HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 22:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Nova studija: Najviši ljudi na svijetu su iz CG, HR, BiH...
PostPostano: 30 stu 2022, 09:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
dane-croatia je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Meni su Hrvati ko Mađari.
Nekad smo ratovali i ubijali se a danas smo saveznici protiv Muslimana. :neznam
Što je potpuno prirodno. :neznam


Ništa od te priče. Još uviek debela većina vas ne zna da su Dalmacija, Dubrovnik i Slavonija dio hrvatske države, a kamoli nešto drugo. Sukobljenost Hrvata i Bošnjaka jest za vas od stratežkog interesa. Da Bošnjaci koji slučajem previše oslabe u BiH, brzo biste vi prešli na njihovu stranu, bez obzira što su vam oni po antipatičnosti korak izpred Hrvata...


A koji će nam *** previše oslabljeni Bošnjaci u životu? :neznam
Ne trebaju nama nikakvi Bošnjaci.
Kad previše oslabimo i njih i zločinačku tvorevinu BiH idemo da se spojimo sa svojim narodom u Srbiji.

Uzmite vi sebi previše oslabljene Bošnjake. Mi smo sebi svoju polovinu BiH uzeli.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova studija: Najviši ljudi na svijetu su iz CG, HR, BiH...
PostPostano: 30 stu 2022, 09:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:21
Postovi: 7777
Reče Janko iz daleke Francuske, pa podviknu, oui chef!

Moj Jankela...to ti je sve propalo.
Vidi se da si daleko i da te još drži.
Razumijem, u tuđini moraš nešto sanjati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova studija: Najviši ljudi na svijetu su iz CG, HR, BiH...
PostPostano: 30 stu 2022, 10:17 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30442
novovrijeme je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:

Ništa od te priče. Još uviek debela većina vas ne zna da su Dalmacija, Dubrovnik i Slavonija dio hrvatske države, a kamoli nešto drugo. Sukobljenost Hrvata i Bošnjaka jest za vas od stratežkog interesa. Da Bošnjaci koji slučajem previše oslabe u BiH, brzo biste vi prešli na njihovu stranu, bez obzira što su vam oni po antipatičnosti korak izpred Hrvata...


A koji će nam *** previše oslabljeni Bošnjaci u životu? :neznam
Ne trebaju nama nikakvi Bošnjaci.
Kad previše oslabimo i njih i zločinačku tvorevinu BiH idemo da se spojimo sa svojim narodom u Srbiji.

Uzmite vi sebi previše oslabljene Bošnjake. Mi smo sebi svoju polovinu BiH uzeli.


Pa da ih ojačate opet, što bi drugo s njima. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova studija: Najviši ljudi na svijetu su iz CG, HR, BiH...
PostPostano: 30 stu 2022, 10:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8473
Lokacija: banana
dane-croatia je napisao/la:
Haram je napisao/la:

Sinoc sam opsirno obrazlozio gore postavljenu tvrdnju, sve uz dodatne primjere Bosnjaka i situacije izmedju Austrijanaca i Nijemaca + isjecak iz austrijskog filma "Die Piefke Saga" i neko je jednostavno pobrisao.

Izvinjavam se, neTko.


Kad videm da spominješ Austrijance i Niemce kano primjer kako treba gledati odnose Hrvata i Srba, odmah vidim da si podpuno promašio. S njima možeš uzpoređivati Hrvate i Bošnjake, također možda i Hrvate i Slovence ili pak Srbe i Crnogorce, ali odnose Hrvata i Srba samo možeš gledat u odnosu na Engleze i Irce ili Poljake i Ruse ili Izraelce i Palestince...


Jos jednom, sve sam natanane obrazlozio kad sam govorio o ovom kompleksu, tj. narcizmu malih razlika, uz dodatni video itd., ali mi je jedan od strazara iz potpuno nepoznatih razloga - valjda ga zasvrbilo ispod kozice, pobrisao post.


Tako da mi se neda opet nanovo.

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova studija: Najviši ljudi na svijetu su iz CG, HR, BiH...
PostPostano: 30 stu 2022, 10:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8473
Lokacija: banana
divizija je napisao/la:
Haram je napisao/la:
Cim se ljutis, ocigledno sam pogodio u crno.


ljutim se jer si ti prošao nekažnjeno za notorni šovinizam,

Negiraš Hrvatima postojanje na hrvatskom forumu i prođeš lišo.

Hrvati postoje potpuno neovisno i nevezno do Srba, što je dokumentirao s tisuama izora, samo vi jugošoveni ne možete podnjeti jer zbo svoje IDEOLOGIJE ne prihvaćate jednom narodu, zapravo nekolicnni njih, njihovo posvijesno naslijeđe, samobitnsti pravo na posotjanje,

Jugoslavizam je GENOCIDAN u srži. Ta priča u jednom narodu koji NIKADA NIJE POSTOJAO je suštinsk igenocidna ideologija.



De bolan jebote sovinizam.. Ako ovde ima antisoviniste onda sam to ja. Izrazavam se na pomalo grublji nacin - maskulin, ali ne mrzim nikod od vas, nit ne negiram nikom pravo na ime, kolektiv, vjeru.

Ali necemo se nikad sloziti u vezi svega ovoga. Jasno mi je kako razmisljas i zao mi je zbog toga jer si ti u mojim ocima samo zavedeni sunarodnik, odveden na pogresnu stazu. Slazemo se po mnogim drustvenopolitickim pitanjim, i geopolitici, zbog cega je jos veca steta sto si bas toliki antijugosloven. Tako ja to vidim.

Da je Jugoslavija negirala plemenske kolektivitete nebi im dala cak i republike na upravljanje. Upravo to kevcanje protiv Juge ponajvise dolazi od Hrvata, dok npr. Slovenci uopste nemaju problem sa svojom jugoslovenskom prosloscu iako su oni ti koji bi ponajvise u toj bivsoj drzavi mogli polagati pravo ne eksluzivitet.

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova studija: Najviši ljudi na svijetu su iz CG, HR, BiH...
PostPostano: 30 stu 2022, 11:07 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Haram je napisao/la:
De bolan jebote sovinizam.. Ako ovde ima antisoviniste onda sam to ja. Izrazavam se na pomalo grublji nacin - maskulin, ali ne mrzim nikod od vas, nit ne negiram nikom pravo na ime, kolektiv, vjeru.

Ali necemo se nikad sloziti u vezi svega ovoga. Jasno mi je kako razmisljas i zao mi je zbog toga jer si ti u mojim ocima samo zavedeni sunarodnik, odveden na pogresnu stazu. Slazemo se po mnogim drustvenopolitickim pitanjim, i geopolitici, zbog cega je jos veca steta sto si bas toliki antijugosloven. Tako ja to vidim.

Da je Jugoslavija negirala plemenske kolektivitete nebi im dala cak i republike na upravljanje. Upravo to kevcanje protiv Juge ponajvise dolazi od Hrvata, dok npr. Slovenci uopste nemaju problem sa svojom jugoslovenskom prosloscu iako su oni ti koji bi ponajvise u toj bivsoj drzavi mogli polagati pravo ne eksluzivitet.


nije uopće bitno što se mi ne slažemo, problem je što je tvoj stav šovinisitčk i genocidan. Ti ga možeš imati, ali ne bismio proći nekažnjeno na HRVATSKOM forumu za iznošenje teze da Hrvati ne postoje bez Srba.

Hrvati su samobitan narod, oduvijek. To je činjenica i suprotna tvrdnja je šovinizam, po defaultu. To što ti mene smatraš zavedenim i zbunjenim, upravo to JEST šovinizam. Ja nisam ni zaveden ni zbunjen, ja sam ono što jesam i što su mi preci oduvijek bili. Izlječi se od šovinizma i također od ZABLUDE da je tvoj šovinizam nekakva plemeinita ideja.

Juga je narodima dala republike, jer su komunisti naučili na iskustvu prve Juge kud vodi negiranje narodnosti - u međusobni pokolj. I ni to što su dali republike nije bilo dovoljno da je održi.
Mi Hrvati nemamo problem sa svojim jugoslavenskim djelom prošlosti, nego sa negiranjem nas i naše samobitnosti. Slovenci nemaju taj problem jer im to nitko ne radi, dok se nama stalno OSPORAVA naš povijesni identitet i naša samobitnost. Stalno dolazi neki pseudoromantičarski trol s pričom kako Hrvati zapravo ne posotje nego su zavedeni nešto.

Nismo zavedeni, nismo zbunjeni, mi smo to što jesmo i što smo oduvijek bili.
Jugoslavenstvo je romantičarska zabluda koja je prerasla u šovinizam. Izliječi se od te zablude, jer te BESPOTREBNO dovodi u konflik s drugima.

Nisi ti nužno loš, ali tvoj stav jest šovinistički i jest genocidan. i sve što treba je da prihvatiš FREALNOST da je jugoslavenstov bilo romantičarska utopija, ne stvarnost. Možda u početcima plemenita utopija, ali s vremenom je postala oruđe zla.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: pomocnik kuhara i 118 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO