HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 kol 2024, 07:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1615 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 65  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 21 lis 2022, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59681
Lokacija: DAZP HQ
Plenki je za iduću godinu najavio da pada ispod 70%.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 21 lis 2022, 15:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58
Postovi: 21581
Ponovimo još jednom nije bitan postotak duga u odnosu na BDP nego raste li dug zaista u apsolutnom iznosu ili pada.

Dok se apsolutni iznos ne smanjuje, džaba krečimo.

_________________
#Zoki 2024

Apartmanđije, uhljebi i kradeze = grobari Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 21 lis 2022, 15:46 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 18:35
Postovi: 10649
Lokacija: No Country for White Men
Danas sam saznao činjenicu da porezna uprava za ubiranje 100 kuna poreza potroši 37.
Za usporedbu države zapadnog svijeta za 100 kuna potroše 10-12.
Kad bi došli do razine europskih država u proračunu bi ostalo cca 20 milijardi kuna.

_________________
Ta hercegovacka tragedija je bila prva vijest svih dnevnika u BIH (kod Senada prvih 15 minuta cak) a na HRTu 34 minuta. Ko tada nije razumio nikada nece.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 21 lis 2022, 15:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 10:33
Postovi: 16650
HHerceg je napisao/la:
Danas sam saznao činjenicu da porezna uprava za ubiranje 100 kuna poreza potroši 37.
Za usporedbu države zapadnog svijeta za 100 kuna potroše 10-12.
Kad bi došli do razine europskih država u proračunu bi ostalo cca 20 milijardi kuna.

..triba radit na tome akonje točno a vjerojatno je..i nije jedini primjer državna uprava je svagdje u svitu spora al ide na bolje …ustvari moglo bi se rec da je to i politicko pitanje..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 21 lis 2022, 16:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 10:33
Postovi: 16650
weasel je napisao/la:
Ponovimo još jednom nije bitan postotak duga u odnosu na BDP nego raste li dug zaista u apsolutnom iznosu ili pada.

Dok se apsolutni iznos ne smanjuje, džaba krečimo.

..os rec BDP je prevelik pa je udio manji pod hitno smanjit BDP.. :sega pa jedini kriterij je u cilom svitu odnos duga prema BDP..aj patentirah nesto drugo da umanjis uspjeh vlade.. :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 21 lis 2022, 16:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59681
Lokacija: DAZP HQ
weasel je napisao/la:
Ponovimo još jednom nije bitan postotak duga u odnosu na BDP nego raste li dug zaista u apsolutnom iznosu ili pada.

Dok se apsolutni iznos ne smanjuje, džaba krečimo.


Padanje duga ne mora značiti ništa dobro. Dug je ništa drugo nego novac, novac se kreira kroz dug i jedino što i je bitno je odnos prema BDPu iako je i to prenapuhano, ima hrpa funkcionalnih država s dugom iznad 100% BDPa.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 21 lis 2022, 16:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58
Postovi: 21581
dudu je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Ponovimo još jednom nije bitan postotak duga u odnosu na BDP nego raste li dug zaista u apsolutnom iznosu ili pada.

Dok se apsolutni iznos ne smanjuje, džaba krečimo.


Padanje duga ne mora značiti ništa dobro. Dug je ništa drugo nego novac, novac se kreira kroz dug i jedino što i je bitno je odnos prema BDPu iako je i to prenapuhano, ima hrpa funkcionalnih država s dugom iznad 100% BDPa.

Takve države su razvijene ekonomije s odličnom infrastrukturom gdje nisu uglavnom potreba ulaganja u željeznice, zračne luke , opću prometnu povezanost, fakultetske kampuse, znanost i slično.

Hrvatskoj fali hrpu stvari gdje treba investirati javni novac i zato treba rasteretit se dugovanja što prije.

_________________
#Zoki 2024

Apartmanđije, uhljebi i kradeze = grobari Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 21 lis 2022, 17:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 10:33
Postovi: 16650
dudu je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Ponovimo još jednom nije bitan postotak duga u odnosu na BDP nego raste li dug zaista u apsolutnom iznosu ili pada.

Dok se apsolutni iznos ne smanjuje, džaba krečimo.


Padanje duga ne mora značiti ništa dobro. Dug je ništa drugo nego novac, novac se kreira kroz dug i jedino što i je bitno je odnos prema BDPu iako je i to prenapuhano, ima hrpa funkcionalnih država s dugom iznad 100% BDPa.

..naravno pa sve najace zemlje imaju dug i do trista posto…Japan na primjer..al hr dug se smanjuje a da se ne zanemaruje razvojni dio..infrastruktura je skoro pa najbolja u EU tu se puno ulaze pa i vraća..mislim da bih nema nikakav dug a *** je od države..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 21 lis 2022, 18:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 6257
Rekao sam već da je problem ove vlade psihološki, u smislu prezentacije svojih uspjeha.

Nemamo ni jedan pravi pro-vladin izvor, a oni kao hrvatsi nacionalni su samo kmečanje i kritizerstvo (HKV, Velebit,..).

Drugo je u karakteru naroda, u kom prevladava zavist, lijenost, socijalistička neinventivnost i tupost. Ništa ne valja, pa idem u Njemačku prati guzicu nekim babama i dedama.

O tom da je po objektivnm pokazateljima RH visoko rangirana, dao sam već linkove: https://www.numbeo.com/quality-of-life/ ... ountry.jsp , a ima ih još, koliko hoćeš.

Od realno važećih varijabli, njih je oko, recimo, 50 koje definiraju stanje društva, a treba ih i istumačiti na temelju toga kakvo društvo jest (nije Katar isto što i Norveška).

RH je, zbog više čimbenika, u najboljem položaju nakon 2000., a glavni je nedostatak malodušnost naroda koja vuče korijene iz prošlosti, te smušenost i dezorijentiranost velikog dijela društva. No, po pokazateljima koji nešto znače, izašli smo solidno iz Balkana, no trajat će to još.

Neki od temeljnih deluzija šire javnosti su:

* neka je vlast korumpirana, pa eto, izabrat ćemo bolju koja će biti "moralno čista". To je sklop uma idiota i djece, koji tako razmišljaju

* svijet je protiv nas. Gluparija isto, nekad jest, nekad nije.

* većina bi ljudi radila optimalno da se samo popravi pravni sustav i izmijeni ovo i ono. Isto besmisao. Točno je da treba inovrati ovo i ono, i na tom se radi, no dobar dio ljudi ne shvaća da je temelj prava da ne možeš stalno raditi kako hoćeš. Zato su i demokratska društva naizgled manje uspješna od autoritarnih, no kad dođe do krize, vidi se da su autoritatrna trula do srži jer su zasnovana na strahu, autizmu i nepostojanju kritike.

Osim toga, radi se s ljudskim materijalnom kojeg imaš (pismenost, inventivnost i sl.).

Obična ilustracije je parlament- iu takvom cirkusu kakav je talijanski, svi su govornici u odijelima i kravatama, žene isto uređene, dok kod nas Prkačin govori u košulji kratkih rukava. To pokazuje da se civilizacijska razina ne može dosegnuti preko noći.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 21 lis 2022, 18:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2022, 23:01
Postovi: 2764
Bravo, Hroboatos. Kvalitetan post.

Neka kritičari govore što hoće, podaci i stanje govore sve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 21 lis 2022, 18:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 17:40
Postovi: 1871
Lokacija: Cetina-Vrbas, Mosor-Vranica
"Hrvatski san" kojeg ovdje neki toliko propagiraju počinje i završava na granicama Zagrebačke županije.
To je surova realnost.

Kao što SAD imaju "fly-over" države, tako i Hrvatska ima svoj "drive-over"

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 21 lis 2022, 18:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 6257
Moglo bi se na vagone, no samo neke ilustracije:

* kakav je to narod kad je nakon povijesno najuspješnije operacije modernog doba, Oluje, koja je srušila skoro u cijelosti fantazije o velikoj Srbiji, izabere državnika Tuđmana ne s 95%, nego ne dobije ni 70%? A klaunski destruktivni pokvarenjak na jeftine štoseve Mesić dobija dva puta predsjednički mandat-on, dokazani veleizdajnik i kriminalac?

* vidim nedavno na saborskom odboru kako Vidović Krišto kriješti o tom kako je narod demoraliziran pa je na izbore u Splitu izašlo svega 28%. A valjda bi, po glupači, izašlo 90% da ima bolji izbor i izabrali neki bajnu i sjajnu vlast. Pa zašto onda onda, i ostali iz "nacionalne oporbe", nisu ponudili alternativu? Zašto nisu ponudili kandidata da većina od 72% izađe na izbore? Mislim- koji frazeri i idioti...

* lupetaju o politici, a biraju za gradonačelnika Zagreba notornog klauna, idiota i marionetu krajnje ljevice. I onda se čuda što u Zagrebu niz stvari škripi. Pa idioti, zašto ste birali nekakve kretenske radničke fronte, što je sprdnja od imena još od 1950. Tko normalan može birati takve skotove kao u Rijeci, Istri i Zagrebu?
Birali ste sami, idioti, pa uživajte u plodovima svoje pameti.

* lijene bitange kod nas upropastili su dosta poljoprivrede jer su poticaje, velike, profućkali zbog nesposobnosti i pohlepe. Pa tko vam je kriv? Tko je kriv nizu Dalmoša koji su izgradili apartmane, pa ih izdaju po iznimno visokim cijenama, i onda još jadikuju kako je država protiv njih. A znam više takvih koji, uz mirovinu, zarađuju i 6-8.000 eura mjesečno u sezoni od bar 3 mjeseca.

Što reći na takve ljude i mentalitet?

Bolje ništa.

Ono što je pozitivno, inter alia, je porast inventivnosti i samostalnosti pojedinaca, zaparavo dozrijevanje Hrvata kao modernoga društva i izlazak i balkanoidne sfere jadanja, napuhanosti i kmečanja. No još uvijek nema dosta kritičnog mišljenja, nema zrelosti, pa i niz objektivnih pokazatelja koje sam ja- a i većina drugih- ispada nedostatan i kao nerealan i izgubi se u kakofoniji tulastog kmečanja.

Nisu vam obnovljene kuće nakon potresa?
Idioti- ni neće biti, izađite mentalno iz socijalizma: https://www.liberal.hr/obnova-potres-nekretnine-459

Mislite da treba sve ispasti kao žaljenje na socijalističke lažne gigante? Pa Njemačka, ekonomska velesila, bila je prisiljena zatvoriti i prodati sve to, utukavši u istočnu Njemačku oko 2500 milijardi maraka/eura. Pa svejedno slabi rezultati zbog kočnice u glavi.

Zrelost nacije nije nešto što dolazi preko noći.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 21 lis 2022, 18:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2022, 23:01
Postovi: 2764
Flamel je napisao/la:
"Hrvatski san" kojeg ovdje neki toliko propagiraju počinje i završava na granicama Zagrebačke županije.
To je surova realnost.

Kao što SAD imaju "fly-over" države, tako i Hrvatska ima svoj "drive-over"

Hrvatski san su obala i otoci. To je highlight Hrvatske. Uz Zagreb, Istru i sjeverozapad.
To ti govore svi podaci i turisti iz cilog svita dolaze tamo. Ako tebi ta područja nisu san, većini ljudi očito jesu.

A drugi dio Hrvatske: Lika, Kordun, Banovina, Podravina i nešto manje Slavonija je nerazvijeniji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 21 lis 2022, 18:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 17:40
Postovi: 1871
Lokacija: Cetina-Vrbas, Mosor-Vranica
Croato je napisao/la:
Flamel je napisao/la:
"Hrvatski san" kojeg ovdje neki toliko propagiraju počinje i završava na granicama Zagrebačke županije.
To je surova realnost.

Kao što SAD imaju "fly-over" države, tako i Hrvatska ima svoj "drive-over"

Hrvatski san su obala i otoci. To je highlight Hrvatske. Uz Zagreb, Istru i sjeverozapad.
To ti govore svi podaci i turisti iz cilog svita dolaze tamo. Ako tebi ta područja nisu san, većini ljudi očito jesu.

A drugi dio Hrvatske: Lika, Kordun, Banovina, Podravina i nešto manje Slavonija je nerazvijeniji.


Ja sam ti pajdo odrastao na obali, i znam kako je od listopada do svibnja. I kako neke stvari funkcioniraju.

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 21 lis 2022, 18:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2022, 23:01
Postovi: 2764
Zna i tvoj mediteranski kolega iz Grčke.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 21 lis 2022, 18:53 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2021, 23:58
Postovi: 7447
Lokacija: Nizza, Naissus...
laganini je napisao/la:
K..M je napisao/la:
NE. Niposto....na zalost oni ce sami otjeti, kao i nekoliko puta u tisucljetnjoj povjesti vasih odnosa i ratova.

Samo konstatiram da se ubiru devize a nis se ne radi, misli, djela, vec je od Boga 12 milijardi eura na god.

Dok vredni, radisni Cehi, Slovaki, Janezi su to uspjeli.....pa vidi koliko ste vi INFERIORNIJI.

..imas percepciju da se nista ne radi…ja nisam direktno u turizmu al krvav je to posa konobari kuhari sobarice pa i gazde koje se ustaju u cetri ujutro po nabavu moj sin ljeti izgubi dvadeset kila..ljudi doslovno pucaju šest mjeseci..govorim samo o jednom segmentu turizma ..uloga države u promociji sajmovima ne dolazi gost samo zbog kora…infrastruktura gradići neki imaju pontri puta vise stanovnika liti sad sve službe to moraju cakum palim srihtat…ti samo vidis kad ti uzme kes za večeru il sobu malo šire pogledaj..i jos se furas da si neki biznismen..

Ma, je...izdajes lezanjke i ambrele po plazi, prodajes kokice i kuruze. To je tvoj krajnji domet.

Mozda sin drzi netku trovacnicu od hot-doga, palacinkaru, birtiju....trujete turiste.

_________________
Propast najdugovecnije imperije (1123 god), Istocno Rimskog carstva
https://www.youtube.com/watch?v=yVa6GQVSaj0


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 21 lis 2022, 18:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 10:33
Postovi: 16650
Croato je napisao/la:
Flamel je napisao/la:
"Hrvatski san" kojeg ovdje neki toliko propagiraju počinje i završava na granicama Zagrebačke županije.
To je surova realnost.

Kao što SAD imaju "fly-over" države, tako i Hrvatska ima svoj "drive-over"

Hrvatski san su obala i otoci. To je highlight Hrvatske. Uz Zagreb, Istru i sjeverozapad.
To ti govore svi podaci i turisti iz cilog svita dolaze tamo. Ako tebi ta područja nisu san, većini ljudi očito jesu.

A drugi dio Hrvatske: Lika, Kordun, Banovina, Podravina i nešto manje Slavonija je nerazvijeniji.

..zasto..lika stoka Slavonija isto…hr proizvodi jedan milijun svinja godišnje a potrebe su tri miliona…al nece niko…nije Dalmacija samo more ja imam vinograde taj u Lici stoku slavonac svinju..jebiga ja se tarem radim ko crv..i moze se..a nisam na moru..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 21 lis 2022, 18:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2022, 23:01
Postovi: 2764
laganini je napisao/la:
Croato je napisao/la:
Hrvatski san su obala i otoci. To je highlight Hrvatske. Uz Zagreb, Istru i sjeverozapad.
To ti govore svi podaci i turisti iz cilog svita dolaze tamo. Ako tebi ta područja nisu san, većini ljudi očito jesu.

A drugi dio Hrvatske: Lika, Kordun, Banovina, Podravina i nešto manje Slavonija je nerazvijeniji.

..zasto..lika stoka Slavonija isto…hr proizvodi jedan milijun svinja godišnje a potrebe su tri miliona…al nece niko…nije Dalmacija samo more ja imam vinograde taj u Lici stoku slavonac svinju..jebiga ja se tarem radim ko crv..i moze se..a nisam na moru..

Zna se kakvo je stanje u Hrvatskoj.
Iz Slavonije su selili kad smo ušli u Europsku uniju.
Nisu iz Istre i s Kvarnera.

Ljudi se ne žele bavit poljoprivredom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 21 lis 2022, 18:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 10:33
Postovi: 16650
:herceg_bosna
K..M je napisao/la:
laganini je napisao/la:
..imas percepciju da se nista ne radi…ja nisam direktno u turizmu al krvav je to posa konobari kuhari sobarice pa i gazde koje se ustaju u cetri ujutro po nabavu moj sin ljeti izgubi dvadeset kila..ljudi doslovno pucaju šest mjeseci..govorim samo o jednom segmentu turizma ..uloga države u promociji sajmovima ne dolazi gost samo zbog kora…infrastruktura gradići neki imaju pontri puta vise stanovnika liti sad sve službe to moraju cakum palim srihtat…ti samo vidis kad ti uzme kes za večeru il sobu malo šire pogledaj..i jos se furas da si neki biznismen..

Ma, je...izdajes lezanjke i ambrele po plazi, prodajes kokice i kuruze. To je tvoj krajnji domet.

Mozda sin drzi netku trovacnicu od hot-doga, palacinkaru, birtiju....trujete turiste.

..ne jebi hr je skupa nema vise jeftine destinacije al pisa se krv..vec sam napisa sin smršavi dvadeset kila u sezoni..triba delat reka bi Bandić..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 21 lis 2022, 18:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 10:33
Postovi: 16650
Croato je napisao/la:
laganini je napisao/la:
..zasto..lika stoka Slavonija isto…hr proizvodi jedan milijun svinja godišnje a potrebe su tri miliona…al nece niko…nije Dalmacija samo more ja imam vinograde taj u Lici stoku slavonac svinju..jebiga ja se tarem radim ko crv..i moze se..a nisam na moru..

Zna se kakvo je aktualno stanje u Hrvatskoj.
Iz Slavonije su selili kad smo ušli u Europsku uniju.
Nisu iz Istre i s Kvarnera.

Ljudi se ne žele bavit poljoprivredom.

..pa ako ne žele sto bi slavonac triba radit..koristi ono sto imas..išlo se van u recesiji koja se poklopila s ulaskom u EU tu su ljudi bizali i s razlogom..al sad se moze..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 21 lis 2022, 19:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2022, 23:01
Postovi: 2764
To se slažem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 21 lis 2022, 19:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 17:40
Postovi: 1871
Lokacija: Cetina-Vrbas, Mosor-Vranica
Croato je napisao/la:
Zna i tvoj mediteranski kolega iz Grčke.


Slovačka ima upola manje stanovnika od Grčke, a duplo veći izvoz.

Dragi su mi Grci, ali jbg, tako je to.

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 21 lis 2022, 19:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 10:33
Postovi: 16650
Flamel je napisao/la:
Croato je napisao/la:
Zna i tvoj mediteranski kolega iz Grčke.


Slovačka ima upola manje stanovnika od Grčke, a duplo veći izvoz.

Dragi su mi Grci, ali jbg, tako je to.

..ma grci postoji ona narodna dužan ko Grčka oni nikad nisu bili za rad jeben mentalitet..do prije pet godina firme su plaćale dodatak radnicima ako dodju na vrime na posa..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 21 lis 2022, 19:03 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 18:35
Postovi: 10649
Lokacija: No Country for White Men
Flamel je napisao/la:
Croato je napisao/la:
Hrvatski san su obala i otoci. To je highlight Hrvatske. Uz Zagreb, Istru i sjeverozapad.
To ti govore svi podaci i turisti iz cilog svita dolaze tamo. Ako tebi ta područja nisu san, većini ljudi očito jesu.

A drugi dio Hrvatske: Lika, Kordun, Banovina, Podravina i nešto manje Slavonija je nerazvijeniji.


Ja sam ti pajdo odrastao na obali, i znam kako je od listopada do svibnja. I kako neke stvari funkcioniraju.

Dalmatinci žele živit od rente ne od rada. Tko sad krene sa poljoprivredom udria je jackpot idućih 15 godina.

_________________
Ta hercegovacka tragedija je bila prva vijest svih dnevnika u BIH (kod Senada prvih 15 minuta cak) a na HRTu 34 minuta. Ko tada nije razumio nikada nece.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 21 lis 2022, 19:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2022, 23:01
Postovi: 2764
To je mediteranski mentalitet. To za Grčku.
Ne znam zašto Hrvati uporno misle da su istog mentaliteta i na istim geografskim širinama kao Nijemci i Skandinavci pa se stalno s njima uspoređuju, a ne s onima koji su na našim širinama.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1615 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 65  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO