HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 lis 2024, 12:32.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 741 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 30  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 21 stu 2022, 18:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 09:16
Postovi: 2852
Baš mu zavidim. Tako daleko nikad nisam bila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 21 stu 2022, 21:41 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 16:06
Postovi: 2926
U parkovima je najcesca neka ptica dugog kljuna, vidim da se na engleskom zove great-tailed grackle. Cuje se pjev ptica. Dosad sam bio samo po gradovima pa nisam vidjao egzoticne zivotinje. Vidio sam neke u odorama s dugim crnim strojnicama. To nije policija nego Guardia nacional, nesto kao redarstvo. Ponetko seta kucnog ljubimca, kao sto ponetko nosi masku, a velika vecina ljudi ne. Pola kila aguacate 15 pesosa, Coca cola 16 pesosa. Na k

Ulici tacosi i pepsi 64 pesosa, kentucky fried chicken senfviv 99 pesosa. Voce banane puno vecih dimenzija nego u Hrvatskoj, nisam kupio. Nisam vise ateist, aline mogu sada mijenjati nick. Sad sam skroz neodredjen, 50.1% da Bog ne postoji, 49.9% da postoji. Obolazim crkve koke su nevjerojatno cudesno prekrasne. Nisam osjetio nikakvu opasnost i Guadalajari.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 22 stu 2022, 00:56 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 16:06
Postovi: 2926
Sliku sebe u antropoloskom muzeju sam postavio na Wikipediju, stranica Suradnik:August Dominus. Mogu postavljati slike s mobitela, s aparata jos ne jer nemam laptop.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 22 stu 2022, 01:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 12:40
Postovi: 4646
Kad odeš u Chiapas, planiraš li posjetiti "autonomna područja" s zamaskiranim EZLN-ovcima?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 22 stu 2022, 08:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 6294
Junuz Djipalo je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:
Nadam se da si posjetio i baziliku i sliku nase drage Gospe od Guadalupea


Pa čovjek je ateist. :neznam :zubati


Pa kakve to veze ima?
Gospa od Guadalupea je nacionalni simbol drzave Meksiko i ponos grada Meksika. To je kao da ides u Carigrad, a ne posjetis Aja Sofiju ili u Pariz, a ne vidis Eifelov toranj ili Noterdam

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 23 stu 2022, 01:06 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 16:06
Postovi: 2926
Stigao sam u Puerto Vallartu, pisem s Malecona. Ovi medjugradski autobusi najveci su udar na budzet. Izrazito su komforni, ali skupi. Npr. San Miguel de Allende-Guadalajara 47$, sad Guadalajara-Puerto Vallarta 40$. Kolodvor opet pola sata od centra, taksi 180 pesosa. Vec sam se poceo bojati da cu moci s ovim parama dva mjeseca, tek je sedmi dan. Sad je pet popodne, predstoji mi naci nocenje. U prvom hotelu u kojem sam pitao odmah do oceana je 87$, u iducih par sati moram prepjesaciti grad ne bih li nasao nesto jeftinije. Puerto Vallarta je najzapadniji grad na mojoj ruti, 10890 km od Dubrovnika i 2500 km voznje od najistocnijeg, Cancuna. Od najzapadnijeg do najistocnijeg vise nego od Dubrovnika do Londona ili Madrida.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 23 stu 2022, 02:01 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 16:06
Postovi: 2926
Odlicno, nasao sam hostel za 15$ po noci, uzeo pet noci u Puerto Vallarti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 27 stu 2022, 07:13 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 16:06
Postovi: 2926
Ako sve bude islo po planu, sutra napustam Puerto Vallartu. Vracam se u CDMX, a iz njega krecem prema jugu. Odavde do Oaxace ima preko 1300 km, pa su mi na recepciji savjetovali da radije letim avionom nego se toliko vozim rabeci dva autobusa. Ali vrijeme ne predstavlja problem, imam dva mjeseca, zelim vidjeti krajobraz iz autobusa. Ruta mi jest malo nepravilna i nelogicna. Prvo sam isao sjeverno od glavnog grada, pa se sad vracam u glavni grad kako bi iz njega krenuo prema jugu, pa se na kraju puta opet vracam iz Cancuna 1700 km u CDMX na povratni let. No dobro, mogu praveci circle jos neki grad posjetiti izmedju Cancuna i glavnog grada.

Puerto Vallarta je prekrasna, bas namijenjena za duge setnje ili trcanje. Ima i vidikovac s kojeg puca predivan pogled na Pacifik, grad i prasumu. Puno opcija za jesti i piti. Maloprije sam bio u spa salonu. Zenska mi je pola sata masirala cijelo tijelo. Prije par dana sam probao i onaj spa gdje ti ribe uklanjaju mrtvu kozu s nogu, to je 10$ 15 min.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 29 stu 2022, 04:44 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 16:06
Postovi: 2926
Sutra pocinje istrazivanje juga. Jucer i danas dva dana prajticno izgubljena na kolodvoru ili u autobusu. Prevalio sam 1300 km kako bih stigao od Puerto Vallarte do Oaxace. Prvo autobus Puerto Vallarta-CDMX, 88$, krenuo jucer u 18 h i stigao danas ujutro iza 7. Onda autobus CDMX-Oaxaca, 42$, krenuo u 10:30 i stigao malo prije 18 h. Onda setao trazeci smjestaj dok nisam nasao ovaj iz kojeg sad pisem. Uzeo tri noci, jedna noc 33$. Ukljucen dorucak.

Oaxaca je jedna od sigurnijih drzava, te dio Meksika najvise podlozan potresima. Drzava s najvecim udjelom domorodaca, 34% stanovnika govori nekim od domorodackih jezika. Prema Googleu Monte Alban je relativno blizu grada, bolje dva sata pjeske nego opet placati skupu organiziranu turu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 29 stu 2022, 09:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 6294
Koliki si rekao da ti je budzet otprilike

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 29 stu 2022, 11:34 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 16:06
Postovi: 2926
Na pocetku puta, ne racunajuci otprije placenu kartu, imao sam 3000$ na kartici i oko 800$ u kesu. Trenutacno imam 2393$ na kartici i malo vise od 300$ u kesu. Imam jos 945 eura na tekucem racunu, ali prije puta sam racunao da to ne cu potrositi u Meksiku, nego ce mi ostati za po Europi. Ako budem bas primoran, morat cu uzimati s tekuceg racuna. Danas je 14. dan od 61, a vec je otislo 600$ s kartice. Racunao sam da svakih 20 dana ode 1000$ i tako taman potrosim samo to s deviznog racuna. Putovanje slobodnim stilom je nepredvidljivo. Autobusi su skupi, kad se ne snadjem uzmem taksi, ponegdje se placa ulaznica. Jos uvijek se nadam da ce devizni racun+kes biti dosta, bez diranja tekuceg racuna.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 29 stu 2022, 11:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 6294
Aha ok. Pa dobro to stoji kad ne znas unaprijed cijenu nicega malo je tesko ostati u granicama ali cini se ok plan. Neke stvari vjerovatno neces napraviti, a koje si planirao ako prijedjes granice ali i to je dio slobodnog stila

Planiras li do krajnjeg jugoistoka (Yucatan-a) ici ili?

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 30 stu 2022, 15:46 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 16:06
Postovi: 2926
Cekam dorucak ukljucen u cijenu smjestaja pa onda idem presetati povijesni dio Oaxace. Jucer sam platio prijevoz do Monte Albana i natrag 120 pesosa, pola sata u jednom pravcu. U 9:30 krenuo, u 10 h stigao, razgledavao tri sata i vratio se onim u 13 h. Ulaznica za Monte Alban je 85 pesosa. Grad Oaxaca je predivan, kolonijalne crkve su cudesne, ne vjerujes svojim ocima kako su raskosne.

Mamey, Pouteria sapota, najbolje voce koje sam ikada jeo. 31 pesos jedan na trznici. I za jesti i za piti sok od mameya, mamey agua fresca, super ukusno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 02 pro 2022, 19:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 12:47
Postovi: 1518
Na koji način se štitite da ne poberete neki STD u egzotičnim zemljama?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 02 pro 2022, 19:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 12:47
Postovi: 1518
Ateist je napisao/la:
Ako sve bude islo po planu, sutra napustam Puerto Vallartu. Vracam se u CDMX, a iz njega krecem prema jugu. Odavde do Oaxace ima preko 1300 km, pa su mi na recepciji savjetovali da radije letim avionom nego se toliko vozim rabeci dva autobusa. Ali vrijeme ne predstavlja problem, imam dva mjeseca, zelim vidjeti krajobraz iz autobusa. Ruta mi jest malo nepravilna i nelogicna. Prvo sam isao sjeverno od glavnog grada, pa se sad vracam u glavni grad kako bi iz njega krenuo prema jugu, pa se na kraju puta opet vracam iz Cancuna 1700 km u CDMX na povratni let. No dobro, mogu praveci circle jos neki grad posjetiti izmedju Cancuna i glavnog grada.

Puerto Vallarta je prekrasna, bas namijenjena za duge setnje ili trcanje. Ima i vidikovac s kojeg puca predivan pogled na Pacifik, grad i prasumu. Puno opcija za jesti i piti. Maloprije sam bio u spa salonu. Zenska mi je pola sata masirala cijelo tijelo, a onda sam joj platio da joj pola sata lizem stopala, sto je moj fetis. Prvi put sam oblizao stopala nakon 2016. i one Japanke u Dubrovniku. 87$ za pola sata uzivanja u predivnim stopalima jako atraktivne zenske, najveci dosad pojedinacni trosak na putovanju, ali vrijedilo je. Ne smijem vise tijekom puta nikada toliko potrositi odjednom. Prije par dana sam probao i onaj spa gdje ti ribe uklanjaju mrtvu kozu s nogu, to je 10$ 15 min.


87 dolara?! Zenskoj su to valjda najlakse zarađeni novci u životu. Što nisi ponudio prvo neku nižu cifru, tipa 10 dolara?! Koliko bi ti onda naplatila pušenje?!... Inflaciji izgleda ništa nije sveto


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 03 pro 2022, 00:42 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 16:06
Postovi: 2926
U Nizozemskoj i Njemackoj naplacuju 50-60 eura za 15 min seksa, tako da 87$ za pola sata i nije tako puno. Meni je lizanje stopala draze od bilo kojeg drugog vida zadovoljavanja pohote.

Stigao sam jutros u San Cristobal de las Casas, drzavu Chiapas. Predivan grad, opet puno nevjerojatnih kolonijalnih crkvi. Nasao sam hotel, znaci ne hostel nego privatnu sobu, za 20$ po noci. Uzeo sam cetiri noci, a mozda ostanem i dulje.

Buduci da nisu bile preskupe, uzeo sam dvije cjelodnevne organizirane ture. Sutra kanjon Sumidero i vidikovci u prasumi, uvjeravaju me da cu vidjeti divlje krokodile i majmune, vidjet cemo lazu li. Tura 26$. Prekosutra tura Agua Azul i Palenque, 36$. Mozda uzmem i turu upoznavanja domorodackih naroda, neckam se. Ako ove dvije budu vrhunske uzimam i trecu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 04 pro 2022, 05:16 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 16:06
Postovi: 2926
Bio sam na turi kanjon Sumidero, koja traje od 9 h do 18 h. S tri vidikovca pruzaju se predivni pogledi na kanjon. Onda smo se vozili brodom rijekom Grijalva. Vidio sam divlje krokodile izbliza, a majmune previsoko u krosnjama da bi se napravila dobra fotografija. Zadnji dio ture je posjet lijepom mjestu Chiapa de Corzo. Korektna tura, jedino zammjeram sto nismo skoro nikako pjesacili, samo se vozili u kombiju ili brodu.

Sutra puno dulja tura, od 4 h ujutro do 22 h! Vodopadi Agua Azul, Misol-he i najvaznije majanski grad Palenque. Kazu da ce tu biti vise pjesacenja, ali nema izgleda za vidjeti divlje zivotinje. Moguce je i kupanje ispod vodopada. Agencija nudi mogucnost ostaviti te u Palenqueu ili vratiti te u San Cristobal, ja sam odabrao pivratak jer imam jos placenih noci ovdje. Da nemam, ostao bih u Palenqueu pa otamo krenuo za Campeche.

Ova agencija nudi jos dvije ture, Nacionalni park Lagunas de Montebello i turu upoznavanja domorodackih naroda. Odlucio sam ne uzeti te dvije. U turi jezerima Montebello nema zivotinja, pa smatram da se ne isplati. Etnografija, plesovi i tkanine, ne zanima me toliko da bih uzeo turu upoznavanja Maja.

Imam jarku zelju posjetiti zabaceni majanski grad Calakmul, usred prasume. Vidim da ima tura iz Campechea za Calakmul, a Campeche mi je iduci grad i drzava.

Tek je 18. dan od 61, cini mi se da cu doci do Cancuna puno prije 60. dana, mozda oko 40. ili 45. dana. Stoga mi ostaje vremena za posjetiti neke gradove koje originalno nisam planirao. Mozda lucki grad Veracruz, ni on nije nevrijedan posjeta, tamo se Cortes iskrcao. Na manhe id dva sata od glavnog grada su Tlaxcala, Puebla i Cuernavaca, isto fini gradovi. Svakako se na kraju moram vratiti u glavni grad, na povratni let. Mozda se budem vracao iz Cancuna u etapama, prvo Veracruz, pa onda ti neki gradovi relativno blizu glavnog, pa natrag u CDMX, ovisno o raspolozivom vremenu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 04 pro 2022, 19:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 12:47
Postovi: 1518
Jako zanimljive destinacije!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 06 pro 2022, 12:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 6294
Nema ateiste da se nije izgubio u prasumi... Planiras li obilaziti elitnije destinacije tipa Acapulco?

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 06 pro 2022, 14:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 kol 2014, 02:08
Postovi: 755
stavi koju fotografiju


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 07 pro 2022, 23:48 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 16:06
Postovi: 2926
Stigao sam u Campeche. Autobus od San Cristobal de las Casasa dodavde, cjelonocna voznja, kostao je 56$. Uzeo sam tri noci u hotelu, privatna soba, uz glavni trg, preko puta glavne crkve, u centru centra. Kao da u Dubrovniku nocis na Stradunu, jedna noc samo 18$!

Prvi put sam vidio Atlantski ocean. Ovdje vise nije brdovito nego je sve skroz ravno. Jako je vruce. Grad ima dugacku setnicu uz more, Malecon, koju sam jutros presetao od pocetka do kraja. Jedan od rijetkih americkih gradova koji imaju zidine, tvrdjavu. Inace je sve egzoticno i drukcije, ali ovdje su me neki prizori podsjetili na Dubrovnik. Zidine kojima se moze setati, veoma slicne puskarnice na zidinana, hranjenje golubova. Ulaz u muzej s majanskim isklesanim stelama i maskom od žada, te jos par izlozaka, 65 pesosa. Obilazak jednog dijela zidina 40 pesosa.

Sutra ocekujem najuzbudljiviji dan, uzeo sam turu za Calakmul. Od 6 h ujutro do 21 h, cjelodnevna tura, tura 76$ i ulaznica tamo ce biti 13$. Skup dan, ali sigurno nadrealno iskustvo, grad u srcu prasume. Savjetuju iz agencije repelent jer u prasumi ima krcato komaraca, ali ja cu riskirati. Ne ce mi nista biti ako me izgrizu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 10 pro 2022, 00:37 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 16:06
Postovi: 2926
Calakmul je carobno mjesto, nesto najpredivnije sto sam ikada vidio. Dzungla i povijest. Danas sam proveo dan u Campecheu, pogledao utakmicu u nekom kaficu, obisao jos dvije tvrdjave izvan samog utvrdjenog grada. U jednu od njih se placa ulaz, 65 pesosa, te su u njoj smjesteni odredjeni majanski izlosci.

Sutra u 9:30 idem u iduci grad, Meridu. Drzava Yucatan. Bio sam u dosta meksickih drzava. DF, Mexico, Guanajuato, Jalisco, Oaxaca, Chiapas, Campeche. Slijede Yucatan, Quintana Roo, Veracruz...

Sa mnom su na turi bile dvije Francuskinje, 32 i 30 godina. One isto idu dva mjeseca, mjesec u Meksiku i mjesec u Gvatemali. Dugo sam pricao s vozacem ture. Kaze da je iz Europe najvise francuskih, spanjolskih i njemackih turista. Vodi evidenciju narodnosti turista koje prevozi. Pitao sam ga koliko se sjeca Hrvata. Rekao je da se nadje mozda jedan godisnje, ove godine samo ja. Onda sam pitao za susjedne zemlje. Sjeca se nesto Slovenaca i jednog crnogorskog para, a ne sjeca se da je ikad vozio nekog iz BiH, Srbije, Sjeverne Makedonije. Bio je na 24sata jednom izisao clanak da Hrvati najvise idu u Meksiko i Tanzaniju, jer je u te zemlje bilo najlakse uci u doba korone, pa me cudi kako ne pamti jos nekog Hrvata osim mene ove godine, a svaki dan vozi ture.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 10 pro 2022, 01:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 13:46
Postovi: 1684
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Evo nam putopisca ! Imaš li kakve fotografije?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 10 pro 2022, 01:13 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 16:06
Postovi: 2926
Imam, postavljat cu s fotoaparata na Wikimedia Commons kad budem imao laptop na raspolaganju. S mobitela saljem obitelji na Viber, to nije dovoljna kvaliteta za Wikipediju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 15 pro 2022, 03:16 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 16:06
Postovi: 2926
Uzeo sam tri noci u Valladolidu, privatna soba, jedna noc 20$. Danas sam ujutro u 9:30 autobusom za 8$ stigao iz Meride u Chichen Itzu. Ogromne guzve turista, vise ih nego na svim dosad lokalitetima zajedno. Skupa ulaznica, 571 pesos i 100 pesosa za odloziti prtljagu u sanducic. Cudesna Chichen Itza meni je prvo i zasad jedino od sedam novih svjetskih cuda, prema izboru iz 2007., koje sam posjetio. Za obici ju cijelu trebalo mi je nekih 2 h i 40 min. Nema sumnje da je impresivna, ali meni je Calakmul zbog dzungle bio jos dojmljiviji.

Iz Chichen Itze ima collectivo, kombi za 40 pesosa do Valladolida. Medjutim, svaki je bio pun pa sam se prevezao autobusom ADO do Playe del Carmen, koji staje u Valladolidu. To me doslo 150 pesosa. Opet bolje od taksija, koji je 450 pesosa.

Merida i Valladolid su stari kolonijalni gradovi, osnovani 1542. i 1543., pa su puni povijesti u kojoj cu uzivati do odlaska u iduci grad Cancun. Cancun je novi grad osnovan tek 1970., iskljucivo u turisticke svrhe. Tamo ne mogu ocekivati stare crkve, palace, poplocene ulice...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 741 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 30  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO