HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 07 ruj 2024, 01:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Oni koji snimaju nasilje, da se tretiraju isto kao nasilnici
PostPostano: 23 stu 2022, 10:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23761
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ovdje mislim na one koji prisustvuju nasilju, pogotovo nad slabijom osobom i snimaju nasilje/bullying/mobbing, radi stavljana na drustvene mreze i pokazivanja okolo da isto podlijezu krivicnom progonu.
Ovdje su samo izuzetak oni, koji snimaju da bi to odnijeli ravnatelju skole, policiji, socijalnoj sluzbi radi dokaza bez objavljivanja javno.

Ovi snimaci su definitivno jos gore smece od nasilnika. Pogotovo oni koji ne pomognu u ovakvim situacijama.

Naravno iskljucene su barske tuce, dogovorene tuce, navijacko nasilje, tuce izmedju dva nasilnika, vec se vise odnosi na fizicko maltretiranje slabije osobe (psihicki slabija, fizicki slabija, brojniji napad na jednu osobu i sl.).

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Oni koji snimaju nasilje, da se tretiraju isto kao nasilnici
PostPostano: 23 stu 2022, 10:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36814
Lokacija: Gl. grad regije
Ja ne znam zašto su ljudi toliko protiv snimanja. Za mene je to kao da se ljutiš na kameru. To pomaže ljudima koji žele da društvo izgleda bolje nego jest.

Znam da ima negativnih pojavnosti, kad se onaj dečko ubio neki dan, ali taj bi prije ili kasnije tako osjetljiv našao razlog da to napravi.

U RH su osudili lika koji je snimao Katanićku, ali da je nije snimio mala bi se drogirala i mrkala za pare još uvijek i prije ili kasnije bi umrla.

Imali smo primjer i kad je snimljeno kako bujica nosi tipa, nitko ne bi saznao za to da nije snimljeno.


Ja ne bih osuđivao snimatelje, što snimaju, eventalno zbog nepružanja pomoći.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Oni koji snimaju nasilje, da se tretiraju isto kao nasilnici
PostPostano: 23 stu 2022, 10:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 22:14
Postovi: 10777
Nije to snimanje u nekim situacijama ni loše. Npr.kada neko vrši kazneno djelo kao što je krađa, činjenje štete nad tuđom imovinom, kada snimak može poslužiti kao dokaz u nečemu nedozvoljenom, kada se brže može privesti i dokazati krađa, nasilje, mobing i dr.
Mada kod nas nema pravila nizašto.
Ko je kaznio ,,batinaše,, koji su u izbornoj noći maltretirali i zastrašivali ljude?
Ko je kaznio mnogobrojne ucjenjivače, koji su uz pomoć mobilnog telefona ucjenjivali i zlostavljali?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Oni koji snimaju nasilje, da se tretiraju isto kao nasilnici
PostPostano: 23 stu 2022, 11:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23761
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ja ne znam zašto su ljudi toliko protiv snimanja. Za mene je to kao da se ljutiš na kameru. To pomaže ljudima koji žele da društvo izgleda bolje nego jest.

Znam da ima negativnih pojavnosti, kad se onaj dečko ubio neki dan, ali taj bi prije ili kasnije tako osjetljiv našao razlog da to napravi.

U RH su osudili lika koji je snimao Katanićku, ali da je nije snimio mala bi se drogirala i mrkala za pare još uvijek i prije ili kasnije bi umrla.

Imali smo primjer i kad je snimljeno kako bujica nosi tipa, nitko ne bi saznao za to da nije snimljeno.


Ja ne bih osuđivao snimatelje, što snimaju, eventalno zbog nepružanja pomoći.


Upravo sto snimanje iskljucuje pomoc osobi -zrtvi. Kazem samo snimanje u svrhu prijave nadleznim sluzbama, dolazi u obzir. Naime, ne mozes pomoci kada 3-4 nasilnika tuku miroljubivog decka, ali mozes snimiti i prijaviti.
Druga stvar - objave takvih stvari po svemrezju je druga i dodatna ogromna trauma maltreriranih osoba. Katastrofa je izloziti takve osobe sa dvije jake paralelne traume. Takve stvari ostaju za cijeli zivot.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Oni koji snimaju nasilje, da se tretiraju isto kao nasilnici
PostPostano: 23 stu 2022, 13:29 
Offline

Pridružen/a: 03 stu 2022, 18:17
Postovi: 316
lider30 je napisao/la:
Ovdje mislim na one koji prisustvuju nasilju, pogotovo nad slabijom osobom i snimaju nasilje/bullying/mobbing, radi stavljana na drustvene mreze i pokazivanja okolo da isto podlijezu krivicnom progonu.
Ovdje su samo izuzetak oni, koji snimaju da bi to odnijeli ravnatelju skole, policiji, socijalnoj sluzbi radi dokaza bez objavljivanja javno.

Ovi snimaci su definitivno jos gore smece od nasilnika. Pogotovo oni koji ne pomognu u ovakvim situacijama.

Naravno iskljucene su barske tuce, dogovorene tuce, navijacko nasilje, tuce izmedju dva nasilnika, vec se vise odnosi na fizicko maltretiranje slabije osobe (psihicki slabija, fizicki slabija, brojniji napad na jednu osobu i sl.).


U izuzetke dodaj i ratne novinare, nezhavalna je to profesija.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO