HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 17:51.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 9792 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278 ... 392  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 00:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
Srbija daje oko 700 miliona godisnje za Srbe i nase institucije na Kosmetu, univerzitet, medicinski sistem, plate, penzije itd.

Problem je sto Srpska lista to otima za svoju infrastrukturu, umesto da Srbi, narucito ispod Ibra, budu najimucnija zajednica poput Hrvata u BiH.

Jednostavno Siptari i nasi krimosi im mira ne daju, svaka kuca ispod Ibra treba da bude na budzetu Srbije jako i planski.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 09:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8111
Lokacija: banana
Meni samo jedna stvar u svemu ovome nije jasna, a to je, zasto Ameri ne isfinansiraju neku kosovsku vojsku od, sta ja znam, 20-30.000 profesionalnih, dobro obucenih i opremljenih vojnika, nego se Albanci jebavaju s tom policijom, ili kako se vec zove za policijska skupina sto nosi ime koje nikad ne zapamtim.

To, plus rezervni sastav, bi bilo sasvim dovoljno da u buducnosti u startu osujeti svaki plan Srbije da se vojno angazuje na Kosovu (gubici bi bili jednostavno preveliki).

To s ove strane.


S druge strane takodjer nikako da shvatim zasto Srbija ne ide jasno i glasno ka odvajanju sjevera i pripajanju Srbiji uz "oprost" svega sto se nalazi juznije od Mitrovice. To bi bilo mnogo iskrenije i pragmaticnije za sve. Nego ovako zamajavaju i sebe i onaj jad sto je ostao okruzen Albancima na ostatku Kosova.

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 09:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
Haram je napisao/la:
Meni samo jedna stvar u svemu ovome nije jasna, a to je, zasto Ameri ne isfinansiraju neku kosovsku vojsku od, sta ja znam, 20-30.000 profesionalnih, dobro obucenih i opremljenih vojnika, nego se Albanci jebavaju s tom policijom, ili kako se vec zove za policijska skupina sto nosi ime koje nikad ne zapamtim.

To, plus rezervni sastav, bi bilo sasvim dovoljno da u buducnosti u startu osujeti svaki plan Srbije da se vojno angazuje na Kosovu (gubici bi bili jednostavno preveliki).

To s ove strane.


S druge strane takodjer nikako da shvatim zasto Srbija ne ide jasno i glasno ka odvajanju sjevera i pripajanju Srbiji uz "oprost" svega sto se nalazi juznije od Mitrovice. To bi bilo mnogo iskrenije i pragmaticnije za sve. Nego ovako zamajavaju i sebe i onaj jad sto je ostao okruzen Albancima na ostatku Kosova.

Što god amerikanci dali Albancima s kosova, teško bi izdržali u konvencionalnom ratu protiv Srba. Odnos snaga je valjda 7 na 1.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 09:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8111
Lokacija: banana
weasel je napisao/la:
Haram je napisao/la:
Meni samo jedna stvar u svemu ovome nije jasna, a to je, zasto Ameri ne isfinansiraju neku kosovsku vojsku od, sta ja znam, 20-30.000 profesionalnih, dobro obucenih i opremljenih vojnika, nego se Albanci jebavaju s tom policijom, ili kako se vec zove za policijska skupina sto nosi ime koje nikad ne zapamtim.

To, plus rezervni sastav, bi bilo sasvim dovoljno da u buducnosti u startu osujeti svaki plan Srbije da se vojno angazuje na Kosovu (gubici bi bili jednostavno preveliki).

To s ove strane.


S druge strane takodjer nikako da shvatim zasto Srbija ne ide jasno i glasno ka odvajanju sjevera i pripajanju Srbiji uz "oprost" svega sto se nalazi juznije od Mitrovice. To bi bilo mnogo iskrenije i pragmaticnije za sve. Nego ovako zamajavaju i sebe i onaj jad sto je ostao okruzen Albancima na ostatku Kosova.

Što god amerikanci dali Albancima s kosova, teško bi izdržali u konvencionalnom ratu protiv Srba. Odnos snaga je valjda 7 na 1.



Rekoh vec, cijena bi bila prevelika za parce neceg sto ustvari nikom ne treba, samo se boje priznati. Albancima je dovoljna vojska od 30.000 profesionalaca, dobro obucenih i opremljenih, plus rezervni sastav, a ostalo mobilizacijom rijesiti. Sasvim dovoljno da Srbija nikad ne pomisli napasti (a Albanija zaledje i masa Albanaca u Makedoniji). Tako ja to barem vidim.

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 09:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 08:16
Postovi: 2852
Realno rešenje je podela (KiM) između Srbije i Albanije. Procentualni odnos 60:40 u našu korist.
Svi Srbi na jednu stranu, svi Šiptari na drugu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 10:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2022, 22:01
Postovi: 2228
Tražite većinu Kosova. Njih 1.5 milijuna, a vas 100.000.
Ah, ti Srbi. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 10:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 08:16
Postovi: 2852
Croato je napisao/la:
Tražite većinu Kosova. Njih 1.5 milijuna, a vaš 100.000.
Ah, ti Srbi. :zubati


Kosovo je pravno naše. Dakle, ne tražimo već dajemo deo, samo da ih više naše oči ne gledaju.
Ponuda snova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 10:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2022, 22:01
Postovi: 2228
Ma sve je vaše, na ovaj ili onaj način, iz ovog ili onog razloga. Poznata nam je svima ta priča.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 10:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 08:16
Postovi: 2852
Croato je napisao/la:
Ma sve je vaše, na ovaj ili onaj način, iz ovog ili onog razloga. Poznata nam je svima ta priča.


Kosovo je deo Srbije, ma šta ćuran kao što si ti smatrao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 11:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Teranova 2 je napisao/la:
Realno rešenje je podela (KiM) između Srbije i Albanije. Procentualni odnos 60:40 u našu korist.
Svi Srbi na jednu stranu, svi Šiptari na drugu.


60% teritorija Srbiji?

To je bez rata posve nerealno.

I k tome uklanjanje svih Albanaca s dijela teritorija koji bi pripao Srbiji?

To je bez rata posve neizvedivo. A k tome bi bilo zločin protiv čovječnosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 11:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Citat:
Sjedinjene Američke Države pridružuju se Europskoj uniji tražeći od kosovskih vlasti da poštuju svoje obaveze bez odgode, uključujući i uspostavu Zajednice srpskih općina, priopćilo je američko veleposlanstvo u Prištini.


https://www.klix.ba/vijesti/regija/sad- ... /221107030

Dobra ilustracija koliko je bitno diplomatsko umijeće odnosno usklađivati korake s Amerikancima.

Zato smo mi u BiH i uspjeli ishoditi Schmidtovu intervenciju, a Kurti će izvisiti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 11:56 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Bosnjaci kukaju u komentarima :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 14:44 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Glazbenik je napisao/la:
Citat:
Sjedinjene Američke Države pridružuju se Europskoj uniji tražeći od kosovskih vlasti da poštuju svoje obaveze bez odgode, uključujući i uspostavu Zajednice srpskih općina, priopćilo je američko veleposlanstvo u Prištini.


https://www.klix.ba/vijesti/regija/sad- ... /221107030

Dobra ilustracija koliko je bitno diplomatsko umijeće odnosno usklađivati korake s Amerikancima.

Zato smo mi u BiH i uspjeli ishoditi Schmidtovu intervenciju, a Kurti će izvisiti.

Meni se čini da u zadnji godina se interesi SADa i EU, vezane za Balkan, razilaze.
A upravo Njemacka (EU) i dalje vuče puno više na stranu Muslimana i Shiptara.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 14:47 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Da, Nemci su uz Muslimane, a uz to Nemci podrzavaju i Rusiju. Logican sled dogadjaja da Ameri sada pokusavaju da minimalizuju ruski uticaj u Srbiji, a samim tim kazne i muslimane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 15:25 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Njemci podrzavaju Rusiju ?
Skim ja diskutiram, wtf?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Tankosic je napisao/la:
Srbija daje oko 700 miliona godisnje za Srbe i nase institucije na Kosmetu, univerzitet, medicinski sistem, plate, penzije itd.

Problem je sto Srpska lista to otima za svoju infrastrukturu, umesto da Srbi, narucito ispod Ibra, budu najimucnija zajednica poput Hrvata u BiH.

Jednostavno Siptari i nasi krimosi im mira ne daju, svaka kuca ispod Ibra treba da bude na budzetu Srbije jako i planski.


700 milijuna čega, dinara ?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 15:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
S obzirom da Srbi na Kosovu praktički nemaju ekonomije (nikad nisam čuo za nijedan proizvod od tamo, niti znam ime ijedne firme kao što je kod nas Feal, Aluminij, FIS, NSoft, EP HZHB, HT Mostar, Violeta, Mepas, Stanić, Lager, Lijanović, Hering,... za koje se i regionalno tu i tamo čuje), većine te pomoći očito ide na plaće, račune za struju i telefon itd.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 15:38 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Pa zar nije ocigledno? Najmanje su slali oruzja, kupuju gas. Protesti sirom Nemacke o ukidanju sankcija itd... Nemci imaju interes, a Engleze i Amere gledaju kao okupatore. Bio ja u Nemackoj i pricam na engleskom, kaze Svaba mi to ovde ne govorimo, to su okupatori. Pricaj ti na Srpskom, ja cu na Nemackom i sporazumecemo se.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 15:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Robbie MO je napisao/la:
S obzirom da Srbi na Kosovu praktički nemaju ekonomije (nikad nisam čuo za nijedan proizvod od tamo, niti znam ime ijedne firme kao što je kod nas Feal, Aluminij, FIS, NSoft, EP HZHB, HT Mostar, Violeta, Mepas, Stanić, Lager, Lijanović, Hering,... za koje se i regionalno tu i tamo čuje), većine te pomoći očito ide na plaće, račune za struju i telefon itd.


Životare:
https://kossev.info/firme-srba-na-kosovu-dokument/

Neka od srpskih poduzeća na Kosovu koja bar nešto izvoze u Srbiju su:

- AquaSana = mineralna voda
- Kondis = konditorski proizvodi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 15:48 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Na uvezenu robu iz Srbije koju prodaju Srbi u prodavnicama ne placaju porez, ja msm


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 15:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
ShahidMaker je napisao/la:
Bosnjaci kukaju u komentarima :D


Muslimani crno vam se piše
Ne pomaže ni Akashi više

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 16:05 
Offline

Pridružen/a: 08 vel 2021, 18:01
Postovi: 524
ShahidMaker je napisao/la:
Pa zar nije ocigledno? Najmanje su slali oruzja, kupuju gas. Protesti sirom Nemacke o ukidanju sankcija itd... Nemci imaju interes, a Engleze i Amere gledaju kao okupatore. Bio ja u Nemackoj i pricam na engleskom, kaze Svaba mi to ovde ne govorimo, to su okupatori. Pricaj ti na Srpskom, ja cu na Nemackom i sporazumecemo se.


Njemačka koja na svojoj teritoriji ima NATO baze ( vojna okupacija Njemačke ), Amerikanci im prisluškuju kancelare ( Merkel ), i još uz istaknuto učešće američke agenture ( Zeleni ) u aktualnoj koalicijskoj vlasti, sigurno ne može biti na strani Rusije. Narod je jedno, politička elita i pogotovo stvarna vlast je drugo. A odluke donose ovi drugi. I u Bugarskoj preko 70% stanovništva je na strani Rusije, ali vlast je slala oružje za ukr. To što ukr kuka kako im Švabe ne šalju dovoljno oružja, mogu samo reći da bi brojni diljem svijeta dali guzice da im netko u ratu šalje i 20% onoga što je Njemačka poslala ukr.

A što se tiče Kosova, EU se ponovno ispostavila kao nepouzdan geopolitički faktor koji nije sposoban svojim autoritetom natjerati potpisnike nekog sporazuma da ga se pridržavaju. Tako je i sa Minsk II bilo. Tako je bilo i sa raznim dealovima u BiH. Ipak, Amerikanci će vjerojatno pronaći rješenje nakon kojeg će Vučić pričati da je spasio mir, stabilnost, investicijsku klimu u Srbiji i Srbe na Kosovo od pogroma, a biti će zadovoljni i Albanci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 16:25 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Mislim da u Srbiji mozda oko 20% ljudi izrazito na strani Rusije, vecina od nekih 60% je ni tamo, ni ovamo, ali generalno navijaju za Rusiju, dok je mozda 10% izrazito protiv i jedno 10% neopredeljenih. Dok u Bugarskoj te brojke su znatno na strani Rusije. Zato se kaze, kada pada kisa u Moskvi, u Sofiji otvaraju kisobrane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 16:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2022, 22:01
Postovi: 2228
U Bugarskoj barem postoje mediji i voditelji koji guraju zapadnu priču pa postoji neki balans. U Srbiji ni to. Osim N1.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 16:30 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
RTS je neutralan, N1 i Nova protiv Rusa, a ovi ostali za Ruse.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9792 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278 ... 392  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 69 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO