao/la:

Pokušavam skužit zašto su bolji niskokvalificirani Hrvati od niskokvalificiranih Nepalaca. Isti obrasci ponašanja i sirotinjski život.


Reci da se zajebavaš.
Reci da si se možda pogrešno izrazio.
Reci da si popio malo.


Citat:
Nije rješenje da imamo niske plaće nego obratno. Što više obrazovanih i dobrostojećih ljudi.


Uvođenjem Azijata plaće će ti ostati niske za 95% ljudi. Onih 5% koji će eksploatirati Nepalce, njima možda budu rasle.
Plaće u teoriji trebaju biti dovoljno velike, a radni uvjeti dovoljno dobri da bi domaći ljudi radili te poslove, a dio onih koji su otišli van da se vrati na te poslove.

Iskustvo Zapada je pokazalo da ih je nemoguće integrirati i asimilirati. Da će rastom imigracije rasti skupina neprijateljski nastrojena prema Hrvatskoj, njenoj kulturi i identitetu. Ta skupina će uvijek biti vjeran saveznik drugim neprijateljima našeg naroda, leftardima.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 15 lis 2022, 21:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
To je zbog toga jer Junuz iako u Zagrebu većinu života i djecu tamo ima osjeća se kao stranac bez svoje Tuzle.
Kako bi se prilagodio u Australiji kad kod Hrvata malo drugačijeg naglaska i riječnika ne umije.

Junuz u biti opravdava sve stereotipe o Bosancima u Zagrebu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 15 lis 2022, 21:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36939
Lokacija: Gl. grad regije
Bobovac je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:

Pokušavam skužit zašto su bolji niskokvalificirani Hrvati od niskokvalificiranih Nepalaca. Isti obrasci ponašanja i sirotinjski život.


Reci da se zajebavaš.
Reci da si se možda pogrešno izrazio.
Reci da si popio malo.


Citat:
Nije rješenje da imamo niske plaće nego obratno. Što više obrazovanih i dobrostojećih ljudi.


Uvođenjem Azijata plaće će ti ostati niske za 95% ljudi. Onih 5% koji će eksploatirati Nepalce, njima možda budu rasle.
Plaće u teoriji trebaju biti dovoljno velike, a radni uvjeti dovoljno dobri da bi domaći ljudi radili te poslove, a dio onih koji su otišli van da se vrati na te poslove.

Iskustvo Zapada je pokazalo da ih je nemoguće integrirati i asimilirati. Da će rastom imigracije rasti skupina neprijateljski nastrojena prema Hrvatskoj, njenoj kulturi i identitetu. Ta skupina će uvijek biti vjeran saveznik drugim neprijateljima našeg naroda, leftardima.


Rimac je sad navukao visokoobrazovanih stranaca od kojih će dio zasigurno ostati. Privukao ih je atraktivnim poslovima, lijepom Hrvatskom; vremenom će se pohrvatit kao što su isti takvi to činili prije 110 g. npr. Za vrijeme AU. Zato danas imamo toliko njemačkih, madarskih, čeških, talijanskih prezimena, pa i srpskih...

Hrvati su upravo to danas. Nisu samo katoličko čistokrvno pleme sa Karpata.

Meni je to o.k. ti ljudi čine razliku i drže nas na strani razvijenog svijeta.

S druge strane tko nosa cigle i miješa beton uopće nije važno, bili oni Hrvati ili drugi.

Mi moramo se odmaknut od konobari/vozači/bauštelci priče. Tko to bude radio nestat će. Pustimo to drugima.

Imamo veliko iseljavanje Hrvata iz BiH i Slavonije jer su ljudi navikli živjeti od nkv poslova, rijetki su išli na faks. Sad plaćamo cijenu toga. I sad bi još trebali i dalje to poticat.

Čime? Plaćat bauštelca Hrvata 2k € da ne bi iselio? Neka seli.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 16 lis 2022, 00:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 16:38
Postovi: 4966
Junuz Djipalo je napisao/la:
Pokušavam skužit zašto su bolji niskokvalificirani Hrvati od niskokvalificiranih Nepalaca. Isti obrasci ponašanja i sirotinjski život.

Nije rješenje da imamo niske plaće nego obratno. Što više obrazovanih i dobrostojećih ljudi.

1. Zato jer nisu Hrvati. Isto ka sta je nornalna osoba drzi svoje bliznje iznad nasumicnih ljudi, tako isto ide i za clanove nacije. Nacija je samo prosirena rodbina.

2. Zato jer ka i u skoro svim ostalim drzavama, u Hrvatskoj se rada vise muskih od zenskih. Samim time, imigracija koju karakterizira velika dominacija muskaraca na grubim zanimanjima koja su nepopularna, nije pozeljna.

3. Jer ce dignuti cijene nekretnina, proizvoda, renta, produzit redove u ducanima itd.

4. Jer ruse cijene rada.

5. Jer imaju nizi IQ
slika

6. Jer je homogenost korisna i pozeljna a heterogenost destruktivna i nepozeljna. Literatura je Bowling Along od Roberta Putnama u kojoj ima zbirka znanstvenih radova koji dokazuju da su ljudi u heterogenim sredinama manje vitalni i angazirani te manje zadovoljni nego oni u homogenim.

7. Jer samo oni koji su u srcu etnomazohisti ne osjecaju odbojnost prema strancima nego zelju da se prkosi i pakosti svojima. Etnomazohizam je dokazano asociran sa depresijom, antisocijalnim, borderline i ostalim psihickim poremecajima.

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 16 lis 2022, 08:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36939
Lokacija: Gl. grad regije
Ovi što sad dolaze radit od tih nkv su tu baš privremeno. Nepalci. Oni dolaze baš radit. I otići će kad prestanu.

Te ljude će kod nas roboti zamijenit za koje desetljeće.

Puno mi bolje izgledaju od onih Afganistanaca migranata od kojih niti jedni ne izgledaju kao da idu radit.

Ostalo neću odgovarat jer se ponavljamo.

Kad sam govorio da treba masovno uvozit ex Yu imigrante i širom otvorit vrata istim, nije vam valjalo.

Sad kad dolaze Nepalci i Filipinci opet ne valja.

Istovremeno drkate po forumu umjesto da radite na mješalici za 5k kn +hrana i smještaj.

U RH danas dobar vodoinstalater zarađuje odlično. Odlaze uglavnom ljudi koji ništa ne znaju.

Mi trebamo privlačiti i uvoziti što više kvalificirane radne snage, i asimilirat ih. To je recept.

Inače ćemo samo kopnit.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 16 lis 2022, 08:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 17:40
Postovi: 1914
Lokacija: Cetina-Vrbas, Mosor-Vranica
Junuz Djipalo je napisao/la:
.
Odlaze uglavnom ljudi koji ništa ne znaju.


Ovo nije točno.

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 16 lis 2022, 09:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 16:38
Postovi: 4966
Ne triba uvozit nikog nego se oslanjat na svoje. Ljudi koji idu iz Hrvatske su ponajvise oni nezadovoljni politickom situacijom. Znam par ljudi koji je otislo nedavno bas zato sta ih je ubilo u pojam sta se dogada sa korupcijom, referendumima i zakonom.

Kazu da ne viruju da je u RH moguca promjena bez nekakvog rata protiv mafije.

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 16 lis 2022, 10:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36939
Lokacija: Gl. grad regije
Sve koje ja znam da tako seru krive drzavu za vlastitu nesposobnost. Onda ode kao rob u Njemačku i ništa mu tamo ne smeta.

Evo recimo da si dobar vodoinstalater. Zaposliš 5 Nepalaca i samo nadgledaš što rade i rješavaš eventualne probleme. Zarađivat ćeš više nego u Njemačkoj.

Neće ti smetat ni država, ni korupcija ni referendumi ni zakoni.

Gledat ćeš kud da šmugneš vikendom a u RH doista ima toga.

Nolajferi se bave tim stvarima.

Ja sam zadnje vrijeme otkrio kajakarenje. Nevjerojatno je koliko ljudi vikendima zuji uz obalu kajacima, spavaju u šatoru negdje na otocima i uživaju u Hrvatskoj za malo novaca. Dok neki drugi pilje u TV i portale i ništa im ne valja jer nemaju para umjesto da dignu guzice i odu negdje.

Bit će i Europljana kojima je to itekako privlačno i imamo već strane instruktore i vodiče kajaka koji rade kod nas po otocima skoro cijelu godinu.

Evo da se sad ti nezadovoljnici obuce radit isto to, imali bi posla i love. Ne, oni hoće radit na traci u proizvodnji i imat kao liječnici npr. 2k € da ne bi otisli i bili nezadovoljni. Ma idi.

Ima kod nas posla ali profili ljudi nisu odgovarajući. Juga je proizvodila radnike, bauštelce a nama sad sasvim drugo treba. Mora se to iznivelirat.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 16 lis 2022, 10:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36939
Lokacija: Gl. grad regije
Nije problem platit ćemo nkv Hrvata 2 k € ali prvi vi seronje ćete žugat što su kave skuplje, stanovi skuplji, prijevoz skuplji jer netko tu plaću treba i isplatit.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 16 lis 2022, 10:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 16:38
Postovi: 4966
Neka je poskupilo ja ne ispijam kahve niti pusim niti iman ijedan boomersko turski obicaj.

Moj prika je isa za bageristu i sad ima placu ogromnu. Vise mu se isplatia taj tecaj od par miseci nego sta je 3 godine faksa polaga nisan siguran koliko al bar duplo.

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 16 lis 2022, 12:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36939
Lokacija: Gl. grad regije
Velebit je napisao/la:
Neka je poskupilo ja ne ispijam kahve niti pusim niti iman ijedan boomersko turski obicaj.

Moj prika je isa za bageristu i sad ima placu ogromnu. Vise mu se isplatia taj tecaj od par miseci nego sta je 3 godine faksa polaga nisan siguran koliko al bar duplo.


Eto ga, znači naučit nešto traženo, ne mora bit ni faks.

I u Americi kukaju kako su završili pogrešne koledže, potrošili ušteđevinu roditelja, digli kredite da završe a sad šugavo plaćeni.

Znači, nije pitanje Hrvati ili nehrvati, nego kakvi poslovi su kod nas plaćeni i ima li ih. A ima ih.

Ako daš 2k € svima tko je lud ići u inženjere ili liječnike, pa svi ćemo nakon srednje na pos'o bilo kakav.

Upravo to nam je komunizam napravio. A svi vi koji se za to zalažete ste komunisti. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 16 lis 2022, 12:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13041
Lokacija: Zagreb
Junuz Djipalo je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
Misle neki da će se njih pitati hoće li Bangladešani i Somalijci dobijati HR državljanstvo...
Uopće mi nije jasna priča o državljanstvu kad se podrazumjeva da će ga dobiti, prije ili kasnije. Pogledajte samo koliko mediji guraju spiku o spajanju obitelji tih imigranata. A za koji klinac? Ako je nekomu interes da poslove pruzmu Azijati, čemu onda interes da oni obitelji dovedu?

Naravno da je bolje da državljanstvo ne dobiju, ali to je samo jedan dio problema.

Problem je što uvozom imigranata hrvatsko gospodarstvo postaje potpuno ovisno o imigrantima. Postojeća imigracija bi generirala novu imigraciju. Plaće neće rasti, stotine tisuća nižekvalificiranih Hrvatica i Hrvata će napustiti zemlju jer će ih zamjeniti Azijati, a kako vidimo ni neki na ovome forumu nemaju problema s tim.

Realno, nema realnog načina da Hrvatska i Hrvati opstanu pri ovakvim trendovima. Jedini spas leži u drastičnom sniženju životnog standarda u Europi, a to je jedino mogućno kroz neku veću kataklizmu. Znači za naš narod ( i ne samo naš) kataklizma je jedini spas. :)


Pokušavam skužit zašto su bolji niskokvalificirani Hrvati od niskokvalificiranih Nepalaca. Isti obrasci ponašanja i sirotinjski život.

Nije rješenje da imamo niske plaće nego obratno. Što više obrazovanih i dobrostojećih ljudi.

Za početak, NKV Hrvat barem zna jezik. I onda kad se NKV Hrvat izgubi dok dostavlja nešto u npr. Dugavama mu je lakše objasniti nego NKV Nepalcu koji priča 2 riječi hrvatskog i 3 engleskog.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 16 lis 2022, 12:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38278
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Valjda je cilj imati što više ljudi sa solidnim plaćama, dakle što jači srednji radnički sloj koji neće imati potrebu seliti iz Hrvatske a ne što više dobrostojećih koji će se bogatiti na robovima iz Nepala koji će im raditi za minimalac.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 16 lis 2022, 13:11 
Online

Pridružen/a: 24 stu 2020, 22:56
Postovi: 1137
Rika sv Vida je napisao/la:
Treba osnovat novu granu vojske, graničare



Da se jednom slozim i s tobom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 16 lis 2022, 13:18 
Online

Pridružen/a: 24 stu 2020, 22:56
Postovi: 1137
Planina je napisao/la:
divizija je napisao/la:

ovi su nama najmanji problem, jer ilegalci produljuju dalje.

naš problem je masovan uvoz radne snage, koji se vrši sasvim legalno


Točno, baš pričao sa momkom iz Kaštela, kaže svi njegovi drugovi iz Kaštela ili otišli na brod ili vanka, neće niko da radi dole za 5000-6000kn obične poslove, to je dole sitniš pogotovo kad se uzme u obzir nedavna inflacija i poskupljenja. Al kaže zato da je puno Nepalaca i Filipinaca, njih naši vrli gazde uvoze naveliko, dobiju smještaj i 5000kn i udaraju se nogom u guzicu. Dok je tako plaće neće nikad rasti.



Ovo je tocno.

I znaci sljedece:

Tko je ljevicar mora biti protiv imigracije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 16 lis 2022, 13:20 
Online

Pridružen/a: 24 stu 2020, 22:56
Postovi: 1137
Hroboatos je napisao/la:
Nema nikkavih problema s uvoznom radnom snagom ako im se ne da državljanstvo.
U Saudijskoj Arabiji su prije korone bili 2/3 stanovništva, i svi otišli.

U Izraelu su Filipinci glavni po bolnicama i za skrb starijih (tako se Filipinac brinuo do kraja života za premijera Rabina).

Stvar je jednostavna - solidna jeftine radna snaga koja vremenom ode, jer nema državljanstvo i strano je tijelo. I ne mogu ni ostati jer je socijala slaba. A glupi dobrostojeći zapad ukida, postupno, parazitsku socijalu pa će se riješiti i nemalog broja neprobavljivh stranaca, kao što su Danci već počeli.



Stvar je jednostavna za otipkati na forumu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 16 lis 2022, 13:23 
Online

Pridružen/a: 24 stu 2020, 22:56
Postovi: 1137
Junuz Djipalo je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
Misle neki da će se njih pitati hoće li Bangladešani i Somalijci dobijati HR državljanstvo...
Uopće mi nije jasna priča o državljanstvu kad se podrazumjeva da će ga dobiti, prije ili kasnije. Pogledajte samo koliko mediji guraju spiku o spajanju obitelji tih imigranata. A za koji klinac? Ako je nekomu interes da poslove pruzmu Azijati, čemu onda interes da oni obitelji dovedu?

Naravno da je bolje da državljanstvo ne dobiju, ali to je samo jedan dio problema.

Problem je što uvozom imigranata hrvatsko gospodarstvo postaje potpuno ovisno o imigrantima. Postojeća imigracija bi generirala novu imigraciju. Plaće neće rasti, stotine tisuća nižekvalificiranih Hrvatica i Hrvata će napustiti zemlju jer će ih zamjeniti Azijati, a kako vidimo ni neki na ovome forumu nemaju problema s tim.

Realno, nema realnog načina da Hrvatska i Hrvati opstanu pri ovakvim trendovima. Jedini spas leži u drastičnom sniženju životnog standarda u Europi, a to je jedino mogućno kroz neku veću kataklizmu. Znači za naš narod ( i ne samo naš) kataklizma je jedini spas. :)


Pokušavam skužit zašto su bolji niskokvalificirani Hrvati od niskokvalificiranih Nepalaca. Isti obrasci ponašanja i sirotinjski život.

Nije rješenje da imamo niske plaće nego obratno. Što više obrazovanih i dobrostojećih ljudi.


Zasto je se uopce vodio Domovinski rat??

Zasto su bolji niskokvalificirani Hrvati od niskokvalificiranih Srba?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 16 lis 2022, 13:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38278
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Baš me zanima tko je njega ugrožavao u Zenici nkv Hrvati ili nkv Muslimani.

Tako su i Nijemci sedamdesetih mislili da su Turci tu samo privremeno na rađi i da će se vratiti u Tursku, danas ih je u Njemačkoj nekoliko milijuna.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 16 lis 2022, 13:34 
Online

Pridružen/a: 24 stu 2020, 22:56
Postovi: 1137
Junuz Djipalo je napisao/la:
Sve koje ja znam da tako seru krive drzavu za vlastitu nesposobnost. Onda ode kao rob u Njemačku i ništa mu tamo ne smeta.

Evo recimo da si dobar vodoinstalater. Zaposliš 5 Nepalaca i samo nadgledaš što rade i rješavaš eventualne probleme. Zarađivat ćeš više nego u Njemačkoj.

Neće ti smetat ni država, ni korupcija ni referendumi ni zakoni.

Gledat ćeš kud da šmugneš vikendom a u RH doista ima toga.

Nolajferi se bave tim stvarima.

Ja sam zadnje vrijeme otkrio kajakarenje. Nevjerojatno je koliko ljudi vikendima zuji uz obalu kajacima, spavaju u šatoru negdje na otocima i uživaju u Hrvatskoj za malo novaca. Dok neki drugi pilje u TV i portale i ništa im ne valja jer nemaju para umjesto da dignu guzice i odu negdje.

Bit će i Europljana kojima je to itekako privlačno i imamo već strane instruktore i vodiče kajaka koji rade kod nas po otocima skoro cijelu godinu.

Evo da se sad ti nezadovoljnici obuce radit isto to, imali bi posla i love. Ne, oni hoće radit na traci u proizvodnji i imat kao liječnici npr. 2k € da ne bi otisli i bili nezadovoljni. Ma idi.

Ima kod nas posla ali profili ljudi nisu odgovarajući. Juga je proizvodila radnike, bauštelce a nama sad sasvim drugo treba. Mora se to iznivelirat.



"Uvozimo Nepalce i bavimo se kajakarenjem."

Put u nestanak u jednoj recenici.

Pogled iz buducnosti:

"... je tu zivio narod poznat pod imenom Hrvati, a onda su nestali jer su poceli uvoziti Nepalce da bi se mogli baviti kajakarenjem. "

:laugh

-------

Dakle "rjesenje" je "jednostavno" :

- visokoplacena radna mjesta - popuniti visokoobrazovanim migrantima
- lose placena radna mjesta - popuniti lose obrazovanim migrantima

Ostane jos samo srednja klasa. Sto s njom?

Pa naravno:

- srednje placena radna mjesta - zamijeniti srednje obrazovanim migrantima.


Mislim, sto se uopce zamaramo? Najbolje odmah cijelu Europu zamijeniti migrantima i gotovo. A ovih par postotaka koji od toga profitiraju neka se u miru bave kajakarenjem.

Ozbiljno, migranti su jeftiniji. Visoko/srednje/nisko obrazovani migranti su jeftiniji od visoko/srednje/nisko obrazovanih Europljana.

Smrt skupim Europljanima, sloboda jeftinom migrantskom narodu!

Stvar je "jednostavna".

Budimo liberalni. Bavimo se kajakarenjem.


Postoji tu razlika izmedju rjesenja i "rjesenja".

Rjesenje je komplicirano.

"Rjesenje" je jednostavno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 16 lis 2022, 13:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38278
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Vrla nova Hrvatska

Split okupirali Azijati sa žutim kacigama: domaći dostavljači odbrojavaju zadnje dane, a Glovov partner nam otkriva: ‘Tu se vrti ogromna lova, al nemojte baš pisat o tome...‘

I onda se netko čudi zašto će Andrea završiti u Njemačkoj.
Citat:
Kažu kolege da su se već pomirili s tim da nakon uskoro Nove godine nitko od domaćih više neće radit u Glova - rekla nam je Andrea, spuštajući se sa svoje električne bicikle kako bi sačekala iduću narudžbu. Naime, sve više lokalnih dostavljača strahuje da cjenovno neće moći parirati uvoznoj radnoj snazi. Točnije, takva konkurencija će im oboriti plaće ispod cifre za koju su voljni trošiti dosadašnji broj dnevnih kalorija. A ta smanjenja neće olakšati džepove potrošača, nego se sliti u one agregatora - poduzetnika u ime čije firme ili obrta dostavljači razvoze.

https://slobodnadalmacija.hr/split/spli ... me-1232774

Praktično moderno ropstvo gdje ovi Nepalci rade 12 sati za 400€
To su ti moderni liberali koji se zgražavaju nad ropstvom i nekadašnjim dovlačenjem Afrikanaca na plantaže.
U čemu je razlika?

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 959 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 39  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO