HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 ruj 2024, 02:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 62109 post(ov)a ] 

Jeste li ocekivali ovo i kako ce zavrsiti?
Da 7%  7%  [ 23 ]
Ne 22%  22%  [ 68 ]
Lose za Ukrajinu 29%  29%  [ 91 ]
Lose za Rusiju 13%  13%  [ 39 ]
Lose za obe zemlje 29%  29%  [ 90 ]
Ukupno glasova : 311
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu
PostPostano: 12 kol 2022, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8202
Stanovnistvo prelazi na rusku teritoriju, izvjestava CNN.
Opet ce okrenuti da Rusi kidnapuju civile :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu
PostPostano: 12 kol 2022, 15:47 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Haram je napisao/la:
Niti jedan jedini izvjestaj u zapadnim medijima a ZNAM da se ljudi cak i iz Austrije vracaju u upravo te dijelove koje kontrolisu Rusi. Prijateljica radi u tim vodama.


mislim da pod ******** u Kijevu trenutno ne živi više od 20 000 000 ljudi.

Imali su oko 35 000 000 prije rata, 6 milijuna je otišlo iz zemlje + dijelovi koje su Rusi uzeli i ovo naroda što je prebjeglo na ruski teritorij, to je otprilike to.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu
PostPostano: 12 kol 2022, 15:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
divizija je napisao/la:
Haram je napisao/la:
Niti jedan jedini izvjestaj u zapadnim medijima a ZNAM da se ljudi cak i iz Austrije vracaju u upravo te dijelove koje kontrolisu Rusi. Prijateljica radi u tim vodama.


mislim da pod ******** u Kijevu trenutno ne živi više od 20 000 000 ljudi.

Imali su oko 35 000 000 prije rata, 6 milijuna je otišlo iz zemlje + dijelovi koje su Rusi uzeli i ovo naroda što je prebjeglo na ruski teritorij, to je otprilike to.


Ako potraje rat još par godina, imaće manje pod kontrolom nego Srbija. Što zbog nastavka iseljavanje, što zbog toga što Rusi uzimaju duplo onog što su već uzeli do sada.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu
PostPostano: 12 kol 2022, 16:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 11:50
Postovi: 10361
Lokacija: Banja Luka
Rusija je trenutno u toliko važnoj situaciji , da je Rusi trebaju posmatrati kao da je u pitanju otadžbinski rat .
E sad , uzevši u obzir koliko su ih kroz istoriju do sad koštale situacije slične važnosti , ova spada među jeftinije . Toliko jeftinije , da je sasvim u redu smatrati je intervencijom .
Toliko o ruskim gubicima ljudstva, tehnike i materijalnih dobara , u ovoj ruskoj specijalnoj operaciji koja ima cilj da DENACIFIKUJE i demilitarizuje Ukrajinu i oslobodi Novorusiju , prostor koji je istorijski njen , ruski .

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu
PostPostano: 12 kol 2022, 16:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jasni su, i previše. Čak ti je i AI nedavno rekao o čemu se radi. Koriste civile kao zaštitu od ruskih napada.
Ruskim vojnim analitičarima je jasno zašto Rusija u tom ratu ne može koristiti teške avione bombardere. Niti tući kako hoće i gdje hoće.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu
PostPostano: 12 kol 2022, 18:00 
Offline

Pridružen/a: 01 ožu 2022, 11:15
Postovi: 1560
Da su ove iz Donbasa likvidirali na samom početku, Putin bi brzo izgubio podršku naroda za denacifikaciju ostatka Ukrajine, zato ovu gamad u blizini Donjecka drži na životu, oni mu obezbjeđuju i svakog dana povećavaju podršku ruske javnosti, bez te podrške ne bi bilo moguće ispuniti sve ciljeve.

_________________
Работайте, братья!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu
PostPostano: 12 kol 2022, 19:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32385
Haram je napisao/la:
Za ne povjerovati, ali istina: Gospodja Gewessler, austrijska ministarka za ekologiju i tako to, stranka zelenih, na stranici monistarstva daje savjete za stednju energije, i veli da bi trebali da dobro ostruzemo tanjire jer onda masini za pranje sudja treba manje vremena da opere sudje, pa tako trosi i manje energije.


Jebo majku 2 puta dozivljavam da zivim u nadrealistima, jednom u Jugi a jednom u Ojropi.


Nemam riječi. :neznam :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

958 of 2558 - 37.45%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu
PostPostano: 12 kol 2022, 19:35 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2022, 22:50
Postovi: 1465
Sunce ti jebem ovdje nema jedan čist Rus. Gledaj ove kao da je Džingis Kan pravio.

B92: Ksenija, sine, ode tata u rat: Ćerka ruskog ministra odbrane Šojgua provocira u toplesu FOTO http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy ... id=2196993


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu
PostPostano: 12 kol 2022, 19:52 
Offline

Pridružen/a: 01 ožu 2022, 11:15
Postovi: 1560
Haram je napisao/la:
Za ne povjerovati, ali istina: Gospodja Gewessler, austrijska ministarka za ekologiju i tako to, stranka zelenih, na stranici monistarstva daje savjete za stednju energije, i veli da bi trebali da dobro ostruzemo tanjire jer onda masini za pranje sudja treba manje vremena da opere sudje, pa tako trosi i manje energije.


Jebo majku 2 puta dozivljavam da zivim u nadrealistima, jednom u Jugi a jednom u Ojropi.

I niko da joj javno kaže da je glupa ko ***, već je još slušaju sa uvažavanjem...

_________________
Работайте, братья!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu
PostPostano: 12 kol 2022, 20:04 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 02:53
Postovi: 4208
Bošnjak_007 je napisao/la:
Sunce ti jebem ovdje nema jedan čist Rus. Gledaj ove kao da je Džingis Kan pravio.

B92: Ksenija, sine, ode tata u rat: Ćerka ruskog ministra odbrane Šojgua provocira u toplesu FOTO http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy ... id=2196993

Sergej Šojgu nije čisti Slaven. Otac mu je iz naroda Tuvan a majka mu je Ukrajinka. Žena ne znam šta mu je. U Rusiji živi 150 naroda i govori se 150 jezika. Među njima ima dosta kosookih Tatari,Kirgizi,Kazasi,Jakuti,Tuvani i Uzbeci. Za vrijeme komunizma bilo je dosta miješanih brakova kao i kod nas i dovoljno ti je jedan predak Slaven( Rus,Ukrajinac) oženi ili se uda za Tatara/Tatarku naredna pokoljenja povuće na žutu rasu. Svi su oni Rusi državljanstvom ali unutra je podjela na Slavene,Kavkasce,Sibirce,Turke...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu
PostPostano: 12 kol 2022, 20:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ako streljamo političare isto malo energije možemo uštediti.
I ukinuti NATO jer troše previše resursa i zagađuju planetu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu
PostPostano: 12 kol 2022, 20:18 
Offline

Pridružen/a: 21 tra 2022, 07:46
Postovi: 2265
Lutorčina je napisao/la:
Bošnjak_007 je napisao/la:
Sunce ti jebem ovdje nema jedan čist Rus. Gledaj ove kao da je Džingis Kan pravio.

B92: Ksenija, sine, ode tata u rat: Ćerka ruskog ministra odbrane Šojgua provocira u toplesu FOTO http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy ... id=2196993

Sergej Šojgu nije čisti Slaven. Otac mu je iz naroda Tuvan a majka mu je Ukrajinka. Žena ne znam šta mu je. U Rusiji živi 150 naroda i govori se 150 jezika. Među njima ima dosta kosookih Tatari,Kirgizi,Kazasi,Jakuti,Tuvani i Uzbeci. Za vrijeme komunizma bilo je dosta miješanih brakova kao i kod nas i dovoljno ti je jedan predak Slaven( Rus,Ukrajinac) oženi ili se uda za Tatara/Tatarku naredna pokoljenja povuće na žutu rasu. Svi su oni Rusi državljanstvom ali unutra je podjela na Slavene,Kavkasce,Sibirce,Turke...


Ja ne kapiram taj rasistički pristup naciji, zašto bi kosookost, žuta ili crna koža bili problem u tome dal je neko Rus, Srbin, Hrvat, Nemac, itd? Svi smo mi izmešani. Samo razmislite šta bi značilo da nismo. To bi značilo da su i roditelji, i roditelji svakog od dva roditelja, i roditelji svake od te 4 osobe, zatim roditelji svake od 8 osoba, i tako dalje stotinama i hiljadama godina unazad imali sve direktne pretke iz jedne etnogenetičke grupe. Dakle, sve do perioda kada je civilizacija bila na tako niskom nivou da plemena (skoro) nikako nisu stupala u kontakt jedna s drugim, svako od naših predaka morao bi da "sačuva" tu pragenetsku bazu. Šansa za 0.000001%, imajući u vidu ratove, migracije, kontakt s drugim kulturama, itd. Čak ni na Islandu nije tako.

Naciju čine jezik, tradicija, istorijsko sećanje, donekle i genetika u smislu da postoje šabloni u dominaciji haplogrupa, i iznad svega, osećaj zajedništva i pripadnosti toj naciji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu
PostPostano: 12 kol 2022, 21:03 
Offline

Pridružen/a: 01 ožu 2022, 11:15
Postovi: 1560
BBC je napisao/la:
Ako streljamo političare isto malo energije možemo uštediti.
I ukinuti NATO jer troše previše resursa i zagađuju planetu.

Svijet se mijenja i niko to ne može zaustaviti, dijeli se i svakom svoje, oni koji vjeruju u sranja zelenih i obnovljivu energiju neka ih u njihovom svijetu, a mi koji ne vjerujemo u ta ******** sranja, mi ćemo da i dalje pičimo na ćumur, dizel i na šta nam kurcu ćejf.
Jedne prilike u ratu, čini mi se operacija zima 94, negdje u šumi između Kupresa i Glamoča, bili smo u nekakvoj šumarskoj kući, u jednoj prostoriji su bili kreveti na kat i peć bubnjara, nama koji smo bili na donjim krevetima bilo je taman, a onima na gornjim krevetima je bilo prevruće i stalno bi otvarali vrata, a onda bi ih mi zatvarali jer bi nam bilo hladno, došlo je do toga da smo počeli potezat oružje jedni na druge, onda je jednom kolegi sa gornjeg kreveta pukao film i uzeo je pilu i prepilao vrata na pola i gornju polovicu otvorio, a donju zatvorio, time je nas sa donjih kreveta ostavio bez argumenata i zavladao je mir haha, poslije dolazi zapovjednik i samo je prokomentirao šta je ovo konjušnica jbt haha...
E tako treba i planetu, sa jedne strane ćemo mi normalni, a sa druge ******** i kraj priče, eto vam Europa do Dnjepra, USA, Kanada, Australija, novi Zeland i još nešto sitno, ostalo je naše, nas normalnih.

_________________
Работайте, братья!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu
PostPostano: 12 kol 2022, 22:48 
Offline

Pridružen/a: 09 lis 2020, 12:28
Postovi: 1324
Moskovski metro



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu
PostPostano: 13 kol 2022, 08:43 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2022, 07:35
Postovi: 1219
Ruske elitni plaćenici se spremaju za rat, 2.500.- € mjesečno je za tu ofucanu sirotinju pravo bogastvo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu
PostPostano: 13 kol 2022, 10:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25510
Lokacija: Heartbreak Hotel
Zanimljivo da su, osim 3-4 lika, to sve tjelesno prikladni ljudi u najboljim godinama.

A glede sirotinje... sirotinja svugdje iznosi najveći teret rata. Kao da su ukrajinski oligarsi u rovovima.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu
PostPostano: 13 kol 2022, 11:26 
Offline

Pridružen/a: 09 lis 2020, 12:28
Postovi: 1324


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu
PostPostano: 13 kol 2022, 13:00 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Haram je napisao/la:
Ovako, dok gine samo bijeda i sirotlja za shaku dolara ili rublja, more se gurat u nedogled. Ameri izgurase vise godina i oko vise hiljada poginulih u Iraku, a i 20 godina u Afganistanu. Sta ih boli *** dok ginu nizeklasni janjicari.


koliko ja vidim, i te sirotinje voljne da gine za siću je sve manje. pogotovo u novim generacijama.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu
PostPostano: 13 kol 2022, 14:53 
Offline

Pridružen/a: 01 ožu 2022, 11:15
Postovi: 1560
Haram je napisao/la:
Sendvičsaburekom je napisao/la:
Svijet se mijenja i niko to ne može zaustaviti, dijeli se i svakom svoje, oni koji vjeruju u sranja zelenih i obnovljivu energiju neka ih u njihovom svijetu, a mi koji ne vjerujemo u ta ******** sranja, mi ćemo da i dalje pičimo na ćumur, dizel i na šta nam kurcu ćejf.
Jedne prilike u ratu, čini mi se operacija zima 94, negdje u šumi između Kupresa i Glamoča, bili smo u nekakvoj šumarskoj kući, u jednoj prostoriji su bili kreveti na kat i peć bubnjara, nama koji smo bili na donjim krevetima bilo je taman, a onima na gornjim krevetima je bilo prevruće i stalno bi otvarali vrata, a onda bi ih mi zatvarali jer bi nam bilo hladno, došlo je do toga da smo počeli potezat oružje jedni na druge, onda je jednom kolegi sa gornjeg kreveta pukao film i uzeo je pilu i prepilao vrata na pola i gornju polovicu otvorio, a donju zatvorio, time je nas sa donjih kreveta ostavio bez argumenata i zavladao je mir haha, poslije dolazi zapovjednik i samo je prokomentirao šta je ovo konjušnica jbt haha...
E tako treba i planetu, sa jedne strane ćemo mi normalni, a sa druge ******** i kraj priče, eto vam Europa do Dnjepra, USA, Kanada, Australija, novi Zeland i još nešto sitno, ostalo je naše, nas normalnih.



Interesantno. Podsjeti me ova tvoja zanimljiva prica na jednu moju zgodovstinu iz 2015. Sicilija, grad Catania, ja i jaran na ljetovanju ali u jednoj sobi. Paklena vrucina i po noci, a mi oba instant pjani. Ja lezim ispod staromodne klime. I tako, on upali, ja ugasim. On upali, ja ugasim, on upali, ja ugasim…sve dok se nismo potukli. Na kraju je ostala ugasena.


mlados ludos :)

Eto vidis, a ja jučer bio u Cataniji, evo me sad malo poviše Taranta u Locorotondo haha...

_________________
Работайте, братья!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu
PostPostano: 13 kol 2022, 16:21 
Offline

Pridružen/a: 09 lis 2020, 12:28
Postovi: 1324


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu
PostPostano: 13 kol 2022, 16:30 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 7047
Rusi će ispušiti k'o žuti. Što je i opravdano.

Njih ye... Amerika sa senilnim Bidenom. Što bi tek bilo da imaju ozbiljnijeg predsjednika kao što je bio Truman ili Eisenhower....



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu
PostPostano: 13 kol 2022, 16:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32385
To kao prvo uopće nije istina. Možda je nekad davno bilo tako, ali danas za izrečenu riječ čovjek lako može ostati bez posla, doživjeti javni linč, može mu propast karijera itd. Ljudi na zapadu jako paze što će reći javno.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

958 of 2558 - 37.45%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu
PostPostano: 13 kol 2022, 16:56 
Offline

Pridružen/a: 01 ožu 2022, 11:15
Postovi: 1560
Naša Kvačica je napisao/la:
To kao prvo uopće nije istina. Možda je nekad davno bilo tako, ali danas za izrečenu riječ čovjek lako može ostati bez posla, doživjeti javni linč, može mu propast karijera itd. Ljudi na zapadu jako paze što će reći javno.

Sreća pa su i mungosi tu da izbalansiraju, eno i onaj ******** Ruždi je mislio kako može svašta srati jer ga čuva amerika, pa ga je stigla Fetva u sred hamerike, isto i one francuske ******** iz onog čarlija, od fetve nikad niko nije uteko, tako i treba biti, kao u stara viteška vremena, da se neke uvrede samo krvlju mogu oprati, a ko nije spreman na to onda neka i ne sere...

_________________
Работайте, братья!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu
PostPostano: 13 kol 2022, 19:45 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2022, 07:35
Postovi: 1219
kmeee kmeee kmeee
Moskovski sanitarni radnici poslani u okupiranu Ščastiju nisu spremni stegnuti remen za domovinu.
"Kada smo odlučili doći obnoviti Lugansku Narodnu Republiku, nismo ni slutili da bismo mogli biti prevareni" i neplaćeni, kažu Putinu



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu
PostPostano: 13 kol 2022, 19:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2021, 01:01
Postovi: 4116
Lokacija: Castle Grayskull
slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 62109 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 1487, 1488, 1489, 1490, 1491, 1492, 1493 ... 2485  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO