HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 lis 2024, 01:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2238 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 90  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Demografija
PostPostano: 25 stu 2022, 16:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
Junuz Djipalo je napisao/la:
divizija je napisao/la:

Evo, zapadno od nas je Meloni premijerka, ja biram da imamo istu takvu politiku, može?


Naravno da može. Zapad kad se napuni stranom radnom snagom počne žugat protiv nje, kad zafali opet uvoz. Ciklički.

Vi jednu važnu stvar smetnete s uma. Najvjerojatnije će vam djeca živjeti u puno šarenijem svijetu, ako ih ne naučite da to prihvate kao normalno, imat ćete defetističke i vječno nezadovoljne divizije.

Zašto vam to treba?


Djeca će nam živjeti u Jugoslaviji sa Srbima i Muslimanima. Na kraju će biti rat i odvojit će se od Srba i Muslimana.

Zašto ti želiš da naša djeca i unuci žive u Jugoslaviji pa ratuju. Ja sam protiv toga.

Zašto ti to treba?

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija
PostPostano: 25 stu 2022, 16:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
dudu je napisao/la:
Nije mi bilo mrsko analizirati broj rođenih u 2021.

Nisam brojao samo državice ispod 1000 rođenih.

Ukupan broj rođenih planet Zemlja 2021. 133.955.555

Broj rođenih EU 2021. 4.040.643 (udio 3,01%)
Broj rođenih Europa 2021. 6.973.430 (udio 5,2%)
Broj rođenih Zapad 2021. 9.496.326 (udio 7,09%)
Broj rođenih Srednja i Južna Amerika 2021. 9.497.709 (udio 7,09%)

U Europu ulaze, ali ne i u Zapad: Rusija, Bjelorusija, Ukrajina, BIH, Srbija, Albanija, Gruzija, Armenija, Kosovo, Crna Gora, Moldavija, Makedonija, ukupno rođenih 2.108.908

U Europu nisam računao Tursku i Azerbajdžan, to je ostatak svijeta.

Dakle sve skupa što ima iole veze s Europom (na stranu sad JAR i Europljani kojekuda kao manjine), odnosno Europa+Amerika 2021. 21.102.943 (udio 15,75%).

i ovaj udio će samo padati, ovo su smiješne i nepopravljive brojke, a u tim brojkama je hrpa neeuropljana.

kad se kaže da je nešto do kvalitete, a ne samo do kvantitete to može vrijediti do maksimalnog odnosa 1:10, sve preko toga na dugi rok je irelevantno.


Citat:
Ukupan broj rođenih planet Zemlja 2021. 133.955.555

Indija 23,114,000 (17,2%)

Kina 10,620,000 (7,9%)

Broj rođenih Zapad 2021. 9.496.326 (udio 7,09%)

Broj rođenih Srednja i Južna Amerika 2021. 9.497.709 (udio 7,09%)


Jel imaš postotke za crnu Afriku i muslimanski svijet.

Ne znam zašto bi i 7% bio problem. Nije 93% ujedinjeno protiv 7%.

Indija je više manje normalna civilizacija sa velikim unutarnjim problemima. Kina je jedini pandan Zapadu s istim problemima. Crna kršćanska Afrika svijet za sebe i s granicom prema arapskom muslimanskom svijetu.

Na kraju se svodimo na Huntingtona i objedinjavanje civilizacija. Zapad, kaotična Latinska Amerika, kaotična crna Afrika, kaotičan muslimanski svijet s nekoliko regionalnih sila, sebi problematična Indija, izumiruća Kina, Japan, JI Azija.

S većinom Zapad nema problem ili oni s nama.

Zapad može postati Atlantida. I dalje će biti ključno što će raditi 20% čovječanstva. Ostali su gladni i siromašni promatrači.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija
PostPostano: 25 stu 2022, 17:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37345
Lokacija: Gl. grad regije
Reconquista je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:

Naravno da može. Zapad kad se napuni stranom radnom snagom počne žugat protiv nje, kad zafali opet uvoz. Ciklički.

Vi jednu važnu stvar smetnete s uma. Najvjerojatnije će vam djeca živjeti u puno šarenijem svijetu, ako ih ne naučite da to prihvate kao normalno, imat ćete defetističke i vječno nezadovoljne divizije.

Zašto vam to treba?


Djeca će nam živjeti u Jugoslaviji sa Srbima i Muslimanima. Na kraju će biti rat i odvojit će se od Srba i Muslimana.

Zašto ti želiš da naša djeca i unuci žive u Jugoslaviji pa ratuju. Ja sam protiv toga.

Zašto ti to treba?


Slušaj, to nije bilo pitanje s kim ti želiš živjeti. Sigurno ćeš živjeti u rasno miješanoj sredini.

Pitanje je samo kako ćeš to prihvatit. Hoćeš li biti paranoični luđak poput Divizije ili Vele ili ćeš bit normalan čovjek kojem ne smetaju drugi dok god nisu krimosi. :neznam

Ja se ne zalažem za takvo drustvo, samo vidim kakvo će bit. Ja se zalažem za toleranciju takvog društva.

Ono što je sad u Njemačkoj sigurno dolazi i k nama.

Meni to i ne djeluje tako strašno kao vama. Dapače.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija
PostPostano: 25 stu 2022, 17:32 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Junuz Djipalo je napisao/la:

Slušaj, to nije bilo pitanje s kim ti želiš živjeti. Sigurno ćeš živjeti u rasno miješanoj sredini. .


jedino je sigurno da bi svakog tko smtra da je to sigurno trebalo streljati

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija
PostPostano: 25 stu 2022, 17:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37345
Lokacija: Gl. grad regije
divizija je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:

Slušaj, to nije bilo pitanje s kim ti želiš živjeti. Sigurno ćeš živjeti u rasno miješanoj sredini. .


jedino je sigurno da bi svakog tko smtra da je to sigurno trebalo streljati


Opet hspolika defetistička telad bi strijeljala...

Već jest miješano. Ne prođe dan da ne vidim 10-ak ljudi druge rase uživo.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija
PostPostano: 25 stu 2022, 17:43 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Junuz Djipalo je napisao/la:
Opet hspolika defetistička telad bi strijeljala...

Već jest miješano. Ne prođe dan da ne vidim 10-ak ljudi druge rase uživo.


pa ti širiš defetizam, ja sam za akciju, prvo istrebljenje domaih izdajnika, potom uljeza

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija
PostPostano: 25 stu 2022, 17:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 16:38
Postovi: 4966
Teritorij RH je bia naseljen s manje od polovice Hrvata u 18.st

No danas je Hrvata 92%

Ne brini se ti za to.

@divizija, editiraj to molin te, smanji malo retoriku, nemoj da se upecas na udicu njegovu

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija
PostPostano: 25 stu 2022, 17:49 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Velebit je napisao/la:
@divizija, editiraj to molin te, smanji malo retoriku, nemoj da se upecas na udicu njegovu


aposlutno potpisujem što sam rekao.

pobornici imigracije su domaći izdajnici gori od četnika. Treba ih streljati sve do jednog, to su gori neprijatelji od ubojica s Ovčare.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija
PostPostano: 25 stu 2022, 17:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37345
Lokacija: Gl. grad regije
Ovaj je lud tko šlapa.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija
PostPostano: 25 stu 2022, 18:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2022, 23:01
Postovi: 2852
Junuze, ja ne znan što se raspravljaš s dicon. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija
PostPostano: 25 stu 2022, 18:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 10:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
Junuz Djipalo je napisao/la:
Zamisli dat vlast ovim 'pravednicima', u ratu bi završili dok si rekao keks. Prvo strance a onda 'domaće izdajnike' bi strijeljali s tim što bi se njihov broj samo povećavao dok jednom čitaoče ne bi došli i po tebe.

Nekad su Nepalci manja šteta i problem.

Rat za mir.

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija
PostPostano: 25 stu 2022, 18:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25724
Lokacija: Heartbreak Hotel
Junuz Djipalo je napisao/la:

Slušaj, to nije bilo pitanje s kim ti želiš živjeti. Sigurno ćeš živjeti u rasno miješanoj sredini.

Pitanje je samo kako ćeš to prihvatit. Hoćeš li biti paranoični luđak poput Divizije ili Vele ili ćeš bit normalan čovjek kojem ne smetaju drugi dok god nisu krimosi. :neznam



To nije više pitanje što će biti ili ne, jer mi na to ne možemo mnogo utjecati.

Pitanje je dakle, zašto netko to smatra pozitivnim?

Zašto je netko toliko lud da tako misli.

Hitlerova invazija Poljske je bila neminovnost.
Leukemija je isto neminovna, pojava u jednom društvu pa nitko ne smatra da je pozitivna.

A imigracija je za jedan narod mnogo veće zlo od leukemije.


U tom smislu treba ostaviti po strani neminovnost pojavnosti kao nebitno već sa temelja psihopatologije rastumačiti fenomen zašto određeni ljudi to smatraju pozitivnim?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija
PostPostano: 25 stu 2022, 18:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 10:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
dudu je napisao/la:
Nije mi bilo mrsko analizirati broj rođenih u 2021.

Nisam brojao samo državice ispod 1000 rođenih.

Ukupan broj rođenih planet Zemlja 2021. 133.955.555

Broj rođenih EU 2021. 4.040.643 (udio 3,01%)
Broj rođenih Europa 2021. 6.973.430 (udio 5,2%)
Broj rođenih Zapad 2021. 9.496.326 (udio 7,09%)
Broj rođenih Srednja i Južna Amerika 2021. 9.497.709 (udio 7,09%)

U Europu ulaze, ali ne i u Zapad: Rusija, Bjelorusija, Ukrajina, BIH, Srbija, Albanija, Gruzija, Armenija, Kosovo, Crna Gora, Moldavija, Makedonija, ukupno rođenih 2.108.908

U Europu nisam računao Tursku i Azerbajdžan, to je ostatak svijeta.

Dakle sve skupa što ima iole veze s Europom (na stranu sad JAR i Europljani kojekuda kao manjine), odnosno Europa+Amerika 2021. 21.102.943 (udio 15,75%).

i ovaj udio će samo padati, ovo su smiješne i nepopravljive brojke, a u tim brojkama je hrpa neeuropljana.

kad se kaže da je nešto do kvalitete, a ne samo do kvantitete to može vrijediti do maksimalnog odnosa 1:10, sve preko toga na dugi rok je irelevantno.

Trebao si da računaš Zapadne Eu VS Istok Eu.

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija
PostPostano: 25 stu 2022, 18:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 10:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
lider30 je napisao/la:
Brazil ima potencijala izrasti u veliku silu - naravno ne najvecu - ali iza USA, Kine i Indije..

Koji je to kohezivni faktor koji bi od Brazila napravio super silu?

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija
PostPostano: 25 stu 2022, 18:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 10:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
lider30 je napisao/la:
Rusija bez 2 milijuna rodjenih i 200 milijuna stanovnika nemaju sta traziti u prvoj ligi mocnih zemalja. Indija, Kina i USA dobivaju obrise velike trojke.

Kvalitet ,ne kvantitet.

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija
PostPostano: 25 stu 2022, 18:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37345
Lokacija: Gl. grad regije
Bobovac je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:

Slušaj, to nije bilo pitanje s kim ti želiš živjeti. Sigurno ćeš živjeti u rasno miješanoj sredini.

Pitanje je samo kako ćeš to prihvatit. Hoćeš li biti paranoični luđak poput Divizije ili Vele ili ćeš bit normalan čovjek kojem ne smetaju drugi dok god nisu krimosi. :neznam



To nije više pitanje što će biti ili ne, jer mi na to ne možemo mnogo utjecati.

Pitanje je dakle, zašto netko to smatra pozitivnim?

Zašto je netko toliko lud da tako misli.

Hitlerova invazija Poljske je bila neminovnost.
Leukemija je isto neminovna, pojava u jednom društvu pa nitko ne smatra da je pozitivna.

A imigracija je za jedan narod mnogo veće zlo od leukemije.


U tom smislu treba ostaviti po strani neminovnost pojavnosti kao nebitno već sa temelja psihopatologije rastumačiti fenomen zašto određeni ljudi to smatraju pozitivnim?


Zato što sam bio u nekim većim europskim sveučilišnim gradovima i vidio na svoje oči ljude iz svih krajeva svijeta kako zajedno funkcioniraju, izlaze, studiraju, zapošljavaju se.

Kad sam gledao korejskog Parazita prvo ti upadne u oči ono po čemu se razlikujemo, kasnije skužiš da su zapravo sličnosti puno veće. Možda 80 %.

Mladi danas u Kinšasi, Perthu, Detroitu su slični.

Mi trebamo radit na obrazovanju, iskorjenjivanju kriminala, pravima svih vrsta manjina, zdravlju, iskorjenjivanju gladi u svihetu i smanjenju zagađenja.

Tome hoću da učimo djecu a ne kako svaki crnjo ne valja. Zahvaljujući tehnologiji to možemo više nego ikad i ne trebamo se zatvarat u neke otoke, bijele s luđacima kao vođama.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija
PostPostano: 25 stu 2022, 18:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 16:38
Postovi: 4966
Mladi nisu slicni osin na najpovrsnijoj razini sta in umove unistava jedna te ista propaganda iz hollywooda i silicijske doline.

Sve ostale bioloske razlike ostaju.

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija
PostPostano: 25 stu 2022, 18:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2022, 23:01
Postovi: 2852
Bravo, Junuze! :wub


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija
PostPostano: 25 stu 2022, 19:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37345
Lokacija: Gl. grad regije
Velebit je napisao/la:
Mladi nisu slicni osin na najpovrsnijoj razini sta in umove unistava jedna te ista propaganda iz hollywooda i silicijske doline.

Sve ostale bioloske razlike ostaju.


Koje? Nemaju dva mozga kao ti? Ili imaju 3 pupka?

Meni ove cure iz Kinšase ne djeluju ni glupo ni biološki različito.



Čim vidiš cure s mobitelima znaš da je to društvo slično nama, tj. da idu prema tome. Osim ako ih neki ludi njihov Velo ne nahajca na neku skupinu ljudi koji su drukčiji i kojih se treba pazit. Kao Irancišto su napravili, pa se vratili 100 g. unatrag.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija
PostPostano: 25 stu 2022, 20:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 16:38
Postovi: 4966
Hahahahahhaha koja patetika

Hhahhaha ne mogu virovat

slika

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija
PostPostano: 25 stu 2022, 20:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 16:38
Postovi: 4966
Croato je napisao/la:
Bravo, Junuze! :wub


Bravo sta, lik prosipa izmisljene anegdote o utopiji koja je libtardija. Sveprisutan je, sve vidi, sve zna, sve cuje i uvik je sve divno di libtardske gluposti se desavaju.

Kad sa druge strane na zapadu Bijelci iseljavaju iz vlastitih gradova zbog kriminala i terora.

Jesi objasnia srbima da su inferiorni jer nisu jos imali pravu gej paradu u Beogradu?

Nisu ojropljani alo ej jesi in reka

Hahahah nema gorih klaunova od macho liberala

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija
PostPostano: 25 stu 2022, 21:54 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Junuz Djipalo je napisao/la:

Zato što sam bio u nekim većim europskim sveučilišnim gradovima i vidio na svoje oči ljude iz svih krajeva svijeta kako zajedno funkcioniraju, izlaze, studiraju, zapošljavaju se. .


odatle i eksplozivan rast ksenofbne desnice posvuda, jer je sve super i za 5. vjerujte Junuzu on je vidio

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija
PostPostano: 25 stu 2022, 21:56 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ovaj je lud tko šlapa.


i šlapa je manje destruktivna od tebe, dapače, šlapa može biti i korisna

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija
PostPostano: 27 stu 2022, 04:00 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 02:28
Postovi: 5752
Lokacija: planina
dudu je napisao/la:
weasel je napisao/la:
O čemu vi lupetate, genetski slabiji a čitav moderni svijet je uređen na našu sliku i priliku. :ucelo

Bijeli ljudi su fizički najjači, najviši, imaju nadprosječan IQ što se vidi u razvoju zemalja, drugi par rukava je što se ne razmnožavaju dovoljno.


Nisi shvatio poantu o kojoj govorim.

Dirrktnim križanjem je Europljanin inferioran, a to je najbitnija stavka toga da li je netko jači ili slabiji.

Što je donio taj intelekt? Do toga da Europljani izumiru, a omogućio je da se Kinezi, Indijci, Afrikanci i sav neeuropski dio svijeta udeseteostruči.

Europljanin je zaslužan što na Zemlji živi ovaj broj ljudi, on je dijelio znanje i ispomagao i sam sebi rupu iskopao.

Kakva je to napredna civilizacija koja dovodi do svog biološkog uništenja? Jedino da zaključimo da Bogu napredak nije drag i da će se on pobrinuti da napredni nestanu.

Zapadni svijet je ok i dobar do Prvog svjetskog rata, neki će ići toliko daleko i do Francuske revolucije, ali generalno do Velikog rata svijet je kakav treba biti. Tad ga kreću preuzimati bolesne ideologije, najprije komunizma pa nacizma i sad završava na neoliberalizmu koji je čavao u lijes.

Od tog rata pravac je samo prema dolje, s odgodom, ali završetak svi naziremo već sad. Potiče se individualnost, sebičnost, osobni interes, fokus na pojedinca, cijeli sustav je tako postavljen i nema mrdanja. Uz to ide urbanizacija, trpanje ljudi u košnice, i sve vodi u degradiranje svih vrsta međuljudskih odnosa. Meni je stanje već nepodnošljivo, a kakvo li će tek biti u budućnosti.

Ako ikad u budućnosti bude neke visoke civilizacije, ali održive, smijat će se ovima koji su osmilili ovu.


Baš razmišljam o ovome tvome upisu ovo dana. Ovakav sistem, sve skupa što imamo nije održiv. Niti u njemu može niknuti išta zdravo i održivo. Dok god ovo prihvaćamo osuđeni smo na propast. Sistem u kojem čovjek mora raditi od jutra do sutra cijeli život samo da bi eventualno (ako je sposoban i stvarno nešto zna, i nije rastrošan) zaradio sebi 50 kvadrata u nekoj košnici koja ionako ne dozvoljava zdrav život i razmnožavanje, ne može za rezultat dati ništa drugo nego izumiranje i propast. A to je samo jedna stavka koju sam uzeo. A tu tko krene pričati o vraćanju na selo i nekakvoj repopulaciji od strane šačice ljudi voljnih totalno se odreći materijalizma, to je smiješno za čuti. Radi se doslovno o promilima ljudi koji su stvarno voljni maknuti se negdje u zabit gdje su nekretnine pristupačne (a npr u Dalmaciji takvih nema uopće) i gdje ima dovoljno mjesta i uvjeta za proizvodnju vlastite hrane, štancanje djece itd. Prosječni Ante neće otići u neki rezervat u sred Like ili Slavonije da bi sadio kupus i pravio djecu. Radim po dalmatinskoj zagori ovo dana, gdje god dođemo bitka oko zemljišta i nekretnina u obitelji, svaka šupa se sređuje da bude nešto, komad kamenjara prodaje se po zlato ako je iole povezan sa morem ili na glavnom putu, sve što ima ikakav potencijal za išta ide po zlato i svi se grebu da dobiju nešto da bi i oni danas sutra pripadali zlatnoj klasi apartmandžija, to je valjda neki vrhunac. Uglavnom takav sistem je totalno neodrživ. Samo radi te jedne stavke. Di je sve ostalo što ide u paketu. Pišemo stalno o tome.

Moderno društvo da bi bilo zdravo i samoodrživo morati će totalno promjeniti postavke oko svega. Nadati se da će se stvari same od sebe ispraviti, neće prvenstveno iz razloga jer nismo životinje u prirodi ili u nekom eksperimentu, nego misleći ljudi u čijim sistema se stvari ne događaju same od sebe po prirodi stvari već sve netko stvara, diktira, određuje, kroji, bilo šaka moćnika sa vrha bio običan plebs svojim prihvaćanjem toga što se nameće.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija
PostPostano: 27 stu 2022, 08:36 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 19:32
Postovi: 642
Junuz Djipalo je napisao/la:

Zato što sam bio u nekim većim europskim sveučilišnim gradovima i vidio na svoje oči ljude iz svih krajeva svijeta kako zajedno funkcioniraju, izlaze, studiraju, zapošljavaju se.




I među američkim crncima ima ih 5-10 % koji idu na fakultete i donekle su sposobni uklopiti se. Dođeš na američki fakultet i misliš, eto vidiš da sve funkcionira. Onda odeš u Baltimore i vidiš da 70% djece ne znam tko im je otac, da ubojstava ima 10-20 puta više nego u europskim gradovima i da je glavni ekonomski sektor dilanje.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2238 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 90  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Vukota i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO